Délmagyarország, 1995. szeptember (85. évfolyam, 205-230. szám)

1995-09-25 / 225. szám

1995. szeptember 25. mm a •• •• •• • Kosaroromok nélkül... 3. • Végre megtört a jég Győzelemnek örülhetett Vásárhely! H. Astra-Vívó-Kazincbarcika 1-0 (1-0) Vásárhely, 800 néző. Vezette: Mezei (Szabó A., Tompos). H. Astra VFC: Soós - Talmácsi - Bánfi, Bokor ­Fazekas, Csáki (Markó), Gardi, Varga, Budai - Győri (Stráma), Mucsi (Balogh). Edző: Kérdő Sándor. Kazincbarcika: Fülöp - Komlósi Sztahon, Pribék, Göndör - Lukács, Körösi (Sipos), Kisér, Implom (Szaniszló) - Császári (Remenár), Csipke. Edző: Lipcsei Imre. Gólszerző: Győri (43. p.). Sárgalap: Győri a 17., Mucsi a 47., Gardi az 51., Pribék az 57., Komlósi a 76., Sztahon a 82., Varga a 90. percben. Kiállítva: Lukács a 89.percben. HKE-Falco KC 68-76, SZEDEÁK-Akuterm KE-Battai KE 73-101 A hétvégén rosszul szere­peltek megyénk csapatai. Az A-csoportos HKE a szünetig még vezetett a Falco ellen, de a második félidőben a szombathelyiek mutattak meggyőzőbb játékot. A SZEDEÁK is csak az első félidőben jeleskedett, a for­dulást követően a százha­lombattaiak szinte állva hagyták a szegedieket. A HKE második hazai NB l-es kosárlabda mérkő­zése előtt kis ünnepségre ke­rült sor. A 35 évig az orszá­gos játékvezetői keretben működő dr. Papy Lajos és Csuta Károly György befe­jezte aktív bírói pályafutását s ebből az alkalomból arany­sípot és diplomát adott át ne­kik Weidinger Dezső, az or­szágos testület elnöke és Benczúr Lajos, a Szövetség JV-elnöke. Ezután kezdődött a szom­bathelyiek elleni meccs, amelyen Stan és Tenter ko­saraival 2-0-ra és 4-2-re még vezetett a hazai gárda, de már a 3. perc végén 10-4 volt az ellenfél javára. Ma­radt is a vendégek előnye még hosszú percekig, első­sorban Pavlovics jóvoltából, míg a HKE-sek csak kapasz­kodtak. A 14. percben 27-22-es Falco vezetés után megrázták magukat a hazai­ak, s bő három perc alatt 10 pontot szereztek, míg a ven­dégek egyet sem, hiszen még a négy személyit sem tudták bedobni. 32-27-es hazai vezetés után már a fél­időbeli előnyt nem engedte ki kezéből a HKE, s így 7 pont különbséggel zárták a félidőt, amely jó végered­ményt sejtetett. Legutóbb a Szolnok ellen a félidőben egy pontos előnyből végül is öt lett, de ez most nem jött be. Szünet után majd öt perc telt el, hogy egyáltalán kosárba ta­láljanak a hazaiak. Ez Jáhni­nak sikerült egy triplával, de mivel előtte már tíz pontot szereztek a vasiak, így ez a kosár csak a 45-45-ös Nem sikerült teljes fordulót rendezni a megyei II. osztályú bajnokságban, mert Apátfal­ván Tóth I. Attila játékvezető a második félidő harmadik percében lefújta a mérkőzést a partjelzővel való konzultáció után... A Fábiánsebestyén va­lósággal „kiütötte" a Szikáncs tizenegyét, míg az UTC ma­gabiztos győzelmével már do­bogós. Fábiánsebestyén­Szikáncsi LC 9-2 (4-1) Fábiánsebestyén, 300 né­ző. Vezette: Forgó. Fábiánsebestyén: Bertus - Rózsa, István, Györgyi L. (Kránicz), Simái, Mizik (Komlovszki), Szivák, Var­jas, Kajtár (Felföldi), Bórák, Györgyi I. Edző: Pataki An­tal. Szikáncsi LC: Oláh­Trenyi S., Ajtai, Balogh, Trenyi Z., Sulyok, Dunai J., Telek, Bíró, Viaszkai, Naggyörgy (Kordó). Edző: Aracsi János. A községben falufeszti­vált, a sportpályán gólfeszti­vált rendeztek a játékosok. Kétség nem férhetett a haza­iak sikeréhez. Polányi hiába játszott jól, a HKE vereséget szenvedett. (Fotó: Gyenes Kálmán) egyenlítéshez volt elég. Utó­lag kiderült, hogy később még ennyire sem telt, mert a szombathelyiek a triplára triplával válaszoltak, s az előnyt nem adták ki többé a kezükből. A 33. percben már 61-52 volt a javukra, s bár még kétszer három pontra feljött a HKE, Pavlovicsék mindig újítani tudtak, ugyanakkor a hazaiak na­gyon rosszul dobtak. Két perccel a befejezés előtt is három pont hátrányban volt a HKE, de az utolsó percek személyi dobás párbajából is a vendégek jöttek ki jobban, így végül 8 pontos ven­déggyőzelemmel ért véget a mérkőzés, amelyhez hozzá­járult a HKE második fél­időbeli igen gyenge - 29 pontos - dobóteljesítménye. A vendégeknél is csak Pav­lovics játszott kiemelkedően, csapata a javukra megítélt 34 büntetőből 14-et kiha­gyott, igaz, a HKE is a 17­ből nyolcat nem dobott be. Egyébként furcsa, hogy a Falco KC dupla mennyiségű büntetőt dobhatott, nem biz­tos, hogy ennyivel szabály­talanabbul játszottak a vásár­helyiek. Végül is a vereség nem ezen múlt, többet és eredményesebben kell dob­ni, akkor lehet újra jobb eredményt elérni a HKE-nél jobb csapat ellen is. Guóth Árpád, a hazaiak edzője a második félidő első öt percében történő kiha­gyásban látta a vereséget, míg dr. Hajnal László, a vendégek részéről megáll­apította, hogy nekik most több jó játékosuk van, mint az egyébként igen jó erőkből álló HKE-nek. Góllövők: Szivák (3), Bórák (4), István, Györgyi I., ill. Trenyi Z., Sulyok. Kiállítva: Ajtai. Jók: Rózsa, István, Si­mái, Szivák, Bórák, Varjas, ill. Balogh, Dunai J. Tömörkény-Csengele 3-2 (1-2) Tömörkény, 100 néző. Vezette: Horváth L. Tömörkény: Papp Z. ­Papp L. (Rácz J.), Gémes, Szalai, Horváth, Vereb, Po­zsár (Tóth), Laczkó, Jaksa (Kiri), Rácz Cs., Apró. Edző: Fekete József. Csengele: Kucsora - Sza­bó, Barna, Túri, Dorogi (Pe­tő), Böröcz, Pataki, Losonczi, Pigniczki, Kun Szabó, Muhel. Edző: Kun Szabó Tibor. Alacsony színvonalú mér­kőzésen a hazai csapat a haj­rában szerzett két találattal megérdemelten tartotta ott­hon mind a három pontot. Góllövők: Rácz Cs., Papp L., Laczkó, ill. Losonczi, Muhel. HKE-Falco 68-76 (39-32) Hmvhely, 1100 néző. Ve­zette: Faidt, Missura. HKE: POLÁNYI (13), Tenter (11), Stan (10), Gé­mes (8), Jáhni (5/3). Csere: Parádi (14/6), Rátvay (7), Papi. Edző: Guóth Árpád. Falco: PAVLOVICS (27/3), Pallag (13/3), KÁL­MÁN (13), Jovanovics (12), Molnár (5). Csere: Pankár (4), Horváth (2), Kalamár. Edző: dr. Hajnal László. Kipontozódott: Tenter és Pavlovics a 38., Parády a 40. percben. HARMAI LÁSZLÓ • Az NB I. B-csoportjában a 3. fordulót rendezték a hét végén. Hogy milyen az újonc SZEDEÁK-nak a sze­rencséje, arról csak annyit, hogy a csoport három ki­emelkedő tudású csapatával, mindjárt a bajnokság-elején kellett játszaniuk. A Bajától itthon, míg a Kaposvártól idegenben szenvedtek vere­séget Nyilasék. -Ha fegyel­mezetten játszanak a srácok, akkor meglephetjük a száz­halombattaiakat-jósolt a szombati mérkőzés előtt Ba­logh Tamás, a SZEDEÁK elnöke. Az első félidőben nem is volt semmi gond. A találko­zó elején, hol több ponttal, hol kevesebbel mindig a vendégek vezettek, de ez egyáltalán nem szegte a ház­igazdák kedvét. Főleg nem Búzásnak, a hazaiak csapat­kapitányának. Fantasztikus dolgokat produkált, szinte, minden kísérlete kosárral zá­rult. A játékrész végén való­sággal extázisban játszottak Pávliczék. A fergeteges haj­rá végén a nézők tapsvihará­tól kísérve tértek pihenőre, 45-45. Szünet után aztán minden alaposan megváltozott. Gya­korlatilag csak a vendégek garnitúrája volt a pályán.... Heinrichék kegyetlenül megbüntették a hazaiak egy­re több hibáját, 73-101. Az első félidőben reme­kelt a SZEDEÁK, a fordu­lást követően azonban kijött a nagyobb tudás. SZEDEÁK-Akuterm KE-Battai KE 73-101 (45-45) Deák Gimnázium, 200 néző. Vezette: Rátvay, Ádám. SZEDEÁK: Vitaszek (2), Havasi (-), BÚZÁS (23/12), Szil (7/3), PÁVLICZ (17). Csere: Fekete Á. (-), Varga (5/3), Klein (4), Nyilas (7), Antal (8/3). Edző: Molnár Csaba, Bonifert Domonkos. SZ. L. Jók: Papp L., Laczkó, ill. Barna, Muhel (a mezőny legjobbja). Ifjúságiak: Tömörkény­Csengele 2-0. Algyő-Kiszombor 1-0(0-0) Algyő, 200 néző. Vezette: Madácsi. Algyő: Boros - Niku, Makra, Kiss, Beck, Dobos, Piti (Ambrus), Hetényi (Ka­liczka), Hegedűs, Ács, Por­törő L. Edző: Portörő Imre és Portörő Lajos. Kiszombor: Gulyás ­Uracs, Kasza, Tóth, Méhes, Dégi, Haklik (Koczkás), Cseh, Fancsali, Juhász, Gera 3. perc: Varga futott el a jobb oldalon egy formás tám­adást követően, de beadását Mu­csi elől mentették a védők. 4. perc: Győri jobb oldali beadását Mucsi lőtte kapu mel­lé. 10. perc: Győri futott el a jobb oldalon, beadását Mucsi pörgette kapura, de Fülöp maga­biztosan hárított. 15. perc: Császári adott jó labdát a tisztán álló Kisérnek, aki 10 m-ről a kapu mellé lőtt. 27. perc: Mucsi tört kapura, 15 m-ről lőtt, de Fülöp védett. 30. perc: Szorongatott az Astra, Győri kapott jó labdát, de 10 m-ről leadott lövését Fülöp védte. 35. perc: Csáki remek indítá­sával Mucsi ugrott ki, Sztahon nem tudta szerelni, de a csatár elől Fülöp mentett. 43. perc: Pribék cselezgetett a hazai térfélen, Fazekas szerel­te, majd remekül indította Győ­rit, aki lefutotta Sztahont és nem hibázott, 1-0. 64. perc: Jobb oldali tá­madást követően Csipke lőtt a A labdarúgó NB I. nyolcadik fordulója nem hozott csak egy meglepetést. Jobbára ugyanis az esélyes csapatok győztek. Egye­dül az eddig nyeretlen Szombat­hely győzelme számít meglepe­tésnek a pécsiek ellen. A Csepel miután döntetlenre mérkőzött Akasztón, továbbra is tartja ve­retlenségét. A legnagyobb ér­deklődés, természetesen a Fe­rencváros találkozója irányt nyilvánult meg, hiszen a Fradi szerdán Európa egyik legjobb klubcsapatát, az Ajax-t látja vendégül. Az üllői úti zöld-fehé­rek sokáig nem tudtak a győriek kapujába találni, annak ellenére, hogy a helyzetek garmadád te­(Gecse). Edző: Haklik János. Magas színvonalú mérkőzé­sen megérdemelten nyertek a hazaiak. Góllövő: Portörő L. Jók: Boros, Makra, Por­törő L., ill. Gulyás, Uracs, Juhász. Szegvár-Ferencszállás 3-0 (1-0) Szegvár, 400 néző. Szegvár: Bíró - Jancso­vics, Antal, Hornyák, Határ, Szalai, Rajos, Buda, Koltai (Bárány), Tolnai, Drljaca (Gila). Edző: Szécsényi András. Ferencszállás: Tóth - Bí­ró, Török, Ludányi, Bottyán, Gabnai, Tamási, Katkó, Madrányi, Juhár, Ladányi. Edző: Kovács József. Majdnem egyenlő erők küzdelméből a Szegvár sze­rencsés gólokkal biztosan nyerte a mérkőzést. Góllövők: Koltai, Határ, Tolnai. Jók: Bíró, Antal I., Határ, Koltai, ill. Bottyán, Bíró, Juhár. kivetődő Soós mellett, de a lab­da centiméterekkel elkerülte a jobb sarkot. 83. perc: Kapu előtti kavaro­dásból Csipke lőtt az üresen ma­radt kapura, de Talmácsi a gól­vonal előtt mentett. Meglepően jól kezdett az Astra. Az első percekben lero­hanta ellenfelét, és szerényen számítva is három gőlhelyezetet alakított ki, de a befejezések nem sikerültek. A következő ne­gyedórában a másik oldalon Ki­sér és Csipke előtt nyílt lehető­ség, de ők sem tudtak gólt sze­rezni. A félidő közepe után ft­mét fölénybe került az Astra. remtették a Rába-partiak 16­osán belül. Továbbra is gyengél­kedik az MTK, amely ezúttal hazai környezetben kapott ki a Kispesttől és lassan kedz le­szakadni az élbolytól. Zalaergesziegi TE-Váci FC 2-1 (0-1) Zalaegerszeg, 5000 néző. Vezette: Molnár J. Gól­szerzők: Németh és Horváth J., illetve Szoboszlai. Ferencváros-Győri ETO FC 2-0 (0-0) Üllői út, 12 000 néző. Vezette: Varga S. Gól­szerzők: Kuponovics és Kuntics. MTK-Kispest-HFC 0-1 (0-0) Hungária körút, 4000 né­ző. Vezette: Pillér. Gólszerző: Bárányos. Ifjúságiak: Szegvár-Fe­rencszállás 4—1. Üllés-JA TE SC 2-2 (1-1) Üllés, 200 néző. Vezette: Bali. Üllés: Abonyi - Fodor, Simái, Szrenka, Tóth T., Szirovicza, Kuhár (Juhász), Ágoston (Farkas), Kálmán, Popovics, Andracsek. Edző: Búza Mihály. JATE SC: Vígh - Tóth N., Gardi, Varga, Barczi, Molnár, Rácz (Vass), Semjé­nyi, Dencső, Kovács, Imre (Bíró). Edző: Tóth Károly. Keservesen kicsikart ha­zai döntetlen született. Góllövők: Szirovicza, Si­mái, ill. Imre, Dencső. Jók: Szirovicza, ill. Var­ga, Molnár, Dencső. • Tanárképző-Zsombó 2-0(0-0) Kisstadion, 150 néző. Ve­zette: Csíkos. Tanárképző': Barcza ­Györe, Csipak, Pintér, Be­Egymás után alakította ki hely­zeteit, a gólra azonban még vár­ni kellett. A szünet előtt két perccel már ez is sikerült Győri­nek köszönhetően. A második játékrészben is az Astra kezdett jobban, pedig azt gondolták a szurkolók, hogy „most aztán nekünk esik a Bar­cika". Nem így történt. Az Astra által első félidőben kialakított gólhelyzetek óvatossá tették a vendégeket. Kiegyensúlyozott lett a mérkőzés. Az Astra reme­kül állta a barcikai rohamokat, és gyakran vezetett kontratáma­dásokat, de csak szabadrúgásig jutottak el, mert a vendégek vé­delme bekeményített, mutatja ezt a sárga és a piros lap máso­Eger-Nyíregyháza 1-4 (l-l); Kecskeméti TE-Salgótarján 1-0 (0-0); Hajdúnánás-Tiszakécske l-l (0-0); Diósgyőr-Gödöllő 4-0 (1-0); Kecskeméú SC-Kaba 0-0; Sényő-III. kerület 0-6 (0-1); Hódmezővásárhely-Kazincbarci­ka 1-0 (1-0); Hatvan-Tiszavasvá­ri 0-0. A Keleti csoport állása 1. Kecskeméti TE 7 6 1 :. 8-2 19 2. Diósgyőr 7 5 2 13-1 17 3. ID. kerület 7 S 1 t 17-3 16 4. Tiszakécske *7 4 2 1 13-5 14 5. Kaba 7 4 2 1 8-5 14 6. Tiszavasvári 7 4 1 2 8-6 13 7. Nyíregyháza 7 4 ­3 13-6 12 8. Kazincbarcika 7 3 1 3 12-6 10 9. Salgótarján 7 2 2 3 7-6 8 10. Eger 7 2 1 4 11-11 7 ti. Hatvan 7 2 1 4 8-14 7 12. Kecskeméti SC 7 1' 3 3 6-8 t 13. Hajdúnánási 7 1 2 4 4-9 5 14. Gödöllő 7 1 1 5 4-18 4 15. Vásárhely 7 1 ­6 2-17 3 16. Sényő 7 1 ­6 7-24 3 Stadler FC-Csepel SC 0-0 Akasztó, 2000 néző. Vezette: Kurmai. Pécsi MSC-Szombathely 0-1 (0-0) Pécs, 3000 néző. Vezette. Arany. Gólszerző: Majoros. UTE-FC Farinait 4-0 (1-0) Megyeri út, 4000 néző. Vezette: dik félidei mérlege is. Úgy tűnt, hogy a vendégek „nagy mel­lénnyel érkeztek", de ezt az Ast­ra lelkes és jő játékkal „összébb gombolta". Összességében a va­lóban vásárhelyi csapat jó foci­délutánt nyújtott a szurkolóknak. Jók: Soós, Talmácsi, Faze­kas, Győri, ill. Fülöp Csipke. Kérdő Sándor: Az első féli­dőben több gólhelyeztet dolgoz­tunk ki, győzelmünk akár na­gyobb arányú is lehetett volna. Lipcsei Imre: Tudásunk har­minc százalékát nyújtottuk. A mérkőzés előtt túl vidám volt a csapat; lebecsültük ellenfelün­ket, éz. megbosszulta magát. - OLASZ ­BKV Előre-Mohács 4-0 (0-0); Budafok-Siófok 0-4 (0-1); Soproni Matáv-Dunaferr 2-2 (0-0); Veszprém-Keszthely 1-0 (0-0); Érd-Paks 0-2 (0-1); Kaposvár-Soproni LC 1-0 (0-0); Tatabánya-Nagykanizsa 2-2 (1-0); Balatonfüred-Száz­halombatta 0-0. A Nyugati csoport állása 1. Siófok 7 6 1 15-6 18 2. Kaposvár 7 5 i 1 13-3 16 3. Nagykanizsa 7 4 2 1 13-10 14 4. Dunaferr 7 3 4 ­13-5 13 5. Soproni Matáv 7 4 1 2 11-10 13 6. BKV Előre 7 3 2 2 12-8 11 7. Soproni LC 7 3 1 3 12-7 10 8. Keszthely 7 3 1 3 6-6 10 9. Paks 7 3 1 3 8-9 10 10. Százhalombatta 7 2 2 3 8-9 8 U. Balatonfüred 7 •1 3 3 6-9 6 12. Veszprém 7" 1 3 3 6-10 6 13. Budafok 7 2 ­5 8-16 6 14. Érd 7 1 2 4 6-11 5 15. Tatabánya T, ­4 3 6-15 4 16. Mohács 7 n -5 5-14 4 Vágner. Gólszerzők: Belvon, Szanyó (1 l-esből), Jenei (2) Debereceni VSC-Békéscsa­ba 1-0 (1-0) Debrecen, 5000 néző. Vezette: Juhos. Gólszerző: Ilea. BVSC-Vasas 2-0 (2-0) Szőnyi út, 3000 néző. Vezette: Stamler. Gólszerzők: Komódi és Orosz. Az NB I. állása 1. BVSC 8 ( 1 1 14-4 19 2. Csepel 8 5 3 - 16-8 18 3. Ferencváros 7 5 2 2 13-6 15 4. Debrecen 8 4 2 2 9-10 14 5. Újpest 7 4 1 2 13-6 13 6. MTK 7 4 1 2 13-7 13 7. Vác 8 4 1 3 17-13 13 8. Vasas 8 3 2 3 11-11 11 9. Stadler 7 2 4 1 11-9 10 10. Győri 8 2 3 3 11-11 9 11. Kispest < 2 2 2 7-6 8 12. Zalaegerszeg 8 2 1 5 9-15 7 13. Parmalat 8 2­­6 9-20 6 14. Pécs 8 2 1 5 8-12 4 15. Békéscsaba 8 1 1 6 8-17 4 16. Szombathely 8 1 1 6 6-20 4 Botrány (ipátfalván legrai, Bucsi (Oleár), Lu­kács, Sümegi, Albert Z., Paszternák (Répás), Albert J. (Kerekes). Edző: Miskolczi József. Zsombó: Kakuszi - Kato­na, Ottlik, Farkas P. (Stepáv kovics), Farkas E., Szűcs L., Kiss, Túri, Varga, Bálint (Szűcs A.), Miklósi. Edző: Vasas Zoltán. A Tanárképző a második félidőbeli nagy mezőnyfölé­nyét csak két gólra tudta vál­tani. Góllövők: Albert Z„ Ré­pás. Jók: Albert J., Albert Z., Csipak, ill. Ottlik, Varga. UTC-Földeák 2-0 (0-0) Újszeged, 150 néző. Ve­zette: Gábor. UTC: Szekeres - Nemes (Baráth), Benkő, Kollár (Szokol), Bodor, Kakuszi, Szél, Szabó, Tóth (Szalai), Szolga, Székely. Edző: Péc­zely György. Földeák: Bán - Kurai, Szűcs, Orosz, Magyar, dr. Grezsa, Mészáros, Kurunczi, Veszelovszki, Szabó, Papp. Edző: Tóth Imre. Szünet utáni jobb játéká­val megérdemelten nyert az UTC. Góllövők: Szalai, Szokol. Jók: Szekeres, Kollár, Szokol, Szabó, ill. Mészáros, Kurtyiczi, Szabó. Ifjúságiak: UTC-Földe­ág 94), (4-0) Az Apátfalva-Röszke mérkőzés a vendégek 2-0­ás vezetésénél (góllövők: Tanács, Bodor) a találkozó 48. percében félbeszakadt. A hazaiak játékosa, Berényi megsértette az egyik partjel­zőt, emiatt Tóth Attila lefúj­ta a meccset. Ifjúságiak: Apátfalva­Röszke 7-0. A bajnokság állása 1. Üllés 5 3 2 _ 13-7 11 2. UTC « 3 2 1 9-4 11 3. Algyő 5 3 1 1 11-7 10 4. Szegvár 4 3 -1 10-4 9 5. Kiszombor 6 2 3 1 9-5 9 6. Tanárképző 4 3 ­1 9-7 9 7. Apátfalva 5 2 2 1 9-9 8 8. Ferencszállás 6 2 2 2 9-12 8 9. Fábiánsebestyén 5 2 1 2 18-10 7 10. Röszke 5 2 1 2 11-10 7 U. Zsombó 6 2 ­4 11-12 6 12. Tömörkény 6 2 ­4 10-15 6 13. Szikáncs 4 2 ­2 8-16 6 14. JATE SC 4 1 2 1 8-8 5 15. Földeák 5 ­2 3 4-10 2 16. Csengele 6 ­6 6-18 0 A félbeszakadt Apátfalva-Röszke mérkőzést a táblázat nem tartalmazza. Továbbra is veretlen a Csepel További eredmények Keleti csoport Nyugati csoport