Délmagyarország, 1995. március (85. évfolyam, 51-76. szám)

1995-03-20 / 66. szám

2. 1995. március 20. Az elmúlt hét végén a har­madik vonalban is megkez­dődött a tavaszi hadjárat. Az első „csatanapon" a Szeged FC magabiztosan verte a Mező­kovácsházát, csakúgy, mint a Dorozsma (idegenben!) az Orosházát. A Makó kikapott a Kecskeméti TE otthonában, mlg az SZVSE döntetlent ért el Cegléden. Szeged FC-Mezőkovácsháza 3-0 (0-0) Hunyadi téri stadion, 1000 néző. Vezette: Harsányi. Szeged FC: Bán - Magyar, Bóka, Újvári - Szélpál - Illyés, Gréczi, Szabó Zs. (Koltai), Kanál (Dézsi) - Váczi (Mik­lós), Török. Edző: Czibere László. Mezőkovácsháza: Tóth ­Lucián. Radu, Malkócsik, Marócsik - Mikula, Szekeres, Dumitriu. Mocsári (Mészáros) - Pitán. Varga. Edző: Gyön­győsi Károly. 45. perc: Kanál nagy lövé­sét bravúrosan védte Tóth, majjd a kipattanót Váczi fejelte kapura, de a labda a kapufa te­tejéről vágódon az alapvonalon túlra. 50. perc: Illyés a bal oldali szögletzászlótól ívelhetett sza­badrúgást a kapu elé. és Török senkitől sem zavartatva fejelt a hálóba. 1-0. 55. perc: Illyés újabb kitűnő beadását Miklós a kapufára fejelte. 64. perc: Török az ötös vo­nalán „dekázott", majd nagy helyzetben fölé durrantotta a labdát. 78. perc: Illyés pontos be­adását Török mintegy öt mé­terről kapásból lőtte fölé. 80. perc: Újvári nagyszerű­en szöktette a kitörő Szabót, aki lefutotta a védőket és bizto­san talált a kapuba. 2-0. 83. perc: Török Iveit be sza­Dorozsma, Szeged FC: ez igen! badrúgást, s a jól felugró Mik­lós (végre...) a hálóba fejelte a labdát, 3-0. Nehezen lendült játékba a hazai együttes. Az első félidő­ben hiába birtokolta többet a labdát, mindent középen akart megoldani, ott viszont a vendé­gek valóságos élőfalat húztak a kapujuk elé. A második félidő­ben végre a szegediek rájöttek arra, hogy ezt a védelmet csak a széleken vezetett akciókkal lehet feltörni. Egyre több tá­madás futott a partvonal mel­lett, s az innen jött pontos be­adások mindenkor veszélyt je­lentettek Tóth kapujára. A há­rom gól nem fejezi ki hűen a pályán látottakat. A kék-feke­ték ha helyzeteiknek csak felét kihasználják, akkor is hat-hét góllal nyerhettek volna. Jók: Illyés, Török, Újvári, ill. Radu, Tóth, Szekeres. Ifjúságiak: Szeged FC­Mezdkovácsháza 2—1. P.S.J. Cegléd-SZVSE 0-0 Cegléd, 400 néző. Vezette: Pákolics. SZVSE: Demeter - Kraj­czár. Takács J., Nagy Sz. ­Süli (Puskás), Pikó, Simon, Zámbori, Várszegi N. (Kot­hencz) - Tóth Á„ Várszegi R. Edző: Lóczi István. 32. perc: Tóth Á. tört ki a ceglédi védők között, már csak a kapussal állt szemben, de labdája elkerülte a kaput. 58. perc: Pikó cselezte be magát a 16-oson belülre, de lö­vését a hazai kapus hatalmas bravúrral mentette. 70. perc: Nagy Sz. elsodor­ta a kitörő Gálit, amiért a játék­vezető kiállította a szegedi já­tékost. Miklós (SZFC) beállt és gólt fejelt (Fotó: Gyenes Kálmán) 79. perc: A kitörő Kurucz elől a vasutas védők az utolsó pillanatban tudtak menteni. Nagy Sz. kiállításáig a sze­gediek játszottak fölényben, ők irányították a játékot. Az utol­só húsz percben azonban ki­egyensúlyozottabb lett a mér­kőzés, de az SZVSE így is kö­zelebb állt a győzelemhez. Jók: Elbert és Gáli, ill. Ta­kács J„ Tóth Á., Várszegi R. Ifjúságiak: Cegléd-SZVSE 0-0. Kecskeméti TE-Makó 1-0 (1-0) Kecskemét, 500 néző. Ve­zette: Bogyó. KTE: Tasnádi - Márics, Zentai, Pisont, Sass - Linka G., Szénási (Juhos), Lázár (Ócsai) - Farkas Z., dr. Ko­vács, Vén. Edző: Linka József. Makó: Himer - Urbán, An­da. Leindler, Karsai - Sahin, Márki, Kiss, Bódi - Frank Labdarúgó NB III. Alföld-csoport (Madránszki), Csák. Edző: Ko lozsvári János. 10. p.: Vén a bal oldalon ügyesen lefordult a védőjéről, az alapvonalról élesen középre lőtte a labdát és dr. Kovács 8 méterről, kapásból a léc alá bombázott, 1-0. 75. p.: Juhos 10 méterről tiszta helyzetből lőtt kapura, de a bal sarokra tartó labda a ve­tődő Himerről kipattant majd Karsai szögletre mentett. 80. p.: Bódi mintegy 28 mé­terről váratlanul kapura lőtt. Az erős, jobb alsó sarokra tartó labdát Tasnádi bravúrral men­tette. A Makó az első félidőben valamennyi játékosával a 16-os előterében védekezett és még a kont rá/ássa I is csak a félidő végefelé próbálkozott. Ezt a taktikát még a viszonylag ko­rán kapott gól után sem változ­tatta meg. A kecskeméti csatá­rok előtt így is több helyzet adódott ám ezeket rendre el­hibáztak. Fordulás után a vendégek három támadóval próbálkoz­tak. így kiegyenlítettebb lett a játék. A gólhelyzetek ettől függetlenül a vendégek kapuja előtt adódtak, de a kecskeméti csapat nem bírt a kemény, so­kat szabálytalankodó makói védősorral. A hajrában Bódi vezérletével a vendégek is ve­zettek néhány szép támadást, de Bódi távoli lövését leszá­mítva nem volt komoly esé­lyük a gólszerzésre. Jók: Zentai, Linka G., dr. Kovács, ill. Bódi, Anda, Le­indler. Ifjúságiak: KTE-Makó l-l Orosházi MTK­Kiskundorozsma 0-4 (0-2) Orosháza, 300 néző. Vezet­te: Horváth. Kiskundorozsma: Tóth Z. - Simonics, Szabó, Tóth-Ko­vács. Csonka (Hűvös L.) - Fá­bián. Kemenes, Nagy, Hűvös G. - Móra (Farkas), Tóth G. Edző: Vágó Attila. 2. p.: Egy bal oldali akció végén Sitkei és Hűvös G. üt­között. a játékvezető pedig büntetővel honorálta a csatár műesését. A 1 l-est Kemenes a kapu közepébe vágta. 0-1. 18. p.: A lesgyanús helyzet­ben elfutó Móra beadását kö­vetően Tóth G. lekezelte a lab­dát, és négy méterről a bal alsó sarokba lőtte, 0-2. 52. p.: Tóth G. jobb oldali szögletét Tóth-Kovács a kapu­fa mellől a jobb sarokba fejel­te, 0-3. 78. p.: Tóth G. jobb oldali szögletét az ezúttal is elmélázó Ölei mellett Tóth-Kovács fejel­te a kapuba, 0-4. Az erősen vitatható 11 -es nagyon visszavetette az OMTK-t. Bár igyekeztek a kék-fehérek, de rengeteg hibával játszottak. A vendégek a vezetés bir­tokában egyre magabiztosab­bak lettek, és lesgyanús hely­zetből növelték előnyüket. Szünet után tovább gyengél­kedtek a hazaiak, helyzetet sem tudtak kialakítani a do­rozsmai kapu előtt. A vendé­gek éltek a felkínált lehetőség­gel, és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertek az elképzelés nélkül játszó OMTK ellen. Jók: Popol, Kálmán, ill. Tóth-Kovács, Fábián, Tóth G. Ifjúságiak: Orosházi MTK­Kiskundorozsma 3—2 További eredmények: Mező­berény-Kiskunfélegyháza 0-0, Kiskőrös-KSC 1-0 (1-0), Gyula-Békés 6-0 (3-0). A Szentes-Kalocsa mérkőzés el­maradt. Az Alföld csoport állása: 1. Kccskoaéti TE 1(1* 3 3 40-14 33 2. Kakám 16 8 4 4 31-14 28 3l Un1 IS 8 4 3 28-15 28 IX' II 9 I I 32-24 28 5. Szegedi VST. I* 7 4 5 25-17 25 KGnialX: 16 7 4 5 21-14 25 7. KUékgrbáza 16 6 7 3 24-19 25 ISnkáFC IS 7 4 4 12-11 25 9. Maka 16 7 2 7 27-28 23 ItJtcofcraKti KSC 16 6 4 6 33-18 22 IIKkdarazsna 16 6 3 7 31-32 21 IZ.Ora*án MTK 16 6 2 8 24-25 20 IjLMaAeríaü re 16 5 2 9 12-42 17 l4.Cq£d 16 4 3 9 21-29 15 ISAckcs FC 16 4 218 16-40 14 lAMaOUán TE 16 2 1 13 9-52 7 •niqj errdméavébél Karom hunLtó poal Irvoava. „Tömegbunyó" az oldalvonal mellett Helycsere A második idei játéknap negatfv szenzációja kétség­kívül az volt, hogy a Csany­iclck Sándorfalva meccset tömegverekedés miatt félbe kellelt szakítani. A Móra­halom egy ötöst lőtt a Zá­kányszéknek, a Tápé pedig nem bírt a Móravárossal. Mártély-TíszalJj 0-4) Mártély, 350 néző. Vezette: Knerczer. Mártély: C. Molnár ­Tóth J.. Czuczi, Erdei, Rau, Szrenka. Tóth Cs., Kovács, Szűcs, Dorolovics, Dobsa. Edző: Hegyi Tibor. Tisza-(Jj: Ökrös - Jankó, Bajusz. Szalai (Dobó), Tóth J.. Dancsó, Temesvári, Far­kas, Dóra (Jáksó). Simon, Elek (Heidrich). Edző: Kán tor Ferenc. Küzdelmes, időnként szikrázóan kemény mérkő­zésen a hazaiak második félidei fölényét két kapufa is jelezte. Jók: Tóth J.. C. Molnár, Czuczi, ill. Ökrös, Bajusz, Simon. Kiállítva: Farkas (Tisza­Új). Ifjúságiak: Mártély-Ti­sza-Új 1-3 Móraváros-Tápé 2—2 (I-D Horgosi út, 100 néző. Vezette: Gulyás. Móraváros: Szabó - Ré­vész (Csordás). Csúcs, Pé­ter, Prágai. Raskö '/.., Raskó T.. Deák M. (Török Zs ), Hrubán. Deák G„ Király. Edző: Tóth Lajos. 1*> JT' Labdarúgó — Megyei I. o. va Tápé: Bagdi - Buchholcz, Mahler, Adelhardt, Kószó, Hódi, Fazekas, Bischof, Juhász, Markó (Bába), Si­sák. Edző: Kozma Zoltán. Góllövők: Király, Deák, ill. Buchholcz (2). Szentesi FC-Üllés 5-0 (1-0) Szentes, 400 néző. Vezet­te: Kormányos. Szentesi FC: Janiga ­Mészáros, Molnár, ..Sarkadi, Bartyik, Juhász (Csipkó), Jernei, Szabó A., Csányi, Verebélyi (Puskás), Nagy A. (Verők). Edző: Koncz István. Üllés: Horváth - Kálmán, Szrenka, Bálint, Szilágyi, Popovics, Evetovich, Simái, Grezsa, Magyar, Kitl (Pál­fi). Edző: Simái Sándor. A fölényes hazai győze­lemmel zárult találkozó szo­morú eseménnyel kezdő­dött: a szentesiek volt játé­kosának, a 26 évesen el­hunyt Ugrai Ferenc emléké­nek adóztak a nézők egyper­ces néma felállással. Góllövők: Juhász, Verebé­lyi, Csányi, Verők, Bartyik. Jók: Mészáros, Molnár, Csányi, Sarkadi, ill. Grezsa. Ifjúságiak: Szentesi FC­Üllés 4-0 Csanytelek-Sándorfalva 1-0-nál félbeszakadt Tömörkény, 300 néző. Vezette: Rácz. A 42. percben a játék­vezető dulakodás miatt le­fújta a mérkőzést. (Tudóst­tónk elmondása szerint, nem sokkal egy páros kiállítás után, a labda kigurult a né­zők közé, és az egyik szur­koló nem akarta visszaadni a játékszert a sándorfalvi Nagy Vincének. A dolog vége néhány pofon és rúgás, azaz egy kisebbfajta „tö­megbunyó" lett, s így a bí­rónak félbe kellett szakíta­nia a meccset, amelyet a csanyteleki pálya felújítása miatt Tömörkényen játszot­tak. (A botrányra holnapi szá­munkban még visszaté­rünk.) Ifjúságiak: Csanytelek­Sándorfalva 0-7 Mórahalom-Zákányszék 5-1 (2-1) Mórahalom, 300 néző. Vezette: Farkas. Mórahalom: Farkas ­Kószó, Csipak, Tandari, Bó­ka, Koncz, (Hargitai), He­gyesi. Hevesi, Savanya, Vi­rágh (Szilágyi), Bánfi. Edző: Hegyesi László. Zákányszék: Antal ­Tóth T„ Kovács, Tímár, Száraz, Németh, Tóth E., Hegedűs, Zsikó (Tanács), Szita, Kádár. Edző: Balogh Attila. Zákányszéki vezetés után az egyre jobban magára ta­láló hazai gárda ilyen kü­lönbséggel is megérdemel­ten nyert. Góllövők: Tandari. Sava­nya (2), Bánfi (2), ill. Szita. Jók: Kószó, Bóka, Koncz, ill. Kovács. Ifjúságiak: Mórahalom­Zákányszék l—l Kistelek-Csongrád 5-0 (1-0) Kistelek, 200 néző. Ve­zette: Bodó. Kistelek: Benczúr - Hor­váth Zs., Koncz, Horváth A., Tisóczki, Török (Bö­röcz), Vándor, Vígh Cs. (Tóth Sz.), Czifra (Sejben J.), Sejben Gy., Muhel. Edző: Czeigerschmidt Sándor. Csongrád: Kurucz — Pálfi, Sebők (Mészáros), Magony, Keller (Tóth Gy.), Kiri, Balanyi, Tóth J., Túri, Bosánszki, Horváth (Jusz­tin). Edző: Kajtár István. A jó napot kifogó Kiste­lek leiskolázta ellenfelét. Góllövők: Muhel (2), Sejben Gy. (2), Vándor. Jók: Muhel, Sejben Gy., Vándor, Tisóczki, ill. Bo­sánszki. Ifjúságiak: Kistelek­Csongrád 6-0 Bordány-Csanád palota­Nagylak 3-1 (1-0) Bordány, 300 néző. Ve­zette: Madácsí. Bordány: Mihálffy B. ­Hosszú hetek óta a Tisza-t Jj csapata vezetett a me­gyei I. osztályú bajnokságban. Tegnap - annak elle­nére, hogy a szentiváni együttes nem kapott ki - át kellett engednie az első helyet a Mindszentnek, amely Szőregen „gyűjtötte" be a három pontot A bajnoki rajt előtt Kántor Ferenc, a Tisza-Új edzője tartott attól, hogy nem fogják bírni az iramot, s egyszer „el kdl felejteniük" az elsőséget Egyesek meg vannak győződve arról, hogy csak időlegesen került a Kán­tor-legénység a második helyre, s hogy a következő tizenhárom fordulóban még sok érdekes dolog meg­történhet Talán még az is, hogy a Mindszent (vagy más csa­pat?) tartósan „kibéreli" az éllovas helyét! Szabó (Tatai), Fogas, Má­tyás. Peták. Király, Horváth (Monostori), Takács (Péter), Mihálffy Zs., Dávid. Farkas. Edző: Sándor Zoltán. Csanád palota-Nagylak: Tóth — Luczó (Lakita), Gon­da, Locskai. Sebők, Csókás, Harkai, Cseh, Erdei. Er­délyi. Varga. Edző: Molnár László. Gyenge színvonalú mér­kőzéseken a helyzetet job­ban kihasználó csapat nyert Góllövők: Takács, Far­kas, Tatai. ill. Varga. Jók: Király. Mihálffy Zs., Peták, ill. Gonda, Se­bők. Cseh. Ifjúságiak: Bordány-Csa­nádpatota-Nagylak 0-1 Szőreg-Mindszent 0-2 Szőreg, 200 néző. Vezet­te: Pötdi. (A mérkőzésről nem kap­tunk részletes jelentésL) A bajnokság L Martnat 17 13 állása: 3 1 43-11 42 2.rBa4I] 17 12 5 - 36-11 41 3l Sámlii íalu 16 11 3 2 27-15 36 A Tápé* 17 11 5 1 48-16 34 5. Sacrtet FC 17 9 3 5 35-14 • k Mw n mis 17 6 4 7 29-38 22 7.Cnagrád 17 6 3 8 21-32 21 8. Martét* 17 5 5 7 29-25 20 9. Bardáay 17 6 2 9 31-41 20 IMnavleiet ll.lüdeick 16 5 3 8 28-26 18 IMnavleiet ll.lüdeick 17 4 4 9 28-40 16 ITJákaatuék 17 4 4 9 22-41 16 l3.Canádprtata • 17 5 4 8 23-38 15 I4.(*ét 17 4 3 IS 23-31 15 ISSrtng 17 4 2 11 17-48 14 16-Mirabalain 17 2 3 12 19-36 9 Mejjrgvrrv: A Tápétál és a Csanádpalota-Nagylak SK csapataitól 4-4 büntetőpont le­vonva. A Csaavtelek-Sáodorfalva l-8-ás állásnál félbeszakadt, a mér­ni vettük ügye­Ékszíj és Görgőslánc Szakkereskedés Mohech-Gumel Ék-, vezérmü-, bordás, variátor- és átlapolt szíjak, illetve, különböző típusú görgős láncok mg.-i ipari gépekhez és jármüvekhez. Szeged, Bátyai u 10. TeL: 62/481-364, 324-280, 312-998, 312-021