Délmagyarország, 1994. november (84. évfolyam, 256-281. szám)

1994-11-14 / 267. szám

4 DIISPOBUFL 1994. november 14. A férfi vízilabda-bajnokság 5. fordulájában a Csong­rád megyei csapatok közül a Szegedi VG és a Kontavill­Szentesi vereséget szenvedett, mig az Alucon Plettac HVSC győzött.Miként a szentesi pólóshölgyek is reme­keltek a fővárosban. Stieberék a HVSC-nál bizonyultak jobbnak. Szombaton már har­madik alkalommal ren­deztek Szegeden nemzet­közi aerobic versenyt. Elő­ször a budapesti Jumping Jack Klub bonyolította le a látványos küzdelmet, majd a városi sportigazgatóság is fantáziát látott az ese­ményben, s az idén már be­vonták a Coca Cola szegedi kirendeltségét is. Természetesen most is nagyon sokan voltak kíváncsi­ak a versenyre, s nem is csa­lódtak. hiszen kiváló gyakor­latokat mutattak be az aerobi­cosok. A hölgyeknél és a fér­fiaknál is igazolódott a papír­forma. hiszen az abszolút esé­lyesek, Simkó Andrea és Kört­vélyessy Ákos kimagaslottak a mezőnyből. A párosoknál a Dóczi Dorottya-Bolla Mariann duó mindössze egy tizeddel előzte meg a Hídvégi Andrea­Szegedi Ferenc párost. Csapat­ban a színvonalat két együttes képviselte, s végül Katus Ta­más-Katus Attila-Szentgyörgyi Rómeó trió most jobbnak bizo­nyult a Bogár Szilvia-Bottyán Béla-Mészáros Réka gárdánál. - Szerintem a szegedi ver­seny sokkal színvonalasabb volt, mint az egy nappal ko­rábbi budapesti viadal - mond­ta az egykori kiváló tornász, Guczoghy György. • Pedig azt hallottam, hogy ott tiihh külföldi aero­hicos indult, mint itt. - Igen ez (gy volt, azonban ők nem jöttek olyan erős gya­korlatokkal, mint amit a ma­gyarok bemuttak Szegeden. • A magyarokon kívül, a külföldiek közül miért csak a hollandok léptek fel a Tisza-parti városban? - Ennek nagyon egyszerű oka van. A szövetség nem éte­sttette a külföldieket, hogy Szegeden is lesz a budapesti után egy nagy verseny. Csak itt tudták meg, s ez váratlanul érte őket. Pedig szerintem, sokan lejöttek volna, hiszen ismét re­mek hangulatú, elegáns aero­bic napot szerveztek a szege­diek... - nyilatkozta Guczoghy György. A Szeged Kupa végered­ménye. Nők (10 induló): 1. Simkó Andrea (Jumpinng Jack), 2. Mészáros Réka (MASS) 3. Storczer Beáta (Fitness). Férfiak: I. Körtvélyessy Ákos (Every Body), 2. Király Béla, 3. Boros Norbert (Jumping Jack). Páros: 1. Dóczi Dorottya­Bolla Mariann (MASS), 2. Hídvégi. Andrea-Szegedi Ferenc (ELTE), 3. Dombi Orsolya-Király Béla (Jumping Jack). Csapat: 1. Katus Tamás­Katus Attila-Szentgyörgyi Rómeó, 2. Bogár Szilvia­Bottyán Béla-Mészáros Réka, 3. Juhász Aranka-Körtvélyessy Ákos-Thuránszki Balázs. CS. G. L. Vári. Berezvai, Hesz 1, Varga T. I, Martinovics I. Edző: So­mossy József. Kontavill-Szentesi SC: KUNA - Melkun 2, Berki 1, PELLEI 3. Halápi. Tari I, Szénánszki, Matajsz, Ibolya 1, Bárányi 1, Dongó 1, Piti, Kajtár. Edző: dr. Tóth Gyula. Gól - emberelőnyből: 7/5, ill. 9/7. Négyméteresből: 5/5, ill. 1/1. • Az első ráúszásnál a hazaiak hozták el a labdát, de a táma­dásukat nem tudták gólra vál­tani, majd emberelőnyből ve­zetést szereztek, de a vásár­helyiek két góllal válaszoltak. A második negyedben újra Császár volt a gyorsabb, a tá­madás végén Mányai próbálta meg átejteni a labdát Csányi L. fölött, de a kapus voit a rava­szabb, viszont az ellentáma­dásnál Vörös kegyetlenül ki­lőtte a hosszú sarkot. A harma­dik negyedben a hódmezővá­sárhelyiek nagyon elhúztak a fáradó hazaiaktól. A negyed végét Lehmann két szemfüles gólja zárta. Az utolsó játékrész elején Pánczél ritka szép gólt lőtt, ez a találat felrázta a sportiskolásokat, akik Békési és Császár révén hatalmas haj­rába kezdtek, de ez már túl ké­sőn jött az egyik pont meg­mentéséhez. Csanádi Árpád KSI-Alu­con Plettae HVSC 7-10 (1-2, 1-2, 1-5,4-1) Hajós Alfréd uszoda, 200 néző. Vezette: dr. Kiss, Kosz­tolánczy. KSI: Harkai - BÉKÉSI 2, Mányai, CSÁSZÁR 2, Lontai 2, Dávid, Felvégi 1, Boncz­földi. Vári. Bíró, Bleszity. Edző: Pék Gyula. HVSC: CSÁNYI L. ­Király, Csányi Gy., Vörös 2, Nagy, LEHMANN 3, Kasza I, PÁNCZÉL 4, CSERI, Hajdú, Lukácsi. Edző: ifj. Török Sándor. Gól - emberelőnyből: 9/3, ilL 2/1. • A mérkőzés első felében a kevés gól ellenére nagy volt a hajtás. Szremkó centerből kétszer talált be egykori csa­pata kapujába. A hamradik negyedtől elfáradt a BVSC és (gy fokozatosan elhúztak a szentesiek. B VS C-S teffl-Arison a ­Hungerit SC 4-9 (1-2, l-l, 0-4, 2-2) Szőnyi út, 100 néző. Vezette: Lipovics, Báthori. BVSC.Steffl: Szalkay ­Szolga 1, DANCSA, Pelle, Rédei 2, Zantleitner,-Szentkereszti, Miklósfalvi, Varga Z. 1. Edző: Györe Lajos. Arisona-Hungerit SC: Huff - TÓTH G. 3, Sipos E„ Tóth N. 1, STIEBER 3, SZREMKÓ 2, Erdőháti, Sipos A. Edző: dr. Tóth Gyula, Fülöp Tibor. Gól - emberelőnyből: 6/2, ill. 3/1. Szeged Kapa nemzetközi aerobieverseny Fodor céloz, Mátéfalvy várakozó állásponton. (Fotó: Gyenes Kálmán.) • Két győzelem és két vereség Szuper volt a Szuperkupa-győztes Simkó Andrea most sem hibázott. (Fotó: Hárs László) Az újszegedi sportuszo­dában a mérkőzés előtti per­cekben az UTE-táborban volt derűsebb a hangulat. - Jő formában lévő csapa­tomtól kétgólos győzelmet várok - indokolt Kovács István, az újpestiek edzője. Néhány méterrel odébb kollé­gája, Pozsgay Zsolt gondter­helten mondta: - A földkerekség egyik legjobb csapata ellen csak a tisztes helytállásban remény­kedhetünk. Molnár Tamás előnyből sze­rezte a mérkőzés első gól­ját,majd amikor Megyeri került partra. Dala egyenlített. Ezt követően két létszámfölényes helyzetet puskáztak el Fodo­rék. Az első negyed utolsó perceiben az egykori szegedi játékos. Szabó lépett elő fő­szereplővé: előbb 10 méteres sprint után lőtte ki Scsegyerkin kapujának jobb alsó sarkát, másodpercek múltán közelről is eredményes volt. A második játékrész elején Molnár Péter előnyből és Dongó négyméte­resből lőtt góljaival egyen­lített az SZVE. Jó ideig csupán Benedek zúgó kapufája jelen­telt eseményt, mígnem Török ziccerthelyzetben leadott lövé­sét védte bravúrral Mátéfalvy. Beigazolódott, hogy büntetle­nül nem lehet lehetőségeket elszalasztani. A játékrész utol­só másodpercében Benedek előnyből vette be a hazaiak hálóját. Térfélcsere után élmény­számba ment az UTE ötödik gólja: Vincze 20 méteres sprint után mintaszerűen ejtett a szegedi kapuba, miként Csiz­madia távoli fölsősarkos talá­lata is emlékezetes marad. A harmadik negyed további góljai Nitsovits, illetve Molnár Tamás révén előnyből szület­tek, azonkívül Molnár Péter lőtt egy látványos akciógólt. A befejező negyedben beindult a lila-fehér henger: Nitsovits kétszer mattolta a szegedi há­lóőrt. majd a mérkőzés haj­rájában Benedek és Vincze is betalált. Pozsgay Zsolt: - Két negye­den át bizakodtam. Térfélcsere után játékosaim gyermeteg hibáit gólokkal büntette a Szuperk upa-győztes. Kovács István: - Végig a mi akaratunk érvényesült. Zó­nánk, a bravúrosan védő Má­téfalvy jóvoltából kitűnően működött, gyors lefordulások pedig számos akciógólt ered­ményeztek. Szegedi VE - UTE-Pri­mavera 6-11 (1-3, 2-1, 2-3, 1-4) Szeged, 8oo néző. Vezette: Szentgyörgyi, Konrád F. Szegcdi VE: Scsegyerkin ­Csapó, fodor. Mód, Molnár P. 2 MOLNÁR T. 2. Megyeri, Dongó 2, Török, Kiss Cs. Edző: Pozsgay Zsolt. UTE-Primavera: MÁTÉFALVY - SZABÓ 2, Dala 1, BENEDEK 2, Vogel, VINCZE 2, Bene, Zantleitner, NITSOVITS 3, Fazekas , Csizmadia 1. Edző: Kovács István. Gól - emberelőnyből: 10­/4, illetve 10/6. Négyméte­resből: 1/1, illetve 0. THÉKES ISTVÁN • Az első két negyedben szorosan alakult a mérkőzés. Nagy volt a hajtás és felváltva estek a gólok. A medencében és a parton is forró volt a han­gulat. ugyanis mindkét edző gyakran kérdőre vonta a játék­vezetőket. A harmadik játék­rész elején a szentesiek kétszer is eladták a labdát és az ellen­támadásból előbb Gorskov, majd Liebhauser volt eredmé­nyes. Ezzel 10-6-ra elhúztak az angyalföldiek. Ezután a Vasas kihagyott egy kettős emberelőnyt, ez megbosszulta magát, mert a Szentes két gólt tudott lefaragni hátrányából. A befejező játékrészben a vendé­gek kissé elfáradtak, kapko­dóbb lett a játékuk. Ezt bizo­nyítja Tari elpuskázott meg­úszása is. Az ellentámadásból négymétereshez jutott a Vasas és Liebhauser ki is használta a lehetőséget (12-9). A hátralé­vő időben a Szentes már nem tudott felkapaszkodni, (gy a Vasas-Plaket jobb hajrával megnyerte a mérkőzést. Vasas-Plaket-Konta vili­Szentesi SC 15-10 (3-3, 4-3, 3-2,5-2) Komjádi uszoda, 300 néző. Vezette: Matyó, Madarasi. Vasas-Plaket: Kósz - Kon­rád, LIÉBHAUSER 8, GORS­KOV 4, Mészáros, Tóth F„ Megvan a második... SZESK—TFSE 28-20 (14-9) A várakozásnak megfele­lően ezt a mérkőzést biztosan nyerték a szegedi lányok. A hazaiak Oláh révén gyorsan vezetést szereztek, de a főis­kolás lányok gyorsan egyenlí­tettek, s a 4. percben a vezetést is megszerezték. Ez azonban csak tiszavirág életű volt, mert ekkor vezettek először és utoljára a találkozó folyamán. A hazaiak hatalmas lendülettel játszottak, egymásután szerez­ték a szebbnél-szebb gólokat, a 25. percben már hét gól volt az előnyük. Abban, hogy ilyen nagy lett a két csapat között a különbség, nagy érdeme volt Tóth Éva kapusnak, aki szinte védhetetlen lövéseket tett ártal­matlané. s gyors indításaival nem egyszer hozta helyzetbe társait. A félidő utolsó per­R Kézilabda NB I. ceiben még 13-9-re feljöttek a fővárosiak, de Bartucz Mónika újabb gólja után biztos hazai vezetéssel tértek pihenőre a csapatok. Szünet után Gyimesiné olyan gólt dobott, amely láttán sokáig zúgott a taps a Sport­csarnokban. A hatosra szinte berepülve a kapu torkából vágta a hálóba a labdát. A szegediek biztos vezetésük tudatában - szinte állandóan 5­6 góllal vezettek a Tisza-parti lányok - magabiztosan és látványosan játszottak, s egy percig sem hagytak kétséget, hogy melyik csapat hagyja el győztesen a küzdőteret. Ezzel a sikerrel a szegediek újra bizonyították, hogy többre is képesek, s a fiatal játékosok nem csak eredményesen, hanem látványosan is tudnak játszani. Minden esetre még sok mérkőzés van hátra a bajnokság zárásáig, s reméljük ezeken az SZESK még sokszor örvendezteti meg szurkolóit. Szegedi ESK-TFSE 28-20 (14-9). Női mérkőzés. Újsze­gedi Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Keszi, Lövész. Szegedi Egységes SK: TÓTH - Kirsner 3, Oláh, 4, BARTUCZ 9/5, Huba 1, GYIMESINÉ 7, Baunok 4. Csere: Giron (kapus), Arany, Borbély, Bálint. Edző: Barát János. Bravúros győzelmek idegenben Tegáz-Debreceni SI-HKK 98-102 Battai KE-Sz. Postás 72-78 Férfi kosárlabda csapataink, a HKK és az Sz. Postás foly­tatják sikeres menetelésüket, ezúttal Debrecenből és Száz­halombattáról tértek haza bra­vúros győzelemmel. • A mérkőzés nagy részében egységesebb csapatteljesít­ményt nyújtó vendégcsapat Debrecenben hallatlan izgal­mas körülmények között tudott nyerni a sérülésektől sújtott házigazdákkal szemben, akik közül ezúttal csak Medanovics remekelt. Ezzel a Hódmezővá­sárhely visszavágott a szep­temberi, hazai pályán elszen­vedett vereségért. A mérkőzés jegyzőkönyve. Tegáz-Debreceni SI-Hód­mezővásárhelyi KK 98-102 (43-51). Férfimérkőzés. Deb­recen, 1000 néző. Vezette: Szamos, Gidófalvy. Tegáz-DSI: Walke (13/3), MEDANOVICS (39), Kmézics (2), Horváth (11/3), Tomics (26/12). Csere: Senánszky (5), Jakab (2), Szekeres (-), Ónodi­Szűcs R. (-). Edző: Ráthonyi Tamás. HKK: Kocsergin (11), PA­RÁDI (19/9) DR. BORBÁTH (17/6), Jáhni (14), M1LA­TOVICS (30/6). Csere: Czup­rák (7/3), Polányi (4), Kút­völgyi (-). Edző: Valaczkay Győző, Guóth Árpád. Az eredmény alakulása: 3. p.: 9-5, 9. p.: 19-24, 17. p.: 36-46, 26. p.: 56-64, 32. p.: 73-76, 37. p.: 90-91. Kipontozódott: Kocsergin (30 p.), Medanovics (38. p.), Tomics (38. p.), Walke (39. p.). CS. z. • Az őszi idényt az előkelő negyedik helyen végző Postás a második sorozat nyitómér­kőzésén folytatta jó szerep­lését. A nagy iramú, kemény összecsapáson a postások fiatal csapata ismét remekelt, maga­biztosan szerezte meg negye­dik idegenbeli győzelmét. A mérkőzés jegyzőkönyve. Battai KE-Sz. Postás 72-78 )36-40). Férfimérkőzés. Százhalombatta, 200 néző. Vezette: Forray, Kovács. Sz. Postás: VITASZEK (12), Zogovics (14/3), HAVASI (14/9), THUMA (13/9), BÚZÁS (18). Csere: Tiszai (1), Czakó (2), Antal (2), Ország (2). Edző: Valaczkay József.