Délmagyarország, 1996. november (86. évfolyam, 255-280. szám)

1996-11-11 / 263. szám

HÉTFŐ, 1996. NOV. 11. A DÉL SPORTJA III. Változás az élen II. 0. A „megyekettő" ti­zenharmadik fordulója után változás történt a tabella élén, a listave­zető tegnaptól a Kis­zombor gárdája, amely az ezidáig vezető Zsom­bót „utasította" a má­sodik helyre. Kiszombor— Fábiánsebestyén 2-0 (2-0) Kiszombor, 150 néző. Vezette: Magony. Kiszombor: Gulyás ­Szűcs, Uracs, Tóth, Hor­váth, Méhes, Dégi (Gera), Juhász, Botlik (Moldován), Szabó (Koczkás), Varga. Edző: Haklik János. Fábiánsebestyén: Kiss ­Faragó, Györgyi Cs., Mágo­csi, Harkai, Fazekas (Sza­bó), Györgyi L., Felföldi, Györgyi I., Bórák, Kovács. Edző: Pataki Antal. Góllövők: Juhász (11-es­ből). Varga. Kiállítva: Méhes, ill. Mágocsi. Jók: Dégi, Juhász, Szűcs, Varga, Uracs, ill. Kiss, Faragó. Ifjúságiak: Kiszombor­Fábiánsebestyén 0-0. Ferencszállás­Apátfalva 3-1 (G-l) Ferencszállás, 100 néző. Vezette: Ludvig. Ferencszállás: Szokol ­Bíró (Dénes), Somodi, Czérna, Török, Gabnai (Bencze), Hegyesi, Kovács, Katkó, Juhász (Madránsz­ki), Tamasi. Edző: Köteles László. Apátfalva: Fejes - Szo­pori, Bartucz, Mátó, Sóki, Dömötör, Faragó, Kolom­pár, Keresztúri, Károlyi, Ju­hász. Edző: Jani Attila. Góllövők: Török, Tama­si, Czérna, ill. Károlyi. Kiállítva: Mátó. Jók: Czéma, Török, He­gyesi, ill. Fejes. Ifjúságiak: Ferencszál­lás-Apátfalva 1-3. ' Tiszasziget Csanádpalota­Nagylak 3-1 (3-0) Tiszasziget, 50 néző. Ve­zette: Avramut. Tiszasziget: Varga - De­ák, Bódi, Kéri, Miksi, Lázár (Puskás K ), Puskás Gy„ Kovács, Székely (Kiss), Buknicz, Papp. Edző: Deák Ferenc. Csanádpalota-Nagylak: Juhász G. - Vörös, Hado­bás, Juhász J., Pécsi, Bom­bolya. Cseh, Csókás Cs., Zielbauer, Varga, Erdélyi. Edző: Cseh Norbert. Góllövők: Buknicz, Papp, Miksi, ill. Bombolya. Jók: Kovács, Bódi, ill. Cseh, Juhász G., Bombolya, Pécsi. Röszke­JATE 6-0(3-0) Röszke, 200 néző. Vezet­te: Bokor. Röszke: Aradi - Hor­nyák, Hurguly, Kovács R., Papdi, Toppantó (Kovács A.), Tanács R., Tanács A., Balogh, Szekeres, Szalma (Lengyel). Edző: Berki Ist­ván. JATE: Bíró (Imre) ­Gardi, Szovics, Kácsor, Molnár, Tóth N., Rácz (Cs. Nagy), Cs. Tóth, Csigér, Kádár (Tóth K.), Barczi. Edző: Kertész István. Góllövők: Hurguly (3), Szekeres (2), Tanács A. Jók: Hurguly (a mezőny legjobbja). Tanács R., Hor­nyák, Szekeres, ill. Barczi, Cs. Tóth. Földeók­Zsombó 2-1 (1-0) Földeák, 150 néző. Ve­zette: Csuka. Földeák: Bán - Kalmár, Horváth, Szűcs, Bajusz, Kiss Cs., Mészáros, Kopu­novics. Molnár, Pető, Bu­gyi. Edző: Kérdő Sándor. Zsombó: Mihálffy B. ­Bálint, Kiss, Farkas, Gaál, Vikor (Mihályfi G.), Szűcs L., Stefkovics (Szűcs A.), Mihálffy Zs., Ottlik, Ko­vács. Edző: Vasas Róbert. Góllövők: Mészáros, Kalmár, ill. Mihálffy Zs. Kiállítva: Ottlik. Jók: Molnár, Kiss Cs., Bugyi, ill. Mihálffy B. (a mezőny legjobbja), Mi­hálffy Zs. Ifjúságiak: Földeák— Zsombó 4-0. Szegvár­Szatymaz 3-3 (3-2) Szegvár, 200 néző. Ve­zette: Papp. Szegvár: Vida - Jancso­vics A., Szarka, Jancsovics S., Német Z„ Bottyán, Bu­da, Határ (Messina), Kádár, Verók, Juhász (Terbán). Edző: Jelenfi István. Szatymaz: Zámbó ­Szélpál, Zsemberi J. (Német L.), Kiss Cs., Pósta, Pálin­kó, Toldi (Kocsis F.), Bárá­nyi, Zsemberi S., Német A. (Ocskó), Kátai. Edző: Spil­ler László. Góllövők: Verók, Ju­hász, Kádár, ill. Bárányi, Toldi, Kocsis F. Jók: Jancsovics A., ill. Pósta, Kátai, Bárányi, Tol­di. Tömörkény­UTC 3-1 (2-1) Tömörkény, 150 néző. Vezette: Kiss Zoltán. Tömörkény: Kovács II. - Kovács I., Laczkó, Or­mándi, Papp, Kiri, Rácz Cs., Horváth, Ambrus, Sza­lai, Rácz J. Edző: Dósa­RáczPál. . UTC: Pálfi - Herédi, Makfá, Udvari, Méhes, Pel­sóczi (Bánfi), Szabó (Tóth), dr. Pigniczki, Berkó, Mikló­si, Huska. Edző: Miskolczi Mihály. Góllövők: Rácz J. (2), Horváth, ill. Berkó. Jók: Rácz J„ Horváth, ill. Makra, dr. Pigniczki. Ifjúságiak: Tömörkény­UTC 3-5. Üllés­Tanárképzö 0-3(0-2) Üllés, 150 néző. Vezette: Veres. Üllés: Savanya - Szarek, Bálint, Kormos Cs. (Kor­mos K.), Vincze, Gyuris P., Polyák, Juhász, Peták, Tóth (Fodor), Gyuris E. Edző: Sárközi Sándor. Tanárképző: Schachin­ger - Demeter, KJein (Ivas­kó), Gyürke, Lukács, Ku­bát, Répás, Albert (Verbói), Sümegi, Kerekes, Antal (Rúzsa). Edző: Miskolczi József. , tv Góllövők: Kerekes (11­esből), Demeter (1 l-esből), ill. Rúzsa. Kiállítva: Gyuris, Ju­hász. Jók: Szarek, Poják, Pe­ták, ill. Schachinger, Deme­ter, Gyürke. A bajnokság állása 1. Kiszombor 2. Zsombó 3. Röszke 4. Tiszasziget 5. Ferencsz. 6. Szegvár 7. Földeák 8. JATE 9. Fábiánseb. 10. UTC 11. Szatymaz 12. Tömörkény 13. Tanárképző 14. Üllés 15. Apátfalva tó. Csanádpalota 13 10 1 2 13 10 1 2 13 10 - 3 13 9 2 2 13 6 3 4 5 6 2 6 3 4 6 1 6 4 3 6 4 3 6 3 5 5 4 2 7 2 2 9 1 5 7 2 2 9 2 110 34-12 31 27-13 31 51-20 30 27-18 29 21-19 21 23-22 21 23-24 21 20-28 19 20-18 15 18-24 15 24-28 14 11-25 14 21-29 8 16-36 8 14-35 8 11-32 7 A következő forduló pá­rosítása. November 16. (szombat): 13 óra: UTC-Ü1­lés, Fábiánsebestyén-Földe­ák. November 17. (vasár­nap): 13 óra: Tiszaszi­get-Ferencszállás, Szaty­maz-Kiszombor, Zsom­bó-Röszke, JATE-Tömör­kény, Tanárképző-Apátfal­va, Csp.-Nagylak-Szegvár. Ismét • Munkatársunktól A hét végén ismét hazai pályán játszott a Szegedi Boszorkányok FC női NB I­es csapata, de sajnos újra ve­reséget szenvedett, ezúttal a Pécsi Fortunától. A hazaiak most sem tudtak a legjobb csapatukkal kiállni, továbbra is kapusgondokkal küzde­nek, s ez volt a vereség fő oka is. A pécsi csapat külö­nösen a második félidőben játszott jól, s ekkor két (véd­hető) góllal terhelte meg a Tisza-partiak hálóját. Totóeredmények A totó 45. játékhetén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Svájc-Norvégia 0-1 2 2. Németország-Észak-Írország l-l X 3. Lengyelország—Moldova 2-1 1 4. Torino-Cremonese 0-1 2 5. Bari-Cesena 0-0 X 6. Castel di Sangro-Brescia 0-3 2 7. Chievo-Salernitana 2-1 1 8. Cosenza-Empoli 2-2 X 9. Genoa-Pescara l-l X 10. Lucchese-Venezia l-l X 11. Padova-Reggina l-l X 12. Palermo-Lecce 2-3 2 13. Ravenna-Foggia 2-2 X Pluszmérkőzés: 14. Azerbajdzsán-Magyarország 0-3 2 A MM surrcmón" nyomul a Dorozsma labdarúgó NB II. Kiskundorozsma -Tiszakécske 1-0(0-0) Kiskundorozsma, 3000 nézö. Vezette: Va­vika. Dorozsma: Csehó 6 ­Tóth-Kovács 6, Stredie 6, Szabó B. 6 - Skrbics 5 ­Barna G. 6, Süli 6, Sze­les 5, Djurasevics 4 ­Miklós 5, Cigan 4. Edző: Vágó Attila. Tiszakécske: Nagy Zs. - Balla L., Izsák, Barna Zs., Hegedús - Maczkó, Molnár, Bessermann, Szántó - Czipper, Balla M. Edző: Szurgent Lajos. Csere: Cigan helyett Tóth A. (6) a szünetben, Maczkó helyett Tóth A. az 55., Djurasevics he­lyett Móra (-) a 69., Sze­les helyett Krajczár (-) a 82. percben. Gólszerző: Süli a 80. percben. Sárga lap: Süli a 20., Szabó B. a 35., Barna G. a 42., Szántó a 44., Bal­la L az 53., Szeles a 71. percben. Szögletarány: 6:4. 12. perc: Szeles vezette fel a labdát, s mintegy 18 méterről nagy lövést eresz­tett meg, ami azonban, ha kevéssel is, de elkerülte a kaput. 18. perc: Szabó B. ügye­sen Miklóshoz játszott, aki fordulásból alig lőtt fölé. 24. perc: Egy gyorsan el­végzett szabadrúgás után Szántó ugrott ki a védők kö­zül, de lövése a jobb oldali kapufa mellett hagyta el a já­tékteret. 30. perc: Barna Zs. szán­ta el magát lövésre, de Cse­hó magabiztosan hárította a veszélyt. 48. perc: Bessermann erős bombáját Csehó elve­tődve védte. 61. perc: Szántó távoli lövését Csehó csak másod­szorra tudta megkaparintani. 75. perc: Skrbics az utol­só pillanatban mentett a ka­pu torkában Czipper elől. 80. perc: Tóth Ákos ügyesen lefordult az őt szo­rosan őrző védőjéről, s azon­nal lőtt. Nagy Zs.-nek csak kiütnie sikerült az erős lö­vést, de jött Süli, s miután egy testcsellel két védőt is becsapott, mintegy hét mé­terről megszerezte a győztes gólt, 1-0. Ime, a gól előtti pillanat: Tóth Á. lövését a vendégek kapusa csak kiütni tudta, a labda Sülihez került, aki egy testcsellel becsapott két védőt is, s mintegy hét méterről lőtt a hálóba. (Fotó: Miskolczi Róbert) 88. perc: Czipper jó be­adása átszállt a védőkön és Csehó kapuson is, de az ér­kező Balla M. óriási helyzet­ben mellé durrantott. Ha az elmúlt heti tisza­vasvári győzelem után azt ír­tuk, hogy a Dorozsma az idény legjobb játékával győ­zött, akkor most éppen az el­lenkezőjét állíthatjuk. Ezút­tal Miklósék roppant idege­sen kezdtek, látszott rajtuk, hogy tartanak jóképességű ellenfelüktől. Sajnos ezt ha­mar észrevették a vendégek is, s ahogy teltek a percek, egyre bátrabban kezdemé­nyeztek. Szerencsére a do­rozsmai védelem most is biztosan állt a lábán, s rend­re meghiúsította a kécskei próbálkozásokat. A hazai középpályások azonban ren­geteg átadási hibát vétettek, sokat cipelték feleslegesen a labdát, nem láttunk tőlük egyetlen tértölelő indítást sem, amivel a jól védekező ellenfelük háta mögé kerül­hettek volna. Szünet után Barna G. elő­rébb húzódott, s a jobb olda­lon néhányszor „megkever­te" a kécskei védelmet. Ha beadásai jobbak lettek volna, akkor hamarabb születik a gól is. Szerencsére volt Tóth Ákosnak és Sülinek egy-egy bravúros egyéni megmozdu­lása, amellyel „mattolni" tudták a magabiztos kécskei védelmet. Egy biztos: ha a dorozsmaiak nem játszanak most is a tőlük megszokott lelkesedéssel és küzdeniaka­rással, akkor nem lett volna meg az igen értékes győze­lem sem. így a Vágó-tanít­ványok a „surranón" törhet­nek előre, s ha az utolsó for­dulóban sem adják alább, akkor az őszi szezon végén akár a dobogón is végezhet­nek, ami egy újonctól igazi bravúr lenne... Vágó Atilla: - A kécskei­ek elegáns egyenruhában ér­keztek. Mi gáláns házigaz­dák voltunk, mert egy még elegánsabb „zakóval" aján­dékoztuk meg őket. Szurgent Lajos: - Jól játszottunk, nem érdemel­tünk vereséget. A btró nem ítélt meg javunkra 0-0-ás ál­lásnál egy -jbgos tizen­egyest... P. Sándor Jázsof További eredmények Keleti csoport: Diósgyő­ri FC-Nyíregyházi FC 0-0, FC Eger-Egertej-Szolnoki MÁV-Neusiedler 0-4 (0-1), Kecskeméti TE-Alkaloida SE Tiszavasvári 0-1 (0-0), Kabai Cukor FC-Hajdúszo­boszló-FC Hatvan 2-2 (1-0), Hajdúnánási FK­Kecskeméti SC-RSC 2-0 (1-0) Salgótaijáni BTC-Ka­zincbarcikai SC 1-0 (0-0). Szabadnapos ebben a for­dulóban: a Tiszafüred. Keleti csoport Nyugati csoport: Matáv SC Sopron-Nagykanizsai Olaj­bányász 0-1 (0-0), BKV Előre-Paksi SE 1-0 (0-0), Érdi VSE-Balatonfüredi SC 1-0 (0-0), Dunaferr SE-Ta­tabányai FC 4-1 (l-l), DDGáz SC-Rákóczi Kapos­cukor FC 3-1 (l-l), Jutas­Veszprém-Százhalombattai FC 2-4 (2-0), Gázszer FC-Budafoki LC 0-0, So­roksári TE-Soproni FAC l-l (1-0). Nyugati csoport 1. Diósgyőr 13 8 2. Nyíregyháza 13 7 3. Salgótarján 13 4. Dorozsma 13 5. Tiszakécske 13 6. Szolnok 13 7. Tiszavasvári 13 8. Kaba 13 9. Hajdúnánás 13 10. FC Hatvan 13 11.KTF. 12. KSC-RSC 13. Kazineharc. 14. Tiszafüred 15. Eger 2 19-10 27 2 20-9 25 3 14-10 24 2 16-10 23 5 19-14 22 4 16-12 21 4 18-15 21 2 14-11 19 5 10-14 16 6 17-16 15 7 15-16 14 4 12-15 13 8 15-23 12 8 9-20 9 9 6-25 6 1. Dunaferr 14 2. Gázszer FC 14 3. Soproni FAC 14 4. DDGáz SC 14 5. Érdi VSE 14 6. Nagykanizsa 14 7. Kaposvár 14 8. M. Sopron 9. BKV F-ldre 10. Soroksár 11. Budátok 12. Paks 13. Százhalomb. 14. Veszprém 15. Tatabánva 16. Balatonfüred 14 2 II 25-12 26 23-12 26 17-11 26 13-9 24 19-16 23 21-17 22 2 15-12 22 5 16-12 21 15-12 20 22-21 19 15-10 18 18-16 17 15-16 16 14-28 7 8-29 7 5-28 5 Az utolsó őszi forduló párosítása: November 16, szom­bat: Nyíregyháza-Salgótarján, Tiszakécske-Kecskeméti TE. November 17, vasárnap: Szolnok-Diósgyőr, Tiszafü­red-Hajdúnánás, Kecskeméti SC-Kaba, Hatvan-Kiskundo­rozsma, Tiszavasvári-Eger. Személyi, vagyonőri és fegyvervizsgára felkészítő tanfolyamot indít a FIGYELŐ BIZTONSÁGI SZOLGÁLAT SZEGED, Juhász Gyula u. 1 8/b. női röplabda Hit nélkül nem megy... Szegedi DRE­BVSC 0:3 C-15, -5, -12) Szeged, 1OO néző. Ve­zette: Csikós, Szabó F. SZDRE: DOBOS, Kiss K., B. Tóth, Komáromi, Kancz, Szél. Csere: Csó­kási, SZÉKELYHÍDI. Edző: Arany János. BVSC: BRECHER, AN­CSIN, GRÓZER, LENGYEL, Lombosné, Molnár. Cse­re: Nagy, Szvetnyik. Edző: Sun De-li. Az Extraligában eddig nem sok babér termett a sze­gedieknek, csak a Jászbe­rényt tudták legyőzni ide­genben. Hazai pályán még nem ízlelték meg a győzel­met, a meccs előtt úgy gon­doltuk, ez a rossz sorozat a BVSC ellen megszakadhat... Jól is kezdtek a szegedi­ek, 4:l-re, majd 7:4-re is ve­zettek a pesti vasutasok el­len. Ekkor porszemcsék ke­rültek a jól működő gépezet­be és Sun De-li tanítványai 8:11-re fordítottak. Már 12:14-et mutatott az ered­ményjelző, amikor az Arany-lányok összekapták magukat és 15:15-re módo­sították az állást visszahozva a győzelmi esélyt. Az idegö­lő végjáték azonban a vendé­geknek kedvezett. A máso­dik szettben úgy tűnt, gázol a budapesti vasutas gárda (2:8), de a Tisza-partiak pi­rosra állították - igaz csak rövid időre - a szemafort, 8:9. Ezután megint zöld utat kaptak a pestiek, akik tovább robogtak és meg sem álltak a játszma-győzelemig. A ha­zaiak főként nyitásfogadás­ban hibáztak, de sok volt a rossz szerva is. A harmadik szett ismét nagyobb küzdel­met hozott, s bár Lengyelék 3:7-re, majd 5:9-re meglép­tek vendéglátóiktól, a lila­zöldek egyenlítettek (9:9), sőt a vezetést is átvették, 10:9. A hajrá azonban 12:12 után megint a BVSC sikerét hozta, s ezzel a meccset is bekaszírozták Grózerék. Arany János: - A lányok az edzésen mindent megtesz­nek, lelkiismeretesen dolgoz­nak, nem tudom, a meccse­ken miért vagyunk ilyen nye­retlen kétévesek, mintha nem hinnénk a sikerben...