Délmagyarország, 1995. szeptember (85. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-11 / 213. szám

2. 1995. szeptember 11 . • A kézilabda NBI. • Ma este: Elektromos-Pick-Szeged J védekezésünkön sok múlhat." • Hogyan töltötte a csa­pat a bajnoki rajtot meg­előző napokat? - Egy hosszú felkészülési szakaszon vagyunk túl, 12 rangos mérkőzést játszot­tunk azon a három tornán, melyeken a közelmúltban részt vettünk. Miután Párizs­ból hazajöttünk, kielemeztük ezen mérkőzések tapasztala­tait, s azóta már csak az Elektromosra koncentrálunk. • Mennyire sikertilt, Jel­pörgetni" a játékosokat a bajnoki rajtra? - Frissebnek tűnnek, re­mélem a mai mérkőzésen is harapni fognak a fiúk. • Az Elektromos a Veszprém és a Győr mellett az egyik legkeményebb riválisnak Ma este a Pick Sze­ged férficsapatának is kezdetét veszi a baj­nokság 1995-96-os sze­zonja, s már az első fordulóban rangadót kell játszania: Buda­pesten az Elektromos lesz az ellenfele. A mér­kőzés előtti esélylatol­gatásra Skaliczki László edzőt kértem fel. számít, hogyan lehet sa­ját otthonában megszorí­tani a fővárosi gárdát? - Igyekszünk a lehető leg­többször olyan helyzet elé állítani a Tromost, hogy hi­bázzanak és ne lendüljenek játékba. A védelmünkön, fő­leg egy jó kapusteljesítmé­nyen nagyon sok múlhat, re­mélem mindenki erőn felül fog teljesíteni. • Milyen összeállításban lép pályára a Pick? - Ha lehet akkor most in­kább nem mondanék neve­ket, márcsak azért sem, mert egy-két poszton még én is gondolkodom, hogy melyik variánst válasszam. Egy biz­tos: új szezon előtt állunk, a csapat mindent elkövet a si­keres szereplésért, remélem, hogy ezt az igyekezetet né­zőink továbbra is olyan cso­dálatos biztatással hálálják meg, mint amilyenben eddig is részesítették a csapatot. Végül egy „idevágó" programajánlat: az előzetes műsorterv szerint az MTV 2-es csatornáján 19 órakor kezdődő Telesportban élő­ben láthatjuk az Elektro­mos-Pick meccset. BECK Először játszottak teljes fordulót a megyei másodosz­tályban. Az újonc JATE SC Tömörkényből tért haza há­rom ponttal gazdagabban. Meglepetés a Tanárképző al­győi győzelme, csakúgy, mint az újonc Szikáncs-Ast­ra Kertész utcai kitűnő be­mutatkozása. Csengele nagy arányú vereséget szenvedett Szegváron, ezzel egyedüli csapat, amelyik még nem gyűjtött pontot. Döntetlen volt a sláger Fábiánsebes­tyénben, Apátfalván és Röszkén. Fábiánsebestyén­Kiszombor 2-2 (l-l) Fábiánsebestyén, 200 né­ző. Vezette: Mészáros Fábiánsebestyén: Bertus - Rózsa, István, Kránicz (Felföldi), Simái, Kajtár, Szivák, Györgyi Cs., Mizik (Komlovszki), Bórák, Györ­gyi I. Edző: Pataki Antal. Kiszombor: Gulyás ­Szűcs, Uracs, Tóth, Gera, Méhes, Fancsali, Juhász, Koczkás (Dégi), Cseh, Ka­sza. Edző: Haklik János. Színvonalas, jó mérkőzé­sen mindkét csapat több gól­szerzési lehetőséget hagyott ki, így az eredmény igazsá­gos. Góllövők: György I., Komlovszki, ill. Cseh, Dégi. Jók: István, Simái, Kaj­tár, Szivák, ill. Gulyás, Uracs, Juhász. Ifjúságiak: Fábiánsebes­tyén-Kiszombor 0-10. Algyő-Tanárképző 1-2 (l-l) Algyő, 200 néző. Vezette: Pacskó. Algyő: Boros - Niku, Kiss, Beck, Boldizsár K., Portörő (Hegedűs), Hetényi (Futó), Makra, Ács, Piti, Ambrus (Kun). Edző: Portö­rő Imre és Portörő Lajos. Tanárképző: Barcza ­Csipak, Pintér, Albert Z., Gyüre, Lukács, Belegrai, Rónai, Albert J., Paszternák, Sümeghy (Olleár). Edző: dr. Miskolczi József. Közepes színvonalú játék mellett teljesen megérdemelt a főiskolások győzelme. Góllövők: Boldizsár G., ill. Paszternák, Albert J. Jók: Beck, Boldizsár G., ill. Barcza, Csipak, Pintér. Tömörkény-JATE SC 1-3(1-1) Tömörkény, 50 néző. Ve­zette: Pacskó. Tömörkény: Papp Z. ­Kiri (Horváth), Gémes (Tóth Z.), Szalai, Ormándi, Tóth Cs., Vereb, Rácz J., Laczkó, Papp L. (Rácz Cs.), Apró. Edző: Fekete József. JATE SC: Végh - Tóth N., Semjényi, Kovács N., Berezvai, Molnár Gy., Tóth K„ Kovács I., Vass (Bíró), Dencső, Rácz (Varga). Edző: Tóth Kálmán. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a győzelmet jobban Vezet az cillés akaró csapaté lett a három pont. Góllövők: Apró, ill. Rácz, Kovács I., Ormándi (öngól). Jók: Szalai (a mezőny legjobbja), ill. Végh, Rácz, Molnár. Szegvár-Csengele 4-0 (2-0) Szegvár, 500 néző. Vezet­te: Rischák. Szegvár: Bíró - Jancso­vics, Antal, Hornyák, Határ, Koltai, Buda (Apró), Szalai, Marton (Bárány), Tolnai, Drljaca. Edző: Szécsényi András. Csengele: Bencsik ­Szabó, Barna, Túri, Dorogi, Csoknay (Pető), Pigniczki, Franczia (Szőnyi), Kiss, Vigh (Kun-Szabó), Muhel. Edző: Kun-Szabó Tibor. Szikrázóan kemény mér­kőzésen a minden csapatré­szében jobb hazai csapat megérdemelten nyerte a mérkőzést. Kiállítva: Antal, ill. Mu­hel, Pigniczki. Góllövők: Drljaca (2), Szalai (1 l-esből), Tolnai. Jók: Antal, Buda, Drlja­ca, ill. Bencsik, Kun-Szabó. Üllés-Zsombó 3-2 (2-1) Üllés, 400 néző. Vezette: V. Tóth A. Üllés: Abonyi - Farkas, Fodor, Szrenka, Tóth, Ágos­ton, Szirovicza (Popovics), Kuhár (Juhász), Kálmán, Si­mái, Andracsek. Edző: Búza Mihály. Zsombó: Kakuszi - Ka­tona, Ottlik, Farkas E., Far­kas B., Szűcs, Kiss Cs., Túri, Bálint, Varga G., Miklósi. Edző: Vasas Róbert. Küzdelmes mérkőzésen nyert a bajnokaspiráns. Góllövők: Simái, Kál­mán, Andracsek, ill. Miklósi (2). Jók: Szrenka, Tóth, Kál­mán, Simái, ill. Kakuszi (a mezőny legjobbja), Miklósi, Farkas B. Apátfalva-Ferencszállás 2-2 (l-l) Apátfalva, 200 néző. Ve­zette Dudogh. Apátfalva: Jani - Pécsi, Restás, Bartucz, Somodi, Mátó (Vass), Rácz, Imre, Sóki, Balogh, Perényi. Edző: Restás János. Ferencszállás: Csapó ­Bíró (Czerna), Bottyán, Lu­dányi, Török, Gabnai (Ko­vács), Madránszky, Katkó, Nagy, Juhász, Tamasi. Edző: Kovács József. Helyenként kemény mér­kőzésen igazságos döntetlen született. Góllövők: Imre, Rácz, ill. Tamasi, Juhász. Jók: Perényi, Imre, Pécsi, Rácz, ill. Katkó, Tamasi, Madránszky. Röszke-Földeák l-l (0-1) Röszke, 200 néző. Vezet­te: Kiss Röszke: Szabó - Csiszár, Szekeres, Nagy (Kovács A.), Szalma, Ördögh, Tanács A., Tanács R., Bodor, Farkas, Kovács R. Edző: Berki Ist­ván. Földeák: Bán - Kurai, Horváth, Árendás, Szűcs, dr. Grezsa, Kurunczi, Papp (Nagy), Veszelovszki, Sza­bó, Orosz (Magyar). Edző: Tóth Imre. Ideges hangulatú mérkő­zésen a bírói hármas lett a főszereplő, komoly feladat elé állítva a hazai rendező gárdát. Góllövők: Kovács A. (1 l-esből), ill. Orosz. Kiállítva: Bodor. Jók: Kovács A., Bodor, ill. Bán, Kurunczi, Horváth, dr. Grezsa. Ifjúságiak: Röszke-Földe­ák4-l UTC-Szikáncsi LC 0-1 (0-0) Kertész u., 100 néző. Ve­zette: Magony UTC: Szekeres - Nemes, Baráth, Benkő, Kollár, Ka­kuszi (Tóth), Makra (Ba­lázs), Szél, Székely, Orosz (Szalai), Szolga. Edző: Pé­czely György Szikáncs: Dornstadder ­Trényi, Ajtai, Balogh, Ivá­nyi, Sulyok, Dunai, Lászlai, Telek, Bíró, Naggyörgy. Edző: Ácsai János. A csúszós talajú pályán a hazaiakat alaposan meglepte a vendégek érett, taktikus teljesítménye. Góllövő: Dunai. Jók: Szél, Kollár, ill. Dornstadder, Sulyok, Bíró. A bajnokság állása: 1. Üllés 2. Ferencsz. 3. Röszke 4. Algyő 5. Kiszombor 6. Tanárképző 7. Szikáncs 8. Apátfalva 9. UTC 10. JATE SC 11. Szegvár 12. Zsombó 13. Tömörkény 14. Földeák 15. F .sebestyén 16. Csengele 4 4 4 4 4 3 3 4 3 111 11 11-5 10 9-7 8 1 1 11-8 1 1 10-7 3-7-4 7-7 6-6 7-8 3-2 3-1 4-3 9-10 7-11 3-6 5-7 0 3-11 0 • Van még feladat bőven fiz új csapatnak sem sikerült • •• H. Astra-VFC—Hatvan 0-3 (0-1) Vásárhely, 1000 néző. Vezette: Győr (Bajnai, Szabó J.) HAVFC: Soós - Luczás, Talmácsi, Bokor, Gardi - Sipos, Csáki, Mucsi, Budai (Stráma)- Győri (Fazekas), Markó. Edző: Kérdő Sándor. Hatvan: Hatvani - Varga, Károly, Szabados, Cseresznyik (Kratófi) - Nagy (Nagylaki), Oravecz, Gephardt, Andrási - K. Power, Bíró (Kata). Edző: Mathesz Imre. Gólszerzők: Andrási az 5., Oravecz a 65., Oravecz a 78.percben. Sárga lap: Markó a 40., Bíró a 67.percben. 5. perc: Bal oldali be­adást követően Andrási fe­jelt 10 méterről a bal felső sarokba, 0-1. 22. perc: A vásárhelyiek rendeztek „tűzijátékot" a hatvani kapu előtt, mely egy kapufáról kipattanó lövéssel ért véget. 53. perc: K. Power ment el remek cselekkel, beadását Bíró lőtte a jobb kapufa mel­lé. 65. perc: Szögletet köve­tően Oravecz elé pattant a labda, lövése egy védőt érintve vágódott a bal sarok­ba, 0-2. 78. perc: Nagy az alapvo­nal közelében középre adott és Oravecz senkitől sem za­vartatva lőtt a kapu közepé­be, 0-3. 86. perc: Mucsi ment el kitűnően a jobb oldalon, le­futotta a védőket, de lövése elkerülte a jobb alsó sarkot. Nem kis feladatra vállal­kozott az Astra, amikor át­vette az NB Il-t. A hét eleje még az egyesülési feladatok­kal telt, vasárnap viszont már a második vonalban kel­lett helytállni. Az Astra a fú­zió után is követte eredeti el­képzelését és vásárh'elyi, il­letve a városhoz kötődő játé­kosokat vett csak át. így a volt megyei I. osztályú csa­patot csak Győri és Sipos egészítette ki. Öt percig tudta tartani a hazai gárda ellenfelét. Ez­után kiegyenlített lett a küz­delem, egyik csapat sem tu­dott igazi gólhelyzetet össze­hozni. Szünet után sem játszott alárendelt szerepet a vásár­helyi gárda, de a vendégek több helyzetet dolgoztak ki, Labdarúgó O NB II. o. Így mindig „jókor" tudták növelni előnyüket. Kérdő Sándor: - Rövid idő állt rendelkezésemre a csapat kialakítására. Góljain­kat elkerülhető védelmi hi­bák után kaptuk. Mathesz Imre: Tartot­tunk ettől a mérkőzéstől az egyesülés után. Lelkesen ját­szott a hazai csapat, de mi javuló játékkal kihasználtuk taktikai és erőnléti fölényün­ket. Jók: Talmácsi, Luczás, Bokor, ill. Károly, Orovecz, K. Power, Gephardt. OLASZ LÁSZLÓ Markó gurítása sem a kapuban kötött ki.. (Fotó: Gyenes Kálmán) További eredmények: Keleti csoport: Diósgyőri FC-III. ker. TVE 0-0, FC Eger- Tiszavasvári Alkaloi­da SE 0-1 (0-1), FC Sé­nyő-Nylregyházi FC 0-1 (0-0), Gödöllő Verzál LC-Tiszakécskei FC 1-4 (1-4), Kecskeméti TE-Ka­bai Cukor-Hajduszoboszló l-l (0-1), Hajdúnánási FC-Salgótarjáni BTC 0-0, KSC-RSC-Kazincbarciak l-l (1-0). (Az első fordulóban a III. ker. TVE - SBTC találkozó félbeszakadt, az MLSZ Fe­gyelmi Bizottsága a 3 pontot 3-0-ás gólkülönbséggel a fő­Nyugati csoport: Budafo­ki LC-EMDSZ-Soproni LC 0-1 (0-0), BKV Előre-Du­naferr SE 0-0, Balatonfüredi SC-Nagykanizsai Olajbá­nyász SE l-l (1-0), Érdi VSE-Mohács 2-0 (0-0), Rákóczi Kaposcukor-Száz­halombatta 2-0 (0-0), Ma­táv SC Sopron-Tatabánya 4-1 (1-0), Siófok-Keszthely 0-1 (0-0), Veszprém FC-Paks 0-1 (0-0). A Nyugati csoport állása városiaknak Ítélte.) 1. Rákóczi-Kaposc. FC 5 4 ­1 11-2 12 2. Siófoki Bányász 5 4 -1 9-5 12 A Keleti csoport állása: 3. Matáv SC-Sopron 5 4 -1 8-6 12 1. Diósgyőri FC 8-0 13 4. Nagyk. Olajb. SE S 3 1 1 10-8 10 1. Diósgyőri FC 5 4 1 ­8-0 13 4. Nagyk. Olajb. SE 2. Kecskeméti TE 5 4 1 ­6-2 13 5. EMDSZ-Sopr. LC 5 3 ­2 104 9 3. Tiszakécskei FC 5 4 -1 11-3 12 6. Dunaferr SE 5 2 3 ­7-3 9 4. Ül. ker. TVE 5 3 1 1 9-2 10 7. BKV Előre 5 2 2 1 8-7 8 5. Kaba 5 3 1 1 64 10 6. Nyíregyházi FC 5 3 -2 9-4 9 8. Keszthelyi H. 5 2 1 2 5-5 7 7. Tiszavasvári 5 3 ­2 7-6 » 9. Budafoki LC 5 2 ­3 8-11 6 8. FC Eger 5 2 1 2 9-5 1 10. Paksi Atomerőmű S 2 _ 3 5-8 6 9. Kazincb. SC 5 2 1 2 8-4 7 11. Érdi VSE 5 1 2 2 6-8 5 10. FC Hatvan 5 2 -3 7-10 6 11. Érdi VSE 6-8 ll.KSC-RSC J-1 2 2 6-7 5 12. Százhalomb. FC 5 1 1 3 7-9 4 12. Salgótarjáni BTC 5 .1 2 2 2-4 5 13. Mohácsi FC 5 1 1 3 5-8 4 13. Hajdún. FC 5 1 1 3 2-6 4 14. Tatabányai FC 5 3 2 4-9 3 14. FC Sényő 5 t — 4 6-13 3 14. Tatabányai FC 15. Gödöllő-Verz. LC 5 - 1 4 2-14 1 15. Balatonf. SC 5 ­2 3 4-9 2 16. Hmv.-helyi VFC 5 - ­5 1-15 • 16. Veszprém FC 5 ­2 3 3-8 2 Megbotlott o Fradi... A labdarúgó NB I. 6. fordulójának meglepetését az FTC szolgáltatta, ottho­nában szenvedett vereséget a Vasastól. Az Üllői útiak ezúttal szétesően, enervál­tan futballoztak, játékuk nem sok jóval kecsegtetett a szerdai, zürichi Bajnokok Ligája mérkőzés előtt... Ugyancsak meglepetésként hatotott, hogy a Stadler ott­honában kikapott az egyre jobban belelendülő Váctól. Folytatta menetelését a csepeli gárda, a csabaiak, csakúgy mint a szombathe­lyiek, viszont továbbra is „gödörben" vannak. Eredmények. Stadler FC-Vác FC­Samsung 1-2 ((Ml) Akasztó, 1500 néző. Ve­zette: Cserna. Gólszerző: Borgulya a 72., Nicsenko a 82., Sándor T. a 85. perc­ben. Ferencváros-Vasas C. Vigadó 0-2 (0-2) Üllői út, 8000 néző. Ve­zette: Vágner. Gólszerző: Labdarúgó O NB I. Gricajuk a 41., Máriási a 44. percben. Csepel SC-Győri ETO FC 3-2 (l-l) Csepel, 1000 néző. Ve­zette: Pillér. Gólszerzők: Zombori a 30., Hámori a 44., Bárányi a 47., Bárányi a 69., Fűzi a 89. percben. Pécsi MFC-Békéscsa­bai EFC 3-1 (l-l) Pécs, 3000 néző. Vezet­te: Gergely. Gólszerzők: Major a 24., Dárdai a 43. és a 60., Pest R. a 79. perc­ben. Zalaegerszegi TE­Haladás VSE 0-0 Zalaegerszeg, 8000 né­ző. Vezette: Kincses. B VSC-Dreher-Kis­pest-Honvéd FC 2-0 (2-0) Szőnyi út, 4000 néző. Vezette: Vad. Gólszerzők: Orosz a 4., Vincze I. a 16. percben. DVSC-Epona-Parma­lat FC 2-1 (2-0) Debrecen, 8000 néző. Vezette: Varga S. Gól­szerzők: Arany a 10., Sán­dor T. a 45., Tóth N. az 51. percben. Az NB I. állása: 1. Csepel SC 6 4 2 ­13-7 14 2 MTK 5 4 1 ­12-3 13 3. Vác FC < 4 1 í 15-9 13 4. BVSC-Dreher 6 4 1 1 7-3 13 5. DVSC-Epona « 3 2 t 8-6 11 6. FTC S 3 ­2 9-5 9 7. Stadler FC 5 2 2 1 9-7 9 8. Győri ETO < 2 2 2 9-7 8 9. Vasas 6 2 2 2 9-9 8 10. Újpesti TE 5 2 1 2 5-6 7 11. Parmalat FC 6 2 -4 8-13 < 12. Kispest-H. FC 4 1 r 2 4-4 4 13.ZTE 6 1 1 4 7-12 4 14. Pécsi MFC < 2 ­4 6-9 3 15. Békéscs. EFC i -1 s 5-15 1 16. Haladás VSE 6 -i 5 4-15 t Az MLSZ Fegyelmi Bi­zottsága három büntető­pontot levont a PMFC csa­patától, mert a Pécsi MFC - BVSC-Dreher (0-2) mér­kőzésen Dienes jogosulat­lanul szerepelt a baranyai­aknál.) A Kispest-Hon­véd-Stadler mérkőzést szeptember 27-én játsszák. fi szurkolók vendágai voltak Példaértékű lehet a jövőt illetően az a kezdeményezés, melyet a Szegedi Szurkolók Egyesülete rendezett a baj­nok és kupagyőztes Mediké­mia Szeged röplabdásainak és a bronzérmes Pick Szeged kézilabdásainak tiszteletére hét végén az új szegedi Ren­dezvényházban. A fehér asztal mellett Érdi Zsolt, az SZSZE elnöke (ve­zérszurkolója) társai nevé­ben mondott köszönetet a sok-sok kellemes óráért, a felejthetetlen élményekért, melyekkel a két csapat játé­kosai megajándékozták őket. ígérte, a most induló bajnok­ságban is mellettük állnak, s ha lehet, a „világ végére" is elkísérik őket... A két csapat nevében Nyári Sándor és Skaliczki László edzők köszönték meg a figyelmességet, s ígérték, a jövőben is azon fáradoznak, hogy játékosaik kiszolgálják a Tisza-parti város igényes és sportszerető közönségét. Teimel Zoltán, a kézilabdá­sok szakosztály-igazgatója felhívta a jelenlévő szurko­lók figyelmét a sportszerű buzdításra, az ellenfelek tiszteletben tartására minden körülmények között.