Délmagyarország, 1994. október (84. évfolyam, 230-255. szám)

1994-10-10 / 237. szám

2 III) SPORTJA 1994. október 10. A Szegedtől korábban elkül­dött Czibere László edzőnek új csapata, a Dózsa vett bosszút a megyeszékhely helyi rangadó­ján. Győztesen tért haza Mező­kovácsházáról az „idegenspe­cialista" Kiskundorozsma. Ugyanakkor nem kísérte sze­rencse a Szegedi VSE és a Ma­kó FC játékát - mindkettő ha­zai pályán szenvedett vereséget. Szeged FC-Szegedi Dózsa 0-1 (0-1) Felső Tisza-parti Stadion, 500 néző. Vezette: Tumó. Szeged FC: Csaban - Kraj­czár, Tóth-Kovács, Lévai ­Újvári (Hűvös), Turján, Illyés (Katona), Gréczi, Dézsi - Do­robantu, Vasziljevics. Edző: Nagylaki Kálmán. Dózsa: Csehó - Magyar, Bóka, Szélpál - Márton, Sahin, Koltai, Vándor (Papp), Rácz (Bozga) - Miklós, Bosánszky (Luczás). Edzó: Czibere László. 18. perc: Ritkán látható po­tyagóllal szerzett vezetést a Dó­zsa. Vándor lövését szögletre hárította Csaban, majd a szög­letből Koltai laposan küldte be a labdát, amit Illyés átlépett és ezzel alaposan „átrázta" kapu­sát, Csabánt, aki már csak a gólvonalon túl tudott a labdá­hoz émi, 0-1. 26. perc: Szélpál nagysze­rűen ugratta ki Bosánszkyt, aki már csak a kapussal állt szem­ben, de a vetődő Csabanba lőt­te a labdát. Óriási helyzet volt! 38. perc: Újra Bosánszky került nagy helyzetbe, de lövé­sét ezúttal is védte Csaban. 52. perc: Dorobantu mint­egy 18 méterről, szabadrúgás­ból leadott lövése a kapufáról vágódott az alapvonalon túlra. 57. perc: Miklós húzott el a jobb oldalon, pontosan középre adott, de Boszánszky lekésett, s oda lett a nagy helyzet. 75. perc: Egy ellentámadás után két hazai védővel szemben négy Dózsa védő nyomult a szegedi kapu felé, de a lila-fe­hérek túlkomplikálták a dolgot. 80. perc: Bosánszky (ki tudja már hagyadszor?) ugrott ki, újra csak Csabannal állt szemben, de lövése ezúttal sem kötött ki a kapuban... A három idegenlégióssal felálló Szeged FC ellen megle­pően jól játszott a Dózsa. Oko­san tartotta a labdát, aztán, amikor arra mód adódott, ked­Czibere „bosszúja" a Tisza-parti stadionban Magyar (világos mezben) volt a Dózsa egyik legjobbja. Nagyszerűen szerelt, s a támadásokat is jól indította. Itt éppen Gréczit igyekszik megakadályozni a beadásban. (Fotó: Hárs László) Labdarugó O NB III. venc fegyverét, a kontrázást al­kalmazhatta. A vezetést mégis egy szerencsés góllal szerezték meg, de a mérkőzés folyamán a dózsások annyi helyzetet hagytak ki, hogy nem lett vol­na meglepetés, ha 3-4 góllal nyerik a találkozót. A Szeged FC megismételte a Kiskőrös elleni gyenge teljesítményét, szinte helyzetet sem tudott ki­alakítani ellenfele kapuja előtt. A látottak alapján a Dózsa a nagyobb gólkülönbségű győ­zelemre is rászolgált volna. Jó: Turján, illetve "Magyar, Szélpál, Koltai. Ifjúságiak: Szeged FC­Szegedi Dózsa 5-0 P. SÁNDOR JÓZSEF Makó FC-Kecskeméti SC 2-4 (0-1) Makó, 800 néző. Vezette: Kokavecz. Makó: Ménesi - Urbán, Le­indler, Anda - Csák, Talmácsi, Bódi, Kis (Török), Karsai ­Márki, Bárány. Edző: Kolozs­vári János. Kecskemét: Kiri - Engel ­Juhász, Bende, Máté, Truczka - Andriska (Kislőrincz), Barna, Pécsi (Lapsánszki) - Csordás, Lehota. Edző: Losonczy László. 15. p.: Leindler rossz pasz­szát Andriska lefülelte a jobb oldalon, betört a 16-oson belül­re, majd középre adott Lehotá­hoz, aki nyolc méterről, sen­kitől sem zavartatva, a hálóba lőtt, 0-1. 60. p.: Andriska a jobb ol­dalon az ötösig vitte a labdát, majd éles szögből leadott lö­vését bravúrral védte Ménesi. A kipattanót Andriska okosan középre lőtte, ahol Barna bom­báját még mentették a védők, de a kipattanót Lehota egy mé­terről a hálóba helyezte, 0-2. 61. p.: Andriska a fél pályá­ról ívelt a makói tizenhatosra, ahol Ménesi állva várta a lab­dát, és a nagy lendülettel be­robbanó Lehota, megelőzve a kapust, 15 méterről a kapu kö­zepébe csúsztatott, 0-3. 78. p.: Lehota a félpályáról indulva mutatott be cselsoro­zatot, csak a kapussal állt szemben, amikor önzetlenül Barna elé gurított, s ő 8 méterr­ől a bal felső sarokba lőtte a labdát, 0-4. 86. p.: Bódi cselezgetett a jobb oldalon, majd éles szög­ből mintegy öt méterről a ka­pus hasa alatt a gólvonal mögé gyötörte a labdát, 1-4. 90. p.: Karsai középre emelt labdáját Márki fejelte Csák felé, aki látványos mozdulattal, fél fordulattal kapásból a há­lóba bombázott, 2-4. A minden csapatrészben jobb KSC teljesen megér­demelte a győzelmet. Jók: senki, illetve Lehota és Andriska (a mezőny legjobb­jai), Barna, Pécsi, Bende. Ifjúságiak: Makó-Kecs­kemét 0-9 SZVSE-Kalocsa 1-2 (l-l) Vasutas-pálya, 200 néző. Vezette: Bogyó. SZVSE: Demeter - Kiss P„ Takács J., Udvari - Kothencz (Fejes) Kispál, Süli, Pikó, Ud­vari - Tóth Á. (Majid), Tóth L. Edző: Protity Sándor. Kalocsa: Gojtán - Mán, Aradi, Paletta - Farkas, Már­ton, Evanics (Zsibók), Miskol­czi, Bolvári (Szallai) - István, Vén (Mácsai). Edző: Molnár Ferenc. 14. perc. Tóth L. beadását az előre húzódó Simon küldte a vendégek kapujába, 1-0. 28. pere: Jobb oldali beadás szállt középre, a vasutas védők késlekedtek a közbelépéssel, s a jól felugró István a kapuba fejelte a labdát, 1-1. 81. perc: Kavarodás a hazai kapu előtt, egy gyenge lövés ment kapura, amibe Simon olyan szeretcsétlenül nyúlt bele, hogy a lábáról a saját ka­pujába vánszorgott a labda. Öngól, 1-2. A szegény embert még az ág is húzza, hiszen a vasutasok alig tudtak összeszedni tizen­egy ép labdarúgót, hogy kiáll­hassanak, s a félidő végén Kot­hencz, míg a második félidő elején Tóth Á. vált ki sérülés miatt a csapatból. Ennek elle­nére a hazaiak nem játszottak rosszul, volt mind a két félidő elején 15-15 percük, amikor akár gólokkal is vezethettek volna. A vendégek összeszo­kott csapat benyomását keltet­ték, s ügyesen használták ki, hogy az SZVSE két emberét is elveszítette, s csak egyik he­lyett tudott megfelelő játékost a pályára küldeni. A vasutasok nem érdemeltek vereséget, a döntetlen jobban megfelelt volna a játék képének. Jó: Takács, Fejes, illetve István, Farkas, Mán. Ifjúságiak: SZVSE-Kalocsa 0-8. P. S. J. Mezőkovácsházi TE­Kiskundorozsma 1-4 (0—3) Mezőkovácsháza, 200 néző. Vezette: Kiss. Mezőkovácsháza: Tóth I. ­Szekeres (Molnár), Kovács, Kovalcsik (Fejes), Lucián ­Papp, Radu, Dumitriu, Maró­csík (Mészáros) - Pisont R., Lénárt. Edző: Gyöngyösi Károly. Kiskundorozsma: Tóth Z. - Simovics, Szabó T., Hegyesi, Farkas - Fábián, Szabó G. (Móra), Nagy, Illés (Markó) ­Szabó Zs., Tóth G. Edző: Vágó Attila. 18. p.: Szabó Zs. a 16-os vonalán kapta a labdát, egyet igazított rajta, majd lövése a bal alsó sarokban kötött ki, 0-1. 26. p.: Illés a bal oldalon húzott el, mintaszerű beadása Szabó Zs. elé került, aki 5 m­ről az üres kapuba lőtt, 0-2. 42. p.: Szabó Zs. és Tóth G. sakk-matt helyzetet dolgozott ki a hazai kapu előtt, a védők díszkíséretében Tóth G. 8 m­ről a kapu közepébe lőtt, 0-3. 47. p.: Pisont R. a bal olda­lon 20 m-ről szabadrúgást vég­zett el, amit a kapu jobb olda­lába csavart, 1-3. 72. p.: Tért ölelő átadást ka­pott Illés a jobb oldalon, és két csel után a jobb alsó sarokba helyezte a labdát, 1—4. A vendégcsapat óriási lelke­sedéssel játszott, amit gólokra is váltottak. Megérdemelten vitték el a bajnoki pontokat az enerváltan, néhol unottan ját­szó mezókovácsházi csapat otthonából. Jók: Tóth I., ill. az egész vendégcsapat. Ifjúságiak: Mezőkovácsházi TE-Kiskundorozsma 1-4 További eredmények: KTE-Orosháza 1-0 (1-0), Cegléd-Gyula 1-0 (1-0), Me­zőberény-Kiskőrös 1-3 (0-1), Kiskunfélegyháza-Békés 3-2 (2-1) A bajnokság állása: Í.Kalocsa 9 7 2 0 18-7 23 2. Kiskdros 9 7 1 1 24-5 22 3. KTE 9 « 1 4. Szegedi Dózsa 9 4 2 5. Békés 9 4 2 6. Szeged FC 9 4 1 7. Dorozsma 9 3 3 8. MakA FC 9 4 0 9. Gyula 9 3 3 10. KSC 9 3 3 11. Kk. télegyh. 9 3 3 12. SZVSE 9 3 1 13. Orosháza 9 3 1 14. Cegléd 9 2 l" 15. MezAberény 9 2 1 16. M.kovácsháza 9 1 29-9 9-8 15-19 14-15 17-14 16-13 10-8 12-13 11-12 12 13-13 11-15 7-17 4-20 6-27 A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság nyolcadik for­dulójában az l-l volt a „slá­gereredmény". A nyolc talál­kozó közül ugyanis fele végző­dött egy-egy góllal. A pályavá­lasztók közül csak a Szentes és a Mindszent tudott nyerni. Vendégként pedig a Tápé és a Móraváros szerezte meg az összes pontot. Szőreg-Csanádpalota­Nagylak l-l (1-0) Szőreg, 200 nézó. Vezette: Gábor. Szőreg: Meiszter - Csehó, Szél J.. Dékány, Zsikó T., Ádelhardt, Hűvös, Papp, Len­gyel, Valkai (Szvétecz), Buk­nicz. Edző: Szamosszegi Gábor. Csanádpalota-Nagylak: Tóth - Pécsi, Szabó, Locskai, Benczik (Gábor), Ferenczi, Cseh, Lakita, Gonda, Sebők, Varga S. Edző: Molnár László. Az első félidőt végigtámad­ta a Szőreg, és megérdemelten vezetett. A második játékrész­ben feljavult a vendégcsapat, tgy ki is egyenlített. Az utolsó tizenöt percben a mérkőzés váratlanul paprikás hangulatú lett, azonban a játékvezetői hármas jól látta el feladatát. A döntetlen igazságos. Góllövők: Buknicz, ill Ferenczi. Jók: Csehó, Ádelhardt, Dé­kány, Buknicz, ill. az egész csanádpalotai csapat. Ifjúságiak: Szőreg-Csanád­palota-Nagylak 3-0 Mindszcnt-Sándorfalva 14) (0-0) Mindszent, 300 nézó. Vezette: Keresztúri. Mindszent: Őze - Gardi, Dóda, Elekes, Bullás, Sátor, Korom, Bakó, Bozó, Mucsi, Szécsi (Gyovai). Edző: Jelenft István. Sándorfalva: Gémes - Mé­száros, Patocskai (Bitó) (Szél), Nagy V., Fujkin, Tóth, Bese­nyei, Nagy Á., Sebestyén, Fö­di, Gajdacsi. Edző: Pénzes József. Igazi, rangadóhoz illő han­gulatú és iramú mérkőzésen végig a hazai csapat irányított, és helyzetei alapján nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. Góllövő: Korom. Jók: Dóda, Korom, Sátor, ill. Sebestyén. Ifjúságiak: Mindszent-Sán­dorfalva 0-0 ARADI TIBOR Kistelek-Mórahalom l-l (0-0) Kistelek, 200 néző. Vezette: Madácsi. Kistelek: Mihálffy - Sejben Gy., Koncz, Horváth A., Pipicz (Böröcz), Czifra, Horváth Zs., Sejben J., Török, Virág Cs., Muhel. Edzó: Czeigerschmidt Sándor. Mórahalom: Farkas - He­vesi, Csipak, Császár, Balogh, Hargitai, Ábrahám, Bóka, Nógrádi. Masa (Szabó), Kó­szó. Edző: Zádori Gyula. Gyenge színvonalú mérkő­zésen igazságos pontosztoz­kodás született. Góllövők: Muhel, ill. Bóka. Jók: Koncz, Sejben Gy., ill. Nógrádi, Farkas. Ifjúságiak: Kistelek-Mó­rahalom 7-0 Bordány-Csanytelck l-l (1-0) Bordány, 200 néző. Vezette: Tóth G. Bordány: Kálmán - Fogas, Farkas J. (Dávid), Soós, Szabó, Mátyás, Dudás, Monostori (Bóka), Őze, Kádár (Hajdú), Farkas Z. Edző: Bogdán István. Csanytelek: Berkes - Sza­bó, Mészáros D., Gémes, Se­bők, Maszlag, Mészáros A., Muskó, Kálmán, Kovács, So­modi. Edző: Dósa-Rácz Pál. Gyenge színvonalú mérkő­zésen a hazaiak Őze révén, ka­pu előtti kavarodásból, sze­rezték meg a vezetést. A ven­dégek a második játékrész 1. percében Maszlag jóvoltából egyenlítettek, sőt a 73. percben 1 l-eshez jutottak, de a büntetőt Kálmán nagy bravúrral hárí­totta. A játékvezető a 74. perc­ben Őzét és Mészárost dulako­dásért kiállította. Jók: Szabó, ill. Sebők, So­modi. Szabó. Ifjúságiak: tíordánv-Csany­telek 7-2 Szentesi FC-Mártély 14) (0-0) Szentes, 200 nézó. Vezette: Zábrák. Szentesi FC: Janiga - Bar­tyik, Sípos, Bottyán, Sarkadi, Szabó (Verók), Gulyás, Jernei, Juhász, Verebélyi, Mészáros. Edző: Koncz István. Mártély: C. Molnár - Tóth II. J., Czuczi, Szűcs, Szrenka, Csáki, Daraki (Dobsa), Tóth Cs., Kandó, Kovács (Bánfi)„ Kazán. Edző: Antal Ferenc. Egy bejelentéssel kezdődött a mérkőzés: a hazai csapat a napi bevételt játékostársuk. Fe­hér Zoltán kórházi kezelésére ajánlotta fel, aki a csapata leg­utóbbi mérkőzésén szenvedett súlyos sérülést. Ami a mér­kőzést illeti, a szerkezetileg alaposan felforgatott szentesi­ek nehezen szerezték meg a győzelmet. Sok gólhelyzetet, közötte büntetőt is hibáztak. A 60. percben Verebélyi, aki ad­dig semmi számba vehetőt nem „követett el", remek moz­dulattal maga elé tette a labdát, és kilőtte a bal alsó sarkot, 1-0, ezzel eldöntve a mér­kőzést. Jók: Janiga, Bottyán, ill. C. Molnár (a mezőny legjobbja). Ifjúságiak: Szentesi FC­Mártély 1-2 PÁDÁR ZOLTÁN Csongrád-Tápé 2-3 (1-2) Csongrád, 300 nézó. Vezette: Kérdő. Csongrád: Kurucz - Nagy, Magony (Varga), Kiss, Keller, Száraz, Fási, Pajkó, Kiri, Tóth, Justin. Edzó: Kajtár István. Tápé: Bagdi - Djuric (Ter­hes), Vári, Heidner, Bába, Bu­gyinszki, Fazekas, Róka, Vár­szegi, Bischof (Kószó), Bu­cholcz. Edző: Lóczi István. A bajnokesélyes csapat szo­ros mérkőzésen megérdemel­ten nyert a fiatal csongrádi gár­da ellen. A vendégek már 2-0­ra is vezettek, ám a hazai csa­pat mindent egy lapra feltéve támadott, így sikerült kiegyen­lítenie, de a Tápé egy kontratá­madás végén bebiztosította győzelmét. A vendégek a 75. percben büntetőt hibáztak. Góllövők: Kiri (1 l-esből), ill. Vári (öngól), Djuric, Bu­cholcz. Jók: Kurucz, Kiri, Fási, Nagy, ill. Várszegi, Djuric, Róka. Ifjúságiak: Csongrád-Tápé 0-4 Labdarúgó Megye I. Üllés-Móraváros 1-4(1-1) Üllés, 200 néző. Vezette: Bánóczki. Üllés: Horváth - Popovics, Szrenka, Kálmán, Farkas, Szi­lágyi, Gyuris, Bálint, Grezsa, Kovács, Csúri. Edző: Ágoston István. Móraváros: Horváth - Ras­kó Z., Csúcs, Török, Révész, Raskó T., Molnár, Farkas, Ha­dár, Péter, Prágai. Edző: Tóth Lajos. A bajnokság közbeni alapo­zást és a sorozatos játékvezetői tévedéseket ennél nagyobb csapat sem bírja el, de nem csak a nap süt Úllésen fénye­sen, hanem a csapat is fog még fényesen szerepelni. Góllövők: Grezsa, ill. Csúcs, Raskó T., Hadár 2. Jók: Grezsa, Szrenka, Bá­lint, Kálmán, ill. az egész csapat. Ifjúságiak: Üllés-Móravá­ros 1-3 Zákányszék-Tisza Új . l-l (l-l) Kisstadion, 300 néző. Vezette: Kovács. Zákányszék: Antal - Tóth T., Kovács, Száraz, Timár ­Szabó Zs. (Börcsök R.), Hor­váth, Szanka (Fodor), Hegedűs - Németh (Zsikó), Szita. Edző: Balogh Attila. Tisza-Új: Ökrös - Jankó, Szalai (Dobó), Dóra, Dancsó ­Temesvári, Molnár, Suhai, Ba­jusz - Simon, Mádi. Edző: Kántor Ferenc. Két ellentétes félidőt látha­tott a szépszámú nézősereg. Az első játékrészben a vendégek játszottak mezónyfölényben, helyzetük is adódott, de ezeket kihagyták. A második játék­részben a Zákányszék ügyesen tartotta a labdát a mezőnyben, magabiztosan védekezett, és veszélyes ellentámadásokat ve­zetett, amelyek végén Zsikó két alkalommal is százszáza­lékos helyzetet hagyott ki. A jó iramú mérkőzésen igazságos eredmény született. Góllövő: Szita, ill. Bajusz Jók: Antal, Tóth T., Ko­vács. Horváth, ill. Molnár, Simon. Kiállítva: Mádi (a mérkő­zés végén a játékvezető meg­sértéséért). Ifjúságiak: Zákányszék-Ti­sza Új 1-8 A bajnokság állása: 1. Tisza-Új 8 5 3 - 17-7 18 2. Szentes FC 8 5 2 1 20-5 17 3. Mindszent 8 5 2 1 17-5 17 4. Sándorfalva 8 4 2 2 10-10 14 5. Bordány 8 4 2 2 16-20 14 6. Tápé 8 5 2 1 18-8 13 7. Csongrád 8 3 2 3 10-8 11 8. Kislelek 8 3 2 3 15-16 11 9. Zákányszék 8 3 2 3 >0-16 11 10. Móraváros 8 3 14 13-14 10 11. Mártély 8 2 2 4 16-12 8 12. Üllés 8 2 2 4 10-13 8 13. Csanytelek 8 1 2 5 6-13 5 14. Mórahalom 8 1 2 5 6-15 5 15. S/órejí 8 1 1 6 8-24 4 16. Csanád palota 8 1 3 4 6-12 2 Megjegyzés: a Tápétól és a Csanádpalota-Nagylaktól 4-4 büntetőpont levonva.