Délmagyarország, 1996. február (86. évfolyam, 27-51. szám)

1996-02-05 / 30. szám

4. 1995. február 5. Kubát Balázs (fehér mezben) jól mutatkozott he új csapatában, a Kiskundorozsmában. (Fotó: Gyenes Kálmán) Előkészületi mérkőzések, hóban, sárban Tisza-Uj­Kiskundorozsma 0-4(0-3) Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Gábor. Tisza-Új: Ökrös - Szalai, Molnár, Tóth B. - Jaksa, Nemes, Róka, Suhai - Fili­mon. Dóra, Kiss G. A máso­dik félidőben játszott még: Heidrich, Dobó, Jáksó. Edző: Kántor Ferenc. Kiskundorozsma: Tóth Z. - Kothencz, Tóth-Ko­vács, Fábián - Varga-Tóth, Kemenes, Szécsényi, Kubát B„ Nagy S. - Szabó Zs., Tóth G A második félidő­ben játéklehetőséghez jutott még: Hűvös L., Móra, Csá­nyi. Mészáros, Takács, Csonka, Horváth. Edző: Vá­gó Attila. A dorozsmaiak hófehér mezben vonultak ki a pályá­ra, de percek alatt olyan sá­rosak lettek, hogy alig lehe­tett felismerni őket. Ez azt tanústtja, hogy a Vágó-legé­nyek minden labdáért olyan nagy lendülettel küzdöttek, mintha ettől fügött volna a bajnoki cfmük. Meg is lett a hajtásnak az eredménye, mert a 10. percben már 2-0­ra vezettek Kemenesék. A 3. percben egy kavarodás után Szabó Zs. talált közelről Ök­rös kapujába, majd a 10. percben Szécsényi pontos A legtöbb labadarúgó együttesnél már túl vannak az alapozás eiső szakaszán, s már az előkészületi mérkőzések vannak napirenden. Sajnos az időjárás nem kedvezett a találkozóknak, a legtöbb helyen ha­vas, sáros, vizes talajú pályákon játszottak a csapa­tok, ami nem éppen kedvezett a jó labdarúgásnak. beívelését ugyancsak Szabó Zs. csúsztatta fejjel a hálóba. A Tizsa-Új nem adta fel a harcot, s két esetben akár gólt is szerezhetett volna. Dóra és Filimon például pár lépésről sem tudott Tóth Z. kapujába találni. Nem úgy a dorozsmaiak, akik formás támadás végén egy jobbol­dali pontos beadás után Szé­csényi kapásgóljával három­ra növelték előnyüket. Fordulás után mindkét csapatban számos cserét haj­tottak végre, a dorozsmaiak­tól csak négy kezdő ember maradt a pályán. A játéko­sok, dicséretükre legyen mondva, becsülettel „da­gasztották" a sarat, a több helyzetet a megyei bajnok­ságban szereplő csapat alakí­tott ki. A góllövő cipőjüket azonban a Kántor-tanítvá­nyok az öltözőben felejtet­ték, ugyanis ebben á játék­részben sem tudták még a legjobb helyzeteket sem ki­használni. A befejezés előtt öt perccel a dorozsmai szur­kolók biztatása mellett Var­ga-Tóth húzott el a jobb szé­O Labdarúgás len, s éles szögből beállította a 4-0-as végeredményt. SZEAC-Mórahalom 7-0(4-0) Tisza-parti stadion, edző­pálya, 100 néző. Vezette: Knerczel. SZEAC: Dobó (Irsevics) - Magyar (Simon), Turján (Dimitriu), Forgács (Papp), Lévai (Rácz) - Kiss (Krá­nicz), Rau, Srdics (Várszegi R.), Imre (Kuti) - Hadar (Kulacsik), Mitrovics (Palo­tás) Edző: Borbély László. Mórahalom: Bubori ­Hevesi, Cserép, Balogh, Borbás - Savanya, Szanisz­ló, Masa, Csiszár - Vi­rág, Bajusz. Edző: Hegyesi László. A hótól letakarított sala­kos edzőpálya szemre simá­nak látszott, ám a kőke­ményre fagyott talajt itt-ott vékony jégpáncél takarta, így aztán nemcsak a labda megszelídítése és megfelelő helyre való továbbítása, de olykor a megállás, a fordu­lás, az ütközések elkerülése is megoldhatatlan feladatot jelentett a játékosoknak. Mindkét csapatnak ez volt az első előkészületi mérkő­zése, ami jól érzékeltette, hol is tartanak a felkészülés­ben a felek. A SZEAC janu­ár eleje óta gyakorol, míg a mórahalmiak csupán egy he­te edzenek, s ez meg is lát­szott a focisták mozgásán. A találkozó végén Híres Gábor (nem az eredményre gondolva) elégedetten nyug­tázta a látottakat, mert ­mint mondta - a játékosaik jó erőben vannak. Azt csi­nálták amit kértek tőlük, az­az sokat és tudatosan mo­zogva védekeztek, szőtték támadásaikat, lendületesek voltak. Hegyesi László, a vendégek edzője sem bosszankodott az eredmény miatt, hiszen - ahogyan megjegyezte - a mozgáson volt a hangsúly, tehát az edzőmérkőzés jól szolgálta felkészülésüket. Gólszerző: Hadár, Kiss, Mitrovics, Srdics, Palotás, Forgács, Kuti. H. Astra-Vívó FC­Apátfalva 7-2 (4-1) Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: Sipos. H. Astra-Vívó FC: Fésűs - Luczás, Dóda, Talmácsi, Bánfi - Cáski, Gardi, Rárósi, Varga - Mucsi, Bozó. Edző: Kérdő Sándor. Apátfalva: Fejes - Sóki, Lestár, Berényi, Somodi ­Bartucz, Mátó, Varga, Köte­les - Rácz, Pötyi. Edző: Res­tás János. A nagyon rossz talajú pá­lya ellenére dicséretes mó­don mindkét együttes meg­próbálkozott focizni. Az Apátfalva jó edzőpartnernek bizonyult, nem állt be véde­kezni, hanem több szép tám­adást vezetett. Az Astra éret­tebben játszott, látszott, hogy előrébb tart a felkészü­lésben. Góllövők: Bozó 3, Tal­mácsi 2, Mucsi, Gardi, ill. Köteles 2. • Teke Szuper Liga új pályacsúccsal győzött a SZESK A Szegedi Egységes SK női szuperligás tekecsapata Szánkon játszott tegnap baj­noki mérkőzést. A szegedi együttes tagjai ezúttal nagy­szerűen szerepeltek, hiszen új pályacsúccsal verték el­lenfelüket. Ugyancsak új egyéni pályacsúcsot ért el a szegedi Török Mariann is. A Tisza-partiak győzelme egy pillanatig sem volt kétséges, a csapat minden tagja tudá­sához mérten dobott, s így jött össze a kitűnő eredmény. Szank-SZESK 2:6 (2396:2549) Szánk: Fehérné 424, Rá­vainé 400, Török J. 396, Lo­vas 379, Harnóczy 375, Tör­teli 422. SZESK: Pocsainé 428, Vidácsné 427, Mracskó 393, Sáfrányné 442, Bozó M. 405, Török M. 454. Ifjúságiak: Szank­SZESK 0:4 (671:752). Sáf­rány Anita 378, Csiszér Emőke 374 fát ütött. • Lósport Csongrád megyei rangsor Elkészítette az országos lovas szövetség a díjug­rató egyesületek rangsorát és a mi­nősítéseket. Az egyesületi rangsorban a vá­sárhelyi DATE Főiskola Bercsé­nyi LK az előkelő 9. helyen végzett, 677 ponttal. A megyei csapatok további sorrendje: ... 17. Szegedi LK, 18. Hód-Me­zőgazda Rt 69. Csongrádi VLK 13. A Csongrád megyei felnőtt díjugrató lovasok 1995. évi minősí­tése. I. osztályú ver­senyző: Szotyori Nagy Kristóf 609, Gyalai Bálint (mindkettő DATE Főiskola Bercsé­nyi LK) 58 pont­tal. II. osztályú ver­senyző: Czurkó Szilárd (Hód Mg. Rt. Aranyági Mé­nes) 199, Kovács Szilveszter (Sze­gedi Szabadidő LK) 151 ponttal. III. osztályú versenyző lett: Hegyi Zsolt 101, Nagy József 55, Berente Krisztina 3 (mindhárom Szegedi Szabad­idő LK), Kezes Gabriella 43, Sze­keres Ágota 31, Mágori Katalin 4, Busi Sándor 2 (Hód Mg. Rt. Aranyági Ménes), Orovecz György 10 (DATE Főis­kola, Bercsényi LK). Ezüsthelyről, továbbjutás A havazás miatt a vásár­helyi Hódtói Sportcsarnok­ban tartották az elmaradt or­szágos teremlabdarúgó-baj­nokság déli csoportjának utolsó fordulóját. A szurko­lók remekül szórakoztak, s izgalmakban bővelkedő mérkőzéseket láthatott, hi­szen egészen estig pattogott a labda. Az utolsó összecsa­pásán nem mindennapos csatában dőlt el, hogy a HKFC 93-Szuperinfó ezüst­érmes helyről jutott tovább a következő fordulóba, ahol a csapatok két hatos csoport­ban mérkőznek, most már közvetlenül az NB 1-ért. Eredmények: Mezőhe­gyes-Orosházi Szabadidő 9-6, Kecskemét-Tiszaföld­vár 2-1, Szeged Dentál­Szarvas 12-2, HKFC 93­Szuperinfó-Orosházi Szupe­rinfó 5-4. A vásárhelyi csapat góllö­vői: dr. Szűcs Gábor (2), Kis Krisztián (2) és Czuczi Fe­renc. Az MLSZ által kiírt te­remlabdarúgó-bajnokság dé­li csoportjának végeredmé­nye: 1. FC Hírős F.pltííli Kccslemél 7 4 3 - 27-14 15 2. HKFC 93­Szuperintó Hmvhrlv 7 4 3 - 31-20 15 3. Honok SE iiszafoldvár 7 4 2 1 32-17 14 4. Dontól 95 Sa*td 7 3 3 1 36-26 12 5. Szoperíníó Orosháza 7 2 2 3 29-31 8 6. Vörös Kakas Mezőhegyes 7 2 - 5 31-37 6 7. Szarvasi Sasok 7 1 3 3 32-48 6 8. Szabadi SF. Orosháza 7 - - 7 22-47 ­i Ma, 17 órától: hármas torna a Párizsi körúton adidas^á^ 6800 Hódmezővásárhely, Andrássy út 9. Tel.: 62341-301. varnak az újságírók (?) A címet kéretik félko­molyan venni - s nem csu­pán az udvariasságból ki­tett kérdőjel miatt. Hiszen a mai napon hiába szól minden (leginkább is az önbizalom és a jó sajtó) a Nemzeti Sport és Délma­gyarország kispályás foci­csapata mellett, a rendőr­ségen mindig születhetnek meglepetések... Ami biztos: ma 17 órá­tól a Nemzeti Sport (Imre Mátyás, Vincze András, L Pap István, Sinkovics Gá­bor, Dénes Tamás, András Dénes, Gonda László), a Csongrád Megyei Rendőr­főkapitányság (Salgó László, Mózes Ervin, Né­meth Károly, Bokor Béla, Bali Máté, Garai Imre, Serfőző Zsolt, Zsikó And­rás, Pálinkás Zoltán, Pri­lenszki Géza, Nagy Zsolt, Kocsis István) és a Délma­gyarország (már önmagá­ban a névsor közlése is lelki terrornak számíta­na...) 2x15 perces meccse­ken megmérkőzik egy­mással a kapitányság Pári­zsi körúti tornatermében. A szervezők örömmel lát­nak minden érdeklődőt. Jégkorong OBII. Két harmadon ét „röpködött" a Papagáj - Az eddigi ellenfeleink közül ez lesz a legrázósabb ­jelentette ki Bánáti Antal, a Szegedi Papagáj Jégkorong SC egyik vezetője, a szom­bati bajnoki mérkőzésük előtt. Közben a hazai szur­kológárda kicsalogatta az öl­töző melegéből a három já­tékvezetőt is, akik közül egyikőjük a gyengébb nemet képviselte... A Papagáj már a mérkő­zés első pillanataiban magá­hoz ragadta a kezdeménye­zést, s egymás után vezette a támadásokat a szombathelyi kapura. Szinte felbillent a pálya, de a kitűnően védő Karvalics hálóját Vlaszovék­nak nem sikerült megrezeg­tetni. Ilyen előzmények után hidegzuhanyként hatott, hogy az ötödik percben He­lesfay a vendégeknek szer­zett gólt. A páros kiállítás aztán megnyugtatta a szege­dieket, s Hős jobboldali be­adását Szerdahelyi profi mó­don ütötte egyből a vasi me­gyeszékhely csapatának ka­pujába. Nem sokkal később ugyancsak Szerdahelyi volt eredményes, aki két kötény után juttatta a korongot Kar­valics kapujába. A 12. perc­ben Láng irigyelte meg klubtársát, s ő is feliratkozott a gólt ütők közé. A nagy igyekezet egy kis gubancot, s ritkán látható eseményt va­rázsolt a pályára: Bóna és Rovnij egyszerre akart men­teni, összegabalyodtak, a ko­rong pedig vészesen csúszott az üresen maradt kapu felé, de Pál menteni tudott. Bóna kétperces büntetését M. Vla­szov „vállalta" át. Az első harmad 16. percében Rovnij átadását Ladóczky mesterien csúsztatta az ellenfél kapujá­ba. Az első játékrész utolsó találata a szombathelyi Ko­vács A. nevéhez fűződik, 4-2. A második 20 percre Rigó Lehel, a Tisza-parti együttes mestere úgy határozott, hogy két védővel és három csatár­ral küldi harcba csapatát. Azonban ennek eredménye csak később jelentkezett, mert előbb Szorocsán egye­dül tört Bóna kapujára, de a hazaiak portása bravúrral vé­dett. A másik oldalon Hős azonban nem hibázott. „Hogy tudta ilyen lehetetlen szögből beütni" - csodálkoz­tak az egyébként sportszerű vendégek. Szorocsán azon­ban nem nyugodott bele, hogy korábban nem tudta Bóna kapuját bevenni, mert az ötödik percben megsze­rezte csapata harmadik (5-3) találatát. Szinte egykapuztak a hazaiak, a vendégek pedig csak a védekezésre koncent­ráltak, (gy mindössze né­hányszor jutottak el a szege­diek kapujához. A 10. perctől emberhátrányba kerültek a pályaválasztók, s ez szinte szárnyakat adott Rovnijék­nak. Előbb Ladóczky, majd Bojtos volt eredményes. Rigó edző a biztos vezetés tudatá­ban még Fodort is pályára küldte, akinek keze rögzítő kötést viselt, de még ez sem akadályozta meg a gólszer­zésben, 8-3. A 16. percben pedig Bóna Lebihov büntető­jét „ártalmatlanította". A hazai gárda ott folytatta az utolsó játékrészben is, ahol abbahagyta. A közön­ség abban bízott, hogy a szép szegedi góloknak foly­tatásuk lesz. Ez azonban nem így történt, mert Ko­vács szépített. A. Vlaszov a 13. percben kilencre növelte Szinte felbillent a pálya a Papagáj fölényétől, ennek ellenére mindössze tizenegyszer rezdült a szombathelyi kapu hálója. (Fotó: Gyenes Kálmán) a Papagáj góljainak számát, de a válaszra sem sokat kel­lett várni, mert Lebihov messziről beütötte a koron­got a csereként beállt Szalai kapujába. Nem hagyta annyiban a dolgot M. Vla­szov, mert 10-5-re módosí­totta az eredményt. Majd Szalai kapus bizonyította, hogy az az egy gól csak a véletlen műve volt. Egy perccel a találkozó vége előtt Csergő szépített, majd az utolsó másodpercben a szombathelyi kapu előtti ka­varodást csak szabálytalanul tudták a vendégek hárítani, amiért időntúli büntető járt. Bauda vezette a kapura a ko­rongott, s egy ügyes testcsel­lel Karvalics mellett a háló­ba továbbított, 11-6. Rigó Lehel: - Az utolsó harmadban már minden já­tékosomat pályára küldtem, mert ezzel szerettem volna megköszönni Hajdúnak, Ber­tának. Vörösnek, Szálainak az eddigi teljesítményét. Vá­rakozásunkon felül állta a rohamainkat a szombathelyi együttes. Ez a teljesítmény azonban nem lesz elegendő a jövő vasárnapi Old Boys elleni bajnoki mérkőzésen. Szegedi Papagáj Jégkorong SC- Szombathely 11-6(4-2,4-1,3-3) Szeged, városi Műjégpá­lya, 500 néző. Vezette: And­ré. Vörös, Beck. Szegcdi Papagáj JSC: Bóna - ROVNIJ, PAL, Fo­dor 1, BAUDA 1, A. Vla­szov 1, M. Vlaszov 1, Láng 1, Bojtos 1, Hős 1, Pallos, Ladóczky 2, Redler, SZER­DAHELYI 2, Pataki, Hajdú, Vörös, Berta, Szalai (kapus). Edző: Rigó Lehel. SÜLI JÓZSEF -Afrika a bajnok! Dél-afrikai Köztársaság válogatottja nyerte az idei Afrika Kupát. A hazaiak a döntőben 2-0-re győzték le Tunézia legjobbjait. Mindkét találat a második félidőhöz és Mark Williams nevéhez fűződik; a csatár a 73. és a 75. percben volt eredmé­nyes. Ez volt az ország első Afrika Kupa-győzelme a tor­na történetében. A mérkő­zést megtekintette Nelson Mandela, az ország elnöke is, aki az összecsapás végén a csapatkapitány Neil Tovey kilences számú mezében (!) ünnepelt a játékosokkal és a szurkolókkal együtt. A har­madik helyet Zambia szerez­te meg. Az Afrika Kupa eddigi győztesei: 1957: Egyiptom, 1959: Egyiptom, 1962: Etiópia, 1963: Ghána, 1965: Ghána, 1968: Kongó, 1970: Szudán, 1972: Kongó, 1974: Zaire, 1976: Marokkó, 1978: Ghá­na, 1980: Nigéria, 1982: Ghána, 1984: Kamerun, 1986: Egyiptom, 1988: Ka­merun, 1990: Algéria, 1992: Elefántcsontpart, 1994: Ni­géria, 1996: Dél-afrikai Köztársaság.