Délmagyarország, 1994. szeptember (84. évfolyam, 204-229. szám)

1994-09-26 / 225. szám

2 III) SPORTJA 1994. szeptember 26. Tragikus szereplés hazai pályán - sikerek idegenben Nem egy esetben kerültek a szegedi focisták a földre, de nem azért, mert annyira küzdöttek volna, hanem azért, mert többször is kicselezték őket... (Fotó: Hárs László) Az NB lll-as labdarúgó baj­nokság hetedik fordulójában hazai pályán egyik Csongrád megyei csapat sem tudott győzni, azonban idegenben a Dózsa cs a Dorozsma is felül­kerekedett ellenfelén. Mezőkovácsházi TK-Szegedi Dózsa 1-3 (0-1) Mezőkovácsháza, 200 néző. Vezette: Berger. Mczőkovácshá/.a: Tóth I. ­Papp J., Kovács, Fejes, Lucián (Molnár) - Szekeres, Török Du mitriu. Radu Kakuszi (Kovai esik), Lénárt. Edző: Gyöngyösi Károly. Szegedi Dózsa: Csehó - Ma­gyar, Bóka, Sahin, Márton ­Papp. Szélpál, Koltai. Bosáns/.ki (Török Zs.) - Miklós, Bo/ga (Vándor). Edző: Cziberc László. 25. perc: Miklós szorongatott helyzetben kilépett a védők kö­zül, 8 méterről csúszva a jobb alsó sarokba gurított, 0-1. 60. p.: Miklóst Radu lerán tolta a 16 oson belül, a megítélt II -est Koltai biztosan értéke­sítette, 0-2. 63. p.: Márton faképnél hagy ta a hazai védőket, 12 méterről félmagasan a kapu bal oldalába lőtt, 0-3. 66. p.: Szekeres jobbról Ívelt középre, Radu kapásból. 16 mé­terről a felső léc alá bombázott. 1-3. Az első félidőben a rutino­sabb vendégek irányították a mérkőzést. Fordulás után az ala­posan átszervezett hazaiak ren­geteg gólhelyzetet dolgoztak ki, de a befejezés ezen a napon sem sikerült. A vendégek sikere tel­jesen megérdemelt. Jók: Radu. ill. Bóka. Szélpál. Miklós. Ifjúságiak: Me/.őkovácshá­za-Szegedi Dózsa 2-1. Makó FC-Kalocsai FC 1-3(1-2) Makó, 1200 néző. Vezette: /ábrák Makó: Himcr - Urbán, Bódi. Anda, Dégi (Leindler) - Csák (Török), Talmácsi, Madránszki. Karsai - Márki, Bárány. Edző: Kolozsvári János. Kalocsa: Gojtán - Palletta, Aradi. Miskolczi - Márton (Zsi­bók), Bolvári. István. Vén. Má csai (Farkas G.) - Farkas Z., Sallai (Fekete). Megbízott edző: Hajerbacher Ferenc. 7. p.: Márki cselezte be magát a vendégek 16-osán belülre, el­fektette a kapust, aki elhúzta a makói középpályás lábát. A kiállítás ugyan elmaradt, ám a jogos büntetőt a sértett nagy nyugalommal helyezte a kapu jobh oldalába, 1-0. 11. p: Óriási védelmi hibából egyenlített a Kalocsa. Csák ve­szttette el a labdát a kapujától 45 méterre, az őt szerelő István lö­vésre szánta el magát 40 méter­ről, és labdája megpattant a vető­dő Fiimer előtt, majd megakadt a jobb felső sarokban l-l. 36. p.: Vén húzott el a bal ol­dalon, középre lőtt labdáját pe­dig a hosszú oldalon érkező Far­kas Z. öt méterről a hálóba tal­palta. 1-2. 54. p.: A makói térfél kö­zepén Palletta csapta be Bódit, aki rossz ütemben csúszott be, s eltalálta a kalocsai játékos lábát. Zábrák játékvezető mindenki nagy megdöbbenésére kiállította a hazai játékost. 90. p.: Farkas Z. nagy cselso­rozatba kezdett, átkígyózott a hazai védelmen, elfektette Hí­mért, majd négy méterről a há­lóba passzolt, 1-3. Bódi - megítélésem szerint jogtalan - kiállítása nagyon meg­zavarta a gyenge napot kifogó hazaiakat, s a folytatásban több­ször is csak Himemek és Talmá­csinak köszönhetően úszták meg több kapott gól nélkül.A játék összképét tekintve a vendégek megérdemelten szerezték meg a három pontot. Jók: Talmácsi, Márki. Karsai, ill. Farkas Z.. István, Mácsai, Márton, Palletta. Ifjúságiak: Makó-Kalocsa 0-8 RÁCZ BÁLINT SZVSK—Orosházi MTK 1-2 (0-0) Vasutas pálya, 300 néző. Vezette: Kiss. SZVSE: Demeter - Nagy Sz., dr. Tóth, Udvari - Süli. Vágó (Kispál), Pikó, Takács J„ Tóth 7> Labdarugó NB III. Á. - Simon, Tóth L. Edző: dr. Tóth János. Orosháza: Ölei - Varga (Ig­nicz), Nagy, Erzsiák - Sitkai, Popol, Stef, Zahorecz, Hóbel ­Gyura, Fülöp. Edzó: Szűcs Fe­renc. 43. perc: Fülöp miután át­játszott több hazai védőt is, Gyu­rához továbbította a labdát, aki­nek lövése a két kapufa találko­zásánál csattant. 48. perc: dr. Tóth nagyszerű átadással szöktette Simont, aki nehéz szögből lőtt, s a labda a kapufáról vágódott a hálóba, 1-0. 52. perc: Jobboldali beadás szállt a hazai kapu elé. ami után Gyura fordulásból, kapásból lőt­te a hálóba a labdát, l-l. 81. perc: Nagy Sz. és Deme­ter „összehozták" a vendégek számára a győzelmet. Nagy fe­leslegesen adott haza, Demeter még feleslegesebben leállt cse­lezni, s szokása szerint elveszí­tette a labdát, amit Fülöpnek már nem került nagy fáradságába az üres kapuba továbbítania, 1-2. Nem hiába tartott dr. Tóth Já­nos ettől a mérkőzéstől. A ha­zaiak alig tudtak összeszedni egy csapatra való játékost, nagy cserelehetősége sem volt az edzőnek, (gy bárhogy is játszot­tak tanítványai végig a pályán maradhattak. A vendégek észre vették ezt a kényszerhelyzetet, s a második félidőben erőteljesen támadtak, kegyetlenül kihasznál­ták az SZVSE megingásait, s vé­gül is megérdemelten nyerték a találkozót. Jó: senki, illetve Fülöp, Gyura, Ölei. Ifjúságiak: SZVSE-Oros­háza 6-0. P. S. J. Szeged FC-Kiskőrös 1-4 (1-2) Felső Tisza-parti stadion, 1000 néző. Vezette: Megyebfró. Szeged FC: Csaban - Csorba (Újvári), Tóth-Kovács, Lévai ­Illyés, Turján, Dézsi, Gréczi ­Dorobantu, Katona, Hűvös (Krá­nicz). Edző: Nagylaki Kálmán. Kiskőrös: Békési - Laczina, Gubucz, Tóth - Beregszászi (Radulescu), Agócs, Pecznyik, Czimborovies (Szabó), Mis­kovicz - Szauer (Lengyel), Szűcs. Edző: Szlovák László. 5. perc: Dorobantu kicsele­zett mindenkit, a kapust is, de a gólba tartó gyenge lövését Gu­bucz a gólvonalról kivágta. 6. perc: Miskovicz vezette fel a labdát, s mintegy 25 méterről lövésre szánta el magát. A játék­szer védhetetlenül vágódott a léc alatt a hálóba. 0-1. 17. perc: a vendégek kapujá­tól mintegy 30 méterre szabad­rúgáshoz jutott a Szeged FC. A labdának Lévai állt neki, s jól el­talált lövése a kapufáról pattant a hálóba, l-l, 23. perc: Szűcs közeli nagy lövését Csaban bravúrosan, láb­bal védte. 36. perc: Szauer megforgatta a 16-oson belül a szegedi vé­dőket, majd a balfelső sarokba ívelte a labdát, 1-2. 68. perc: Szűcs húzott el a baloldalon, majd visszagurított Szauer elé, aki közelről nem hi­bázott, 1-3. 75. perc: Katona került ha­talmas gólhelyzetbe, de mintegy 10 méterről a kivetődő kapusba lőtte a labdát. 90. perc: A vendégek csatárai valósággal kipasszolták a hazai védőket, majd Lengyel visszagu­rltása után Szűcs, mintha edzé­sen lenne úgy pöckölte a kapuba a labdát, 1-4. A minden tekintetben jobb vendégcsapat végig a kezében tartotta az irányítást, s anélkül, hogy megerőltette volna magát fölényes magabiztonsággal győzte le a roppant gyenge napot kifogó szegedieket. Á hazai csa­pat tagjai igen nagy hibaszáza­lékkal játszottak, s mindemellé párosult enerváltságuk is. A ha­zaiaktól az egész mérkőzésen nem láttunk egyetlen valamire való akciót sem, az új szerze­ményt, Dorobantut nem tudták játékba hozni, pedig ő az első percekben bizonyította, hogy nem rossz játékos. Akárcsak Csaban kapus, aki nem keve­sebb, mint három biztos góltól mentette meg a szegedi kaput. Jó: Turján, Csaban, illetve Gubucz, Szauer, Szűcs. Ifjúságiak: Szeged FC­Kiskőrös 11-0. P. SÁNDOR JÓZSEF Kiskunfélegyháza­Kiskundorozsma 1-3 (0-0) Kiskunfélegyháza, 600 néző. Kiskunfélegyháza: Banó ­Fekete, Márton, Karsai, Tokaji, Újfalusi, Bertus (Pallagi), Túri (Kókai), Fórizs, Fütyü, Kertész. Edző: Iványi Mihály. Kiskundorozsma: Tóth - Si­monics, Szabó T., Ottlik, Gábor, Fábián, Szabó G„ Nagy., Farkas (Hegyesi), Szabó Zs., Tóth G. (Markó). Megbízott edző: Szabó Zsolt. A jól kontrázó vendégek szép gólokat lőttek, magabiztosan nyertek. Gólszerzők: Fütyü, ill. Sza­bó T„ Szabó Zs. 2. Kiállítva: Fórizs, ill. Gábor. Jók: senki, illetve Szabó Zs„ Szabó T., Tóth, Simonics, Fá­bián. Ifjúságiak: Kiskunfélegyhá­za-Kiskundorozsma 2-1. További eredmények: KTE-Gyula l-l, Békés-KSC l-l, Cegléd-Mezőberény 0-1. A bajnokság állása: 1. Kalocsa 7 5 2 ­13-5 17 2. KTE 7 5 1 1 27-7 U. 3. Kiskőrös 7 5 1 1 19-3 16 4. Békés 7 3 2 2 12-17 11 5. Sz. Dózsa 7 3 1 3 8-8 III 6. Szeged FC 7 '3 1 3 11-13 10 7. Orosháza 7 3 1 3 10-12 III 8. Makó FC 7 3 ­4 11-8 9 9. Dorozsma 7 2 3 2 12-10 9 10. Gyula 7 2 3 2 9-7 9 11. SZVSE 7 3 ­4 12-11 9 12. Kkf.-háza 7 2 2 3 7-9 8 13. KSC 7 2 2 3 7-10 8 14. Mezőberény 7 2 1 4 3-16 7 15. Cegléd 7 1 1 5 6-15 4 16. Mczők.-háza 7 1 1 5 4-20 4 Tömörült az élmezőny Küzdelmet igen, focit már kevesebbet láttunk a Tisza-Új­Sándorfalva mérkőzésen. (Fotó: Hárs László) Tömörült az élmezőny, há­rom csapatnak is 14 pontja van, de ott van a 13 pontos Sándorfalva is.Nagy lesz a küz­delem a bajnoki címért... Mindszent-Móra város 5-0(3-0) Mindszent. 300 néző. Ve­zette: Rózsa Zoltán Mindszent: őze — Gardi, Dó­da. Elekes, Jancsovics, Sátor (Tóth Z.), Mucsi, Korom (Gyo­vai). Bakó (Győri), Bozó. Szécsi. Edző: Jelenfi István. Móraváros: Szabii - Révész, Hrubán (Bozsók), Péter, Prágai. Farkas, Raskó T., Tötök, lladár. Móricz (Raskó Z.). Király. Edző: Tóth Lajos. 19. perc: Sátor 40 méteres in­dftásával Mucsi lépett ki, és a kapust kicselezve lőtt a hálóba 1-0. 24. p.: Sátor partrúgását Szé­csi csúsztatta a hosszú sarokba, 2-0. 28. p.: Bozó futott el a jobb oldalon és beadását Mucsi lőtte a kapuba, 3-0. 47. p.: Dóda legurított sza­badrúgását Mucsi 28 méterről vágta a jobb felső saroka, 4-0. 74. p.: Szécsi beadását Mucsi kapásból a bal sarokba emelte, 5-0. A játékot végig irányító Mindszent ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. jók: Mucsi (a mezőny leg­jobbja), ill. senki. Ifjúságiak: Mindszent-Móra­város 3-2 Üllcs-Mártély l-l (l-l) Üllés. 4(X) néző. Vezette: He gy'­IJIlés: Horváth - Popovics, Szrenka B„ Farkas Gy., Szilágyi, Bálint, Kálmán, Evetovich, óre­zsa. Farkas J„ Gyuris. Megbízott edző: Zádori Ágoston. Mártély: C. Molnár - Tóth II., Czuczi, Szűcs, Szrenka Cs.. Csáki. Daraki. Tóth Cs. (Kazán). Dobsa. Kovács, Sepsei. Edző: Antal Ferenc. 34. p.: Grezsa csúsztatott fe­jeséből Bálint helyezett a hálóba, 1-0. 40. p.: Kovács 2 m-es lesről indult, legurftott labdáját Tóth Cs. vágta a hálóba, l-l. A vendégek a kiválóan védő C. Molnárnak köszönhették az egyik bajnoki pontot. Jók: Szrenka B., a mezőny legjobbja. Bálint, Evetovich, Grezsa, ill. Czuczi, Szrenka Cs., Tóth Cs. Ifjúságiak: Üllés-Mártély 1-4 Szentes FC-Szőreg 5-2 (1-0) Szentes. 300 néző. Vezette: Madácsi. Szentes: Janiga - Sarkadi, Fehér, Bottyán. Bartyik, Juhász, Jernei, Szabó Á., Gulyás, Vere­bélyi (Csipkó), Verők (Mészá­ros). Edző: Koncz István. Szőreg: Meister - Csehó (Hajnal), Szél J„ Ádelhart, Papp L., Antal, Dékány (Bereczki), Hűvös, Csiszár (Valkai), Zsikó, Buknicz. Edző: Szamosszegi Gábor. 41. p.: Szép támadás végén Verebélyi élesen belőtte a labdát, és Juhász 5. helyzetét már nem tudta elhibázni. 1-0. 51. p.: Juhász jó ütemben lé­pett ki a védők közül, és a jobb sarokba helyezett, 2-0. 66. p.: Gulyás 8 m-ről fejjel (veit a kapura. Juhász ügyesen „fedezte" a kapust, és a labda hulló falevélként a sarokban pi­hent meg. 3-0. 72. p.: Buknicz egyéni akció végén szép gólt szerzett, 3-1. 82. p.: Remek kényszerítőzés után Szabó Á. nem hibázott, 4-1. 85. p.: A mérkózés gólját lát­hatták a nézők. Szabó Á. remek 20 m-es keresztlabdáját Jernei csukafejessel juttatta a léc alá, 5-1. 87. p.: Buknicz igazolta klasszisát, ismét egyéni akcióból volt eredményes, 5-2. Jók: Bartyik, Juhász, Jernei, Gulyás, ill. Buknicz. Ifjúságink: Szentes FC­Szőreg 1-0 PÁDÁR ZOLTÁN Bordány-Mórahalom l-l (l-l) Góllövők: Kószó a 20.. ill. Kádár a 21. percben. Gyenge színvonalú mérkő­zésen igazságos döntetlen szüle­tett. Tisza-Új-Sándorfalva 0-0 Újszentiván, 400 néző. Ve­zette: Kérdő. Tisza-Új: Ökrös - Jankó, Dó­ra (Dobó), Kántor, Dancsó, Te­mesvári (Kiss), Molnár, Suhai, Bajusz, Simon, Mádi. Edző: Kántor Ferenc. Sándorfalva: Gémes - Pata­ki, Patocskai, Mészáros (Virág), Sebestyén, Tóth (Gerecz), Be­senyei. Bitó (Gajdácsi), Födi, Szél, Nagy. Edző: Pénzes József. Küzdelmes mérkőzésen igaz­ságos döntetlen született. Jók: Ökrös, Jankó, Dancsó, ill. Gémes, Besenyei. Ifjúságiak: Tisza-Új-Sándor­falva 3-0 Kistelek-Csanádpalota­Nagylak 3-1 (l-l) Kistelek, 250 néző. Vezette: Samu. Kistelek: Mihályffy - Sejben Gy., Koncz, Horváth Á„ Böröcz, Czifra, Pipicz, Virág G. (Ben­csik), Török, Horváth Zs., Bor­sos (Nagy G.). Edző: Czeiger­smidt Sándor. Csanádpalota-Nagylak: Lengyel - Luczó, Szabó, Locs­kai, Gonda, Benczik, Lakita (Gá­bor), Cseh, Varga P., Szűcs, Var­ga S. (Csókási). Edző: Molnár László. 6. p.: Csanádpalotai szöglet után Sejben Gy.-ről saját kapujá­ba pattant a labda, öngól, 0-1. 45. p.: Virág G. buktatásáért megítélt 1 l-est a sértett magabiz­tosan értékesítette, 1-1. 48. p.: Szabadrúgásvariácó, Horváth A. áterrftlését Sejben Gy. magabiztosan vágta a ka­puba, 2-1. 67. p.: Nagy G. labdájával Virág G. kilépett, s értékesítette a helyzetet, 3—1. Kiállítás: A 69. percben után­rúgásért kiállítva Varga P. Jók: az egész hazai csapat, ill. senki. Ifjúságiak: Kistelek-Csanád­palota-Nagylak 5-2 Zákányszék-Tápé 0-5 (0-1) Kisstadion, 200 néző. Vezette: Varga Sándor. Zákányszék: Antal (Temes­vári) - Tóth T„ Kovács, Száraz, Hegedús - Szabó Zs., Szanka, Szita, Börcsök R. - Németh, Zsikó. Edző: Balogh Attila. Tápé: Bagdi - Kószó, Sán­dor, Vári - Bucholcz, Heidrich, Róka, Bischof, Fazekas (Bu­gyinszky) - Várszegi R., Djurics (Terhes). Edző: Lóczi István. A minden csapatrészében jobb Tápé megérdemelten nyert ilyen arányban is a tartalékos ha­zai csapat ellen. Góllövők: Djurics 3, Buchholz, Sándor. Jók: Szabó Zs., ill. az egész vendégcsapat. Ifjúságiak: Zákányszék-Tá­pé 1-2 Csongrád-Csanytelek I_0(1_0) Csongrád, 400 néző. Vezette: Csuka. Csongrád: Kurucz F. - Justin (Pető), Kurucz J., Magony, Kel­ler, Kiri. Kovács (Palásti), Tóth, Fássy, Pajkó, Kiss. Edző: Kajtár István. Csanytelek: Berkes - Szabii, Mészáros D., Kovács (Gémes), Sebők, Muskó, Mészáros A., Maszlag, Somogyi, Kálmán, Viktor. Edző: Dósa Rácz Pál. Színvonalas mérkőzésen igaz­ságos csongrádi győzelem szüle­tett. A második félidőben muta­tott játékával a Csanytelek közel állt az egyenlítéshez. Góllövő: Pajkó. Kiállítva: Somogyi a 85. percben. Jók: Kurucz F., Kurucz J., Tóth, Pajkó, ill. Mészáros D., Sebők, Muskó. Ifjúságiak: Csongrád-Csany­telek 0-0. A bajnokság állása 1. Szentes FC 6 4 2 ­19-4 14 2.Mindszent 6 4 2 ­16-4 14 3. Tisza-Új 6 4 2 ­13-5 14 4. Sándorfalva 6 4 1 1 941 13 5. Csongrád 6 3 1 2 7-4 in 6. Kistelek 6 3 1 2 12-12 10 7. Bordány 6 3 1 2 11-16 in 8. Zákányszék 6 3 ­3 8-14 9 9. Mártély 6 2 2 2 13-7 8 10. Üllés 6 2 2 2 9-8 8 11. Tápé 6 3 2 1 14-6 7 12. Móraváros 6 2 ­4 13-7 6 13. Csanádp. 6 1 2 3 4-8 1 14. Csanytelek 6 ­1 5 4-12 1 15. Mórahaloni 6 ­1 5 4-14 1 l6.Sz.ireg 6 - - 6 4-21 ­Megjegyzés: a lápétól és a Csanád­palotától 4-4 büntetópont levonva.