Délmagyarország, 1994. szeptember (84. évfolyam, 204-229. szám)

1994-09-26 / 225. szám

1994. szeptember 26. DErSEÜEÜá 3 Vigyázz, kész, Danone! Október l-jén, szombaton délután 17 órakor hasonló ve­zényszavakra készülhetnek fel a szegedi kisiskolások. Har­madik alkalommal várják az alsó tagozatosokat a Széchenyi tér középső sétányára a szerve­zők. A 7,5 kilométeres távot három-három fő teljesítheti. Tavaly 45 staféta vágott ne­ki a versenynek, ahol a váltó­hely ismét a régi híd szegedi hídfőjében lesz. A legjobban mozgósító testnevelőtanárnak idén a Puma King ajánlott fel szabadidőruhát. Természetesen az iskolások sem maradnak le a díjakról, Danone joghurtok várják őket a célban. Nevezni a helyszínen lehet péntek délutántól, 150 fo­rint/csapat. A jelentkezőket a Széchenyi tér középső sétá­nyán a Csermák hangszerüzlet zene, zene, zene összeállítása köszönti. III. ker. TVE-Hódmezővá­sárhelyi LC l-l (l-l) Hévízi út, 800 néző. Vezette: Balajti. DL ker. TVE: Zay - Föld­vári, Pálvölgyi, Kósa (Pergel), György - Kiss 1., Dancs, Var­ga, Deszantik - Jankov (Biri­nyi), Balogh. Edző: Rákosi Gyula. Hódmezővásárhely: Kop­schitz - Márta - Varga-Tóth, Széchenyi - Bélteki (Nagy A.), Kiss Cs., Kemenes (Boruzs), Bress, Mihálffy - Rosu, Barna. Edző: Pataki Tamás. 16. p.: Balogh Földvári be­adását élesen fejelte a kapu kö­zepébe, 1-0. 44. p.: Kiss Cs.-t meglök­ték, a megítélt 11-est Márta a bal alsó sarokba rúgta, 1—1. Sárga lap: Széchenyi a 19., Nagy A. a 35., Dancs az 50., Mihálffy az 55, Balogh a 76., Varga-Tóth a 82. percben. Bátran kezdett a Vásárhely, de a másik oldalon Kiss I. két nagy helyzetére hördült fel elő­ször a hazai tábor. Miközben félidőig a helyzetek garmadáját hagytak ki a kerület, váratlan 1 l-essel egyenlített a vendég­csapat. Nagy erővel támadtak a • Rákosi:,,... az ellenfél 12 (!) főből állt..." Jól jött az egy pont Labdarúgó NB II. hazaiak, a Vásárhely a má­sodik félidő közepétől beszo­rult, de egyik csapat sem tudott változtatni a maga javára az eredményen. Különösen nem a III. kerület, amelynek lényege­sebben több lehetősége lett volna erre. Rákosi Gyula: - Hatalmas küzdelemben nehéz dolgunk volt, mert az ellenfél 12 (!) fő­ből állt. Persze, nemcsak ezen múlott. (Folytatás a Dél-Sportja 1. ol­daláról.) amikor kellett, visszaverték a románok támadásait, s végül is meggyőző fölénnyel végeztek az élen. - Számítottunk erre a siker­re, szerencsére a kényszerszü­net, a hosszas várakozás sem zavart meg bennünket. Örü­lünk, hogy Koppenhága után Mexikóvárosban is mi lettünk a világ legjobbjai - nyilatkozta Hoffmann Ervin, aki Boldizsár Gáspárhoz és Nóvák Ferenc­hez hasonlóan már két világ­bajnoki aranyérmet tudhat ma­gáénak, negyedik társuk, Sza­bó Attila azonban m^r eggyel több aranynál tart. Premiert tartottak vasárnap a Xochimilco-tavon, ugyanis először a 26. síkvízi kajak­kenu világbajnokság program­jába került be a 200 méteres sprintverseny. Ezen a távon ki­lenc számban hirdettek vég­eredményt, (gy péntektől va­sárnapig összesen 24 arany­érem talált gazdára. A 200 méteres számok egy­szerűen követhetetlenek vol­tak. A nézőtérről csak azt lehe­tett látni, hogy a versenyzők felsorakoznak a starthoz, ne­kilendülnek, majd csaknem egyszerre bezuhannak a célba. Az első három számban me­gint remekeltek a mezőnyből toronymagasan kiemelkedő magyarok, akik a kajakos Fehérvári Vince és a kenus Hoffmann Ervin révén egy-egy második helyezést szereztek, Kőbán Rita pedig világbajnok lett, s ezzel a Mexikóvárosban Pataki Tamás: - Tulajdon­képpen nem színvonalas, de küzdelmes, harcos játékunkkal megérdemeltük az igen értékes pontot. További eredmények Keleti csoport: Hatvan­Miskolc 2-0 (1-0), Szarvas­Gödöllő 3-1 (l-l), Tiszavas­vári-Tiszakécske 2-2 (0-1), Kazincbarcika-Hajdúnánás 2-0 (2-0) Salgótarján-Bal­mazújváros 6-1 (l-l), Nyfr­egyháza-Kaba 0-1 (0-1), Diósgyőr-MTK 0-1 (0-1). Nyugati csoport: Veszp­rém-Pécsi VSK 5-0 (2-0), Dunaferr-Haladás 0-1 (0-1), BKV Előre-Matáv 2-2 (1-0), Százhalombatta-Siófok 1-0 (0-0), ESMTK-Keszthely 0-3 (0-2), Baja-Tatabánya 2-1 (1-0), Paks-Budafok 4-1 (2-0), Beremend-Mohács l-l (1-0). A Nyugati csoport állása: 1. Siófoki BFC 6 4 1 1 16-6 13 2. Mohácsi FC 6 4 1 1 12-6 13 3. BKV Előre 6 4 1 1 12-8 13 4. Szirhak>mb. FC 6 4 1 1 8-4 13 S. Bújni n 6 3 1 2 9-8 10 6. Veszprém FC 6 2 3 1 8-3 9 7. Dunaferr t 2 3 1 4-2 9 S. K, „11, II. Haladás 6 2 2 2 11-10 8 9. Paks 6 2 2 2 9-8 8 10. Budafoki I.C 6 2 2 2 9-13 8 ll.MatáiSf Sopron 6 2 1 3 9-11 7 12. Brr. Kpilők 6 2 1 3 8-10 7 13. Haladás VSK 6 2 ­4 7-8 6 14. Tatahánya 6 1 1 4 4-7 4 IS. Pécsi VSK 6 1 ­5 5-15 3 16. KSMTK-Hungap. 6 1 ­5 6-18 3 A Keleti csoport állása: 1. Salgót. BTC 6 4 2 ­20-8 14 2. Kahai Cukor 6 4 2 ­7-2 14 3.MTK 6 4 1 1 9-2 13 4. Tiszák. FC 6 3 3 _ 12-3 12 5. Kazineb. ( 4 ­2 13-8 12 6. Szarvasi Vasas 6 4 ­2 7-4 12 7. Nyiregyh. FC 6 2 2 2 9-9 8 8. Ilmvh.-i LC 6 2 2 2 9-11 t 9. FC Halvan 6 2 2 2 7-9 8 10. Balmazújv. TC 6 2 1 3 14-16 7 11. Diósgyóri FC 6 1 3 2 $-5 6 12. Göd. Verzál l.C 6 1 3 2 6-8 * 13. III. ker. TVE 6 1 2 3 6-9 S 14. Stop Misk. VFC 6 1 ­5 4-12 3 15. Tázav. Alkaloida 6 ­2 4 6-20 2 16. Hajdún.-i FC t ­1 S 1-9 1 gyűjtött aranyérmek száma négyre emelkedett. - Mit is mondhatnék? Végre minden úgy jött össze, ahogy elterveztem. Úgy szálltam ki a hajóból, hogy tudtam: én va­gyok a világbajnok! Bár a par­ton akadtak kétkedők, én biz­tos voltam benne, hogy enyém az első hely. Tizenhét éve kezdtem pályafutásom, tíz esz­tendeje a világ legjobbjai kö­zött tartanak számon, de sajnos eddig egyéniben még egyszer sem sikerült nyernem. Itt volt" az ideje, hogy végre megtörjön a jég - nyilatkozta Kőbán Rita, a Csepel 29 éves kiválósága, aki a négyes tagjaként volt már olimpiai és világbajnok is. Lapzártáig hat szám ered­ménye nem érkezett meg. Totóeredmények A totó 38. játékhetén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Ferencváros-Vác 5-0 1 2. BVSC-Újpest 2-4 2 3. Dortmund-VfB Stuttgart 5-0 1 4. Freiburg-Leverkusen l-l X 5. Hamburg-Dresden 2-1 1 6. Kaiserslautern-Schalke 04 3-1 1 7.1. FC Köln-Karlsruhe 3-4 8. Cagliari-Brescia 2-0 1 9. Cremonese-Milan 14) 1 10. Foggia-Torino 0-2 11. Internazionale-Fiorentina 3-1 1 12. Juventus-sSampdoria 14) 1 13. Reggiana-Roma 1-4 2 Pluszmérkőzés: 14. Genoa-Napoli 3-3 X A megye ll-ben kikapott az addigi éllovas Szentesi Kini­zsi-Bányai. s mivel a Kiszom­bor győzött, s jobb a gólkü­lönbsége, mint a szentesieknek ő ugrott az élre. De a követke­ző vasárnap egész biztosan változni fog a helyzet, mert többen aspirálnak az első he­lyekre. Földeák-Tanárképző 2-2 (l-l) Földeák, 200 néző. Vezette: Horváth Tibor. Földeák: Gera - Sándor (Balázs), Horváth, Mészáros, Nagy, Juhász, Kurunczi, Szabó Cs., Kiss G., Bugyi (Szabó G.), Veszelovszki (Orosz). Edző: Tóth Imre és Szabó Csaba. Tanárképző: Bodnár ­Kubát, Berta, Rónai, Csipak (Johann), Belegrai, Albert Z., Albert J., Adorján (Süveges), Paszternák (Pintér), Rozmán. Edző: dr. Miskolczi József. A helyzeteket sokaságát ki­hagyó Földeák nagyon meg­szenvedett az egy pontért. Góllövők: Kurunczi, Szabó G„ ill. Albert J., Pintér. Jók: Nagy, Juhász, Mészá­ros, ill. Csipak, Berta, Adorján. Ifjúságiak: Földeák-Zsom­bó 3-0 Algyő-Fábiánsebestyén 2-3 (1-3) Algyó, 200 néző. Vezette: Forgó Sándor. Algyő: Boros (Horváth) ­Niku, Makra, Dobos, Boldizsár G., Soós, Beck, Hetényi (Kun), Győri, Kiss, Kalicka. Edző: Portöró Imre és Portörő Lajos. Fábiánsebcstyén: Gyuris ­Rózsa, Varjas, Harkai, Lő­rincz. Szolga, Györgyi I., Györgyi L., Takács (István), Bórák, Felföldi. Edző: Pataki Antal. q Labdarúgó Megye II. A lelkesen játszó vendégek az első félidőben nyújtott játé­kukkal eldöntötték a mérkőzés sorsát. Góllövők: Hetényi, Kiss, ill. Györgyi I. 2, Takács. Jók: Kalicka, Győri, Niku, ill. az egész vendégcsapat. Ifjúságiak: Algyő-Fábián­sebestyén 13-1 H. Astra FC-Ruzsa 5-2 (2-2) Hódmezővásárhely, 150 néző. Vezette: Bodó. Astra FC: Enyedi - Bánfi, Prágai, Bokor, Benkő - Szabó L., Budai, Vajda, Bodnár, Rostás (Kiss Cs.), Csávás. Edző: Kérdő Sándor. Rúzsa: Tipity - Szabó J., Makra, Szabó S., Berkó, Papp T., Plenter, Varga, Papp 1. (Kazi), Kispál, Krisztin. Edző: Miskolczi Mihály. Küzdelmes mérkőzésen a második félidei játékával meg­érdemelten nyert a nagyobb játékerőt képviselő hazai csapat. Jók: Budai, Rostás, Csávás, ill. Tipity, Kispál. Góllövők: Kiss Cs. 2, Rostás, Csávás, Vajda, ill. Kispál, Makra. Ifjúságiak: H. Astra FC-Ru­zsa 7-0 Röszke-Tömörkény 2-1 (l-l) Röszke, 150 néző. Vezette: Ludvig. Röszke: Szabó - Csiszár, Tóth, Kovács A., Papdi, Top­pantó (Tanács), Hornyák, Ko­vács R., Tari, Szekeres, Farkas. Edző: Berki István. Tömörkény: Soós — Balanyi, Papp, Kiri (Vereb), Fehér, Rácz, Gábor, Samu, Jaksa, Horváth, Kocsis. Edző: Fehér László. Az őszi idény leggyengébb játékával fogcsikorgatós mér­kőzésen nyert a Röszke a har­ciasan küzdő Tömörkény ellen. A hazaiak maguknak tették nehézzé a mérkőzést, a több kihagyott gólhelyzet majdnem megbosszulta magát. Góllövők: Hornyák, Kovács A. (1 l-esből), ill. Samu. Jók: Szabó, Tóth, Papdi, ill. Gábor, Samu, Balanyi. Kiállítva: Fehér. Ifjúságiak: Röszke-Tömör­kény 2-4 UTC-Szatymaz 3-1 (1-0) Kertész utca, 50 néző. Ve­zette: Tóth. A. UTC: Szekeres - Herédi, Katona, Fülöp, Magda - Szél, Szabó (Bódi 60. perc), Tóth Z. - Szalai (Zsíros 88. perc), Somodi, Székely. Edző: Szél László. Szatymaz: Fehér - Posta, Szanka, Kolozsvári, Kocsis P. (Németh II. 46. perc.) - Zsem­beri L, Németh I., Tóth A. ­Nagy F., Újvári, Barta. Edző: Spiller László. Kiesési rangadón, a négy kezdőemberét nélkülöző ven­dégek eleve nem számíthattak sikerre, mert kishitűségük a győzelembe vetett hit okán, gyógyftóatlan volt... Góllövők: Magda, Herédi, Somodi, ill. Németh II. Jók: Magda (a mezőny legjobbja), Szekeres, Tóth Z., ill. Szanka, Zsemberi I. Ifjúságiak: UTC-Szatymaz 1-0 Gyálarét-Nagymágocs 6-0(2-0) Gyálarét, 300 néző. Vezette: Gábor Gyálarét: Fürtön - Nagy, Kakuszi, Szűcs, Bogár, Káity, Illés T. (Kura), Illés A., Har­math, Bánfi, Antalik. Edző: Bogár János. Nagymágocs: Szilágyi ­Sebestyén, Bozó, Nacsa, Nagy, Szlopoczki, Piti, Pintér, Pa­ezuk, Rácz, Verók. Edző: Vin­cze Mihály. Góllövők: Bánfi 2, Káity 2, Harmath és Bogár 1 l-esből. A hazai csapat nagy lelkese­déssel játszott, és ilyen arány­ban is megérdemelten győztek. Jók: Nagy, Bogár, Antalik és Kakuszi, ill. senki. ^ Ifjúságiak: Gyálarét-Szeg­vár 6-2 Kiszombor-Apátfalva 2-0(0-0) Kiszombor, 400 néző. Vezette: Rácz Kiszombor: Gulyás - Tóth, Petyó, Gera, Botlik. Méhes, Fancsali, Juhász, Kasza, Cseh (Sztán), Koczkás. Edző: Haklik János. Apátfalva: Rakity - Sóki, Restás, Mátó, Somogyi, Pécsi, Imre (Beke), Varga (Köteles), Károlyi (Bartucz), Balogh, Német. Edző: Restás János. Mind az első, mind a máso­dik félidőben a hazaiak játszot­tak fölényben, sót szinte végig egykapuztak Juhászék. TTibb nagy lehetőséget kialakftottak a kiszomboriak Rakity kapuja előtt, de ezek a helyzetek sorra kimaradtak. A fordulás után sem volt esélye még a pontszer­zése sem a mellényben játszó Apátfalvának, s a vendégek örülhetnek, hogy két kapott góllal megúszták. Más kérdés, hogy legjobbjuk a kapus Ra­kity volt, ám őt már a harma­dik percben ki kellett volna ál­lítania a végig furcsa felfo­gásban bíráskodó játékveze­tőknek. A hazaiak teljesen megérdemelt győzelmet arat­tak. Gólszerzők: Koczkás és Juhász. Kiállítva: Balogh. Jók: az egész hazai csapat, ill. senki. Ifjúságiak: Kiszombor­Apátfalva 8-1 RÁCZ BÁLINT Ferencszállás-Szentes Kinizsi-Bányai 3-1 (l-l) Ferencszállás, 200 néző. Vezette: Lakatos Ferencszállás: Csapó - Pi­picz J., Kovács, Bíró, Bottyán, Pipicz Cs., Nagy, Katkó, Frank (Ocskó), Juhász, Czérna. Edző: Kovács József. Szentes: Vadász - Szél, Ha­tár I., Határ Z., Bakai (Laka­tos), Tóth, Tari (Nagy L), Ho­lozsai. Nagy A. (Büdi), Strá­ma, Kovács. Edző: Tóth István. A mérkőzés elején 1 perces gyászszunettel adóztak a más­fél hete tragikus körülmények között elhunyt Vörös Mihály emlékének, aki évtizedeken át volt a helyi csapat mindenese. Misu bácsi hiányozni fog! Az első játékrész egyértel­műen a Ferencszállásé volt, Czérnáék szereztek vezetést, ám az ezután adódó jobbnál jobb helyzeteket elszúrták a hazaiak, sőt Kovács még bün­tetőt is hibázott. Némiképp vá­ratlanul egyenlített a Szentes, és a második félidőre jelentő­sen feltámadtak a vendégek. Fölényüket azonban nem tud­ták gólra váltani, mfg a másik oldalon kétszer is megrezdült Vadász hálója. Összességében véve a hely­zeteit jobban kihasználó hazai csapat teljesen megérdemelten nyert. Gólszerzők: Czérna 2, Frank, ill. Kovács. Jók: Czérna, a mezőny leg­jobbja, Frank, Pipicz J., Bottyán, Bíró, ill. Kovács, Tari és Tóth. Ifjúságiak: Ferencszállás­Szentes 3-3 Megye II. A bajnokság állása 1. Kiszombor 7 6 ­1 21-10 18 2. Szentes B 7 6 1 19-8 18 3. H. Astra FC 6 5 1 ­17-5 16 4. Gyálarét 7 5 ­2 22-10 15 5. Röszke 6 5 ­1 17-10 15 6. Ferencsz. 6 3 2 1 11-6 II 7. Algyfi 7 3 I 3 15-14 10 8. Apátfalva 7 2 3 2 11-12 9 9. Tömörkény 7 2 1 4 8-13 7 10. Fáhiáns. 6 2 ­4 9-19 6 11. Földeák 7 1 2 4 12-15 5 12. Rúzsa 6 1 2 3 8-16 5 13. UTC 6 1 1 4 8-15 4 14. Tanárképző 5 1 1 3 5-12 4 15. Nagymágocs 7 ­4 3 9-17 4 16. Szatymaz 7 • ­7 5-25 -