Délmagyarország, 1995. szeptember (85. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-04 / 207. szám

1995. szeptember 4. Mm 3. fiz SNC-kupq győztese a HKE Szombaton délelőtt a két pénteki győztes, az A-csopor­tos HKE és az NKK ismét biz­tosan győzött. A nagykőrösiek a vajdasági Becse csapatát 20 ponttal verték (83-63), pedig a félidőben még döntetlen volt az eredmény (32-32). A má­sodik találkozón a HKE is biz­tosan vágott vissza a SZEDE­ÁK-nak, és nyert 103-84-re. Két héttel ezelőtt ugyanis Sze­geden a HKE kikapott a hazai­aktól. Délután került sor előbb a harmadik helyért lejátszott Becse-Szeged mérkőzésre, ahol nagy szerencsével az utolsó percben fordítottak a vajdaságiak, és nyertek 89-87-re. Az első helyet el­döntő mérkőzésen a két A­csoportos játszott. A nagykő­rösiek a játék elején még több esetben vezettek, a 9. percben azonban 18-16-ra a HKE át­vette a vezetést, és ettől kezd­ve az előny mindig a Vásár­helynél volt. Már az elsó féli­dőben volt 14 pont is a hazai­ak előnye, de végül is 43-35­ös eredménnyel zárult a fél­idő. Érdekessége volt ennek a játékszakasznak, hogy a leg­több pontot a Vásárhelyből Nagykőrösre igazolt Kocser­gin szerezte, szám szerint 15­öt. A vásárhelyieknél feltűnt a nagy kedvvel játszó, újonnan, igazolt Rátvay ponterős játéka, aki 14 találatot szerzett eddig. Szombaton befeje­ződött a férfi kosár­labda NB I. rajtja előtti utolsó felkész­ülési torna, amelynek az SNC Kft. volt a fő­támogatója. (Mellette az ív Promenád, a Stivtex, a Lady Illat­szer, a Leon Cello, a Jeans Box és a Sport Shop is segítette a tor­na létrejöttét.) Fordulás után tovább nőtt a hazaiak előnye, ám a játékidő közepén a nagykörösiek meg­próbáltak közelebb kerülni a hazaiakhoz, de 6 pontnál job­ban nem tudták őket megköze­líteni (58-52). A hajrában biz­tató játékkal ismét elhúzott a HKE, 80-64 is volt az ered­mény két perccel a befejezés előtt, és a végére is maradt 12 pont az előnyből. A döntő mérkőzésen helyenként bizta­tóan játszott a vásárhelyi gár­da, de hogy ez mire lesz elég a jövő heti Szolnok elleni rajt­nál, azt még nem lehet tudni. Jegyzőkönyv. Nagykőrös-Becse 83-63 (32-32). Ld.: Maleras (20/3), Ágh (13/3), ill. Toroman (19), Konrád (13/3). HKE-SZEKEDÁK 103-84 (46-41). HKE: PARADY (24/12), RÁTVAY (22), Stan (14), Tenter (15/6), Czuprák (9/6). Csere: Jáhni (10), Gémes (6), Polányi (2), Papy (1), Kútvöl­gyi, Tóth Á. SZEDEÁK: BÚZÁS (20/12), Nyilas (11/3), Pávlicz (13), Havasi (8), Vitaszek (6). Cse­re: Antal (10/6), Szil Sz. (9/3), Klein (6), Fekete (1), Varga. Kipontozódott: Czuprák. Becse-Szeged 89-87 (37-44). Ld.: Konrád (22/12), Toroman (19/6), Tyurcsics (14/3), ill. Nyilas (17/6), Páv­licz (17), Búzás (16/6). HKE-Nagy kőrös 84-72 (43-35). Hódmezővásárhely, 600 néző. Vezette: Faidt, Farkas Z. HKE: RÁTVAY (27), Pa­rády (11/9). Polányi (11/3), STAN (14), TENTER (15/3). Csere: Jáhni (6), Czuprák. Edző: Guóth Árpád. Nagykőrös: KOCSERG1N (19), PÁSZTOR (17), Maleras (7). Mihálovics (10/3), Ágh (12). Csere: Szép (4). Deák (3/3), Módra. Edző: Újhelyi Gábor. A kupát az SNC részéről Szabó Nándor adta át Czuprák Lászlónak, a vásárhelyi csa­patkapitánynak. Díjat kapott a legjobb center, a nagykőrösi Maleras, a legjobb irányító, a HKE-ből Tenter és a döntő legjobb pontszerzője, a szintén vásárhelyi Rátvay Tamás. HARMAI LÁSZLÓ Reszkessetek, törökök! Vasárnap mindkét magyar labdarúgó-vá­logatott újabb egy edzéssel készült a törökök elleni isztambuli hétközi Európa-bajnoki, il­letve olimpiai selejtezőre. Dunai Antal, az ötkarikás csapat szövet­ségi edzője örömmel számolt be arról az MTI munkatársának, hogy nincs újabb sérült a keretben, így a Dunavarsányban edzőtábo­rozó 16 játékos kel útra hétfőn Isztambulba. A megérkezés után este a török városban a keddi találkozó színhelyén, a Galatasaray stadionjában újabb gyakorlás következik. A szakvezető ezután jelöli ki a pályára lépő kezdőcsapatot. Sándor Tamás, a debreceniek karmestere bizakodva ítélte meg a magyar csapat esé­lyeit: - Tudjuk, hogy egy nagyon jó török csa­pattal kerülünk szembe, hiszen tavaly itthon is csak szerencsével tudtuk legyőzni őket. A továbbjutás szempontjából nekik győzni kell. ezért egv biztonságos védekezésből, gyors „kontrákkal" meglephetjük őket. Legalább egy döntetlent elérhetünk. Ha pedig az is megvan, akkor utána elég itthon legyőzni az izlandiakat, és csoportelsők vagyunk. Az olimpiai válogatott utazó kerete: Sáfár, Szűcs - kapusok. Sebők, Pető, Mátyus, Hungler, Szathmári, Schwarcz - hátvédek, Sándor T., Dárdai, Lisztes, Szanyó, Die­nes - középpályások, Dombi. Égressy, Zavadszky - csatárok. A siófoki Négy Évszak Hotelben beren­dezkedett A-válogatott keret tagjai vasárnap délelőtt egy „regeneráló" futóedzésen vettek részt. A két ciprusi légiós. Kozma és Kiprich keményebb terhelést kapott, mivel ők csak szombaton csatlakoztak a többiekhez. A két, sérüléssel bajlódó ferencvárosi középpályás. Nyilas és Kecskés ezen a gyakorláson már nem is vett részt, a reggeli után mindketten visszatértek Budapestre. Ugyancsak hiány­zott az Izraelben próbajátékon szereplő Már­ton, aki pénteken és szombaton azért nem tudott repülőre szállni, mert e napokon nincs járat Budapestre. Hétfőn a következő 18 játékos utazik el Törökországba: Petry, Hajdú - kapusok, Mészöly, Telek, Szekeres, Nagy N. - hát­védek. Lipcsei, Halmai, Kozma, Sallói, Vincze 0., Arany, Illés, Farkasházy - középpályások, Kiprich, Klausz, Hamar, Bükszegi - csatárok. • Tovább tart a HVFC vesszőfutása Ezúttal a kécskeiek „gázoltak' Tiszakécske-HVFC 4-0 (2-0) Tiszakécske,>1200 néző. Vezette: Vámosi (Tom­pos, Koch). Tiszakécske: Derdák - Schultz, Izsák, Ézsiás, Drá­gán - Balla L., Bánföldi, Miké (Dobi) - Maczkó, Tö­rök (Ferencz), Szántó (Tóth). Edző: Szurgent Lajos. HVFC: Such - Marius, Nagy, Szlopóezki, Balogh - Pisont R. (Győri), Varga, Sípos (dr. Szűcs), Szűcs, Pető (Büdi) - Oláh. Edző: Nagy Ferenc. Góllövők: Dragan a 12., Bánföldi a 32., Szántó a 48., Maczkó a 74. percben. Sárga lap: Balogh a 3., Dragan a 29., Szűcs a 30., Oláh a 80. percben. Kiállítva: Varga a 65. percben, a második sárga lap után. 12. p.: Bal oldali szöglet után Dragan fejelt a jobb al­só sarokba, 1-0. 32. p.: Bánföldi a félpá­lyáról indulva lefutotta a vé­dőket, majd védhetetlenül lőtt 10 méterről a hosszú sa­rokba, 2-0. 43. p.: Ismét a szélvész­gyors Szántó került gólhely­zetbe, szerencsére lövése el­suhant a kapufa mellett. 48. p.: Jobb oldali tám­adás végén Balla ívelt kö­zépre, és Szántó 6 méterről mintaszerűen fejelt a kapu jobb oldalába, 3-0. 56. p.: Ézsiás beadását Maczkó lőtte közelről kapu­ra, de Such mentett. 60. p.: Izsák bal oldali be­adása után Bánföldi fejelt 5 méterről kapura, de Such ezúttal is bravúrosan hántott. 71. p.: Győri átadásával Szűcs futott el, remek beadá­sát Nagy fejelte kapura, de a léc alá tartó labdát Derdák bravúrral mentette. 74. p.: Maczkó robogott a kapu felé, és a kifutó Such fel­ett a léc alá bombázott, 4-0. Nagyon készült a vásár­helyi csapat a Tiszakécske ellen, mert az ínséges időben onnan pontot szerezni igazi bravúr lett volna. Ennek ér­dekében Nagy Ferenc edző fiát, Attilát állította a véde­lem tengelyébe, aki előtt Szlopóczkinak kellett volna megszűrnie a támadásokat; a két emberfogó pedig Balogh és Marius volt. Rögtön a mérkőzés elején kiderült: kevés az emberfo­gó, mert az egész hazai csa­pat hatalmas iramot diktálva támadásba lendült. A soro­zatos rohamokat negyedórá­ig sem bírta ki a HVFC, s Va Labdarugó O NB II. máris a vendéglátóknál volt az előny. A vásárhelyi fiúkat dicséri, hogy a gól nem törte le őket, és közel húsz percig állták a hazai rohamokat, az újabb találatig. Közben Nagy Ferenc pró­bálta átszervezni csapatát, lefogatni a szélvészként szá­guldozó Szántót, a másik ol­dalon pedig a minden tám­adásban veszélyes Maczkót. Ha ez sikerült, akkor viszont a középpályán Draganék fic­kándoztak. Az első félidő já­tékára jellemző, hogy egy­szer érkezett a vásárhelyi csapat a hazaiak alapvonalá­ig, de akkor is Pisont sza­bálytalankodásával fejező­dött be az akció. A szünetben az edző ke­ményen dorgálta Szlopócz­kiékat - mindhiába. Már a harmadik perc gólt eredmé­nyezett. Ezután minden mindegy alapon Nagy Attila előre ment csatárnak. Nevé­hez fűződik az egyetlen HVFC-s gólveszély, melyet csak Derdák bravúrjával si­került hárítani. A hazaiak ­akik közel háromszázezer forintos győzelemprémiu­mért játszottak - a háromgó­los előny birtokában sem csökkentették az iramot, és sikerült még egy gólt rűgni­Szlopóczkit (balról) megoldhatatlan feladat elé állították a hazai támadók... (Fotó: Gyencs Kálmán) uk a fáradni látszó vívósok hálójába. A mérkőzés már a kezdés előtt eldőlt, csak ritka nagy bravúrral lehetett volna „pon­tos" eredményt elérni. A bra­vúr nem sikerült, mert azok, akik arra lettek volna hivatot­tak, hogy magukkal ragadják a fiatalokat - kivéve Nagy At­tilát -, erre képtelenek voltak. Jellemző, hogy Nagy Ferenc edző is egy idősebb játékos mellett két fiatal csatárt emelt ki. Én még hozzátenném Büdi félidős teljesítményét is, aki ­miután csereként beállt - nem ismert olyat, hogy átjátsszák. Összességében - a gólkülönb­séget is figyelembe véve ­ennyivel jobbak voltak a ha­zaiak. A mérkőzés után valaki megjegyezte: „Nem is olyan rossz kis NB 11-es csapat ez a fiatal vásárhelyi együttes..." Szurgent Lajos: — Tulaj­donképpen elégedett vagyok csapatom teljesítményével, ezt a három pontot kötelező volt behajtani. Nagy Ferenc: - A min­den csapatrészében jobb já­tékosállománnyal rendelke­ző hazai csapat megérdemel­ten győzött. Nekünk ilyen a játékosanyagunk... Jók: Izsák, Mike, Ézsiás, Szántó, Maczkó, ill. Nagy, Balogh, Szűcs. OLASZ LÁSZLÓ • A Vívó FC ma, 16 órai kezdettel rendkívüli közgyű­lést tart a polgármesteri hi­vatal tanácskozótermében. További eredmények Keleti csoport Nyugati csoport III. kerület-Gödöllő 1-0 (0-0); Kaba-Sényő 1-0 (1-0); Tisza­vasvári-Kecskeméti TE 0-1 (0-0); Salgótarján-Diósgyőr 0-1 (0-0); Nyíregyháza-Hajdúná­nás 1-0 (0-0); Tiszakécske -Vá­sárhely 4-0 (2-0); Kazincbarci­ka-Eger 1-0 (0-0); Hat­van-Kecskeméti SC 1-0(1-0). Paks-Budafok 1-2 (1-0); Százhalombatta-Veszprém 3-1 (2-0); Nagykanizsa-Érd 3-0 (2-0); Tatabánya-BKV Előre l-l (1-0); Soproni LC-Siófok 1-2 (0-1); Keszthely-Soproni Matáv 0-1 (0-1); Mohács-Ka­posvár 0-2 (0-0); Dunaferr-Ba­latonfüred 3-0 (1-0). 1. Diósgyőr 4 4 „ .. 8-0 12 I. Siófok 4 4 -­94 12 2. Kecskeméti TF. 4 4 „ ­5-1 12 2. Kaposvár 4 3 ­1 9-2 9 3. III. kerület 4 3 - 1 9-2 9 3. Nagykanizsa 4 3 ­1 9-7 9 4. Tiszakécske 4 3 - 1 7-2 9 4. Soproni Matáv 4 3 ­1 4-5 9 S. Kaha 4 3 - 1 5-3 9 5. Dunaferr 4 2 2 ­7-3 8 6. Eger 4 2 1 1 9-4 7 6. BKV Előre 4 2 1 1 8-7 7 7. Nyíregyháza 4 2 - 2 8-4 ó 7. Soproni LC 4 2 ­2 94 6 8. Kazincbarcika 4 2 - 2 7-3 ó 8. Budafok 4 2 ­2 8-10 6 9. Tiszavasvári 4 2 - 2 6-6 6 9. Százhalombatta 4 1 1 2 7-7 4 10. Kecskeméti SC 4 1 1 2 5-6 4 10. Mohács 4 1 1 2 54 J 11. Salgótarján 4 1 1 2 2-4 4 11. Keszthely 4 1 1 2 4-5 4 12. Hajdúnánás 4 1 - 3 2-6 3 11 Tatabánva 4 ­3 t 3-5 3 13. Sényő 4 1 - 3 6-12 3 13. Paks 4 1 ­3 4-8 3 14. Halvan 4 1 - 3 4-10 3 14. Veszprém 4 ­2 2 3-7 2 15. Gödöllő '4 ­1 3 1-10 1 15. Érd 4 ­2 2 4-8 2 16. Vásárhely 4 ­- 4 1-12 0 16. Balatonfüred 4 ­1 3 3-8 1 Csengelén kétszer csengetett az (ITC A harmadik fordulóban a Kertész utcai labdarúgók győzelmet arattak Csenge­lén, csakúgy, mint hazai pá­lyán a Székkutas az Apát­falva ellen. A JA TE SC még mindig nem „szállt be" a küzdelmekbe. Üllésen a baj­nokságra is esélyes csapa­tok döntetlent értek el. Kiszombor-Szegvár 3-0(1-0) Kiszombor, 200 néző. Vezette: Lakatos. Kiszombor: Gulyás ­Szűcs, Uracs, Tóth, Gera (Gecse), Méhes, Fancsali, Juhász (Kunos), Koczkás, Cseh, Kasza (Dégi). Edző: Haklik János. Szegvár: Bíró - Jancso­vics, Antal, Hornyák, Határ, Rajas (Gila), Koltai, Buda (Apró), Tolnai, Szalai, Drljaca (Szabolcs). Edző: Szécsényi András. Szikrázóan kemény mér­kőzésen a második félidőben mutatott játék alapján meg­érdemelt hazai győzelem született. Góllövők: Kasza, Cseh, Koczkás. Jók: Kasza, Méhes, Dégi, Tóth, ill. Bíró, Koltai. Ifjúságiak: Kiszombor-Szegvár 6-1 V Labdarúgó O megyei II. o. Ferencszállás-Röszke 3-2 (l-l) Ferencszállás, 200 néző. Vezette: Bera. Ferencszállás: Csapó ­Bíró, Bottyán, Czérna, Tö­rök, Gabnai (Hévízi), Mad­ránszki, Katkó, Ocskó (Ko­vács), Juhász (Ladányi), Ta­masi. Edző: Kovács József. Röszke: Szabó - Csiszár, Hornyák, Kovács A., Szal­ma, Toppantó (Tanács R.), Kovács R., Tanács A., Bo­dor, Szekeres, Ördögh-Deák (Farkas). Edző: Berki Ist­ván. Szikrázóan kemény, jó iramú összecsapáson a hely­zeteit jobban kihasználó ha­zai csapat megérdemelten ju­tott a három pont birtokába. Góllövők: Tamasi, Ko­vács, Katkó, ill. Bodor, Ko­vács R. Jók: Katkó, Tamasi, Bottyán, ill. Szekeres. Ifjúságiak: Ferencszállás-Röszke 2-6 Csengele-UTC 0-2 (0-0) Csengele, 150 néző. Ve­zette: Jakus. Csengele: Kucsora - Sza­bó P., Barna, Dóczi, Dorogi, Csókási J., Pigniczki T. (Kun-Szabó), Pataki (Pethő), Túri, Losonczi (Szőnyi), Muhel. Edző: Kun-Szabó Tibor. UTC: Szekeres - Szabó, Benkő, Kollár, Nemes, Széli, Makra (Tóth), Kaku­szi, Orosz (Szalai), Székely, Szolga. Edző: Péczely György. A vendégek szerencsés­nek mondható győzelmet arattak. Góllövők: Kakuszi, Szol­ga­Jók: Szabó P., Csókási J„ Losonczi, ill. Kakuszi, Sze­keres, Benkő. Ifjúságiak: Csengele-UTC 0-1 Üllés-Algyő 3-3 (1-2) Üllés, 300 néző. Vezette: Gábor. Üllés: Abonyi - Farkas (Balogh), Fodor, Szrenka, Tóth T., Ágoston (Juhász), Szirovicza, Kuhár, Kálmán, Popovics (Simái), Andra­csek. Edző: Búza Mihály. Algyő: Boros - Niku, Kiss, Boldizsár, Beck, Heté­nyi, Piti, Makra, Ács, Do­bos, Balázs. Edző: Portörő Lajos, Portörő Imre. A sok hibával játszó hazai csapat önmagának tette ne­hézzé a mérkőzést. Góllövők: Andracsek (2, egyet 11-esbőj), Simái, ill. Boldizsár (2), Ács. Jók: Andracsek, Szrenka, Simái, ill. Niku, Boldizsár, Balázs. Ifjúságiak: Üllés-Algyő 1-0 Tömörkény-Tanárképző 5-3 (1-2) Tömörkény, 50 néző. Ve­zette: Szeleczkei. Tömörkény: Papp ­Tóth, Gémes, Szalai, Or­mándi, Papp L., Felföldi, Laczkó, Samu (Horváth), Rácz, Apró. Edző: Fekete József. Tanárképző: Barcza ­Johann, Pintér, Klem, Gyü­re, Lukács, Belegrai, Rónai, Albert (Csipak), Paszter­nyák, Sümeghy. Edző: dr. Miskolczi József. Egyenlő erők küzdelmé­ben a helyi csapat diadal­maskodott. Góllövők: Papp L. (2), Rácz, Laczkó, Samu, ill. Klem, Gyüre, Lukács. Jók: Szalai, Felföldi, Laczkó, ill. Pintér, Csipak. Zsombó-Földeák 4-1 (2-1) Zsombó, 300 néző. Ve­zette: Csíkos Csaba. Zsombó: Aradi - Katona, Ottlik, Farkas P., Farkas E„ Stefkovics (Gárgyán), Kiss, Szűcs, Bálint, Varga (Kaku­szi), Miklósi. Edző: Vasas Róbert Földeák: Bán - Kurai, Horváth, Mészáros, Szűcs, dr. Grezsa, Kurunczi, Bugyi, Veszelovszki, Szabó, Áren­dás (Papp). Edző: Tóth Im­re. Iramos mérkőzésen meg­érdemelt hazai siker szüle­tett. Góllövők: Miklósi (3), Kiss, ill. Szabó. Jók: Katona, Miklósi, Kiss, ill. Szabó. Székkutas-Apátfalva 4-2 A bajnokság állása 1. Algyő 3 2 1 ­9-5 7 1 Üllés 3 2 1 -8-5 7 3. Ferencszállás 3 2 1 ­7-5 7 4. Röszke 3 2 - 1 10-7 6 5. Kiszombor 3 1 2 ­5-2 5 6. UTC 2 1 1 ­3-1 4 7. Apátfalva 3 1 1 1 54 4 8. Zsombó 3 1 - 2 7-7 3 9. Székkutas 2 1 - 1 54 -3 lO.Tanárképző 2 1 - 1 54 3 11. Tömörkény 3 l - 2 6-8 3 12. Földeák 2 -1 1 2-5 1 13.Fábiánsebestyén 2 -- 2 3-5 0 14üzegvár 1 ­- 1 0-3 • lS.Csengele 3 ­- 3 3-7 0 I6JATE SC -­-­fl Tilia sportnapja Egész napos vigalomra várták az újszentivániakat és a környékbeli falvak lakóit. A Tilia Kulturális Egyesület már két hónappal korábban elkezdte a szervezést, s bizonyára en­nek is köszönhető, hogy általános tetszést aratott a szombati nap programja. A központi szerepet a foci adta, hiszen nyolc csapat részvételével rendezték a Dental Nemzetközi Kispá­lyás Labdarúgó Tornát. A bajnokság nemzetköziségét az ad­ta, hogy a közeli, de már a határ túloldalán lévő Gyála köz­ségből is érkezett egy gárda. Hol szoros, hogy pedig gólok­ban bővelkedő mérkőzésen végülis a Dental csapata lett a nyertes, megelőzve a hazaiak fiatal együttesét. A harmadik helyért vívott mérkőzésen a kübekháziak némi szerencsével győzték le az ekkorra már tartalékossá vált Délmagyart. Közben más színhelyeken is zajlottak az események. A hétméteres rúgó versenyen a felnőtteknél Kruzslicz Gábor, a gyerekeknél pedig Borbély Róbert diadalmaskodott. Igazi férfias küzdelemnek ígérkezett az Újszentiván Toldija kitün­tető címért folytatott erőpróba. Itt nagy fölénnyel nyert Barta Sándor, de minthogy vándorkupáról van szó, jövőre meg kell védenie cfmét. Szintén férfias dolog a sörivás, s termé­szetesen ebből is rendeztek vetélkedőt. Ezen Bartalos István imponáló magabiztossággal nyelt és lett első: 16 másodper­cig tartott neki egy liter sör. Napközben további bemutató műsorok és szórakozási le­hetőségek között választhatott a nagyérdemű, este pedig Uj­szentivánon rég nem látott mulatság vette kezdetét. Aradi Péter műhelyének udvarán, a vacsorával egybekötött bálon több, mint kétszázan vettek részt, s tartott a hejehuja kivilá­gos kivirradtig, azaz reggel hat óráig. A remek hangulatról az algyői Nokta János és zenekara gondoskodott. A szerve­zők rendkívül elégedettek voltak a nap történéseivel, s külön kiemelték, hogy helyi polgárokat is - például Aradi Péter, Berta Sándor, Miklós György, Pakonyi János, Nemes István és Csamangó Ferencné, vagy a tiszaszigeti Barcsik család ­sikerült megnyerni a rendezvény támogatásához. A. L.