Délmagyarország, 1995. május (85. évfolyam, 101-126. szám)

1995-05-22 / 118. szám

1995. május 22. 3. Sok a döntetlen ^^ Labdarugó NB I. Közeledik a bajnokság hajrája, sokasodnak a döntetlenek. Leg­alább is erre lehetett következtetni abból, hogy a 26. fordulóban feltűnően sok volt az „X". Még olyan csapatok is csak egy pontot tudtak szerezni, amelyeknek a győzelem feltétlenül fontos lett volna a bajnoki clm. vagy a bent­maradás érdekében. A Vasas Üllői úti pontszerzése sokakban kétsé­geket támaszt, hiszen már a meccs előtt nem egy szurkoló „tudni vélte", hogy az összecsapás így fog végződni. Hogy mi az igazság a dologban, azt nem lehet megál­lapítani, egy viszont biztos: a bajnokjelölt Ferencváros csak öngóllal, a mérkőzés hajrájában tudott egyenlíteni... EMDSZ-Soproni LC Debreceni VSC l-l (l-l) Sopron, 7500 néző. Vezette: Tóth V. Gólszerzők: Ördög (42. p.). illetve Arany. Békéscsabai KKC-Kispest­Honvéd FC 3-3 (0-0 Békéscsaba, 6000 nézó. Ve­zette: Varga Gólszerzők: Fodor (47. -11­esből), Kasik (49.). Kulcsár (75.), illetve Kovács K. (57.), Hamar (63.), Orosz (78.) Stadlrr FC-Csepd-Kordax 0-0 Akasztó, 1000 néző. Vezette: Vágner. Parmalat FC-PMSC-Fordan l-l (0-1) Székesfehérvár. 3000 néző. Vezette: Márton Gólszerzők: Puhalak (68.), illetve Niedcrbachcr (31.) UTE-Novabau-Győri FC 3-1 (2-0) Megyeri út, 3500 nézó. Vezette: Kurmai. Gólszerzők: Szanyó (13., 18.), Kövecses (65. - öngól), illetve Hajszán (57.) Ferencváros-Vasas Casino Vigadó l-l (0-1) Üllői út, 7000 néző. Vezette: Pillér Gólszerzők: Galaschek (84. p. - öngól), illetve Vincze (27.) Zalaegerszegi TE-Vác FC­Samsung 4-2 (3-1) Zalaegerszeg, 6000 néző. Vezette: Vavika Gólszerzők: Németh (13.), Sztipánovics (21.). Preisinger (24.). Sebők (90.). illetve Schwarcz (45.), Füle (60.) BVSC-Nagykanizsa 1-0 (1-0) Szőnyi út, 1500 néző, V: Puhl Gólszerző: Bükszegi (19.) A* NB L állása I.Ferearván •s 24 17 5 4 55-33 X 2. Újpest X 14 4 « 54-28 48 3. Debrecen 24 u 4 7 38-24 45 4.BVSC 24 13 3 18 45-38 42 5. Kispest 24 12 5 * 51-38 41 4. Békéscsala • 24 4 13 4 34-24 48 T.Zataegers. ** » 11 4 9 44-48 34 8. Pécs 24 14 4 18 28-35 34 4. Vác . * 7 M 9 35-41 31 14 Csepel 24 7 f 11 14-23 24 ILStmBer 24 7 8 11 23-32 24 12. Győr 24 4 4 13 38-37 28 13. Vasas 2* 7 4 13 32-43 27 11 rnodil X 4 7 13 3444 25 15. Sopron X 4 4 II 3443 X 14 Nagyfcaaia aa 24 4 414 22-58 24 flz utolsó kísérlet A Hódmezővásárhelyi Vívó Futball Club elnök­sége értesíti a vásárhelyi, foci szurkolóit, hogy min­dent megtesz annak ér­dekében, hogy város labdarúgása továbbra is NB Il-es maradjon; vagy ha ez nem sikerülne, emelt fővel búcsúzzon a második vonaltól. Meg­győződése, hogy - ígérete ellenére — jogilag meg­kérdőjelezhető személy léptette vissza a csapatot az NB Il-től; ezáltal egyes csapatok előnyt szereztek. Nem tartja véletlennek, hogy az „ügyvezető"!?) a tárgyalásokat félbesza­kítva döntött így, s pont ebben az időpontban. Az MLSZ végső határozata előtt hétfőn a HVFC el­nökségi tagjai az utolsó konzultáció céljábó fel­keresik a Hl C vezetését. Amennyiben elfogadható megállapodás születik, úgy a Vívó Futball Club mielőbb ki akaija egyen­líteni a szövetséggel kap­csolatos tartozásokat, ter­mészetesen csak abban az esetben, ha Rostás Gyula, a HVFC közgyűlésén tett ígéretét betartva, korrekt módon állja a szakosztály átadására vonatkozó sza­vát OLASZ LÁSZLÓ A HVFC sajtóreferense A tavaszi forduló utolsó előtti mérkőzését késő őszre emlékeztető időjárás közepette játszotta a két megyei OB l-es pólóscsapat. A kevés szurkoló szinte didergett a part mentén, s a mérkőzés előtt az esélyeket latolgatta: ha sikerülne még egy pont, s hétfőn egy másik, akkor már befognánk a KSI-t, és újabb mérkőzésre kerülne sor a két csapat között az I. osztályban maradásért. Ha nem sikerülne, még mindig itt a Tungsram, a vele kapcsolatos hírek, és akkor... Amikor megtudták, hogy dr. Kiss Ottó lesz az egyik bíró, megnyugodva vették tudomá­sul a hozzáértők, hogy a játék­vezetés korrekt lesz. A be­melegítést a nézők még a hatszögletűnek nevezett egy­ség környékéről nézték, majd sípszóra már a megszokott helyén állt a törzsközönség. Szinte csendben, hang nélkül szemlélte a két gárda első negyedben folytatott vízibir­kózását. Keményen állta a „sarat" mindkét együttes, s már csak kétpercnyi idő volt hátra a negyedből, amikor Fodor megszerezte a vendégek elő­nyét, melyet egy perc múlva Kiss szintén akcióból egyen­lített. A második negyed aztán a szegediek jóvoltából mozgal­masabb volt. A HVSC folytatta a biztonságos védekezésen alapuló taktikáját, de a kitű­nően játszó Fodornak sikerült ismét megszerezni a vezetést, majd a negyed végéig Dongó­val felváltva négy gólt dobni, melyre Nagy Sanyi tudott csak válaszolni a negyed vége előtt 25 másodperccel. A harmadik negyed kevés látnivalót és gólt hozott. A HVSC-nek alig volt helyzete. A védekezésre vi­szont nem volt panasz, sőt, ha minden kötél szakadt, Csányi állt akadályt a szegedi táma­dások befejezése előtt, ami csak kétszer nem sikerült, így egyszer Török, majd ismét Fodor talált a hálóba (2-7). Az utolsó játékrész előtt nyilván­valóvá vált, hogy a vásárhelyi csapat ezen a délutánon.... Nem hozott jelentős váltó­Érvényesült a papírforma HVSC-Szegedi VE 3-9 • KSI-Szentesi SC 4-11 zást az utolsó hét perc sem. Láttunk viszont jó kapustel­jesítményeket, egy Lehmann­féle szépítő gólt, melyre Mód gyorsan válaszolt, majd az utolsó percben Csányi bravúrja után Fodor szerezte meg ötödik gólját. Ifj. Török Sándor: - Nem tudtunk felpörögni erre a mérkőzésre. Egyedül Csányi Laci nyújtott jó teljesítményt. Hit nélkül még kevés kínálkozó lehetőségünket sem tudtuk kihasználni. A tét rányomta bélyegét a mérkőzésre, már­pedig hit nélkül nem megy. Nem tudtunk felnőni a fel­adathoz. Pozsgay Zsolt: - Ez volt az a mérkőzés, melyet nem ront­hattunk el. Más a sportbarát­ság és más a bajnoki mérkőzés. Nagyobb különbségű győzel­münk véleményem szerint azért maradt el, mert részint Csányi jól védett, másrészt a hely­zetkihasználással voltak prob­lémáink. Egyedül Fodor és a kapusok teljesítménye di­csérhető. " Hétfőn délután ismét hazai környezetben próbál javítani helyzetén a HVSC, ezúttal is megyei ellenfél, a szentesi gárda ellen száll vízbe. A mérkőzés jegyzőköny­véből: Alucon Plettac HVSC-Szegedi VE 3-9 (l-l, 1-4,0-2,1-2) Vásárhely, 150 néző. Vezette: Dr. Kiss, Kádár. HVSC: CSÁNYI L. ­Lehmann 1, Nagy 1, Vörös, Király, Csányi Gy., Kasza, Lakatos, Kiss 1, Hajdú. Edző: ifj. Török Sándor. Szegedi VE: SCSEGYER­KIN - Csapó, FODOR 5, Mód 1, Molnár P„ Molnár T., Me­gyeri, Halász, Dongó 2, Török 1, Kiss, orosz, BÓLYA. Edző: Pozsgay Zsolt. Gól: emberelőnyből 5/1, ill. 2/0. OLASZ A Szentes hamar tudtára adta ellenfelének, hogy a két pontért utazott a fővárosba. A hazaiak sorra hagyták ki em­berelőnyős helyzeteiket, és rendszerint a támadóidő lejárta miatt lövéshez sem nagyon jutottak. Az első KSI-akció­gólra tizennyolc percet kellett várni. A sportiskolások a har­madik negyedben nyújtottak viszonylag elfogadható telje­sítményt, de mindez kevés volt a vidéki együttes ellen. Csanádi Árpád KSI-Kontavill-Szentesi SC 4-11 (0-2,1-4,3-2,0-3) Hajós Alfréd uszoda, 100 néző. Vezette: Kosztolánczy, Báthory. Csanádi Árpád KSI: Harkai - Dávid 1, Békési 2, Lontai, Felvégi, Steinmetz, Császár, Bleszity, Vári, Mu­cskai, Gérusz 1, Boncföldi, Bíró. Edző: Pék Gyula, Dö­mötör Zoltán. Kontavill-Szentesi SC: Kuna - MELKUN 3, Berki 1, Pellei, Halápi 1, Tary 1, Szé­nászky 1, MATAJSZ 2, Ibolya 1, Bárányi, Dongó 1, Piti. Edző: dr. Tóth Gyula, Fülöp Tibor. Gól - emberelőnyből: 9/0, ill. 7/4. Négy méteresből: 2/2, ill. 0. A bajnokság állán 2. UTF. 3.BVSC 4. Tungsram 5. Szeged 6. FTC 7. Szentes 8. Bp. Spartacus V.Eger 10. Szolnok 11. KSI 12. Hmv.-hety 1 254-124 34 3 250-147 35 248-177 32 145-155 31 177-154 24 234-141 25 142-148 21 2 12 170-143 14 3 13 148-214 13 4 14 142-213 4 I 18 131-277 5 I 14 144-310 3 A Szegedi VF. Senior hazai pályán simán legyőzte ellenfelét, s így a Tisza-parti gárda veretlenül, mindössze egy pontot elveszítve, megnyerte az OB ll-es bajnokság első félidejét. Következik a rájátszás. Szegedi VF: Senior-Budaprsti Jorgos SC 11-7(3-1,5-4,2-1, l-l) Szeged: Juhász - dr Borzi, lakó. Rra 2. dr. Cseri 1, Rigó 3, dr. csernus I, dr. Török 3, Kárász, dr. KőrfTy, l.emgyrl 1, Vida, Szélpál A labdarúgó NB II-ben is a finiséhez érkezett a bajnoki pontvadászat. A Keleti cso­portban már az MTK bajnok­nak tekinthető, míg a Nyu­gatiban még a Szombathely és a Siófok fut versenyt az első helyért Keleti csoport Nyíregyháza-Gödöllő 3-0 (2-0), Salgótaiján-MTK 1-6 (l-l), III. kerület-Szarvas 3-1 (1-0), Diósgyőr-Balmazúj­város 3-0 (0-0), Hatvan-Ka­zincbarcika 1-0 (0-0), Tisza­vasvári-Hajdúnánás 2-1 (l-l), Tiszakécske-Miskolc 4-0 (1-0)­fi HLC-t már a táblázatból is torolták 1- MTK X 21 2 2 48-13 45 2-IXhgyőr 24 12 8 4 42-21 44 3. Salgótarján 24 12 4 8 44-34 48 4. UL kerület X 12 4 8 42-34 48 5. Baráka 24 12 3 4 37-38 34 4. Kaba X 18 7 7 28-25 37 7. Tiszakécskr X 8 4 7 32-17 33 8. Tisza yasvárí X 8 4 18 3534 38 4. Nyíregyháza X • 4 18 24-34 38 18 Halvan X 7 4 8 24-31 38 11. Újváraa X 8 5 12 37-42 24 12. CödöBő X 7 7 18 2533 28 13. Hajdúnánás X 7 7 11 28-34 X 14 Szarvas X S 8 11 24-32 23 IS. Miskolc 25 ; 1 3 21 12-48 3 Az MLSZ fegyelmi bizottsága a Miskolctól jogosulatlan szerepeltetés miatt 3 pontot elvont. A Hódmezővásárhely 1445. május 17-én visszalépett. Nyugati csoport Beremend-ESMTK l-l (l-l); Pécsi VSK-Mohács l-l (l-l); Százhalombatta-Bu­dafok 1-2 (1-2); Tatabá­nya-Soproni Matáv SC l-l (0-0); Paks-Siófok 0-0; BKV Előre-Dunaferr 5-0 (2-0); Veszprém-Keszthely 2-1 (l-l); Baja-Szombathely 0-1 (0-0). A bajnokság állása 1. Szombathely X 17 2 7 47-22 53 2. Siófok 24 IS 8 3 42-18 53 3. BKV FJdre X 15 8 S 44-24 51 4. Budafok 2* 13 • S 43-34 47 5. Veszprém 25 11 18 4 24-17 43 4. Mohács X II 8 9 31-X 34 7. Paks 24 II 5 19 24-27 38 8. Halta 24 18 8 8 41-42 38 4. Keszthely 24 4 4 8 34-33 X 10. Dunaferr 24 8 18 r 21-X X 11. Tatabánya X 8 s 13 31-X 24 12. Baja 24 7 s 14 24-53 24 13. Bél Hiténd 24 7 4 15 34-42 X 14. Matáv SC X 7 4 14 31-42 25 15. ESMTK X 5 * 15 21-47 21 14. Pécsi VSK X 2 4 18 14-47 12 Az MLSZ Kegyelmi óvása után törölte a Matáv (1-8) mérkőzés eredményét SC-Veszprém A megyei II. osztályban az UTC megtáltosodva egy négyest hintett a Szegvárnak. Még ennél is nagyobb bravúrt hajtottak végre a ruzsaiak, akik a Tanár­képző otthonából távoztak győz­tesen. Az is biztos, hogy a H. Astra földeáki döntetlenjére sem sokan számítottak. Apátfalva-Tömörkény 2-3 (2-2) Apátfalva, 200 néző. Vezette: Ludvig. Apátfalva: Rakity - Pécsi (Sóki), Restás, Bartucz, Somodi, Perényi, Rácz (Imre), Mátó, Balogh, Károlyi, Jani (Varga). Edző: Restás János. Tömörkény: Forgó - Kiri, Gémes, Szalai, Horváth, Samu, Felföldi, Jaksa, Apró, Rácz, Pozsár. Edző: Fekete József. Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés az elhunyt egykori edző. Újvári Géza bácsi tiszteletére. Az eredmény nem a mérkőzésen látottakat tükrözi, a hazai csapat többet támadott, 11­est hibázott, és két kapufát lőtt. A vendégcsapat a 90. percben egy szerencsés góllal győzött. Góllövők: Balogh, Restás, ill. Apró, Samu, Pozsár. Jók: Perényi, Mátó, ill. Pozsár, Gémes, Ápró. Ifjúságiak: Apátfalva-Tömörkény 0-5 (I Rozsa okozta a meglepetést Gyálarét—Köszke 2-t (0-1) Gyálarét, 400 nézó. Vezette: Kalmár. Gyálarét: Fürtön — Nagy, Szabó, Dóda, Bogár, Nóvák, Harmat, Oláh (Kúra), Káity, Il­lés, Antalik. Edző: Bogár János. Röszke: Szabó - Szalma, Homyák, Kovács J., Papdi, Top­pantó, Kovács L., Tanács A., Börcsök, Szekeres, Farkas Cs. (Tanács R ). Edző: Berki István. A jobban akaró hazai csapat megérdemelten győzött. Góllövők: Kura, Bogár, ill. Szekeres. Jók: Kura, Dóda, Antalik. ill. Szabó, Papdi, Tanács A. Ifjúságiak: Gyálarét-Röszke 4-1 Algyő-Eerencszállás 1-5 (1-2) Algyő, 200 néző. Vezette: Horváth. Algyő: Horváth - Niku, Boldizsár G., Dobos, Kovács, Herényi, Kiss Gy., Hegedűs (Somosi), Szívós, Koncz (Mak­ra), Poitörő. Edző: Portörő Imre, Portörő Lajos. Ferencszállás: Csapó - Bíró. Kun L., Vörös, Bottyán (Hévízi), Labdarúgó — Megyei II. o. rA Török, Gabnai, Katkó, Nagy (Ocskó), Juhász, Tamási (Rádai). Edző: Kovács József. A vendégcsapat ügyes, gólratörő játékkal szerezte meg a három pontot. Góllövők: Kun Z„ ill. Nagy (2), Juhász, Török, Hévízi. Jók: Kiss Gy., Hetényi, ill. Csapó, Kun L., Nagy. Ifjúságiak: Algyő-Ferencszállás 5-1 Szatymaz-Fábiánsebestyén 2-2(0-0) Szatymaz, 150 néző. Vezette: Kónya Antal. Szatymaz: Szabó - Kocsis, Zsemberi, Németh L., Széipál (Barta), Németh A. (Németh I. A.), Pölös, Toldi, Zsemberi S., Szanka, Bárányi. Edző: Bárányi Péter. Fabiánsebestyén: Ivanics ­Harkai, Varjas (Pataki Cs.), Jám­borcsik. Mizik, Erdődi, Felföldi, Bórák, Varga, Szivák, Györgyi. Edző: Pataki Antal Igazságos döntetlen született. Góllövők: Bárányi, Szanka S., ill. Szivák (2). Jók: Szabó, Szanka, Pölös, ill. Szivák, Erdődi. UTC-Szegvár 4-0 (1-0) Kertész utcai pálya 100 nézó. Vezette: Kiss Z. UTC: Szekeres - Herédi, Farkas Z„ Bodor, Fülöp, Szabó, Szél, Magda (Szokol), Tóth Z„ Szolga, Somodi (Kakuszi). Edző: Szél László. Szegvár: Bíró - Jancsovics, Szarka Homyák, Szanyi, Koltai, Buda, Szalai (Hollósi), Marton, Tolnai (Rácz), Perbán. Edző: Szécsényi András. A fegyelmezett és gólerős játék meghozta az újszegediek számára a tavasz első hazai győzelmét. Góllövők: Tóth Z. (2), Herédi, Kakuszi. Jók: Tóth Z„ Herédi, Farkas, ill. Jancsovics, Szalai. Ifjúságiak: UTC-Szegvár 0-0 Földeák-H. Astra 3-3 (3-0) Földeák, 300 néző. Vezette: Bali. Földeák: Bán - Bajusz (Szűcs), Horváth, Sándor, Kurai, Juhász, Mészáros, Szabó Cs., Papp, Bugyi, Veszelovszki (Ku­runczi). Edző: Tóth Imre, Szabó Csaba. H. Astra: Enyedi - Kérdő, Kiss, Bánfi, Csáki, Mucsi, Bu­dai, Csávás, Rostás, Tóth, Talmácsi. Edző: Kérdő Sándor. Az első félidőben gyengél­kedő Astra nagyon örülhet az egy pontnak. Góllövők: Veszelovszki, Mészáros, Szabó Cs., ill. Rostás, Csávás (2). Jók: Bán, Veszelovszki, Rostás, ill. Csávás, Budai, Csáki. Ifjúságiak: Földeák-H. Astra 3-2 Tanárképző-Ruzsa 1-2 (0-0) Kisstadion, 100 néző. Ve­zette: Avramut. Tanárképző: Barcza - Cs. Nagy (Paszternák), Berta, Mucsi, Belegrai, Kubát, Lukács, Gyüre (Albert Z.), Adorján, Albert J., Sümegi. Edző: Miskolczi József. Rúzsa: Papp Sz. - Bertók (Szabó), Deák, Krisztin, Makra, Papp T. (Fodor), Király, Varga, Földeák, Bajorics, Kispál. Edző: Deák Ferenc. Ezen a vasárnapon a főiskolás csapatnak semmi sem sikerült. Góllövők: Berta, ill. Papp T„ Bajorics. Kiállítva: Berta. Jók: Kubát, Lukács, Sümegi, ill. Papp Sz., Bajorics, Deák. A bajnokság állása 1. H. Astra FC X 17 4 3 71—X 55 2. Gyálarét X 15 1 8 51-32 44 3. Kiszombor 24 14 1 9 50-32 43 4. Tanárképző* 24 13 3 8 53-35 42 5. Apátfalva X 11 8 8 48-43 -35 4. Földeák* 23 18 8 7 47-37 X 7. Röszke X 10 4 18 41 -Jó X 8. Szegvár X 4 8 9 45-49 33 9. Ferencszállás 2A 9 5 10 54-41 32 10. Fábiánseb. X 10 1 13 39-40 31 11. Algyő 24 9 3 12 42-43 X 12. Tömörkény X 9 2 13 41-53 29 13. UTC X • 4 13 33-44 X 14. Rúzsa X 7 2 15 31-77 23 15. Szatymaz X 4 4 17 31-49 14 14. Nagymágocs** visszalépett • A Tanárképző-Földeák mérkőzési bél közben játsszák le. •• A Nagymágoc* csapatának eredményeit törölték. Szabadnapos: Kiszombor