Délmagyarország, 1994. szeptember (84. évfolyam, 204-229. szám)

1994-09-12 / 213. szám

2 Ili i SPORTJA 1994. szeptember 12. Négy győzelem, egy döntetlen SZVSE-C.yulai FC 2-0 (1-0) Vasutas pálya, 300 néző. Vezette: Tumó. SZVSE: Demeter - Kot­hencz, Hurguly, dr. Tóth - Si­mon, Süli (Udvari), Pikó (Nagy Sz.), Takács J. - Tóth Á., dr. Kovács. Tóth L. Edző: dr. Tóth János. Gyulai FC: Szabó - Bo­tyánszki, Fábián, Kiss L. (Ta­mási), Pápa - Kiss S„ Mező, Steigerwald, Biró - Szegedi, Frankó (Szilágyi). Edző: Fodor Sándor. 5. perc: Takács J.balról (veit be szabadrúgást, ami után Tóth L. a kaputára fejelte a labdát. 22. Perc: Takács J. rúgott szögletet, s a fiatal Tóth L. ug­rott a legmagasabbra és léjéről a hosszú sarokba vágódott a labda, 1-0. 57. perc: Tóth L. nagy lö­vése kipattant a kapusról, de dr. Tóth hiába ismételt jól, a labda újra a kapus kezéről vágódott ki. 62. perc: Jobb oldali beadás után Szegedi óriási helyzetben a kapu mellé fejelte a labdát. 63. perc: Hurguly és Szege­di összeakaszkodott, s a játék­vezető mindkét labdarúgót ki­állította. 64. perc: Steigerwald pör­getett lövése a kapufát érintve hagyta el a játékteret. 82. perc: Takács J. a sípszó után elrúgta a labdát, s mivel már volt egy sárgája, a bfró a pirosat mutatta fel neki. 85. perc: A gyulai kaputól mintegy 16 méterre a védők felvágták a kitörő dr. Ková­csot. A szabadrúgásnak a sér­tett állt neki. s jól eltalált lö­vése után a labda a bal felső sarokba vágódott, 2-0. Jó: Süli, Tóth L., dr. Kovács, illetve Szabó, Steiger­wald, Fábián. Ifjúságiak: SZVSE-G\ulai FC 1-8. Szeged FC-Mezőberény 2-0(1-0) Felső Tisza-parti pálya, 8(X) néző. Vezette: Kiss. Szeged FC: Dobó - Kraj­czár, Tóth-Kovács, Lévai - Új­vári, Gréczi, Kubát B„ Turján (Illyés), Dézsi - Katona. Hűvös (Kránicz). Edző: Nagy­laki Kálmán. Takács szöglete után a fiatal Tóth Lukács ugrott a legmagasabbra és fejéről védhetetlenül vágódott a hálóba a labda. (Fotó: Gyenes Kálmán) Regen volt már ilyen jó a Csongrád megyei NB III-as labdarúgó-csapatok mérlege egy fordulóban, mint az ötödikban. Az SZVSE, a Szeged FC, a Makó FC hazai környezetben győzött, a Dózsa viszont Kiskun­félegyházán vitte véghez azt a bravúrt, hogy elhozta mind a három pontot. Ha ehhez még hozzászámítjuk a Kiskundorozsma kecskeméti döntetlenjét, akkor csak felső fokon szólhatunk csapataink teljesítményéről. a Labdarúgó NB III. Mezőberény: Vidovenyecz - Udvari, Hankó, Lenkeft, Lip­ták - Vad, Hegedűs, Darócz, Kresmárik (Pecze) - Szász, Rácz (Kohut). Edző: Borgula János. 24. perc: Két nagyszerű csel után Vad kiugrott a védők között, már csak a kapussal állt szemben, de mellé gurított. 38. perc: Katona fordulás­ból, mintegy 17 méterről a felső kapufát találta telibe. 42. perc: Kubát ugratta ki Hűvöst, akit a 16-oson belül elnyomtak, s a bfró túl szi­gorúan 1 l-est ftélt a hazaiak ja­vára, amit Dézsi értékesített, 1-0. 49. perc: Gréczi tört kapura, majd mintegy 16 méterről lö­vésre szánta el magát, a labda az egyik védőről Hűvös elé pattant, aki megszerezte a má­sodik gólt, 2-0. 53. perc: Vad szabadrúgását Dobó a kapufára ütötte, a ki­pattanó labdát Lenkefi lőtte, mintegy három méterről Do­bóba. 57. perc: Krajczár fütty után szándékosan meglökte el­lenfelét, amiért a bíró azonnal kiállította. 71. perc: Rácz közeli lövé­sét védte bravúrosan Dobó. 80. perc: Kránicz három méterről sem tudott a he­rényiek kapujába találni. 90. perc. Kohut utolsó em­berként felvágta a kitörő Ka­tonát, amiért a bfró őt is ki­állította. Jó: Gréczi, Dézsi, Újvári, illetve Vad, Darócz, Hankó. Ifjúságiak: Szeged FC-Me­zőberény 4-1. Makó FC-Orosházi MTK 4-1(1-0) Makó, 1200 néző. Vezette: Franciskovics. Makó: Himer - Bódi ­Urbán, Talmácsi, Anda (Dégi) - Kis, Csák, Márki, Botlik ­Bárány (Madránszki), Karsai. Edző: Kolozsvári János. Orosháza: Such (Öllei) ­Nagy, Popol, Varga - Erzsiák (Katona), Steff, Gyura, Za­horecz, Hóbel - Fülöp (Deák), Igricz. Edző: Szűcs Ferenc. 16. p.: Márki jobb oldali szögletét Csák fejelte kapura, gólba tartó labdáját Talmácsi 3 méterről megcsúsztatta s a bőr a bal sarokba jutott, 1-0. 50. p.: Gyura elindult a félpályáról, a jobb oldalon vitte a labdát, majd a 16-oson be­lülre cselezte magát, s a leülő Himer mellett 8 méterről a ka­pu bal oldalába lőtt, l-l. 53. p.: Botlik kígyózott át a vendégvédelmen, amikor fel­vágták. A 25 méteres szabad­rúgásból Bódi nagy erővel a bal alsó sarokba bombázott ­pedig Such ott állt, 2-1. 61. p.: Bódi szenzációs nap­ja folytatódott, ezúttal 35 mé­terről jutott szabadrúgáshoz a Makó, és a középhátvéd elemi erejű bombája a felső lécről vágódott a hálóba, 3-1. 66. p.: Ismét Bódi. Ezúttal 30 méteres passzal hozta helyzetbe a jobb oldalon Csákot, aki két lépés után 16 méterről a hosszú sarokba lőtt, 4-1. 81. p.: Botlik ismét egyedül lépett volna ki, amikor Popol utolsó'emberként elütötte. Franciskovics ezúttal nem teketóriázott, és felmutatta a védőnek a piros lapot. Jók: Bódi, a mezőny leg­jobbja, Talmácsi, Karsai, Bot­lik, Urbán, ill. Gyura és Steff. Ifjúságiak: Makó-Orosháza 3-2. RÁCZ BÁLINT KSC RSC-Kiskundorozsma l-l (1-0) Kecskemét, 500 néző. Vezette: Bogyó. KSC RSC: Kiri - Juhász, Engel, Kecskés, Bende, Trucz­ka (Pécsi), Andriska (Kislő­rinc), Máté, Csordás (Lap­sánszky). Barna, Lehota. Edző: Losonczy László. Kiskundorozsma: Tóth ­Simonics, Szabó T., Ottlik, Megyesi (Markó), Fábián, Szabó, G. Nagy, Móra (Gá­bor), Szabó Zs., Tóth. Edző: Ottlik Sándor. 25. p.: Andriska balról be­ívelt szöglete a védők fölött át­szállva, az 5-ösön álló Le­Kancigány Kicsit turhásra sikerült a Szegedi Dózsa első győ­zelme. A félegyházi stadionban az össze-vissza veze­tett, szó szerint véres, ökölcsapásoktól sem mentes mérkőzésen boldog lehetett az a vendégjátékos, aki ép bőrrel megúszta a dolgot. Ráczot például leütötték, ám őt is kiállította a játékvezető, Luczást végig csípte­vágta, sőt rugdosta a hazai kapitány, de a játékvezető semmit sem észlelt. Igaz, a helybéli Dundiego, Fütyü műesését tizenegyessel honorálta. A meccs vége is ugyanabból az anyagból gyúratott, mint az eleje meg a közepe. A játékosokat sorra le­köpködték - megjegyzendő: a bírói hármast egyszerre nyolcan is majd az egyik rendező karszalagos úr fölpofozta a nagyoknak gratuláló szegedi ifistát. Eme rendező egyébiránt a csak rá jellemző Kancigány nevet mondhatja magáénak. És még egy apró körülmény: a KTK pályáján a ci­vil ruhás dózsásokon kívül egyetlen rendőrt sem lát­tunk. D. I. hotához került, aki a labdát kö­zelről a hálóba vágta, 1 -0. 72. p.: Szabó Zs. legurított labdáját a felfutó Szabó T. a már vert helyzetben lévő kapus mellett vágta a hálóba, l-l. Az alacsony színvonalú mé­rkőzés után mindkét csapat elégedett lehetett az egy-egy ponttal - már ha ilyen pro­dukció után van kedvük örülni. Ifjúságiak: KSC RSC-Kis kundorozsma 2-1 Kiskunfélegyháza-Szegedi Dózsa 0-1 (ÍM) KTK-pálya, 600 néző. Vezette:Kurucz. Szegcdi Dózsa: Csehó ­Luczás, Bóka, Bozga - Ma­gyar, Rácz, Márton, Sahin, Koltai (Török) - Váczi, Mik­lós. Megbízott edző: Zádori Gyula. 35. perc: Váczi ívelt sza­badrúgást a bal oldali tizen­hatos sarkáról, a kiöklözött labdát Rácz 15 méterről a jobbösszekötő helyéről a jobb felső sarokba ívelte, 0-1. 62. perc: Fütyü látványos műesését büntetővel honorálta a bíró. Újfalusy 1 l-esét Csehó nagyot vetődve csípte el a bal sarok elől. 75. perc: Fekete húsz mé­terről leadott, életerős lövését a jobb felső sarokból tornázta ki a szegedi portás. A veretlen hazaiak a múlt heti orosházi diadalt ünnepel­ték az első félidőben. Ebben a játékrészben a Dózsa tartotta kézben a mérkőzést, stílusosan, jól futballoztak a vendégek. Tehát minden úgy nézett ki, ezen a találkozón is kikapnak a lila-fehérek, hiszen jól ment a játék, csak a helyzetek marad­tak ki. Rácz szép gólja után, s különösen a második félidőben a védekezésre összpontosí­tottak a vendégek, s némi sze­rencsével végül elhozták a há­rom pontot. A csapatba jól illeszkedett be a két új szerze­mény, Koltai és Bozga. Rajtuk kívül Luczás játszott jól, a mezőny legjobbja Csehó Tibor volt. A mérkőzés végén az öltözőbe vonuláskor Komá­romi Tibort a játékvezető sér­tegetése miatt ugyancsak ki­állították. További eredmények Mezőkovácsháza-Kiskőrös 1-0, Cegléd-KTE 1-4, Békcs-Kalocsa l-l. A bajnokság állása 1. KTK 2. Kalocsa 3. Kiskőrös 4. Makö FC 5. SZVSE 6. Szeged FC 5 7. Kkfélcgyházu 5 8. Cyula 9. Békés 10. Dorozsma 11. Dózsa 12. Orosháza 13. KSC 14. Cegléd 15. Mezőlv "ény 16. Mezőt h 20-6 12 7-4 11 13-2 10-4 11-7 9-8 6-3 7-5 8-14 7-6 4-7 6-11 4-9 6-12 2-10 3-15 Már csak a Tisza-Új és a Szentes veretlen a megyei baj­nokság L osztályában. De míg a Tisza-Új minden mérkőzését megnyerte, addig a szentesiek kétszer döntetlent játszottak, s (gy négy ponttal leszakadtak az első helyezettől. Bordány-Kistelek 4-3 (2—41) Bordány, 3(X) néző. Vezette: Gera. Bordány: Kálmán - Fogas, Bogdán, Mátyás, Soós (Sza­bó), Dudás, öze, Gaál, Kádár (Monostori), Hajdú (Király), Farkas. Edző: Bogdán István. Kistelek: Mihálffy - Sejben Gy., Koncz, Tóth, Horváth, Pi­picz (Böröcz), Török, Muhel, Virág, Czifra, Gombos. Edző: Czeigersmidt Sándor. 10. p.: őze beadása után Dudás P. talált a hálóba, 1-0. 12. p.: Farkas felvágásáért megítélt 1 l-est őze kihagyta. 43. p.: Kádár átadásából őze 14 m-ről okosan emelte a hálóba, 2-0. 54. p.: Virágh kavarodásból talált a bordányi kapuba, 2-1. 58. p.: A Bogdán ellökésé­ért megítélt 1 l-est Farkas ér­tékesítette, 3-1. 65. p.: Őze elfektette az egész kisteleki védelmet, és a hálóba gurított, 4-1. 67. p.: A Kisteleknek meg­ítélt II-est Virágh értékesí­tette, 4-2. 77. p.: Az 5-ös sarkáról Bö­röcz lőtt a rövid sarokba, 4-3. Jók: Dudás. Soós, Kádár, őze, ill. Mihállfy, Koncz, Sejben Gy. Ifjúságiak: Bordány-Kis­telek 3-2. /.ákányszék-Csanytelek 1-0(1-0) Kisstadion, 250 néző. Vezette: Pördi. Zákányszék: Antal L. ­Tóth T., Kovács, Száraz, Tí­már - Szabó Zs., Horváth, Fo­dor, Börcsök R. - Németh (Zsikó), Szita. Edző: Balogh Attila. Csanytclek: Berkes — Sza­bó, Mészáros, Mrlják (Faze­kas), Sebők, Maszlag, Mészá­ros, Gémes, Kálmán, Kovács, Vikor. Edző: Dósa-Rácz Pál. 45. p.: Tóth T. futott fel a jobb oldalon, beadását a hosz­szú oldalon érkező Szita ka­pásból lőtte a hálóba, 1-0. Jók: Antal L., Tóth T., Börcsök R., ill. senki. Kiállítva: Horváth, Szita, ill. Fazekas. Ifjúságiak: Zákányszék­Csanytelek 0-4. Sándorfalva-Tápé 3-1 (0-0) Sándorfalva, 400 néző. Vezette: Bánóczi. Sándorfalva: Gémes - Mé­száros, Patocskai, Nagy V., Fujkin, Tóth, Besenyei, Sebes­tyén, Fődi, Szél (Gerecz), Nagy A. (Virág). Edző: Pénzes József. Tápé: Bagdi - Djuric, Hódi, Fári (Kubát), Heidrich, Nagy, Sándor, Fazekas, Róka (Má­ler), Bischof, Buchholz. Edző: Lóczi István. 50. p.: Besenyei futott el a bal szélen, beívelt labdáját Tóth kapásból helyezte a háló­ba. 1-0. 53. p.: Tóthot szöktették a jobb szélen, beívelt labdáját Fődi védhetetlenül fejelte a hálóba, 2-0. 59. p.: A hazai kapu előtti fi Tiszo-Uj nagy menetelése kavarodásból Heidrich helyez­te a hálóba a labdát, 2-1. 70. p.: A kiugró Fődi le­futotta a védőket, és a kapust kicselezve lőtt, 3-1. 85. p.: Nagy V.-t és Hódit a játékvezető kiállította két sár­galapos figyelmeztetés miatt. Jók: Fujkin, Tóth, Be­senyei, Fődi, ill. Bagdi, Faze­kas, Várszegi. Ifjúságiak: Sándorfalva­Tápé 2-3. Tisza-Új-Móraváros 3-1(2-0) Újszentiván, 400 néző. Vezette: Pintér. Tiszaúj: Varga (Ökrös) ­Jankó, Tóth, Kántor, Dancsó, Temesvári, Molnár (Kis), Dóra, Bajusz, Simon (Dobó), Mádi. Edző: Kántor Ferenc. Móraváros: Szabó ­Révész, Csúcs, Péter, Prágai, Farkas (Molnár), Raskó T., Tö­rök, Hadár, Móricz, Király (Raskó Z.). Edző: Tóth Lajos. 7. p.: Dórát buktatták a ka­putól mintegy 18 m-re, Bajusz mesterien csavart a jobb felső sarokba, 1-0. 25. p.: Simon nagyszerűen lőtt a bal oldalról, és a jókor érkező Dóra a bal sarokba fejelt, 2-0. 55. p.: Farkas a jobb össze­kötő helyéről kilőtte a jobb sarkot, 2-1. 85. p.: Dóra emelésével Má­di a 16-osnáI kilépett, átemelve a labdát Csúcson, majd meg sem várva, hogy az leessen, q Labdarúgó Megye I. kapásból a bal alsó sarokba lőtt, 3-1. Jók: Bajusz, Dóra, Mádi, ill. Péter, Farkas, Török. Ifjúságiak: Tisza-Új-Móra­város 2-1. Szentes FC-Csanádpalota­Nagylak l-l (0-1) Szentes, 200 néző. Vezette: Rácz. Szentes: Janiga - Bottyán, Fehér, Sarkadi, Bartyik, Csá­nyi (Csipkó), Jernei, Juhász, Gulyás, Verebélyi, Gyenes. Edző: Koncz István. Csanád palota-Nagy lak: Lengyel - Luczó, Szabó, Gonda, Cseh, Benczik (Szűcs), Varga P., Sebők, Gábor, Varga S., Tóth L. Edző: Molnár László. 30. p.: Tapogatózó játék után váratlanul a vendégek szerezték meg a vezetést. Tóth L. a jobbról belőtt labdát „Szo­kolai-módon" fejelte a rövid sarokba, 0-1. 55. p.: A kapu előtti ka­varodás után többször hibáztak a vendégek, végül Gulyás egyenlített, l-l. Jók: Bottyán, ill. Szabó, Varga P., Tóth L. Ifjúságiak: Szentesi FC­Csanádpalota-Nagylak 6-0. Mindszent-Mártély 2-1(1-1) Mindszent, 450 néző. Ve­zette: Kubatovics. Mindszent: őze - Gardi, Dóda, Elekes, Jancsovics, Sátor, Korom, Bakó, Gyovai (Szécsi), Mucsi, Bozó. Edző: Jelenft István. Mártély: C. Molnár - Tóth J., Czuczi, Szűcs (Dobsa), Szrenka, Csáki, Daraki, Tóth Z., Kandó, Kovács, Sepsei. Edző: Antal Ferenc. 11. p.: Egy gyorsan elvégz­ett szabadrúgás után Csáki helyezett a hazaiak kapujába, 0-1. 21. p.: 1 l-eshez jutott a Mindszent és Bozó értéke­sítette azt, l-l. 48. p.: Szécsi hátra ollózott egy labdát és Mucsi kapásból a bal felső sarokba lőtt, 2-1. Jók: a lelkesen játszó egész hazai csapat, ill. C. Molnár és Csáki. Ifjúságiak: Mindszent­Mártély 2-2. Üllés-Szőreg 3-0 (1-0) Üllés, 500 néző. Vezette: Kovács. Üllés: Abonyi - Popovics, Szrenka, Szilágyi, Evetovich, Kálmán, Szabó (Bálint), Far­kas, Grezsa, Gyuris (Farkas J.), Simái. Edző: Simái Sándor. 32. p.: Simái indította Gre­zsát, akit három csel után a 11 ­es ponton kíméletlenül elka­száltak. A megítélt 11-est Szrenka értékesítette, 1-0. 49. p.: Az állandóan rekla­máló Szélt ízléstelen megjegy­zéséért a játékvezető kiál­lította. 75. p.: Ádelhordt-ot szöve­gelésért és köpködésért kiál­lították. 79. p.: Simái labdáját Gre­zsa a 16-osról lekezelte, két csel után a kapust is elfektetve az üres kapuba vágta a labdát, 2-0. 82. p.: Kálmán futott el a jobb szélen, gyönyörűen adott be, Grezsa két csel után belőtte a labdát, 3-0. Jók: Kálmán, a mezőny leg­jobbja, Szilágyi, Szrenka, Grezsa, Evetovich, Bálint, ill. Hűvös, Zsikó. Ifjúságiak: Üllés-Szőreg 3-2. Csongrád-Mórahalom 3-1 A mérkőzésről részletes tu­dósítást nem kaptunk. A bajnokság állása 1. Tisza Új 4 4 - - 12-4 12 2. Mindszent 4 3 1 - ll-t 10 3. Zákányszék 4 3-18-69 4. Sándorfalva4 3-18-89 5. Szentes FC 4 2 2 - 10-2 8 6. Kistelek 4 2 11 9-7 7 7. Mártély 4 2-2 12-6 6 8. Csongrád 4 2 - 2 6-4 6 9. Bordám' 4 2 - 2 8-14 6 10. Üllés 4 112 6-7 4 11 .Tápé 4 2 - 2 8-5 3 12. Máraváros 4 1-3 5-7 3 13. Cs.palota 4 112 3-4 1 14.Csanytelek 4 - - 4 4-11 0 15. Mórahalom4 4 3-11 0 16. Szdreg 4 4 1-14 0 Megjegyzés: A Tápétól és a Csanád­palota-Nagylaktól 3-3 büntetőpont le-