Délmagyarország, 1994. szeptember (84. évfolyam, 204-229. szám)

1994-09-05 / 207. szám

2 ILUSPOHTJA 1994. szeptember 5. A Dózsa játékosai mérkőzésekre való gólhelyzetet hagytak kihasználatlanul. Magyar például egymaga cldönthette volna a találkozó sorsát, ám egyszer sem tudott élni a lehetőséggel. (Fotó: Gyenes Kálmán.) Nem valami fényesre sikeredett a mostani forduló a Csongrád megyei NB lll-as csapatoknak, mindössze az SZVSE-nek sikerült nyernie, mégpedig Mezőberény­ben. A dorozsmaiaknak egy pon­tot sikerült szerezniük otthonuk­ban, a Dózsa a Hunyadi téren, a Szeged FC Kecskeméten, a Makó pedig Kiskörösön szenvedett ve­reséget. Szegedi Dózsa-Bckcs FC 1-2 (0-1) Hunyadi téri pálya, 300 néző. Vezette: Kiss. Szegedi Dózsa: Csehó - Vass, Luczás, Rácz - Magyar, Sahin, Vándor, Márton - Miklós, Váczi, Papp (Török). Megbízott edző: Kuruc/ István. Békés FC: Pribolyszki ­Farkas, Szarvas, Ottlakán. Szakái ­Kondács, Nagy S., Somvári. Fehér - Horváth, Méhes. Kdző: Ottlakán Mihály. 11. perc: Váczi (veit be a bal oldalról szabadrúgást. Miklós ugrott a legmagasabbra, de fejéről a kapufára vágódott a labda. (Az eset kísértetiesen hasolttott a dorozsmaiak elleni kezdésre...) 43. perc: Ami nem sikerült sorozatban a hazaiaknak, az sike­rült egy helyzetből a vendégeknek. Rácz késlekedett a felszabadítás­sal, Horváth elvette tőle a labdát és a tehetetlen Csehó mellett a kapuba küldte azt, 0-1. . 77. perc: Tlz főre olvadt a hazai csapat, mivel Vass a sárga lap után a pirosat is megkapta, s mehetett zuhanyozni. 84. perc: Végleg eldőlt a mér­kőzés sorsa. Török hibájából Nagy S. kapott a jobb oldalon labdát, s senkitől sem zavartatva szinte besétált vele a kapuba. 0-2. 89. perc: Váczi gyenge lövése valósággal bevánszorgott a vendé­gek kapujába, 1 -2. Kevés jót mondhatunk el a Dózsa teljesítményéről. A csapat legtöbb tagja apatikusan, érdekte­lenül játszott, az NB III két leg­jobbnak mondott csatára. Miklós és Váczi mélyen formája alatt teljesftett. ha helyzetbe is kerültek, nem összpontosítottak a kapu előtt, s rendre elpuskázták a leg­jobb lehetőségeket is. Ha dk aktívabbak, akkor a Dózsa már az első félidő után gólokkal vezet­hetett volna. A vendégek azt játszották, amit idegenben kell. Jól védekeztek, s ritkán ellentáma­dásokat is vezettek. Mellette mes­terien húzták az időt, amit a játékvezető csak a végén torolt meg sárga lapokkal. Jó: Luczás. illetve Ottlakán. Somvári, Nagy S. Ifjúságiak: Dózsa-Békés FC 3-0. P. SÁNDOR JÓZSEF Csak az SZVSE nyárt... Makó: Hfmer - Kis Krisztián (Urbán), Anda, Madránszki, Csák (Dégi), Bodlik (Török), Mártyi, Talmácsi, Bárány. Bódi, Karsai. Edző: Kolozsvári János. Kiskőrös: Békési - Laczian. Gubucz, Tóth. Radulescu (Len­gyel). Agócs (Szabó P.), Pecznyik, Csimburovics, Szauer, Szűcs, Miskovicz. Edző: Szlovák László. 5. perc: Tóth mesteri labdával indította Szűcsöt, akinek nyolc­méteres lövését Hímer védte. 20. perc: Miskovic a jobb szélen az alapvonalig verekedte magát, beadását Szauer kapásból lőtte a jobb felső sarokba, 1-0. 63. perc: Pecznyik 25 méteres lövése a felső lécről a gólvonalra, majd onnan a mezőnybe vágódott. 71. perc: Szauer nagyszerű labdát kapott, már csak a kapussal állt szemben, de a kapu mellé emelt. 72. perc: Szauer sarokba tartó lövését Hfmer bravúrral védte. Összességében a hazai csapat egy jó első félidei játékkal nyerte meg a mérkőzést. Á második fél­időben elsősorban a középpályán, feljavult a Makó. Kitűnt: Hímer. Urbán. Talmá­csi, Karsai, illetve Gubucz, Mis­kovicz. Ifjúságiak: Kiskörös-Makó 3-0 Me/.őbercnvi FC-Szegedi VSF, 1-5(1-4) Mezőberény, 400 néző. Vezette: Ilyés. Mezőberény: Vidovenyecz ­Udvari, Hankó, Pecze, Lenkefi ­Vad, Hegedűs, Darócz - Szász, Krecsmárik (Kohut), Rácz. Edző: Borgula János. Szeged: Demeter - Kothencz, Hurguly, Simon, dr. Tóth J. - Süli (Kispál), dr. Kovács (Vágó), Pikó - Tóth Á„ Takács. Tóth L. Edző: dr. Tóth János. 11. perc: Vad a félpályáról elindulva végigcselezte a vendégek térfelét, majd a 16-osról nagy gólt lőtt, 1-0. 17. perc: Partdobást végeztek a vendégek, balról pontosan lábra beadták. Takács kapásból rálőtte, a kapusról kipattant, és Tóth L. közelről bepofozta a pettyest, l-l. 18. perc: Dr. Kovács távoli lövése ismét kipattant Vidove­nyeczről és Tóth L. ismét a hosszú sarokba lőtt, 1-2. 28. perc: Tóth Á. elfutott a jobb szélen, egy csel után rálőtte a kapura, Vidovenyecz ismét csak kiütni tudta. Tóth L. résen volt, Így megszerezte harmadik gólját, ami mesterhármas volt, 1-3. 36. perc: Süli végigszáguldott a pályán, és harminc méterről a léc alá lőtt. 1-4. 5(1. perc: Süli az elfutó Tóth L­nek adta a labdát, aki ismét a hosszú sarokba talált, 1-5. Sportszerű mérkőzésen bizo­nyította az SZVSE, hogy rutino­sabb. jobb csapat, de a gólkülönb­ség túlzott. A második félidőre ők is elfáradtak. A hazaiak két perc alatt bekapott két gólnál kapkod­tak, és nehezen találtak magukra. Jó: Hankó. Vad, ill. Tóth Á„ dr. Kovács, Tóth L. Ifjúságiak: Mezőherényi FC-Szegedi VSE 3-0. További eredmények Kalocsa-KSC 2-1, Gyula-Mezdko­vácsháza 4-0. Orosháza-Kiskunfélegyháza 1-2. A bajnokság állása: 1. Kiskdrös 4 3 1 ­13- 1 10 2. Kalocsa 4 3 1 ­0- 3 10 3. KTF. 4 3 _ 1 16- 5 9 4. Kkfélegyháza 4 2 2 -6- 2 t 5. Gyula 4 2 1 1 7- 3 7 6. Makó FC 4 2 ­2 6- 3 é 7. SZVSE 4 2 _ 2 9- 7 4 8. Szeged FC 4 ­2 7- 8 6 1. Békés 4 2 ­2 7-13 6 lO.Dorozsma 4 1 2 1 6- 5 5 11.Orosháza 4 1 1 2 5- 7 4 12. Cegléd 4 1 1 2 5- 8 4 l.t.Mezdberény 4 1 1 2 2- 8 4 14.KSC 4 1 ­3 3- 8 3 1 S.Dózsa 4 _ 1 3 3- 7 1 16. Mr/ókos ácsháza 4 ­1 3 2-15 1 A második félidőben oroszlánként küzdöttek a dorozsmaiak. Felvételünkön Markó (a földön) két ceglédi védőtől igyekszik megszerezni a labdát. (Fotó: Hárs László) Kiskundorozs ma-Ceglcd 3-3 (0-2) Kiskundorozsma, 600 néző. Vezette: Berger. Dorozsma: Tóth Z. - Simonics, Szabó T„ Gábor (Hegyi) - Ottlik R., Fábián, Szabó G„ Nagy S., Szabó Zs. - Markó (Móra), Tóth G. Edző: Ottlik Sándor. Cegléd: Fülöp - Sándor, Implom, Korpácsi (Balogh) ­Rurny. Fehér, Kecskeméti. Gál (Zsemberi), Lendvai - Magosi, Farkas. Edző: Rákos János. 17. perc: Szabó T. a 16-oson belül eltolta a kitörő Farkast, amiért a bíró túl szigorúan 11 -est ftélt. A büntetőt Kecskeméti bizto­san értékesttette, 0-1. 19. perc: Kecskeméti mintegy 18 méterről lövésre szánta el ma­gát, a labda a felső kapufáról vá­gódott a mezőnybe. 33. perc: Farkas húzott el a bal szélen, pontos beadására Magosi érkezett és előrevetődve a léc alá fejelte a labdát, 0-2. 37. perc: Markó tört be a cég­lédi 16-osra, nagy lövése a bal ol­dali kapufáról a jobb oldalira pat­tant, majd onnan nem a kapuba, hanem kifelé perdült a labda. Ritkán látható jelenet volt. 67. perc: Az előrehúzódó Sza­bó T. lövésébe Korpácsi vetődött bele, s róla a hálóba vágódott a labda. 1-2. 80. perc: Móra Szabó Zs.-től kapott nagyszerű átadást, s néhány méterről a kapuba bombázott, 2-2. 83. perc: A nagy lendülettel támadó dorozsmaiaknak sikerült a vezetést megszerezniük. Szabó Zs. küldött a kapuba egy bal oldalról belőtt labdát, 3-2. 90. perc: A teljesen védekezés­re beálló hazaiak egy pillanatra kihagytak, s Lendvai közelről megszerezte az egyenlítő gólt, 3-3. Roppant érdekes, változatos mérkőzést láthatott a szépszámú közönség. Az első félidőben a ceglédiek játszottak fölényben és kétgólos előnnyel vonultak az öltözőbe. A második 45 percre egy szinte teljesen más dorozsmai csapat jött ki a pályára. A hazaiak nagy lelkesedéssel küzdöttek, nem ismertek elveszett labdát, s nemcsak egyenlítettek, hanem a lefújás előtt néhány másodperccel már ők vezettek. Kár, hogy nem voltak elég figyelmesek a végén, mert úgy bravúrjuk még nagyobb lett volna. Mert amit a második félidőben véghez vittek, az igazi bravúr volt­Jó: Szabó Zs., Szabó T„ Móra, illetve Kecskeméti, Farkas és Magosi. Ifjúságiak: Kiskundorozsma-Cegléd 0-4. P. S. J. Kecskeméti TE-Szeged FC 3-0(1-0) Kecskemét. 500 néző. Vezette: Dajka J. KTE: Dávid - Márics, Zentai, Nagy L., Virágh. Ócsai, Sivic (Lázár), Kuntics, Dajka. Bécs (Linka), Bálint. Edző: Linka József. Szeged FC: Dobó - Krajczár, Tóth, Illyés, Újvári (Kránicz), Ku­bát, Dézsi, Turján, Gréczi, Katona, Hűvös. Edző: Nagylaki Kálmán. 15. perc: Kubát jó labdával szöktette a jobb oldalon felfutó Katonák, aki 8 méterről lőtt, ám Dávid bravúrral mentett. 20. perc: Ócsai kapu elé pörgetett labdáját Dajka közelről az elfekvő kapus mellett a hálóba kotorta, 1-0, 41. perc: Kuntics végigcselezte magát az egész szegedi térfélen, már lőni készült, amikor a kapus leszedte a lábáról a labdát. 57. perc: Kuntics beadását Bálint az ötösről centiméterekkel fejelte a bal kapufa mellé. 65. perc: Sivic középre ívelését Zentai három méterről küldte a rövid sarokra, a kapus azonban szögletre öklözte a labdát. 71. perc: Egy mintaszerű hazai akció végén Kuntics játszotta magát tisztára, és a kapus mellett elegánsan a hálóba gurított, 2-0. 73. perc: Gréczi 15 méteres kapáslövését Dávid a felső célre ütötte. 88. perc: Márics jobboldali beadását Dajka átlépte, a labda Lázár elé került, aki kapásból a hálóba vágta, 3-0. A végig nyomasztó fölényben játszó hazaiak a három gól mellett még számtalan helyzetet dolgoztak ki. A szegediek valósággal beásták magukat a tizenhatosok elé, csak néhányszor próbálkoztak gyors elfutással, ám a lövésekbe hiba csúszott. Kitűnt: Zentai, Virágh, Ócsai, Sivic, Kuntics, Bécs, illetve Kubát, Gréczi, Katona. Ifjúságiak: KTE-Szeged FC 1-4 Kiskőrös-Makó 1-0 (1-0) Kiskőrös, 1000 néző. Vezette: Bugyu Imre. Gólzáporos forduló Sok gól esett a hétvégi for­dulóban a megyei II. osztályban. Minden mérkőzésen rúgtak gólt, igy az összgólszám harminc volt. Nem született viszont nagy gól­különbségű győzelem, csupán a Tömörkény tudott két góllal nyerni Apátfulva-Szikóncs-Astra 2-2(0-0) Apátfalva, 250 néző. Vezette: Pördi. Apátfalva: Rakity - Sóki (Nagy). Bartucz, Berényi, Somodi, Pécsi, Imre (Károlyi), Mátó, Köteles. Balogh (Restás), Varga. Edző: Restás János. Szikáncs: Enyedi - Szabó L., Budai, Benkő. Prágai, Bánfi, Vajda. Bokor. Rostás (Bodnár), Csávás. Szabó A. Edző: Kérdő Sándor. Korrekt játékvezetés mellett jó iramú mérkőzésen a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez, a vendégcsapat a mérkőzés végére elfáradt. Góllövők: Károlyi (57. p.), Berényi (77. p.), ill. Rostás (47. p.), Csávás (55. p.). Jók: senki, ill. Vajda. Benkő, Csávás. Ifjúságiak: Apálfalva-Szikáncs-Aslra 4-3 UTC-Kiszombor 1-2(1-0) Újszeged, 100 néző. Vezette: Bali János. UTC: Szekeres - Bódi, Balogh. Kakuszi, Fülöp (Balatinács) - Szél, Szabó (Pördi). Katona, Tóth. Somodi (Magda), Székely. Edző: Szél László. Kiszombor: Gulyás - Tóth. Petyó, Gera, Botlik, Méhes, Fancsali. Koczkás, Kasza. Cseh. Sztán. Csere: Siket Arthim. Edző: Haklik János. Jó kezdés után az elsó perc végén vezetést szerzett az UTC, s a továbbiakban is enyhe fölényben játszott. A második félidőben jobb volt a Kiszombor, mezőnyfölénybe ke­rültek. Erőtlen hazai támadások rendre elhaltak a vendégek védel­mén, akik a végén fordítottak. Gólszerzők: Székely, ill. Gera 2. Jók: Székely, Balogh. Szeke­res, ill. Gera, Gulyás. Ifjúságiak: UTC-Kiszombor 4-2 Ruzsa-Nagymágocs l-l (0-0) Rúzsa, 200 néző. Vezette: Nagy Sándor. Rúzsa: Juhász - Berkó, Le­hoczki (Kazi), Szabó, Makra. Krisztin (Pap I.). Király, Varga, Kispál, Magyar. Pap. Edző: Mis­kolczi Mihály. Nagymágocs: Pintér - Sebes­tyén. Bozó. Nacsa, Piti. Szlopócz­ki. Nagy. Rácz, Györgyi, Paczuk, Szabó. Edző: Vincze Mihály. A mérkőzés első félidejében egyenlő erők küzdelméből gól nem esett, a 65. percben Paczuk révén a vendégek megszerezték a vezetést. A 80. percben Varga egyenlített. Jók: Juhász, Varga, Pap T., ill. Pintér, Szlopóczki, Györgyi, Paczuk. Ifjúságiak: Ruzsa-Nagymágocs 2-1 Szatymaz-Algyő 2-3 (0-3) Szatymaz, 150 néző. Vezette: Csende. Szatymaz: Fehér, Németh (Német), Zsemberi J., Kolozsvári (Juhász), Kocsis, Szanka L„ Tóth A., Toldi, Nagy F., Újvári, Posta. Edző: Spillár László. Algyő: Márton. Kaliczka, Boldizsár. Niku, Makra, Soós (Farkas), Bcck (Dobos), Kiss A. (Szívós), Hetényi, Győri, Portörő. Edző: Portörő Sándor és Portörő Lajos. Góllövők: Újvári, Tóth A., ill. Kiss A. 2, Győri. Jók: Újvári, Kocsis, Nagy, ill. az egész vendég csapat. Az első félidőben kapott gyors gólokra a Szatymaz csak kettővel tudott válaszolni. Ifjúságiak: Szatymaz-Algyő 1-5. Szentesi Kinizsi-Bányai TE-Földeák 3-2 (1-2) Szentes: 150 néző. Vezette: Kónya. Szentes: Vadász - Bozóki, Határ Z., Tóth E., Németh (Határ I.), Tari, Stráma, Ökrös (Holozsai A.), Sipos, Kovács T., Nagy A. (Büdi). Edző: Tóth István. Földeák: Gera - Nagy F., Horváth I., Mészáros, Bajusz (Szabó G.), Balázs (Orosz), Ku­runczi. Szabó Cs., Kiss G. (Sándor R ), Veszelovszki, Bugyi. Edző: Tóth Imre és Szabó Csaba. A veretlenek, illetve nyeretle­nek mérkőzésén kevésen múlott a meglepetés. Góllövők: Holozsai (2), Ökrös, ill. Mészáros, Bugyi. Jók: Holozsai. Határ Z.. Bozóki. ill. Szabó Cs., Mészáros. Ifjúságiak: Szentesi Kinizsi-Bányai TE-Földeák 3- í Tömörkény-Ferencszállás 2-0(0-0) Tömörkény, 200 néző. Vezette: Molnár Tömörkény: Soós Kirí, Gémes, Papp, Horváth. Rácz, Laczkó, Balanyi, Bori (Jaksa), Samu, Kádas (Horváth). Edző: Fehér László. Ferencszállás: Csapó - Uracs, Kovács, Czérna, Battyán, Bíró, Szilágyi. Katkó, Frank, Juhász, Nagy. Edző: Kovács József. Góllövők: Kádas, Rácz. A lendületes vendégtámadások gól nélkül végződtek, a második félidőben lelkesen játszó hazai csapat megérdemelten győzött. Ifjúságiak: Tömörkény-Ferencszállás 1-0 A bajnokság állása l. Szentes B. 4 4 -­13-3 12 2. Büszke 3 3 -­10- 4 9 3. Kiszombor 4 3 ­1 12- 7 9 4. Gyálarét 4 2 1 1 11- 9 7 5. Apátfalva 4 1 3 -6- 4 « 6. Ferencszállás 3 1 1 1 8- 3 4 7. Szikáncs A. 2 1 1 ­4- 2 4 8. Kuz.sa 3 1 1 1 2- 4 4 9. Algyó 3 1 1 1 6- 9 4 lO.Tömörkény 4 1 1 2 5- 9 4 11.Nagymágocs 4 ­3 1 5- 6 3 12.Fábiánsrbestván 3 1 -2 6- 9 3 13.UTC 3 ­1 2 4- 9 1 I4-Szatymaz 4 -1 3 5-15 1 IS.Földeák 4 -­4 4-10 • 16.Tanárkép/Ó Fábiánsebestyán-Gyálarét Papagáj Markot SC 4- 5 (2-4) Fábiánsebcstyén, 150 néző. Vezette: Forgó. Fábiánsebestyén: Gyuris - Vida. Szolga (István), Varjas. Harkai, Róza, Lőrincz, Györgyi 1. (Felföldi). Gorád, Szabó (Györgyi Cs.), Györgyi L. Edző: Pataki Antal. Gyálarét: Fürtön - Bánfi T„ Szabó. Dóda. Bogár, Illés, Harmat, Nóvák, Kaity, Bánfi I.. Horváth. Edző: Bogár János. Góllövők: Varjas 2, István, Harkai. ill. Harmat, Bánfi I., Nóvák, Bogár, Horváth. Jók: Varjas, ill. Nóvák, Illés. Harmat. Kiállítva: Bánfi. István A gyenge erőnlélű hazai csapat a gólparádés meccsen nem bírt az újonccal. A ven­dégcsapat győzelme megér­demelt.