Délmagyarország, 1994. május (84. évfolyam, 101-125. szám)

1994-05-16 / 113. szám

1994. május 16. Ilir SPORTJA 3 Szombattól a Ligetben Pótmajális a vidámparkban Haszonnégy órás futás és vigasság Aki netán lemaradt a május 1-jei össznépi szegedi hepajról, vagy hiányérzete támadt az újrázásra, az látogasson ki május 21-22-én az újszegedi ligetbe. A Sebők Ferenc ve­zette vidámpark, igazán gaz­dag programot állított össze a kikapcsolódni vágyóknak. Lesz itt zsákbafutás, virslievő­verseny, kötélhúzás és termé­szetesen a fő attrakció az ultra­maratoni Európa-bajnokság. Tavaly a gázvezetékfektetés miatt került át a megszokott helyszínről - a Stefániáról - a Tisza túlpartjára a verseny. Az igazi házigazdának bizonyuló vidámpark úgy tűnik hosszú távra csábította el a futás szerelmeseit, hiszen ismét itt köröznek majd Európa legjobb ultrásai. A műszaki és városüze­meltetési iroda, valamint a városi rendőrkapitányság hoz­zájárulásának köszönhetően a futópálya egy kicsit kibővült. Idén a liget középső sétánya mellett, a Székely sor úttestjét is igénybe veszik a futók. Re­mélhetően nem okoz majd gondot ez a 24 órás forgalom­korlátozás az ott lakóknak és a templomba igyekvőknek. Szükség volt erre a pálya­módosításra, mert az Európa­szintű mezőny számára öltözőt és WC-t csak a Sportcsarnok tud biztosítani. Bármennyire is hihetetlen, a liget ilyen „igénybevételre" nincs kiala­kítva. Köszönet illeti tehát a városi sportigazgatóságot ön­zetlen segítségéért, továbbá kiemelésre méltó Nagy Attila rendőr hadnagy, mert közle­kedésbiztonsági versenyt szer­vez a liget középső sétányán, lapunk fotóriportere - Gyenes Kálmán -, aki díjnyertes fo­tóiból mutatja be a legérde­kesebbeket és Sándor Leander, ő banánt és narancsot biztosít a futók számára. Természetesen e sort a további lapszámaink­ban még folytatjuk, hiszen van mit mesélni az előkészüle­tekről. Mai zárszóként csupán annyit, akinek a majálisról nem a sport, hanem a sör, a Pepsi­Cola és az óriáskerék jut eszé­be, az is jól fog szórakozni, hiszen a 24 órás futás mellett a nyitvatartás is nonstop lesz a vidámparkban. Fogy a jegy Rohamosan fogynak a be­lépőjegyek a nyári amerikai labdarúgó világbajnokság mér­kőzéseire. Május 1. óta magán­személyek is vásárolhatnak a belépőkből, s ennek eredmé­nyeképpen az 54 találkozóból 37 mérkőzés esetében már most kitehetnék a „megtelt" táblát. A legnagyobb érdeklődés a chicagói és a washingtoni összecsapások iránt mutatko­zott. Mindkét helyszín öt-öt mérkőzésére elfogyott az ösz­szes jegy, Bostonban csupán a Dél-Kora - Bolívia, New Jer­sey-ben pedig egyedül a Szaúd Arábia - Marokkó találkozóra lehet még eladó tiketthez jutni 25-65 dolláros áron. A házi­gazda Egyesült Államok válo­gatottjának mindössze egyetlen csoportfellépésére, a Románia elleni találkozóra maradt még belépő. Érdekesség a dallasi „közöny". Itt a hat mérkőzés bármelyikére be lehet még jutni. 2. perc: Varró bal oldalról belőtt labdáját Markóczi az 5­ösről bepofozta. 1-0. 23. perc: Markóczi húzott el a jobb oldalon, begurított labdáját Horváth senkitől sem zavartatva 12 méterről fölé durrantotta. 25. perc: Szűcs 18 méteres szabadrúgása a sorfalban álló Nagyot „kiütötte". Ápolásra szorult. 26. perc: Hajdút szabályta­lanul szerelték a 16-oson, Var­ró szabadrúgása ismét Nagyot találta meg. 35. perc: Szűcs átjátszotta a Szeged védelmét, majd 11 méterről a felső lécet találta el. 45. perc: A hazaiak óriási helyzetet hagytak ki. Korolov­szky egyedül törhetett kapura, majd 10 méterről a kifutó Kan­tárt megelőzve centimterekkel lőtt a jobb kapufa mellé. 52. perc: Gréczi beívelt lab­dáját Katona 3 méterről a felső lécre fejelte. Nagy egyenlítési alkalom volt. 70. perc: Kovács T. 25 mé­terről a felső lécet találta te­libe. 82. perc: Puskás 6 méteres fejese ugyancsak a felső ka­pufán csattant. Hévizi ezúttal is tehetlen volt. Vajon lesz-e ráadás a „ma­gyar igazság" után? - tana­kodtak a REAC elleni mérkő­zés előtt csapatukat Rákospa­lotára elkísért szegeid szurko­lók. Egyiküknek sem kellett magyarázni azt a bizonyos ráadást, mert egy hullám­hosszon voltak. Tény, hogy az utóbbi három fordulóban a hat (!) pontot szerzett szegedi lab­darúgók pontjaik számát nö­velni kívánták a hazaiak el­lenében. Erre egyfelől a kiesés elkerülése és ezzel össze­függésben Vitos György, a szegedi futballhíradó szerkesz­tőjének felajánlása is sarkal­hatta az SZFC játékosait. Vitos úr ugyanis bejelentette, hogy a csapat NB II-ben maradását 100 ezer forinttal jutalmazza. A Szeged szempontjából rosszul indult a mérkőzés, hi­szen már a második percben gólt kapott. Ezt követően a REAC túl szigorúra fogta a dolgot, aminek kiállítás lett a vége. Egymást követték a dur­va bf lemenések, a játékvezető fi kapafák megmentették a REflC-ot REAC-Szeged FC 1-0 (1-0) Budapest, Széchenyi tér, 400 néző. Vezette: Oláh (Hanacsek, Szabó A.) REAC: Hévizi - Sebők, Morzsa, Takács, Sitteri ­Hajdú, Korolovszky, Horváth - Markóczi, Varró, Szűcs. Edző: Garaba Imre. Szeged FC: Kantár - Paksi, Popov, Nagy A., Krajczár - Zámbori, Kubát, Gréczi, Kovács T. - Puskás, Katona. Edző: Nagylaki Kálmán. Csere: Morzsa helyett Sschulcz a 13., Katona helyett Várszegi, Zámbori helyett Sscwarz a 65., Szűcs helyett Veres a 82. percben. Sárga lap: Sitteri, Varró, Puskás, Szűcs, Kovács T., Zámbori, Krajczár. Píros lap: Sitteri. gyakran nyúlt a sárga lapért. A kiállítást követően azt lehetett várni, hogy a REAC védeke­zésre kényszerül, ám nem ezt tette. Gyors, kevés húzásból álló ellentámadásaik mindig találtak fedezetlenül maradt hazai csatárt, s a REAC nem egy gólszerzési lehetőséget te­remtett Kantár kapuja előtt. Ha ^^ Laddarúgó partiak uralták ugyan a pálya középső részét, de az önfelál­dozóan védekező REAC jól ügyelte kapuja előterét. A mérkőzés vége felé nagyon kinyílt a Szeged és majdnem megbosszulta magát. A szünet után rossz felfogásban játszó vendégek pont nélkül kény­szerültek távozni a kiesési rangadóról. Jók: Az egész hazai csapat, kivéve a kiállított Sitterit, ill. Kovács T., Popov, Gréczi. Garaba Imre: - A tét rá­nyomta bélyegét a mérkőzésre. Az első félidőben mi, a szünet után a Szeged játszott fö­lényben. Gratulálok csapa­tomnak. Nagylaki Kálmán: - Ilyen a futball! Kapufáink után a labda mindig kifelé pattant: Fortuna ezúttal elengedte ke­zünket. UGHY TIBOR További eredmények Keleti csoport: Diós­győr-Tiszakécske 0-0, Eger­Hatvan 0-1 (0-0), Szarvas-Nyír­egyháza l-l (0-1), Balamaz­újváros-Tiszavasvári l-l (l-l), Kaba-Gödöllő 1-4 (0-3), Hajdúnánás-III. ker. TVE 0-0, Kiskőrös-Kazinc­barcika 2-0 (0-0). Nyugati csoport: Pénz­ügyőr-Beremend 2-2, Nagy­kanizsa-Zalaegerszeg 2-0 (0-0), ESMTK-Keszthely 0-2 (0-0), Dorog-Budafok 1-2 (1-0) , Veszprém-BKV Előre 0-2 (0-1), Dunaferr-Paks 0-2 (0-0), Mohács-Baja 0-0. A bajnokság állása Keleti csoport: Nyugati csoport: NB II. 1. Kiskőrös 26 12 10 4 49-28 34 1. Nagykanizsa 26 17 4 47-15 39 NB II. 2. FC Halvan 26 14 6 6 36-28 34 2.ZTE 26 15 7 43-27 34 Szűcs egy kicsit higgadtabb, a 3. Szarvas 26 11 10 5 31-27 32 3. Dunaferr 26 14 6 34-19 34 REAC - tíz emberrel - akár 4. Diósgyőr 26 12 7 7 39-29 31 4. Keszthely 26 13 9 32-27 30 több gólos előnyt is szerezhe­5. Tiszavasvári 26 10 9 7 40-32 29 5. Budafok 26 11 8 39-33 29 tett volna. Szünet után a ha­6. Tiszakécske 26 11 7 8 33-29 29 6. BKV Előre 26 10 9 29-25 27 zaiak átadták a teret a vendé­7. Hajdúnánás 26 10 8 8 33-27 28 7. Százhalombatta 26 12 3 11 37-37 27 geknek és beszorultak kapujuk 8. III. ker. TVE 26 10 8 8 32-29 28 8. ESMTK 2<j 10 6 10 28-22 26 elé. A sokat egyénieskedő ven­9. Kaba 26 10 8 8 30-31 28 9. Dorog 26 8 9 9 19-22 25 dégek azonban megkönnyí­10. Nyíregyháza 26 10 7 9 30-22 27 10. Beremend 26 10 4 12 39-35 24 tették a REAC dolgát. így is 11. Balmazújváros 26 s 8 10 32-37 24 11. Mohács 26 8 8 10 36-40 24 akadt egyenlítési lehetőség a 12. Gödöllő 26 8 6 12 34-39 22 12. Paks 26 8 6 12 24-29 22 Szeged előtt, de az kimaradt. 13. Kazincbarcika 26 4 10 12 26-38 18 13. Baja 26 8 6 12 23-32 22 Nagylaki kettős cseréje sem 14. Szeged FC 26 5 8 13 18-36 18 14. Veszprém 26 8 5 13 29-39 21 hozott érdemi változást a já­15. Eger SE 26 5 7 14 2841 17 15. Pénzügyőr 26 4 11 11 2140 19 tékban. Továbbra is a Tisza­16. REAC 26 5 7 14 28-46 17 16. Szekszárd 26 5 3 18 17-55 13 Sok gól esett a 25. fordulóban a megyei labdarúgó-bajnokságban. Különösen az élbolyban helyet foglaló csapatok tettek ki maguk­ért, hiszen a gólok nagy hányadát ók érték el. Kiszombor-UTC 0-0 Kiszombor, 100 néző. Vezette: Varga. Kiszombor: Gulyás - Petyó, Uracs, Tóth, Botlik, Méhes (Hak­lik), Cseh, Juhász, Koczkás (Gera), Katkó, Szabó. Edző: Haklik János. UTC: Szekeres - Dobó (Pördi), Balogh, Katona, Kakuszi, Szél, Szalai, Dóra, Martonosi (Markó), Bokor, Bodor. Edző: Bucsek Jó­zsef. Tovább tart a Kiszombor gól­iszonya. Bár az első játékrész ele­jén még az UTC támadott többet, negyedóra elteltével már a hazaiak uralták a játékot, sorra alakították és hagyták ki a gólhelyzeteket. A második félidőben sem változott a játék képe, a Kiszombor rohamo­zott és elképesztő módon minden gólszerzési lehetőséget elpuská­zott. Az alacsony színvonalú mér­kőzésen egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Kiállítva: Pördi. Jók: Uracs, ill. Szekeres. Ifjúságiak: Kiszombor-UTC 6-7 Tanárképző-Szegvár 6-1 (3-1) Kisstadion, 150 néző. Vezette: Terhes. Tanárképző; Steigerwald ­Szovics, dr. Gallyas, Berta, Cs. Tóth, Holl (Johann), Pucsi, Ador­ján (Lakatos), Pasztemák, Szalma, Albert (Beregrai). Edző: Miskolczi József. Szegvár: Kozma - Szarka, Jovai, Szanyi, Szécsényi, Holozsai Sok gólt hozott a forduló A., Szarka F., Bagi, Határ, Gémes, Holozsa L. Edző: Szécsényi László. ' Megérdemelt Tanárképző-győ­zelem. Góllövők: Szalma 2, Adorján, Bucsi, Pasztemák, Cs. Tóth, ill. Határ. Jók: Cs. Tóth, Adorján, Holl, illetve Gémes, Határ, Szécsényi. JATE-Fábiánsebestyén 0-2(0-1) Kertész u„ 100 néző. Vezette: Jéga JATE: Bíró - Tóth N„ Gardi, Molnár, Csigér, Mag, Tóth K., Máté, Vass, Semjényi I., Végh. Edző: Tóth Károly Alacsony színvonalú mérkő­zésen a helyzeteit jobban kihasz­náló vendégcsapat megérdemelten győzött. Jók: Máté, Gardi (JATE SC). Algyő-Szikáncs 0-3 (0-2) Algyő, 200 néző. Vezette: Abramutov Algyő: Boros - Niku, Makra, Beck, Portörő, Terhes, Süli, Ta­kács, Dobos , Soós (Farkas), Győ­ri, (Szívós). Edző: Portörő Imre, Portörő Lajos. Szikáncs: Enyedi - Szabó L. Prágai, Benkő L., Borsodi I., Bor­sodi II.(Rostás), Bokor, Vajda, Arany (Szabó), Szűcs, Csávás (Kiss). Edző: Kérdő Sándor. Góllövők: Szűcs 2, Bokor 1. Jók: a hazai csapatból senki. ill. Prágai, Benkő L., Szűcs. Röszke-Tömörkény 1-2 (l-l) Röszke, 300 néző. Vezette: Kérdő Röszke: Szűcs (Kátai) - Csi­szár, Tóth, Gyöngyi, Papdi, Top­pantó (Oláh), Szalma (Tanács R.), Tanács A., Kovács, Bodor, Hor­nyák. Edző: Berki István. ^^Laddari ^ Laddarúgó Q Megyei II. oszt. Tömörkény: Soós - Nánási, Fehér, Papp (Kiri), Gémes, Rácz Cs, Samu, Bori (Jaksa), Laczkó, Rácz J., Sebestyén. Edző: Fehér László. A pontatlanul játszó hazaiak fájó vereséget szenvedtek. Rá­adásként még két hazai játékos a kiállítás sorsára jutott szö­vegelésért . Gólszerzők: Hornyák, ill. Rácz J„ Jaksa. Jók: senki, illetve Soós. Ifjúságiak: Röszke-Tömör­kény: 5-0. Üllés-Zsombó 6-0 (3-0) Üllés, 500 néző. Vezette. Horváth (kitűnően) Üllés: Abonyi - Kálmán, Si­mái, Farkas Gy., Batik, Bálint, Zakar (Kormos), Csiszár, Grezsa, Dékány. Buknicz. Edző: Simái Sándor, Batik Sándor. Zsombó: Keresztúri — Ábra­hám, Somogyi, Selmeczi, Farkas E. (Kerti), Szűcs, Bacsó, Steffko­vics (Borosebesi), Nyerges, Rudo­lics, Miklósi. Edző: Rácz Mihály. Az első félidőben a hazaiak szebbnél szebb támadásokat vezet­tek, és Batik révén - büntetőből ­szerezték meg a vezetést. Majd Grezsa 20 méteres bombája ragadt a jobb felső sarokba. Tíz perc múl­va Buknicz zörgette meg a vendé­gek hálóját. A Zsombó ekkor már csak a védekezésre összpontosított és csak Bacsó lövése bizonyította, hogy a vendégcsapat is focimecs­csen van. A második félidőben Grezsa ismét szépségdíjas gólt lőtt, majd Batik egyéni szóló után növelte a hazaiak előnyét. A mér­kőzés vége előtt Buknicz állította be a végeredményt. Az eredmény önmagáért beszél, de így is a vendégek örülhettek a hármas sípszónak, hogy nem szenvedtek tragikus, kétszámjegyű vereséget. Góllövők: Batik 2, Grezsa 2, Buknicz 2. Jók: Batik, Grezsa, Buknicz, ill. senki. Ifjúságiak: Üllés-Zsombó l-l Csanytelek-Földeák 7-0 (2-0) Csanytelek: Berkes - Gémes P., Mészáros, Szabó, Licsicsányi (Gémes F.), Maszlag, Fazekas, Muskó, Somodi, Gál, Vikor. Edző: Dósa Rácz Pál Földeák: Gera - Nagy, Hor­váth, Mészáros, Szűcs, Kordó, Ku­runczi, Kiss, Szabó, Orosz, Bugyi. Edző: Tóth Imre. A mérkőzés egy perces gyász­szünettel kezdődött Forgó S. játék­vezető édesanyja emlékére, akit május 9-én temettek el a csany­teleki temetőben. A mérkőzés hőse Fazekas volt, aki mestemégyest ért el. Góllövők: Fazekas (4, egyet 1 l-esből), Vikor 2, Somodi. Jók: Fazekas, Mészáros, Vikor, Gál, ill. senki. Ifjúságiak: Csanytelek-Föl­deák 4-1 A bajnokság állása: 1. Csanytelek 2. Üllés 3. F .szállás 4. Kiszombor 5. K. Bányai SE 6. F.sebestyén 7. Tanárképző 8. Röszke 9. UTC 10. Szikáncs 11. Tömörkény 12. Földeák 13. Algyő 14. Zsombó 15. Szegvár 16. JATE 2520 2520 2518 2514 2514 2414 2410 25 9 25 9 25 7 25 8 24 9 3 80-24 4 70-28 3 58-25 4 49-22 9 48-36 8 41-29 6 44-32 4 12 48-44 4 12 22-34 7 11 28-26 5 12 32-37 2 13 36-55 6 13 40-58 616 25-66 419 20-87 2 20 24-64 Szentesi Kinizsi Bányai SE­Ferencszállás 3-4 (3-1) Szentes, 200 néző. Vezette: Nagy sándor. Szentes: Vadász - Sipos, Széli, Berezvai, Bakai, Tóth E. (Varga), Tary, Ökrös, Nagy A., Stráma (Kovács). Lukács. Edző: Tóth István. Ferencszállás: Csapó - Pipicz, Kócsó, Vörös, Bottyán, Kiss S. (Pikó), Szilágy, Megyesi, Nagy Gy., Kovács, Czérna (Dénes). Edző: Köteles László. A tartalékosan felálló hazai csapat 20 perc eltelte után már 3-0-ra vezetett, de a mérkőzés során tovább gyengültek soraik, mert két meghatározó játékosuk is megsérült. Góllövők: Stráma, Lukács, Nagy A., ill. Kovács 2, Pipicz, Vörös. Jók: Tari, Nagy A., ill. Szilágyi, Kovács. Ifjúságiak: Ferencszállás-Szentesi Kinizsi Bányai TE: 4—1.