Délmagyarország, 1994. június (84. évfolyam, 126-151. szám)

1994-06-13 / 136. szám

2 llll SPORTJA 1994. jún. 13. A labdarúgó NB III. utolsó előtti fordulójában ismét vere­séget szenvedett a HLC, s ezzel elrontotta az éremosztó ünnep­séget. Ismét nyert idegenben a Szegedi Dózsa, míg a Makó és az SZVSE pontot hullajtott hazai pályán. A Szőreg pedig kiesőhöz „méltóan" játszott. HLC-KSC 1-2 (0-0) Vásárhely, 1900 néző. Vezette: Megyebfró. HLC: Kopschitz - Varga-Tólh, Márta, Talmacsi, Lévai - Kiss Cs., Kemenes (Szalai), Bress, Újvári ­Barna, Szécsényi. Edző: Pataki Tamás. KSC: Molnár - Mag, Barna Zs.. Kurucz, Bende, Torbavecz, Gazdag, Máté, Csordás, Barna Cs., Juhász. Edző: Bende József. 71. perc: A sorozatos HLC­Kopcsóker támadások eredményre vezettek. Kemenes Ívelt remek labdát Barna fejérc, a csatár ön­zetlenül a felfutó Szécsényi elé tálalt. A középpályás kapásból a bal sarokba lőtt, 1-0. 80. perc: A vezető gól után Szalai kecsegtető helyzetben rontott. Az elletámadásból viszont Barna Zs. a kifutó Kopschitz felett a hálóba emelt, 1-1. 88. perc: A mérkőzés végét jelző sípszóra várt mindenki, ami­kor a KSC-támadás végén Gazdag 20 m-ről a kapu felé lőtte a labdát. Ez a cselekedet meglepett minden­kit, sajnos Kopschitzot is, és a jobb felső kapufáról a hálóba perdült a bőr. 1-2. A mérkőzés előtt a felsora­kozott HLC játékosoknak Tóth Márton, az Alföldi csoport NB lil­ás szervezőtitkára nyújtotta át a bajnoki érmeket. Tótn Márton 1963-ban a félidényes bajnok­csapat tagja volt Vásárhelyen. Nemes István, a Szeged egykori kitűnő játékosa, Kopschitz Péter­nek adott át külön jutalmat, mint a bajnokcsapat kapusának. Peti nála kezdte sportolói pályafutását. Mihálffy Orosházán elszenvedett sérülése miatt civilben vette át a dijat. A kezdőrúgást Nagy Némedi László, az egykori bajnokcsapat tagja végezte el. Az első félidőben még ünne­peltek a hazaiak. A KSC bizton­sági játékot erőltetett fél óráig. Ezután helyzetet is kialakított, de Kopschitz remekül védett. Szünet után veszélyesebben támadtak a hazaiak, ennek eredményeként szerezték meg a vezetést. A meg­nyugvás azonban megboszszulta magát és az utolsó percig küzdő KSC megérdemelten szerezte meg az ünnepelttől a két pontot. Jók: Márta. Kemenes, Kiss Cs., ill. Gazdag. Barna Cs„ Csordás, Barna Zs. Ifjúságiak: HLC-Kopcsöker-KSC l-l OLASZ LÁSZLÓ Szőregi Rákóczi-Ceglédi Honvéd 1-6(1-1) Szőreg, 100 néző. Vezette: Heibl. Szőreg: Bán - Sisák, Luczás, Jankó, .Suhai - Hűvös L. - Csonka (Bóka), Bucholcz (Ganz), Mahler (Szvétecz) - Lengyel, Hűvös G. Edző: Antal Péter. Cegléd: Vezér - Korpácsi, Fehér Cs., Fehér Zs., Kendi ­Szabó (Pálfalvi), Balogh (Petyán, Mester), Lendvai. Doma - Magosi, Nemeth. Edző: Rákos János. 34. perc: A korábban is bo­zonytalankodó Jankótól Lendvai „ellopta" a labdát és 8 m-ről a hálóba lőtte. 0-1. 44. perc: Bucholcz Lengyel fejére varázsolta a labdát, akt azt továbbcsúsztatta Suhai pedig kapásból a kapuba bombázta, l-l. 46. perc: Az első ceglédi támadás góllal végződött. Doma jobb alsó sarokra tartó lövését Bán kitolta, Lendvai érkezett és a hosszú sarokba vágta a labdát. 1-2. 50. perc: A szünetben beállt Petyán az ötösdig meg sem állt, ahonnan aztán nem hibázott, 1-3. 69. perc: Korpácsi futott el a jobbszélen a beívelt labdát Petyán a jobb felső sarokba fejelte, 1—4. 82. perc: Az ötödik gólt is a hazai védelem hozta össze: Né­meth verekedte magát a kapu előterébe, s nem hibázott. 1-5. 90. perc: a teljesen összeomló hazaiaknak Magosi adta meg a „kegyelemdöfést'. Ügy indult a találkozó, hogy ezen a mérkőzésen van mit kez­deni a szőregieknek. Azonban ez a remény csak egy félidőig tartott, a teljesen elfáradó hazaiaknak ez­után esélyük sem volt akár a pontszerzésre is. Jók: Luczás. Hűvös L., ill. lendvai, Petyán. Korpácsi. Ifjúságiak: Szóreg-Cegléd 1-5 SÜLÉJÓZSEF Makó FC-Gvulai FC l-l (0-0) Makó. 1000 néző.Vezette: Franciskovics. Tóth Ákost (fehér mezben) nem kézzel-lábhal „fogták" a kalocsai védők. (Fotó: Hárs László) Makó: Himer - Urbán, Leind­ler, Madránszki - Csák (Bálint), Vágó, Bódi, Karsai. Botlik ­Frank. Bárány. Edző: Kolozsvári János. Gyula: Szabó - Mező, Fábián, Pápa, Botyánszki - Nagy, Steigerwald, Tamási (Szilágyi), Dobi - Boruzs, Szegedi (B(ró). Edző: Fodor Sándor. 32. perc: Boruzs és Madránszki kakaskodását a játékvezető piros lapokkal „honorálta". 60. perc: Bódi nagyszerű labdát tálalt Frank elé, aki a jobb oldalról szorongatott helyzetből középre adott és az érkező Bárány 5 méter­ről a bal alsó sarokba vágta a labdát. J-0. 80. perc: Dobi kapott lesgyanús helyzetben labdát s bár a kifutó Himer mellett a bal sarokba pasz­szolt, a játékvezető les cfmén nem adta meg a gólt. 90. perc: Steigerwald bal oldali szabadrúgását Nagy 5 méterről a bal sarokba fejelte, l-l. A mérkőzés elején rövid ünnep­ség keretében az egykori makói labdarúgó, a mindenki által csak Fixi bácsiként ismert Bosch Fe­renc, aki 80. születésnapját ün­nepli, serleget adott át a legered­ményesebb, 15 gólos makói fut­ballistának, Csák Zoltánnak, majd Ifi Labdarúgó O NB III. elvégezte a kezdőrúgást. A talál­kozó első felében nem alakult ki jó játék, mivel a labdarúgók többet foglalkoztak egymással, mint a labdával. Az egész mérkőzés során, de főleg az első 45 percben nagyon sok volt a felesleges és alattomos szabálytalanság, főleg a vendégek részéről, ezzel felkor­bácsolták az indulatokat, s ennek köszönhetően Madránszki és Bo­ruzs igen korán mehetett zuha­nyozni. A fordulás után már futballoztak is a csapatok, s bár az első félidőben a gyulaiak birtokol­ták többet a labdát, a szünet utánra mintha elfáradtak volna a vendé­gek. Kihasználták ezt Csákék. s ritkán látható szép góllal vezetést is szereztek, majd ostrom alá vették Szabó kapuját. Az utolsó negyedórára feltámadtak a Békés megyeiek, több nagy helyzetet is elhibáztak, mfg a 90. percben szemfüles góllal egyenlítettek. A szikrázóan kemény mérkőzésen végülis igazságos pontosztozkodás született, s az egyébként nagyszerű szezont produkáló Maros-partiak az idén már sokadszor csak azt sajnálhatják, hogy a focimeccsek nem 85 percig tartanak. Jók: Bódi, Urbán, Vágó, ill. Steigerwald, Nagy, Fábián. Ifjúságiak: Makó FC-Gvulai FC 0-5 RACZ BÁLINT SZVSE-Kalocsa 2-2 (0-2) Vasutas pálya, 200 néző. Vezette: Kokavecz. SZVSE: Demeter - Kothencz (Kiss P.), Hurguly, dr. Tóth ­Gábor, Kispál, Pikó, Takács J. ­dr. Kovács, Tóth Á. Simon (Tóth L.) Edző: dr. Tóth János. Kalocsa: Farkas L. - Bolvári, Aradi, Paletta - Farkas Z., Márton (Zsibók), Miskolczi, István ­Evanics, Kákonyi, Vén (Facskó). Edző: Molnár Ferenc. 25. perc: Márton jobb oldali beadását a védők elnézték, s a befutó Vén a kapuba fejelte a labdát, 0-1. 31. perc: Farkas Z. mintegy 20 méterről lövésre szánta el magát, s a labda a meglepett Demeter mellett a hólóban kötött ki, 0-2. 69. perc. Hurguly kiugratta Pikót, aki a kapust is kicselezve küldte a hálóba a labdát, 1-2. 77. perc: Kispál ívelte be baloldalról a labdát, s a jól felugró Tóth L. fejjel a felső sarokba küldte az egyenlítő gólt, 2-2. Az SZVSE, akárcsak a Makó és a Cegléd ellen, most is két gólos előnyt „adott" ellenfelének, s csak ezután kezdett el igazából játszani. Az első félidőben a hazai táma­dások nem sok veszélyt jelentettek a roppan szervezetten védekező és veszélyesen támadó kalocsaiak kapujára. Sajnos, a hazai védelem most is kétszer megingott, s ezt a vendégek könyörtelenül ki is használták. Szerencsére a vas­utasoknak volt annyi erejük, hogy erősíteni tudjanak, s megszerezzék a teljesen megérdemelt egy pontot. A tavaszi veretlenségét továbbra is őrzi az SZVSE, de azzal a három ponttal, amit (gy adott le hazai pá­lyán. sokkal előrébb tartanának... Jók: dr. Kovács, Takács J. és Pikó, illetve Vén, Márton és Far­kas L. Ifjúságiak: SZVSE-Kalocsa 0-3 P. S. J. Törökszentmiklós—Szegedi Dózsa 0-5 (0-3) Törökszentmiklós, 200 néző. Vezette: Gulyás. Törökszentmiklós: Németh ­Bata, Lóié F., Katona, Rajt (Görög), Dékány, Szőke. Gergely (Plejsovszki), Badella, Ramos, Lóié R. Edző: Márton Ferenc. Szegedi Dózsa: Csehó - Ma­gyar, Bóka, Szélpál - Márton, Rácz, Vándor, Szalai, Dézsi ­Miklós, Telek. Edző: Protity Sándor. 12. perc: Márton két csel után tisztán lőhetett a jobb alsó sarokba, 0-1. 29. perc: Jobb oldali vendégtá­madást követően Telek fejelt az elalvó védők közül a kapu bal alsó sarkába, 0-2. 43. perc: Jobb oldali szegedi szabadrúgásból Miklós 8 méterről fejelt a kapu közepébe, 0-3. 65. perc: Ramos 22 méterről leadott szabadrúgását Csehó óriási bravúrral védte. 79. perc: Bal oldalt támadás végén az élesen belőtt labdát Miklós biztosan passzolta a kapu közepébe, 0-4. 82. perc: A miklósi védők csak nézték, hogy Telek tiszta helyzet­ből a kapu bal alsó sarkába gurít, 0-5. Alacsony színvonalú mérkőzé­sen a miklósiak nem bírtak a mozgékony vendégekkel, akik biztosan vitték el a két bajnoki pontot. Jók: Katona, ill. Magyar, Vándor, Telek. Protity Sándor: Könnyed já­tékkal is megérdemeltük a sikert. Ifjúságiak: Törökszentmiklós-Szegedi Dózsa 1-5 További eredmények Gyomaendród-Mezókovácsháza 0-0, Kiskunfélegyháza-Békés 2-0 (1-0), KTK-Ornsháza l-l (1-0) A bajnokság állasa 1. HLC 2. KSC 3. Makó FC 4. Kalocsa 5. SZVSE A. Gyula 7. KTE S. Kktélegyháza 9. Dózsa 'O.Cegléd 11. Orosháza 12. Békés 13. Gyomaendrdd 14. Mezükovácsháza 15. Szdreg 29 21 6 29 IS II 29 14 9 29 14 7 29 II 12 29 12 9 29 13 6 29 11 X 29 9 29 11 29 9 29 9 29 9 29 9 29 6 59-18 48 3 61-24 41 6 46-26 37 8 52-29 35 6 50-40 34 8 41-33 33 6 10 46-23 32 8 10 45-42 30 10 10 46-39 28 16. Törükszenlm. 29 ­13 45-42 27 II 39-40 27 13 42-51 25 14 24-48 24 15 26-52 23 18 26-59 17 26 11-95 3 A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság utolsó előtti fordulójában nem hozott döntési a Dorozsma-Sándorfalva összecsa­pás, bár a hazaiak első helyéi ez a pontvesztés nem veszélyeztette. A rúzsai kiesési rangadói a Zákány­szék nyerte. Mártély-Mórahalom 2-0(1-0) Mártély, 250 néző. Vezette: Bánóczki. Mártély: C. Molnár - Hor­tobágyi, Czuczi, Szrenka, Szűcs, Gémes, Csáki, Antal F. (Kazán), Kovács (Kérdő), Daraki (Sepsei), Kandó. Edző: Antal Ferenc. Mórahalom: Farkas - Hevesi Zs., Csipak, Tandari, Masa (Ge­recz). Hevesi T., Bóka, Szekeres, Fődi, Csiszár (Szabó), Savanya. Edző: Pénzes József. 42. perc: Darakit gólhelyzetben buktatták a 16-oson belül, a büntetőt Csáki értékesítette, 1-0. 80. perc: Szűcs pontos labdával indította Kérdőt, aki a kifutó Farkas mellett a bal sarokba helyezett, 2-0. A forduló kisebb ünnepséggel kezdődött, Antal Ferenc, 44 éve­sen, e találkozóval búcsúzott az aktív játéktól. A minden csapatrészében jobb hazaiak időnkét látványos játékkal, magabiztos győzelmet arattak, s Így jó hangulatban búcsúztak lelkes közönségüktől. Jók: az egész hazai csapat (Szrenka a mezőny legjobbja), ill. Tandari, Fődi, Csipak. Ifjúságiak: Mártély-Mórahalom 7-3 Elmaradt ifjúsági mérkőzésen: Szentes EC-Mártély 1-5 Bordány-Móraváros 1-7 (0-4) Bordány, 150 néző. Vezette: Kérdő Bordány: Kálmán - Farkas Zs., Mátyás, Lippai G„ Péter M„ Peták Gy.. Hajdú, Király, Kádár (Peták L.), Lippai Á. (Nagyapáti), Őze. Edző: Sándor Zoltán. Móraváros: Horváth - Szécsi, Szilágyi, Móricz, Raskó, Deák, TóthG.. Király, Hadár (Molnár), Török, Csúcs. Edző: Tóth Lajos. Góllövők: Őze, ill. Király (2), Deák (2), Tóth G. (2), Molnár. Jók: Őze, ill. az egész csapat. AMúiaváros ilyen különb­séggel is megérdemelten nyert a „sztárjátékosait" nélkülöző, meg­fiatalított bordányi csapat ellen. Ifjúságiak: Bordánv-Móraváros 1-6 Canád palota-Nagylak SK-Apátfalva SK 2-1 (1-0) Csanádpalota. 300 néző. Vezette: Bokor Béla Csanádpalota: Lengyel ­Lúczó, Gonda, Gyuris, Siclován, Cseh. Vlgh, Kiss, Csókás, Lakita, Varga. Edző: Molnár László. Apátfalva: Rakity - Pécsi, Restás, Bartucz, Berényi, Somodi, Imre, Mátó (Sóki), Németh, Varga (Balogh), Köteles (Kerekes). Edző: Beke Mihály. 5. perc: Varga három csel után nagy gólt lőtt. 1-0. 55. perc: szintén Varga talált az ellenfél hálójában, 2-0. 70. perc: Varga 1 l-es hibázott. 90. perc: szögletet rúgott az Apátfalva és Cseh hátáról a hálóba hullott a labda (öngól), 2-1. Jók: Lengyel, Gonda, Siclován és Varga, ill. Rakity, Köteles, Berényi. Ifjúságiak: Csanádpalota-Nagylak SK-Apátfalva 2-3 Csongrád-Mindszent 2-3 (0-0) Csongrád, 150 néző. Vezette: Kubatovics. Csongrád: Barna - Kiss, Mészáros, Balanyi, Keller, Palásti, Bosánszki. Tóth, Kálmán. Kolonyi (Révész), Sebók. Edző: Kálmán Róbert. Mindszent: őze - Gardi, Elekes, Jancsovics, Bullás, Sátor, Bozó, Korom, Szécsi (Antal), Mucsi. Bakó (Répás). Edző: Jelenfi István. Gólszerzők: Bosánszki, Kál­mán, ill. Bozó, Répás, Mucsi. Kiállítva: Kiss és Mészáros (Csongrád), Répás (Mindszent). Az első félidő eredmény­telensége után a 62. percben már 5 gólt láthatott a közönség. A hazaiak 0-2-ről egyenlítettek, Mucsi bombagóljára azonban már nem tudtak válaszolni. Bár az első gólt les előzte meg, a mindszentiek győzelme megérdemelt. (A kiállí­tások a 4. perctől estek). Jók: Kiss, Mészáros (a kiállí­tásukig), illetve Gardi, Korom, Mucsi és Sátor. Ifjúságiak: Csongrád-Mindszent 0-2 Kiskundorozsma-Sándorfalva 3-3(0-1) Kiskundorozsma, 800 néző. Vezette: Búzás. Kiskundorozsma: Tóth Z. ­Simonics, Ferenczi (Horváth), Ottlik R„ Farkas. Fábián, Szabó G., Nagy, Tatai (Petrov), Szabó Zs„ Muskó. Edző: Ottlik Sándor. Sándorfalva: Barna - Mészá­d ktaöjM kőzött q Zákányszék q jobb Labdarugó O Megyeit.osztály ros, Patócskai, Nagy, Fuikin, Pataki (Stanka), Besenyei, Ábra­hám, Nagy, Sebestyén, Kiss (Széli). Edző: Czibere László. 43. perc: Nagy szabadrúgást (veit a dorozsmai kapu elé, melyet Széli értékesített, 0-1. 47. perc: Kapu előtti kavaro­dásnál az 5-ösön belül álló Petrov a kapuba pöckölte a labdát, 1-1. 49. perc: Besenyei a bal oldalon elhúzott és a dorozsmai kapu jobb oldalába lőtte a labdát. 1-2. 62. perc: Fábián az 5-össel egy magasságból a sándorfalvi kapu elé tálalt, Simonics becsúszva a kapuba gurította a labdát, 2-2. 65. perc: Sándorfalvi támadás során került a labda a dorozsmai 5­ösre, ahonnan Pataki csúsztatott a kapuba, 2-3. 78. perc: Fábián a 16-os vo­naláról kapta a labdát az 5-ösre, innen Szabó Zs. nagy erővel bombázott a sándorfalvi kapuba. 3-3. Végig nagy iramú mérkőzésen az eredmény igazságos volt. A dorozsmai csapat a szurkolók gratulációját pezsgővel fogadta. Jók: Tóth Z„ Simonics, Szabó G„ Ottlik R„ ill. Fujkin, Besenyei. Ifjúságiak: Kiskundorozsmai-Sándorfalva 2-1 Ruzsa-Zákányszék 0-3 (0-3) Rúzsa, 400 néző. Vezette: Kovács. Rúzsa: Tipity - Arany, Földeák. Fülöp, Tárkány, Dávid (Huszka), Papp (Kazi), Varga, Völgyi, Magyar, Bajorics. Edző: Magyar Károly. Zákányszék: Köröm - Tóth, Kovács, Ttmár, Prágai, Száraz (Zsikó), Szabó Zs., Szita. Szabó J. (Paul), Farkas, Popovics (Fodor). Edző: Balogh Attila. 8. perc: Szita lótt a hálóba, 0-1. 16. perc: Popovics emelt a kapuba, 0-2. 42. perc: Farkas éles szögből talált a hálóba, 0-3. A mérkőzés második részében kiegyenlftettebbé vált a játék, kihasználatlan helyzetekkel. A hazai csapat nem bírt a vendé­gekkel, (gy a kiesési rangadót a jobban játszó vendégcsapat nyerte meg. Jók: senki, ill. Köröm, Kovács, Prágai, Szabó Zs. Ifjúságiak: Ruzsa-Zákányszék 2-2 Kistelek-Tisza-Új 2-3 (0-2) Kistelek, 300 néző. Vezette: Farkas(gyegén) Kistelek: Kiss - Tóth G. (Sejben), Pipicz, Horváth, Vlgh Cs. (Bitó), Zsótér, Majoros, Tóth Sz., Heim (Virágh), Czifra, Muhel. Edző: Bitó Tibor. Tisza-Új: Varga Z. - Kürtösi, Tóth, Kántor, Kéri, Temesvári, Molnár (Kiss), Dobó (Varga), Bajusz, Beller, Mádi (Ádok). Edző: Kántor Ferenc. 30. perc: Kapu előtti kava­rodásból Varga a hálóba talált, 0-1. 43. perc: Bajusz közelről nö­velte a vendégek előnyét, 0-2. 78. perc: A 16-oson belül Horváth két csel után a léc alá lőtte a labdát, 1-2. 85. perc: A játékvezető Bitót reklamálásért kiállította. 87. perc: Kiss 5 méterről a bal sarokba talált, 1-3. 88. perc: Sejben a kifutó kapus mellett a rövid sarokba lótt. 2-3. A redkfvül tartalékos hazai csapat végig egyenrangú ellenfele volt a jó erőket felvonultató ven­dégeknek. Jók: Tóth G., Tóth Sz., Majoros, Horváth, ill. Varga Z., Tóth, Kántor. Ifjúságiak: Kistelek-Tisza-Új l-l A bajnokság állása 1. Dorozsma 29 22 3 4 81-30 47 2. Sándorfalva 29 16 10 3 47-24 42 3. Tápé 29 17 5 7 57-28 39 4. Móraváros 29 16 5 8 60-42 37 5. Tisza-Ój 29 14 7 8 42-30 35 6. Mórahalom 29 16 3 10 44-39 35 7. Szentes 29 11 9 9 52-41 31 8. Mindszent 29 12 5 12 34-31 29 9. Csanádpalota29 11 A 12 40-42 28 10. Csongrád 29 10 7 12 34-42 27 11. Mártély 29 10 A 13 35-34 26 12. Kistelek 29 7 S 14 33-42 22 13. Bordány 29 8 S 16 35-59 21 14. Zákányszék 29 8 2 19 42-53 1* 15. Rúzsa 29 A A 17 28-81 18 16. ApálTalva 29 3 3 23 22-70 9 Tápé-Szentes 3-0 (2-Q) Tápé, 200 néző. Ve­zette Keresztúri. Tápé: Bagdi - Djuric, Juhász (Hódi), Kubát, Kószó (Nagy), Sándor, Fazekas, Móra (Bu­gyinszki), Vári, Markó, Heidrich. Edző: Lóczi István. Szentes: Puskás - Mé­száros, Fehér, Sarkadi, Gyenes, Juhász, Jernei, Szabó, Gulyás, Verebélyi, Verók. Edző: Koncz István. 5. perc: Djuric közelről gólt lőtt, 1-0. 9. perc: Markó lab­dájával Djuric kiugrott, s ismét gólt szerzett, 2-0. 15. perc: Vári érvény­telen gólt fejelt. 64. perc: Djuric beadását Markó továbbítja a hálóba, 3-0. A csúszós talajon sok helyzetet kihagyott a Tápé az egyébként jó játszó Szentes ellen. Kiállítva: Szabó (Szentesi SC). Jók: Djuric, Markó, Kószó, Kubát, ill. Gulyás. Ifjúságiak: Tápé-Szentes 7-0 f -A J& • " ; • „Elfeküdt" a Szentes Tápén. (Fotó: Révész Róbert)