Délmagyarország, 1997. április (87. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-07 / 80. szám

HÉTFŐ, 1997. ÁPR. 7. A DÉL SPORTJA III. Rászámoltak a Kiszomborra... labdarúgó aiagyal II* a* • Tudósítóinktól A labdarúgó megyei II. osztály 20. fordulójá­nak legnagyobb szenzá­ciója Röszkén történt, ahol a hazaiak valóság­gal lelépték a Kiszom­bort, 7-0 lett a végei Ugyancsak a meglepe­tés kategóriába tartozik a Csanádpalota sikere Apátfalván. Tömörkény­Szegvár 1-1(0-0) Tömörkény, 100 néző. Vezette: Rácz. Tömörkény: Papp Z. ­Kovács, Laczkó, Balogh, Száraz (Ambrus), Papp L., Maszlag (Rácz J.), Horváth, Somodi, Rácz Cs., Szalai. Edző: Dósa-Rácz Pál. Szegvár: Tóth - Jancso­vics A., Juhász, Mesina, Jan­csovics S., Buda, Hetényi (Rajos), Gila, Kádár (Tol­nai), Verók, Szalai. Edző: Jelenfi István. Újabb „kötelező" győzel­met szalasztott el a hazai csapat. Gólszerzők: Laczkó, il­letve Verók. Jók: Laczkó, Kovács, il­letve Juhász, Mesina, Gila. Ifjúságiak: Tömörkény­Szegvár 4-3 Földeák-Fereneszállás 1-4(0-3) Földeák, 150 néző. Vezet­te: Vince. Földeák: Bán - Kurun­czi, Horváth, Szűcs (Kopu­novics). Bajusz, Kiss Cs., Mészáros, Pető, Vesze­loszky, Kalmár, Bugyi. Edző: Kérdő Sándor. Ferencszállás: Szokol ­Bíró, Kovács, Ludányi (So­mogyi), Bottyán, Török, Nagy, Katkó, Berényi, Ju­hász, Tamasi. Edzó: Köteles László. A gyenge Földeák ellen könnyedén nyert a Ferenc­szállás. Gólszerzők: Kopunovics, illetve Katkó, Tamasi, Ludá­nyi, Nagy. Kiállítva: Somogyi. Jók: Kalmár, illetve Nagy, Török, Bottyán, Kat­kó. Ifjúságiak: Földeák-Fe­reneszállás 2-0 Tanárképző­Szatymaz 0-1 (O-O) Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 50 néző. Vezette: Molnár I. Tanárképző: Bodnár ­Gyüre, Pintér, Klem, Verbói (Barna), Árgyelán, Sü­meghy, Répás (Rúzsa), An­tal (Ivaskó), Brinszki, Albert Z. Edzó: Miskolczi József. Szatymaz: Pipity ­Arany, Holler (Posta), Ko­csis F., Pálinkó, Kocsis R., Szanka (Németh), Hegyesi, Toldi, Ocskó, Kátai. Edző: Hegyesi László. A főiskolások a tavaszi szünetről még csak testben érkeztek vissza... Gólszerző: Kocsis F. Jók: Barna, Klem, illetve Toldi, Pálinkó, Hegyesi, Ko­csis R., Kocsis F. UTC-Fábiánsebestyén 2-2(1-2) Újszeged, 100 néző. Ve­zette: Kószó. UTC: Szekeres - Herédi (Baráth), Aradi, Udvari, Makra, Tóth (Szalai), Szabó, Pelsőczi, Berkó, Király, Miklósi. Edző: Miskolczi Mihály. Fábiánsebestyén: Kiss ­Felföldi, István (Szabó), Har­kai, Simái, Pataki, Kovács, Györgyi I. (Szolga), Szvobo­da, Györgyi Cs., Györgyi L. Edző: Pataki Antal. Mészáros Mihály, a Gáb­riel taxi képviselője végezte el a kezdőrúgást. A vendé­gek szerencsével szereztek egy pontot. Gólszerzők: Szabó, Mik­lósi, illetve Harkai, Györgyi L. Jók: Szekeres, Szabó, Miklósi, illetve Szvoboda, Simái, Pataki. Ifjúságiak: UTC-Fábián­sebestyén 10-0 JATE-Zsombó 2-1 (l-O) Kertész utca, 20 nézó. Vezette: Dudogh. JATE: Bíró - Molnár, Szovics, Cs. Nagy, Cs. Tóth (Semjényi), Barczi (Vass), Tóth N., Tóth K„ Csigér, Imre, Kádár. Edző: Cs. Tóth Zoltán. Zsombó: Mihályffy B. ­Simon, Ottlik, Farkas, Link, Vikor, Szűcs L., Gaál, Bör­csök (Dudás), Illés (Gábor), Szűcs A. Edző: Vasas Ró­bert. A hazaiak öt perccel a mérkőzés vége előtt szerez­ték meg a győztes találatot. Gólszerzők: Imre, Sem­jényi, illetve Illés. Jók: Tóth K. (a mezőny legjobbja), Bíró Zs., Szo­vics, illetve Gaál, Illés. Röszke-Kiszombor 7-0(4-0) Röszke, 300 néző. Vezet­te: Vörös. Röszke: Aradi - Hornyák (Toppantó), Leindler, Ko­vács A., Papdi, Varga-Tóth (Szalma), Tanács R., Tanács A., Balogh, Szekeres, Ko­vács R. Edző: Berki István. Kiszombor: Benyó ­Szűcs, Uracs (Petyó), Tóth, Botlik, Fancsali, Méhes, Szabó Cs., Horváth (Szabó N.), Varga, Juhász (Moldo­ván). Edző: Haklik János. A rangadón nem várt, de teljesen megérdemelt nagy gólkülönbséggel nyert a Röszke. Gólszerzők: Szekeres (2), Tanács R. (2), Tanács A., Varga-Tóth, Szalma. Jók: Aradi, Kovács A., Kovács R., Tanács R. (a me­zőny legjobbja), illetve Bot­lik. Ifjúságiak: Röszke-Kis­zombor 2-1 Üllés-Domafa­Tiszasziget 1-4 (0-0) Üllés, 350 néző. Vezette: Csende. Üllés-Domafa: Pajor ­Szélpál (Ábrahám), Varga, Bíró, Szalai, Márki, Rózsi, Buchholcz, Kiss, Szabó, Tóth-Szeles. Edző: Kozma Zoltán. Tiszasziget: Varga - Kiss (Dohányos), Tóth, Bódi, Lá­zár, Miksi, Puskás, Vass, Kovács, Papp, Buknicz. Edző: Deák Ferenc. Az erős szelet jobban ki­használó Tiszasziget megér­demelten nyert. Gólszerzők: Szalai, illet­ve Kovács, Vass, Papp, Buk­nicz. Jók: Tóth-Szeles, illetve Vass, Lázár, Kovács, Papp. Apátfalva­Csanádpalota 0-2(0-0) Apátfalva, 150 néző. Ve­zette: Bán. Apátfalva: Jung - Pécsi, Szopori, Sóki J., Dömötör, Mátó G. (Gaudi), Mátó L. (Bartucz), Kolompár, Faragó (Sóki A.), Károlyi (Keresz­túri), Restás (Varga). Edző: Restás János. Csanádpalota: Tóth ­Zielbauer, Hadobás (Steik), Juhász, Pécsi, Csókás, Cseh, Gyurics, Erdélyi, Bombolya, Varga. Edző: Erdélyi Má­tyás. A szerencsésebb és lelke­sebben játszó csapat győzött. Gólszerzők: Varga, Erdé­lyi. Jók: Kolompár, Szopori, Dömötör, illetve Gyurics, Juhász, Pécsi. Ifjúságiak: Apátfalva­Csanádpalota 3-0 A bajnokság állása 1. Röszke 2. Tiszasziget 3. Kiszombor 4. Zsombó 5. Ferencszállás 6. Szegvár 7. Földeák 8. UTC 9. JATE 10. Tömörkény 11. Fábiánseb. 12. Szatymaz 13. Apátfalva 14. Üllés 15. Tanárképző 16. Csanádpalota 20 14 2 4 20 13 4 3 20 12 5 3 20 12 3 S 20 10 4 6 20 6 11 3 8 5 7 4 8 3 9 5 8 7 8 7 8 412 710 313 215 64-24 44 54-26 43 49-24 41 36-22 39 40-28 34 26-29 29 30-37 29 33-31 28 28-36 27 30-28 26 33-29 22 30-37 22 23-49 16 23-51 16 33-49 15 15-47 11 A következő forduló pá­rosítása. Április 12. (szom­bat), 16.30: Fábiánsebes­tyén-JATE. Április 13. (va­sárnap), 16.30: Szaty­maz-ÚTC, Kiszombor-Tö­mörkény, Ferencszál­lás-Zsombó, Csanádpalo­ta-Tanárképző, Tiszaszi­get-Apátfalva, Szegvár-Ül­lés, Földeák-Röszke. Lőttek Szegeden lövészet e Munkatársunktól A minap Szegeden ren­dezték a Rendőr Szakközép­iskola Police Academy Sport Club Szeged szervezésében az I. P. S. C. szabályrendszer szerinti nagyöbű (nagy kali­berű) meghívásos pisztoly lőbajnokságot. A versenyen 47 egyéni induló és 11 csa­pat vett részt, s az alábbi eredmények születtek. Egyéni: 1. Békési László (Rendőrség Különleges Szolgálat), 2. Behán Péter, (RKSZ), 3. Szabó Róbert (P. A. SC. Szeged), 4. Keller Zoltán (RKA), 5. Rácz Ödön (RKA), 6. Illyés Erik (Ké­szenléti R. Bp. K. R.), 7. Horváth Andor (PASC Sze­ged), 8. Bálint Imre (Cs. M. RFK), 9. Csornán János (KR. Bp.), 10. Kővágó Atti­la (RK. Makó). Csapat: 1. Rendőrség Különl. Szolgá­lat. 2. Figyelő Biztonsági Szolgálat Szeged. 3. Bp.-i Rendőr Sport Egyesület. A versenyt a Rendőr Szakkö­zépsikola Szeged, a Készen­léti Rendőrség Bp., valamint W. S. Ker. Kft. támogatta. Miklós három pontot jelentő gólja. A labdát a védők és a kifutó kapus felett okosan emelte át a dorozsmai gólzsák. (Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgó NB II. Szeged-Dorozsma­Hajdúnánási Tedej 2-1 (1-1) Kiskundorozsma, 1500 nézá. Vezette: Száké (Vavika, Balajti). Szeged-Dorozsma: Csehó 6 - Tóth-Kovács 5, Stredie 5, Szabó B. 5. - Süli 5, Kemenes 5, Skrbics 5, Djurasevics 5 - Stefanov 5, Miklós 6, Kenesei 6. Edző: Vágó Attila. Hajdúnánás: Pungor ­Nagy Z., Márkus, Pri­bék, Kanál - Csiszár, Bajusz, Kondora, Vonyi­gás - Hleba, Tóth A. Edzó: Teliinger Vilmos. Csere: Skrbics helyett Takács Z. a 45., Djura­sevics helyett Udvari, Süli helyett Kothencz, mindketten a 70., Vo­nyigás helyett Mangel, Tóth A. helyett Vigh, mindketten a 75., Kanál helyett Fazekas a 87. percben. Góllövó: Kanál (11­esból) a 12., Kenesei (1 l-esből) a 39., Miklós a 82. percben. Sárga lap: Márkus a 14., Csiszár a 17., Ka­nál a 49., Tóth-Kovács az 57. percben. Szögletarány: 7:5. 5. perc: Skrbics mintegy 20 méterről lövésre szánta el magát, de a labda bomba­ként, pár centivel a felsó léc fölött suhant el. 10. perc: Kenesei-Szabó B.-Miklós volt a labda útja, utóbbi lövése azonban a ka­pufáról vágódott ki. 12. perc: Az első ven­dégszöglet után Tóth-Ko­vács a 16-oson belül felesle­gesen felvágta Hlebát, ami­ért a játékvezető 1 l-est ítélt. A büntetőt Kanál biztosan értékesítette, 0-1. 22. perc: Djurasevics ka­páslövése alig kerülte el a vendégek kapuját. 37. perc: Djurasevics szögletrűgása után Kemenes jó helyzetben sem tudott a hálóba fejelni. 39. perc: A bal oldalon Kenesei tört be a 16-oson belülre, de Nagy Z. felvág­ta. A játékvezető most is 1 l-est ttélt, amit a sértett ér­tékesített, 1-1. 55. perc: Vonyigás hagy­ta faképnél a dorozsmai vé­dőket, de lövése elkerülte Csehó kapuját. 55. perc: Stredie a nagy szélben rosszul számította ki a labda útját, az átszállt a feje fölött, de az egyedül ki­ugró Hleba lövését Csehó merész előrevetődéssel hárí­tani tudta. 56. perc: Takács Z. ke­rült helyzetbe, de nagy lövé­sét a hajdúnánási kapus bra­vúrral védte. 68. perc: Kanál mintegy 25 méterről lőtt bombáját Csehó öklözéssel hárította. 75. perc: Hleba teljesen egyedül ugrott ki a félpályá­ról, de a kifutó Csehó mel­lett a kapufára lőtte a labdát. 82. perc: Kenesei Taká­csot indította, aki átpörgette a labdát Miklós elé, s a do­rozsmai gólzsák okosan át­emelt a kifutó kapus felett, 2-1. 85. perc: Bajusz hatal­mas lövését Csehó elvetőd­ve védte, s a kipattanó lab­dát is megkaparintotta. 88. perc: Stefanov a ka­putól mintegy 18 méterre szabálytalankodott, de Ba­jusz lövése elsuhant a léc fölött. Hatalmas, orkánszerű szél, igen mostoha időjárás fogadta a küzdófeleket. A széltől támogatva a hazaiak kezdték a játékot, de ezt az előnyt nem tudták kihasz­nálni. Egyszerűen nem tud­tak mit kezdeni a nagy „se­gítséggel", legtöbbször nem voltak képesek kiszámítani, hova száll a labda. Ezért az­tán sok volt a pontatlan átadás, ami megkönnyítette a vendégek dolgát. A máso­dik félidőben változott a helyzet, most már a nánásia­kat támogatta a szél, s ők nem egyszer veszélyeztették Csehó kapuját. Szerencsére a hajrában a dorozsmaiak gólt szereztek, s ez eldöntöt­te a találkozó sorsát. Na­gyon nehéz győzelmet arat­tak a hazaiak a roppant nagy lelkesedéssel és erőbedo­bással küzdő vendégek el­len. Vágó Attila: - Nemcsak három pontot, de életerőt és egészséget is szereztünk. Szükségünk is van rá, mert két nagyon nehéz - a Kaba és a Nyíregyháza ellen ide­genben - meccs követke­zik. Teliinger Vilmos: - A mai találkozón az a csapat győzött, amelynek nem volt helyzete sem. Mi nem hasz­náltuk ki három nagy lehe­tőségünket, s ilyenkor csak vereség jöhet. F. Sándor Jözssf További eredmények: Keleti csoport: Diósgyő­ri FC-Kazincbarcikai SC 2-2 (2-2), FC Eger-Egertej -Salgótarjáni BTC 0-2 (0-1), Szolnoki MÁV-Neu­siedler Tiszafüredi VSE­City Gas l-l (1-0) Alkaloi­da SE Tiszavasvári- Kecs­keméti SC-RSC l-l (1-0), Nylregyháza-Kaba 1-4 (l-l), Tiszakécske-Hatvan 2-0 (2-0). Szabadnapos: A Kecskeméti TE. A csoport állása: 1. Diósgyőr 2. Tiszakécske 3. Szeged-Dor. 4. Kaba 5. Nyíregyháza 6. Szolnok 7. Tiszavasvári 8. Salgótarján 9.KSC 10. KTE 11. Kazincbarc. 12. Hajdúnánás 13. FC Hatvan 14. Tiszafüred 15. FC Eger 20 12 20 12 19 9 19 8 19 8 26-14 41 34-19 38 25-16 34 28-16 32 25-16 32 25-22 32 25-20 31 19-16 30 21-23 23 20-23 22 10 22-31 20 4 10 16-27 19 6 10 18-23 18 4 12 16-29 16 3 14 11-36 12 ba-Szeged-Dorozsma, Kecs­keméti SC-Tiszakécske, Ti­szafüred-Tiszavasvári, Hat­van-Nyíregyháza (vasár­nap). Nyugati csopor: Nagyka­nizsai Olajbányász-Pécs '96 FC l-l (l-l), Dunaferr SE-Jutas Veszprém 4-2 (1-2), BKV Előre-Soroksári TE 4-2 (1-0), Paksi Atom­erőmű SE-Budafoki LC 0-0, Balatonfüredi SC -Százha­lombattai FC 1.-2 (1-2), Érdi VSE-Gázszer FC l-l (l-l), Lombard FC-Tatabánya-Rá­kóczi Kaposcukor FC 0-1 (0-0), Matáv Sopron-Sopro­ni FAC 3-0 (2-0). A csoport állásn: Szabadnapos ebben a fordulóban: Kecs­keméti TE A következő forduló műsora: Salgótarján-Diós­győr (szombaton), Kazinc­barcika-Szolnok, Hajdúná­nás-Kecskeméti TE, Ka­1. Gázszer 2. Dunaferr 3. Kaposcukor 4. Pécs'96 5.Paks 6. BKV Előre 7. Soproni FAC 8. Érdi VSF. 9. Matáv Sopron 10. Olajbányász 11. Budafok 12. Százhalomb. 13. Soroksár 14. Veszprém 15. Tatabánya 16. Balatonfüred 21 12 7 21 II 7 21 10 8 21 10 5 9 9 21 5 11 21 5 9 21 5 6 10 21 1 6 14 21 1 6 14 21 2 2 17 34-15 43 37-18 40 32-19 38 26-19 35 33-18 34 29-21 34 24-18 34 26-22 33 26-18 32 34-31 31 21-19 26 20-24 24 30-40 8 18-44 9 16-43 9 ELSZÓ '5 öttusa • Perpignan (MTI) A franciaországi Perpig­nanban bonyolították le a férfi öttusázók negyedik Vi­lág-kupa viadalát. A magya­Sárfalvi nyert rok remekeltek. Sárfalvi Pé­ter az élen végzett, Martinék János a harmadik, Hanzély Ákos a tizedik helyet harcol­ta ki. Az összetettben Martinék a második pozíciót foglalja el, de jól áll Sárfalvi (harma­dik), mfg Madaras Ádám je­lenleg a hatodik helyen talál­ható. A perpignani esemény legjobbjai: 1. Sárfalvi Péter 5480 pont 2. Tiidemann (észt) 5414 3. Martinék Já­nos 5405 4. Zenovka (orosz) 5380 5. Ambroz (cseh) 5372 6. Clercq (francia) 5315 pont. Tanulni kell a „széllovaglást"