Délmagyarország, 1996. augusztus (86. évfolyam, 179-203. szám)

1996-08-26 / 198. szám

HÉTFŐ, 1996. AUG. 26. A DÉL SPORTJA III. • A JATE és a Tanárképző: három fordulá mínuszban Csak a Röszke százszázalékos labdarúgó megyei II. a. A labdarúgás máso­dik vonalában főleg a hazai csapatok örülhet­tek: négy győzelmet re­gisztrálhattak, és a két döntetlen mellett csak egy alkalommal nyert a vendég gárda. A Rösz­ke két forduló után 6 ponttal, vagyis száz­százalékos teljesít­ménnyel vezeti a tabel­lát. A Tanárképzö-JATE meccset később játsz­szák. Tömörkénye Szatymaz 3-5 (1-2) Tömörkény, 100 néző. Vezette: Tapodi. Tömörkény: Papp Z. ­Tóth Cs. (Tóth Z.), Laczkó, Ormándi, Száraz, Horváth (Ambrus), Rácz Cs., Ko­vács, Papp L., Rácz J., Sza­lai. Edző: Dósa-Rácz Pál. Szatymaz: Pölös - Ko­csis, Zsemberi J., Németh, Szóráth, Pálinkó A., Bárá­nyi (Nagy F.), Toldi, Zsem­beri S., Kátai, Pálinkó L. (Ocskó). Edző: Spiller László. Talán még időben érte a hazaiakat ez a nem várt, de teljesen megérdemelt „po­fon". Góllövők: Szalai (2), Rácz Cs., ill. Zsemberi S. (3, egyet 1 l-esből), Toldi, Bárá­nyi (1 l-esből). Kiállítva: Pálinkó A., ill. Laczkó. Jók: Szalai, Ormándi, ill. Kocsis, Toldi, Zsemberi S., Kátai. Földeák-Tiszasziget 2-2 (0-2) Földeák, 100 néző. Vezet­te. Patai. Földeák: Bán - Nagy (Kurai), Horváth, Szűcs, Ba­jusz, Kurunczi (Kopuno­vics), Bugyi, Mészáros, Pető (Papp), Kiss, Kalmár (Mol­nár). Edző: Kérdő Sándor. Tiszasziget: Varga - Bál­lá, Székely (Deák), Puskás Gy. (Puskás K.), Kéri, Tóth, Kiss, Miksi, Lázár, Papp, Buknicz (Dohányos). Edző: Deák Ferenc. Két ellentétes félidő után igazságos döntetlen szüle­tett. Góllövők: Pető, Mészá­ros, ill. Székely, Buknicz. Jók: Horváth, Mészáros, Szűcs, ill. Tóth. Üllés-Fábiánsebestyén 2-2 (2-0) Üllés, 150 néző. Vezette: Papp. Üllés: Savanya - Sztarek, Bálint, Kormos, Vincze, Ju­hász, Gyuris P. (Ridegh), Fodor (Papp), Peták, Gyuris E., Fábián (Maróti). Edző: Sárközi Sándor. Fábiánsebestyén: Bertus - Györgyi Cs., Mágocsi, Harkai, Simon, Fehér (Ko­vács), Szikora (Pető), Pataki Cs., Barák, Györgyi L., Györgyi I. Edző: Pataki An­tal. A hazai csapat már meg­nyert mérkőzést engedett ki a kezéből. Góllövők: Fodor, Bálint (1 l-esből), ill. Györgyi L., Györgyi I. Jók: Bálint, Sztarek, Fo­dor, ill. Simon, Mágocsi, Pa­taki Cs. Ifjúságiak: Üllés-Fábián­sebestyén 1-3. Apátfaiva-Zsombó 2-1 (1-0) Apátfalva, 200 néző. Ve­zette: Kubatovics. Apátfalva: Jung - Pécsi, Bartucz, Sóki J. (Dömötör) Sóki A., Mátó, Varga, Rácz (Mátó G.), Köteles (Gaudi), Károlyi (Szopori), Juhász. Edző: Jani Attila. Zsombó: Mihálffy B. ­Vikor, Ottlik S. II., Farkas, Gaál, Túri (Szűcs A.) Szűcs L., Stefkovics (Ottlik S. I.), Kiss, Ottlik R„ Illés. Edző: Vasas Róbert. Jó iramú mérkőzésen a lelkesen játszó hazai csapat megérdemelten nyert. Góllövök: Károlyi, Ju­hász, ill. Gaál (1 l-esből). Jók: Mátó (a mezőny leg­jobbja), Károlyi, Juhász, ill. Gaál. Ifjúságiak: Apátfalva­Zsombó 3-0. Röszke­Csanádpalata­Nagyiak 6-0 (2-0) Röszke, 250 néző. Vezet­te: Avramuth. Röszke: Szűcs - Farkas, Hurguly, Hornyák, Papdi (Selyben), Toppantó, Szal­ma, Balogh, Csiszár, Szeke­res, Kovács. Edző: Berki Ist­ván. Csanádpalota-Nagylak: Tóth - Vilbauer, Hadobás, Csókási M„ Juhász S„ Tóth Z. (Juhász F.), Csókási Cs., Jamecskó, Bombolya, Var­ga, Erdélyi. Edző: Tóth Zol­tán. A 33. percben 10 főre fo­gyatkozott vendégek a mér­kőzés végére térdre kénysze­rültek, a remekül „muzsikáló hazai csapat ellenében. Góllövők: Szekeres (3), Balogh, Toppantó, Farkas. Jók: Hurguly, Toppantó, Balogh, Szekeres ill. Tóth L„ Csókási M. Kiállítva: Juhász S. Ifjúságiak: Röszke-Csa­nádpalota-Nagylak 0-3. Kiszombor-Szegvár 3-0(0-0) Kiszombor, 200 néző. Vezette: Kérdő. Kiszombor: Gulyás ­Szűcs, Uracs, Tóth (Petyó), Horváth, Méhes, Koczkás, Fancsali, Juhász (Dégi), Bot­lik, Szabó Cs., (Varga). Edző: Haklik János. Szegvár: Rácz - Németh, Szarka, Jancsovics, Határ, Juhász B. (Márton), Verők, Kádár, Buda, Gulyás, Bottyán (Terbán). Edző: Bu­da Attila, Szarka Attila. Rendkívül jó iramú, szín­vonalas mérkőzésen a hazai­ak győzelme megérdemelt. Góllövők: Szabó Cs., Szűcs, Varga. Jók: Tóth, Szabó Cs., Horváth, ill. Buda. Ifjúságiak: Kiszombor­Szegvár l-l. Ferencszállás-UTC 2-1 (1-0) Ferencszállás, 100 néző. Vezette: Mózes. Ferencszállás: Szokol ­Hévízi (Kovács), Somodi, Czérna, Bottyán, Bencze, Bíró, Katkó, Madránszki (Gyüge), Juhász, Tamasi (Ocskó). Edző: Köteles László. UTC: Szekeres - Herédi, Makra, Udvari (Bánfi), Pel­sőczi, Meszes (Balogh), Ber­kó, Szabó, Szalai, Szokol, Miklósi. Edző: Gidai Sán­dor. Küzdelmes mérkőzésen nehezen született meg a ha­zai siker. Góllövők: Madránszki, Kovács, ill. Makra. Jók: Madránszki, Boty­tyán, Bencze, ill. Makra, Szokol. Kiállítva: Bíró, Juhász, ill. Berkó. Ifjúságiak: Ferencszál­lás-UTC. A bajnokság állása 1. Röszke 2 2 -­9-1 6 2. Kiszombor 2 1 1 _ 5-2 4 3. Ferencszállás 2 1 1 _ 3-2 4 4. Zsombó 2 I _ 1 4-2 3 5. Apátfalva 1 1 -­2-1 3 6. Szatymaz 2 1 ­1 6-6 3 7. Tiszasziget 2 ­2 -4-4 2 8. Fábiánseb. 2 ­2 ­2-2 2 9. Füldeák 1 ­1 _ 2-2 1 10. Tömörkény 2 ­1 1 3-5 1 11. Üllés 2 ­1 1 2-5 1 12. Szegvár 2 ­1 1 1-4 1 13. UTC 1 -­1 1-2 0 14. Csanádp.-NI. 1 ­­1 0-6 0 15. JATE 16. Tanárképző A következő forduló pá­rosítása: Augusztus 31., 16 óra: Fábiánsebestyén-Apát­falva. Szeptember 1., 16 óra: Szegvár-Földeák, Ti­szasziget-Röszke, Csp.­Nagylak-Tömörkény, Szatymaz-Üllés, Zsom­bó-Tanárképző, JATE­UTC, Ferencszállás-Ki­szombor. Kivételezett csereszabály • Munkatársunktól A CSLSZ főtitkárával, Zsembery Istvánnal a labda­rúgó megyei bajnoki rajt előtt készült beszélgetésben a szabályváltozásokat is érin­tettük. Egy kivételével min­den információ, amit olvas­hattak, helytálló volt. A hiba a cseréknél adódott, ugyanis arról adtunk tájékoztatást, hogy az összes megyei baj­nokságban a trénerek öt játé­kost „variálhatnak". Ez az él­vonalra, az első osztályra nem igaz, ott továbbra is a megszokott három cserelehe­tőség áll az edzők rendelke­zésére. A megyei II. és a me­gyei III. osztályú felnőtt, s az összes utánpótlás pontvadá­szatban ötször nyúlhatnak kispadon a változtatás ezen fegyveréhez. Érdemes tehát figyelni, mert nem mindegy, hogy va­laki „megyeegyes", vagy megyekettes" derbin szurkol. Kíváncsian váijuk, hogy - a többivel együtt - miként vá­lik be ez az újítás. Az őszi szezon végén már többet tudhatunk erről (is). Ha nem lett volna az L félidő... Szünetben kicserélték a Dorozsmát Az ominózus szöglet után elóször Barna, majd Dóra fejelte a felső lécre a labdát. (Fotó: Miskolczi Róbert) labdarúgó NB. II. Kiskundorozsma­Kazincbarcika 2-3 (0-2) Kiskundorozsma, 2000 nézö. Vezette: Me­gyebíró (Hrabovszky, Tóth P.) Kiskundorozsma: Cse­hó 4 - Skribics 2 - Tóth­Kovács 6, Krajczár 4 ­Kothencz 4, Kemenes 4, Szabó T. 4, Süli 6, Udva­ri 4 - Barna 5, Miklós 5. Edző: Vágó Attila. Kazincbarcika: Fülöp - Sztanov - Implon, Sza­niszló - Harnócz, Földe­ák, Körösi, Gál, Reme­nár - Farkas, Takács. Edző: Kálmán Vilmos. Csere: Kemenes he­lyett Dóra 6, Szabó T. helyett Hűvös G. 5, mindkettő a szünetben, Remenár helyett Mogyo­ródi a 73., Takács he­lyett Halász a 77. Körösi helyett Salló a 86. perc­ben. Sárga lap: Krajczár, Kemenes, Udvari Skri­bics, illetve Farkas, Gál. Góllövö: Dóra az 55., Barna a 75., illetve Kö­rösi a 29., Farkas a 32. és Remenár az 53. perc­ben. Szögletarány: 6:3. 5. perc: Süli vezette fel a labdát, mellette négyen is futottak, két vendégvédővel szemben, de a középpályás rosszul passzolt és oda lett a nagy lehetőség. 15. Perc: Süli nagyszerű­en ugratta ki Kothenczet, aki senkitől sem zavartatva mintegy 12 méterről fölé lőtt. 28. perc: Süli beadását Miklós alig fejelte a léc fölé. 29. perc: A hazai kaputól mintegy 25 méterre szabad­rúgáshoz jutottak a vendé­gek. Körösi lövése nyomán a szétugró sorfal közepén és a későn vetődő Csehó hóna alatt a hálóba vágódott a labda, 0-1. 32. perc: Skribics vezette fel a játékszert, majd telje­sen érthetetlenül Gálhoz passzolt, aki kiugratta Far­kast és máris mehettek a do­rozsmaiak ismét középkez­déshez, 0-2. 53. perc: Skribics elkö­vette második nagy hibáját, melynek nyomán Remenár egyedül törhetett kapura, s nem került nagy fáradságába a harmadik gólt megszerez­ni, 0-3. 55. perc: Tóth-Kovács lövése a felső lécről Dóra elé pattant, aki senkitől sem zavartatva az üres kapuba passzolt, 1-3. 66. perc: Egy szöglet után mindenki felett átszállt a labda, de a jól érkező Dóra pár lépésről az üres kapu he­lyett a kapufára fejelte azt. 69. perc: Újabb szöglet a vendégek kapuja előtt, el­őször Barna fejese csattant a kapufán, majd Dóra ismétlé­sét ugyancsak a felső léc mentette. 75. perc: Süli ívelt be szögletet és a jól felugró Barna a bal sarokba fejelte a labdát, 2-3. 84. perc: Kothencz be­adását Dóra pár lépésről a kapus kezébe küldte. 88. perc: Barna cselezte ki a védőket, de lövését Sztanov a gólvonalról vágta ki. Két erősen eltérő félidőt láthatott a közönség. Az első játékrészben a dorozsmaiak úgy játszottak, mint ha soha nem fordultak volna meg egy futballpályán. Hibát-hi­bára halmoztak, s ezeket a rutinos, több éves NB Il-es múlttal rendelkező barcikai­ak ki is használták. Fordulás után azonban mintha egy egészen más dorozsmai csa­pat lépett volna a játéktérre. Igaz, Skribics hibájából még kaptak egy gólt, de ettől kezdve olyan nyomás alatt tartották Fülöp kapuját, hogy bármelyik pillanatban várható volt a gólok meg­születése. Sajnos azonban ezen a délutánon Barnáék mellől a szerencse is elpár­tolt, hiszen négy esetben csak a kapufa mentette meg a vendégeket a biztos góltól. A hazaiak csupán rutintalan­ságuknak köszönhetik a si­kertelenséget. Vágó Attila: - A rutino­sabb csapat győzött. A bar­cika három hibából ugyan­annyi gólt lőtt. Fejben na­gyon sokat kell még javul­nunk. Kálmán Vilmos: - 3-0­ig jól játszottunk, sajnos minket zavart meg az előny. Végül örvendhettünk, hogy a második félidőben nagy­szerűen játszó dorozsmaiak nem fordítottak. P. Sándor József A további eredmények Keleti csoport: Nyíregy­háza-Tiszavasvári 2-0 "(1-0), Diósgyőr-Hatvan 1-0 (0-0), Eger-Kecskeméti SC 1-2 (l-l), Kecskeméti TE-Tiszafüred 0-1 (0-0), Szolnok-Tiszakécske 1-0 (0-0), Kaba-Salgótarján (0-0). A Hajdúszoboszló szabadnapos volt. A Keleti csoport állása: 1. Kaba FC 2. Tiszakécske 3.KTE 4. Szolnok 5. Salgótarján 6. Tiszavasvári 7. Diósgyőr Tiszafüred 9. KSC-RSC 10. FC Hatvan 11. Nyíregyháza 12. Hajdúnánás 13. Kazincbarcika 3 14. Dorozsma 3 15. Eger 3 2 1 2 ­2 ­2 ­1 ­- 3 3-1 4-2 3-1 4-4 1-0 3-3 2-2 2-2 3-4 5-2 3-2 2-1 4-6 4-5 1-9 méti TE, Tiszafüred-Eger, Kecskeméti SC-Diósgyőr, Hatvan-Szolnok, Tiszakécs­ke-Tiszavasvári. Nyugati csoport: Matáv Sopron-Kaposvár 2-0 (1-0), Érd-Budafok 2-2 (0-1), BKV Előre-Százhalombatta l-l (0-0), Paks-Tatabánya 4-1 (2-0), Dunaferr-Sopro­ni FAC 4-1 (l-l), Nagyka­nizsa-Balatonfüred 4-0 (2-0), DDgáz-Soroksár 0-0, Veszprém-Gázszer FC 1-3 (0-1). A Nyugati csoport állása: I. Matáv SCSoproo 3 A következő forduló pá­rosítása: (szombat): Hajdú­nánás-Nyíregyháza, Salgótarján-Kiskundorozs­ma, Kazincbarcika-Kecske­2. Soroksár 3. Agárd Nagykanizsa Paks 6. Soproni FAC 7. Dunaferr 8. Érd 9. Kaposvár 10. BKV Előre Budafok 12. DDGázSC 13. Tatabánya 14. Százhalomb. 15. Veszprém 16. Balatonfüred 6-0 6-2 6-3 6-3 6-3 2 ­1 1 1 1 3 ­3 ­2 I 2 1 2 1 - 3 - 3 7 7 6 6 6 4-4 6 4-1 5 5-3 1-2 2-2 2-2 0-2 2-5 1-4 2-8 0-9 FIGYELŐ BIZTONSÁGI SZOLGÁLAT 3HASII jeanswear Farmer­ruházati bolt Fekete sas utca 9-11.