Délmagyarország, 1994. augusztus (84. évfolyam, 178-203. szám)

1994-08-22 / 195. szám

1994. augusztus 22. Ili t SPORTJA 3 A bordányi focipályán Győztek a megyei játékvezetők Az elmúlt hét végén kedves meghívásnak tett eleget a Csong­rád megyei sfpmesterek tizen­egye. A kiváló erőkből álló ­egykoron a zöld gyepen is vitéz­kedő - bordányi öregfiúk lelkes mancsaftja gondolta úgy, hogy itt az ideje, főleg a bajnokság előtt, egy kiadós bfróverésnek, már csak a szurkolók miatt is. Bár tisztában voltak azzal a ténnyel, hogy ez évben még nem szenvedtek vereséget a fekete ruhások (csak emlékeztetőül: csanyteleki öregfiúk 3-0, mező­hegyesi öregfiúk 3-3), de ugye nincs olyan sorozat, amely egy­szer véget ne érne. A meccs előt­ti szokásos esélylatolgatáskor a két megbízott edző optimista volt, csak a győzelmet tartották elfogadhatónak kiszemeltjeiktől. Horváth László a hazai pálya előnyétől, míg Serfőző Zsolt a korrekt játékvezetéstől (Csáti Mihály) várta a sikert. Ezek után törvényszerű volt egyikük téve­dése... Hatalmas elánnal esett egymásnak a két csapat, s futó­szalagon gördültek a szebbnél szebb támadások mindkét ka­pura. A hazaiaknál Nagy Pista ördöngös cselei, Vitális agresszi­vitása, Balogh Feri kulturált védőjátéka, valamint Horváth Laci szópárbajai színesítették a mérkőzést, a másik oldalon Bodó Mihály tértölelő átadásai, Ludvig elfutásai, valamint dr. Kocsmár kapus „lepkegyűjtési" mutatvá­nya ragadtatta tapsra a néhány törzsszurkolót. Kimondottan élvezetes, sportszerű találkozón az átlagéletkorban fiatalabb bírók 2-l-es félidő után 6-3-ra győztek. A mérkőzést követő, fe­hér asztal melletti „harmadik" félidőben kisimúltak az ádáz küzdelem ráncai, s a finom va­csora elfogyasztása után a mél­tán népszerű bordányi polgár­mester, Balogh Ferenc megje­gyezte, náluk szívesen látott ven­dégek a sípmesterek, de azért va­sárnap jó bíróból egy is elég lesz... B. B. 15. perc: Szécsényi remek szögletét a felzárkózó Nagy A. csúsztatta kapura, de a vendégek kapusa bravúrral hántott. 17. perc: Mihálffy lódult meg, 17 m-ről célozta meg Nagy kapuját, de Nagy ezúttal is jól hárított. 21. perc: Burzi ugrott ki kö­zépen, kapura húzott és 15 m-ről nagy lövést eresztett meg, Kop­schitz azonban remek érzékkel mentett. 28. perc: Szász tört kapura, futtából hatalmas lövést eresztett meg a léc alá, Kopschitz azon­ban kiszedte onnan. 41. perc: Ártalmatlannak tű­nő helyzetből szerezte meg a ve­zetést a gödöllői gárda. Szász húzott kapura, a 16-os előtt cselezgetett, amikor a vásárhelyi védők felvágták. A szabadrú­gásnál Simon állt a labda mögé és a sorfal mellett hatalmas lö­vést zúdított a jobb alsó sarokba. 0-1. 42. perc: Középkezdés után a vendégek szerezték meg a labdát. Grezsa tört kapura, de 12 m-ről leadott nagy lövését Kop­schitz kitűnő reflexszel lábbal hárította. 44. perc: Gödöllői kontratá­madás végén Török remekül sze­lídítette meg a labdát, de a lövés­sel késlekedett a 16-oson belül és Mártáék felszabadítottak. 45. perc: Szász kapott óriási lehetőséget a játékvezetőtől, Labdarugó NB II. Parádés nyitány Vesztett helyzetből fordított a HLC Rosu szenzációs kapáslövésével nyert a HLC. (Fotó: Gyenes Kálmán) mert rosszul értelmezett lessza­bályból adódóan szabadon fut­hatott kapura. Valószínű ő is érezte a leshelyzetét, mert zavar­ba jött és elpuskázta az adomá­nyozott nagy helyzetet. 49. perc: Jobb oldali beadást Grezsák fejelt a léc alá, de Kop­schitz mentett. 52. perc: Egyenlített a HLC. Szécsényi beadása átszállt a vé­dők felett, a hosszú oldalról Kol­tai visszafejelte középre és Rosu 7 m-ről a bal sarokba fejelt, l-l. 60. perc: Márta szabadított fel röviden, Simon csípte el a labdát, lövése azonban elkerülte a jobb felső sarkot. 62. perc: Grezsák futott el a jobb oldalon, a remek indítást 14 m-ről kapura lőtte, de Kopschitz­nak ilyen távolságról nem lehet gólt lőni. 63. perc: Ismét Grezsák vál­lalt főszerepet, betört a büntető területre és kiharcolt egy 1 l-est. A jogos büntetőt Szász értéke­sítette. 1-2. 70. perc: Simon tört be bal oldalról a vásárhelyi kapu elő­terébe, de 8 m-ről leadott lövését Kopschitz bravúrral hárította. 72. perc: Jobb oldali szöglet­rúgás után egyenlített ismét a HLC. Szécsényi beívelt labdá­jára Rosu ugrott fel jó ütemben, de Balogh kilökte a labda alól. A játékvezető határozottan ítélte meg a 11-est, melyet Márta nyugodtan értékesített. 2-2. 81. perc: Rosu kitűnő átadá­HLC-Gödöllő 3-2 (0-1) Vásárhely, 3000 néző. Vezette: Herbály. HLC: Kopschitz - Varga-Tóth, Márta, Nagy A., Bozga - Kiss Cs., Bélteki, Szécsényi, Koltai, Mihálffy, Rosu. Edző: Pataki Tamás. % Gödöllő: Nagy - Somogyi (Stranyóczky), Kiss, Balogh, Hutter - Simon, Szász, Bábik, Grezsák - Török, Burzi. Edző: Garaba Imre. sát a felzárkózó Szécsényi csúsz­tatta jó érzékkel a jobb sarokba, de Nagy résen volt és hárított. 90. perc: Mihálffy emelgetett a jobb oldalon, miközben a védője keményen szorongatta. A nyurga csatárnak azonban sike­rült hátrahúzni a labdát. Rosu már várta és rádőlve kapásból ir­galmatlan nagy gólt lőtt a bal sa­rokba. 3-2. A jó kezdés karácsonyig el­kísér, mondta Pataki Tamás ve­zetőedző az elmúlt bajnokság nyitánya után. Igaza is lett. Most ugyan em mondta, de mindenki nagyon várta a győzelmet Vásár­helyen, ahol ott szurkolt dr. Rap­csák András polgármester is. A kezdő rúgást Farkas Imre vé­gezte el, a HLC új szponzora (ki ne ismerné Farkas Helga apu­káját, aki megszállottan küzd lánya megtaláláséért mindenki­vel szemben), aki nélkül ma sok­kal nagyobb gondjai lettek volna a HLC-nek. Negyedóra óvatosabb játék után rákapcsolt Garaba Imre le­génysége, és úgy tűnt, hogy a „péntek este" összeállt Pataki le­génység nem tud ellenállni a ro­hamoknak. Több gólhelyzetet alakítottak ki, de Kopschitz re­mekül védett, így nem tudták nö­velni előnyüket. A HLC egyenlí­tő gólja után ismét a vendégek voltak a jobbak, és ha felesleges büntetőből is, de megszerezték a vezetést. Rosu azonban ezúttal is bizonyította, hogy a kapu előte­rébe ,-.életveszélyes". A vendé­gek is így gondolták, mert szigo­rúan fogták. Ennek 11-es lett az ára. Pataki a beharangozóban azt mondta, „még nem (udom, ki lép pályára, de aki ott lesz, becsület­tel fog küzdeni az utolsó percig." így lett. Mihálffynak, aki a tava­lyi házi góllövőlistán az élen végzett, ezúttal nem megy úgy a góllövés. Küzdeni azonban tud, és ebből született a győztes gól, a tettes ki más lehetett volna, mint Rosu. Egyenlíteni már ke­vés ideje maradt a vendégeknek, így itthon tartotta a HLC a há­rom pontot. Pataki Tamás: - Gratulálok a csapatomnak, a jelen helyzetben, amikor különböző okok miatt négy stan­dard játékosomat voltam kényte­len nélkülözni, gyönyörű volt a bajnoki nyitány. Csapatom az utolsó pillanatig határtalan lel­kesedéssel küzdött, legyőzve az össze szokatlanság hiányát is, és ennek köszönhető a győzelem. Garaba Imre: - Régi törvény a labdarúgás­ban, hogy a helyzeteket büntetle­nül nem lehet kihagyni. Saját magunknak köszönhetjük a vere­séget. Jók: Kopschitz, Rosu, Márta, Koltai, ill. Nagy, Simon, Bábik. OLASZ LÁSZLÓ További eredmények: Keleti csoport: Miskolc-Haj­dúnánás 2-1, Tiszavasvári-Hat­van 0-2, Kaba-Szarvas 1-0, Nyíregyháza-III. ker. TVE 2-1, Salgótarján-Diósgyőr 2-1, Ti­szakécske-Kazincbarcika 4-1. Nyugati csoport: Mohács­Keszthely 3-1, Pécsi VSK­ESMTK 2-4, Matáv Sopron­Szombathely 0-3, Paks-Százha­lombatta 0-0, Tatabánya-Duna­ferr 0-0, Veszprém-Beremend 1-0, Siófok-Budafok 5-2. Megkezdődött a küzdelem a megye I. osztályban is. Általában várt eredmények születtek, csupán a Sándorfalva súlyos veresége szá­mít meglepetésnek. A Tápé és a Tisza-Új biztosan győzött ide­genben, s megkezdte a harcot a bajnoki cím megszerzéséért... Mártély—Sándorfalva 5-1(1-0) Mártély, 250 néző. Vezette: Madácsi. Mártély: C. Molnár - Tóth II. J., Czuczi, Szrenka, Szűcs, Kazán (Papp), Tóth Cs., Csáki, Kovács T„ Daraki, Kandó (Dobsa). Edző: Antal Ferenc. Sándorfalva: Gémes - Palaki, Mészáros, Nagy, Fujkin, Tóth (Gerecz), Sebestyén, Szél, Virágh (Gajdácsi), Besenyei, Fődi. Edző: Pénzes József. 14. perc: Kovács T. élesen be­lőtt szabadrúgását a berobbanó Tóth Cs. védhetetlenül fejelte a léc alá. 1-0. 54. perc: Kovács T. 25 méteres szabadrúgásból nagy gólt lőtt. 2-0. 62. perc: Daraki remekül lépett ki a vendégvédők közül, lövésébe Gémes belevetődött, de a vissza­pattanó labdát másodszorra Daraki értékesítette. 3-0. 67. perc: 18 méteres szabadrú­gásból Gerecz védhetetlenül lőtt a jobb felsó sarokba. 3-1. 78. perc: Egy bal oldali éles lövést Gémes röviden ütött ki és a jókor érkező Csáki kapásból a hálóba bombázott. 4-1. 83. perc: Egy kapu elótti kava­rodás után a szemfüles Dobsa közelről kotorta a hálóba a hazaiak ötödik gólját. 5-1. Csak azok számára meglepetés az eredmény, akik nem látták a találkozót. A határtalan lelkesedés­sel, de fegyelmezetten játszó hazai csikó csapat valósággal leiskolázta a nagyobb nevekből álló tavalyi ezüstérmest. A vendégek csak so­rozatos szabálytalanságaikkal vé­tették észre magukat. Jók: az egész hazai csapat, ill. Sebestyén, Gerecz. Ifjúságiak: Mártély-Sándor­falva l-l. Szentesi FC-Csongrádi SC 1-0 (0-0) Szentes, 300 néző. Vezette: Gera. Megkezdte a pontgyűjtést a Tápé és a Tisza-Új Szentes: Révész - Mészáros, Fehér, Sarkadi, Gyenes, Juhász, Csipkó, Csányi (Jernei), Gulyás, Verebélyi, Verók (Bottyán). Edző: Koncz István. Csongrád: Palatinusz - Bordq, Kurucz, Tóth J„ Keller, Kiri, Száraz, Bartók (Pajkó), Makai (Varga), Kiss I., Fási. Edző: Kajtár István. 65. perc: Juhász 18 méteres szabadrúgásból kilőtte a jobb felső sarkot. 1-0. A „lenni vagy nem lenni" Ham­let-i kérdéssel terhelt csongrádi csapat nagyon jól küzdött. Meg­nehezítette a hazaiak dolgát, annál is inkább, mert ók nagyon nehéz­kesen szervezték támadásaikat és VA Labdarugó Megyei I. o. az elvárható jó egyéni teljesítmé­nyek is elmaradtak. Az egygólos győzelem inkább ajándék, mint ér­dem a hazaiak számára. Amennyi­ben a jövőben is a most látott ha­sonló odaadással játszanak a csongrádiak, mint azt a jelenlevő polgármesterasszony is vélemé­nyezte, még sok örömet szerez­hetnek a szép számmal ellátogató szurkolóiknak. Végre eldőlt, lesz Csongrádon foci a jövőben is. Jók: Fehér, Gyenes, Juhász, ill. Keller (a mezőny legjobbja), Kiss. Ifjúságiak: Szentesi FC­Csongrái FC 3-3. Mórahalom-Tisza-Új SK 1-3 (0-2) Mórahalom, 150 néző. Vezette: Pördi. Mórahalom: Ótott - Kósző, Csipak, Császár, Tandari, Vajda (Koncz), Nógrádi, Ábrahám (Csányi), Csiszár (Bóka), Masa, Hevesi. Edző: Zádori Gyula. Tisza-Új: Varga - Jankó, Tóth, Kántor (Dobó), Dancsó (Kiss), Temesvári, Molnár, Suhai, Bajusz, Simon (Guszton), Mádi. Edző: Kántor Ferenc. 14. perc: Molnár indításával Suhai ment el és a hosszú sarokba helyezett. 0-1. 19. perc: Suhai futott el a jobb oldalon, magasan beívelt labdáját az érkező Mádi a jobb sarokba vágta. 0-2. 70. perc: Hibáztak a hazai vé­dők, Guszton csapott le a labdára és 11 méterről a kapu közepébe he­lyezett. 0-3. 83. perc: Tandari futott el a jobb oldalon, az alapvonal előtt beívelt, és Kószó 8 méterről, futtában a jobb sarokba fejelt. 1-3. Közepes színvonalú mérkőzést vívott a két csapat. A jobb erőn­létben lévő, egységesebb együttes benyomását keltő vendégek a ha­zaiak megingásait rendre kihasz­nálták és gólra is váltották. Jók: Kószó, Csipak, Hevesi, ill. Suhai, Mádi, Jankó. Ifjúságiak: Mórahalom-Tisza­Új 1-8 Csanytelek-Tápé 2-5 (0-2) Csanytelek, vezette: Klembucz. Csanytelek: Berkes - Szabó, Mészáros, Gémes, Sebők, Masz­lag. Somodi, Muskó, Kálmán, Ko­vács, Vikor. Edző: Dósa Rácz Pál. Tápé: Bagi - Djuric, Bugyinsz­ki, Kubát, Vári, Sándor, Fazekas, Róka, Várszegi, Bischof, Buchold. Edző: Lóczi István. 7. perc: Djuric révén megsze­rezte a vezetést a Tápé. 0-1. 37. perc: Djuric második gólját fejelte. 0-2. 47 perc: Bal oldali hazai táma­dás után Kovács beadását Vikor vágta a hálóba. 1-2. 55. perc: Fazekas leshelyzetből növelte az előnyt a Tápénak. 1-3. 75. perc: Ellentámadásból Djuric ismét gólt szerzett. 76. perc: Már 1-5 Bugyinszki révén. 85. perc: Maszlag szabadrú­gásból kipattanó labdáját Kovács vágta a hálóba. 2-5. Jók: Muskó, Vikor, ill. Djuric, Sándor, Várszegi, Buchold. Ifjúságiak: Csanytelek-Tápé 0-8 Bordány-ÜUés 4-2 (1-2) Bordány, 300 néző. Vezette: Hegyi. Bordány: Kálmán - Bóka (Dá­vid), Fogas, Soós, Mátyás, Szabó, Őze, Hajdú (Király), Gaál (Monos­tori), Farkas Z„ Kádár. Mb edző: Timotity Milán., Üllés: Abonyi - Popovics, Szi­lágyi J. Evetovich, Szabó (Gyuris), Kálmán, Szrenka B., Farkas J., Csűri, Simái S„ Grezsa Z. Edzó: Simái Sándor. A bordányi csapat az első fél­időben gyenge teljesítménye miatt kétgólós hátrányba került. A második félidőben felszínre került a jobb erőnlét, amely végül is eldöntötte a mérkőzést. A négy gólon kívül még három kapufára is tellett a hazai csatároktól. A bor­dányi búcsúnak köszönhetően a szép számú közönség élvezetes, küzdelmes mérkőzést láthatott, melyért mindkét csapatot vastaps­sal jutalmazta. A hazai csapat győ­zelmét a kórházban fekvő Sándor Zoltánnak ajánlja. Gólszerző: Őze, Kádár V., Farkas Z„ Dávid L„ illetve Grezsa (2) Jók: Soós, Kálmán G., Szabó A., Mátyás, illetve Simái S„ Grezsa. Ifjúságiak: Bordány-Üllés 3-3 Kistelek-Mindszent 2-2 (1-0) Kistelek. 300 néző. Vezette: Gábor Kistelek: Mihálffy - Sejben Gy. (Böröcz), Koncz, Horváth A., Tóth F. - Pipicz, Majoros, Virág ­Török, Gombos (Vigh Cs.), Nuel. Edző: Czeigerschmidt S. Mindszent: Őze - Gardi, Dóda, Jancsovics, Bullás - Sátor, Elekes, Korom, Szécsi (Gyovai), Mucsi, Bakó. Edzó: Jelenfi István. 18. p.: Muhel húzott el a jobb szélen, éles lövése a kapu jobb oldalába vágódott, 1-0. 46. p.: Bakó egy fordulás után 20 méterről kilövi a jobb fölső sarkot, l-l. 80. p.: Mucsi ugrik ki a kistele­ki védók közül, és a tehetetlen Mihálffy mellett a hálóba lőtt, 1-2. 82. p.: Muhel szögletét Horváth A. a védőket megelőzve mintasze­rűen fejelt a hosszú sarokba, 2-2. Élvezetes, izgalmas mérkőzésen a hazai csapat közelebb állt a győ­zelemhez. A két gólon kívül még két kapufa is jelezte a hazai csapat fölényét. Jók: Koncz, Majoros, Tóth F., Gombos, illetve Bullás, Mucsi, Bakó. Ifjúságiak: Kistelek-Mind­szent 1-3 A Szőreg-Zákányszék mérkő­zés félbeszakadt. Móraváros-Csanádpalota­Nagylak 3-0 (2-0) Horgosi út, 100 néző. Ve­zette: Samu. Móraváros: Szabó - Ré­vész (Farkas), Csúcs, Péter, Prágai, Szécsi, Hrubán, Tö­rök, Hadár, Móricz (Molnár), Király (Bozsák). Edző: Tóth Lajos. Csanádpalota: Lengyel ­Luczó, Gábor, Locskai, Sic­lován (Cseh), Benczik ( Sza­bó P.), Vígh, Szabó I. (Gyu­ris), Kiss, Gonda, Varga. Edző: Molnár Tibor. 4. perc: Móricz bal oldali beadását Hadár értékesítette. 1-0. 38. perc: Prágai ívelését bal oldalról Hadár emelte a léc alá. 2-0. 67. perc: Péter oldalrúgá­sát Molnár kapufára fejelte, a kipattanó labdát Király be­vágta. 3-0. A végig magabiztosan ját­szó hazai csapat megérde­melten nyert. Jók: Hadár, Hrubán. Ki­rály, Prágai, ill. Varga. Ifjúságiak: Móraváros­Csanádpalota 8-0. Támadnak a móravárosiak, s megszerzik a harmadik góljukat. (Fotó: Gyenes Kálmán)