Délmagyarország, 1995. szeptember (85. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-21 / 222. szám

CSÜTÖRTÖK, 1995. SZEPT. 21. SPORT 7 • ü. Medikémia Kupa nemzetközi röplabdatorna A rangos mezőny garantálja a sikert Második alkalommal ren­dezik meg - a Medikémia a főszponzor - pénteken, szombaton és vasárnap az újszegedi Sportcsarnokban a Medikémia Kupa nemzetkö­zi röplabda-tornát. A részt­vevő csapatok között olya­nokat találunk, amelyek már a különböző európai kupák­ban is letették névjegyüket. Visszajelezte részvételét az ukrán bajnok és kupagyőztes Kijevi Lokomotív, a török kupagyőztes Ziraat Bankasi, a magyar bajnokságban és kupában ezüstérmet szerzett Csepel SC, s természetesen a magyar bajnok és kupagyőz­tes Medikémia Szeged egy­üttese is. • Mi újság a szegediek háza táján? - kérdeztük Nyári Sándort, a Mediké­mia mesterét. - A tavalyi csapatból Pol­gár és Rácz hiányozni fog ­felelte a kitűnő szakember. ­Polgár abba hagyta az aktív röplabdázást, Rácznak és a klubnak az útjai pedig egyenlőre elválnak egymás­tól. Hozzánk igazolt viszont a Vasasból Szabó Kálmán, aki beállt a sorba, s aki a je­lek szerint sokat lesz a pá­lyán a szegedi színekben. Igen örvendetes az a tény is, hogy Csíkos, s az eddig job­bára csak a kispadot koptató Úrfi igen nagy szorgalom­mal dolgozik az edzéseken, s következésképpen egyre jobb teljesítmény elérésére lesznek képesek. 0 Mit várnak a tornától? - Elsősorban is minden­nap nagy közönséget, amely buzdít majd bennünket. Csak győzelmeket ígérni nem tudunk, mivel a résztve­vő csapatok igen nagy játé­kerőt képviselnek. Számunk­ra elsősorban az a fontos, hogy felmérjük: három hét­tel az Európa Kupa előtt hol tartunk a felkészüléssel, s megállapíthassuk, hol szorít még a cipő? 0 Hogyan alakul a torna programja? - Mindennap két mérkő­zést láthat majd a közönség a 100 forintos belépőért. Itt is felhívnám a nézők figyel­mét, hogy ne dobják el a be­lépőket, mert minden alka­lommal értékes ajándékcso­magokat sorsolnak ki. A tor­nát egyébként a Secolor, a Puma King és az Eurosport támogatja. Tegnapi számunkban már megírtuk, október 1-én a Hu­nyadi téri sportpályán és a Kisstadionban az általános iskolás 1-2. és a 3-4. osztá­lyos gyerekek részére meg­rendezik a Tisza Volán SC-Délmagyarország Kupát. A nevezés díjtalan, jelentkez­ni szeptember 25-ig lehet. A jelentkezéseket írásban kér­jük a Délmagyarország szer­kesztőségébe (6740 Szeged, Stefánia 10.) eljuttatni Szél­pál Lászlónak, a sportrovat munkatársának címezve. Arról is szóltunk már, ez a tehetségkutató akció pénzdí­jas. Mindkét kategória győz­tes gárdája 15 ezer, az ezüs­térmesek 10 ezer, míg a do­bogó alsó fokára feljutók 5 • Tisza Volán-Délmagyarország Kupa a tehetségekért A Budalakk ajánlotta iel a pénzdíjai ezer forint jutalmat vehetnek át. Ezt az összeget nem más ajánlotta fel, mint a Budalakk Titán tulajdonosa, a SZEAC elnöke, Bereczk Imre. Hogy miért adakozik, erről szóljon az „illetékes": - Nekem az nagyon szim­patikus, ahogy ezt az egész rendezvényt felkarolta a Vo­lán Rt. vezérigazgatója, dr. Szeri István és a Délmagyar­ország főszerkesztője, Dlusz­tus Imre. Ebből a sorból én sem szeretnék kimaradni, ter­mészetesen azonnal igent mondtam arra a kérésre, hogy Totózóknak 38. hét NB L 1. FERENCVÁROS (S.j-GYŐR (9-10.) 1 FTC otthon: 1 győzelem, 0 döntetlen, 1 vereség Győr idegenben: 1 gy„ 2 döntetlen, 1 vereség 2. STADLER FC (IM0.)-CSEPEL (1.) X 2 Stadler o: 2 győzelem, 0 döntetlen, 1 vereség Csepel i: 2 győzelem, 2 döntetlen, 0 vereség BUNDESLIGA I. OSZTÁLY 3. BREMEN (4.)-KAISERSLAUTERN (15.) 1 X Bremen o: 2 győzelem, 1 döntetlen, 0 vereség Kaisers. i: 1 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség 4. HAMBURG (16.)-KARLSRUHE (11.) X Hamburg o: 0 győzelem, 3 döntetlen, 0 vereség Karlsruhe i: 0 győzelem, 1 döntetlen, 2 vereség 5. ROSTOCK (8.)-ST. PAULI (5.) 1 2 Rostock o: 1 győzelem, 0 döntetlen, 2 vereség St. Pauli i: 2 győzelem, 1 döntetlen, 0 vereség OLASZ A-OSZTÁLY 6. CREMONESE (13.)-ROMA (5.) 2 Cremoncse o: 0 győzelem, 1 döntetlen, 1 vereség Roma i: 1 győzelem, 0 döntetlen, 1 vereség 7. LAZIO (2.MJDINESE (2.) 1 Lazio o: 2 győzelem, 0 döntetlen, 0 vereség Udinese i: 0 győzelem, 0 döntetlen, 2 vereség 8. MILÁN (4.)-ATALANTA (4.) 1 Milán o: 2 győzelem, 0 döntetlen, 0 vereség Atalanta i: 1 győzelem, 0 döntetlen, 0 vereség 9. NAPOLI (7.HNTERNAZIONALE (6.) X 2 Napoli o: 1 győzelem, 0 döntetlen, 0 vereség Inter i: 0 győzelem, 1 döntetlen, 0 vereség 10. PARMA (3.)-FIORENTINA (10.) 1 2 Parma o: 1 győzelem, 0 döntetlen, 0 vereség Fiorentina i: 0 győzelem, 0 döntetlenv 1 vereség 11. PIACENZA (l.)-BARI (12.) 1 X Piacenza o: 0 győzelem, 0 döntetlen, 1 vereség Bari i: 0 győzelem, 0 döntetlen, 1 vereség 12. TORINO (1 l.)-SAMPDORIA (8.) 1 X 2 Torino o: 1 győzelem, 0 döntetlen, 0 vereség Sampdoria i: 0 győzelem, 1 döntetlen, 0 vereség 13. VICENZA (3.)-PADOVA (15.) 1 Vicenza o: 1 győzelem, 0 döntetlen, 0 vereség Padova i: 0 győzelem, 0 döntetlen, 1 vereség +1 mérkőzés NB I. 14. DEBRECEN (7.)-BÉKÉSCSABA (15.) 1 Debrecen o: 2 győzelem, 2 döntetlen, 0 vereség Békéscsaba i: 0 győzelem, 0 döntetlen, 3 vereség anyagilag segítsek. Rendkívül fontosnak tartom az utánpót­lás-nevelést. Ne feledjük el, ezek a gyerekek jelenthetik Szeged labdarúgásának krém­jét, akár már 10-12 év múlva. Biztos vagyok benne, a Tisza Volán-Délmagyarország Ku­pán rengeteg tehetséget fedez­nek fel a szakemberek. Annak külön örülök, hogy a torna re­mek lehetőséget biztosít arra, hogy a kis-srácok verseny­helyzetben mutathassák meg, hogy mit is tudnak valójában - közölte Bereczk Imre. Radnóti-hétfők Az idén is megrendezik a már nagy népszerűséget ki­vívott „Radnóti-hétfők" el­nevezésű kispályás focibaj­nokságot. A küzdelmek már a hét elején megkezdődtek, s az első fordulóban a követ­kező eredmények születtek: Egy %-Controll 6-1, Fene­tudja-SZOTE 6-4, Dallas bár-Dentál stúdió 7-3, Ke­verő- Első Beton 5-4, Errira Aranyföld-Santorin 4-3. Negyedórával a mérkőzés megkezdése előtt szinte kon­gott a debreceni Hódos Im­re-sportcsarnok nézőtere. Ez azért feltűnő, mert a női mérkőzéseken 5-6 ezren szoronganak a lelátón. Igaz, a civis város férfigárdája az utóbbi időben nem nagyon kényezteti el közönségét. Ennek ellentmondani lát­szott a bajnoki rajt, amikor a Fotex Veszprém bajnokcsa­patával döntetlent játszottak Dajkáék. Egy kicsit megilletődöt­ten kezdett a Pick, nem úgy a hazaiak, akik kétszer is megrezegtették Fekete háló­ját. A Tisza-partiak drukkját bizonyítja, hogy Oszlánczi két hétméterest, Borsodi pe­dig százszázalékos gólhely­zetet hagyott ki. A 13. perc­ben megfordult a kocka, mert Bajusz, majd Brajdics bombája utat talált a debre­ceni kapuba, s máris előny­höz jutott a vendéggárda. A 17. percben a hazaiak a ket­tős emberelőnyből is mind­össze egyetlen találatot sze­reztek. Ez a tény mintha mindkét csapatra bénítólag hatott volna, mert perceken át érintetlenek maradtak a kapuk. Bartókék ébredtek előbb és négygólos előnnyel vonulnak szünetre az öltöző­be. Szegedi találattal kezdő­dött a második félidő, s a 35. percben már hat gól (12-6) volt Bartókék előnye. A várt lendület azonban megtört, mert előbb Grőber, majd Fe­kete L. kiállítását góllal használták ki a dózsások. De még így is a 40. percben 14-8-ra vezetett a Pick. A góliszony a második félidő közepén szállta meg a játé­kosokat, mert pontosan nyolc percig egyetlen talála­tot sem láthatott a közönség, pedig igen szép számú sze­gedi drukkológárda érkezett a mérkőzésre. Az 52. perc­ben aztán Bartók két debre­cenivel a hátán bevette a ha­zaiak kapuját, s ettől kezdve Kézilabda NB I. A Pick debrecenit csinált a Debrecenből Debreceni Dózsa-Pick Szeged 12-19 Bajusz volt a szegedi csapat egyik legjobbja. Öt góljával nagy mértékben hoz­zájárult a Pick biztos győzelméhez. Gyenes Kálmán felvételén a gólerős Tisza­parti játékos újabb gólt dob a hazaiak kapujába. már csak az volt a kérdés, hogy milyen gólkülönbség­gel nyer a Szeged. Mindössze öt percig volt kétséges, hogy elhozza-e a két bajnoki pontot Debre­cenből a Pick Szeged. Ami­kor teljesen lehiggadtak a já­tékosok, Skaliczki edző pe­dig rendezte a sorokat, bein­dult a szegedi henger. Igaz, a hazaiak általában nem nagy ellenállást tudtak kifejteni. A szegediek játéka biztató le­het a Győr elleni vasárnapi hazai rangadóra. Skaliczki László: - A Hort SE ellen sajnos nem tudta azt produkálni a csa­pat, amit már hetekkel ko­rábban gyakoroltunk. Most, ha akadozva is, de elfogad­ható teljesítményt nyújtott a gárda. Valami megmozdult, ami biztató lehet a bajnok­ság hátralévő részében. Egyébként köszönöm a B-kö­zép biztatását. Debreceni Dózsa­Pick Szeged 12-19 (5-9) Debrecen, 1000 néző. Ve­zette: Gyúró, Láda. Debrecen: Zsembery ­Arató 2, Szabó, Sipos 1, HABUCZKI 2, DAIKA 2, Vágó 2. Csere: Pereverzia (kapus), Kiss 1, Kerekes 2. Edző: Kedves László. Pick: FEKETE R. - dr. Oszlánczi, Brajdics 2, BAR­TÓK 5, MEZEI 2, BAIUSZ 5 (2), Avar 2. Csere: Grő­ber, BORSODI 2, Radovics 1, Fekete L. Edző: Skaliczki László. Kiállítások: 4, ili. 14 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 0. Süli József -Szeget laurus NISSAN • Kézilabda NB II. A Tanárképző második a tabellán Makó KC-Gyula 34-21 (17-11). Férfimérkőzés. Ma­kó, 300 néző. Vezette: Kiss, Kiiment. Makó: FARKAS J. 1, ­FEKETE-SZABÓ 6 (1), Ba­logh 4, SZABÓ A. 2, FAR­KAS R. 5, Paku 1, BÁ­RÁNY 10(1). Cserék: Lajkó (kapus), Teleki 2, Zsódi 2 (l), ,Gulá­csi 1, Vincze. Edző: Árgye­lán György. Hétméteresek: 3/3, ill. 9/5. Kiállítások: 4, ill. 2 perc. Az NB II-be most felke­rült Gyula legénysége nem tudta megnehezíteni a makói Bárányék dolgát. A maga­biztos hazai siker fő ková­csai ezúttal Bárány, Farkas R. és Fekete-Szabó voltak, de a többiek is kitettek ma­gukért. Na és persze a kitűnő kapus, Farkas lózsef, aki az első öt percben két hétméte­rest hárított, majd a második félidőben még egyet. Majd lőtt egy olyan szenzációs gólt saját kapujából (!), hogy azt még a vendégek - sőt a játékvezetők is - megtapsol­ták. Ezzel a lehengerlő győ­zelemmel a Makó KC to­vábbra is százszázalékos. Orosháza-Hódmezővá­sárhelyi KE 25-19 (10-10). Férfimérkőzés. Orosháza, 150 néző. Vezette: Antos, Tájok. HKE: KONCZOS - AR­A női és a férfi kézilabda NB ll-ben a negye­dik forduló mérkőzéseit játszották a csapatok. A Csongrád megyei együttesek közül eddig '-(a nyújtott százszá­anárképzö ng egyedüra Makó térti zalékos teljesítményt, és a Juhász gyula Tar az akadályt. vásárhelyi Narancs SE is biztosan vette DAI 5, Kincses 2, Csorba, Kocsis 4, Czirok, Dudás 3. Csere: Szőke 1, Szántó 1, Olasz 3, Viski, Vincze. A mezőny egyik legjobb­jának otthonában remekül kezdett a HKE (10. p. 2-5). Előnyét a 25. percig tartani is tudta. A szünet előtt azon­ban kimaradtak a helyzetek, így döntetlennel fordultak a csapatok. A második játék­részben sokáig felváltva ve­zettek a csapatok (46. p.: 17-16). Az elszalasztott vá­sárhelyi lehetőségek azon­ban megbosszulták magukat, mert a másik oldalon Jobnik és Csibán nem hibázott, öt góllal elhúztak, és előnyüket a mérkőzés végéig biztosan tartották, sőt az utolsó perc­ben növelték is. KSZSE Szeged-Mezőtú­ri VSI 16-19 (7-11). Női mérkőzés. Újszegedi Sportcsarnok, 100 néző. Vezette: Horváth J., Masa Gy. Nádasi - Strifler 3, Tóth B. 4 (2), Iván I. 1, Hegyközi 1, Giricz 1, Lucza. Csere Török (kapus), Csire, Kal­már A., Ohát 2, Kiss A. 4 (4). Edző: Toókos György. A KSZSE Szeged női csa­pata ideges hangulatú mérkő­zésen, csapkodó játékkal ve­reséget szenvedett az újonc mezőtúri vendégek ellen. Lejátszották az első for­dulóból elmaradt Juhász Gy. DSE-KSZSE Szeged mér­kőzést is. A rutinosabb főis­kolások végig vezetve, meg­érdemelt, biztos győzelmet arattak a jelentősen megfia­talított vendégek ellen. Juhász Gy. DSE­KSZSE Szeged 28-21 (11-6). Női mérkőzés. Szeged, Topolya sor, 150 néző. Vezette: Csavar Z., Gröber M. JGYDSE: Czakó - Ve ress 3 (1), Szabó 7 (1), Bál­int 7(1), Magyar 7, Kaskötő 2, Mészáros. Csere: Tóth B. (kapus), Gátfalvi Zs. 1, Bál­lá, Garas. Edző: Bartha Zsolt. KSZSE: Nádasi - Strif­ler, Kiss A. 7 (3), Hegyközi 3, Ohát 2 (1), Giricz 2, Kal­már. Cseres: Török (kapus), Csire 7, Iván, Varga, Lucza. Edző: Toókos György. Martfű-Szentesi VSC 17-16 (7-9). Női mérkőzés. Martfű, 100 néző. Vezette: Márki, Papp. Szentesi VSC: Törökné ­Palástiné, Kurusta 6, Csur­gat, Fekete 6(1), Molnár 4, Kalamusz. Csere: Böször­ményi, Gyulás, Mikecz. Edző: Dobos László. Az ideges hangulatú mér­kőzésen a martfűiek nem­csak a hazai pálya előnyét élvezték, hanem a bírók is jócskán segítették őket. En­nek ellenére a szentesi höl­gyek, akik meglehetősen tar­talékos csapattal léptek pá­lyára, végig szorossá tudták tenni a találkozót. Narancs SE-Meggye­segyháza 24-14 (11-7). Női mérkőzés. Vásárhely, 100 néző. Vezette: György, Gyu­ris. Narancs SE: KAPUNÉ ­Zsákai 3, Kincses 1, Varga Vv SZENTI J. 8, Papp 2, BANFI 5. Csere: Török 2, Földesdi 1. Edző: Török Fe­renc, Basics József. A községi vendégek .négy békéscsabai ifjúsági játékos­sal megerősített csapata az első félidőben még jól bírta erővel. Szünet után fokoza­tosan növelte előnyét a hazai együttes, amelyhez hozzájá­rult Kapuné remek védése is. A hajrában nagy iramot dik­tált a hazai csapat, ezt nem bírta erővel az ellenfél, és megérdemelt tízgólos győ­zelmet aratott a Narancs SE. A női bajnokság további eredményei: Berettyó MSE-NKTE Békés 20-18 (8-8), Juhász Gyula DSE­Csorvás VSE 15-15 (6-6), HKE-MSVSE-Szeghalom VSE 18-23(10-12). A női bajnokság állása 1. Szeghalom SE 4 4 2. Juhász Gy. DSE 3 2 3. H. Narancs 4. Mezőtúr VSI 5. Berettyó MSE 6. NKTE Békés 7. HKE-MSVSE 8. Csorvás VSE 9. Medgyes. SE 10.Martfú VSE 11.Szentesi VSC 12. KSZSE Szeged 2 1 2 1 2 1 2 ­2 ­1 1 87-62 8 66-57 5 79-72 5 72-70 80-87 89-82 80-83 78-82 95-103 2 41-53 2 55-60 1 58-69 ­A Tisza Volán SC ifjúsági kézilabdacsapatai sikeres hét­végét hagytak maguk mögött. Az ifi I. gárda az országos ifjúsági bajnokságban a Bu­dapesti Hort SE csapatát verte meg, végig biztosan vezetve - Szabó, Tönki E., Nagy L. és Matuszka R. ki­emelkedő teljesítményével. Tisza Volán SC-Hort SE 27-23 (14-11) Góllövők: Szabó T. 9, Nagy G., Lévai 5, Bella, Medebaba 2-2, Kohajda, Ba­logh, Fazekas 1 -1. Az ifi II. csapat Gyömrőn vendégszerepelt az Emergé előmérkőzéseként, s értékes győzelemmel tért haza a na­gyon a fiatal társaság. Tisza Volán SC-Gyömrő KC 21-20 (10-9) Góllövők: Buday 8, Ba­logh A. 5, Ladik 3, Dencs 3, Galiba, Bárkányi l-l.