Délmagyarország, 1996. október (86. évfolyam, 229-254. szám)

1996-10-24 / 248. szám

CSÜTÖRTÖK, 1996. OKT. 24. SPORT 11 Totómonológ Barna István több mint húsz évig volt a Sándorfalva kapusa, de miután befejezte az aktív nagypályás labdarú­gást, akkor is megmaradt kapcsolata a focival. Alkal­makként kispályás csapatok­ban véd, s nem is akárho­gyan. Nagyon nehéz neki gólt rúgni. A totóval is „ba­rátságban" áll, hiszen rend­szeresen játszik, de csak szó­rakozásból. A csapatokat is­meri és szívesen tippel: - A három magyar mér­kőzésre csak hazai győzel­met tudok elképzelni - mon­dotta, amikor a 43. játékhét mérkőzéseivel ismerkedett. - A Bayern München vi­szont nem fog botlani Düs­seldorfban. A következő há­rom mérkőzésen lehetséges a Karlsruhe, a Duisburg és a Mönchengladbach idegenbe­li pontszerzése. Lehet, hogy Barna István (Fotó: Gyenes Kálmán) a „nagy" totósok kinevetnek, de szerintem a ' Gladbach nem kap ki Stuttgartban. A Milánt viszont nem győzik le Firenzében, a többi olasz találkozón pedig gyakran fog előfordulni az X. Tippjeim a 43. játékhétre: 1. Győr (7.j-Szombathely (9.) 2. Siófok (18.)-Csepel (16.) 3. MTK (l.)-Békéscsaba (12.) 4. Düsseldorf (9.)-Bayern München (2.) 5. Hamburg (13.)-Karlsruhe (7.) 6.1860 München (ll.)-Duisburg (16.) 7. VfB Stuttgart (l.)-Mönchengladbach (10.) 8. Fiorentina (ll.)-Müan (2.) 9. Internazionale (3.)-Parma (6.) 10. Napoli (14.)-Bologna (7.) 11. Perugia (10.)-Udinese (9.) 12. Piacenza (12)-Verona (15.) 13. Reggiana (17.)-Sampdoria (8.) +1 mérkőzés: 14. Vicenza (4-5.)-Cagliari (16.) X 2 2 1 X 1 1 X 1 X X Magabiztos egri siker röplabda • Munkatársunktól Tegnap délután a Sze­gedi DRE extraligás nöi röplabdacsapata bajnoki mérkőzést játszott az Egri AgriaComputer többszö­rös bajnok együttesével. Az eredmény, a mérkőzés végső kimenetele egy pillana­tig sem volt kétséges, hiszen a Tisza-parti gárda nincs ki­robbanó formában, ellenfele viszont egymás után aratja a győzelmeket. Az első játsz­mában még valahogy lépést tartottak a szegediek a vendé­gekkel, de nyerési esélyeik nem voltak. Végül ezt a szet­tet az AgriaComputer 11-re nyerte. A második játszmá­ban még jobban kidomboro­dott az egriek nagyobb tudá­sa, s különösen Akimova és Tímár jó játékával 5-re hoz­ták a szettet. A harmadikban pedig foly­tatódott a macska-egér harc, s ebben a macska a vendégcsa­pat volt. Szegedi DRE-Egri AgriaCoputer 0:3 (-11, -5, - 9). Szeged, Etelka sori mun­kacsarnok, 100 néző. Vezette: Herpai, Csíkos. SZDRE: Dobos, Kiss K., B. Tóth, KOMÁROMI, Csó­kási, Szél. Csere: Székelyhí­di, Kancz. Edző: Arany Já­nos. AgriaComputer: AKI­MOVA, PAPIJANSZKAJA, Fekete, TÍMÁR, Wolf, Sztan­kó. Edző: Janda Attila. Drámai csatában 28-1 1 -re megugrottak. A kosárlabda Szedeák szenvedett, nem ta­lálta dobóformáját. Pár perc­cel később már 17 pont volt a Tábori előnye, amikor Mol­nár Csaba időt kért, és ettől kezdve óriási erőfeszítéseket tett a szegedi csapat, hogy le­dolgozza hátrányát. Szünetig ez már valamelyest sikerült. A második félidő eleje úgy alakult, ahogy azt már korábban is szerették volna a Tisza-partiak. Rövid időn be­lül három triplát dobott Bú­zás, illetve Antal, amire az amerikai Ricks csak egy dup­lával válaszolt. A 24. percben vezetett először az Akuterm (55-56), de ezután még nem nyugodhatott meg a gárda, mert a Tábori rögtön „vissza­előzött". Küzdöttek egymás­sal a csapatok, miközben Bú­zás bedobta hetedik tripláját is. Végül a Szedeák közön­ségvonzó, de idegőrlő mér­kőzésen kis különbséggel, megérdemelten nyert. • Munkatársunktól DKSK-Tábori-Szedeák­Akuterm KE 94-96 (48-40) NB I. B-csoportos férfi­mérkőzés. Miskolc, Váro­si Sportcsarnok, 300 né­ző. Vezette: Vasvári, Ádám. Szedeák: Parády (7/3), BÚZÁS (32/21), Varga, Nyilas (2), PÁV­LICZ (19). Csere: Vitaszek (8), ZÖLDI (13/3), Klein (2), ANTAL (13/9). Edző: Molnár Csaba, Bonifert Domonkos. Óriási lendülettel kezdett a Tábori, rövid idő alatt bebi­zonyították, hogy jól belőtték a hazai pályát. A 3. percben 11-9 volt az állás, utána öt minutumig csak a hazaiak dobtak kosarat és 22-9-re, majd nem sokkal később Pick-csomag a Pécsnek kézilabda Pick Szeged-Pécsi Me­csek KC 28-12 (13-4) Ujszegedi Sportcsar­nok, 1400 néző. Vezette: Horváth A., Horváth Zs. Pick Szeged: NAGY Z. - Radovics 2, Gröber, BORSODI 4, Mezei, Bar­tók 3, Avar 2. Csere: Ár­vái (kapus), Bajusz 4 (3), Petrusevszkij 2, BERTA 5, Dobos 2, Sándor 2, Mol­nár 2. Edző: Skaliczki László. Pécs: JANDÓ - Várhe­lyi 1, Becskei 1, Frey T., Kovács 1, Hang 3, Frey J. 2. Csere: Szente (ka­pus), Lévay 2, Kozina 2 (T), Mátyás. Edző: Tóth András. Kiállítás: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1. Lehet, hogy a változékony időjárás okozta, de az sem kizárt, hogy a Pick kézilab­dásai a bukaresti BEK-mér­kőzést még érezték az izma­ikban; tény, hogy a bajnok­csapat egy kicsit nehezen melegedett játékba. Az ötö­dik percben csupán egy gól (2-1) volt Bartókék előnye, de aztán beindult a Tisza­partiak gépezete, s öt perc alatt négyszer zörgették meg Jandó kapujának hálóját. Közben Mezei vérző fejjel botorkált ki a kispadhoz, hogy Szabó doki kezelésbe vegye. Kiderült, hogy az egyik pécsi játékos könyöke felsértette a fején a bőrt. A gondos orvosi ellátás követ­keztében még vissza tudott térni, de a második félidőt már a lelátóról nézte végig a válogatott beállósa. Mezei sérülése nem zavarta meg a hazaiakat, mert a 20. percben Védőmunkában a három „B" (balról jobbra), Bajusz, Borsodi és Bartók. (Fotó: Gyenes Kálmán) 11-2-re vezettek már. Mi­közben a mezőnyjátékosok lövöldözték a rnecsekaljiak kapujába a labdákat, ezt a másik oldalon Nagy Z. ered­ményesen akadályozta meg, így a tíz percenkénti egy pé­csi gól üteme nem változott ebben az időszakban. A kö­vetkező tíz percben egyik csapat sem jeleskedett a gól­lövésben, hiszen ötpercen­ként mindkét oldalon csak egy-egy gól esett. A második játékrészt Bar­tók gólja és a kapuba beálló Árvái bravúija vezette be. A 35. percre Borsodi, majd Sándor találatával már 11 gól (16-5) volt a szegediek előnye. A hazaiak játéka lük­tetővé vált, hol kiengedtek, s ezt általában kihasználta az ellenfél, hol pedig felgyorsí­tották a játékot, s sorozatban találtak a pécsi kapuba. A 40. percben 19—6 lett az ál­lás. Különösen Berta volt elemében az ellenfél kapujá­nak bevételében. Három perccel később, a mérkőzé­sen először a három pécsi gólra nem érkezett szegedi válasz. Aztán beállt Molnár, s kétszer bevette a pécsi ka­put. A finis a hazaiaké lett volna, ha a két játékvezető nem veszi át a főszerepet. Ténykedésüket egyébként mindkét csapat igencsak ki fogásolta. A Pécs is azon klubok so­rát gyarapítja, amely mind­össze öt percig tud lépést tar­tani a Pick Szegeddel. Aztán már csak egyetlen kérdés maradt, hogy milyen méretű, lesz az a „ruha", amelyet a bajnokcsapat szab ellenfelé­re. Skaliczki László: - Örü­lök, hogy ennyien szeretik Szegeden a kézilabdát és a csapatot. Egyébként most is gyorsan kiütközött a két együttes közötti tudásbeli különbség. Tóth András: - Védeke­zésben még álltuk a versenyt, de támadásban már elfogyott a kényszerfiatalttáson - hat ifjúsági korú játszott - lévő csapatom tudománya. Süli József • Az élcsoportba tartozó csapatok eredményei: Elekt­romos-Nagykanizsa 36-24 (17-11), Veszprém-Duna­ferr 26-18 (11-10), Fehér­vár-Győr 20-22 (10-13), Szolnok-Debrecen 28-20 (12-6). A táblázaton a szege­di bajnokcsapat átvette a ve­zetést. Szexed­Zöld-fehér Volán-gázolás jégkorong Tegnap folytatta OB I­es szereplését a Székes­fehérváron rendezett el­ső körben a Tisza Volán Szeged jégkorongcsapa­ta. Sajnos nem a hétfői formában, de ennek több oka is volt... Ferencváros­Tisza Volán Szeged 8-2(4-0, 1-1,3-1) Székesfehérvári jégcsar­nok, 400 néző. Vezette: Ko­leszár, ifj. Moharos, Bara­bás. Tisza Volán Szeged: Bemei - Kondrát, Gomi­nyuk, Slivinszkij, Egyed 1, Krikunyenko, Balla, Bathó, Csiki, Bugyi, FARKAS 1, Láng, Bauda, Havrán, Pápai. Edző: Alkeszandr Kulikov, Rigó Lehel. Már a meccs előtti esemé­nyek befolyásolták a szege­diek produkcióját. Az UTE­derbin véglegesen kiállított Bálint Artúrt - a közlekedé­siek egyik legjobbja - a szö­vetség két találkozóról eltil­totta, így a sérült Fodoron kívül őt is nélkülözni kény­szerült a Kulikov-Rigó edző­duó. Hiányukat alaposan meg­érezte a Tisza Volán, amely nagyon megilletődötten kez­dett, a 4. percben már 4-0-ra vezettek a zöld-fehérek. Las­san magához tért az újonc team, melyben az idegenlé­giósok messze elmaradtak hétfői formájuktól, mintha csak az árnyékuk korcsolyá­zott volna a jégen... A máso­dik harmad ennek ellenére kiegyenlített küzdelmet ho­zott, s a következő játékrész­ben 5-2-re feljöttek Egye­dék. Minden szegedit csata­sorba állítottak az edzők, s elmondható, hogy a harma­dik sor is megállta a helyét. Rigó Lehel: - Úgy érzem, ezt a Fradit a szegedi közön­ségünk előtt, teljes csapattal, vagyis Bálinttal és Fodorral kiegészülve, a Tisza-parti jégpalotában megverhetjük. A Tisza Volán Szeged szombaton folytatja székes­fehérvári szereplését, ekkor a legjobb magyar együttes, a Dunaferr lesz az ellenfele. A mérkőzés 15 órakor kezdő­dik. I. P. SZUDAR Kft. SZBroLÜR ikeresKeaeimi ftjt. ( £VtfLáaC) CENTRUM Ezüstös lett a JATE Tiszanet atlétika • Munkatársunktól A sportolók Déltáv diák­hangposta üzenetéből a kö­vetkezőket tudtuk meg a Bécs-Budapest szupermara­to'ni futóverseny utolsó két napjáról: Kezdjük a jobb hírekkel: Mucsi Sándor, a Szegedi VSE atlétája megőrizte elő­kelő 5. helyét, s ehhez 28 óra 41 perc 27 másodpercet kel­lett teljesítenie. Fekete Sán­dor is befejezte a versenyt, a 15. helyen érkezett célba 35 óra 37 perc 37 másodperc alatt „ledarálva" az embert próbáló távot. A női váltót a Dunakeszi együttese nyerte (29 óra 24 perc 23 másod­perc), melynek tagja volt a sportpolihisztor, Csomor Eri­ka, aki a szegedi Juhász Gyu­la TF DSE színeit aranyozta az idén is, duatlontól a moun­tain bike-ig. A második he­lyezett békéscsabai váltónak is volt Tisza-parti tagja, Kiss Erika személyében. Ők 29 óra 59 perc 39 másodperc alatt értek célba. S következ­zen a picit szomorú hír. A JATE Tiszanet gárdája (Sza­bó Fylöp, Maróti Attila, Ba­lassa Levente, Farkas Dávid, Molnár Zoltán) a negyedik nap hegyi szakaszán sokat veszített 6 perces előnyéből és a Hősök terére a második helyen futott be, az első a Budapesti Műszaki Egyetem lett (ismét két szegedi: Leho­tai Győző és Lengyel Gábor). Nagy verseny volt a két kvin­tett között, a JATE kereken 25 óra alatt ért célba, míg a fővárosiaknak ehhez 24 óra 59 perc 34 másodperc kellett, vagyis mindössze 26 (!) má­sodperc döntött az elsőségről. A JATE Tiszanet az abszolút versenyt a 11. helyen zárta. Érthetően kicsit szomor­kás volt Balassáék hangulata, de a szégyenkezésre nincs okuk, az ezüst is szépen csil­log. Idegenben gyözött a Tornádó kézilabda NB l/B • Tudósítóinktól A kézilabda második vonalában szereplő me­gyei csapataink közül a hét végén a Makó férfi együttese idegenben, míg a Narancs otthon kapott ki. Megszerezte első pontját a Tisza Vo­lán Emergé, a Tornádó és a KSZSE Szeged pe­dig mindkét pontot ha­zahozta. Nők. Jánoshalma-Tornádó SE Kiskundorozsma 24-28(8-15) Jánoshalma, 100 néző. Vezette: Nagy, Túróczy. Tornádó SE Kiskundo­rozsma: TIBAINÉ - DU­DÁS 4, Farkas 3, Kothencz 2, TÖRÖK 10 (2), Antal 2, POLYÁKNÉ 5. Csere: Csorbáné, Kovács (kapu­sok), Miklós, Tajti, KOR­BELY 2, Bitó, Bodó. Edző: Tóth Péter. Az első félidő 10. percéig egyfenrangú ellenfelek küz­delme folyt a pályán.(5-5), ezután a vendégek rákap­csoltak és a 25. percben már 13-5-re vezettek. A második játékrészben a Tomádó még jobban végigsöpört 2 Jáiios­ha!inán, 50. perc: 15-26. Az utolsó 10 percben Tóth Péter edző minden játékost pályá­ra küldött, amit a hazaiak ki­használtak: zsinórban hét­szer vették be a dorozsmai kaput. Ifjúságiak: Jánoshal­ma-Tornádó SE 22-38 (12-19). Kölcsey DSK-KSZSE Szeged 13-22 (á-10) Nyíregyháza, 100 néző. Vezette: Nádasdi, Pesti. KSZSE: Szacsvai - Sza­bó M. 1, Szabó H. 1, Sajtos 2 (1), Arany 3 (1), Takács 5, Bálint 4. Csere: Nádasi B. (kapus), Giricz, Nagy 4, For­gó, Fekete 2. Edző: Porobic Haris. Hétméteresek: 8/2, ill. 3/2. Kiállítások: 4, ill. 10 perc. A tartalékos szegediek végig vezetve biztosan sze­rezték meg a két bajnoki pontot. Ifjúságiak: Kölcsey DSK -KSZSE 14-17 (6-6). Narancs SE-Kiskórösi KC 13-25 (7-11) Férfiak Kiskunmajsa­Tisza Volán Emergé 28-28(11-12) Kiskunhalas, 150 néző. Vezette: Antal, Darázsi. Tisza Volán Emergé: PREZENSZKY - Berta 3, MOLNÁR 8, Szabó N. 5, Kiss 2, Lévai 1, Szabó P. 3. Csere: Matuszka (kapus), BUDAY D. 4, Tanner, Va­jas, Herbert, Nagy, Szabó Tönki 2. Edző: Kiss Sándor. Hétméteresek: 6/3, ill. 0. Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Végig fej-fej mellett ha­ladtak a csapatok, az utolsó percben nagy izgalmak köz­epette alakult ki a végered­mény. Ifjúságiak: Kiskunmaj­sa-Tisza Volán SC 29-41 (15-21). Ceglédi Cégép SE­Maká KC 36-26 (21-10)