Délmagyarország, 1994. május (84. évfolyam, 101-125. szám)

1994-05-30 / 124. szám

1994. május 30. m: SPOBTJfl 3 Rosu elemi erővel rúgta a 11-est a bal felső sarokba, megmentve ezzel az egyik pontot. (Fotó: Gyenes Kálmán.) Még mindig lehet reménykedni... Szeged FC-Tiszavasvári 2-2 (1-2) Szeged, Tisza-parti stadion, 1000 néző. Vezette: Tóth V. (Mezei, Kiss I.). Szeged FC: Kantár - Paksi, Popov, Nagy A., Kubát ­Illyés, Zámbori, Gréczi, Várszegi N. - Puskás, Katona. Fdző: Nagylaki Kálmán. Tiszavasvári Alkaloida SE: Varga - Sinka, Rása, Havelent, Hegedűs - Kurilco, Fecsku, Bohács, Zubanics - Balázsi, Pitács. Fdző: Kiss Miklós. Csere: Illyés helyett Rosu a szünetben, Katona helyett Schwarcz a 63. percben, Pitács helyett Szkuncz a 67., Bohács helyett Nagy R. a 87. percben. Gólszerző: Bohács a 8„ Bohács a 32., Puskás a 35., Rosu (11-esből) a 77. percben. Sárga lap: Nagy A. a 34., Popov a 49., Rása az 51., Varga a 78., Paksi a 80. percben. Kiállítva: Paksi a 88. percben. Az óriási tét viszont való­sággal bénította a szegedi focistákat, akik az első félidő­ben igen gyatrán, kifejezetten alacsony színvonalon játszot­tak. Bátortalanok voltak, a párharcokban rendre alul ma­radtak, rosszul helyezkedtek, értelmetlenül elrűgdosták a labdát. Szünet után egy más felfogásban futballozó hazai csapatot láthattunk, tervszerűb­bé, tudatosabbá vált játéka. A helyzetek kidolgozására sem lehet panasz, annál inkább azok kihasználására, hiszen Puskásék közvetlen közelről sem voltak képesek ellenfelük kapujába találni. Erről - hang­súlyoznám: erről! - viszont csak ők, és nem mások tehet­nek! így aztán az égetően (1-0), Diósgyőri FC-Kazincbarcikai SC 3-1 (2-1), Balmazújváros-FC Hatvan 0-1 (0-0), Hajdúnánási FC-Nyíregyházi FC 2-1 (1-0). A bajnokság állása 1. FC Halvan 28 16 6 6 39-28 38 2. Kiskőrös 28 13 10 5 50-30 36 3. Szarvas 28 12 10 6 36-33 34 4. Diósgyőr 28 13 7 8 42-32 33 5. Tiszakécske 28 13 7 8 38-31 33 6. Tiszavasvári 28 10 10 8 42-36 30 7. Hajdúnánás 28 11 8 » 37-31 30 8.111. ker. TVE 28 11 8 9 33-30 30 9. Kaba 28 11 8 9 34-34 30 10. Nyíregyháza 28 11 7 10 32-24 29 11. Gödöllő 28 9 6 13 36-42 24 12. Balmazújv. 28 8 8 12 33-41 24 13. Kazineh. 28 5 10 13 29-41 20 14. Eger SE 28 6 7 15 31-43 19 15. RF.AC 28 6 7 15 31-18 19 16. Szeged FC 28 5 9 14 20-39 19 szükséges két pontból csak egy lett. Bizonyára ennek a kö­vetkezménye, hogy a mérkőzés után, az öltözők folyosóján, el­szabadult a pokol. Az indulatos szegedi vezetők és a játékosok nem tudták türtőztetni ma­gukat, röpködtek a bírót becs­mérlő szavak, s ezeket hallva, Tóth játékvezető, rendőri védelmet kérve, bezárkózott az öltözőbe... Jó: Popov, Zámbori Rosu, illetve Varga, Fecsku, Bohács. GYÜRKIERNŐ TOVÁBBI EREDMÉNYEK KELETI CSOPORT: REAC­Tiszakécskei FC 1-2 (0-0), Sze­ged FC-Tiszavasvári Alkaloida SE 2-2 (1-2), Kabai Cukor FC­Szarvasi Vasas 4-2 (2-1), Kiskő­rös Stadler FC-1II. ker. TVE 1-0 (1-0), FC Eger-Gödöllői LC 3-0 NYUGATI CSOPORT: Pénz­ügyőr-Keszthelyi H. Haladás l-l (l-l), Beremend-Százhalombattai FC 0-0, Dunaferr SE-Mohácsi FC 4-0 (3-0), Veszprém FC-Budafoki LC 2-1 (1-0), Nagykanizsai Olajbányász-Paks 5-0 (1-0), ESMTK-Hungaplast-BKV Előre 0-0-félbeszakadt, Szekszárdi Polgári SE-Zalaegerszegi TE 0-2 (0-0), Dorog-Bajai FC 0-1 (0-1). A bajnokság állás . N.kanizsa 28 lg 5 4 . Zalaegerszeg 28 17 . Dunaferr 28 16 . Keszthely 28 14 4 7 6 6 5 9 2. 3. 4. 5. Százhalombatta 28 13 4 11 6. 7. Budafok BKV Előre ESMTK Mohács Buja Beremend Dorog Paks Veszprém Pénzügyőr Szekszárd 28 11 7 10 27 10 7 10 27 10 6 11 28 9 8 11 28 10 6 12 28 10 5 13 28 8 28 9 28 9 9 11 6 13 5 14 4 12 12 5 3 20 54-16 43 52-28 38 40-20 38 35-28 33 40-38 30 41-37 29 30-27 27 29-29 26 38-44 26 25-32 26 39-36 25 19-25 25 25-36 24 32-42 23 23-44 20 17-59 13 Taekwon-do OB Szegeden Taroltak a vásárhelyiek Tizenhárom klub mindössze 75 versenyzője indult a szakág legrangosabb országos rendez­vényén, amely egyúttal a júli­usi malaysiai világbajnokság .előtti utolsó nagy erőfelmérés volt. Az okok egyszerűek: érettségi, vizsgák, felvételik, választás. Ugyancsak nem né­pesült be az újszegedi Sport­csarnok lelátója sem, feltehető­leg hasonló okokból. A ver­senynaptár most tehát nem iga­zán igazodott az élethez, igaz, a vb miatt igencsak kényszer­pályán mozogtak a szervezők. Akikre még a szövetség jelen­lévő vezetői sem panaszkod­tak. Nem is volt miért... Megjelent ugyanis a szakág krémje, vb és Eb helyezettek, országos bajnokok, akik látvá­nyos küzdelmekkel, formagya­korlatokkal és töréstechnikák­kal szórakoztatták a publiku­mot. A vezető szerepet a nőknél a veszprémiek, a férfiaknál pe­dig a vásárhelyiek játszották és igen eredményesek voltak a szegedi JATE SC karatézói is, hiszen négy ezüstöt zsebelhet­tek be. A küzdelmekből is ki­emelkedett a Posztós (HVTK)­Kozák (Ybl csata, amely az utóbbi győzelmét hozta, valamint dicsérendő Cserényi (HVTK) virtuóz technikája, amely még a szövetség veze­tőit is elismerésére késztette. Sajnálatos, hogy az igen jól vi­tézkedő vásárhelyi férfi karaté­zók közül senki sem várható Malaysiában - anyagiak miatt. Eredmények. Női forma: 1. lvférkus (Ybl SE). Férfi forma: 1. Kozák (Ybl SE), ... 3. Posztós (HVTK). Női küzdelem: -55 kg: 1. Pataki (Veszprém). -63 kg: 1. Szakos (Veszprém). +63 kg: 1. Rajkai (Veszprém). Férfi küzdelem: -57 kg: 1. Vangel (HVTK), 2. Gombos (JATE SC). -60 kg: 1. Kiss (HVTK), ...3. Gulyás (HVTK). -63 kg: 1. Kozák, 2. Posztós. -67 kg: Kandi kő (Veszprém), 2. Szabó (HVTK). -72 kg: 1. Cserényi (HVTK), 2. Vőneki (JATE SC). -78 kg: 1. Barna (Ybl SE). -85 kg: 1. Gojdár (HVTK), 2. Kéri (JATE SC). +85 kg: 1. Dudás (Hatvan), 2. Fekete (JATE FC). Erőtörés: 1. Ács (JATE SC) 7 deszka, 2. Fekete, 7 deszka. Távolsági törés: 1. Cserényi (Vásárhely). Akrobatikus törés: 1. Kasza (JATE SC). Nagyszerűen előkészített pálya várta a csapatokat - hála a Szegedi Városgazdálkodási Vállalatnak. 8. perc: Az alapvonaltól 14 méterre, közvetlenül a 16-os oldalvonala mellől végezhettek el szabadrúgást a vendégek. Bohács állt a labda mögé, amit a rosszul felállított sorfal -és a rosszul helyezkedő Kantár mellett félmagasan a rövid (!) sarokba helyezett, 0-1. 33. perc: A lesgyanús helyzetben levő Bohács fakép­nél hagyta a védőket, kicse­lezte a kifutó Kantárt, majd közelről könnyedén a hálóba gurította a labdát, 0-2. 35. perc: Katona remekül ugratta ki középen Puskást, a csatár egyet igazított a labdán, amit 12 méterről, félmagasan, a kapu bal oldalába lőtt, 1-2. 69. perc: Zámbori a jobb oldalon elviharzott, pontosan adott középre, ahol Schwarcz választhatott volna a sarkok közül, ám ő magasan a kapu fölé fejelte a labdát. 77. perc: A vendégek 16­osán belül Rosu Havelenttel csatázott a labdáért. A védő ellépett a csatár mellől, aki elesett. A játékvezető - nem kis meglepetésre! - a 11-es pontra mutatott... A büntetőt Rosu hatalmas erővel lőtte a bal felső sarokba, a labda a felső lécet érintve vágódott a hálóba, 2-2. 78. perc: Rosu verekedte be magát a büntetőterületre, ahol Hegedűs elkaszálta a csatárt. Most, amikor harsanni kellett volna a bírói sípnak, Tóth játékvezető továbbot intett... 85. perc: Puskás ívelt a kapu elé, Nagy A. fejese a bal alsó sarokba tartott, Varga azonban óriási bravúrral meg­fogta a labdát. 86. perc: Várszegi került nagy helyzetbe a kapu előteré­ben, ő azonban tovább akarta tolni a labdát, amit a kivetődő Varga megkaparintott. 87. perc: Nagy előtt ajtó­ablak nyitva volt, a közép­pályás azonban 5 méterről Varga kezébe fejelte a labdát. 88. perc: Paksi szabályta­lankodott, amiért sárga lapos figyelmeztetést kapott. Mivel már volt egy sárgája, a játék­vezető a piros kártyát is fel­mutatta a hátvédnek. Az utóbbi hetekben a szege­diek szinte valamennyi mérkő­zése előtt és után azt írtuk, hogy élethalálharcukat vívják az NB II-ben maradásért. A tegnapi meccsel valóban elkez­dődött a visszaszámlálás, ezért is mondták a csapat vezetői, csak akkor bizakodhatnak to­vábbra is, ha most legyőzik a tiszavasváriakat. Kiss Zsolt Gábor (jobbról) súlycsoportjában a legjobbnak bizonyult A megyei II. osztályú labdarú­gó bajnokság legutóbbi fordulója nem hogy tisztázta volna a hely­zeteket, inkább még jobban össze­kuszálta. Senki sem gondolta azt, hogy Csanyteleken nyer a Szi­káncs. Ugyanakkor győzött a Fe­rencszállás, sőt a Kiszombor is, így még nem dőlt el a megyei I. osztályba kerülést jelentő első két hely sorsa. Röszke-UTC 1-4 (1-2) Röszke, 200 néző. Vezette: Gera Röszke: Kátai - Csiszár, Tóth (Nagy), Gyöngyi, Papdi, Hor­nyák, Szalma, Tanács R., Tanács A., Kovács (Kiss), Oláh. Edző: Berki István. UTC: Szekeres - Dobó, Kato­na, Kakuszi, Bodor (Tóth II.), Ba­latinácz, Szél, Bokor, Martonosi (Magda), Tóth I., Dóra. Edzó: Szél László és Gidai Sándor. Tovább tart a Röszke vessző­futása, lélektelen, rossz teljesít­ménnyel senki ellen nem lehet pontot szerezni. Közepes játékkal is megérdemelte az UTC a győ­zelmet. Góllövők: Hornyák, illetve Szél, Martonosi, Tóth I., Dóra. Jók: Homyák, illetve Katona, Martonosi, Kakuszi. Ifjúságiak: Röszke-UTC 2-0 Szentesi Kinizsi-Bányai TE-Kiszombor 1-2 (0-1) Szentes, 300 néző. Vezette: Kubatovics Szentes: Bán - Lázár, Papp, Bugyi, Bakai, Tóth E. (Berezvai), Tari, Szél, Nagy A. (Németh), Stráma (Sipos), Ökrös. Edző: Tóth István. Kiszombor: Gulyás - Petyó, Hárman a faljutásárt Uracs, Tóth A., Bottlik (Moldo­ván), Méhes, Cseh, Juhász, Kasza (Szabó), Katkó, Fancsali (Kocz­kás). Edző: Haklik János. Támadójáték hiányában az el­ső félidőben eleve hátrányba ke­rült a hazai csapat. A folytatásban tetézték hátrányukat azzal, hogy büntetőt hibáztak. A mérkőzés gólját Papp Tibor szerezte, aki sa­ját térfeléről indulva végigvezet­ve a labdát, profi gólt lőtt. A ha­LABDARÚGÓ — Megyei II. o. zai csapat saját magát verte meg. Góllövők: Papp, illetve Katkó, Juhász (11-esből). Jók: Papp, Tari, illetve. Kat­kó, Juhász. Kiállítva: Tóth A. (Kiszom­bor). Ifjúságiak: Szentes Kinizsi­Bányai-Kiszombor 2-0 Algyő-Ferencszállás 2-3 (l-l) Algyő, 300 néző. Vezette: Horváth. Algyő: Boros - Miku, Makra. Portörő (Terhes), Dobos, Soós, Hetényi, Kovács, Beck, Szívós, Győri. Edző: Portörő Imre, Portö­rő Lajos. Ferencszállás: Csapó - Dé­nes, Kócsó, Bottyán, Vörös, Ko­vács, Pipicz, Czérna, Szilágyi, Balogh, Biró. Edző: Hegyesi László. Színvonalas mérkőzésen a vendégcsapat a 90. percben rúgott góllal nyert. A hazai csapat a küz­deni tudásáért dicséretet érdemel. Góllövők: Portörő L., Győri, illetve Szilágyi 3. Jók: Győri, Miku. Hetényi, il­letve Szilágyi, Balogh. Ifjúságiak: Algyő-Ferencszál­lás 1-2 Tanárképző-Tömörkény 0-0 Kisstadion, 150 néző. Vezette: Keresztúri. Tanárképző: Steigerwald ­Berta, dr. Gallyas, Bucsy, Cs. Nagy, Cs. Tóth (Paszternák), Szovics, Adorján, Holl, Szalma, Albert (Bajnok). Edző: Miskolci József. Tömörkény: Soós - Papp, Se­bestyén, Nánási, Gémes, Rácz Cs., Laczkó, Rácz J. - Jaksa, Bori (Nagy), Kádas. Edző: Fehér Lász­ló. A hazai csapat végig támadta a mérkőzést, de az ellenfél kontrái veszélyesebbek voltak, az ered­mény igazságos. Jók: Adorján, Cs. Tóth, Bucsi, illetve Kádas, Sebestyén, Laczkó. Hétközben játszották: Földeák-Tanárképző 0-1 (0-1). Góllövő: Szalma. Csanytalak-Szikáncs 1-2 (1-1) Csanytelek, 300 nézó. Vezette: Bokor. Csanytelek: Berkes - Gémes, Mészáros, Szabó, Kádár, Masz­lag, Fazekas, Muskó, Somodi, Gál, Vikor. Edző: Dósa-Rácz Pál. Szikáncs: Enyedi - Szabó, Borsodi Z„ Benkő, Prágai, Vajda, Borsodi R„ Bokor, Arany, Csávás, Szűcs (Kiss). Edző: Kérdő Sándor. 1. pere: Az első támadás végén szögletet harcolt ki a hazai együttes, a beívelt labdát Somodi fejelte a hálóba, 1-0. 17. perc: A keményen védekező vendégek második ellentáma­dása góllal végződött. Szűcs egyéni akció végén talált a hálóba, l-l. 89. perc: A második játékrész első vendégtámadása ugyancsak góllal végződön, amikor is Csávás juttatta a labdát a kapuba, 1-2. Végig a hazai együttes irányította a játékot, helyzeteket is te­remtett, azonban a támadások befejezésében mindig hiba csúszott. Jók: Maszlag, Vikor, Mészáros, ill. mindenki. Zsombó-Fábiánsebestyén l-l (0-0) Zsombó, 150 néző. Vezette: Madácsi Zsombó: Keresztúri - Ábra­hám, Somodi, Selmeczi, Turi, Szűcs, Bacsó (Nyerges), Stefko­vics, Farkas P., Vasas, Miklósi. Edzőr Rácz Mihály, Fábiánsebestyén: Gyuris ­Szabó,,István, Balázs, Harkai, Bány, Bórák, Kajtár (Takács), Hrncsjár, Balogh, Szolga. Edző: Pataki Antal. Nagyon jó színvonalú mérkő­zésen a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez, azonban a kapu előtt a csatároknak elfogyott a tu­dománya. Góllövők: Miklósi, illetve Harkai. Jók: Ábrahám, Szűcs, Vasas, illetve Bórák, Szabó N., Harkai. Ifjúságiak: Zsombó-Fábiánse­bestyén 0-1 Üllés-Szegvár 3-2 (1-0) Üllés, 300 néző. Vezette: Ser­főző Zsolt. Üllés: Abonyi - Kálmán, Si­mái, Farkas, Batik, Bálint, Gyu­ris, Csiszár, Grezsa, Dékány, Buknicz. Edző: Simái Sándor, Batik Sándor. Szegvár: Kozma - Szarka A., Szécsényi, Budai, Holozsay L., Szarka F„ Gyovai, Holozsay A., Gila, Gémes (Szabó S.), Határ. Edző: Szécsényi András. Színvonalas mérkőzésen a ha­zai csapat az első félidőben szám­talan gólhelyezetet hagyott ki, de a második félidőben 2-0-ás hazai vezetésnél leeresztett a csapat, s ez majdnem megbosszulta magát. Góllövők: Batik 2, Grezsa, illetve Szarka A., Gyovai. Jók: Bálint, Kálmán, Batik, Dékány, illetve az egész vendég­csapat. Ifjúságiak: Üllés-Szegvár 2-5 JATE SC-Földeák 1-0 (0-0) Kertész utca, 50 néző. Vezette: Nagy JATE: Végh - Molnár, Gardi. Tóth, Csigér, Baranyai, Vass (Semjényi), őszi, Bíró (Golyha), Rácz, Imre. Edző: Tóth Károly. Földeák: Gera - Nagy, Hor­váth, Mészáros, Bajusz, Kordó, Kiss, Szabó (Szűcs), Kurunczi, Balázs (Tóth), Bugyi. Edző: Tóth Imre. A mérkőzés nagy részét végig védekező vendégek csak elvétve jutottak el a hazaiak kapujáig. Az eredmény a földeákiakra nézve hízelgő. Kiállitáva: Gera (Földeák) Góllövő: őszi. Jók: Csigér, Vass, Tóth, illetve Gera. Ifjúságiak: Szatymaz-Földeák 0-0 A hétközben játszották: Szeg­vár-JATE 4-2 (2-1) A bajnokság állása 1. Öltés 27 22 1 4 78-32 45 2. Csanytelek 27 20 3 4 81-26 43 3. Ferencszállás 27 19 4 4 62-29 42 4. Kiszombor 27 16 7 4 5S-24 39 5. F.sebestyén 26 14 3 9 44-32 31 6. Tanárképző 26 11 9 6 45-32 31 7. K. Bányai SE 27 14 2 11 50-42 30 8. Szikáncs 27 9 7 11 33-27 25 9. UTC 27 10 4 13 27-37 24 10. Tömörkény 27 8 7 12 32-37 23 11. Röszke 27 9 4 14 49-51 22 12. Algyő 27 7 6 14 44-62 20 13. Földeák 26 9 2 15 36-57 20 14. Zsombó 27 4 7 16 30-68 15 15. Szegvár 27 3 4 20 26-92 10 16. JATE 26 3 2 21 27-68 8