Délmagyarország, 1997. január (87. évfolyam, 1-26. szám)

1997-01-16 / 13. szám

CSÜTÖRTÖK, 1997. JAN. 16. SPORT 7 Győzelem - Zágrábra tekintve • V. Pedagógus-kupa Ságvári focisuli labdarúgás kézilabda Avaré (kezében a labda) lett a mérkőzés „sárgatrikója". (Fotó: Gyenes Kálmán) reflektor • Munkatársunktól A Csongrád Megyei Szabadidósport Szövet­ség (Fazekas Erzsébet, Révész Gábor, Kalmár László, Szondi Sándor, Németh László és Gyen­ge Balázs volt a szerve­ző) az ásotthalmi, a mó­rahalmi, a zákányszéki és a domaszéki sport­csarnokkal közösen ren­dezte meg az V. Peda­gógus-kupa teremlabda­rúgó tornát. Huszonegy csapat nevezett, s közü­lük - a papírformának megfelelően - a Ságvári Gimnázium együttese végzett az első helyen, az Ursus előtt. Eredmények, ásotthalmi csoport: Ásotthalom-Ursus 1-4, Móra F.-Kodály 1-2, Kodály-Ady Kollégium 3-2, Móra F.-Ady K. 3-1, Ursus-Móra F. 2-0, Ásott­halom-Kodály 5-1, Ur­sus-Ásotthalom 1-0. Mórahalmi csoport: Ki­süsti-Krúdy 2-2, 624. sz.-Mórahalom 2-5, JA­TE-Krúdy 6-1, 624. sz­Kisüsti 1-2, JATE-Móraha­lom 4-1, 624. sz.-Krúdy 3-4, JATE-Kisüsti 4-1, Mó­rahalom-Krúdy 3-2, JA­TE-624. sz. 7-2, Móraha­lom-Kisiisti 7-2. Zákányszéki csoport: Tabán-Dózsa 1-4, Lej­tők-Bethlen 4-0, Cson­ka-Dózsa 3-1, Lejtők-Ta­bán 3-1, Csonka-Bethlen 2-0, Lejtők-Dózsa 2-2, Csonka-Tabán 3-2, Beth­len-Dózsa 2-6, Cson­ka-Lejtők 1-5, Bethlen-Ta­bán 3-6. Domaszéki csoport: Ság­vári-Vedres 3-0, Radnó­ti-Alternatív 7-1, Tá­pé-Vedres 4-5, Radnó­ti-Ságvári 0-3, Tápé-Alter­natív 9-1, Radnóti-Vedres 6-1, Tápé-Ságvári 1-3, Al­ternatív-Vedres 0-12, Tá­pé-Radnóti 1-3, Alterna­tív-Ságvári 0-7. Az ásotthalmi sportcsar­nokban vívott elődöntőben a Ságvári 2-0-ra verte a JATE csapatát, míg az Ursus a Lej­tők ellen nyert 2-1-re. A harmadik helyért vívott meccsen aztán vigasztalód­hattak a Lejtők Ördögei, hi­szen 7-2-re lépték le a JA­TE-t. A döntő igazi sportcseme­gével ajándékozta meg a szépszámú publikumot. A dr. Kránilz igazgató úr és Bárok tanár úr által irányí­tott ságvárisok 4-1-re győz­ték le a Rácz Lajos féle Ur­sus gárdáját. A győztes csapat (dr. Krá­nitz József, Bárok István, Mészáros Tibor, Balogh Ta­más, Tóth Károly, Boros Ti­bor, Ruzsáli Zsolt, Bíró Zsolt, Csigér István, Timár Csaba) egy évig őrizheti a vándorserleget és joggal büszkélkedhet a tanítványok előtt. A torna támogatói voltak: a Csongrád Megyei Szabad­idősport Szövetség, a Móra­halom és Vidéke Takarék­szövetkezet, Nógrági Antal vállalkozó, a Mórahalom és Vidéke Áfész, az ásotthalmi Fényes vendéglő, Bubori Károly vállalkozó, a Felsza­badulás MGTSZ (Ásottha­lom), a Panagro Kft., a Pelgrim Kft. (Szeged), a Szeri-Vin Bt., a Family Frost Kft. (Szeged), a Zsuzsi Cukrászda (Ásotthalom), Mucsi György, Turú Kál­mán és Németh Attila vállal­kozók, a Sooter's, az Euros­port Áruház (Szeged), a do­maszéki és a mórahalmi ön­kormányzat. Pick Szeged­Mol Szolnok KK 27-18 (13-9) Újszegedi Sportcsar­nok, 1500 néző. Vezette: Klucsó, Lekrinszki. Pick Szeged: TYETYÁK - Radovics 2, Sándor 2, Borsodi 2, Bartók 3, Ba­jusz, AVAR 9 (4). Csere: Nagy Z. (kapus). Mezei 3, PETRUSEVSZKIJ 3, Do­bos L 1, Csavar, Nagy L 1, Buday 1 (1). Edző: Skaliczki László. Szolnok: ERDÉLYI ­Bendó 3 (1), SZÉP KIS K. 7, Golovin 2, Doros 2, Makai 2, Szép Kis R. 1. Csere: Dobos J. (kapus). Kökény 1, Dávid, Berkó, Szörnyi. Edző: Nagy Ká­roly. Kiállítások: 6, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1. Ettől a mérkőzéstől kezd­ve elkezdi erőltetett menetét a Pick Szeged férfi kézilab­dacsapata, hiszen a hétvégi játéknap mellé belép a szer­dai is. A szegedi játékosok tegnap jó alapot adtak a to­vábbi erőpróbáknak, mert le­iskolázva a Szolnokot, össze­sítésben 54-45-ös gólkülönb­séggel jutottak tovább a Ma­gyar Kupa legjobb nyolc csa­pata közé. A mérkőzés nem úgy in­dult, mint ahogyan aztán ala­jégkorong Alba Volán­Tisza Volán Szeged 8-2 (2-0, 2-1, 4-1) Székesfehérvár, 500 néző. Vezette: Koleszár, Vörös, Halassy. Alba Volán: Jerokszin ­Sváb, Tyimofejev (1), PAL­KOVICS 2 (1), OCSKAY 2 (2), Lvov 1 (2), Balajthy, HORVÁTH 1 (2), Szilassy 1 (1), Faragó 1, RAJZ A. (2), Bedó, Gebei, Sopron, Lu­kács, Zalavári, Énekes, Wil­csek, Fekete, Rajz T. (kapus). vizilabda Amire a pesszimistáb­bak már nem is számí­tottak, kedd éjszaka be­következett: a szentesi vizilabdás lányok nem éppen hétköznapi szállo­dája előtt egyszercsak megállt egy minibusz, amelyből két vigyorgó portugál fél perc alatt ki­pakolta a hungaritesek eltűntnek nyilvánított csomagjait... Ettől kezdve a Tóth-csapat tagjainak már tényleg csakis a rá­juk váró BEK-meccsekre kellett koncentrálniuk. Magyar szemmel vala­hogy minden szebbnek és vi­dámabbnak tetszett szerda reggel, mint akár csak 24 kult. Az első tíz percet leg­jobb, ha gyorsan elfelejtjük, hiszen még egymás hibáit sem tudták kihasználni a csa­patok. Öt percig csak a Szol­nok lőtt gólt, majd Borsodi a találatával megadta a társak­nak is a jelt, akik nem igen akarták követni. A 15. perc­ben is mindössze 5-5 volt az állás, aminek nem annyira a jó védekezés, mint inkább a helyzetek elpuskázása volt az oka. Míg a Szeged könnye­dén, sokszor könnyelműen játszott, addig a másik olda­lon a vendégek többször is a szabálytalanság fegyverét al­kalmazták. A 18. percben Petrusevszkijt a levegőben úgy meglökték, hogy a dere­kát fájlalva kísérte le Szabó Edző: Borisz Puskaljov, Pál­lá Antal. Tisza Volán: Bernei ­Lajkó Zs. 1, Kondrát 1, Szili­vilszkij (2), Köményük (1), Köpe (1), Balla, Batkó, Bá­lint, Egyed, Csiki, Láng, Far­kas, Bugyi, Kavrán, Fodor, Netkovszki, Lajkó A. (ka­pus). Edző: Alekszandr Kuli­kov. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Az Alba már a 26. másod­percben vezetést szerzett ­ifj. Ocskay lőtte ki a bal alsó sarkot. Alig telt el két perc, s órával korábban. Az, hogy a ki tudja, honnan megkerült bőröndökből „kiugorhattak" végre a kedvenc ruhák, az alapvető tisztálkodási szerek, no meg a varázserőt adó ka­balafigurák, mérhetetlen bol­dogsággal töltötte el a szente­si pólósokat. Kádárék lelki békéje per­sze már akkor majdnem hely­rebillent, amikor először me­részkedtek ki nappali fény­ben szobájuk erkélyére. A carcavelosi - tehát Lisszabon egyik legbarátságosabb elő­városában található - négy­doktor és Pióker gyúró a pá­lyáról. A 21. perc hozta meg a döntő fordulatot, amikor először megszerezték a ha­zaiak a vezetést, de a 24. perctől - öt Pick-gólra egy szolnoki válasz érkezett ­vált egyértelművé a szegedi fölény. A második félidőben aztán nem sok kétséget hagytak Bartókék afelől, hogy ki lesz a továbbjutó. Különösen Avar lendült bele a góllövés­be, aki csapata legjobb talá­latszerzőjévé lépett elő úgy, hogy Skaliczki László az utolsó tíz percben már nem is játszatta. A 49. percben már tíz volt (23-13) a két csapat góljai között a különbség, s csak az volt a kérdés: végül ismét zörgött a szegedi háló, ekkor Palkovics továbbította a kipattanó korongot Bernei kapujába. A harmad hátralé­vő részében felváltva adótak helyzetek mindkét kapu előtt, ám az eredmény nem válto­zott. A második játékrészt úgy kezdte a szegedi gárda, ahogy az Alba az elsőt: gól esett az első percben. Kond­rát talált be jólirányzott lö­véssel, de három perc Lvov jó szóló után ismét kétgólos­ra növelte a hazai előnyt. A harmad vége előtt (37. perc) csillagos Hotel Raia Mar ugyanis nem akármilyen pa­norámával szolgál megnyug­vásra vendégeinek. E helyen az Atlanti-óceán szinte a szállodasorig nyújtózkodik, és a 16 fokos téli szellőnek is jószerével csak az óriáspál­mák ringatásával kell törőd­nie... A portugál főváros sok százezer futballőrültje vi­szont messze nem a termé­szet gyönyörűségeivel, ha­nem még mindig a vasárnapi „tragédiával", azaz a Benfi­ca-Porto csúcstalálkozón tör­téntekkel foglalkozik. Az it­mennyi marad? A hazaiak mestere azonban a „találat­gyűjtés" helyett inkább pá­lyára küldte a klub két 16 éves, saját nevelésű tehetsé­gét, Nagy Lászlót és Buday Dánielt, akik a bizalmat l-l góllal hálálták meg. Skaliczki László: - Nehe­zen lendültek bele a srácok, de nem hiszem, hogy csaló­dottan távozott a publikum. Ez a mérkőzés egy jó fel­készülési lehetőség volt a szombati zágrábi BL-össze­csapásra. Nagy Károly: - Nem tu­dom, mi volt a kézilabdása­immal, egyszerűen nem azt csinálták a pályán, amit meg­beszéltünk. Süli József Palkovics újabb találatával három gólossá tette a különb­séget. Az utolsó perc egyér­telművé vált a hazaiak fölé­nye: kétszer is „sikerült" egy percen belül két gólt kap­nunk, Lajkó Zs. 54. percben szerzett gólja csak szépségta­pasz volt. A helyzeteit job­ban kihasználó, jobban összontosító Alba Volán ilyen arányban is megérde­melten nyert. Borisz Puskaljov: - Ilyen könnyen még nem nyertünk hazai pályán a Szeged ellen. Alekszandr Kulikov: ­Ma ennyire tellett. Buck Ártó teniek, bizony, nehezen tud­ják megemészteni, hogy bál­ványaikat hazai pályán, tehát az Eusebio-szobor mögött ágaskodó Luz-stadionban verték meg 2-1-re a Bajno­kok Ligájában is sziporkázó portóiak. Ha már a bajnokok­nál tartunk: a női vízilabda BEK csoportmeccsei iránti érdeklődést mi sem bizonytt­ja jobban, mint hogy a televí­zió a vasárnapi zárásig min­dennap 30 perces összefogla­lót készít a hat gárda össze­csapásaira!, sót nyolc(!) napi­lap is tudósítót küldött az al­gesi uszodába. Ezt hallva és látva a Szentes-Zürich nyitó­mérkőzés előtt dr. Tóth Gyu­la, a Hungerit edzője csupán annyit jegyzett meg: - Remé­lem, csütörtöktől az újságok­ban és a képernyőn is mi le­szünk a főszereplők! Nem elnökségi tag! • Munkatársunktól Tegnapi lapszámunkban összeállítást közöltünk Vere­bes József sajtótájékoztató­járól, amelyen felvetődött a Felső Tisza-parti stadion használati joga is. Lapunk­ban ezzel kapcsolatban - té­vesen - az jelent meg, hogy dr. Szalay István szegedi polgármester a Kiskundo­rozsma SK elnökségének tagja. A polgármester nem az elnökség, csupán a sport­kör tagja Dorozsmán! Harmadik a Gábor Dénes • Munkatársunktól A szegedi Gábor Dénes Gimnázium fiú kézilabda­csapata a napokban Temes­várott szerepelt nemzetközi tornán, ahol rajtuk kívül a román ifjúsági bajnokság négy gárdája és egy ukrán együttes lépett pályára. Sa­vanya Ferenc testnevelő­edző tanítványai remekül helytálltak a színvonalas megmérettetésen, s az érté­kes harmadik helyet szerez­ték meg. Pingpongsuli • Munkatársunktól A Szegedi Asztalitenisz Sport Klub tanfolyamot hir­det a sportághoz kedvet ér­ző, alsó tagozatos általános iskolás fiúk és lányok részé­re. A heti 2x 1 órás foglalko­zások során a gyerekek meg­ismerhetik az asztalitenisz alapjait. A három hónapos tanfolyam ára 3500 forint. Jelentkezni lehet az edzések helyszínén, a Budapesti krt. 1. alatti edzőteremben (Csil­lag téri barakk), január 20-án (hétfőn), 17 órakor. Kezd az IKV-Alséváros • Munkatársunktól Az IKV-Alsóváros labda­rúgócsapata megkezdi a fel­készülést a tavaszi szezonra. A játékosokat január 17-én (pénteken), 18 óra 30 perc­kor a Topolya-sori csarnok­ban váija Tóth „Pipu" edző BL-állás • Párizs (AFP/MTI) A hétvégén, a kézilabda Bajnokok Ligájában leját­szott férfi mérkőzések után a csoportok állása: A-csoport: 1. Barcelona 9 pont, 2. Braga 6, 3. Do­nyeck 4, 4. Kaunas 1 pont. B-csoport: 1. Badel Zag­reb 9 pont, 2. Pick-Szeged 7, 3. Sandefjord (norvég) 4, 4. Trieste 0. C-csoport: 1. Winterthur 10 pont, 2. Kiel (német) 8, 3. Crvena Zvezda 2, 4. Minszk (fehérorosz) 0. D-csoport: 1. Celje 8 pont, 2. Santander 8, 3. Gud­me 2, 4. PSG 2. Szeged-kupa • Munkatársunktól A hét végén, szombaton 13 órai kezdettel Szegeden, a Fodor József szakközépis­kola tornatermében rendezik meg a siketek és nagyothal­lók országos teremlabdarú­gó-bajnokságát. Totómonológ Faragó István, a HKE edzője a hatvanas évek elején jegyezte el magát a kosárlabdával, s szerelmé­től azóta sem vált meg. Sokáig játszott, majd edzősködött Szegeden. Később, a legendás Ba­logh „Imsi" után a vásár­helyi kosárlabda meghatá­rozó egyénisége lett. A kosárlabda mellett nagyon szereti a focit is, fóleg az Aranycsapat korszakának labdarúgásától van még ma is elragadtatva. Ré­gebben rendszeresen, most már csak néha-néha totó­zik. A focibajnokságokat, az eredményeket azonban most is nyomon követi. - A totóban már hetek óta az olasz bajnokság ta­lálkozói szerepelnek ­mondotta, amikor tippelni kértük -, s ezeket roppant nehéz eltalálni. Bizonyítja Faragó István (Fotó: Nagy László) ezt az is, hogy már három hete nincs telitalálatos szelvény a totóban. A 3. hét műsorában is nehezen eltalálható meccsek szere­pelnek. Szerintem csak a Milán, a Parma, az Inter­nazionale, valamint a Pes­cara győzelmét lehet úgy ahogy biztosra venni. A többi találkozón bármi előfordulhat. 1. Cagliari (16,)-Milan (6.) 2 2. Vicenza (4.)-Napoli (10.) X 3. Fiorentina (5.)-Sampdoria (2.) X 2 4. Internazionale (3.)—Bologna (11.) 1 5. Parma (7.)-Verona (17.) 1 6. Perugia (15.)-Piacenza (14.) X 7. Udinese (13.)-Roma (8.) X 2 8. Atalanta (12.)-Reggiana (18.) 1 2 9. Cosenza (15.)-Padova (5.) X 2 10. Genoa (10.)-Ravenna (5.) 1 2 11. Pescara (4.)-C. Dl Sangro (18.) 1 12. Salernitana (16.)-Venezia (13.) 1 2 13. Torino (3.)-Lecce (1.) 1 X +1 mérkőzés: 14. Bari (6.)-Foggia (12.) X FTTTTJTffll savorniiNT ^'^Acmfté (( j^^rznz volöÍ)) CITROEN SZEGED rc CENTRUM • Réthi J. Attila jelenti Lisszabonból „Tragédia" a Luxban •MERGC AKI 1 nŰlSSAN RTöfí ImEl Taurus IWlfffrl Esélytelenül A tudósítás a Cenzor Pénzügyi Tanácsadó Kft. < • (Szeged, Szappanos u. 5/b; tel: 62/486-240), a Fi­gyelő Biztonsági Szolgálat (Szeged, Juhász Gy. u. 18/b) és a Morton's Légiutazási Iroda (Szeged, Pe­tőfi sgt. 7/a; tel: 310-088) támogatásával készült.