Délmagyarország, 1994. augusztus (84. évfolyam, 178-203. szám)

1994-08-29 / 201. szám

1994. augusztus 29. Ili; SPORTJA V • 3. 4. perc: Rosu lövése célt tévesztett. 9. pere: Stredie beadását Janis lőtte volna kapura, de a vásárhelyi védők az utolsó pillanatban szögletre mentettek előle. 14. perc: Vezetést szerzett a Szarvas. Pisont A. a 16-os bal oldali oldalvonaláról rúghatott szabadrúgást, s a jól eltalált lövés túljutott a gólvonalon, amelyet onnan Kopschitz kiütött, de a partjelző jól látta az esetet. 1-0. A gól után Nagy A. megsértette a partjelzőt, amiért a játékvezető kiállította. 35. perc: Kiss villámgyors elfutás után kapu elé (veit, Gebri azonban önfeláldozóan mentett Rosu elől. 41. perc: Növelte előnyét a Szarvas, Szabó „forint húszas" labdát tálalt Brakszatórisz A. elé. aki biztosan lőtt a bal sarokba. 2-0. 43. pere: Vásárhelyi szög­letrúgás végén Kiss óriási lö­vése a felső lécet súrolva került a kapu mögé. 51. perc: Horváth beadás­szerú éles lövése majdnem megtréfálta a vásárhelyi por­tást. aki az utolsó pillanatban mentett szögletre. 63. pere: Az ellentáma­dásból Szécsényi jobbról beívelt labdája Gebri előtt fel­pattant, pontosan Rosu elé, aki közelről nem hibázott. 2-1. 70. perc: Janis beadását Szlopóczki szinte a kapu torkából a kapu fölé emelte. Ez a kihagyott gólhelyzet ismét majdnem megbosszulta magát, mert a kontra után Márta távoli bombája a felső lécről pattant vissza a mezőnybe. 80. perc: Rosu beadását Mihálffy kapta volna, de Brak­szatórisz G. estében elcsípte a labdát. Ritka ideges hangulatban, sorozatos adok-kapok miatt a 96. percben ért véget a mér­kőzés. A Szarvas nemcsak az em­berelőny miatt, jobban játszott, többet támadott, ennek ered­Gyenge játékvezetés mellett Szarvasi Vasas-Hódmezővásárhely 2-1 (2-0) Szarvas, 2500 néző. Vezette: Hidasi (Cserna, Mezei). Szarvas: Brakszatórisz G. - Stredie - Gebri, Takó, Holp - Janis, Brakszatórisz A., Pisont A., Horváth ­Szabó, Klókai. Edző: Vígh Tibor. Hódmezővásárhely: Kopschitz - Varga-Tóth, Márta, "Nagy A., Dávid - Kiss, Bélteki, Szécsényi, Koltai - Rosu, MihálfTy. Edző: Pataki Tamás. Csere: Koltai helyett Boza a 57., Szabó helyett Szlopóczki a 68., Takó helyett Sárosi a 83., Kopschitz helyett Fekete a 94. percben. Gólszerző: Pisont A. a 24., Brakszatórisz A. a 41., Rosu a 65. percben. Kiállítva: Nagy A. (a partjelző megsértése miatt) a 15., Horváth (második sárga lap miatt) a 88. percben. Sárga lap: Varga-Tóth a 11., Szécsényi a 31., Gebri a 40., Holp a 47., Horváth a 81., Plókai a 95. pereben. Szögletarány: 8:2 (4:1) a Szarvas javára. ményeként megérdemelten szerzett vezetést az első játék­részben. Szünet után a szarva­siak nagyon könnyedén vették a mérkőzést azzal, hogy a gólhelyzetek sokaságát hagy­ták ki. A létszámhátrányban lévő vásárhelyi együttes átvette az irányítást, és szorossá tette a mérkőzést. Vígh Tibor: - Egy megnyert találkozót sikerült szorossá tennünk, mert a lehetőségeinket sorozatban elkapkodtuk. Azt azonban el kell ismernem, hogy a végén a vendégeknek is voltak ziccerei. Pataki Tamás: - Kritikán aluli játékvezetés, amilyennel az NB II-ben húsz évi edzősködésem alatt nem találkoztam. A második félidő­ben voltak gólhelyzeteink, de mi is kihagytuk azokat. CSABAI PÁL További eredmények Keleti csoport: III. ker. TVE-Tiszavasvári 3-0, Ka­zincbarcika-Kaba 1-2, Gödöl­lő-Miskolc 1-0, Hajdúnánás­MTK 0-2, Balamazűjváros­Nyíregyháza 2-3, Hatvan-Sal­gótaiján l-l, Diósgyőr-Tisza­kécske 0-0. Nyugati csoport: Bere­mend-Paks 2-1, ESMTK-Ta­tabánya 1-2, BKV Előre­Veszprém 2-1, Százhalom­batta-Pécsi VSK 2-0, Keszt­hely-Siófok 2-3, Budafok­Baja 2-1, Szombathely-Mo­hács 0-2, Dunaferr-MATÁV 1-0. Keleti csoport: 1. MTK 1 2 - ­7-1 t 2. Nyíregyh. FC 2 2 - ­5-3 6 3. babai Cuk. FC 2 2 - ­3-1 6 4. Tiszákén. FC 2 1 1 -4-1 4 5. FC Hatvan 2 1 1 -3-1 4 6. Salgótarj. BTC 2 1 1 ­3-2 4 7. III.ker.TVE 2 1 - 1 4-2 3 8. Hódmezét. LC 2 1 - 1 4-4 3 9. Göd. Veri. LC 2 1 - 1 3-3 3 10. Szarv. Vasas 2 1 - 1 2-2 3 Stop Misk. VFC 2 1 - 1 2-2 3 12. Diósgyőri KC 2 -1 1 1-2 1 13. Hajdúnán. FC 2 ­- 2 1-4 • 14. Kazincbarcika 2 ­- 2 2-6 • IS. Balmazújv. TC 2 ­- 2 3-8 • 16. Tiszavas. Alk. 2 ­- 2 0-5 • Nyugati csoport: 1. Siófoki BFC 2 2 ­­ÍM « 2. Mohácsi FC 2 2 ­­5-1 i 3. BKV FTórc 2 2 ­­6-3 i 4. Százhalom. FC 2 1 1 ­2-0 4 5. Tatabánva 2 1 1 ­2-1 4 6. bunaferr 2 1 1 ­1-0 4 7. ESMTK-Hung. 2 1 -1 5-4 3 8. Haladás VSE 2 1 -1 3-2 3 9. Veszprém FC 2 1 -1 2-2 3 Berem. Kpitők 2 1 -1 2-2 3 II. Budafoki I.C 2 1 ­1 4-6 3 12. Paks 2 - 1 1 1-2 1 13. Bajai FC 2 - ­2 3-6 0 Keszth. H. Hal. 2 - ­2 3-6 0 15. Pécsi VSK 2 - ­2 2-6 0 16. MATÁVSC Sopr. 2 - ­2 (M 0 Mindszentre strandolni ment a Szőreg Tápé-Móraváros 2-0 (2-0) Tápé, 300 néző. Vezette: Madácsi. Tápé: Bagdi - Bóka, Sán­dor, Vári, Róka, Fazekas (Mahler), Buchholcz (Hódi), Heidrich (Kun), Bugyinszky, Várszegi, Bischof. Edző: Lóczi István. Móraváros: Szabó ­Révész. (Farkas), Csúcs, Péter, Prágai, Szécsi, Hrubán, dr. Török, Hadár, Móricz (Mol­nár), Király. Edző: Tóth Lajos. A Tápé lépett fel támadólag, de gólt csak a 35. percben, szögletből, Sándor révén szer­zett, 1-0. 40. perc.: Fazekas szögle­téből egy móravárosi játékos­ról pattant a hálóba a labda, öngól, 2-0. Jók: Vári, Sándor, Fazekas, Várszegi, ill. Csúcs, Szécsi, Török. Ifjúságiak: Tápé-Móravá­ros 9-0 Mindszent-Szőreg 6-1 (2-0) Mindszent, 250 néző. Ve­zette: Pejva J. Mindszent: őze - Gardi, Dóda, Elekes, Jancsovics, Sátor, Bozó, Korom (Tóth). Szécsi (Gyovai), Mucsi, Bakó (Győri). Edző: Jelenfi István. Szőreg: Meiszter - Ábel­hardt, Antal, Zsikó, Papp, Cse­hó, Szvétec, Csigér. Széli, Lengyel, Buknicz. Edző: Suhajda György. 1. perc: Korom szerzett labdát és jobb oldali beadását Bozó lőtte a hálóba, 1-0. 37. perc: Egy jobb oldali Bakó-Bozó-Bakó kényszerítő után Bakó helyezett a hálóba, '2-0. 47. perc: Mucsi tört be és 10 méterről lőtt a bal felső sarokba, 3-0. 62. perc: Ismét Mucsi kapott jó labdát és a kapus mellett szépen a bal sarokba helyezett, 4-0. 63. pere: Egy ritka s/.őregi támadás után Széli helyezett a kapuba. 4-1. 67. perc: Ismét szép hazai támadás futott végig és Bozó már második gólját lőtte, 5-1. 85. perc: Bozó kapott nagy­A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban a leg­nagyobb meglepetés Mindszenten született, ahol a Szőreg hatot kapott. Nem sokkal járt jobban a Mórahalom sem, a megfiatalított városi együttes Zákányszéken szenvedett „biztos" vereséget. Újszentivánon pedig három mártéiyi labdarúgó pancsikolhatott a társainál hamarább a zuhany alatt... szerű labdát és a jobb sarokba vágta, 6-1. Jók: az egész hazai csapat, ill. senki. A végig nagy lelkesedéssel és jól játszó hazai együttes ilyen különbséggel is megér­demelten nyert a volt NB III-as gárda ellen. Ifjúságiak: Mindszent-Sző­reg 7-2 Sándorfal va-Csanytelek 2-1 (1-0) Sándorfalva, 300 néző. Vezette. Molnár. Sándorfalva: Gémes ­Mészáros, Patocskai, Nagy V., Fujkin, Tóth, Besenyei, Se­bestyén, Fődi, Széli (Nagy A.), Bitó (Gajdacsi). Edző: Pénzes József. Csanytelek: Berkes - Sza­bó, Mészáros, Gémes (Gyön­gyi), Sebők, Muskó, Somodi, Mrják (Locsocsányi), Fazekas, Kovács, Kálmán. Edző: Dósa Rácz Pál. 25. perc: Besenyei futott el a jobb szélen, a 16-oson belül buktatták, a megítélt 1 l-est Födi értékesítette, 1-0. 65. perc: Jobb oldalon fut­tatták Besenyeit, az alapvo­nalról beívelt labdáját Fódi fejelte a hálóba, 2-0. 75. perc: A vendégek szög­letrúgása után a 16-oson belül kezesésért 11-est ítélt a játékvezető, melyet Kovács értékesttett, 2-1. Jó iramú mérkőzésen a jobb erőnlétben lévő hazai csapat megérdemelten győzött. Jók: Besenyei, Fődi, Pa­tocskai, Gémes, ill. Szabó, Kovács, Kálmán. Ifjúságiak: Sándorfalva­Csanytelek 2-1 Üllés-Szcntes l-l (1-0) Üllés, 300 néző. Vezette: Forgó. Üllés: Abonyi - Popovics, fA Labdarúgó megyei I. o. Szrenka, Farkas, Szilágyi, Szabó, Kálmán, Evetovich, Grezsa, Csűri (Gyuris), Simái. Edző: Simái Sándor. Szentes: Janiga - Gyenes, Fehér, Sarkadi, Jernei, Gulyás, Csipkó, Verók, Mészáros, Ju­hász, Verebélyi. Edző: Koncz István. 22. perc: Csűri egyedül tört kapura, egy keresztező játé­kossal ütközött és a fiatal, húszéves focista súlyos sérü­lést szenvedett. Ezzel az Üllés a legjobb játékosa vált harc­képtelenné - remélhetőleg nem hosszú időre. 32. perc: Kálmán indítá­sával Simái két csel után 8 méterről a kapust becsapva helyezett a kapuba, 1-0. 87. perc: a 16-oson két szentesi és egy üllési játékos ütközött, ll-es! A büntetőt Juhász értékesítette, l-l. Sportszerű mérkőzésen a két lelkes csapat jól szórakoztatta a nézőket, az Ullésiek közelebb álltak a győzelemhez, de ilyen a foci. Jók: Abonyi, Kálmán, Szrenka, Szilágyi, Evetovich, Simái (a mezőny legjobbja), ill. Janiga, Gulyás, Juhász, Sarkadi. Ifjúságiak: Ullés-Szentes 1-6 Csanádpalota-Nagylak­Bordány 2-0 (0-0) Csanádpalota, 350 néző. Vezette: Nagy S. Csanádpalota: Lengyel ­Lúczó (Pécsi), Szabó, Locskai, Gonda, Benczik, Cseh, Kiss, Vígh, Gábor (Sebők), Varga (Lakita). Edző: Molnár László. Bordány: Kálmán - Máyás, Farkas (Dávid), Soós, Fogas, Szabó, Hajdú, Gaál, Kádár (Martonosi), Őze, Farkas. Edző: Timotity Milán. Hazai gólhelyzettel kezdő­dött a találkozó, Gábor a 3. percben nagy gólhelyzetet hagyott ki. Ezután egyenran­gúvá vált a játék. A második félidőben a hazai csapat ha­talmas iramot diktált, s ennek meg is lett az eredménye. Kiss a 60. percben megszerezte a vezetést. Ezután még két kapufát lőttek a hazaiak, a 80. percben a csereként beállt Se­bők nagy gólt lőtt, s ezzel eldőlt a találkozó sorsa. Jók: az egész hazai csapat, illetve Kálmán és Mátyás. Ifjúságiak: Csanádpalota­Nagylak-Bordány 3-1 Zákányszék-Mórahalom 4-1 (2-0) Szeged, Kisstadion, 200 néző. Vezette: Kovács Zákányszék: Temesvári ­Tóth T., Száraz, Szanka, Timár, Szabó Zs. (Németh), Fodor, Horváth, Börcsök R. (Zsikó), Tanács A. (Hegedűs), Szita. Edző: Balogh Attila Mórahalom: Ótott-Kovács - Hevesi Zs., Csipak, Tandari, Császár, Ábrahám, Csiszár, Hevesi T., Nógrádi, Masa, Koncz (Szabó). Edző: Zádori Gyula. A helyzeteit jobban kihasz­náló Zákányszék ritkát látható gólokkal, megérdemelten győ­zött a megfiatalított Móraha­lom ellen. Góllövők: Szita (2), Timár (2), illetve Masa. Jók: Száraz, Szanka, Szabó Zs., Szita, illetve Tandari, Császár, Masa. Ifjúságiak: Zákányszék-Mó­rahalom 1-3 Csongrád-Kistelek 1-2 (0-0) Csongrád, 300 néző. Vezette: Sipos. Csongrád: Palatinusz ­Magony, Kurucz, Tóth J., Keller, Kiri, Száraz, Palásti (Kovács), Varga, Pajkó, Kiss. Edző: Kajtár István. Kistelek: Mihálffy - Sejben Gy., Koncz, Pipicz, Tóth Sz., Vígh (Sejben J.), Gombos (Bencsik), Virágh, Horváth A., Török, Nuhel. Edző: Czeiger­schmidt Sándor. Az összeszokottabb Kistelek a végén szerencsés győzelmet aratott az 5 ifjúsági korú játé­kost felvonultató hazaiak ellen, akik talán későn jöttek rá, hogy igenis van esélyük az ellen­féllel szemben. Gólszerzők: Kovács, ill. Horváth, Muhél. Kiállítva: Sejben J. Jók: Kurucz, Kiri, Keller, ill. Koncz, Horváth, Muhel. Ifjúságiak: Csongrád-Kis­telek 2-1 A bajnokság állása: 1. Tápé 2 2 ­_ 7-2 6 2. Tisza-Új 2 2 -­6-2 6 3. Mindszent 2 1 1 ­8-3 4 4. Kistelek 2 1 1 ­4-3 4 5. Szentes 2 1 1 ­2-1 4 6. Zákányszék 1 1 ­­4-1 3 7. Mártély 2 1 ­1 6-4 3 8. Móraváros 2 1 ­1 3-2 3 9. Bordány 2 1 ­1 4-4 3 10. Csanád palota 2 1 ­1 2-3 3 11. Sándorfalva 2 1 -. 1 3-6 3 12. Üllés 2 ­1 1 3-5 1 13. Csongrád 2 -­2 1-3 0 14. Csanytelek 2 -­2 3-7 • 15. Mórahalom 2 -­2 2-7 • 16. Szóreg 1 -­1 1-6 • Tisza-CIj-Mártély 3-1 (0-0) Újszentiván, 400 néző. Vezette: Bodó. Tisza-Új: Varga - Jan­kó, Tóth J„ Kántor, Dan­csó (Kiss), Temesvári (Dobó), Molnár, Suhai, Bajusz, Simon, Mádi. Edző: Kántor Ferenc. Mártély: C. Molnár ­Tóth J., Czuczi, Szűcs A., Szrenka, Csáki, Daraki, Tóth Cs., Kandó, Kovács T., Kazán (Dobsa). Edző: Antal Ferenc. 32. perc: Tóth Cs.-t utánrúgásért kiállította a játékvezető. 50. perc: A bal oldali beadást Kovács T. a hálóba csavarga, 0-1. 68. perc: Simon cse­lezgetett a jobb szélen, a belőtt labdáját Mádi leke­zelte, és a bal felső sarok­ba lőtte, l-l. 72. perc: Suhai ment el a jobb szélen, remek bea­dását Simon fejelte a bal sarokba, 2-1. 73. perc: Reklamálá­sért Dobsát és Kovácsot a játékvezető kiállította. 85. perc: C. Molnár kiejtette a labdát, Simon megszerezte azt, vissza­gurította, s Mádi közvet­len közelről a hálóba lőtt, 3-1. T A hazaiak végigtámad­ták a mérkőzést, s teljesen megérdemelten nyertek a fegyelmezetlen mártélyiak ellen. Jók: Jankó, Molnár, Simon, Mádi, illetve C. Molnár. Ifjúságiak: Tisza-Új­Mártély 2-1 i Ha nem véd olyan jól C. Molnár, akkor... (Fotó: Gyenes Kálmán) jm MMM^Rrn