Délmagyarország, 1995. október (85. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-05 / 234. szám

CSÜTÖRTÖK, 1995. OKT. 5. • Röplabda Extraliga A gyorsvonat elrobogott a vicinális mellett BVSC-SZDRE 3: 7 SPORT 9 • Kézilabda NB I A Pick nem bírta a „Béres-cseppeket" Egy szegedi támadás. (Fotá: Gyenes Kálmán) Az Extraliga eddig veretlen csapatai találkoztak tegnap egymással. Úgy kezdődött a mérkőzés, hogy a szegedi di­áklányok hamar elintézik el­lenfelüket, hiszen az első játszmában 7:0-ra gyorsan el­húztak. de ezután, sajnos, kö­vetkezett a már menetrendsze­rű rövidzárlat és a fővárosiak­nak sikerült 9:4-re felzárkóz­niuk, majd 14:10-nél a Tisza­parti lányok szettnyerési esé­lyeit is kétségessé tették. Ez a „kihagyás" előrevetítette a következő két játszma gyen­gébbjátékát. • Labdarúgás Győztek a hazaiak Az 5. fordulóban félbesza­kadt megyei I. osztályú talál­kozókat tegnap délután ját­szották újra a csapatok. Tisza-Új-Csongrád 3-1 (2-0) Ujszentiván, 300 néző. Ve­zette: Gábor. Tisza-Új: Ökrös - Szalai, Bóka, Molnár, Heidrich (Ják­só). Róka (Bajusz), Jaksa, Su­hai. Dobó (Dóra), Simon, Pus­kás. Edző: Kántor Ferenc. Csongrád: Kurucz - Schal, Palásti, Magony, Nagy, Kiri, Justin, Bosánszki Zs. (Seres), Túri, Bosánszki M., Tóth (Terdik). Edző: Kajtár István. Jó játékkal, magabiztosan nyertek a hazaiak. Góllövők: Jaksa, Puskás, Suhai (1 l-esből), ill. Terdik. Kiállftva: Puskás. Jók: Bóka, Molnár, Jaksa, Simon, ill. Nagy. Móraváros-Szőreg 3-1 (l-l) Horgosi út, 250 néző. Ve­zette: Gera. Móraváros: Szabó Zs. ­Raskó Z„ Csúcs, Révész, Mó­ricz (Csordás), Raskó T., Kó­szó (Deák M.), dr. Török, Ha­dár (Bereczki), Deák G., Ki­rály. Edző: Tóth Lajos Kedd délután óta új vezető­edzője van az NB III-as SZE­AC labdarúgócsapatának. A távozó Ottlik Sándor megüre­sedett helyét a Szabadkáról át­települt 56 éves szakember. Borbély László foglalta el. Mi­után bemutatkozott a futballis­táknak, készséggel állt a sajtó rendelkezésére. • Borbély úr, önt még nem ismerik Szegeden, ezért arra kérem, mutat­kozzon be a szurkolóknak. - Majdnem hat évtizeddel ezelőtt Zentán születtem, ott kezdtem el ismerkedni a lab­darúgással. Ha jól emlékszem, húszéves lehettem, amikor le­igazolt a nagy hírű Vojvodina. Remek csapatunk volt, többek között együtt játszottam Bos­kovval, Veszelinoviccsal, Kriszticcsel. Hat év alatt há­romszor nyertünk bajnoksá­got. Szabadkára 1965-ben ke­rültem. Itt is gyönyörű idősza­kot töltöttem, hét szezont húz­tam le az I. ligában. 1972-ben intettem búcsút az aktív labda­rúgásnak. • Ekkor kezdődött el az edzői pályafutása ? - Még játszottam, amikor Belgrádban megszereztem a legmagasabb edzői diplomát, a mesteredzőit. Amikor szögre akasztottam a focicsukát, szép A második és a harmadik szettben ugyanis Dobosék úgy röplabdáztak, mintha most is­merkednének ezzel a szép já­tékkal. Különösen a harmadik játszmában voltak nagyon gyengék, ekkor csak két(!) pontra futotta B. Tóthék erejé­ből. A negyedik szettben úgy látszott, hogy a BVSC hamar dűlőre viszi a dolgot, hiszen pillanatok alatt 5:l-re húzott el. A szegediek ekkor „feltá­madtak", egyenlítettek (7:7), majd 9:7-re már ők vezettek. Ezután újra együtt volt a két csapat (9:9), de ekkor a játék­Szőreg: Kadnár - Hajnal (Meiszner), Rácz Zs., Rácz L„ Batik, Fejes, Szvétecz (Mó­ricz), Zámbó (Lengyel), Balla, Katona, Buknicz. Edző: Bog­dán István. A helyzeteit jobban kihasz­náló Móraváros megérdemelt győzelmet aratott. Góllövők: Hadár (1 l-es­ből), Révész, Raskó T„ ill. Szvétecz. Jók: dr. Török, Raskó T., Raskó Z., ill. Rácz Zs. Tegnap délután az MK-ban a legjobb 16 közé jutás vissza­vágóit rendezték. Eredmények: Buda­fok-Parmalat FC 0-1 (tovább­jutott.• Parmalat FC, 6-1-el). Haladás VSE-Kazincbarcika 1-3 (tj.: Kazincbarcika, 3-1­el), Kamond-KC-Hajdúszo­boszló 1-4 {tj.: KC-Hajdúszo­boszló, 10-1-el), Nagykani­zsa-Salgótaiján 0-0 (tj.: Sal­gótarján, 2-1-el), Paks-Bala­tonlelle 5-0 (tj.: Paks, 6-3-al), Kispest-HFC-Szigetszentmik­lós 6-0 (tj.: Kispest, 14-1-el), Selyp-Vác FC-Samsung 0-5 (tj.: Vác, 7-1-el), Zalaeger­szeg-Motim TE 9-0 (tj.: ZTE, 9-0-al), BVSC-Dreher-Száz­halombatta 2-1 (tj.: BVSC, 6-1-el). A többi találkozót egy más időpontban rendezik. lassan végigjártam azt a bizo­nyos szamárlétrát. Serdülők­nél kezdtem, majd jöttek az ifik. A Szpartak Szabadkával kétszer nyertünk országos baj­nokságot. Ezután megkaptam a felnőtt gárdát. Később az edzősködés mellett egyidejű­leg 12 évig voltam a szabad­kai sporthivatal igazgatója. vezetők háromszor is tévedtek a hazaiak javára, s ezután az történt a pályán, amit a Vas­utas-lányok akartak. Végülis a gyorsvonat elhúzott a viciná­listól... Lehet, hogy a Tisza-parti lányok gondolatban már az olasz riviérán voltak, mert a BVSC elleni meccs után oda utaztak egy tornára ... Ducsai Géza: - Saját ma­gunkat vertük meg. Az első szettet leszámítva, mintha vi­rágos réten lettek volna, úgy andalogtak a pályán a lá­nyok. A BVSC megérdemelten nyert. BVSC-SZDRE 3:1 (-11, 10, 2, 10). Női mérkőzés. Bu­dapest, Tatai úti csarnok, 100 néző. Vezette: Ferenczy, Hor­váth L. SZDRE: Dobos, B. Tóth, Szabó, Csókási, Kiss K., Jáno­si. Csere: Huff, Székelyhídi. Edző: Ducsai Géza. P. Sándor József Kerekesek Rúzsán Nagyszabású kerékpárver­senyt tartanak október 6-án (pénteken) 14 óra 30 perces kezdettel Rúzsán. Az útvo­nal: Rúzsa, Öttömös, Puszta­mérges, Rúzsa (22 km). Rajt: a művelődési ház előtt. Cél: a Panzit) melletti tér (Puszta­mérgesi út). A versenyen résztvehet minden 10 évnél idősebb rúzsai lakos. Neve­zés: 13 óra 30 és 14 óra 30 perc között a művelődési házban, a verseny napján. A 18 év feletti kategóriban csak hagyományos (sebváltó nélküli) kerékpárral lehet in­dulni. A győztesek értékes tárgyjutalomban részesülnek. Ebben az időszakban indítot­tuk be a palicsi focisulit, ahol az Ajaxnál tapasztalt módszer­rel igyekeztünk minél képzet­tebbjátékosokat nevelni. • Mikor került Magyaror­szágra? - Három évvel ezelőtt Pes­ten egy bróker cégnek lettem az igazgatója. Nem estem ki a Már a rangadó előtt kide­rült, hogy nem csak a vesz­prémi és a szegedi játékosok jó ismerősei egymásnak, ha­nem a szurkolók is. Egy kü­lönbség azonban rögtön szembe, illetve fülbeötlő volt, hogy nem a szép ma­gyar beszéd hangján titulál­ták egymást. Szerencsére a pályán nyugodtabbak voltak a főszereplők. A veszprémi­ek szereztek vezetést, de a szegedi válaszra sem kellett sokat várni. Ezt követően is mindig a hazaiaknál volt az előny, amit egészen a 10. percig, amikor Bajusz kissé szigorúan akarta Törököt ziccerben szerelni, egalizálni tudtak a vendégek. A vesz­prémi játékos elkezdett ka­kaskodni, s kettős kiállítás lett a vége, a hétméterest Éles értékesítette. Borsodi kiegyenlített, gólja közben azonban olyan erős ütést ka­pott az arcára, hogy Szabó István doktor véleménye szerint eltörött az arccsontja, így harcképtelenné vált a Ti­sza-parti játékos. Legna­gyobb örömükre megválto­zott a játék képe, sokat hibá­zott a Fotex s ezt Bartókék gólokkal használták ki. Előbb Oszlánczi zunderje, majd Avar hétméterese talált a hálóba, s a 14. percben 6-4-re vezetett a Pick. Két perc alatt ledolgozta hátrá­nyát a tavalyi bajnok, de a 19. percben is még 7-7 volt az állás. A vezetés lehetősé­gével Mezei kétszer nem tu­dott élni, nem úgy a hazaiak, akik Grőber rossz ejtését kö­vetően a 25. percre már há­romra növelték az előnyü­ket. A második félidő első futball vérkeringéséből, mert amikor a vállalat moszkvai irodáját vezettem, majdnem mindegyik ott székelő csapat edzését behatóan tanulmá­nyoztam. Idén télen teleped­tem le Szegeden. Az első el­képzelésem az volt, hogy nyi­tok egy játékosközvetítő iro­dát. Ez az ötlet azért fordult meg a fejemben, mert már ed­dig is számos olyan labdarúgó érkezett Magyarországra, akiknek valaha én voltam az edzője. Gondolom, senkinek sem kell bemutatni a Fradi két sztárját, Kunticsot és Kopuno­vicsot... • Végül, mint a példa mu­tatja, ebből az elképzelés­ből - egyelőre - nem lett semmi. Viszont ön a SZE­AC edzője... - Tamás Sanyit már régóta ismerem. Ő hozott össze Be­reczk úrral, a klub elnökével. Hamar közös nevezőre jutot­tunk, mindkettőnket azonos cél vezérel: minél hamarabb, minél jobb csapatot csinálni. Ez nálam azt jelenti, hogy az 1997/98-as idényt már az NB Il-ben kell elkezdenünk. Ha ez nem sikerül, levonom a kon­zekvenciát. • Mennyire ismeri a fiú­kat? - Párszor láttam már őket játszani, de az ősz hátralevő időszaka az ismerkedés jegyé­ben telik el. Szegedi labdarú­gókban gondolkodom, de egy­két posztra biztosan kell iga­zolnunk. Már távozófélben voltam, amikor utánam szólt: - Sajnálom Ottlik Sanyit! Ragyogóan tudtunk volna együttdolgozni... Sxólpál László említésre méltó eseménye Avar hibája volt, amiből Csoknyai már ötre növelte a félidőben megszerzett előnyt. Öt perc leforgása alatt a Veszprém három gólt szerzett, míg a Pick Bajusz első találatával egyet. Sze­rencsére Bartók keze is vég­re „elsült", előbb a 35., majd a 37. percben s így 17—13-at mutatott az eredményjelző. Ez ledolgozható hátránynak tűnt, azonban a Tisza-partiak nem éltek a lehetőségekkel, mert előbb Bartók, majd Oszlánczi hagyta ki a gól­helyzetet. Skaliczki edző • Pénteken reggel Nyit a Sportuszoda Nem egészen két heti szü­net után holnap, pénteken reg­gel 6 órától - a szokásos idő­beosztás szerint - ismét üze­mel az újszegedi Sportuszoda. A medencéket felújították, sá­tortetővel téliesftették, tehát a sportolók és úszni vágyók, az időjárástól függetlenül, a téli hónapokban is zavartalanul hódolhatnak szenvedélyüknek. Péntektói, a korábbiakhoz hasonlóan, este is lehet úszni: hétköznap 20.30-tól 22.30-ig, szombaton és vasárnap 19-tól 21 óráig vehetők igénybe a medencék. • Biliárd A „profik" is elkezdik Először 1993-ban rendez­tek biliárdversenyt amatőrök­nek a Fükifa Kupáért, amin akkor öten vettek részt. Azóta mind népszerűbb ez a meg­mozdulás, és az idén a Vidám­park adott otthont az esemény­nek. A rendezvényre - a díja­kat a Biliárd Casino SE aján­lotta fel - huszonkét játékos nevezett, versengésük előre­láthatóan négy hónapig tart. A versenyek vasárnaponként délután 2 órakor kezdődnek a Vidámpark biliárdtermében. • A „profiknak" is elkezdő­dik a bajnoki pontvadászat. A Biliárd Casinó SE NB l-es csapata október 8-án déli 12 órakor mutatkozik be a Vi­dámparkban, ellenfele a Triász Érd gárdája lesz. Az összeállí­tás még kérdéses, de a bajnoki aranyra vágyó csapat minden bizonnyal legjobb összeállítás­ban áll majd asztalhoz. • A biliárd kedvelők a közel­jövőben egyéni versenyt is lát­hatnak Szegeden, ugyanis no­vember 4-5-én a Vidámpark­ban rendezik a Royal Kupát, amin a teljes magyar élme­zőny elindul. A verseny fősz­ponzora Lakatos Zoltán, a Ho­tel Royal tulajdonosa. időt kért. Próbálta nyugtatni játékosait, ami nem sikerült, mert Csavart kiállították. Emberhátrányból a 45. perc­re hat gól lett a szegediek hátránya, ami öt perccel ké­sőbb négyre csökkent, de ek­kor is érthetetlen módon el­kezdtek a vendégek kapkod­ni, könnyelműsködni, ami­nek végül is az lett az ered­ménye, hogy az 58. percre már csak az volt a kérdés, hogy hat vagy hét lesz a két csapat között a különbség. Mint várható volt, a Bala­ton-partiak sérültjei erre a rangadóra felépülnek. így is A minap a Szeged TE súlyemelői Tatabányán, a felnőtt OB-n vettek részt, s a csapatnak a felnőtt mezőny­ben is helytálló, egyéni csú­csát megdöntő Ocskó révén az éremszerzés is sikerült. Eredmények. 59 kg: ...3. Ocskó Attila, 230 kg (100+130). + 108 kg: ...4. Dávid János, 320 kg (150+170) ...6. Oláh Imre, történt. Mindössze Pásztor maradt a maródiak listáján. Az első játékrész kétharma­dáig a szegediek, ha nem is hibátlanul, de egyenrangú ellenfelei voltak a hazaiak­nak. Aztán egyre inkább ki­ütközött, hogy ezen a napon a vendégeknél nincs igazi vezéregyéniség. Az igyeke­zet közben pedig számtalan hiba csúszott be. Teimel Zoltán sportigazgató a talál­kozó végére elő is állt a statsztikával: 12 technikai és 7 ziccert hibáztak Bartókék. Skaliczki László edző, miközben „megmosta" fiai fejét, arra hívta fel a figyel­met, hogy a szombati City Kupa mérkőzésre koncent­ráljanak. Fotex Veszprém­Pick Szeged 24-17 (13-9) Veszprém, 1200 néző. Vezette: Kékes Cs„ Kékes P. Veszprém: SVAJLEN ­Török 2 (2), Csoknyai 3, Gyurka 1, Barbasinszki 3, GULYÁS 3, BÉRES 5. Cse­re: Szathmári (kapus), Zsig­mond 2, ÉLES 3, Zubjuk 1, Sótonyi 1. Edző: Kocsis Pál. Szeged: Fekete R. - Osz­lánczi 3(1), Brajdics 2, Bar­tók 3, Mezei 1, Bajusz 1, Avar 2 (2). Csere: Dobos J. (kapus), Csavar 1, Grőber, Borsodi 1, Fekete L. 3. Edző: Skaliczki László. Kiállítások: 8, ill. 8 perc. Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3. Süli József • Súlyemelés Ocskó csúcsot döntött 260 kg (110+150). Nők. 76 kg: ...4. Joó Ildikó, 100 kg (45+55). Totózóknak 40. hét NB II. 1. EGER (10.HII. KER. TVE (2.) x 2 Eger otthon: 2 győzelem, 0 döntetlen, 2 vereség III. ker. idegenben: 2 gy„ 1 d. 1 vereség 2. KECSKEMÉTI TE (3.)-TISZAKÉCSKE (4.) 1 Kecskemét o: 3 győzelem, 1 döntetlen, 0 vereség Tiszakécske i: 1 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség 3. TATABÁNYA (16.)-SZÁZHALOVIBATTA (9.) 1 x Tatabánya otthon: 3 döntetlen Százhalombatta i: 2 döntetlen, 2 vereség OLASZ B-OSZTÁLY 4. ANDRIA (16.)-FOGGIA (6.) 2 x Andria otthon: 1 győzelem, 2 vereség Foggia i: 2 döntetlen, 1 vereség 5. AVELLINO (9.)-SA LERNITANA (4.) x 1 Avelino o: 1 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség Salernitana i: 1 győzelem, I döntetlen, 1 vereség 6. BRESCIA (S.)-VENEZIA (20.) 1 Brescia o: 2 győzelem, 1 döntetlen, 0 vereség Venezia i: 1 győzelem, 2 vereség 7. CESENA (7.)-CHIEVO (11.) 1 x Cesena otthon: 2 győzelem, 1 vereség Chievo idegenben: 1 győzelem, 2 döntetlen 8. COSENZA (17.)-ANCONA (13.) 1 x Cosenza o: 1 győzelem, 1 döntetlen. 1 vereség Ancona i: 1 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség 9. GENOA (3.)-LUCCHESE (12.) 1 Genoa otthon: 2 győzelem, 1 döntetlen Lucchese i: 1 győzelem, I döntetlen, 1 vereség 10. PERUGIA (15.)-PALERMO (8.) x 2 Perugia o: 1 győzelem, 2 döntetlen, 0 vereség Palermo idegenben: 3 döntetlen 11. PESCARA (14.)-REGGIANA (19.) 1 x Pescara otthon: 1 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség Reggiana idegenben: 1 döntetlen, 2 vereség 12. PISTOIESE dO.)-BOLOGNA (2.) 2 x Pistoiese o: mind a hét pontját hazai pályán szerezte Bologna idegenben: 1 győzelem, 2 döntetlen 13. VERONA (l.)-REGGINA (18.) 1 Verona otthon: 2 győzelem, 1 döntetlen Reggina idegenben: 2 döntetlen, 1 vereség + 1 mérkőzés NB II. 14. KAPOSVÁR (14.)-SIÓFOK (1.) x Kaposvár: négy hazai mérkőzését megnyerte Siófok idegenben: még nem vesztett pontot • Vujadin Boskowal játszott együtt • Kuntics is nála kezdte Borbély László: másfél év málva NB II. Másfél évet adott magának Borbély László... (Fotó: Schmidt Andrea) • A Pick Szeged City-kupa meccsére Repülőgép is megy Isztambulba! Várhatóan jó néhány helyi kézilabdabarát él majd az­zal a lehetőséggel, hogy a jövő hét végén repülővel utazzon a Pick isztambuli City-kupa mérkőzésére. A Besiktas elle­ni csatára kíváncsi szurkolókat Szegedtől Szegedig szállít­ja az a gép, amely október 13-án reggel 8 órakor indul Tö­rökországba, és 15-én 15 órakor érkezik vissza a Bajai út mellé. A repülőjegyért 27.000 forintot, a szállásért és a transzferért pedig 60 márkát kell fizetniük a résztvevők­nek. Jelentkezni - korlátozott számban - vasárnap estig lehet a 432-449-es, illetve a 06-30-451 -848-as telefonon.