Délmagyarország, 1994. május (84. évfolyam, 101-125. szám)

1994-05-02 / 101. szám

4. 1)1! SPORTJA 1994 . május 2. Ifjúsági szabadfogású birkózó OB Négy SZVSE-versenyzö - egy érem Az ifjúsági birkózók orszá­gos szabadfogású bajnokságán az újszegedi Sportcsarnokba lépve először egy mérges em­berbe botlottam. Dobó József, a Szegedi VSE szakosztályve­zetőségi tagja be is avatott ha­ragjának okába: - Az egyesü­letünknek kellenének a pontok, erre a hazai pályán mindössze négy versenyzővel állunk ki. Hol van például Mészáros Ró­bert? Nem hogy nem indult, de még ki sem jött a versenyre. Szerintem a kötöttfogásűak is elindulhattak volna, ha mást nem, de rutint azért szereznek. Ami azt illeti a négy SZVSE-s közül hárman elég hamar kihullottak. A még serdülő Somogyi Sándor az el­ső körben kikapott. A kötöttfo­gású OB-n ezüstérmes Kurun­czi Lajos az első körben erő­nyerő volt, de a második for­dulóban vereséget szenvedett, s (gy ő is ideje korán mehetett az öltözőbe. A 81 kg-ban indu­ló Márki Krisztián nemrégen még a tatamin „vitézkedett", most az első ellenfelét fölénye­sen verte meg, de a második akadályon Gelencséren (Zala­hús), az idei kötöttfogású ma­gyar bajnokon, már „fenn­akadt". Az egyetlen szegedi le­gény, aki állta a sarat, az 50 ki­logrammosok között induló Sántha Ferenc volt. Először is visszavágott a kötöttfogású or­szágos bajnokságon elszenve­dett vereségéért a túrkevei Ka­szanyinak. A második győzel­me után pedig már a döntőt birkózhatta. - Megpróbálok mindent, igaz, hogy nem a legjobban si­került az országos bajnoksá­gokra a felkészülésem. Az is­kolában, otthon és az edzőte­remben is helyt kellene állnom. Ez utóbbi helyen lazítottatn a legtöbbet - mondta a döntő előtt, miközben Vízvári Berci szakosztályvezető próbált lel­ket önteni a klub válogatott versenyzőjébe. Az már nem a szakosztály­vezető számlájára írandó, hogy Sántha Ferenc a döntőben ki­kapott kecskeméti ellenfelétől, s így ezüstérmesként fejezte be a versenyt. Apropó Kecskemét, Balla József tanítványai három súly­csoportban is a fináléba jutot­tak, s valamennyiben elsők is lettek, így a hírösvárosba ke­rült az a díszes vándorserleg, amelyet a tragikusan elhunyt Szabó Sándor emlékére aján­lott fel a család, a legeredmé­nyesebben szereplő egyesület­nek. Kiss Tibor, a Szegedi VSE szakosztály elnöke sem volt jó­kedvébe, amikor a látottak összegzésére kértem. - Ez a korosztály hiányzik a klubunkból. Az alapoknál kezdtük a munkát, a gyermek korcsoportban bármelyik egye­sülettel fel tudjuk venni a ver­senyt. Ez a rendezvény két szempontból volt hasznos szá­munkra: egyrészt lemértük, hogy a rendezésben mekkora erőt képviselünk, mert jövőre országos felnőtt bajnokságnak szeretnénk a házigazdája lenni. Ehhez azonban az ideihez ha­sonló - a versenyt támogatta a Villfer, a Roncs Autóalkatrész Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., az Autóhaus Kft., a Rizi­kó Manager Bt., a B és H Kft., a Szatymazi Üditő Kft., Borbo­la Kft. és a Halix Kft. - össze­fogásra lesz szükség. Másod­sorban pedig tovább kell ha­ladnunk a versenyzők nevelés­ben a megkezdett úton, mert be kell látni, hogy csakis úgy ér­hetünk el néhány év múlva jó eredményeket, ha türelmesen kivátjuk a tehetségek beérését. A versenyen hirdette ki Ba­csa Ferenc, az ifjúsági birkó­zók szövetségi kapitánya, hogy ki képviseli hazánkat a követ­kező hét végén Bukarestben 14 ország fiataljait szőnyegre szó­lító viadalon. A rangos verse­nyen indul a szegedi Sántha Ferenc is. - Bizalmat kapott Feri, bár eléggé rosszul szerepelt a kötöttfogású OB-n. Ez azon­ban nem azt jelenti, hogy ő indul majd a világbajnokságon is - mondta a mester. Kacsó Tibor, a szabadfogá­sú válogatottak szakvezetője pedig így látta a küzdelmet: - Felemás kép tárulkozott elénk. A 63, a 74 és az 58 kilo­grammban színvonalas volt a verseny, a többiben pedig a ta­valyihoz hasonló, illetve annál gyengébb volt a mezőny. Ami megnyugtató számomra, hogy több serdülő megmutatta, egy korosztállyal feljebb is, hogy rájuk építhet a magyar birkó­zósport. SÜLI JÓZSEF Meghívásos úszóverseny Szegeden Sántha (lábkulcsolást hajt végre) szabadfogásban ezüstéremmel próbálta feledtetni a kötöttben elszenvedett kudarcát. (Fotó: Gyenes Kálmán) Több indulóra számítottak Vasárnap délelőtt, az újsze­gedi Sportuszodában nagysza­bású meghívásos úszóversenyt tartottak, amelyre több mint nyolcvan versenyző jött el Csongrád, valamint más me­gyéből. A vetélkedőt a városi sportigazgatóság és a Csongrád megyei Úszószövetség rendez­te. Amint Nagy Pál, a Szegedi TE úszóedzője elmondta erre a versenyre sokkal több résztve­vőt vártak, de számosan külön­böző okok miatt távol marad­tak. Ennek ellenére a szépszá­mú közönség minden verseny­számban jó küzdelmet látha­tott. A legjobb eredményt Nagy Olga, a Szeged TE ver­senyzője érte el, aki úgy néz ki jó idény elé néz. Eredmények. 50 méteres béka fiú hát: 1. Marton Ferenc (Hódmezővá­sárhely) 42.96, 2. Labancz At­tila (Szeged) 44.38, 3. Paksi Lóránt (Baja) 47.04. 50 méte­res delfin leány hát: I. Risztov Éva (Hódmezővásárhely) 41.52, 2. Gergely Andrea (Ba­ja) 44.95, 3. Bunford Nóra (Szeged) 46.76. 50 méteres delfin fiú mell: 1. Csöke Balázs (Szeged) 44.35, 2. Sábái Ta­más (Szeged) 45.15, 3. Ábra­hám Attila (Baja) 47.11. 50 méteres leány utánpótlás mell: 1. Nagymihály Adrienn (Csongrád) 39.86, 2. Lukács Lilla (Szeged) 42.22, 3. Sódar Gabriella (Szeged) 45.84. 50 méteres fiú utánpótlás pillan­gó: 1. Kiss Balázs (Szeged) 33.01, 2. Paksi László (Baja) 34.60, 3. Szabó Csaba (Hód­mezővásárhely) 35.65. 50 mé­teres serdülő leány pillangó: 1. Molnár Kriszta (Szeged) 35.10, 2. Kovács Edit (Szeged) 35.42, 3. Kókai Linda (Szeged) 35.69. 50 méteres felnőtt férfi pillangó: 1. Ohát Csaba (Sze­ged) 28.70, 2. Nerer Róbert (Szeged) 29.95, 3. Savanya Norbert (Szeged) 30.09. 50 méteres felnőtt női pillangó: 1. Nagy Olga (Szeged) 31.45, 2. Pataki Ágnes (Szeged) 31.91, A hódmezővásárhelyi Marton Ferenc két számban is győzött és állhatott a dobogó legmagasabb fokára. (Fotó: Gyenes Kálmán.) 3. Lengyel Szilvia (Hódmező­vásárhely) 32.70. 100 méteres béka fiú mell: 1. Marton Ferenc (Hódmező­vásárhely) 1:40.00, 2. Labancz Attila (Szeged) 1:43.17, 3. Molnár Akos (Szeged) 1:44.81. 100 méteres delfin le­ány mell: 1. Bunford Nóra (Szeged) 1:39.92, 2. Risztov Éva (Hódmezővásárhely) 1:43.47, 3. Gergely Andrea (Baja) 1:47.94. 200 méteres delfin fiú vegyes: 1. Sándor Mihály (Csongrád) 2:58.11, 2. Sávai Tamás (Szeged) 3:17.46, 3. Bobák Ákos (Baja) 3:20.45. 200 méteres utánpótlás leány vegyes: Nagymihály Adrienn (Csongrád) 2:56.91, 2. Lukács Lilla (Szeged) 3:02.82, 3. Sóki Annamária (Szeged) 3:14.92. 200 méteres utánpótlás fiú gyors: 1. Szabó Csaba (Hód­mezővásárhely) 2:24.94, 2. Kiss Balázs (Szeged) 2:29.40, 3. Paksi László (Baja) 2:35.91. 200 méteres serdülő leány gyors: 1. Kovács Edit (Szeged) 2:28.79, 2. Molnár Kriszta (Szeged) 2:31.56, 3. Kókai Linda (Szeged) 2:35.53. 200 méteres felnőtt férfi vegyes: I. Savanya Norbert (Szeged) 2:30.56, 2. Ohát Csaba (Sze­ged) 2:33.05, 3. Gerginov Ne­nad (Zrenjanin) 2:33.66. 200 méteres felnőtt női vegyes: 1. Nagy Olga (Szeged) 2:39.86, 2. Lengyel Szilvia (Hódmező­vásárhely) 2:40.52, 3. Pataki Ágnes (Szeged) 2:42.17. Két megyei II. osztályú labda­rúgócsapat gólparádét rendezett a 23. fordulóban. A Röszke hétszer, míg a Csanytelek hatszor vette be ellenfele kapuját. t'sanytelek-Fábiánsebestyén 6-0(0-0) Csanytelek, 500 néző. Vezette: Madácsi. Csanytelek: Berkes - Gémes R.. Mészáros, Szabó (Kádár), Li­csicsányi (Mrlják), Maszlag, Faze­kas. Muskó, Somodi (Gémes F.), Kovács, Vikó. Edző: Dósa R. Pál. Fábiánsebestyén: Gyuris - Ró­zsa. István, Brlázs. Harkai, Lő­rincz. Szabó M., Hrncsjar, Szabó L„ Balogh, Györgyi. Edző: Pataki Antal. 4. perc: Hazai helyzet maradt kihasználatlanul. Csanytelek lé­nyegesen többet támadott, de gólt nem tudtak szerezni. 21. perc: Somodi az eddigi leg­nagyobb helyzetét hagyta ki. 30. perc: Fazekas csúsztatott fe­jese alig ment kapu fölé. Egy sze­zonra való helyzetet hagytak ki az első félidőben a csanyiak. A 48. percig kellett vámi a ha­zai vezetésre, mikor Fazekas gu­rított a hálóba, 1-0. 55. perc: Ismét Fazekas talált a hálóba. 2-0. 60. perc: Fazekas 3-0-ra nö­velte az előnyt. 62. perc: Fazekas a negyedik gólját szerezte meg. 75. perc: Szabadrúgásból 5-re növelte góljai számát. 80. perc: Ismét Fazekas lőtt gólt. 6-0. Jók: az egész hazai csapat. Fazekas a mezőny legjobbja. Ifjúságiak: Csanytelek-Fábián­sebestyén 2-1 Algyő-Földeák 2-2 (1-0) Algyő, 250 néző. Vezette: László Algyő: Boros - Niku, Beck , Makra, Portörő (Kovács), Dobos, fi Röszke és a Csanytelek gólparádézott Terhes (Szívós), Hetényi (Farkas), Győri, Soós, Takács. Edző: Portö­rő Imre, Portörő Lajos. Földeák: Varga-Nagy, Horváth (Péter). Mészáros (Szabó G.). Palócz (Orosz), Kiss, Szűcs. Kurunczi, Bugyi, Balázs. Edző: Tóth Imre. A hazai csapat mélyen tudása alatt játszott. Az eredménynek csak a vendégek örülhettek. Góllövők: Takács, Győri, illetve Kiss (2). Jók: Takács, Hetényi, illetve Kiss, Nagy, Kurunczi. Ifjúságiak: Algyő-Földeák 1-3 Kiszomhor-Tömörkény 0-1 (0-1) Kiszombor. 100 néző. Vezette: Csuka. Kiszombor: Gulyás - Fancsali. Uracs, Gera (Kasza), Koczkás, Méhes, Botlik, Juhász. Haklik (Tóth), Katkó, Szabó. Edző: Hak­lik János. Tömörkény: Soós - Papp, Fe­hér, Laczkó A„ Námosi, Rácz Cs„ Laczkó F„ Rácz J. Samu. Bori,(Ki­ri). Kádár (Nagy). Edző: Fehér László. A Kiszombor együttesének mindkét pontot otthon kellett volna tartania a Tömörkény gárdája ellen ahhoz, hogy életben tartsa a re­ményt kitűzött céljának elérésére. A mérkőzést ugyan végig támadták a hazaiak, de elképesztően gyenge csatárjátékuknak „köszönhetően" nem tudták bevenni Soós hálóját. A Tömörkénynek elég volt egy helyzet a két pont megszerzéséhez, más kérdés, hogy a hazaiak védője, Gera talált saját kapujába. Góllövő: Gera (öngól) Jók: senki, illetve Fehér, Soós, Bori, Samu és Námosi. Ifjúságiak: Kiszombor-Tömör­kény 4-2. ^ Labdarúgó q megyei II. osztály Ferencszállás-Szikáncs l-l (0-0) Ferencszállás, 100 néző. Vezette: Bokor. Ferencszállás: Csapó - Pipicz, Kovács, Hévízi, Bottyán, Bíró, Ta­kács (Balogh), Hegyesi, Nagy, Kó­csó, Czérna. Edző: Köteles László. Szikáncs: Enyedi - Borsódi Z., Wolf, Benkő Cs. (Vajda), Prágai, Benkő L. Borsodi R. (Rostás), Bo­kor, Szabó A., Csávás, Kiss. Edző: Kérdő Sándor. Végig jó iramú mérkőzést ví­vott a két együttes. Az első félidő­ben ugyan a Szikáncs tett szert mezőnyfölényre, de nagy helyze­tek a hazaiak előtt adódtak. A má­sodik félidő elején ugyan vezetést szerzett a Ferencszállás, ám az újabb találatok elmaradtak és ezt jól használta ki a Szikáncs gárdája. Annak ellenére, hogy a hazaiak voltak a jobbak a mérkőzés ezen szakaszában, a vendégek egyenlí­tettek és több gólszerzési lehetősé­get puskáztak el. Gólszerzők: Czérna, illetve Rostás. Jók: Bottyán, Csapó, illetve Prágai. Benkő L„ Rostás. JATE SC-Üllés 0-3 (0-1) Kertész u., 100 néző. Vezette: Ludvig. JATE: Bíró - Tóth N. (Tóth K.), Gardi. Máté, Molnár, Baranyai, Vass, Varga. Csigér (Mag). Imre, Semjényi. Edző: Tóth Károly. Üllés: Abonyi - Kálmán, Si­mái, Farkas, Batik, Bálint (Kor­mos), Zakar, Csiszár (Evetovics), Elhunyt flpró István Tegnap este kaptuk a hírt, hogy 29 éves korában elvitte a súlyos betegsége Apró Istvánt, a Tömörkény labda­rúgócsapatának játékosát. Még a bajnokság őszi idényében pályára lépett a községi gárdában, de decemberben ágynak dőlt, s azóta csak orvostól orvosig járt. Apró Pista Tömörkényen jegyezte el magát a focival. Te­hetségére hamar felfigyeltek, hiszen a Csongrád leigazolta. Aztán a Szegedi Dózsa vetett szemet rá. Onnan pedig az NB I­be felkerült Vác hivta el. A Duna-parti városban nem sok időt töltött, mert visszakerült Csongrádra. Szalai István, a Szeged akkori edzője javaslatára az akkor NB l-es Tisza-parti klub megvásárolta. Pista útja ezután ismét Csongrádra, majd szülőfalujába. Tömörkényre vezetett... Temetése kedden 10 órakor lesz a tömörkényi temetőben. Grezsa, Dékány (Gyuris), Buknicz. Edző: Simái Sándor, Batik Sándor. Megérdemelt vendégsiker után csak az az elgondolkodtató, a já­tékvezetők miért nem hagyják, hogy az egyetemisták legalább egy jót focizzanak. Góllövők: Batik 2. Grezsa. Jók: Semjényi, Máté, illetve Bálint, Zakar, Batik, Farkas, Kál­mán. Tanárképző-Zsombó 5-0 (2-0) Kisstadion, 100 néző. Vezette: Bodó. Tanárképző: Steigerwald (Vá­gó) - Cs. Tóth, dr. Gallyas, Cs. Nagy, Szovics, Holl, Belegrai, Adorján (Johann). Paszternák, Szalma, Albert. Edző: Miskolczi József. Zsombó: Kersztúri - Farkas, Somodi, Aradi. Nyerges, Fábián, Selmeczi, Rácz (Dudás), Stefko­vics, Rudovics, Miklósi. Edző: Takács László. Az egész mérkőzésen jól játszó Tanárképző az első és a második félidő elején eredményes is volt. Zsombó az öt gól ellenére nem játszott alárendelt szerepet. Jók: az egész hazai csapat, ill. Farkas, Somodi, Aradi. Szentesi Kinizsi-Bányai TE-UTC 4-0 (4-0) Szentes. 200 néző. Vezette: Ke­resztúri. Szentes: Vadász - Lázár (Ko­vács), Papp, Berezvai (Lukács), Bakai, Tóth E„ Tary. Szél I., Ök­rös (Gábor), Stráma, Sipos. Edző: Tóth István. UTC: Szekeres - Bodor, Dobó, Martonosi, Katona, Szél L„ Pördi, Dóra, Heredi, Bokor, Magda. Ed­ző: Bucsek József. A kezdőrúgást az SZDSZ helyi képviseletében dr. Gombos András végezte el. Ezzel meg is adta az alaphangot, mert 22 perc alatt el­döntötte a mérkőzést a hazai csa­pat. Az első játékrészben mutatott gólra törő, korszerű játékával a Ki­nizsi megérdemelte a fölényes győzelmet. Góllövők: Papp, Sipos, Ökrös, Stráma. Jók: Papp, Szél, Stráma (a me­zőny legjobbja), ill. Dóra. Ifjúságiak: Szentesi Kinizsi­Bányai TE-UTC 2-1 Röszke-Szegvár 7-0 (2-0) Röszke, 300 néző. Vezette: Avramut. Röszke: Szűcs - Csiszár, Tóth, Gyöngyi (Nagy), Papdi (Farkas), Toppantó, Szalma, Tanács, Oláh (Horváth), Bodor, Kovács. Edző: Berki István. Szegvár: Oláh (Ágoston) ­Szarka A.. Szécsényi, Holozsai L., Bagi, Gila, Holozsai A., Szarka F., Gyovai, Buda, Gémes (Perván). ínséges hetek után végre magá­ra talált a Röszke. Remek játékkal, egészen magas színvonalú játékve­zetés mellett magabiztos győzel­met aratott a Röszke a portszerűen játszó Szegvár ellen. Góllövők: Farkas 3, Bodor 2, Tanács, Kovács (1 l-esből). Jók: az egész hazai csapat, ill. senki. Ifjúságiak: Röszke-Szegvár 0-3 A bajnokság állása 1. Csanytelek 23 18 2 3 71-24 38 2. Üllés 23 18 1 4 62-27 37 3. Ferencszállás 23 16 4 3 50-22 3t 4. Kiszombor 23 13 6 4 48-22 32 5. K. Bányai SE 23 14 2 7 44-30 311 6. Ksbiánsebeslyén 23 13 2 9 39-29 28 7. Tanárképző 23 9 8 6 38-31 26 S. Röszke 23 9 4 10 47-40 22 9. ÜTC 23 9 3 11 22-30 21 10. Szikáncs 23 6 7 10 25-25 19 11. Algyő 23 6 6 11 39-53 IS 12. Tömörkény 23 6 5 12 28-35 17 13. Földeák 22 8 2 12 34-48 17 14. Zsombó 23 3 5 15 24-59 11 15. Szegvár 23 2 4 17 19-79 8 16. JATE 22 2 1 19 23-61 5