Délmagyarország, 1994. november (84. évfolyam, 256-281. szám)

1994-11-07 / 261. szám

1994. november 7. SPORTJA 3 20. p.: Veszélyes jobb olda­li vendégakció végén Kop­schitz mentett kivetődve. 24. p.: Balmazújvárosi szöglet után Forkavecz tisztán lőhetett kapura, de mellé dur­rantott. 32. p.: Veres futotta le a ha­zai védőket, de senkitől sem zavartatva, 12 m-ről mellé lőtt. 38. p.: Szécsényi jobb oldali szögletét Nagy A. fejelte reme­kül kapura, de Plutczer kitor­nászta a léc alól. 43. p.: Tóth ment el kitűnő­en a bal oldalon, remek labdát adott középre, a tisztán álló Bernáth-hoz, aki óriási hely­zetben, a kaputól 5 m-re ki­hagyta a vendégek ötödik nagy ziccerét. 53. p.: Szécsényi remekül beadott jobb oldali szögletére Bress emelkedett fel, és kitűnő fejese a kapu jobb oldalában kötött ki, 1-0. 67. p.: Ismét szögletrúgás után szerzett gólt a HLC. Ez­úttal bal oldalról Szécsényi ívelte be a labdát, amit Barna ­ahogy a nagy könyvben meg van írva - bólintotta a jobb al­só sarokba. 2-0. 74. p.: A frissen beállt Győ­ri keverte meg az újvárosi vé­dőket, a kapu előtt 2 m-rel azonban bekerítették, így lö­vése elakadt a védőkben. 77. p.: A vendégek kontra­támadása végén Pál lőtt kapu­ra, de Kopschitz szögletre mentett. Jók: Kopschitz, Varga­Tóth, Szécsényi, Barna, Bress, ill. Veres, Lós, Tóth. Pataki Tamás: - Az első félidőben idegesen, kapkodva játszottunk. Szünet után meg­nyugodva, megérdemelten nyertünk. Tar László: - Aki nem látta a mérkőzést, nem fogja elhin­ni, hogy gólkülönbséget kellett volna javítanunk Vásárhelyen. „Megfogyva bár, de törve nem" kezdte el egymás után második hazai mérkőzését a HLC. Méghozzá két, igen fon­tos poszton kellett nélkülözni sárga, illetve piros lap miatt a játékosokat. A mérkőzés elején További eredmények: Keleti csoport: Tiszavasvá­ri-Gödöllő 3-3 (3-1), DL ker. TVE-Kazincbarcika 2-0 (1-0), Hatvan-Diósgyőr f-1 (0-1), Kaba-Miskolc 5-0 (1-0) Nyíregyháza-Szarvas 2-1 (1-0), Salgótarján-Hajdú­nánás 1-0 (0-0), Tiszakécs­ke-MTK 0-1 (0-0) Nyugati csoport: Tatabá­nya-Mohács 1-0 (1-0), Veszprém-Szombathely 2-0 (1-0), Matáv Sopron-Budafok 1-3 (1-0), BKV Előre­ESMTK 1-0 (0-0), Pécsi VSK-Siófok 0-0, Paks-Keszt­hely 2-1 (1-0), Baja-Dunaferr 2-1 (2-0), Beremend-Százha­lombatta 2-3 (0-2) Barna úgy fejelte kapura Szécsényi beívelt labdáját, ahoigyan az a „nagykönyvben" meg vagyon írva. (Fotó: Tésik Attila) fi középmezőnyben a HLC HLC-Balmazújváros 2-0 (0-0) Vásárhely, 1300 néző. Vezette: Dravecz. HLC: Kopschitz - Nagy A. - Varga-Tóth, Szécsé­nyi - Kiss Cs., Kemenes (Sípos a 84. percben), Bélte­ki, Bress, Mihálffy - Boruzs (Győri a 68. percben), Barna. Edző: Pataki Tamás. Balmazújváros: Plutczer - Fige, Szabó, For­kavecz, Nagy L. - Kaszás (Pál a 67. percben), Veres, Tóth, Kovács - Bernáth (Nagy Cs. a 69. percben), Lós. Edző: Tar László. Góllövő: Bress, Barna. Sárga lap: Kemenes az 59., illetve Kovács a 26. és Plutczer az 59. percben. úgy tűnt, több játékos is idege­sen mozog ideiglenes posztján, ugyanis ilyen felállásban még sohasem játszott a HLC. Nagy A. először söprögetett, Bélteki először állt a középpályás sor tengelyében. Negyedóra eltel­tével úgy tűnt, megoldhatatlan feladat előtt állnak a vásár­helyi játékosok. A vendégek szinte minden támadása „élet­veszélyes" volt. A sikertelenség letörte őket, és a magára talált HLC egyre magabiztosabban vette át a játék irányítását. Az első gól csak fokozta Bressék támadókedvét, és húsz percig esélyt sem adtak a vendégek­nek az első félidei játékuk meg­ismétlésére, sőt a „tanári" megmozdulások újabb gólt eredményeztek. Tanítani lehet­ne, ahogy Szécsényi beívelte a szögletet, éppúgy, mint Barna Gabi fejesét, aki a labda fölé emelkedve a hosszú sarokba bólintott. A gólok után Győri beállása színesítette a HLC já­tékát, aki két alkalommal is gólhelyzetbe került. Azt talán már felesleges leírni, hogy Mi­hálffy jó helyzetben, senkitől sem zavartatva 12 m-ről fölé lőtt. „Ilyen nincs, nem létezik, hogy valaki 188 perc alatt ne találja el a kaput!" - mondták többen is. Ráadul olyan valaki, aki az elmúlt bajnokságban há­2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. t(). 11. 12. 13. 14. 15. 16. A Keleti MTK Salgótarján Ka ha Nyíregyháza Tiszakécske K.barcika Diósgyőr III. kerület Szarvas Vásárhely Balmazújv. Hatvan Gödöllő Hajdúnánás Tisza vasvári Miskolc csoport állása: 12 10 I 1 20- 2 31 2 1 32-14 29 2 2 19-8 26 2 4 14-16 20 4 3 20-11 19 1 5 23-21 19 3 6 3 15-14 *I5 4 3 5 14-14 15 3 5 13-15 15 3 5 15-18 15 2 6 23-25 14 4 5 14-17 13 4 5 15-19 13 2 7 5-12 11 4 7 13-30 7 110 8-27 4 Labdarúgó NB II. fA Nyugati csoport: zi gólkirály volt. Sipos, a másik ifjúsági játékos keveset volt a pályán, de megmozdulásai éreztették: érdemes figyelem­mel kísérni fejlődését. OLASZ LÁSZLÓ 1. BKV Előre 12 * 2 2 19-12 26 2. Siófok 12 7 3 2 25-11 24 3. Százhalomb. 12 7 3 2 20-16 24 4. Veszprém 12 < 4 2 15-7 22 5. Paks 12 6 2 4 17-14 20 6. Baja 12 5 4 3 20-20 19 7. Budafok 12 5 4 3 18-18 19 8. Keszthely 12 5 3 4 21-16 18 9. Mohács 12 5 3 4 18-14 18 10. Haladás 12 5 - 7 21-19 15 11. Dunaferr 12 3 5 4 8-8 14 12. Matáv SC 12 4 1 7 19-22 13 13. Tatabánya 12 4 1 7 11-16 15 14. Beremend 12 3 1 8 14-21 10 15. ESMTK 12 3 - 9 8-26 9 16. Pécsi VSK 12 1 2 9 8-22 5 A megyei II. osztályú lab­darúgó-bajnokság 13. fordu­lójának rangadóját Kiszom­boron játszották. A vendég Gyálarét azonban a nagyköz­ségben is otthonosan moz­gott, s biztosan nyert. Érde­kesség, hogy öt mérkőzésen a hármas szám dominált. Kiszombor-Gyálarét 0-3(0-1) Kiszombor, 400 néző. Ve­zette: Kubatovics. Kiszombor: Gulyás - Tóth, Petyó, Haklik (Cseh), Botlik, Méhes, Fancsali, Juhász, Ka­sza, Koczkás, Sztán. Edző: Haklik János. Gyálarét: Fürtön - Nagy, Szabó, Dóda. Bogár (Bánfi T.), Káity, Illés T., Nóvák, Har­math. Bánft I., Antalik. Edző: Bogár János. A minden csapatrészében jobb Gyálarét győzelme ilyen különbséggel is megérdemelt a rangadón ezúttal rendkívül enerváltan futballozó hazaiak ellen. Gólszerző: Antalik 2, Káity. Kiállítva: Petyó. Jók: Fancsali, Tóth, ill. az egész vendégcsapat. Ifjúságiak: Kiszombor­Gyálarét 4-0 Apátfalva-Fábiánsebestyén 3-1 (2-0) Apátfalva, 150 néző. Vezet­te: Hegyi. Apátfalva: Rakity - Sóki, Bartucz, Nagy (Köteles), Pé­csi, Imre, Varga, Balogh (Re­stás), Mátó, Károlyi (Somodi), Németh. Edző: Restás János. Fábiánsebestyén: Gyuris ­Harkai, Rózsa, Erdődi, Lő­rincz, Györgyi L., Takács (Be­nedek), Gulás, Györgyi I., Bó­rák, Felföldi. Edző: Pataki An­tal. Gólszerzők: Németh, Káro­lyi, Köteles, ill. Bórák (1 l-esből). Jók: Rakity, Imre, Németh, Pécsi, ill. Bórák, Gulás, Rózsa. Végig a hazaiak irányították a mérkőzést, s ha gólhelyzetei­ket jobban kihasználják, na­fi Gyálarét semmit sem bíz e véletlenre gyobb különbségű győzelmet arathattak volna. Ifjúságiak: Apátfalva-Fá­biánsebestyén 2-1 Földeák-Tömörkény 2-1 (2-0) Földeák, 150 néző. Vezette: Kónya. Földeák: Bátori - Nagy (Orosz), Horváth, Sándor, Ba­jusz, Kiss G., Mészáros, Szabó Cs., Juhász (Szűcs), Bugyi (Veszelovszki), Balázs. Edző: Tóth Imre, Szabó Csaba. Tömörkény: Soós - Kiri, Tóth Z., Tóth Cs., Gémes, Ba­lanyi, Gábor, Rácz Cs., Rácz J. (Samu), Horváth (Jaksa), Ká­das. Edző: Fehér László. Góllövők: Bugyi, Kiss, ill. Kádas. Kiállítva: Soós, Gémes. Jók: Bátori, Horváth, Kiss G., ill. Samu. Szikrázóan, kemény mérkő­zésen a Földeák hat kapufát rú­gott, s megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Ifjúságiak: Földeák-Tö­mörkény 1-2 UTC-Nagymágocs . 1-3(1-1) Újszeged, 100 néző. Ve­zette: Horváth T. UTC: Szekeres - Bódi, Ba­logh, Katona, Herédi - Szabó (Zsíros), Magda (Gál), Szél, Kakuszi - Szalai, Somodi. Edző: Szél László. Nagymágocs: Szilágyi ­Piti, Németh, Nacsa, Balogh ­Szlopóczki, Nagy, Pintér, Rácz - Szilágyi I., Paczuk. Edző: Li­bor Zoltán. Góllövők: Magda, illetve Paczuk (3). A második félidőben na­gyobb akarattal küzdöttek a vendégek, és Paczuk újabb góljával váratlan győzelmet A gyálarétiek öröme Kiszomboron sem volt véletlen. (Fotó: Gyenes Kálmán) fA Labdarúgó — Megyei II. osztály szereztek. Az UTC mélyen tu­dása alatt játszott. A mezőny legjobb játékosa Paczuk volt, de a teljes ven­dégcsapat jó teljesítményt nyújtott. Ifjúságiak: UTC-Szegvár 3-0 Algyő-Astra FC 1-3 (1-0) Algyő, 200 néző. Vezette: Szeleczki. Algyő: Boros - Nicu, Bol­dizsár G., Beck, Dobos, Heté­nyi (Szívós), Kiss, Farkas (Kun), Portörő, Soós (Kovács), Makra. Edző: Portörő Imre, Portörő Lajos. Astra: Enyedi - Bognár (Szűcs), Prágai, Bokor, Benkő, Kiss, Bánfi, Vajda (Szabó II.), Szabó A., Rostás, Csávás. Edző: Kérdő Sándor. Góllövők: Boldizsár, ill. Csávás, Rostás, Bokor. Jók: Kiss, ill. Csávás, Bokor. Prágai. Két ellentétes félidő után a vendégek lelkes játékukkal megérdemelten nyertek. Ifjúságiak: Algyő-Astra FC 4-1 Tanárképző-Szentesi Kinizsi Bányai TE 3-3 (3-1) Kisstadion, 100 néző. Ve­zette: Forgó. Tanárképző: Bodnár - Cs. Nagy, Berta, Csipak (Kubát), Belegrai, Rónai, Lukács, Gyü­re (Albert), Adorján, Sümegi, Albert J. (Paszternák). Edző: Miskolczi József. Szentes: Vadász - Szél, Ha­tár, Bugyi, Bakai, Tóth (Ök­rös), Tari (Varga), Holozsai, Nagy, Stráma, Kovács (Büde). Edző: Csepregi Lajos. Góllövők: Berta (2), Sü­megi, ill. Holozsai (2), Stráma. Jók: Berta, Sümegi, Cs. Nagy, ill. Vadász, Holozsai, Stráma. Küzdelmes mérkőzésen igazságos döntetlen született. Röszke-Ferencszállás 0-0 Röszke, 150 néző. Vezette: Kószó. Röszke: Szabó - Gyöngyi (Tóth), Hornyák, Kovács A., Papdi, Toppantó, Tanács (Far­kas), Kovács R., Tari, Szeke­res, Csiszár. Edző: Berki Ist­ván. Ferencszállás: Csapó - Pi­picz. Uracs, Vörös, Bottyán, Bíró, Kovács, Katkó, Frank, Juhász, Nagy. Edző: Kovács József. Szeles időben csapkodó já­tékot láthatott a közönség. A végeredmény hűen tükrözi a látottakat. Ilyen szerepléssel egyik csapat sem érdemelt vol­na győzelmet. Jók: Szabó, ill. Kovács. Ifjúságiak: Röszke-Ferenc­szállás 2-3 Szatymaz-Ruzsa 2-2 (0-0) Szatymaz, 100 néző. Vezet­te: Kiss T. Szatymaz: Zámbó - Né­meth I., Zsemberi J. Németh II., Szanka, Kasza (Barta), Tol­di, Tóth, Zsemberi S., Bárányi (Újvári), Ocskó. Edző: Spiller László. Rúzsa: Lehoczki - Tanács, Berkó, Szabó, Huszka, Makra. Papp, Krisztin (Kazi), Varga, Király, Tornyai. Edző: Mis­kolczi Mihály. Góllövők: Tóth (II-esből), Újvári, ill. Varga (2, egyet 11­esből). Jók: Zámbó, Újvári, ill. Varga, Berkó. Alacsony színvonalú mérkő­zésen igazságos pontosztozko­dás született. A Szatymaz is­mét a 90. percben kapta a gólt. Ifjúságiak: Szatymaz- Rú­zsa 5-3 A bajnokság állása: 1. Gyálarét 1311 ­2 38-13 33 2. Kiszombor 1310 ­3 30-16 30 3. Röszke 13 7 3 3 34-18 24 4. H. Astra FC 12 7 3 2 27-13 24 5. Szentes B. 13 6 4 3 26-18 22 6. Ferencsz. 12 5 4 3 28-16 19 7. Algyő 13 6 1 6 25-21 19 8. Apátfalva 13 5 4 4 23-22 19 9. Tanárképző 12 5 3 4 25-20 18 10.UTC 12 5 2 5 22-21 17 11.Tömörkény 13 5 1 7 18-23 16 12.Ftíldeák 13 4 3 6 24-27 15 13.Fábiáns. 13 4 ­9 16-38 12 14.Nagymágocs 13 1 6 7 15-33 9 15.Ruzsa 13 2 3 8 14-36 9 ló.Szatymaz 13 ­1 12 12-42 1 fölényei győzelem SZDRE­Közgazdasági Egyetem 3:0 Nem ez volt a Szegedi DRE női röplabda-csapatának leg­jobb napja. A szegedi lányok ugyanis szombaton délben nem éppen azt nyújtották, amire ké­pesek. Igaz, a győzelemhez ennyi is elegendő volt a Köz­gazdasági Egyetem csapata el­len, mivel a fővárosiak nem képviselnek valami nagy já­tékerőt. Az első szettben még szoros volt a küzdelem, de ek­kor is elsősorban azért, mert a hazaiak sokat könnyel műsköd­tek. Arra azonban vigyáztak, hogy a játszmát ne veszítsék el. A második és harmadik szettben viszont már csak az történt, amit a szegediek akar­tak, s a fölényes győzelem sem maradt el. A mérkőzés végén Ducsai Géza edző elégedetlen volt tanítványai teljesítményével, s csak annyit jegyzett meg: úgy látszik, hogy a győzelemhez ennyi is elegendő volt... SZDRE-Közgazdasági Egyetem 3:0(11, 10,3). Arany János Általános Isko­la tornaterme, 100 néző. Ve­zette: Zach, Policsányi. SZDRE: Huff, B. Tóth, KOMÁROMI, Kiss K„ Balázsik, SZL1VKÓ. Csere: Csókási, Kancz, Balogh. Edző: Ducsai Géza. Közgazdasági Egyetem: Herke, Schumet, Gróf, Kovács K., Verebélyi, Szalai. Csere: Dobler. Edző: Kiss Lajos.