Délmagyarország, 1997. április (87. évfolyam, 75-100. szám)

1997-04-01 / 75. szám

KEDD, 1997. ÁPR. 1. A DÉL SPORTJA III. • A Röszke megőrizte vezető helyét Tömör az élboly labdarógó negyei II. e. • Tudósítóinktól A megyei labdarúgás második vonalában a hét vége a vendéglátók­nak tartogatott több ün­nepelnivalót: öt hazai si­ker mellett egy döntetlen és két vendégsiker szüle­tett. Meglepetés a Röszke szegvári fiaskója, de en­nek ellenére Berki István tanítványai még őrzik vezető helyüket a baj­nokságban. Fábiánsebestyén -Tanárképző 2-3 (1-0) Fábiánsebestyén, 200 né­ző. Vezette: Bartucz. Fábiánsebestyén: Kiss ­Felföldi, István, Mágocsi (Györgyi L.), Györgyi Cs., Pataki Cs. (Varjas), Kovács (Rózsa, Szolga), Simái, Györgyi I., Bórák, Harkai. Edző: Pataki Antal. Tanárképző: Bodnár ­Bama, Pintér, Klem, Gyüre, Árgyelán, Albert, Ivaskó, Rúzsa (Brinszky), Sümegi, Demeter. Edző: dr. Miskol­czi József. Az elképzelés nélkül ját­szó hazaiak csak ennyire voltak képesek. Gólszerzők: István, Györgyi Cs., ill. Albert, Ivaskó, Antal. Jók: István, Györgyi Cs., ill. Pintér, Brinszky, Gyüre. Tiszasziget­Tömörkény 4-1 (l-l) Tiszasziget, 100 néző. Vezette. Bálint. Tiszasziget: Varga ­Tóth, Bódi, Kiss, Lázár, Miksi (Dohányos), Puskás (Csáki), Vass, Kovács, Buk­nicz, Papp. Edző: Deák Fe­renc. Tömörkény: Papp Z. ­Balogh, Laczkó, Ormándi, Száraz, Rácz Cs. (Horváth), Maszlag, Somodi, Szalai, Rácz J. (Ambrus), Papp (Kovács). Edző: Dósa Rácz Pál. Orkánszerű szélben a ha­zaiak csak a mérkőzés végén tették biztossá győzelmüket. Gólszerzők: Kovács (3), Buknicz, ill. Maszlag. Jók: Vass, Kovács, Tóth, ill. Laczkó, Maszlag, Szá­Csanádpalota­Üllés 1-2 (0-2) Csanádpalota, 150 néző. Vezette: Dudogh. Csanádpalota: Tóth ­Zielbauer, Hadobás (Janecs­ku). Juhász, Sebők, Csókás Cs. (Varga), Cseh, Bombo­lya, Gyuris, Erdélyi Cs., Pé­csi. Edző: Erdélyi Mátyás. Üllés: Pajor - Szekeres, Szélpál, Varga, Bíró, Szalai, Bucholcz, Tóth-Szeles (Ró­zsi), Szabó, Lengyel (Csá­nyi), Márki (Kis). Edző: Kozma Zoltán. Az Üllés volt a szerencsé­sebb csapat. Gólszerzők: Erdélyi Cs., ill. Tóth-Szeles, Szabó. Jók: Sebők, Juhász, Gyu­ris, Zielbauer, ill. Pajor, Sza­bó, Szalai. Ifjúságiak: Csanádpalo­ta-Üllés 2-0. Szegvár-Röszke 1-0(1-0) Szegvár, 300 néző. Ve­zette: Farkas. Szegvár: Tóth - Jancso­vics A., Bárány, Jancsovics S., Messina, Juhász, Kádár, Hetényi, Verők, Szalai, Bu­da. Edző: Jelenfi István. Röszke: Aradi - Farkas, Hurguly, Kovács, Papdi, Toppantó, Tanács R., Ta­nács A., Balogh, Szekeres, Kovács. Edző: Berki István. A hazaiak jobb helyzetki­használása döntött a pon­tokról. Gólszerző: Kádár. Jók: Tóth, Juhász, ill. Hurguly. Ifjúságiak: Szegvár­Röszke 3-0. Kiszombor­Földeák l-l (0-1) Kiszombor, 200 néző. Vezette: Rácz. Kiszombor: Benyó ­Szűcs, Uracs, Tóth, Botlik (Gera), Méhes, Fancsali (Pe­tyó), Juhász, Szabó N., Sza­bó Cs., Varga (Horváth). Edző: Haklik János. Földeák: Bán - Bajusz (Papp), Horváth, Szűcs, Kiss (Orosz), Molnár, Mészáros, Pető, Veszelovszki, Kalmár, Kurunczi. Edző: Kérdő Sán­dor. Küzdelmes, jó iramú mér­kőzésen a helyzetek alapján bármelyik csapat nyerhetett volna. Gólszerzők: Varga, ill. Mészáros. Kiállítva: Molnár. Jók: Szabó Cs., Szűcs, ill. Kalmár, Pető, Kurunczi. Ifjúságiak: Kiszombor -Földeák 0-0 Ferencszállás­JATE 3-0 (O-O) Ferencszállás, 50 néző. Vezette: Pálinkó. Ferencszállás: Szilágyi ­Bíró (Dénes), Kőeső, Beré­nyi, Bottyán, Somodi, Gab­nai, Katkó, Juhász (Czérna), Nagy Gy., Tamasi. Edző: Köteles László. JATE: Bíró - Molnár, Tóth K., Szovics, Vass, Barczi, Semjényi, Kácsor, Csigér, Kádár, Tóth N. Edző: Tóth Károly. A hősiesen védekező vendégek az utolsó 20 per­cig bírták a hazaiak nyomá­sát. Gólszerzők: Tamasi (2), Nagy Gy. Jók: Berényi, Nagy Gy., Gabnai, Tamasi, ill. Bíró, Barczi. Szatymaz-Apátfalva 3-0 (2-0) Szatymaz, 100 néző. Ve­zette: Somodi. Szatymaz: Tipity ­Arany, Holler (Pölös), Ko­csis F., Kocsis R., Pálinkó, Toldi, Hegyesi, Zsemberi, Újvári (Németh), Ocskó. Edző: Hegyesi László. Magabiztos hazai győze­lem. Gólszerzők: Zsemberi, Toldi, Újvári. Jók: Toldi, Pálinkó, He­gyesi a Szatymázból. Zsombá-UTC 1-0 (O-O) Zsombó, 200 néző. Ve­zette: Nagy S. Zsombó: Mihálffy - Bál­int, Ottlik, Farkas, Link, Vi­kor, Szűcs L., Gál, Simon, Illés, Szűcs A. Edző: Vasas Róbert. UTC: Szekeres - Udvari, Aradi, Szabó, Makra, Túri, Tóth, Pelsőczi, Szalai, Ber­kó, Miklósi. Edző: Miskolc­zi Mihály. Kiegyenlített játék mellett a győzelmet jobban akaró csapat nyert. Gólszerző: Ottlik. Jók: Farkas, Gál, Szűcs L„ ill. Szabó, Makra, Berkó. Ifjúságiak: Zsombó- UTC 1-13. A bajnokság állása 1. Röszke 19 13 2 4 57-24 41 2. Kiszombor 19 12 5 2 49-17 41 3. Tiszasziget 19 12 4 3 50-25 40 4. Zsombó 19 12 3 4 35-20 39 5. Ferencszállás 19 9 4 « 36-27 31 6. Földeák 19 8 5 6 29-33 29 7. Szegvár 19 6 10 3 25-28 28 8. UTC 19 8 3 8 31-29 27 9. Tömörkény 19 7 4 8 29-27 25 10.JATF. 19 7 3 9 26-35 24 11. Fábiánseb. 19 5 t 8 31-27 21 12. Szatymaz 19 4 7 8 29-37 19 13. Apátfalva 19 4 4 11 23-47 16 14. Üllés 19 3 7 9 22-47 16 IS. Tanárképző 19 4 3 12 3348 15 16. Csanádpalota 19 2 2 15 1347 8 A következő forduló pá­rosítása: Április 5. (szom­bat), 16.30: UTC-Fábiánse­bestyén, Tömörkény-Szeg­vár. Április 6. (vasárnap), 16.30: Üllés-Tiszasziget, Apátfal va-Csanádpalota, Tanárképző-Szatymaz, JA­TE-Zsombó, Röszke-Kis­zombor, Földeák-Ferenc­szállás. • Forma- 7, Brazil Nagydíj Villeneuve nyert • Brasil (MTI) Késéssel rajtolt el a For­ma-l-es Brazil Nagydíj me­zőnye. Az élen Jacques Vil­leneuve (Williams-Renault) várta a zöld jelzést, ám a mellőle startoló német Mi­chael Schumacher (Ferrari) alaposan megtréfálta a kana­dait. A kétszeres világbajnok ugyanis sokkal jobban bánt a gázpedállal és a kuplunggal, mint a „másodéves" észak­amerikai. Az első kanyarba M. Schumacher érkezett be jobb pozícióban, azonnal az élre állt. Villeneuve megpró­bált a külső íven előrébb ke­rülni, de versenykocsija ki­csúszott, szerencséjére visszatérhetett a pályára. Tettét még többen is követ­ték, s a rendezők félbeszakí­tották a futamot - Jacques Villeneuve legnagyobb örö­mére, ugyanis így esélyt ka­pott a javításra. Élt is vele, hiszen a megismételt rajt után, annak ellenére, hogy Schumacher ismét lerajtolta, a végén ő érkezett be első­nek és megnyerte a Brazil Nagydíjat. A Forma-1 -es au­tós gyorsasági világbajnok­ság Brazil Nagydíjának első három helyezettje: Első a kanadai Jacques Villeneuve (Williams-Renault) második az osztrák Gerhard Berger (Benetton-Renault) harma­dik a francia Olivier Panis (Prost-Mugen Honda) lett. Látványos játék, szép gélok Ezek nem húsvéti tojások... [Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgás Szeged-Dorozsma­Sahtyor Donyeck 2-2(1-1) Vasutas-pálya, 500 nézö. Vezette: Varga S. Szeged-Dorozsma az I. félidőben: Demeter ­Krajczár, Tóth-Kovács, Udvari - Szeles - Kot­hencz, Djurasevics, Móra - Barna, Takács, Húvös G. A II. félidőben: Csehó - Magyar, Stredie, Tóth­Kovács - Skrbics - Süli, Kemenes, Djurasevics, Szabó B. - Miklós, Kene­sei. Edző: Vágó Attila. 26. perc: A balszélső Nyeszterenko kapott jó lab­dát, s a kifutó Demeter mel­lett a hálóba lőtt, 0-1. 33. perc: Az előretörő Barnát a 16-oson belül a vendégek védelme szabály­talanul szerelte. A megítélt büntetőt Kothencz értékesí­tette magabiztosan, l-l. 47. perc: Miklós elcsípett egy hazaadást, kicselezte a kifutó kapust is, de ahelyett, hogy az üres kapuba lőtt vol­na, kivárt, s így odalett az óriási helyzet. 58. perc: Nyeszterenko ugrott ki a hazai védők kö­zött, első lövését Csehó még védeni tudta, de a kipattanót az ukrán játékos irgalom nélkül bevágta, 1-2. 71. perc: Djurasevics nagyszerűen adott be egy labdát a bal oldalról, amit Kemenes látványos fejessel küldött a hosszú sarokba, 2-2. A Sahtyor Donyeck gár­dájában kitűnő proficsapatot ismerhetett meg a szegedi közönség. Az ukrán labdarú­gók - akik közül hatan, or­száguk válogatottjában vb­selejtezőt vívtak az albánok ellen - nemcsak látványo­san, hanem eredményesen is játszottak. Szerencsére a ha­zaiakban méltó ellenfélre ta­láltak, így a szépszámú kö­zönség élvezte a mérkőzést. A hazai csapat legjobbjai Stredie, Krajczár, Djurase­vics, Szabó B. és Süli vol­tak. P. Sándor József • Nagy megtiszteltetés érte Tóth-Kovács Tamást, a Sze­ged-Dorozsma fiatal hátvéd­jét. Ubrankovics Mihály szövetségi edző ugyanis meghívta a magyar 21 éven aluliak utánpótláscsapatába. A mérkőzést ma, Nyíregyhá­zán rendezik. Felfelé a lejtőn... Kecskeméti RC­Medikémia Szeged 2:3 (10, -5, -13, 12,-12) Férfimérkőzés. Kecs­kemét, 600 néző. Vezet­te: ifj. Kiss, Hóbor. Kecskemét: SZEKERES, SLAHTICSENKO, Somodi, TORMA, Kása, Szabó. Csere: Sándor, Szegedi, Tóth Á. Edző: Karagics Mátyás. Medikémia Szeged: SCHILDKRAUT, Szajfulin, Berkes, Úrfi, Melnicsuk, Petheö. Csere: NEBO­TOV, CSÍKOS, TAKÁCS. Edző: Nyári Sándor, Nusser Elemér. A tét mindkét csapatnak óriási volt, hiszen a rájátszás első félidejében a kecskemé­tiek még nyeretlenek voltak, s ha most sem győznek, alig­ha kerülhetnek a legjobb négy közé. Ugyanakkor a medikémiásoknak is vízvá­lasztó volt a találkozó, mert mindenképpen nyerniük kel­lett ahhoz, hogy biztosítsák helyüket a legjobb négy kö­zött. Az első játszmában hul­lámzó küzdelem alakult ki, aminek elején a szegediek jutottak előnyhöz (2:4, 4:7). A továbbiakban a kecskemé­tiek sáncai rendre megfogták az influenzával bajlódó, erőtlen Melnicsukot, akinek társai sem tudtak hathatósat produkálni, így aztán a haza­iak nyerték a szettet. A má­sodik játékrészben szerkeze­tileg változtattak a mediké­miások. Nebotov maximáli­san meghálálta a bizalmat, Schildkraut remekül oszto­gatott, a vendégek végre úgy játszottak, ahogyan az min­denkor várható tőlük. Úgy látszott, a játszmagyőzelem­mel „fonalat fogtak" a ven­dégek (2:8, 3:13), mert re­mekül röplabdáztak. Ezután viszont érthetetlenül „rövid­re zártak" a medikémiások, s kishitűségük következmé­nyeként felzárkózhattak a vendéglátók (13:14). Szeren­csére a döntő pillanatokban nem remegett Petheőék ke­ze, s sikerült előnyhöz jutni­uk. A játszmaközti szünet­ben Nyári Sándor és Nusser Elemér nem kis bosszúság­gal magyarázta, a „kienge­désnek" ára lehet, s mit ad Isten, jó jósnak bizonyultak. Az egyébként látványos és színvonalas adok-kapok csa­tában a szegediek mélázását a hazaiak kellően kihasznál­ták, s kiegyenlítettek. Az ötödik szettben a ha­zaiak elhúztak (7:4), ám a veszélyre ráérző szegediek­nek sikerült fordítaniuk (7:8). A továbbiakban a me­dikémiások Nebotov és Ta­kács példás mezőnyözésé­vel, Schildkraut mesteri emeléseivel, a magához térő Szajfulin leütéseivel maguk­hoz ragadták a kezdeménye­zést, s megnyerték a csatát. A medikémiások, ha kín­keservesen is, de elindultak felfelé a lejtőn. Azon a me­redélyen, amin felkapasz­kodva ismét el kell jutniuk addig a szintig, ahonnan a mielőbb visszarendező önbi­zalommal vághatnak neki a mindent eldöntő finisnek... Karagics Mátyás: ­Utolsó lehetőségünk volt a felzárkózáshoz, ezért is bíz­tam abban, hogy elkaphatjuk a botladozó bajnokot. A ru­tin azonban ezúttal is döntő­nek bizonyult... Nyári Sándor: - Szá­munkra rendkívül fontos mérkőzésen nyertünk, tgy az­tán bizakodva nézhetünk az elkövetkezendő megpróbál­tatásaink elé... Gy. E. Plastilcus" siker ## • Munkatársunktól Hansa Plastik SC-Szegedi DRE 3 :1 (11,-8,6, 5) Nyíregyháza, 500 nézó. Vezette: Hóbor, Békési. Szegedi DRE: DOBOS, SZEL, Komáromi, Ba­logh, Petzova, Kiss K. Csere: Kiss E., Székelyhí­di. Edző: Ducsai Géza. Nem kezdett megillető­dötten a vendég Tisza-parti együttes. Jó szervák után ütőpárbaj alakult ki, s 8:8­ig együtt haladtak a csapa­tok, innen ll:8-ra elhúztak a Ducsai-lányok, elsősor­ban Szél Márta remek nyi­tásainak köszönhetően. Ezt követően megtorpantak Ko­máromiék és a két hazai center, Szabó M. és Balogh hozta a Hansa Plastiknak a szettet. A második játszmában a szegediek taktikailag na­gyon fegyelmezetten röp­labdáztak, a nyitásfogadó embereket hátulra kénysze­rttették, s innen indulva nem tudtak gyorsan támadni a szabolcsiak. Viszonylag simán egyenlítettek Dobo­sék. A harmadik és negyedik szett hasonló koreográfia szerint alakult: a gyenge nyitásfogadásokból szár­nyaszegetten támadtak a szegedi lila-zöldek, míg a hazaiak ászokat is produkál­tak, centerben továbbra is jól „muzsikáltak" és érvé­nyesítve magassági fölényü­ket megérdemelten nyertek. Folytatás ma, 15 órakor, a mindent eldöntő harmadik mérkőzéssel Szegeden, az Etelka sori munkacsarnok­ban. Ducsai Géza: - Nagyon gyenge nyitásfogadásunk és mezőnyvédekezésünk miatt a nyíregyháziak két centere, Szabó és Balogh szinte tet­szés szerint érhette el pont­jait. Kedden javttunk és fel­kerülünk az 5-6. helyre!