Délmagyarország, 1994. június (84. évfolyam, 126-151. szám)

1994-06-20 / 142. szám

2 I Il i SPORTJA 1994. június 20. Veretlen maradt az SZVSE, jól hajrázott a tavasszal a Dózsa n rm t ár • 4 Váczi a felfutó Vándor elé tálalta a labdát, aki közelről a hálóba küldte a Dózsa második gólját. (Fotó: Gyenes Kálmán) Az MK III. Alföldi csoport­jában tavasszal egyetlen mér­kőzést sem veszített az SZVSE, s nagyszerűen hajrázott a Szegedi Dózsa is. Ha csak a tavaszi eredményeket vesszük alapul, mindkét szegedi csapat a dobo­gón végzett. A Hl.C miután meg­nyerte a bajnokságot, nagyon kiengedett, s kissé visszaesett a tavaszi szezonban a Makó is. A Szóreg pedig búcsút mondott az NB lll-nak... Szegedi Dózsa-HLC-Kopcsó­ker 2-1 (2-0) Hunyadi téri pálya, 300 nézó. Vezette: Dajka. Dózsa: Csehó - Magyar. Telek. Szélpál (Szalai) - Sahin. Márton. Rácz, Vándor. Telek - Miklós. Vácz.i. Edzó: Prolity Sándor. HI.C: Kopschitz - Barna, Marta. Kcmencs, Lévai - Kiss, Talmácsi, Varga, Újvári - Mihálffy (Szécsényi), Brcss. Edző: Pataki Tamás. 13. perc: Miklós-Márton-Vá­czi volt a labda útja, a szegedi 10­es fordult egyet, s mintegy 17 méterről rásuhintotta, s a bőrgolyó laposan a jobb alsó sarokban kötött ki, 1-0. 21. perc: Egy jobb oldali beadás után Barna a kapufára fejelte a labdát. 23. perc: Lévai nagy lövését védte bravúrral Csehó. 28. perc. Telek jó beadása után Miklós a kapu mellé fejelte a labdát. 31. perc: Rácz nagy helyzetben a kapu mellé lőtt. 37. perc: Bress egy bal oldali beadás után alig fejelt a léc mellé. 43. perc: Márton Váczihoz játszott, akinek pontos beadását Vándor közelről a hálóba pörgette, 2-0. 48. perc. Miklós-Váczi össz­játék után az utóbbi gólba tartó labdáját Kopschitz bravúrral védte szögletre. 58. perc. Bress kapott a 16­oson belül átadást, senki sem zavarta,, s a vendégek nyolcasa a hálóba lőtt, 2-1. 60. perc: Barna nagy lövését védte kitűnő érzékkel Csehó. 80. perc: Miklós Váczi labdá­jával egyedül törhetett kapura, de lövése elakadt a kifutó Kopschitzban. 82. perc: Váczi bal oldali bea­dása egyedül találta Miklóst a vásárhelyi kapu előtt, de a Dózsa gólzsákja nyengén fejelt, s Így nem került az üres kapuba a labda. Az elején úgy nézett ki, hogy a « tétnélküli mérkőzésen egyik csapat sem fogja strapálni magát. De a közönség szerencséjére nem (gy történt. A Dózsa már az első perctől kezdve támadólag lépett fel, s ennek hamar meg is lett az eredménye. Hiába volt ezután kiegyensúlyozott a játék, újabb gólt ugyancsak a Dózsa ért el. Szünet után a vendégek nagyon rákapcsoltak, percekig beszo­rították a Dózsát, de a sok hely­zetből csak egy gólt tudtak elérni. Igaz, ebben nagy érdeme volt Csehónak is, aki számos veszélyes lövést tett ártalmatlanná. A hajrában azonban Miklós egyedül növelhette volna az eredményt ­kétszer is százszázalékos gólhely­zetbe került - de végül is a helyze­tek kimaradtak, és a Dózsa, ha minimális különbséggel, de meg­érdemelten nyerte a találkozót. Jók: Csehó, Váczi, Márton, illetve Bress, Marta, Barna. Ifjúságiak: Dózsa-HLC 1-2. P. S. J. Gyulai FC-Szőreg 3-0 (2-0) Gyula, 400 néző. Vezette: Némedi. Gyula: Szabó - Fábián, Pápa, Botyánszki - Nagy, Steigerwald, Tamási (Resetár), Mező - Bíró, Szilágyi (Szeles), Szegedi (Oláh). Edző: Fodor Sándor. Szőreg: Bán - Jankó, Luczán (Szvétecz), Ganz, Hűvös L. (Meiszter), Mahler, Suhai, Buchholcz - Bóka (Bereczki), Lengyel, Hűvös G. Edző: Antal Péter. 28. p.: Mahler már rendelkezett egy sárga lappal, de fütty után elrúgta a labdát és a játékvezető kiállította. 38. p.: Szilágyi a sokadik gyulai helyzetet értékesítette, 1-0. 40. p.: Bíró futtából óriási gólt lőtt, 2-0. 71. p.: Pápa 25 méterről, középről végzett el szabadrúgást, és lapos lövése a kapu bal sarkában kötött ki, 3-0. A szimpatikus, de szerény ké­pességű fiatal szőregi csapat nem tudott komolyabb ellenállást tanúsítani. A 3-0 nem tükrözi hűen a gyulaiak nagy fölényét. Jók: Fábián, Botyánszki, Bíró, Nagy., ill. Bán. ifjúságiak: Gyulai FC-Szőreg 4-1 Orosházi MTK-Szegedi VSE 3-3 (0-2) Orosháza, 300 néző. Vezette: Ignácz. Orosháza: Such - Bócsik, Sitkei, Zahorecz, Kálmán ­Bulimar, Gyura, Bélteki (Varga G.), Igricz - Stef (Lévai), Szaszovszky. Edző: Szendrei Béla. Szeged: Kapitány - Kispál (Tóth L.), Hurguly, Simon, dr. Tóth - Gábor, dr. Kovács, Pikó (Kothencz), Tóth Á. - Takács, Kiss. Edző: dr. Tóth János. 5. p.: Simon szép cselekkel játszotta át a hazai védőket, és 10 m-ről a jobb összekötő helyéről a jobb felső sarokba bombázott, 0-1. 15. p.: Egy 18 m-es szabadrú­gás után a legurított labdát Hur­guly a jobb alsó sarokba lőtte, 0-2. 27. p.: Szaszovszky csúnyán rátartott a ll-cs ponton Hurguly lábára, majd estében is megrúgta a védőt, ezért piros lapot mutatott fel a játékvezető a csatárnak, valamint a vendégek játékosedzőjének, dr. Tóthnak, aki alaposan megbúbolta a vétkest. 50. p.: Gyura kitört a jobb összekötő helyén, a kivetődő kapusról tovább perdült a labda, Gyura beadott. Varga G. a jobb sarok felé emelte a labdát, Hurguly kézzel hárított. A játékvezető 11 ­est ítélt, és csak sárga lapot adott a védőnek. A büntetőt Varga G. a bal sarokba gurította, 1 -2. 62. p.: Gyors vendégtámadás után dr. Kovács ügyesen passzolt a tisztán álló Tóth A. elé, aki 10 m­ről a jobb alsó sarokba lőtt, 1-3. 74. p.: Hurguly hazagurított, a lassú labdára Bulimar rácsapott, és a jobb alsó sarokba helyezte, 2-3. 82. p.: Gyura szerzett labdát a jobb oldalon, beadását az erő­teljesen közbelépő Bócsik a kapu közepébe lőtte, 3-3. A gól után Gábor megjegyzés miatt a kiállítás sorsára jutott. A nagy hőségben a vendégek az első negyed órában nagyobb akarással játszottak. Ezt az eredmény is tükrözi. Ezt követően az OMTK erősített, de csak eny­híteni tudta a szegedi mezőny­fölényt, igazi helyzetet nem tudott kialakítani. A második félidőben a hazaiak kezdtek jobban, sikerült is a szépítés. Ezután a jó erőkből álló vendégek irányították a játékot, de az orosháziak hatalmas lelkese­déssel küzdöttek, így sikerült a pontmentés. A heves iramú, küzdelmes mérkőzésen igazságos eredmény született. Az OMTK csapatában Lévai, Bélteki, Szaszovszky utoljára játszott leszerelés miatt. Jók: Gyura, Lévai, Varga G., ill. dr. Kovács, Hurguly, Simon. Ifjúságiak: Orosházi MTK-Szegedi VSE 3-2 Kalocsa-Makó 5-0 (3-0) Kalocsa, 1500 néző. Vezette: Bogyó. Kalocsa: Farkas L. (Gojtán) ­Bolvári, Aradi, Paletta, Farkas Z„ Márton (Fekete), EvanitA, Mis­kolczi, Kákonyi (Zsibók), István, Vén. Megbízott edző: Evanics Zoltán. Makó: Hímer (Ménesi) ­Urbán, Anda, Leindler, Csák, Bottlik, Márki (Török), Bárány, Frank (Vágó), Bódi, Karsai. Edző: Kolozsvári János. 21. p.: István 22 m-ről nagy gólt ragasztott a felső sarokba, 1-0. 28. p.: István beadását Evanics közelről perdítette a hálóba, 2-0. 44. p.: Vén szögletét Márton megcsúsztatta, és Paletta 5 m-ről a kapuba fejelte, 3-0. 73. p.: A lesre játszó védőkről Vén elé pattant a labda, aki 15 m­ről lőtte az alsó sarokba, 4-0. 75. p.: Farkas Z. kiugrott Fekete elé, aki ügyesen centerezett, és az érkező István kapásból lőtt a hálóba, 5-0. Az első húsz percben szipor­kázóan játszó hazai csapat több gólhelyzetet kihagyott, de a 21. percben István jól eltalált lövése megtörte a vendégek ellenállását, ezután végig az történt a pályán, amit a kalocsaiak akartak. Makó nem igazolta eddigi helyezését, s így megérdemelten került a bronz­érem a Kalocsa birtokába, amit a szurkolók nagy tapsa közepette Török Gusztáv polgármester adott át a csapat tagjainak. Jók: Aradi, Paletta, Evanics, Miskolczi, István, ill. Anda, Csák. Ifjúságiak: Kalocsa-Makó 5-1 További eredmények KSC-KTE 0-1, Békés-Török­szentmiklós 3-2, Cegléd-Gyoma­endrőd 5-1, Mezőkovácsháza­Kiksunfélegyháza 3-1. A bajnokság állása 1. HLC-Knpcs3021 6 3 60-20 48 2.KSC 30 15 11 4 61-25 41 3. Kalocsa 30 15 7 8 J7-29 37 4. Makó FC 30 14 9 7 46-3! 37 5. Gyula 30 13 9 8 44-33 35 6. SZVSE 301113 6 44-36 35 7 KTE 30 14 6 10 47-23 34 K. Dózsa 30 10 10 10 48-40 30 9. Kkfélegy. 30 11 8 11 46-45 30 10. Cegléd 30 12 5 13 50-43 29 11. Orosháza 30 9 10 11 42-43 28 12. Békés 30 10 7 13 45-51 27 13. Mezőkov. 30 10 5 15 29-53 25 14. Gyomae. 30 9 6 15 25-53 24 15. Szőreg 30 6 5 19 26-52 17 16. Törökszent. 30 ­3 27 13-98 3 Befejeződött a küzdelem a megye I-ben is, s az utolsó for­dulóban (is) vesztes ruzsaiak elbúcsúztak az első osztálytól. Meglepetés (vagy talán már nem is az?) a Csongrád és a Kistelek súlyos veresége. Mindszent-Kistelek 7-1 (6-1) Mindszent, 300 néző. Vezette: Nagy Sándor. Mindszent: "Juhász - Gardi, Elekes, Jancsovics (Antal), Bullás, Sátor (Tóth Z.), Korom, Bozó, Szécsi (Aszalai). Mucsi, Bakó. Edző: Jclcnfi István. Kistelek: Gémes - Pipicz, Buknicz, Vígh. Kucsora. Majoros, Tóth, Heim, Czifra. Virág, Muhel (Zsótér). Edzó: Bitó Zoltán. 2. p.: Mucsi kapott jő labdát, és 22 m-ről hatalmas gólt lőtt a jobb felső sarokba, 1 -0. 4. p.: Szécsi húzott el a bal oldalon, és beadását Bozó lőtte be, 2-0. 6. p.: Kisteleki akció végén Muhel helyezett a jobb alsó sarokba, 2-1. 21. p.: Sátor szögletét Bozó 8 m-ről fejelte a hálóba, 3-1. 26. p.: Mucsi lövésre szánta el magát, és 30 m-ről hatalmas gólt rúgott a bal felső sarokba, 4-1. 35. p.: Sátor szabadrúgását Gardi vágta a bal sarokba, 5-1. 45. p.: Bakó kapott jó labdát, és 17 m-ről helyezett a hálóba, 6-1. 70. p.: Jobbról Korom adott be, és az. érkező Mucsi 6 m-rőt lőtt a hálóba, 7-1. A végig gólratörően és szipor­kázóan játszó mindszentiek megér­demelten nyertek ilyen gólkülönb­séggel is, ez méltó befejezése volt tavaszi mérkőzéseiknek. Jók: az egész csapat, ill. senki. Ifjúságiak: Mindszent-Kistelek 3-0 Szentesi FC-Csongrád SC 7-1 (2-0) Szentes, 300 néző. Vezette: Knerczer. Szentes: Révész (Szénási) ­Mészáros, Fehér, Sarkadi, Gyenes, Juhász, Jcrnei (Csipkó), Bartyik, Gulyás, Verebélyi, Verők. Edző: Koncz István. Csongrád: Barna - Sebők, Kálmán, Balanyi, Kcller, Bo­sánszky. Révész, Tóth E„ Palásti, 0 Rozsa (is) kiásott a megye l-ből... Kiss I., Karai (Kolonyi). Edző: Kálmán Róbert. A hazaiak hamar megszerezték a vezetést. Ezt követően az történt a pályán, amit ők akartak, saj­nálatos, hogy a korábbi évekre jellemző, két csapat közötti nagy csatából semmit nem láthatott a néző, mert a felek nem voltak egy súlycsoportban. Góllövő: Juhász (3), Gulyás (2), Mészáros, Sarkadi, ill. Bo­sánszki. Jók: Juhász, Gulyás, Fehér, ill. Keller. Ifjúságiak: Szentesi FC­Csongrád SC 3-1 Tisza-Új-Csanád palota­Nagylak 3-1 (1-0) Ujszentiván, 300 néző. Vezette: Samu. Tisza-Új: Varga - Tóth J., Tóth M. (Szalai), Kántor, Kéri (Kürtösi), Temesvári, Molnár, Dobó, Bischof, Bajusz (Ádok), Bellér. Edző: Kántor Ferenc. Csanádpalota: Lengyel ­Gyuris, Tóth (Keresztúri), Sic­lován, Kiss, Vlg, Bárányi, Cseh, Lakita (Lelic), Szűcs, Varga. Edző: Molnár László. 10. p.: Bischof beadásából Dobó szorongatott helyzetben a kapu közepébe talált, 1-0. 60. p.: Bellér 40 m-es indítására Ádok rajtolt, majd kilőtte a bal sarkot, 2-0. 65. p.: Ádok egyedül indult meg a fél pályáról, majd a tehetetlen Lengyel mellett a hálóba lőtt, 3-0. 90. p.: A 16-oson belül sza­bálytalankodtak a hazai védők, a megítélt 11 -est Szűcs értékesítette, 3-1. Sportszerű, küzdelmes mérkő­zésen a hazaiak jobb csapatjátékkal teljesen megérdemelten nyertek. Jók: Tóth J„ Bischof, Ádok, ill. senki. Ifjúságiak: Tisza-Új-Csanád ­palota-Nagylak 5-1 Mórahalom-Kuzsa 6-2 (2—1) Mórahalom, 200 néző. Vezette: Hegyi. Mórahalom: Farkas - Hevesi Zs., Csipak, Nógrádi, Tandari, Hargitai, Savanya (Gerecz), Hevesi T. (Masa), Bóka L., Szekeres, Fődi. Edző: Pénzes József. Rúzsa: Tipity - Arany, Tár­kány, Fülöp, Varga M., Dávid, Papp, Varga S., Völgyi, Bajorics, Kazi (Huszka). Edző: Magyar Károly. 5. p.: Formás bal oldali támadás végén Nógrádi ívelt középre, és Födi 8 m-ről kapásból óriási gólt lőtt, 1-0. 16. p.: Hevesi szöktette Nóg­rádit a bal szélen, aki az alap­vonalról középre (veit, és Fődi az 5-ösről a bal sarokba fejelt, 2-0. 43. p.: Varga szerzett labdát a felezőnél, nagy lendülettel tört kapura, és két csel után 15 m-ről a vetődő Farkas mellett helyezett a kapu jobb sarkába, 2-1. 55. p.: Gerecz beadását Bóka 6 m-ről a kapus fölött átívelve helyezte a gólvonalon túlra, 3-1. 60. p.: Gerecz indította Fődit, aki kilépett két védő közül, és 16 m-ről nagy gólt lőtt a bal sarokba. 4-1. 66. p.: Gerecz bal oldali beadását Fődi senkitől sem zavartatva fejelte a hálóba, 5-1. 71. p.: Ismét Gerecz adott be a bal oldalról, és Bóka fejjel a kapu közepébe továbbított, 6-1. 84. p.: Szabadrúgáshoz jutott a rúzsai csapat a kaputól 18 m-re. Völgyi Ívelt át a sorfal fölött, és a befutó Bajorics fejelt a kapuba, 6-2. Összességében a hazai csapat végig nagy fölényben játszott a sportszerű mérkőzésen, és az 50. percben beállt Gerecz irányításával akár nagyobb arányú győzelmet is arathatott volna. Jók: mindenki, ill. Tárkány, Fülöp, Bajorics. Ifjúságiak: Márahalom-Ruzsa 0-1 Sándorfalva-Tápé 0-3 (0-0) Sándorfalva, 400 néző. Vezette: Pintér. Sándorfalva: Barna ­Mészáros, Patocskai, Nagy V., Fujkin, Vörös (Stanka), Besenyei, Ábrahám, Sebestyén, Szél, Kis (Virág). Edző: Czibere László. Tápé: Bagdi - Bugyinszki, Juhász (Kiss), Kubát. Kószó, Sándor, Fazekas, Móra, Vári, Markó (Nagy), Heidrich (Djuric). Edző: Lóczi István. 50. p.: Djuric-ot hosszan szöktették, s a kiugró védők mellett megszerezte a vezetést, 0-1. 68. p.: Kapu előtti kavaro­dásból Kiss lőtt a hosszú sarokba. 0-2. 85. p.: Djuric előrevágott labdát kapott, s a kapust kicselezve lőtt, 0-3. Az ezüstérmet ünneplő hazai csapat nem volt méltó ellenfele a bronzérmes Tápénak. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifjúságiak: Sándorfalva-Tápé 1-3 Labdarugó O Megyei I. o. Va vendégegyüttes, a beívelt labdát Őze fejjel továbbította a hazai kapuba, 2-1. Közepes színvonalú mérkőzésen az első félidőben többet támadott a hazai csapat, a második játékrészben feljöttek a vendégek, de a látottak alapján az eredmény igazságosnak mondható. Jók: Berényi, Restás, Rakity, ill. Gál és Péter M. Ifjúságiak: Apátfalva-Bordány 1-2 Zákányszék-Dorozsma l-l (0-0) Zákányszék, 500 néző. Vezette: Pördi. Zákányszék: Köröm - Tóth T., Kovács, Száraz, Ti már - Szabó Zs., Szabó J., Thompson (Németh) - Popovics, Szita (Fodor), Farkas (Zsikó). Edző: Balogh Attila. Kiskundorozsma: Tóth Z. ­Simonics, Szabó T„ Ottlik R., Fábián - Szabó G., Farkas T., Muskó (Horváth), Nagy S. - Tatai (Petrov), Tóth G. Edző: Ottlik Sándor. 65. p.: Szabó T. a saját tér­feléről indulva több csel után lőtt a hálóba, 0-1. 70. p.: Húsz méterre a kaputól szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat. Zsikó lövése a sorfalról Németh elé pattant, aki közelről nem hibázott, l-l. A hazai csapat egy szál virággal köszöntötte a bajnok vendég­csapatot, és az első félidő szinte végig az ünneplés jegyében telt. A második félidőben valamelyest élénkült az iram, és két gólt is láthatott a szépszámú nézősereg. Jók: Köröm, Tóth T., Száraz, Timár, ill. Szabó T. és Nagy S. Ifjúságiak: Zákányszék-Dorozs­ma 0-1 A bajnokság állása 1. Dorozsma 3022 4 4 82-31 48 2. Sándorfalva 3016 10 4 47-28 42 3. Tápé 3018 5 7 60-28 4! 4. Móraváros 3016 6 8 62-44 38 5. Tisza-Új 3015 7 8 45-31 37 6. Mórahalom 3017 310 50-41 37 7. Szentes 3012 9 9 59-43 33 8. Mindszent 3013 5 12 43-32 31 9. Csanádpalota3011 613 41^)5 28 10. Mártély 3010 713 37-36 27 11. Csongrád 3010 713 35-49 27 12. Bordány 30 9 516 37-60 23 13. Kistelek 30 7 815 34-49 22 14. Zákányszék 30 8 319 43-54 19 15. Kuzsa 30 6 618 30-87 18 16. Apátfalva 30 4 323 24-71 11 Apátfalva-Bordány 2-1 (2-0) Apátfalva: 150 néző. Vezette: Horváth László. Apátfalva: Rakity - Sóki, Restás, Bartucz, Berényi, Somodi, Imre (Gaudi), Köteles (Németh), Károlyi (Mátó). Balogh, Varga. Edző: Beke Mihály Bordány: Kálmán - Farkas (Peták L.), Mátyás, Lippai G., Péter L., Király, Nagyapáti, Gál, Őze, Peták Gy., Lippai A. (Pcter M ). Edző: Sándor Zoltán. 6. p : Balogh tvelt szögletet. Károlyi elé került a labda, a középcsatár közelről nem hibázott, 1-0. 22. p.: Köteles kapott jó in­dítást, és a kifutó Kálmán kapus mellett növelte a hazaiak előnyét, 2-0. 69. p.: Szabadrúgáshoz jutott a 2-2-re végződött a Móraváros-Mártély mérkőzés. Felvételünkön a hazaiak első góljukat rúgják. (Fotó: Hárs László)