Délmagyarország, 1996. március (86. évfolyam, 52-76. szám)

1996-03-18 / 65. szám

9. 1996. március 18. Hatodik lett a Medikémia Szeged A Medikémia Szeged fér­fi röplabdacsapata a hét vé­gén Salzburgban szerepelt, ahol Interliga helyosztót rendeztek. A Tisza-partiakon kívül a házigazdák és a két szlovák gárda, az UKP Brar­tislava és a Gyetva „szállt ringbe" az 5-8. helyért. Az első napon, szomba­ton, a Salzburg ellen lépett pályára a Nyári-Nusser le­génység, a következő össze­állításban: SCHILDKRA­UT. BELIK, Melnicsuk, SZABÓ, Petheó, CSÍKOS. Csere: Somodi, Takács. A mérkőzés több mint kétórás, hatalmas küzdelmet hozott. Az első szettben a szegediek alaposan meglepték a hazai­akat rendezett játékukkal. Végig vezetve. Szabó, Schildkraut és Csíkos remek teljesítményével 15:4-re hozták a játszmát. A máso­dik játékban rendezte sorait a hazai együttes, s elsősor­ban az orosz Risnatov és Moore kiváló ütőteljesftmé­nyével 15:13-ra nyert, ezzel kiegyenlítették a meccs állá­sát. A harmadik szett küz­delmes labdamenetek után a vegyészeké lett. de a negye­dikben „kipihenték" fáradal­maikat, így következhetett a mindent eldöntő ötödik játszma. A „hirtelen halál­ban" végig vezettek a medi­kémíások, de a hajrában si­került egyenlíteniük a salz­burgiaknak, 10:10. A végjá­tékban azonban a jó blokkok a szegediek javára döntötték el a mérkőzés sorsát, s a Me­dikémia 3:2 (4| -13, 11,-6, 11) arányban nyert a ház­igazdák ellen. Másnap, vasárnap, az 5­6. helyéit léphetett pályára a Medikémia Szeged, mely mindkét meccsen nélkülöz­te a térd- és bokafájdal­makra panaszkodó Hul­mann Zsoltot, aki a váloga­tottnak is erőssége. A szak­vezetők úgy döntöttek, nem kockáztatják játékát, a bajnoki küzdelmekben na­gyobb szükség lesz rá. En­nek ellenére a Bratislava ellen fantasztikusan kezdett a Tisza-parti team, blokk­juk átüthetetlen volt, táma­dásaik pedig ellenállhatat­lanok. Az eredmény: 15:2. Ezután a szlovák bajnok kihasználta Belikék nyitás­fogadásbeli zavarait és egyenlített. A harmadik és negyedik szett hatalmas küzdelmet hozott a két fá­radt gárda között, ebből a pozsonyiak kerültek ki győztesen. A Medikémia a következő összeállításban lépett pályára: CSÍKOS, Schildkraut, Belik, Melni­csuk, SZABÓ, Petheő. Csere: Takács, Somodi. Az 5. helyért folyó meccsen tehát 3:1 (2, -6, -12, -10) arányú vereséget szenved­tek Szabóék, így végül a 6. helyen zárták az Interligál. Nyári Sándor: - A hétvé­gi kettős meccs igazolta, hogy a csapat felszálló ág­ban van, ami biztató a szer­dai kaposvári, sorsdöntőnek számító találkozó előtt. Opti­misták lehetünk, remélem nyerünk és megőrizzük az 1­es sorszámot a play off-ra. • Kosárlabda Három kapában is árdakalt a Szegedi KE A Szegedi KE leány ko­sárlabdacsapatai az utóbbi napokban három kupaküzde­lem előcsatározásaiban is részt vettek, s mindhárom­ban továbbjutottak a közép­döntőbe. Kadett kupában: Bajai TK-Szegedi KE 63-64 (36-31), Trió DSE-Szegedi KE 32-127 (16-64). A szegedi csapat: Nemes Brigitta, Szép Krisztina, He­gyesi Márta, Pataki Katalin, Láng Dóra, Batta Ildikó, Mara Csilla, Tóth Ildikó, Balog Sára, Zsemberi Adél, Exterde Rita, Böröcz Ildikó. Edző: Láng Imre. Gyerek Kupában: BSC Szarvas-Szegedi KE 85-35 (42-21), Szegedi KE-Nagy­kőrösi KK 33-72 (12-28), Kőrisfa SE-Szegedi KE 26-99 (6-35). A szegedi csapat: Pungor Krisztina, Rajmi Zsuzsa, Toldi Orsolya, Szűcs Szil­via, Szűcs Klára, Dunai Szil­via, Darvasi Erika, Kalcsú Melinda, Varga Bettina, Bí­ró Ildikó, Tandari Katalin, Nagygyörgy Andrea. Edző: Sági Ákos. Mini Kupában: Bajai TK-Szegedi KE 57-80 (26-44), Szegedi KE-Nagy­kőrösi KK 68-42. A Tisza-parti csapat: Szűcs Orsolya, Kis Nikolet­ta, Szőnyi Anita, Szőnyi Andrea, Takács Ágnes, Nagy Judit, Laluska Judit, Czibere Márta, Bellér And­rea, Petri Evelin, Józsa Adri­enn, Pungor Krisztina. Edző: Pugorné Kiss Rozá­lia. • Az NB I/B-ben a szegedi ifjúsági csapat 91-45-re le­győzte a MAFC együttesét. A legjobb szegedi dobó Ne­mes (20), Láng (20) és Szép (12) volt. NB Il-es mérkőzésen: Szegedi KE-Radnóti-Deb­receni KSE 59-71 (33-42). A legjobb Tisza-parti dobók: Szép (18), Nemes (11), Pata­ki (11). 5. perc: Jobb oldali tá­madás végén Győri lőtt ka­pura. 7. p.: Szűcs átadása után Győri lövését védte bravúr­ral Molnár. 9. p.: Kormos lövését a kapufa segítségével hárította Soós. 17. p.: Az előrehúzódó Tóth lábáról vágódott kapura a labda, Soós azonban még a gólvonal előtt elcsípte. 30. p.: Bozó került hely­zetbe, de lövés helyett passzolt, s a védők felszaba­dítottak. 31. p.: Bal oldali támadás végén Márton estében továb­bított a kimozduló Soós mel­lett, Bábiknak nem okozott gondott a kapu közepébe gu­rítania, 0-1. 35. p.: Szűcs bombáját védte Molnár. 56. p.: Bud lövését hatás­talanította Soós. 70. p.: Balogh fejese után védett bravúrral Molnár. 77. p.: Szamosi lövése a kapufán csattant. 78. p.: Bud 12 m-ről lea­dott lövése védhetetlenül vá­gódott a kapu bal oldalába, 0-2. 83. p.: Kapu előtti kava­rodás végén a felpattanó lab­dát Bud lőtte 10 m-ről ka­pásból a hálóba, 0-3. A mérkőzés elején rái­jesztett az Astra a vendégek­re, Molnár bravúrja azonban megmentette őket a góltól. Ezután egri negyedóra kö­vetkezett, de Soós is bizo­nyította, hogy jó kapus. A vásárhelyiek támadtak ez­A hazaiak képtelenek voltak bevenni a jól védő egri kapus, Molnár kapuját.. (Fotó: Gyenes Kálmán) • Semmi sem változott... Továbbra is pont nélkül o Vásárhely H. Astra-Vívó FC-Eger FC 0-3 (0-1) Vásárhely, 300 néző. Vezette Hidasi (Vámos, Hrabovszki). HVFC: Soós - Luczás - Sípos, Talmácsi, Balogh - Bozó, Fazekas, Csáki, Varga - Szűcs, Győri. Edző: Kérdő Sándor. Eger FC: Molnár - Schindler, Tóth, Gyöngyösi - Márton, Ungarinszki, Telek, Bábik, Bud - Kormos, Berec. Edző: Csu­hay József. Csere: Gyöngyösi helyett Csomás (46 p.), Kormos helyett Szamosi (67. p.), Márton helyett Bezzegh (83. p.). Góllövők: Bábik (31. p.), Bud (78. p. és 83. p ). Sárga lap: Csáki (33. p.). Győri (65. p.), Schindler (66. p.), Luczás (71. p.). (*: Az első fordulóban a III. ker. TVE-SBTC találkoz félbeszakadt. Az MLSZ Kegyelmi Bizottsága utóbb a 3 pontot 3-0-ás gólkülönbséggel a fővá­rosiaknak Ítélte.) (••: Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága há­rom büntetópontot levont a Hódmező­vásárhelytől, mert a klub színeiben Győri Zoltán jogosulatlanul szerepelt az első fordulóban lejátszott FC Eger-Hódmezővásárhely /1-<V mérkő­zésen.) Mindkét kapu előtt nyílt gól­szerzési lehetőség, de a ka­pusok remekeltek, pedig Ba­logh remek fejese akár az egyenlítést is meghozhatta volna. A hetvenhetedik perc végéig lehetett reménykedni az egyenlítésben. Akadt helyzete az Egernek is, de ziccereket puskáztak el. Az utolsó tíz percben akár több gólt is lőhettek volna, de vagy Soós hárított, vagy túl­kombinálta tám adásait az r Labdarúgó O NB II. után, mégis az Eger szerezte meg a vezetést, igaz, szeren­csés körülmények között. Kiegyensúlyozott játékkal fejeződött be a félidő. Szünet után a vendégek kerültek mezőnyfölénybe. Az Astra támadásait a pon­tatlan átadások fékezték. arányban is megérdemeltnek mondható. Az Astra-Vívó mentségére csak az szolgál, hogy nem tudta pótolni Gar­di és Mucsi sárga lapok mi­atti hiányzását. Kérdő Sándor: - Meg­érdemelten győzött az Eger, mi csak erőlködtiink. Csuhay József: - Gyen­gén játszottunk. Jók: Soós, Sipos, Bozó, •11. Molnár, Schindler, Tóth, Bud. OLASZ LÁSZLÓ egri gárda. Győzelmük ilyen További eredmények Keleti csoport: Kaba-Gödöilő 2-0 (0-0). Kazincbar­cika-Hajdúnánás 0-1 10-1), Tiszavasvá­ri-Diósgyór 1-2 (0-0), Hódmezővásár­hely-Eger 0-3 (0-1). Hatvan-Sényő 0-0: Salgótarján-Ili. Kerület 0-1 (0-1), Nyt­regyháza-Tiszakécske 0-4 (0-2), Kecs­keméti SC-Kccskeméti TE 2-2 (0-2). Nyugaü csoport Paks-Soproni I.C l-l (0-1), BKV Elő­re-Érd 2-3 (1-3), Dunaferr-Veszprém 1-0 (0-0), Mohács-Siófok 0-2 (0-0), Nagykanizsa-Budafok 2-1 (0-1). Százha­lombatta-Keszthely 1-010-0). A Keleti csoport 1. Diósgyőr 16 11 2. Kcrskeméli TE 16 II 3. III. kerület (») 16 10 4. Tiszakéeske 16 10 5. Tiszasasvári 16 9 6. Kaba 16 7. Nyíregyháza 16 K. Salgótarjánt*) 16 9. Eger 16 10. Hajdúnánás 16 11. Gödöllő 16 12. Kazincbarcika 16 13. Hatvan 16 14. Kecskeméti SC16 15. Sényő 16 16. Vásárhelyi") 16 állása 4 1 31-6 37 2 23-11 36 2 32-11 34 4 35-14 32 25-13 30 25-14 30 31-19 28 16-10 24 27-22 22 17-15 21 2 10 12-33 14 4 9 17-22 13 3 10 14-31 12 5 9 15-24 II 2 II 15—41 II - 15 6-55 0 A Nyugati csoport állása 1. Siófok 16 11 4 1 33-13 37 2. Dunaferr 16 9 5 2 29-12 32 3. Soproni Matáv 15 10 2 3 24-15 32 4. Soproni LC 16 9 4 3 34-17 31 5. Nagykanizsa 16 t 5 3 32-24 29 6. Kaposvár 15 8 4 3 23-12 28 7. Százhalombatta 16 7 4 5 21-20 25 8. BKV Előre 16 6 5 5 31-22 23 9. Paks 16 6 4 6 18-20 22 10. Balatonfüred 15 4 4 7 16-22 16 11. Veszprém 16 4 4 8 15-24 16 12. Érd 16 4 3 9 17-23 15 13. Budafok 16 4 2 10 20-31 14 14. Mohács 16 3 2 11 17-37 11 15. Tatahánya 15 1 5 9 15-35 t 16. Keszthely (•) 16 3 1 12 12-30 7 (*: Az M1Ü7. Fegyelmi, majd Fellebb­viteli Bizottsága döntése értelmében a Keszthelytől három büntetőpontot le­vontak. A két elhalasztott összecsapás közül a Tatabánya-Kaposvár mérkő­zést május elsején, a Soproni Ma­táv-Balatonfiired találkozót május 22­én játsszák. Kispályás női Február végén Hódmező­vásárhelyen megalakult a Csongrád megyei amatőr kispályás női labdarúgó-baj­nokság versenybizottsága és elnöksége. A bajnokságba egyelőre csupán nyolc csa­pat nevezett, de a szervezők váiják a további jelentkezé­seket Makóról és Szegedről egyaránt. A bajnokság tava­szi-őszi menetrendben zajlik majd, az első fordulóra ápri­lis 14-én kerül sor. A továb­bi programot később közöl­jük. A férfi kosárlabda NB I­ben a 9-16. helyért folyó rá­játszás első hazai mérkőzé­sén a százhalombattaiakat fogadta a HKE. Mindkét csapatnak három-három győzelme volt a meccs előtt. Így nagyobb harcot Ígért a találkozó, mint amilyen lett belőle. Ez a battai csapat csak negyven másodpercig állt döntetlenre, mert Polányi el­ső kosarától kezdve végig biztosan vezetett a kék-sárga együttes. A 7. percben 12-10-re még feljött a ven­dégcsapat, de Tenter vezér­letével fokozatosan elhúztak a helyiek és a félidő végén 17 pont előny jött össze. Szünet után volt egy kis megtorpanás a HKE-nél az első percekben, hiszen az el­ső mezőnykosarat csak a 4. perc után érték el Polányi ré­vén. Később 64-50-es állás után ismét nőtt a hazaiak előnye, két ízben 2l-re is szaporodott, de ebben a fél­időben már inkább az ered­mény tartására törekedett a Biztos győzelem - minden vonalon HKE-Battai KE 94-75, Szegedi KE-TFSE 83-65 HKE, nem ambicionálták túlságosan a minél nagyobb arányú győzelmet. Végül nem is volt döntő, hiszen a csapat ezen a meccsen min­denképpen jobb volt ellenfe­lénél. Parádynak ezúttal si­kerültek a három pontos do­básai, hiszen hatot „szórt be" a gyűrűbe. Biztató volt Gé­mes, Imre és Utasi játéka is, s ha Így dolgoznak, stabil csapattaggá válhatnak. Az igazi megmérettetés azonban most következik Kaposvá­rott. A HKE ugyanis még mindig csak az ötödik he­lyen áll, s az A-csoportban való maradáshoz legalább a negyedik helyet kell „elcsíp­nie", s erre csak akkor van komoly esélye, ha nem csak itthon, hanem idegenben is nyer a csapat. így a bajai csorbát Kaposváron lehet ki­köszörülni. HKE-Battai KE 94-75 (53-36) Hódmezővásárhely, 800 néző. Vezette: Missura, Vas­vári. HKE: TENTER (32/3), PARÁDY (26/18), Polányi (13/3), IMRE (8), Rátvay (2). Cserék: GÉMES (9), Utasi (4), Molnár. Edző: Nenad Krdzics. BKE: FÖLDESI (21/9), Sztevanov (15/3), PUSKÁS (13), Heinrich (13), Balogh (10/3). Cserék: Borkúthy (2*), Bánsági (1). Edző: Far­kas Attila. Kipontozódott: Szteva­nov (35. perc), Tenter (40. perc). Ifjúsági mérkőzésen a he­lyiek 101-64 (55-34)-re nyertek a százhalombattaiak ellen. Molnár 22, Pataricza 16 kosárral volt a legjobb dobó. HARMAI LÁSZLÓ • A szegedi kosárlabdázó lányok folytatták jó szerep­lésüket, s a hét végén bizto­san győzték le egyik legna­gyobb ellenfelüket, a TFSE­t. A főiskolások az ötödik helyen álltak eddig, s ha ne­tán Szegeden sikerült volna győzniük, akkor a Tisza-par­tiaknak szertefoszlott volna minden rájátszási álmuk. Szerencsére nem így történt. Domokos Mihály és Láng Imre tanítványai már az első pillanatokban magukhoz ra­gadták a kezdeményezést, s az 5. percben 16-2 volt a ja­vukra. Továbbra sem lan­kadt a hazaiak lendülete, s a fiatal Budanovics Noémi eredményes játékával állan­dósították fölényüket. A második félidőben is folytatták a kosárgyártást Zsemberiék, s végül biztos, 18 pontos győzelmet arattak a főiskolások ellen. Ezzel a győzelemmel a Szeged KE már egész biztosan tagja lesz annak a gárdának, amely az alapszakasz lejátszása után a rájátszást vívja. Szegedi KE-TFSE 83-65 (44-31). Újszegedi Sport­csarnok, 200 néző. Vezette: Bernáth, Balogh. Szeged KE: Budanovics T. (12), Zsemberi (14), IVÁ­NYI (11), H. Kiss (9/3), Czirják (4). Csere: BUDA­NOVICS N. (14/3), RÉ­VÉSZ (10), Csapó (6), Mé­száros (2), Huszka (1). Edző: Domokos Mihály, Láng Imre. • Női vízilabda BEK fi Szentes hatodik Két csapatot megelőzött, ötöt viszont maga elé enge­dett a női vízilabda Bajnok­csapatok Európa Kupájában a VIT-America Hungerit SC. A szentesi gárda ily mó­don a BEK idei kiírásában a 6. helyen végzett, miután a vasárnapi helyosztón három­gólos vereséget szenvedett a francia házigazdák együtte­sétől. A serleget a holland bajnok szerezte meg. Eredmények: az 1. helyért: Neureus Limmen (holland)-SKIF Moszkva (orosz) 8-7 (hosszabbítás után); a 3. helyért: Orrizonte (olasz)-Olympiakos Pireus (görög) 8-5; az 5. helyért: ASPTT Nancy (francia)-VIT-Ame­rica Hungerit SC 9-6; a 7. helyért: Mediterrani Barcelona (spanyol)-SUN Berlin (német) 8-3. Totóeredmények 1. Frankfurt-látverkusen l-l X 2. Bayern München-Kaiserslautern 2-0 1 3. Rostock-Hamburg törölve. a megállapított eredmény: 2 4. St. Pauli-Mönchengladhach 0-2 2 5. Schalke 04-Uerdingen l-l X 6. VÍV Stuttgart-Dortmund 0-5 2 7. Wolfshurg-Wattenscheid 1-0 1 8. Bochum-Lübeck 3-1 1 9. Atalanta-Bari törölve. a megállapított eredmény: 1 10. Internazionale-Sampdoria törölve. a megállapított eredmény: I 11. Lazio-Fiorentina törölve. a megállapított eredmény: X 12. Napoli-Torino törölve. a megállapított eredmény: 2 13. Piacenza-Vicenza törölve, a megállapított eredmény: 2 Pluszmérközés: 14. Parma-Cremonesc törölve, a megállapított eredmény: X