Délmagyarország, 1995. március (85. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-27 / 72. szám

2. 1995. március 27. Az NB III. Alföld-csoportjában a szegedi csapatok „testvérhábo­rúja" az S7.VSK sikerét hozta, ugyanis a vasutasuk Tóth Ákos találatival legyűrték a Szeged FC-t A Makó a Vlezőberényt iskolázta le, a most debütáló szentesieket pedig Dorozsmán három góllal avatták Tel. SZVSE—Szeged FC 1-0(1-0) Vasutas-stadion. 5000 néző. Vezette: Kokávccz. SZVSE: Dcmclcr - Krajczár, Takács J.. Udvari - Simon ­Várszegi N (Puskás), Süli (Dju­rics), Kothcncz (Pikó), Zámhori ­"Tólh Á. Várszegi R. Edző: Lóczi István. Szeged FC: Rott - Magyar, Bóka. Újvári - Takó - Márton, Ciréczi (Miklós). Szabó Zs„ Kanál • Puhalak. Török. Edző: Czibcre László. 33. perc: Simon tört előre, majd jó 20 méterről tüzelt, és a labda a felső lécről pattant a vonalon túlra. 37. perc: Süli 25 méterről le­adotl. nem túl erős lövését Roll kiejtette, s a szabadon hagyott, szemfüles Tólh Á. közelről a há­lóba emelte. 1-0. 75. perc: Miklós 8 méterről lőtt kapura, de a gólvonal előtt álló Várszegi N. kivágta a labdát. 83. perc: Simon ívelt középre, és a berobbanó Djurics 3 méterről a felső lécet találta cl. Szegeden régen nem látott, szépszámú közönség volt kíváncsi a két csapat mérkőzésérc. A szur­kolók színvonalas, izgalmas talál­kozót, jő játékot váltak, dc ezt csak percekre kapták meg. A küzdő felek ugyanis nagyon óvatosak voltak, tartoltak egymástól, és ezért nem mertek kockáztatni. Már az első percekben kialakultak a párok: az egyik oldalon Simon Tö­rökre. Udvari Puhalakra vigyázott szigorúan, a másikon pedig külö­nösen Tólh Ákos kapott szoros őrizetet. így aztán sokáig még kapu felé sem ment a labda... Simon távoli lövése, ami a lécet érintve pattant az alapvonalon túl­ra. jelezte, hogy a vasutasok nyerni szelelnének. A 37. percben aztán ­egy váratlan, kapushibából szüle­tett góllal meg is szerezték a vezetést a l/iczifiúk. (Ehhez per­sze nem csupán Rott bizony­talansága kellett, hanem az is, hogy a Szeged FC védelme tel­jesen üresen hagyja Tóth Ákost.) Fordulás után sem sokat vál­tozott a játék képe. Most is inkább a „hazaiak" birtokolták többet a Labdarúgó NB III. Alföld-csoport Dorozsmán három góllal avatták fel a szentesi újoncokat fi vasutasok vakvágányra állították o Szegőd FC-t Janiga (Szentesi FC) nem örült a szertartásnak... labdát, is vezettek veszélyesebb támadásokat az ellenfél kapujára. Összeszokottabb együttes benyo­mását keltette az SZVSE, s ha a végén jobban koncentrálnak Dju­ricsék. akár több góllal is győzhet­tek volna. A Szeged FC-n látszott, hogy ebben az összeáll(tásban még egyszer sem lépett pályára... Ixiczi István: - Sajnálom, hogy megakadályoztuk a Szeged FC-t céljai elérésében. ígérem, hogy a KTE ellen is tgy fogunk harcolni. Cziberc László: - Lelkesedés­ben és akaratban múlt felül ben­nünket ellenfelünk. Régi igazság, hogy sok jó játékos még nem egy jó csapat­ják: Takács J„ Simon, Tóth Á„ Udvari, ill. Magyar, Bóka. Ifjúságiak: SZVSE-Szeged FC 4-0 P. SÁNDOR JÓZSEF Kiskundorozsma-Szentesi FC 3-0(2-0) Kiskundorozsma, 500 néző. Vezette: Holló. Kiskundorozsma: Tóth Z. - Si­monics. Szabó T„ Tóth-Kovács, ­Csonka (Farkas) - Fábián. Kcmcnes, Nagy S„ Kiss B. (Takács) - Hűvös G„ Tóth G. Edző: Vágó Attila. Szentesi FC: Janiga - Mészá­ros, Molnár, Bartyik - Csipkó - Ju­hász, Szabó, Verebélyi, Csányi ­Gulyás, Verók (Puskás). Edző: Koncz István. A mérkőzés kezdetére nem ér­kezett meg a két partjelző, tgy Lá­zár László és Lovászi László helyi játékvezetők vállalták és látták el, közmegelégedésre, ezt a tisztet. 6. perc: Szögletrúgáshoz jutot­tak a hazaiak, s a beívelés után Tóth G. afféle „lesipuskás" gólt lőtt, 1-0. 14. perc: Tóth G. ugrott ki a a vé­dők között, dc kisodródott, s Így lö­ését védeni tudta a szentesi kapus. 23. perc: Egy jobboldali sza­badrúgás után Verebélyi kapásból bombázott a kapu fölé. 24. perc: Hűvös G.-Simo­nics-Tóth G. volt a labda útja, s az utóbbi játékos a szép akció végén nagy nyugalommal helyezett a kapuba, 2-0. 35. perc: Tóth G. harmadik gól­ját szerezhette volna, de közelről a földön fekvő kapusba gurította a labdát. 56. pere: Csipkó játszotta át a dorozsmai védőket, de veszélyes lövését Tóth Z. jó érzékkel védte. 68. perc: Tóth G. húzott el a balszélen, pontos beadását Illés az Labdarúgó O NB III. filföldi csoport Krajczár (Szegedi VSE) itt is megelőzte a Szeged FC cserecsatárát, Miklóst (Fotó: Gyenes Kálmán) w üres kapu mellé fejelte. 70. perc: Csipkó egyedül törhe­tett kapura, de nagy helyzetben mellé küldte a labdát. 72. perc: Hűvös G. hatalmas helyzetben nagy gólt akart lőni, ám alaposan (ölé durrantott. 78. perc: Juhász mintegy 16 méterről leadott bombáját Tóth Z. bravúrosan védte. 87. perc: Illést a 16-oson belül szabálytalanul szerelték a szentesi védők, s a megítélt 11 -est Kcmcnes biztosan értékesítette, 3-0. Kissé bátortalanul kezdett az NB III. újonca, ennek köszönhető, hogy hamar gólt kapott. Ahogy azonban teltek a percek, egyre jobban belelendültek a szentesiek, s ekkor már egyenlő ellenfelei tudtak lenni a sokkal tapasztaltabb dorozs­maiaknak. Amfg azonban a hazaiak sok gólhelyzetükből hármat ki­használtak, addig a vendégek számos lehetőségükből egyet sem tudtak értékesíteni. A látottak alap­ján a dorozsmaiak győzelme teljesen megérdemelt. Jók: Szabó T„ Nagy S„ Tóth G„ ill. Csipkó, Csányi, Janiga. Ifjúságiak: Kiskundorozsma­Szentesi FC 0-1 P. S. J. Makó FC-Mezőbeiény FC 3-1 (3-#) Makó, 1000 néző. Vezette: Ignácz. Makó: Himer - Urbán. Sahin. Bódi (Madránszky). Anda - Mező. Csák. Kiss. Karsai - Frank. Márki (Kondacs). Edző: Kolozsvári János. 10. perc: Mező remek ütemben indította Frankot a jobb oldalon, aki az alapvonalig vezette a labdái, és beadását Csák 5 méterről a kapu jobb oldalába továbbította. 1-0. 18. perc: A bal oldalon Kiss tó­dult meg, majd középre lőtt. és labdáját a jól érkező Csák a jobb alsó sarokba bólintotta. 2-0. 41. perc: A vendégek kitámad­tak. és ezzel egy villámgyors kont­rára adlak lehetőséget a hazaiak­nak. Csák a félpályáról indult el. bevezette a labdát a 16-oson belül­re. majd amikor mindenki beadást ván. 6 méterről a rövid sarokba helyezett, 3-0. 53. perc: Liplák 20 méteres szabadrúgása átjutott a sorfalon és Kelement találta gólhelyzetben, aki 8 méterről a tehetetlen Himer mellett a bal alsó sarokba bombázott. 3-1. * 59. perc: Frank jobb oldali be­adását Csák a jobb felső sarok felé ollózta, ám a vendégkapus óriási bravúrral hárított. 68. perc: Lipták éles lövéséi Himer a jobb kapufa segítségével védte. A hazaiak az első perctől kezd­ve saját térfelükre szorították a vendégeket, és nem is engedtek a szorításból, amig két gólos előnyre szert nem lettek. A Makó második gólja után kissé visszaesett az iram. ám a félidő lefújása előtt a kitámadó herényieket harmadszor mattolta Csák. A fordulás után már nem volt szerencséje a hazaiaknak, hiszen nem elég. hogy peches gólt kaptak, még a kidolgozott helyze­teik is sorra kimaradtak. Feljött ugyan a Mczőbeiény. voltak hely­zeteik is a vendégeknek, ám ennek cllenérc a Makó teljesen megérde­melt győzelme egy pITlanalig sem forgott veszélyben. Jók: Csák. Sahin. Mező. Frank. Urbán, ill. Hegedűs, Kelemen. Ifjúságiak: Makó Mczőbcrény 1-2. RÁCZ BÁLINT További eredmények: Kecskeméti SC-RSC-Orosháza 1-0 (0-0), Mezőkovácsháza-KTE 1-5 (1-3), Kiskunfélegyháza­Gyula 5-1 (3-0), Kalocsa-Cegléd 1-2 (l-l). Békés-Kiskőrös 1-2 (l-l). A bajnokság állása: 1 tsrrsLrnsrti IV 17 11 3 3 45-15 34 2Ki*Ma 17 • 4 4 33-15 .11 3. Kalocsa* 14 t 4 4 24-17 24 4. kisAaaMrxsfciia 17 7 7 3 24-24 24 X SZVSE 17 • 4 5 24-17 21 » Ser*rdKt 17 9 1 7 32-25 24 7. Maká 17 • 2 7 34-21 24 4. KenAoarii KSC 17 7 4 4 34-14 25 7. Csata 17 7 4 4 22-14 25 ItSnanK 14 7 4 5 12-14 25 11. LL4>m 17 7 3 7 34-32 24 IZOrvshan MIK 17 4 2 4 24-24 24 H tcjlcd 17 5 3 4 23-34 IS 14. Moábriéas 17 5 2 14 13-45 17 15. BcAó •7 4 2 11 17-42 14 14. th«aUh 17 2 1 14 14-57 7 *é% ffjp errdmémetwl «! 1 tüalctó) •oal A labdarúgó megyei I. osztályban a bajnokaspiránsnak kikiáltott Tisza-Új saját ottho­nában szenvedte el első vere­ségét, mig a Szőreg Csongrádon nyert biztosan, (illésen tiz(!) gólt láthattak a lelkes szurkolók Tápé-Csanádpalota-Nagylak 0-1 (0-0) Tápé. 300 néző, vezette: Varga F. Tápé: Bagdí - Buchholcz, Mahler (Juhász). Adclhardt. Kószó (Terhes). Hódi, Fazekas, Juhász G„ Biscfaof (Bába). Markó. Sisák. Edző: Kozma Zollán. Csanádpalota-Nagylak: Tóth - Luczó, Gonda. Locskai. Pécsi, Sebők, ttarkai. Cseh, Erdei (Gyu­ris), Csókás (Erdélyi). Varga. Edző: Molnár I ász ló. A hazaiak hiába támadták végig a második félidőt, a mérkőzés egyetlen gólját a vendégek sze­rezték. Gólszerző: Cseh. Jók: Hódi. Adclhardt. ill. Cseh. Pécsi. Sebők. Ifjúságiak: Tápé Csanádpalo­ta Nagylak 6-0. Tisza-Új-Csanytelek 1-2 (O-t) Újszcntiván, 300 néző, vezette: Serfőző. Tisza-Új: Ökrös - Jankó. S/.alai (Dobó). Tóth. Dancsó (Szegvári), Temesvári, Farkas. Dó­ra (Kántor), Bajusz, Simon. Elek. Edző: Kántor Ferenc. Csany telek: Sós A. - Mrlják. Mcs/áros (Révész). Gémes P. (Ká dár). Gyöngyi, Muskó, Kálmán, Maszlag, Szabó F., Kovács Z. (Gyöngyösi), Vikor. Edző: Kálmán Róbert A lelkes vendégcsapat - kis szerencsével - megérdemelten nyert. Gólszerzők: Elek. ill. Vikor (2). Jók: Bajusz, ill. Vikor. Masz­lag. Ifjúságiak: Tisza-Új-Csanylc­lek 9-0. Bischof (Tápé) fejesétől nem ijedtek meg a nagylakiak Labdarúgó Q Megyei I. osztály Csongrád-Szőreg 0-3 (0-1) Csongrád, 300 néző, vezette: Gábor. Csongrád: Berkes - Pálfi. Mé­száros, Tóth l„ Roller (Horváth), Sebők, Balanyi, Tólh II., (Kiss), Justin. Bosánszki, Schal. Edző: Kajtár István. Szőreg: Kapitány - Papp, Szél, Batik. Szalai (Zsikó), Svétecz (Csű­ri). Szászi, Móricz, Lengyel, Katona, Buknicz. Edző: Bogdán István. Ha totómeccsek lennének... Milyen szerencse, hogy a megyei I. osztály mérkőzései nem szerepelnek a totó mű­sorában. Mert, ha ott lenné­nek, egyre ritkábban lenne nyertes szelvényem. Most, vasárnap például, született három olyan eredmény, ami egész biztosan „totógyilkos" lett volna. A Csanytelek új­szentiváni győzelme az ed­dig még veretlen Tisza-Új ellen, a Szőreg 3-0-as csong­rádi sikere, vagy a Csanád­palota-Nagylak Tápén szer­zett három pontja talán még a legprofibb totózók álmá­ban sem jelent volna meg... P.S.J. A mérkőzésen a Csongrád tá­madott, mégis a vendégek örül­hettek a mérkőzés végén. Gólszerzők: Buknicz, Lengyel, Katona. Jók: Bosánszki, ill. Buknicz, Katona, Szél. Ifjúságiak: Csongrád-Szőreg 0-3. Bordány-Szentesi Kinizsi­Bányai SE 1-0 (0-0) Bordány, 200 néző, vezette: Hegyi. Bordány: Mihálffy B. - Szabó (Monostori), Fogas, Mátyás, Peták, Király, Horváth (Tatai), Takács, Mihálffy Zs„ Dávid, Farkas (Pé­ter). Edző: Sándor Zoltán. Szentesi Kinizsi-Bányai SE: Vadász - Tólh, Határ 1., Papp. Ba­kai, Németh Z„ Szarvas, Bozóki, Balogh, Holozsai, Határ Z. Edző: Tóth István. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a sokkal többet támadó hazaiak megérdemelt győzelmet arattak. Gólszerző: Miháiríy Zs. Jók: Mihálffy Zs„ Dávid. ill. Határ l„ Papp, Tóth. Ifjúságiak: Bordány-Szentesi Kinizsi-Bányai SE 2-3. Zákányszék-Mártcly l-l (0-t) Zákányszék, 200 néző, vezette: Kubatovics. Zákányszék: Antal - Tóth P„ Kovács Z., Száraz, Tímár, Horváth, Tóth E„ Hegedűs (Zsi­kó), Tanács A„ Szita, Börcsök R. (Kádár). Edző: Balogh Attila. Mártély: C. Molnár - Tóth J„ Czuczi, Erdei, Rau (Kandó). Tóth Cs„ Szrcnka. Szűcs, Kovács T„ Dorotovics (Kazán), Dobsa. Edző: Hegyi Tibor. A szervezetten játszó Mártély ellen az utolsó percben szerzett egyenlítő góllal sikerült a ha­zaiaknak pontot menteniük. Kifulladt a Tisza-Új? Gólszerzők: Szita. ill. Tóth Cs. Jók: Száraz. Horváth, Tóth E., ill. C. Molnár. Tóth Cs„ Szrcnka, Kovács T. Ifjúságiak: Zákányszék-Már­tély 0-3. Sándorfalva-Móraváros 3-1 (0-1) Sándorfalva, 350 néző. vezette: Gcra. Sándorfalva: Gcmcs - Mészá­ros, Patocskai. Nagy V.. Fcrcnczi. Tóth (Gajdacsi). Besenyői (Szél). Nagy A. (Gerecz), Pataki. Födi. Sebestyén. Edző: Pénzes József. Móraváros: Virág - Révész, Csúcs. Péter, Prágai. Raskó Z., Raskó T.. Deák M. (Török). Hru bán (Csordás), Deák G„ Király. Edző: Tólh Lajos. Az első félidei gyenge játék után. a második félidőben a hazai csapat - Gerecz irányításával és Födi mesterhármasával - a maga javára fordította a mérkőzést. Gólszerzők: Födi (3), illetve Deák G.(l l-esből). Jók: Födi, Fercnczi, Gerecz. Pataki, ill. Deák M . Deák G. Ifjúságiak: Sándorfalva-Móra város l-l. ÜHés-Kistclek 4-6 (l-t) Üllés, 200 néző. vezette. Hor­váth. Üllés: Horváth - Kálmán. Szrcnka, Kuhár. Szilágyi, Evelo­vich (Pálfi), Popovics. Gyuris. Grezsa, Magyar. Simái. Edző: Sunai Sándor. Kistelek: Benczúr - Horváth Zs„ Koncz. Horváth A.. Czifra, Ti­sóczki. Török, Vándor, Vígh. Sej­bcn. Muhcl. Edző: Czcigcrschmidl Sándor. A második félidőben. 3-4-nél. a bfró két alkalommal is továbbol intett 11 -cs gyanús szituációban... Gólszerzők: Simái (2), Ma­gyar, Grezsa, ill. Vándor (3), Mu­hcl (2), Horváth A. Kiállítva: Czifra. Jók: Kálmán. Magyar. Szilá gyi. ill. Muhcl (a mezőny leg­jobbja). Vándor. Török. Iljúságiak: Ülés- Kistelek 0-4. Mindszent Mórahalom 1-0(141) Mindszent. 300 néző. Vezette: Nagy S. Mindszent: Öze - Gazdi. Dóda. Elekes. Bullás. Sátor. Korom. Jancsovics. Bakó. Bozó. Répás (Gyovai). Edző: Jelcnfi István. Mórahalom: Farkas - Kószó. Csipak. Tandari. Bóka. Koncz. He­gycsi. Savanya. Hevesi, Bánfi (Hargitai). Virág. Edző: Hegycsi László. A hazai csapat „kiszenvedte" a három pontot. Gótszerző: Bakó. Jók: Bakó. ill. Tandari. Virág. Ifjúságiak: Mindszcnl-Móra­halom 3-0. A bajnokság állása: 1. Mindsrml 14 14 3 1 44-11 45 2. SiadiifaÉsa 14 13 3 2 33-14 42 X Tun-Új 14 12 5 1 37-13 41 4. Tápé* 14 II 5 2 44-17 34 T Ti tUii Báasaa SE 14 9 3 4 35-17 .14 4. Bocdáas 14 7 2 9 32-11 23 7. Mocsaras 14 4 4 • 34-33 22 4. Maoris U 5 4 7 34-24 21 9. Csans letet. 14 4 3 9 22-34 21 •aLCs—erád 14 4 3 9 21-35 21 II. KesIOeV 14 5 4 9 34—44 17 12. CvpriatoVt*1 14 4 4 S 24-34 14 IX ZáLáas-seri. 14 4 5 9 23-12 17 14. Sedre* 14 5 2 11 24—M 17 ixCaó 14 4 3 11 27-37 15 14- Mácafaaloai •4 2 3 13 19-37 9 •A Tápétál n a I saaádpalola NagstaL csapataitól 4-4 böalrlápoat lovasa. Ékszíj és Görgóslánc Szakkereskedés Moltech Ék-, vezérmú-, bordás, variátor- és átlapolt szíjak, illetve, különlxi/.ó típusú gitigós láncok mg.-i ipari gépekhez és jármüvekhez. Szeged, Bolyai u. ÍO. l ei: 62/481 564, 324-280, 312 998, 312-021