Délmagyarország, 1994. augusztus (84. évfolyam, 178-203. szám)

1994-08-01 / 178. szám

1994. augusztus 1. ILI: SPORTJA 3 Kajak-kenu válogatóverseny Westel 900 GSM Nagydíj fl szegedi kajak négyes az első helyen végzett Vasárnap délelőtt nem sza­porodtak Vajda Vilmos szövet­ségi kapitány gondjai, ugyanis a Fadd-Domboriban zajló Westel 900 GSM Nagydíj el­nevezésű kajak-kenu síkvízi világbajnoki válogató legrö­videbb távján, a 200 méteren az egyeseknél minden a vára­kozásnak megfelelően alakult. Az első válogatóhoz és a fővárosban megrendezett sprint bajnoksághoz hasonlóan Fehérvári Vince, Kőbán Rita és Hoffmann Ervin bizonyult a leggyorsabbnak, így őket illeti meg a vb-részvételi jog. Kőbán sikere volt a legmeggyőzőbb, több mint egy másodpercet vert a második helyezett Suhaj Katalinra, aki megelőzte a jóval esélyesebb Czigány Kingát. Az olimpiai és világ­bajnok Mészáros Erika ezen a távon sem tudott bizonyítani, csak hatodik lett, így lehet, hogy kiszorul a mexikóvárosi világbajnokságra utazó csapat­ból is. Ugyancsak adós maradt a jó teljesítménnyel a kenus Kolo­nics György, neki is csak a hatodik hely jutott. Az ő vb­csapattagsága azonban nem forog veszélyben, legfeljebb azon bánkódhat, hogy egyes­ben egyik távon sem tudott indulási jogot szerezni. Ered­mények: Férfi K-l 200 m: 1. Fe­hérvári Vince (Bp. Honvéd) 36.48 mp 2. Bártfay Krisztián (MTK) 37.25 3. Csipes Ferenc (Bp. Honvéd) 37.54 női K-l 200 m: 1. Kőbán Rita (Csepel) 42.00 mp 2. Suhaj Katalin (Győri VSE) 43.06 3. Czigány Kinga (Bp. Honvéd) 43.54 ...6. Mészáros Erika (Bp. Honvéd) 45.29 C-l 200 m: 1. Hoffmann Ervin (Bp. Honvéd) 41.70 mp 2. Takács Tibor (Csepel) 42.05 3. Belicza Béla (ÚTE) 43.27 ...6. Kolonics György (Csepel) 45.09 A páros számok közül a kenusok versenyét kísérte a legnagyobb érdeklődés, ugyan­is nagy csatára volt kilátás a Hoffmann, Szabó és a Hor­váth, Kolonics egységek kö­zött. A párharcból Hoffmannék kerültek ki győztesen, mégsem ők nyertek, mert a parthoz legközelebb eső, l-es pályán náluk is gyorsabb volt az új­pestiek kettőse, amelyet Beli­cza Béla és Ipacs Endre al­kotott. így hiába volt a mi­nimális, csak célfotóval kimu­tatható különbség, csupán a mostani győztesek, Beliczáék vívták ki a jogot, hogy .a pót­válogatón összemérjék tudá­sukat az első válogató legjobb­jaival, Horváthékkal. - Az volt az újpestiek sze­rencséje, hogy hozzájuk ha­marabb jutott el a startjel, ezzel igen értékes századmásodper­ceket nyertek, kommentálta a történteket Adrovicz Attila, az ÚTE válogatott kajakosa. A másik két számban nem fért kétség a Fehérvári, Gyulay férfi és a Laky, Kőbán női kajak kettes újabb sikeréhez, így ők megszerezték a vb­indulás jogát. A három nap alatt remekül szereplő és a mezőnyből kiemelkedő olim­piai és világbajnok Kőbán Rita mégsincs irigylésre méltó hely­zetben, hiszen napokon belül el kell döntenie, hány és milyen számot vállal a mexikóvárosi vb-n. Eredmények: Férfi K-2 200 m: 1. Fehér­vári Vince, Gyulay Zsolt (Bp. Honvéd) 32.32 mp 2. Csipes Ferenc, Hegedűs Róbert (Bp. Honvéd) 33.50 3. Gyivicsán Péter, Borhi Zsombor (Kapos­vár) 33.86 női K-2 200 m: 1. Laky Éva, Kőbán Rita (ÚTE, Cse­pel) 36.73 mp 2. Dónusz Éva, Mednyánszky Szilvia (Bp. Honvéd) 37.23 3. Czigány Kinga, Mészáros Erika (Bp. Honvéd) 37.71 C-2 200 m: 1. Belicza Béla, Ipacs Endre (ÚTE) 37.52 mp 2. Szabó Attila, Hoffmann Ervin (Bp. Honvéd) 37.86 3. Horváth Csaba, Kolonics György (Csepel) 38.23 A négyesek nem számítot­tak a válogatók sorába, ennek ellenére lebonyolították ezeket a számokat is, szegedi, újpesti, illetve győri siker született. A háromnapos program zárása után Vajda Vilmos szö­vetségi kapitány elmondta, hogy öt számban kell pótvá­logatót tartani. Ezeket a ko­rábbi tervekkel ellentétben nem csütörtökön, hanem ked­den és szerdán rendezik meg Szolnokon. Módosult a szak­bizottsági és az elnökségi ülés időpontja is, a két fontos ta­nácskozásra nem augusztus 3­án, szerdán, hanem 9-én, ked­den kerül sor. Eredmények: férfi K-4 200 m: 1. Szegedi Olajbányász (Kajner Gyula, Páger Zoltán, Pankotai Gábor, Petrovics Béla) 30.78 mp 2. MTK 31.29 3. Győri VSE 32.01. női K-4 200 m: 1. ÚTE (Laky Éva, Barócsi Andrea, Szeremlei Andrea, Fábián Mónika) 39.51 mp 2. BSE­Taverna „A" 40.17 3. BSE­Tavema „B," Atom SE vegyes 40.59 C-4 200 m: 1. Győri VSE (Janszky Gábor, Kocsis Ró­bert, Szabó Norbert, Milkovics László) 35.36 mp 2. Szegedi Olajbányász 36.57 3. Atom SE 36.87 A két válogatón elért ered­mények alapján nagyjából kialakult a szeptember végén esedékes mexikóvárosi világ­bajnokságon szereplő magyar válogatott gerince. Kajakosok, férfi K-l 200 m: Fehérvári Vince férfi K-2 200 m: Fehérvári Vince, Gyulay Zsolt férfi K-l 500 m: Borhi Zsombor férfi K-2 500 m: Adrovicz Attila, Rajna András férfi K-l 1000 m: Borhi Zsombor férfi K-2 1000 m: Ádám Attila, Horváth Zsolt vagy Beé István, Szijjártó Sz. István női K-l 200 m: Kőbán Rita női K-2 200 m: Kőbán Rita, Laky Éva női K-l 500 m: Kőbán Rita női K-2 500 m: Czigány Kinga, Med­nyánszky Szilvia vagy Kőbán Rita, Barócsi Andrea Kenusok, C-l 200 m: Hoffmann Ervin C-2 200 m: Kolonics György, Horváth Csaba vagy Belicza Béla, Ipacs Endre C-l 500 m: Pulai Imre C-2 500 m: Kolonics György, Horváth Csaba vagy Szabó Attila, Hoffmann Ervin C-l 1000 m: Pulai Imre C-2 1000 m: Takács Tibor, Hor­váth Csaba vagy Boldizsár Gáspár, Nóvák Ferenc A négyeseket az egyesben és a párosban elért eredmények alapján később jelölik ki, a felsoroltakon kívül szinte biz­tosra vehető a csapattagsága Csipes Ferencnek és Antal Zoltánnak, Dónusz Évának (kajak), valamint Zala György­nek (kenu). Egy győzelem, egy vereség a labdarúgó Magyar Kupában SZVSE-Vámos­pércsi Bocskai 1-0(1-0) Vasutas-pálya, 200 néző. Vezette: Marosvári. SZVSE: Demeter - Kiss P„ Hurguly, Nagy Sz. - Simon, Kothencz (Kispál), Vágó, Ta­kács J. - dr. Kovács, Tóth Á.(Tóth L.), Udvari. Edző: dr. Tóth János. Bocskai: Mező J. - Ke­resztúri, Kiss I., Antal - Mezei, Belényesi, Horváth, Csarkó (Kiss S.) - Nemes (Malmos), Juhász G., Juhász J. Edző: Mező József. 10. perc: Takács J. nagy partdobása után Vágó mellé lőtte a labdát. 22. perc: Hurguly kézzel ért a játékszerhez, s mivel már volt egy sárgája, a játékvezető kiállította a szegedi középhát­védet. 30. perc: Juhász J. egyedül ugrott meg, de lövését Demeter nagy bravúrral hárította. 31. perc: Tóth Á. tört be a vendégek 16-osának területére, amikor Kis«^I. mindkét lábát kirúgta alóla. Nyilvánvaló II­es, de a játékvezető továbbot intett. Sajnos a bírónak nem ez volt az egyedüli tévedése, amivel a hazaiakat sújtotta. 32. perc: Simon pontos beívelését Tóth Á. mintegy 10 méterről a kapus kezébe fe­jelte. 40. perc: Tóth Á. a félpá­Tíz eiiM is jobb volt o Vasutas-gárda Tóth Ákos (9-es mezben) volt a hazaiak legveszélyesebb csatára, ő lőtte a mérkőzés egyetlen gólját is. Gyenes Kálmán fotóriporterünk azt a pillanatot örökítette meg, amikor a vendégek védői az utolsó pillanatban szabadítanak fel a veszélyes szegedi csatár elől lyánál kapta a labdát, erősza­kosan betört a a büntetőte­rületen belülre, még szabály­talanul sem tudták szerelni, s mintegy kilenc méterről meg­szerezte a vezetést, 1-0. 44: perc: Kothencz a gól­vonalról vágta ki Juhász G. kapuba tartó labdáját. 55. perc: Tóth Á. egyedül törhetett kapura, de mire oda ért, elfogyott az ereje, és gyenge lövését Mező védeni tudta. 68. perc: Simon nagy helyzetben az oldalhálóba lőtt. 72. perc: Szép akció után Simon beadását dr. Kovács fejjel küldte kapura, de Mezó bravúrral védett. 81. perc: Mező kifutva felvágta Vágót, amikor az a kapuba akarta ívelni a labdát. A bíró azonban csak sárga lappal .jutalmazta" a nyilván­valóan pirosat „érő" attrak­ciót... A nagy meleg rányomta bélyegét az egész mérkőzésre. A vasutasok dicséretére legyen mondva, hogy 70 percig 10 emberrel játszva is többet támadtak, több gólhelyzetet alakítottak ki, mint ugyancsak NB Hl-as ellenfelük (a ven­dégek most kerültek fel a harmadik osztályba), s akár több góllal is győzhettek volna. Sajnos a játékvezető rossz­indulata megfosztotta őket a nagyobb gólkülönbségű siker­től... Jó: Takács J. (a mezőny legjobbja), dr. Kovács, Simon és Tóth Á., illetve Mező, Kiss I., Juhász J. P. SÁNDOR JÓZSEF fl Dorozsma 11-ast is hibázott... Kiskundorozsma -Budafok 0-1 (0-0) Kiskundorozsma, 400 nézó. Vezette: Hanyecz. Dorozsma: Tóth Z. ­Simonics, Fábián, Móra (Gé­mes), Ottlik R. - Farkas T., Nagy S., Szabó Zs., Muskó ­Markó (Hegyesi), Tóth G. Edző: Ottlik Sándor. Budafok: Jeszenszky ­Szabó V., Wendler, Krómer, Sztakó (Babai) - Bősze, Csiba (Gál), Kazacsenkó, Mundi — Somogyi, Tompos. Edző: Kri­vicz Tamás. 13. p: Formás vendégakciót követően, Csiba emelte be a labdát a büntetőterületen belül álló Bőszéhez, aki egy igazítás után, tíz méterről, hatalmas kapufát lőtt. 17. p.: Markó iramodott meg a jobb szélen, kicselezte a rátámadó védőket, s nem túl erős lövése a jobb kapufa mellett hagyta el a játékteret. 33. p.: Tóth G. ígéretes helyzetben kapta a labdát, de a partjelző lest látott... 44. p.: Szabó Zs. 25 méteres szabadrúgása alig kerülte el a kapu bal oldalát. 53. p.: Tompos cselezte le magát a jobboldali alapvo­nalig, beadásáról Mundi alig maradt le. 62. p.: Állandósult a vendég mezőnyfölény. Ezúttal Somo­gyi kötött „csomót" a hazai védők lábára. Szólója végén Tóth Z. bravúrral mentett. 71. p.: Egy dorozsmai kontratámadást követően Tóth G. beadását Muskó bólintotta mellé. 81. p.: A sorozatos budafoki támadások góllá értek. Bősze húzott el a jobb szélen, be­csapta a rátámadó Fábiánt, majd az alapvonal közeléből lágyan ívelt középre, s a tá­Hiába voltak a mérkőzés nagy részében a helyzet „magaslatán" a dorozsmaiak, végül vesztesként hagyták el a pályát, mivel 1 l-est is hibáztak... (Fotó: Gyenes Kálmán) madást kísérő Mundi tíz mé­terről a kapu közepébe pasz­s/.olta a játékszert. (0-1) 89. p.: Szabó Zsolt az ellenfél térfelének közepén Króméitól elcsente a labdát, majd öles léptekkel kapura húzott, s amikor már bent járt a tizenhatoson belül, „elütötték". Vegytiszta 1 l-es! A büntetőt a sértett végezte el, s a gyatrán meglőtt labdáját Jeszenszky a mezőnybe öklözte. Nagy egyenlítési (!) lehetőség ma­radt kihasználatlanul. Rövid ismerkedés után a hazaiak léptek fel támadólag. Nagy iramot diktálva (a hőség ellenére) élvezetes küzdelemre kényszerítették a másodosz­tályú budafokiakat, akiknek soraiban több, NB I-et megjárt labdarúgó is szerepelt. Felvált­va kerültek ez idő tájt ve­szélybe a kapuk, de a lövések mindkét oldalon rendre célt tévesztettek. Amíg erővel bír­ták Szabóék, addig három­esélyes volt a parti. A második félidőben egyértelmű mezőny­fölényben játszottak a vendé­gek, egységesebb csapatjátékot mutatva, megérdemelten vitték el a két pontot. A tartalékosan felálló Dorozsma küzdeni­tudásból jelesre vizsgázott. Hanyecz játékvezető kitűnően vezette a sportszerű találkozót.^ Jó: Ottlik R., Simonics, Fábián, ill. Mundi, Tompos. BOKOR BÉLA Vásárhely, 200 nézó. Ve­zette: Csuka. HLC: Kopschitz - Varga­Tóth, Márta, Nagy A., Kiss Cs. - Boruzs, Bress, Szécsényi, Bogza - Rosu, Mihálffy. Edző: Pataki Tamás. Csere: Fekete, Bélteki, Koltai. Szegedi Dózsa: Csehó ­Magyar, Bóka, Rácz, Barna, Vándor - Sahin, Kemenes, Márton - Miklós, Váczi. Edző: Protity Sándor. Csere: Bán, Luczás, Telek, Papp, Elek. 18. p.: Dózsás mezőnyfö­lény közepette Miklós fejelt góltigérően a jobb sarokba, de Kopschitz remek vetődéssel mentett. 20. p.: Az első veszélyes hazai támadás végén Rosu tört kapura, de két védő között elesett. A szabadrúgást Márta a kapu fölé rúgta. 24. p.: A HLC első szög­Előkészületi labdarúgó-mérkőzés HLC-Szegtdi Dózsa 1-1 (0-0) letét szokás szerint Szécsényi ívelte be, de Kemenes fejjel felszabadított. 32. p.: A jobb oldali Dózsa­támadás Barna fejesével ért véget, a labda - ha centi­méterekkel is -, de elkerülte a kaput. 43. p.: Bress fejelt a jobb oldalról a kapu előterébe, a játékosok egymásra vártak, végül akadt, aki felszabadítson. 48. p.: Koltai ugrott ki a Dózsa-védők közül, de Csehó remek vetődéssel hárított. 52. p.: Bal oldali Dózsa­támadást követően Fekete hárított remekül. 58. p.: Bélteki kitűnő be­adását Koltai a kapura fejelte, de Csehó ezúttal is mentett. 62. p.: Váczi lépett ki a HLC-védők közül, és a kifutó Fekete mellett megszerezte a vezetést, 0-1. 71. p.: Az előretörő Márta jó labdát adott Rosunak, de az nem tudott elmenni őrzője mellett. 73. p.: Szécsényi kitűnő átadását Rosu lőtte a jobb sarokba, 1-1. 79. p.: Mihálffy futotta le a védőket a bal oldalon, remek lövését a csereként beállt Bán védte. 82. p.: Sahin került gólhely­zetbe, de Fekete gyors vető­déssel mentett. 85. p.: A mérkőzés utolsó nagy lehetősége Bélteki előtt nyílt, de Bán ezúttal is mentett. A játékosokra nem lehetett panasz, a rekkenő hőség elle­nére is igyekeztek. Az első félidőben a Kemenes irányí­totta Dózsa játszott fölényben, a szünet után azonban a HLC kezdeményezett többet. A Dózsa játéka egységesebbnek tűnt. A mérkőzés után Pataki Tamás sem volt elégedett. - A Dózsa az első félidőben volt jobb, mi a másodikban. Körülbelül egyenlő gólhely­zetet dolgoztunk ki. Csapatom­ban néhány játékos teljesít­ménye megkérdőjelezhető. Protity Sándor: „A nagy meleg ellenére a felkészülési mérkőzés elérte célját". - OLASZ -