Délmagyarország, 1995. augusztus (85. évfolyam, 178-204. szám)

1995-08-21 / 195. szám

2. 1995. augusztus 21. Az NB III-as bajnokság­ban megyénk csapatai közül különösen a Kiskundorozs­ma és a Makó eredménye ér­demel említést. Sajnos a sok hercehurca után pályára lé­pő SZVSE „ászaival" együtt hazai pályán szenvedett ve­reséget a Kalocsától. Kiskundorozsma-Kunhaja 4-1 (1-0) Kiskundorozsma, 800 né­ző. Vezette: Csonka. Dorozsma: Tóth Z. ­Kothencz, Tóth-Kovács, Fá­bián - Varga-Tóth, Csonka, Kemenes, Nagy S. (Szécsé­nyi) Móra, - Barna G„ Tóth G. Edző: Vágó Attila. 25. perc: Varga-Tóth lö­vését védte nagy bravúrral Szőke, a vendégek kapusa. 37. perc: Kákonyi a 16­oson belúl felvágta Keme­nest, s a megítélt büntetőt Kothencz biztosan értékesí­tette, 1-0. r 53. perc: Fábián húzódott előre, majd pontosan adott középre, a labda Kákonyiról Tóth G. elé pattant, aki nagy nyugalommal helyezte a ka­puba azt, 2-0. 55. perc: Több dorozsmai védő is hibázott, majd a lab­da az előrehúzódó Evanics­hoz került, aki közelről a há­lóba talált, 2-1. 59. perc: Tóth G. öt mé­terről leadott lövését az egyik kunbajai védő kézzel ütötte ki a kapuból, de a bíró sípja néma maradt. 75. perc: A mezőny leg­jobbja, Barna ugrott ki a vé­dők közül, az alapvonalról önzetlenül a vele együtt futó Szabó Zs. elé játszotta a lab­dát, aki közelről a kapuba gurította azt, 3-1. 78. perc: Móra ment el a baloldalon, pontos beadását a menteni akaró Kákonyi a saját kapujába továbbította, 4-1. Az első félidőben nem úgy nézett ki, hogy a dorozs­maiak ilyen fölényesen nyer­nek majd. Ekkor ugyanis a vendégek hatalmas lelkese­déssel játszottak, megszáll­ták kapujuk előterét, s egy esetet kivéve menteni tud­tak. Igaz a hazaiak is meg­könnyítették dolgukat, hi­szen mindent középen akar­Dorozsmán már bajnokcsapatot kiáltottak tak megoldani, elfeledkeztek arról, hogy a széleken lehet a legjobban az ellenfél hátá­hoz kerülni. Szünet után Vágó Attila több cserét hajtott végre, s ez jótt tett a csapatnak. Most már gördülékenyebb, olajo­zottabb lett a zöld-fehérek játéka, s egymásután alakul­tak a jobbnál jobb helyzetek a kunbajaiak kapuja előtt. Ha kapusuk nem véd olyan nagyszerűen, akár nagyobb különbségű is lehetett volna a hazaiak győzelme. A mér­kőzés végén a hálás közön­ség így is nagy ünneplésben részesítette kedvenceit. Jók: Barna(a mezőny legjobbja), Kothencz, Szé­csenyi, ill Szőke és Evánics. Ifjúságiak: Dorozsma­K un baj a 8-1. P. SÁNDOR JÓZSEF SZVSE-Kalocsa 0-2 (0-1) SZVSE-stadion, 1200 né­ző. Vezette: Megyebíró. SZVSE: Kopschitz ­Magyar, Stredie, Várszegi N„ Udvari, Krajczár, Puha­lak, Hleba, Várszegi R. (Pi­kó), Váczi, Cigan. Edző: Szabó Imre. Kalocsa: Szép - Iván, Aradi, Paletta, Mácsai, Már­ton (Unyi), Sári, Farkas, Pe­rity (Balaton), Fekete, Ko­vács. Edző: Háyerbacher Fe­renc. A hazaiak a mérkőzés ele­jén támadólag léptek fel, de igazi helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. A vendégek támadásai jóval veszélyeseb­bek voltak, és egy ellentá­madás során a Kalocsa a 28. percben megszerezte a veze­tést. Fekete 25 m-ről leadott lövése kipattant Kopschitz­ról, és Mácsai a hazai védők figyelmetlenségét kihasznál­va közelről vette be a vas­utas kapuját, 0-1. A második félidőben sem kísérte szerencse a szegediek próbálkozásait. Az 55. perc­ben Sári 25 m-es lövése kö­tött ki Kopschitz hálójában, 0-2. A hátralévő időben az Labdarúgó O NB III. SZVSE próbálkozásai ered­ménytelenek maradtak, a szerencse is elpártolt tőlük, ám az is igaz, hogy a talál­kozó végén a jól kontrázó vendégek több ziccert is ki­hagytak. Kiállítva: Hleba, ill. Ko­vács Zs. a 88. percben. Jók: Magyar, ill. az egész vendégegyüttes. Mindszent-Tótkomlós l-l (0-41 Mindszent, 600 néző. Ve­zette: Berger. Mindszent: Juhász (őze) - Jancsovics, Dóda, Bullás, Elekes, Sátor (Gyovai), Szé­csi, Tóth (Szarka), Bozó, Bakó, Répás. Edző: Jelenfi István. Tótkomlós: Bordás ­Mitykó (Tóth-Abonyi), Elek (Basa), Pásztor I., Kálmán, Pásztor II., Bischof, Papp, Buchholcz, Bakai, Fülöp. Edző: Matajsz Pál. Gólszerzők: Bakó ill. Bischof. Jók: Dóda, Bozó, ill. Bis­chof, Buchholcz. A 19. percben egy nagyon szép támadást vezetett a ha­zai csapat, sajnos sikertele­nül. Bakó átfutott a jobb ol­dalon, beadását Répás az 5­ösről Bordás kezébe fejelte. 57. perc: Bakó Bozó lab­dájával állva hagyta a ven­dégvédőket, és ügyetlenül a kapusba rúgta a labdát. 75. perc: A jobb oldalról befelé cselező Bakó 20 m­ről ballal a hosszú sarokba lő, ezzel megszerzi a hazaiak vezető gólját, 1-0. 80. perc: Gyovai cselez­get a vendégek 16-osán be­lül, a védők szabálytalanul A dorozsmai Barna Gábor (9-es mezben) nem csak a támadásokat szervezte nagyszerűen, hanem ha kellett a védekezésben is kisegített. (Fotó: Nagy László) szerelik, de a játékvezető nem látta az esetet. 90. perc: Egy előre vá­gott labdára a tótkomlósi csatár, Bischof rajtolt és a kapus felett a hosszú sarok­ba emelt, l-l. Végig fölényben játszott Mindszent csapata, s a hely­zetek sokaságát hagyta ki. Egyéni fegyelmezetlenségek miatt egyenlített ki az ellen­fél. Ifjúságiak: Mindszent­Tótkomlós 3-1 Szarvasi Vasas-Szeged FC l-l (1-0) Szarvas, 400 néző. Vezet­te: Schneider. Szarvas: Petrás - Velky - Bencsik, Demjén, Zaho­recz - Hóbel, Truczka, Bány, Nagy - Bencze, Szé­kely (Sindel). Edző: Plástyik János. Szeged: Dobó - Imre, Márton, Simon, Kiss P. ­Kiss B., Tuiján, Rau, Lévai - Tóth, Kránicz (Elek). Edző: Ottlik Sándor. 12. perc: Bány szép cse­lekkel betört a 16-osra, lövé­se kipattant, Truczka ismé­telt és a labdája a jobb alsó sarokba került, 1-0. 50. perc: Kiss P. ügyesen Turján elé játszott, aki 16 méterről jobbal a bal felső sarokba emelt, l-l. A hazaiak ügyesen letá­madták a vendégeket és a mezőnyben jól kombináltak, előnyhöz jutottak, sőt, ha bátrabbak a kapu előtt, nö­velhették volna előnyüket. Szünet után a feljavult ven­dégek többet birtokolták a labdát, és a lehetőségeik alapján megérdemelték a döntetlen. Jók: Velky, Bencsik, Truczka, ill. Imre, Tóth, Turján. Ifjúságiak: Szarvas-Sze­ged 4-2 Szentesi FC-Mezőberény 4-2(3-1) Szentes, 500 néző. Vezet­te: Harsányi. Szentesi FC: Kovács K. - Mészáros, Marta, Ottlik, Bartyik, Molnár, Jernei, Muskó, Gulyás, Verebélyi (Szabó), Harkai (Puskás. Edző: Antal Ferenc. Mezőberény: Steiger­wald - Kovács (Magasi), Kukely (Gurbai), Lipták, Lenkefi, Mohovics, Ottla­kán, Darócz, Szász, Kele­men, Pecze (Rácz). Edző: Zolnai Pál. 16. perc: Gulyás-Verebé­lyi—Ottlik, majd ismét Vere­bélyi volt a labda útja, aki elemi erejű ballábas lövéssel szerezte meg a vezetést, 1-0. 17. perc: Harkai mesteri­en indította Verebélyit, aki a tizehatosröl higgadtan „be­varrta", 2+1 23. per:: Marta 22 m-es szabadrúgása a bal kapufáról vágódott a hálóba, 3-0. 28. pere: Ottlakán 30-ról vette be a kint álló Kovács kapuját, 3-1. 47. perc: Baloldali be­adásból Lenkefi fejelt gólt, 3-2. 49. pere: Marta 20 m-es szabadrúgása a bal kapufán csattant. 52. perc: Verebélyi hú­zott el a bal szélen, lövését a vendég kapus lábbal hárítot­ta, Harkai jókor érkezett, 4-2. 80. perc: Ottlakán sza­badrúgásával tesztelte Ko­vács reflexeit, majd a szöglet után ismét a szentesi portást tették naggyá. Az FC szeretett mesterét, Koncz Istv ánt, szombaton közel ezren kísérték utolsó útjára Csanyteleken. A mér­kőzés az ő tiszteletére most kétszer kezdődött. Közte egy perc szünet a kegyelet és az emlékezés j egyében. Negyed óra „langyosból" pillanatok alatt „forróra" kapcsoltak a hazaiak. Bár a mezőberény i csapat nem ad­ta meg magát és volt mikor közel álltak a „szorongatás­hoz", a szentesi labdarúgók­ban Koncz edző fiának és a nézőknek szavai szerint „Apuért - Pistáért hajtsa­tok!" - ezen a mérkőzésen mindenkiben támogatókra talált. Pista feleségének vé­leményével osztozunk: „Szép volt fiúk! Köszön­jük!" Jók: Marta (a mezőny legjobbja), az egész hazai csapat, illetv e Ottlakán, Len­kefi. Ifjúságiak: Szentesi FC­Mezőberény 2-1 (1-0) RÉVÉSZ JÁNOS Kiskőrös FC-Makó FC 0-2 (0-2) Kiskőrös 800 néző. Ve­zette: Kokovecz. Kiskőrös Dvoitsin (Mlin­kó) - Éliás, Málik, Kapics, Beregszászi, Galambfalvi, Geiger (Tóth A.), Pecznyik, Agócs, Miskovicz, Szent­mártoni (Szűcs). Edző: Szlo­vák László. Makó: Hímer - Ferenczi, Sahin, Kis, Csák (Urbán), Miklós, Márki (Leindler), Mező, Frank (Bárány), Bódi, Karsai. Edző: Kolozsvári Já­nos. 8. perc: Váratlanul a ven­dégek megszerezték a veze­tést. Márki két védő között elhúzott a jobb oldalon, la­pos beadását Csák tizenöt méterről lőtte középmagasan a jobb sarokba, 0-1. 15. perc: Málik egyedül indult a saját térfeléről, hu­szonnégy méterről leadott hatalmas lövése a felső léc­ről vágódott a gólvonal elé. 17. perc: A lesre játszó makói védők között Éliás lé­pett ki jó ütemben, közeli lö­vését Hímer bravúrosan véd­te. 43. perc: Bódi harminc méterről váratlanul lőtt és a későn eszmélő hazai kapus­ról a jobb sarokba vágódott a labda, 0-2. Hiába volt a meddő hazai fölény, a vedégcsapat takti­kusan és fegyelmezetten ját­szott. Győzelmük váratlan volt, de teljesen megérde­melt. Jók: Málik, illetve Hí­mer, Sahin, Márki. Ifjúságiak: Kiskőrös-Ma­kó 7-0 További eredmények Kiskunfélegyháza-Kis­szállás 3-1, Baja-Gyula 3-0. A bajnokság állása: 1. kkdoro/.sma 2 2 10-2 6 2. Baja 2 2 - - 5-0 6 3. Szeged FC 2 11-5-2 4 4-5. Tótkomlós 2 11-3-14 Kkfélegyháza 2 1 1-3-14 6. Makó II 2-0 3 7. Kisszállás 2 1-1 4-3 3 8. Szentes FC 2 1-1 44 3 9. Gyula 2 1-1 2-4 3 10. Kalocsa 2 1-1 3-6 3 11. Mindszent 2-11 2-51 12-13. Szarvas 2-11 1-41 Kunbaja 2-11 1-41 14.S7.VSF: 1 1 0-2 0 15. Kiskőrös 2 2 1-4 0 16. Mezdberíny 2 2 2-6 0 Idegenben csak a Pick Szeged győzött Szombaton megkezdő­dött a megyei labdarúgó­bajnokság kUzdelme is. Az első fordulóban jobbára a hazai csapatok győztek, idegenben csak a Pick Sze­ged (volt Móra város) tudta megszerezni mind a három pontot. Gyálarét-Szőreg 0-0 Gyálarét, 300 néző. Ve­zette: Madácsi. Gyálarét: Fürtön - Sza­bó, Simái, Nagy, Pipicz, Nó­vák, Illés T„ Harmat, Bánfi, Illés A., Antalik. Edző: Si­mái Zoltán. Szőreg: Kadnár - Hajnal, Fejes, Rácz L., Meister, Rácz Zs. (Balla), Farkas, Zámbó, Lengyel, Katona, Buknicz. Edző: Bogdán Ist­ván. Nagyon küzdelmes mér­kőzésen igazságos döntetlen született. Jók: az egész csapat, ill. Kadnár, Zámbó, Fejes. Ifjúságiak: Gyálarét­Szőreg 2-1. Sándorfalva-Mórahalom ( 4-1(2-0) Sándorfalva, 300 néző. Vezette: Bánóczki. Sándorfalva: Aradi - Pa­taki, Vörös, Csányi, Ferenc­zi, Tóth (Szél), Besenyei, Kiss (Gerecz), Nagy V., Fö­di, Gaál (Nacsa). Edző: Pén­zes József. Mórahalom: Bubori — Hargitai, Hegyesi, Kószó, Tandari, Filimon, Csipak, Hevesi, Masa (Szabó), Vi­rágh. Bóka. Edző: Hegyesi László. A hazai együttes maga­biztos játékkal fektette két vállra a lelkesen küzdő ven­dégcsapatot. Góllövők: Besenyei (2), Nagy V., Tóth, ill. Virágh. Jók: Besenyei, Nagy V., Csányi, ill. Kószó, Tandari. Ifjúságiak: Sándorfal­va-Mórahalom 6-0. Csongrád­Szentesi Kinizsi 0-0 Csongrád, 450 néző. Ve­zette: Csuka. Csongrád: Kurucz ­Nagy, Palásti, Magony, Pálfi (Bosánszki II.), Kiri, Mészá­ros, Seres, Dúri, Bosánszki I., Tóth. Edző: Kajtár István. Szentes: Vadász - Tóth, Bakai, Határ, Papp, Szél (Kovács), Németh, Bozóki, Tari, Derbán (Ökrös), Sípos (Varga). Jók: Magony, ill. Határ. Ifjúságiak: Csongrád ­Szentesi Kinizsi 1-2 Bordány-Csanytelek 3-2 (1-2) Bordány, 300 néző. Ve­zette: Kubatovics Bordány: Mihálffy B. ­Simonics, Szabó, Gémes, Mátyás, Kószó (Kálmán), Király, Tatai (Nagyapáti), Mihálffy Zs., Illés, Polyák (Dobó). Edző: Sándor Zol­tán. Csanytelek: Palatínus ­Mrlják, Kálmán, Gémes, Joó, Gyöngyi Zs., Kellér, Maszlag, Tóth, Kovács, Ga­ál (Gyöngyi Z.). Edző: Kál­mán Róbert. Gaál Zoltán és Koncz Ist­ván emlékére tartott egyper­ces gyászszünet után a jól játuó vendégcsapat ellen nehéz hazai győzelem szüle­tett. Góllövők: Mihálffy Zs. (2), Illés, ill. Kovács, Gyön­gyi Zs. Jók: Mihálffy Zs., Király, ill. Maszlag, Gyöngyi Zs., Kovács, Mrlják. Ifjúságiak: Bordány­Csanytelek 4-2. Tisza-Új-Kistelek 5-2 (0-2) Újszentiván, 400 néző. Vezette: Keresztúri Tisza-Új: Ökrös - Szalai (Dobó), Bóka, Tóth J„ Mol­nár, Jaksa (Róka), Dóra, Su­hai (Simon), Bajusz, Heid­rich. Puskás. Edző: Kántor Ferenc. Kistelek: Berkes - Nagy (Tóth I.), Koncz, Csala, Ku­csora, Tóth, Virágh, Szeme­Labdarúgó OMegyei I. o. VA rédi, Vándor, Majoros, Czei­gerschmidt (Borsos), Sejben Gy. Edző: Czeigerschmidt Sándor. Az első félidei langyos já­ték után a második játék-* részben a magára találó ha­zaiak magabiztosan fektették két vállra a fáradni látszó vendégeket. Góllövők: Puskás (2, egyet 1 l-esből), Bajusz (2), Simon A., ill. Sejben Gy., Virágh. Jók: Bóka, Bajusz, Heid­rich, Puskás, Simon, ill. Koncz, Szemerédi, Vándor, Majoros. Ifjúságiak: Tisza­Új-Kistelek 2-1. Tápé-Zákányszék 4-1 (4-0) Tápé, 200 néző. Vezette: Dórst Tápé: Bagdi - Bába (Jankó), Míhler (Juhász), Ádelhardt (Kiss J.), Dancsó, Hódi, Nővé, Vári, Juhász G., Dézsi, Terhes. Edző: Kozma Zoltán. Zákányszék: Köröm ­Németh, Sarkadi, Kovács, Tímár, Száraz, Horváth, Tóth E„ Hegedűs (Biró), dr. Tóth, Tanács. Edző: dr. Tóth János. Magabiztos kezdés után a második félidőben a Tápé csak az eredmény tartására törekedett. Góllövők: Vári, Juhász (2), Terhes, ill. dr. Tóth J. Jók: Dancsó, Dézsi, Ju­hász, Hódi II, Tímár, ill. dr Tóth J„ Kovács, Horváth. Ifjúságink: Tápé-Zá­kányszék 6-0. Csaná dpalota­Nagylak SK­Pick Szeged 0-1 (0-0) Csanádpalota, 300 néző. Vezette: Gem. Csanádpulota: Szokol ­Lúczó, Szabó, Locskai, Pé­csi, Csókás (Gyuris), Sebők, Cseh (Lakita), Gonda (Kó­nya), Varga, Erdélyi. Edző: Molnár László, Magyar Ti­bor. Pick Szeged: Szabó Zs. ­Révész, Csúcs, Török, Ras­kó Z„ Kószó, Raskó T„ Ki­rály (Berecz), Csordás (Tö­rök Zs.), Hadár, Móricz. Edző: Tóth Lajos. A helyzeteit jobban ki­használó csapat nyert. Gólszerző: Hadár. Ifjúságiak: Csanádpalo­ta-Nagylak SK-Pick Szeged 0-5 A Mártély-H. Astra­mérkőzés elhalasztva (1995. aug. 23. szerda 17 óra). Ékszíj és Görgős lánc Szakkereskedés Moltech Ék-, vezérmű-, bordás-, variátor- és átlapolt szíjak, illetve különböző típusú görgősláncok mg.-i ipari gépekhez és jármüvekhez. Szeged, Bófyai u. 10. Tel: 62/481-564, 324-280, 312-998, 312-021