Délmagyarország, 1996. március (86. évfolyam, 52-76. szám)

1996-03-11 / 60. szám

2. • Előkészületi labdarúgó-mérkőzések • Szombaton rajt az NB lll-ban is fi főpróbák jól sikerültek A hét végén már a főpróbát tartották az NB III-as csa­patok, hiszen szombaton, március 16-án rajtol a tavaszi szezon a harmadik osztályban is. Három NB III-as együt­tesünk eredményérőt kaptunk lapzártáig jelentést, s mind a győzelemről szólt. A Kiskundorozsma a Mórahalmot, az SZVSE a Zákányszéket, mlg a Makó FC két nap alatt két ellenfelet is legyőzött. Az alacsonyabb osztályúak közül is többen játszottak előkészületi mérkőzést. Mintha a pályák is jobbak lettek volna, hiszen sokat szikkasztottak talaju­kon a Nap bányadt sugarai. A zsúfolásig megtöltött teremben a makói szurkolók élénk érdeklődéssel hallgatták Nyilas Elek élménybeszámolóját. (Fotó: Gyenes Kálmán) • Nyilas nem jött üres kézzel Zöld-fehér • • •• mm ^ m u m sorozo Makón Kiskundorozsma­Mórahalom 5-1 (2-1) Az előkészületek során immár harmadik alkalommal mérkőzött meg egymással a két csapat, s minden esetben a dorozsmaiak nyertek. Nem volt ez másként most sem. Az első gólt Szabó Zs. fejel­te, majd Hevesi T. mintegy 35 méterről lőtt szabadrúgá­sával lepte meg Tóth Z.-t. Arról, hogy a félidő mégis zöld-fehér előnnyel záród­jék, Kothencz gondoskodott, aki mintegy 18 méterről la­pos lövést küldött a bal sa­rokba. Szünet után mindkét fél több játékost is cserélt, ami élénkebbé tette a küzdelmet. A harmadik dorozsmai gólt a csapat gólrekordere, Tóth G. szerezte, majd. Hűvös L. találatával már 4-1 lett az eredmény. Az ötödik gólt Tóth G. egy jogosan meg­ítélt 1 l-esből lőtte és Igy ala­kult ki az 5-1-es dorozsmai győzelem. Kiskundorozsma: Tóth Z. - Tóth-Kovács, Szabó T„ Gábor - Kothencz, Keme­nes, Szécsényi, Fábián, Mó­ra - Szabó Zs., Tóth G. Cse­rék: Illés, Horváth I„ Kubát B„ Nagy S„ Csonka, Hűvös L. Edző: Váeó Attila. Mórahalom: Bubori ­Savanya, Cserép, Kószó ­Balogh, Hevesi Zs., Csipak, Bajusz, Hevesi T. - Bóka, Szita. Cserék: Hegyesi, Bor­bás, Szaniszló, Császár. Edző: Hegyesi Lászlő. Szegedi VSE­Zákényszéki SK 8-0 (1-0) A körülményekhez képest jótalajú Textil-pályán adott egymásnak randevút az NB III. élcsoportjához tartozó SZVSE és a megyei első osztály őszi szakaszát 9. he­lyen záró Zákányszék. Hely­zetek inkább a piros-kékek előtt adódtak. A 27. percre góllá érett a vasutasok fölé­nye, Krajczár szép támadás végén közelről talált a kapu­ba, 1-0. Ezt követően is in­kább a Protity-tanftványok­nak volt lehetősége gólszer­zésre, de a vendégek szerve­zetten, nagyon fegyelmezet­ten és jól védekeztek a játé­kos-edző, dr. Tóth János irá­nyításával, nem is rezdült meg többször a háló. A má­sodik játékrészre aztán fel­gyorsultak az események, a vasutasok futószalagon gyártották a gólokat, s ehhez még zákányszéki segítséget is kaptak. Kovács Z. a saját kapujába paskolta a labdát. A Szegedi VSE részéről pe­dig sorrendben Süli, Tóth Lukács, Udvari, Vándor, Paszternák és végül Kör­mendi mattolta a vendégek portását. A teljes képhez hozzátartozik, hogy a máso­dik félidőben szinte percen­ként cserélt dr. Tóth János, többek között azért, mert ez a szombati összecsapás volt az első szabadtéri, nagypíP lyás edzésük és egyben meccsük. A vendéglátóknak pedig már csak egy hét van a rajtig, ez is - az osztálykü­lönbségen kívül - meglát­szott a játékon. Szeged, Textil-pálya, 50 néző/Vezette: Nagy S. Szegedi VSE: Demeter ­Takács - Rácz, Turbucz ­Vándor, Kiss B., Krajczár, Udvari, Süli - Tóth L„ Pus­kás. Csere: Köröm (kapus), Simon, Papp, Paszternák, Körmendi. Edző: Protity Sándor. Zákányszéki SK: Bagdi - Tanács, Kovács, dr. Tóth, Tóth T.- Tímár, Szabó, Tóth E., Farkas - Zámbori, Szá­raz. Csere: Hegedűs, Hódi, Dézsi, Mészáros, Börcsök. Edző: dr. Tóth János. Szerdán az SZVSE a Mó­rahalommal, a Textil-pályán, játssza 15.30 órai kezdettel utolsó előkészületi mérkőzé­sét. Makó FC-H. Astra 3-2 (1-0) Az első negyedóra egyér­telműen a hazaiaké volt, hi­szen Miklósék előtt több gólhelyzet is adódott, és a 9. percben Bódi élesen belőtt labdáját Bálint pár lépésről a hálóba passzolta, 1-0. Ettől kezdve a vendégek is meg­rázták magukat, sorra vezet­ték támadásaikat, de sem Győri, sem Szűcs nem tudta egy az egyben megverni Hí­mért, s bár a lefújás előtt Talmácsi a kapuba lőtt, a já­tékvezető les címén nem ad­ta meg a vásárhelyiek talála­tát. A fordulás utáni első percekben Szűcs került is­mét szembe Himerrel, de a hazaiak portása ezúttal is bravúrral védett. Az 51. percben Miklós szerzett lab­dát Csákitól, betört a 16­oson belülre, amikor Soós elhúzta a lábát. A büntetőt Leindler nagy nyugalommal értékesítette, 2-0. A vendé­gek azonban nem adták fel, és sorozatos próbálkozásaik a 61. percben gólt eredmé­nyeztek. Egy jobb oldali be­adást követően az üresen ha­gyott Talmácsi a jobb sarok­ba fejelt, 2-1. A 73. percben pedig a Talmácsi letalpalásá­ért megítélt 1 l-est Győri váltotta gólra. Már-már úgy tűnt, hogy a hajrát erőnléti­leg jobban bíró Astra be­gyötri a győztes gólt is, de Botlik erőszakossága a Ma­kó győzelmét jelentette. A középpályás egészen az alapvonalig küzdötte magát, s a 16-osra visszagurított labdáját Márki vágta a kapu jobb oldalába, 3-2. A két jóképességű, ám tartalékos (a hazaiaktól Kar­sai, Mező, Bárány és Csák hiányzott, míg a vendégektől Juhász, Mucsi, Gardi és Bo­zó) együttes csatájából a helyzeteit jobban kihasználó Maros-partiak megérdemel­ten győztek. Makó, 200 néző. Vezette: Kiss. Makó: Himer - Bódi, Le­indler, Kis - Bálint, Fe­renczy, Sahin (Kondacs), Bress (Papp), Botlik - Frank (Márki), Miklós (dr. Széli). Edzó: Kolozsvári János. Astra: Soós (Fésűs) - Sí­pos, Luczás, Balogh, Talmá­csi - Fazekas (Pető), Rárósi, Csáki, Varga - Győri, Szűcs. Edző: Kérdő Sándor. Makó-Mezőhegyes 4-0(1-0) A bajnoki rajt előtt leját­szotta utolsó edzőmérkőzé­sét a Makó FC legénysége. A Maros-partiak ezúttal a Békés megyei I. osztály nyolcadik helyezettjét, a Mezőhegyest látták vendé­gül, s főleg a második játék­részben mutatott eredmé­nyes futballnak köszönhetik Miklósék a győzelmet. Makó, 100 néző. Vezette: Kiss. Makó: Himer - Papp, Sa­hin, Anda - Mező, Kondacs, Bress, Karsai, Kis - Frank, Miklós. Cserék: Bálint, Fe­renczy, Bódi, Botlik. Edző: Kolozsvári János. Mezőhegyes: Szilva ­Farkas, Dénes, Zsóri, Trun­gel - Kopócs, Varga P., Lo­vász, Roszkos - Berki, An­tal. Cserék: Hevesi (kapus), Erdélyi. Edző: Kozák István. Góllövő: Miklós (2), Bot­lik, Frank. Mártély-Székkutas 6-1 (2-1) Hmvhely, Népkert, 100 néző. Vezette: Forgó. Mártély: C. Molnár ­Kazán, Erdei, Kovács Z., Szűcs, Tóth Cs., Kandó, Molnár Z.. Stráma, Dobsa, Kovács T. Cserék: Kútvöl­gyi, Czuczi, Katona, Sepsei. Edző: Hegyi Tibor. Székkutas: Fenesi - Fru­zsa, Kérdő, Horváth, Benkő, Takács, Rostás, Balázs, Baj­nóczi, Dómján, Kiss Cs. Cserék: Maróti, Forrai, Gu­lyás. Edző: Vinnai István. Góllövő: Stráma (2), Tóth Cs., Kandó, Molnár Z„ Sepsei, ill. Kiss Cs. A minden csapatrészében jobb mártélyiak magabiztos győzelmet arattak. Földeák-Kiszombor 0-4 (0-1) Földeák: Bán - Szabó, Szélpál (Tóth J.) Magyar, Kurunczai, Méhes, Mászá­ros, Papp, Molnár, Orosz, Kopunovics. Edző: Méhes Tibor, Tóth Imre. Kiszombor: Gulyás ­Szűcs K., Dégi, Tóth A., Ka­sza, Botlik, Koczkás, Juhász, Horváth, Fancsali (Moldo­ván), Szűcs Z. Edző: Haklik János. Góllövő: Horváth, Juhász (2), Kasza. Sándorfalva-Tisza-Új 0-1 (0-0) Góllövő: Szalai. Tisza-Új-Tiszasziget 5-2(1-1) Góllövő: Szegvári (2), Dobó, Bóka, Dóra, illetve Kovács (2) Vasárnap délután 2 óra­kor megnyílt Makón, az Er­dei Ferenc téri sporttelep tő­szomszédságában a Zöld-fe­hér söröző. Az egykori bili­árd bár helyén a Makó FC két labdarúgója, Márki Fe­renc és Csák Zoltán által üzemeltetett vendéglátóipari helyiség az ország legnép­szerűbb csapatának, a Fe­rencvárosnak szfneit tűzte ki jelképéült. Ennek megfelelő­en a megnyitóra sikerült fel­kérni a családjával együtt ér­kező Nyilas Eleket, a bajno­ki címvédő együttes váloga­tott játékosát, aki rövid idő alatt rendkívüli népszerűség­re tett szert, hiszen mind a hazai, mind a nemzetközi mérkőzéseken kitett magá­ért. A díszvendég megje­gyezte, hogy rendkívül egyedi a söröző belső elren­dezése, a terem különleges módon van két részre osztva. A falakon ferencvárosi em­léktárgyak láthatók, s a he­lyiséget egy zöld-fehér fut­ballkapu választja ketté, amelyet háló övez. A szép számban összegyűlt szurko­lókat Márki Ferenc köszön­tötte. majd a közönség előtt 1996. március 11. Nyilas Elek válaszolt néhány kérdésemre. (Az inteijút hol­napi számunkba olvashat­ják.) A továbbiakban az egybe­gyűltek tehettek fel kérdése­ket a válogatott labdarúgó­nak, miközben a Grasshop­pers-Ferencváros bajnokok ligája mérkőzés kockái pö­rögtek a televízió képernyő­jén. Csák Zoltán, a söröző társtulajdonosa azt is el­mondta, hogy a ferencvárosi futballista nem jött üres kéz­zel, hiszen közel 20 órányi filmanyagot és egyéb, az Ül­lői útiakkal kapcsolatok tár­gyakat is hozott. Egyrészt díszítésül, másrészt pedig, mivel a baráti kör megalaku­lása nem várat már sokat magára, mód lesz a videofil­mek megtekintésére, s aki­nek ez sem lenne elég, az különböző játékgépeket is igénybe vehet szórakozási lehetőségként. Természete­sen ez a bár nemcsak a fradi drukkereinek szól, hiszen a Makó FC mérkőzései után a szurkolóknak itt nyílik lehe­tősége találkozni a helyi lab­darúgókkal is. RÁCZ BÁLINT A fele éeinl Be igazi » mobiltelefon \ még mindig csak 29.900 Ft-ért+ÁFA A nagy sikerre való tekintet­tel a Motorola Flare mobiltelefont március 14-ig az eredeti 59.900 forintos nettó árnak még mindig kevesebb, mint a feléért, nettó 29.900 forintért vésérolhatja meg." Várjuk Önt a WESTEL 900 mintaboltjaiban, a Westel Rádiótelefon Kft., a Fotex, az Ofotért és a Keravill üzleteiben.Tovább mér nem érdemes várnia! Ilyen csak szökő­évenként egyszer van. Westel Rádiótelefon Kft.: Szeged. Tisza L. krt. 2-4. Tel.: 62/421-575 Ofotért: Hódmezővásárhely Andréssy u. 5-7. Tel : 62/341 181 Információ és házhozszállítás megrendelése: 265 88 88 06 30/30-30-30 U, WESTEL 900 előfizetés esetén. Szeged legforgalmasabb helyén épült, 2300 m2-es éj áruházban helyet bérelhet, ill. megvásárolhat Az áruház Szegeden, a Dorozsmai út 9-11. alatt, a Baumax Áruház mellett található. A Budapestről Szeged belvárosába vezető Dorozsmai úton naponta 30 000 autó halad át. Itt épült ki Szeged autós bevásárló központja. Az áruház újonnan épült, légkondicionált, irodákkal és parkolóval ellátott. Terület bérelhető, ill. megvásárolható 100 m2-től. Bérleti díj: 17 500,-Ft-tól / m2/ év Vételár: 120 000,-Ft-tól / m2 Bővebb információ: Szegmens Reklámiroda Telefon: 62/321-491 A vállalkozók partnere Európa legnagyobb nagykereskedelmi áruházlánca a szegedi áruházába felvételre keres pénztárosokat és áruházi munkatársakat Kezdőket betanítunk. Nyugati cég, nyugati módszerek, kiemelt jövedelem, biztos perspektíva, Jelentkezzen önéletrajzzal az áruház üzemvezetőinél! Cím: 6728 Szeged, Budapesti út 1. sz. Feltáró út (06-62)-428-030/l 05 l| IS A