Délmagyarország, 1994. szeptember (84. évfolyam, 204-229. szám)

1994-09-05 / 207. szám

1994. szeptember 5. inra SPDRTJA 3. NOB-üles Párizsban Magyar kitüntetés A NOB 103. ülése magyar vonatkozású eseménnyel kezdődött vasárnap délelőtt a jövő századot idéző CNIT-köz­pont Brillat Saverin színháztermében. Jüan Antonio Sa­maranch, a NOB elnöke köszöntötte a téli olimpia bélyegpá­lyázata első három helyezettjének a Norvég, a Magyar és a Francia Posta képviselőit. A Magyar Posta nevében Jakab Györgyné, a bélyegosztály vezetője vette át a diplomát és a második helyezettnek kijáró ezüstérmet. A bélyeget Swindt Ferenc grafikusművész tervezte, s egy alpesi sízőt ábrázol. Tenisz Flushing Meadow-ból jelentik faréira és Rosset is elbúcsúzott Két újabb kiemelt búcsúzott a 9.36 millió dollár összdíja­zású amerikai nemzetközi te­niszbajnokság 3. fordulójában a férfi egyesek küzdelmében. Andre Agassi a dél-afrikai Wayne Ferreirát, a német Bernd Karbacher pedig a sváj­ci Marc Rosset-t búcsúztatta. Eredmények. Férfi egyes, 3. forduló: Agassi (amerikai)-Ferreira (dél-afrikai, 12.) 7:5, 6:1, 7:5, Karbacher (német)-Rosset (svájci, 15.) 4:6, 6:4. 4:6, 6:1, 6:2, Reneberg (amerikai)­Fromberg (ausztrál) 2:6, 6:1, 7:6, 6:2, Martin (amerikai, 9.)-Rafter (ausztrál) 7:5, 6:3, 6:7,6:2. Női egyes, 3. forduló: Pierce (francia, 4.)-Wiesner (osztrák) 6:2, 6:4, Garrison­Jackson (amerikai, 10.)-De­chaume-Balleret (francia) 2:6, 6:4, 7:6, Helgeson (ameri­kai)-Martinez (spanyol, 3.) 3:6, 6:4, 6:1, Lihovceva (ka­zah)-Medvegyeva (ukrán) 7:6, 7:6, Sanchez-Vicario (spanyol, 2.)-Cecchini (olasz) 6:2, 6:1, Date (japán, 5.)-Raymond (amerikai) 6:4, 6:2, Sabatini (argentin, 8.)-Demongeot (francia) 6:0, 6:2, Majoli (hor­vát)-Smashnova (izraeli) 6:2, 6:3. A német Davis Kupa-csapat szövetségi kapitánya, Niki Pilic minden gondját megol­dotta Bernd Karbacher a 3. for­dulóban. Az olimpiai bajnok svájci Marc Rosset legyőzésé­vel ugyanis a legtökéletesebb ajánlólevelet állította ki magá­ról ahhoz, hogy a Davis Kupa­tagságra aspirálók között neki szavazzanak bizalmat. Michael Stich szereplése eddig sem volt kérdéses, de Karbacher mellett Marc-Kevin Goellner és Már­kus Zoecke is külön párviadalt folytatott a csapatba kerülésért. Karbacher győzelmével eldön­tötte a kérdést, mert Niki Pilic úgy határozott, hogy a Davis Kupában őt szerepelteti Stich mellett az egyéniben. A női világranglista éllova­sa, a német Steffi Gráf mind­eddig könnyedén halad előre a US Open döntője felé vezető úton. A nyolcaddöntőben a tizedik helyen kiemelt ameri­kai Zina Garrison-Jackson el­len lép pályára, és sokan úgy vélik, az összecsapás nagy víz­választó lehet Gráf szempont­jából. Ami Garrison-Jacksont illeti, ő is hasonlóképpen véle­kedik, hiszen kijelentette, hogy nem fél neves ellenfelétől. - Sokszor összecsaptunk már Graffal, és nem voltam mindig esélytelen. Ezúttal sem szeretnék alárendelt szerepet játszani, sőt, ahhoz is érzek magamban erőt, hogy meglep­jem az ellenfelem. Ha ez nem is sikerül, abban azért biztos vagyok, remek mérkőzés lesz. 6. p.: Pribék lerántotta utolsó védőként a kitörő Béltekit, ezért piros lapot kapott. 22. p.: Rosu előtt nyílt nagy gólhelyzet, aki a lestaktikát kihasz­nálva a védők mögül indulva kapta a labdát. Fejese azonban gólhely­zetben elkerülte a jobb alsó sarkot. 26. p.: Hanyecz tört kapura, de Dávid visszarántotta, ezért sárga lapot kapott. 29. p.: Szécsényi zúdított ha­talmas lövést kapura, de Nagy G. bravúrosan hárította a bal felső sa­rokba tartó lövést. 35. p.: A remek ellentámadáso­kat vezető Kazincbarcika ezúttal is „életveszélyes" volt a HLC kapura. Ezúttal fenyegetését be is váltotta egy visszagurftott labdát Kisér sen­kitől sem zavartatva lőtte a bal fel­ső sarokba. 0-1. 42. p.: Ismét Kisér ment el re­mekül. Kopschitznak minden tudá­sára szükség volt, hogy hárítsa a veszélyes lövést. 47. p.: A Barcika kiegyenlítette hátrányát. Dávid kiharcolta a má­sodik sárgáját is. mely után villant a piros, így egyenlő létszámmal folyt tovább a küzdelem. 51. p.: Kiss Cs. sem tudott ural­kodni érzelmein, feleslegesen el­LABDARUGÓ r° NB II. Karmester nélkül nem megy... rúgta sípszó után a labdát, ezért ő is „besárgult". 54. p.: Formás vendégtámadás után Csipke hatalmas lövését ök­lözte szögletre Kopschitz. 60. p.: Kopschitzon bravúrosan hárította Hanyecz lövését. 67. p.: Rosu tört kapura, de 18 m-ről leadott lövését Nagy G. hárí­totta. 72. p.: Kamatozott a vendég­csapat cseréje; Hanyecz remek be­adását a csereként beállt Smolnicki lőtte a hálóba, 0-2. 77. p.: A gól sokkolta a HLC-t, ezúttal Csipke tette sakk-mattá a hazaiak védelmét, s a kimozduló Kopschitz mellett biztosan gurított a kapuba, 0-3. 81. p.: Hanyecz tört kapura, de leshelyzetben elrúgta a labdát, ezért sárga lapot kapott. 87. p.: A HLC-nek nyílt szépf­tési lehetősége, Mihálffy került gólhelyzetbe, a csatár lövése azon­ban balszerencséjére kipattant a bal kapufáról. Pribék (balról) már a 6. perecben mehetett zuhanyozni, ugyanis Bélteki lerántásáért a játékvezető felmutatta neki a piros lapot. (Fotó: Gyenes Kálmán) HLC-Kazincbarcika 0-3 (0-1) Vásárhely, 2300 néző. Vezette: Farkas Gy. HLC: Kopschitz - Varga-Tóth, Márta, Dávid, Kiss Cs. - Bélteki, Boruzs, Szécsényi, Bozga (Koltai) - Mi­hálffy, Rosu. Fdző: Pataki Tamás. Kazincbarcika: Nagy G. - Göndör, Sztamon, Raducu, Pribék - Harnócz (Szentidai), Lukács, Pacaj (Smolinsz­ky), Hanyecz - Csipke, Kiser. Fdző: Lipcsei Imre. Pécsi VSK-Beremend 2-1. Paks­BKV Előre 3-2, Budafok-Keszt­hely 2-2, Veszprém-Baja 0-0, Siófok-Szombathely 1-0. „Ezt a meccset meg kell nyer­ni!" - hangulat uralkodott Vásár­helyen. A Kazincbarcika még nem nyert, tehát a HLC-nek volt esélye arra. hogy „kiszenvedje" a győzel­met a hazai pályán az alsó régió­ban levő ellenfél ellen. Egy prob­léma volt. ezt nem súgták meg az ellenfeleknek, amely úgy elkezdett játszani, mintha otthon lett volna. Éppen ezért nem volt váratlan, hogy Szécsényi remek lövése után megszerezte a vezetést a vendég­csapat. Hab a tortán, hogy ebben az időben már 29 perce emberhát­rányban küzdöttek a vendégek, ez azonban nem látszott meg egyik fél játékán sem. A HLC-ből hi­ányzott a „karmester", aki létszám­fölényben megadta volna a „kezdő hangot". Amúgy mindenki nagyon igyekezett, rugdalózott, de mások véleménye szerint is alig egy-két alkalommal jutott gólhelyzetbe a Vásárhely ebben az időszakban. Szünet után is folytatódott a ha­zai „tévedés". A hazai csapat azt hihette, az ellenfél van létszámfö­lényben. azért támad. Dávid azon­ban percek alatt megoldotta ezt a problémát, (gy valóban egyenlő létszámmal folytatódott a harc. Ezen a vasárnapon a vendégek vol­tak fölényben, s megérdemelten ér­ték el háromgólos győzelmüket. A HLC számára továbbra is az a kér­dés: lesz-e tizenegy játékosa Diós­győrben? Jók: Varga-Tóth, Kiss Cs., Rosu, >11- Lukács, Nagy G., Csipke, Kiser. OLASZ LÁSZLÓ További eredmények Keleti csoport: Kaba-Diósgyőr l-l, Miskolc-Szarvas 0-1, Tisza­vasvári-Nyíregyháza 2-2, Balmaz­újváros-Hajdúnánás 2-0, Tisza­kécske-Hatvan 5-0, Salgótarján­Ili. ker. TVE 4-1, MTK-Gödöllő 0-0. Nyugati csoport: Mohács-Du­naferr 0-2, Sopron-ESMTK 2-0, Tatabánya-Százhalombatta 0-1, keleti-csoport: 1. Tiszakécskei FC 3 2 2.MTK 3 2 3. Salgótarjáni BTC 3 2 4. Nyíregyházi FC 3 2 5. kubai Cukor 3 2 6. Szarvasi Vasas 3 2 7. Gödöllői Verzál LC 3 1 8. FC Hatvan 3 1 9. III. ker. TVF. 3 1 kazincbarcika 3 I 11. Stop Miskolci VSC 3 1 12. Balmazújvárosi TC 3 1 13. Hódmezővásárhelyi I.C3 1 14. Diósgyőri FC 3 ­15. Tiszavasvári Alkaloida 3 ­16. Hajdúnánási FC 3 ­Nyugati csoport: 1-9-17 1-7-17 1-7-3 1-7-5 1-4-2 -13-2 113-3 1 I 3-6 -2 5-6 -2 5-6 - 2 2-3 -2 5-8 - 2 4-7 3 2 12-3 2 12 2-7 1 -3 1-6 0 1. Siófoki BFC 3 3 9-4 9 2. Százhalombattai FC 3 2 1 ­3-0 7 3. BKV Előre 3 2 - 1 8-6 6 4. Mohácsi FC 3 2 - 1 5-3 6 5. Dunaferr 3 2 1 -3-0 4 6. Paks 3 1 1 1 4-4 4 7. Tatabánva 3 1 1 1 2-2 4 Veszprém FC 3 1 1 1 2-2 4 9. Budafoki I.C 3 1 1 1 6-8 4 10. Haladás VSE 3 1 - 2 3-3 3 11. ESMTK-Hungaplast 3 1 - 2 5-6 3 12. Beremendi Építők 3 1 - 2 34 3 13. Matáv SC Sopron 3 1 - 2 2-4 3 14. Pécsi VSK 3 1 - 2 4-7 3 15. Keszthelyi H. Haladás 3 ­1 2 5-8 1 16. Bajai FC 3 ­1 2 3-6 1 Foci helyett tömegverekedés Csanádpalotán A megyei labdarúgó bajnokság I. osztályában megint félbe szakadt egy mérkőzés. Csanádpalotán tö­megverekedés alakult ki a 75. percben ezért a játékvezető félbe­szakította a találkozót. Ez már a második eset, amikor nem tudják befejezni a játékot. A CSLSZ-nek olyan ítéletet kellene hoznia, ami elveszi a botrányokozók kedvét az ilyen megnyilvánulásoktól. Szőreg-Csongrád 0-2 (O-O) Szőreg, 100 néző. Vezette: Kérdő. Szőreg: Kiss - Meiszter, Pap, Bereczki, Zsikó, Hajnal, Csehó, Szvétech, Csiszár, Dékány, Buk­nicz. Edző: Suhajda György. A Csongrád megérdemelten győzött. Ifjúságiak: Szőreg-Csongrád 4-0 Csanádpalota-Nagylak-Tápé félbeszakadt Csanádpalota, 200 néző. Vezet­te: Csuka. Csanádpalota: Lengyel - Lúczó (Pécsi), Szabó, Locskai, Gonda, Benczik. Cseh, Kis, Víg. Sebők, Gá­bor (Gyuris). Edző: Molnár László. Tápé: Bagdi - Djuic, Bagyinsz­ki. Kubát, Hódi, Sándor, Fazekas, Róka, Várszegi. Bischof, Bucholcz. Edző: Lóczi István. I. p.: Egy partrúgás után a csa­nádpalota megszerezte a vezetést. 40. p.: Bischof szabadrúgásból egyenlített. A 75. percben Várszegi Richárd gólt fejelt, amit a játékvezető nem adott meg. Ezután a csanádpalotai kapus ököllel leütötte Várszegit, majd a labdáért befutó Gyuricsot többen körbefogták és ütlegelni kezdték. Ekkor a rendezők és a né­zők berohantak a pályára, tömeg­verekedés alakult ki. a bíró pedig lefújta a mérkőzést. Ifjúságiak: Csanádpalota-Nagy­lak SK-Tápé 2-5 Kistelek-Üllés 2-0 (0-0) Kistelek. 300 néző. Vezette: Varga. Kistelek: Mihályfi - Sejben, Koncz. Horváth, Tóth. Pipicz, Czif­ra. Virág (Böröcz), Török. Gombos, Muhel. Edző: Czeigerschidt Sándor. Üllés: Abonyi - Popovics, Szrenka, Farkas, Szilágyi, Eveto­vics, Kálmán (Keresztes), Szanyó, Grezsa, Gyuris (Farkas), Simái. Edző: Simái Sándor. 52. p.: Muhelt lerántották a 16­oson belül, a megítélt 11-est Virág értékesítette. 1-0. 72. p.: Virág beadását Horváth vágta a hálóba, 2-0. A Kistelek végig fölényben ját­szott, s nagyobb különbségű győ­zelmet is megérdemelt volna. Jók: az egész hazai csapat, iII- senki. Ifjúságiak: Kistelek-Üllés 5-2 Mártély-Zákányszék 5-0 (2-0) Mártély, 250 néző. Vezette: Hor­váth Mártély: C. Molnár - Tóth II. J. (Kérdő), Czuczi, Szrenka, Szűcs, Kandó, Tóth Cs., Csáki, Kovács, Da­raki. Dobsa (Kazán). Edző: Antal Ferenc. Zákányszék: Temesvári - Tóth T„ Száraz, Timár, Horváth. Fodor, Szabó, Németh (Hegedűs), Börcsök. Szita, Zsikó. Edző: Balogh Attila. 8. perc: Kovács bal oldali be­adását Tóth Cs. lövi a hálóba. 1-0. 17. perc: Kezezés miatt 11-es­hez jut a hazai csapat, amit viszont elhibáztak. 26. perc: Szűcs elfut a bal ol­dalon. pontosan ível középre, és Ko­vács 8 méterről fejel a hálóba, 2-0. 47. perc: Kovács szögletét Dara­ki kapásból vágja a bal sarokba. 3-0. 61. perc: Daraki beadását Kan­dó fejelte a hálóba. 4-0. 75. perc: Szűcs pontos be-adá­sát követően Tóth Cs. fejessel állí­totta be a végeredményt, 5-0. Sportszerű mérkőzésen a min­den csapatrészében jobb fiatal ha­zai csapat - szebbnél szebb gólo­kat szerezve - ilyen különbséggel is megérdemelte a győzelmet. Jók: az egész hazai csapat, ill. Timár, Fodor. Ifjúságiak: Mártély-Zákány­szék 5-0. Mórahalom-Mindszent 0-1 (0-0) Mórahjlom, 100 néző. Vezette: Molnár István. Mórahalom: Farkas - Hargitai, Csipak, Császár. Tandari, Nógrádi. Ábrahám (Csányi), Hevesi T., Csiszár (Kószó), Masa, Hevesi Zs. Edző: Zádori Gyula. Mindszent: Őze - Gardi, Dóda, Jancsovics, Eleket, Sátor, Gyovai, Korom, Szécsi (Tóth), Mucsi, Bakó. Edző: Jelenffy István. 60 perc: Mucsi futott el a bal oldalon Japosan belőtt labdáját a befutó Gyovai 8 méterről a kapu közepébe helyezte, 0-1. A találkozó egyenrangú ellen­felek küzdelmét hozta, holt az egyik, hol a másik kapu forgott ve­szélyben. A hazaiak nem tudták kihasználni az adódó lehetősé­geiket, míg Mucsi vezérletével a vendégeknek sikerült egyszer bevenni Farkas kapuját. Jók: Hargitai, Csipak, Tandari, Hevesi T., ill. Mucsi (a mezőny legjobbja). Dóda, Elekes. Ifjúságiak: Mórahalom­Mindszent 0-3 Móraváros-Sándorfalva 1-2 (0-0) Szeged, 150 néző. Vezet­te: Csűri. Móraváros: Horváth ­Révész (Raskó Z.), Móricz, Péter, Szécsi, Török, Prágai, Raskó T., Király, Farkas (Molnár), Hadár. Edző: Tóth Lajos. Sándorfalva: Kalászy ­Mészáros, Patocskai, Nagy V., Fujin (Gerecz), Tóth, Bessenyei, Sebestyén, Fődi, Széli (Virág), Nagy A. Edző: Pénzes József. Gólszerző: Király, ill. Fődi, Bessenyei. A nagy küzelmet hozó első félidőben a több gól­helyzetet teremtő Móravá­ros vezetést szerezhetett volna, ez azonban nem sike­rült. A folytatásban a hazai támadások közepette jól kontrázó Sándorfalva meg­szerezte a vezetést, mfg a Móraváros csak a kapufáig jutott. Révész (Móraváros) nagy lövéséből nem lett gól. (Fotó: Gyenes Kálmán.) Csanytelek-Tisza Uj 1-3 (1-0) Csanytelek, 500 néző. Vezette: Serfőző. Csanytelek: Berkes - Szabó (Licsicsányi) Mészáros, Mrlják* (Gyöngyi), Sebők, Maszlag, Mé­száros Á., Muskó, Fazekas, Ko­vács, Kálmán. Edző: Dósa Rácz Pál. Tisza Új: Varga - Jankó, Tóth, Kántor, Dancsó, Temesvári, Mol­nár, Suhai, Bajusz, Simon, Mádi. 8. perc: Mészáros sárga lapot kapott visszahúzásért. 15. perc: Jankó súlyos szabályta­lanságért szintén sárga lapot kapott. 28. perc: Kovács 11 -esből meg­szerezte a vezetést a hazai csapatnak. LABDARUGÓ Megyei I. o. 43. perc: Muskót és Suhait állí­tották ki. Ezután a vendégek vették át kezdeményezést, s egymásután há­rom gólt lőttek, s biztosan nyerték a találkozót. Ifjúságiak: Csanytelek-Tisza Új 2-1 Szentes FC-Bordány 7-0 (3-0) Szentes, 300 néző. Vezette: Bo­kor. Szentes FC: Janiga - Gyenes, Fehér. Mészáros, Bottyán, Szabó Á„ Csányi (Csipkó), Gulyás. Jer­nei. Juhász. Verebélyi. Edző: Koncz István. Bordány: Kálmán - Mátyás (Bóka), Fogas, Soós. Dávid, Szabó A. (Monostori), Hajdú (Dudás), Gaál, Kádár, Őze, Farkas. Edző: Bogdán István. Kiütéses győzelmet aratott a ha­zai csapat. A gólkülönbség túlzott, mert a vendégeknek is akadt szá­mos helyzetük, de a korábbi sikerei színhelyére visszatért Janiga reme­kül védett. A szentesiek régen lá­tott, sokmozgásos játékukkal és néhány remek egyéni teljesít­ménnyel jó szórakozást nyújtottak a szépszámú közönségnek. 15. perc: Verebélyi remek lab­dát adott Juhásznak, aki a hazaiak első helyzetét kíméletlenül kihasz­nálta, 1-0. 17. perc: Gulyás nagyszerűen ment el a bal szélen, beadását Ju­hász értékesítette, 2-0. 24. perc: Ezúttal is korszerű hazai támadás futott a pályán, most Gulyás lőtte ki a bal alsó sarkot, 3-0. 48. perc: Kapu előtti tili-toli után Jernei volt eredményes, 4-0. 72. perc: Juhász ezúttal egyéni akció végén lőtt a kapuba, 5-0. 87. perc: A nagy játékkedvvel játszó Gulyás közelről volt ered­ményes, 6-0. 89. perc: Gulyás a „mérkőzés gólját" lőtte, mellel maga elé tette a labdát, és fordulásból a felső sarokba lőtt, 7-0. Jók: Janiga, Juhász. Gulyás, ill. Farkas Z. Kiállítva: Szabó Á. a 70. perc­ben. Ifjúságiak: Szentesi FC-Bor­dány 3-2 PÁDÁR ZOLTÁN A bajnokság állása 1. Tisza Uj 2. Szentes FC 3. Mindszent 4. Kistelek 5. Mártély 6. Tápé 7. Zákányszék 8. Sándorfalva 9. Móraváros 10. Csongrád 11. Csanádpalota 12. Hordánv 13. Üllés 14. Csanytelek 15. Mórahalom 16. Szőreg 9-1 9 9-1 7 9-3 7 6-3 7 11—4 6 7-2 6 7-4 5-7 2 3-3 1 2-3 2 4-11 2 3-7 1 3 4-10 0 3 2-8 0 3 1-110 Megjegyzés: A 75. percben félbesza­kadt Csanádpalota-Nagylak-Tápé mérkőzés eredményét nem vettük fi­gyelembe a táblázat összeállításánál.