Délmagyarország, 1994. április (84. évfolyam, 76-100. szám)

1994-04-25 / 95. szám

2. IIIÜI SPORTJA 1994. április 25. Rangadóra került sor az NB III Alföldi csoportjában az SZVSE-HLC csapatai között. A két jólépcsségű együttes nem bírt egymással, küzdelmük döntetlenül végződött. Győzött a Szőreg, s ezzel tovább él a re­ménye a harmadik osztályban való maradásra. A Dózsa Ka­locsán játszott döntetlent, s mi­vel a Makó hozta a Török­szentmiklós elleni győzelmet, megyénk mind az öt csapata pontot, vagy pontokat szerzett a vasárnapi fordulóban. SZVSE-HLC-Kopcsóker l-l(0-1) Vasutas pálya. 1200 néző. Vezette: Francsiskovics. SZVSE: Demeter - Kiss P„ Hurguly, Nagy Sz... Kispál - Si­mon. dr. Kovács. Takács J„ Pikó (Kothencz) - Tóth A., Puskás. Edző: dr. Tóth János. HLC-Kopcsóker: Kopschitz - Kiss (Tóth Gy.), Talmácsi, Marta, Lévai - Újvári (Varga­Tóth), Kemenes, Szécsényi, Bress - Mihálffy, Barna. Edző: Pataki Tamás. A kezdórúgást Nemcsók Já­nos. az MSZP Szeged városi el­nöke, országgyűlési képviselő­jelölt végezte el. 3. perc: A hazai kaputól mintegy 30 méterre, jobb ol­dalon szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. A labdát Szécsényi fvelte a kapu elé, Demeter, benntragadt a kapuban, s a ma­gasra felugró Barna a hálóba fejelt, 0-1. 13. perc: Kiss P. jobboldali beadását dr. Kovács csúsztatta fejjel a kapura, de a labda a ka­pufát súrolva hagyta el a já­tékteret. 16. perc: Barna, miután ki­cselezett három védőt is, hatal­mas lövést eresztett még a kapu­ra. de Demeter a levegőben úsz­va szögletre öklözte a labdát. 17. perc: Talmácsi beívelését ismét Barna fejelte a szegedi kapura, de ezúttal a labda a kapufáról vágódott vissza. 40. perc: Mihálffy kapáslövé­sét védte kitűnő érzékkel De­meter. 41. perc: Bress került gól­helyzetbe, de helyezett lövése el­suhant a kapufa mellett. 63. perc. Egyenlített a va­sutas. Kiss P. jó beadásánál dr. Kovács zavarta Martát a fejelés­ben, s ő a saját kapujába küldte a labdát. Öngól, l-l. 73. perc: Egy beívelést Kop­schitz a kapufára ütött, de aztán a gólra éhes dr. Kovács elől menteni tudott. 85. Perc: Takács szögletét dr. Kovács alig fejelte a vásárhelyi kapu mellé. Mind az öt Csongrád megyei csapat pontot szerzett 88. perc: A szegedi kaputól mintegy 25 méterrel szabadrú­gáshoz jutottak a vásárhelyiek, a labdának Marta állt neki. de ha­talmas lövését Demeter a jobb felső sarokból ütötte ki. Két ellentétes félidőt láthatott az NB Ill-as mérkőzéseken Sze­geden ritkán látható nagyszámú közönség. Az elsőben a vásárhe­lyiek listavezetőhöz méltóan már a kezdetkor támadólag léptek fel, aminek gyors gól lett az eredmé­nye. A gól után is ők irányították a játékot, a vasutasok, mintha megilletődötten játszottak volna ebben a játékrészben. Szünet után viszont a hazai csapat vette át kezdeményezést, így kiegyen­lítődött a játék.Végül is igazsá­gos eredmény született, az SZVSE a tavaszit, a HLC pedig az egész bajnokságban tartó ve­retlenségét megőrizve gyara­pította pontjainak számát. dr. Tóth János: - A látottak alapján az eredmény igazságos­nak mondható. Az első félidőben a vásárhelyiek, míg a máso­dikban mi játszottunk jobban. Pataki Tamás: - Végig a ke­zünkben tartottuk az irányítást. Én II játékos ellen készítettem fel csapatomat, de sajnos „12"­vel kellett megküzdenünk. Nem szoktam a játékvezetőkkel foglal­kozni, de Francsiskovics nagyon ^ Labdarugó NB III. Hurguly ezúttal magasra felugorva elfejeli a labdát, de nem egy esetben a vásárhelyiek nyerték a „légi- csatát"... (Fotó: Gyenes Kálmán) kiengedte a kezéből a mér­kőzést... Jók: Demeter, Hurguly, Si­mon, ill. Barna, Talmácsi, Bress. Ifjúságiak: SZVSE-HLC 0-3. P. SÁNDOR JÓZSEF Szőreg-Kiskunfélegyháza 2-1 (1-0) Szőreg. 500 néző. Vezette: Csonka. Szőreg: Bán - Antal, Luczás, Sisák, Jankó - Bucholcz, Hűvös, Csonka, Lengyel (Ádelmart) ­Suhai (Máhler), Szél. Edző: Antal Péter. Kiskunfélegyháza: Banó ­Karsai, Endre, Kókai - Pap (Tú­ri), Kurucz T. (Farkas), Fekete Zs. (Vakuja), Fekete I., Korom ­Fórizs, Fütyü. Edző: Kurucz István. 31. p.: A vendégek térfelének közepéről a bal oldalról Csonka végezhetett el szabadrúgást. Kapu elé lőtt labdáját Szél János lekezelte, az érkező Lengyel pedig 6 méterről laposan a jobb alsó sarokba lőtt, 1-0. 60. p.: A félegyháziak 16­osán belül Karsai kézzel ért a labdához, a játékvezető a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Bu­cholcz végezte el, és a jobbra vetődő Bánó mellett nagy erővel a kapu közepébe bombázott, 2-0. 86. p.: Szőregi partdobást kö­vetően a hazaiak elvétették a lab­dát, Fórizs tört kapura, majd a 16-oson belül Bánnal ütközött. A játékvezető most is büntetőt ftélt. Fórizs végezte el, a labdát élesen a bal oldali léc mellett lőtte a há­lóba, 2-1. A mérkőzés első fél órájában a vendégek irányították a játékot, egyik támadásuk a másikat érte. A későbbiekben a kezdeti meg­illetádöttséget levetkőző szőregi­ek megszerezték a vezetést, át­vették az irányítást. A szünet után változatos, iramos küzde­lem alakult ki. A hazaiak lelke­sedésükkel, akarásukkal végül biztosan tartották otthon a szá­mukra nagy jelentőséggel bfró két pontot. Jó: Luczás, Sisák, Bucholcz, Lengyel, ill. Endre, Korom. Ifjúságiak: Szőreg-Kiskun­félegyháza l-l Makói FC-Törökszentmiklós 6-0(2-0) Makó, 1000 néző. Vezette: Dajka. Makó: Hímer - Leindler, Úr­ban. Anda. Vágó - Bálint, Csák, Botlik (Dégi), Karsai - Frank (Bárány), Bódi (Márki). Edző: Kolozsvári János. Törökszentmiklós: Németh ­Lóié F„ Barta (Orbán), Bata, Dé­kány - Molnár (Barabás), Ri­móczi. Szőke, Gergely - Ramos, Lóié R. Edző: Márton Ferenc. 20. p.: Karsai szögletét Csák 5 m-ről fejelte a jobb alsó sa­rokba, 1-0. 28. p.: Bódi (veit a jobb ol­dalra Frankhoz, aki kapásból lőtt a kapu elé. Az érkező Bálint elsőre a kapusba lőtt, majd Barta lábát találta el, ahonnan a jobb sarokba pattant a labda, 2-0. 39. p.: A Botlik felvágásáért megítélt 11 -est Bódi végezte el, ám bal alsó sarkos lövését Né­meth villámgyors vetődéssel szögletre védte. 52. p.: Bárány viharzott el a bal szélen, remekül adott be. és bár Márki lövését elsőre védte a kapus, a kipattanót Csák a há­lóba küldte. 3-0. 56. p.: Csák végzett el sza­badrúgást 18 m-ről. Botlikhoz passzolt, akinek lövése Bárány­ról a kapuba pattant, 4-0. 57. p.: Botlik húzott el a bal oldalon, éles szögből a kapura gurított, és Bárány a gólba tartó labdát a gólvonalról a hálóba pöckölte, 5-0. 70. p.: Leindler lövésébe Lóié F. kézzel beleütött ugyan, de a labda fgy is a hálóba került, a bíró viszont 1 l-est ítélt, amelyet Vágó végzett el, de Németh ez­úttal is védett. 82. p.: Bálint mintaszerű be­adását Bárány 5 m-ről perdftette a jobb alsó sarokba, 6-0. A mérkőzés első percétől kezdve kapujához szegezte el­lenfelét a Makó FC együttese. Sorra alakultak ki a helyzetek, de vagy az irányzékkal volt a baj, vagy a kapus védett bravúrral. Á félidő közepén megszerezték a vezetést Csákék, és bár a nagy­szerűen játszó Bálint tovább nö­velte az előnyt, az első 45 percben mutatott produkcióval nem volt elégedett a szépszámú közönség. A második játékrész viszont úgy kezdődött, mint egy álom. Botlik és Bárány vezér­letével öt perc alatt három gólt elérve bebiztosították a győzel­met a Maros-partiak, és a mér­kőzés hátralevő részében isko­lajátékka) szórakoztatták a pub­likumot. Más kérdés, hogy a vendégek kapusa Bódi és Vágó büntetőjét is megfogta. Összes­ségében véve a Makó győzelme iiyen különbséggel is teljesen megérdemelt. Jók: Bálint (a mezőny leg­jobbja), Bárány, Botlik, Csák, Urbán, ill. Németh, Dékány, Lóié F. Ifjúságiak: Makói FC-Tö­rökszentmiklós 6-0 RÁCZ BÁLINT Kalocsa-Szegedi Dózsa l-l (0-0) Kalocsa, 1500 néző. Vezette: Zábrák. Kalocsa: Farkas L. - Iván, Aradi, Bolvári, Farkas Z., Már­ton (Evanics), Unyi (Fekete), Miskolczi, Kákonyi, István, Vén. Edző: Molnár Ferenc. Szegedi Dózsa: Csehó - Ma­gyar, Bóka, Sahin, Márton (Rácz), Szélpál, Vándor, Telek, Miklós, Váczi, Dézsi (Szálai). Edző: Protity Sándor. 71. p.: Á lesre játszó hazai védők közül Miklós kiugrott, először még a kivetődő Farkasba lőtt, de a visszapattanó labdát már a hálóba gurította, 0-1. 84. p.: Bolvári mintaszerű be­adását István közelről a kapuba lőtte, l-l. Az álmosan kezdő hazai csa­pat ellen az első félidőben a sze­gediek három helyzetet is ki­hagytak. A kalocsaiak csak a be­kapott gól után játszottak veszé­lyesebben, és szép támadás vé­gén egyenlítettek is. A döntetlen igazságosnak mondható. Jók: Aradi, Bolvári, Kákonyi, ill. Szélpál, Vándor, Miklós. Ifjúságiak: Kalocsa-Szegedi Dózsa 1-2 További eredmények: KTE­Gyomaendrőd 2-0 (0-0), Ceg­léd-Mezőkovácsháza 3-0 (1-0), Orosháza-KSC l-l (0-1), Gyu­la-Békés 2-1 (1-0) A bajnokság állása: 1. HI.C 22 18 4 0 50-12 40 2. KSC 22 10 9 3 39-18 29 3. Makó FC 22 11 7 4 35-18 29 4. Kalocsa 22 11 4 7 42-23 26 5. KTE 22 11 3 8 33-17 25 6. SZVSF. 22 8 6 6 38-29 25 7. Gyula 22 to 5 7 31-25 25 8. Kk.r.háza 22 10 4 8 36-33 24 9. Békés 22 9 4 » 32-35 22 lO.Sz. Dózsa 22 6 7 9 31-32 19 11.Orosháza 22 6 0 10 25-35 18 12.Gy.endród 22 7 4 II 18-37 18 !3.Cegléd 22 7 3 12 30-36 17 I4.M.kovácsháza 22 7 3 12 19-39 17 !5.Sz«reg 22 5 5 12 20-37 15 l6.T.Szlmiklós 22 0 3 19 7-61 3 Tetemes a Dorozsma előnye A dorozsmaiak tovább menetel­nek a megyei bajnokság első osz­tályában, s mivel a Sándorfalva csak döntetlenre mérkőzött, már öt pont az éllovas előnye. Tápé-Bordány 4-0 (2-0) Tápé. 300 néző. Vezette: Bokor. Tápé: Bagdi - Djuric (Heid­rich), Bugyinszki. Kubát. Juhász, Sándor. Fazekas, Móra (Dancsó), Vári. Markó. Róka. Edzó: Lóczi István. Bordány: Kálmán - Szabó, Bogdán, Mátyás, Péter L., Peták, Gaál (Vadászi), Hajdú (Kiss), Farkas (Péter), Király, Fogas. Edzó: Sándor Zoltán. 20. p.: A Tápé lépett fel támadólag. Markó fejelt kapura, és Djuric a hálóba lőtt. 1-0. 30. p.: Tűzijátékot rendezett a Tápé. a végén Róka lőtt gólt, 2-0. 50. p.: Tovább támadóit a Tápé, Markó lőtt, 3-0. 72. p.: Juhász nehéz szögletből lőtt gólt. 4-0. Jók: Sándor. Djuric, Róka, Bugyinszki, ill. Bogdán. Peták. Ifjúságiak: Tápé-Bordány 6-0 Szentes-Apátfalva 3-0 (1-0) Szentes. 150 néző. Vezette: Rácz Szentes: Révész - Bagi, Fehér, Mészáros. Gyenes, Szabó (Bartyik 65. p.) Verók (Jernei a 60. p.). Gulyás, Sarkadi, Juhász (Csipkó 80. p.), Verebélyi. Edző: Koncz István. Apátfalva: Rakity - Sóki, Be­rényi. Barlucz, Mátó (Restás 55.p.), Somodi, Varga, Imre, Károlyi. Balogh. Köteles. Edző: Beke Mihály. 8. p.: Juhász remek labdái adolt Gulyásnak, aki kilépett a védők közül és a jobb sarokba lőtt. 1-0. 48. p.: Verebélyi a többször kínálkozó lehetőségek közül az utolsóval élni tudott, és a hálóba gurított. 2-0. 85. p.: Gulyás a mérkőzésen korábban már kihagyott öt helyzete után a hatodikat értékesttette, 3-0. Jók: Mészáros, Gyenes, Gulyás, ill. Károlyi, Bartucz. Ifjúságiak: Szentes FC-Apát­falva 4-0 Zákánvszék-Mórahalom 4-2 (l-l) Zákányszék, 400 néző. Vezette: Horváth Zákányszék: Köröm - Tóth T., Kovács, Prágai, Fodor, Tfmár, Szabó Zs. (Szabó J.), Szita (Thompson), Popovics, Farkas, Börcsök R. (Németh). Edző: Balogh Attila. Labdarugó O megyei I. o Mórahalom: Ótott-Kovács, Hevesi Zs. (Császár), Csipak, Tandari, Nógrádi, Hargitai, Savanya, Szekeres, Hevesi T. (Masa). Bóka. Fődi (Vajda). Edző: Pénzes József. 30. p.: Bóka ugrott ki a hazai védők közül és a kifutó kapus felett emelt a hálóba, 0-1. 43. p.: Tóth T. jobb oldalról adott be és az őrizetlenül hagyott Szita egy csel után helyezett a hálóba, l-l. 65. p.: Szabó J. távoli lövése a felső kapufáról pattant vissza, és a jókor érkező Farkas közelről fejelt a kapuba. 2-1. 67. p.: Húsz méterről végezhet­tek el szabadrúgást a vendégek, amelyet Csipak lőtt a jobb alsó sarokba. 2-2. 85. p.: A vendégek 16-osán belül Thompson elé került a labda, aki habozás nélkül a jobb alsó sarokba küldte, 3-2. 87. p.: Jobb oldalról a 1 l-essel egy magasságban szabadrúgáshoz jutottak a hazaiak és Farkas a rosszul felálló sorfal mellett lőtt a kapuba, 4-2. A nagy akarással játszó hazaiak megérdemelten nyertek a második félidőre az erejükkel elkészülő vendégek ellen, ezzel szép szüle­tésnapi ajándékot szereztek mesterüknek. Jók: Köröm, Kovács, Fodor, Tfmár, ill. Csipak, Tandari, Szekeres. Ifjúságiak: Zákányszék-Mó­rahalom 2-0. Ruzsa-Kistelek l-l (0-0) Rúzsa, 300 néző. Vezette: Knercer Rúzsa: Tipity - Arany, Szren­ka, Fülö, Tárkány, Dávid (Fö­ldeák), Papp (Varga M.), Varga S., Völgyi, Magyar, Bajorics (Kazi). Edző: Magyar Károly. Kistelek: Gémes - Pipicz, Koncz, Horváth, Domonics, Sejben, Czifra, Majoros (Böröcz), Révész (Mihálfi), Horváth Zs., Muhel. Edző: Dr. Bitó Tibor. 60. p.: A hazai kapu elótt óriási kavarodás után Domonics gurított a hálóba, annak ellenére, hogy a hazai csapatból többen is kirúghatták volna labdát. 70. p.: Völgyi beadásából Kazi a kapufát találta el. 80. p.: Magyar szögieléből Földeák a hálóba emelt. Jók: Völgyi. Szrenka, ill. Gémes, Muhel és Révész. Ifjúságiak: Ruzsa-Kistelek 2-3. Csongrád-Csanádpalota­Nagylak l-l (0-1) Csongrád, 300 néző. Vezette: Madáchi. Csongrád: Palatinusz - Sebők. Kálmán, Balanyi, Keller, Bo­sánszki, Mészáros, Tóth, Palásti. Kiss, Karai (Bartók). Edző: Kálmán Róbert. Nagylak: Lengyel - Pécsi, Tóth, Locskai, Gonda, Benczik, Gábor, Cseh, Vlgh. Szűcs. Varga. Edző: Molnár László. 55. p.: A Csanádpalota szabad­rúgást végzett el a csongrádi 16­osnál. A labda kipattant a kapusról, Varga érkezett, 0-1. 85. p.: Sebők nagyon szép fejessel egyenlített, l-l. Közepes színvonalú mérkő­zésen igazságos eredmény szüle­tett. Jók: Keller, Kálmán, Mészáros, ill. az egész csapat. Ifjúságiak: Csongrád-Csanád­palota-Nagylak 4-0 Sándorfalva-Móraváros 2-2 (2-1) Sándorfalva. 300 néző. Vezette: Veress. Sándorfalva: Barna - Mészá­ros, Patocskai, Nagy V.. Fujkin, Tóth (Pataki), Besenyei (Virágh), Ábrahám, Sebestyén, Nagy A. (Szél), Vörös. Edző: Czibere László. Móraváros: Temesvári - Szé­csi, Szilágyi (Búzás), Péter, Csúcs, Bába, Török Zs., Török Gy., Deák (Molnár), Hadár (Raskó), Király. Edző: Tóth Lajos. 20. p.: Móravárosi kapu előtti ka­varodásból Tóth talált a hálóba, 1-0. 22. p.: Gyors ellentámadás után a beívelt labdát Deák lőtte a hazaiak kapujába. 1-1. 43. p.: 30 m-ről szabadrúgást végzett el a hazai csapat, a rendez­gető sorfal mellett Ábrahám veze­tést szerzett, 2-1. 56. p.: Móravárosi szöglet után Szilágyi fejelte be az egyenlítő gólt. 2-2. Küzdelmes mérkőzésen a ha­zaiak nem tudták megismételni előző heti játékukat, a sorozatos szabálytalanságok és a meg nem ftélt 11 -es borzolták a kedélyeket. Jók: Nagy V., Fujkin, Vörös, ill. az egész csapat. Ifjúságiak: Sándorfalva-Móra­város 1-2 Mindszent-Tisza-Új 2-t (1-0) Mindszent, 300 néző. Vezette: Koch Mindszent: Őze - Gardi, Dóda, Bullás, Jancsovics, Mucsi, Szécsi, Bakó (Aszalai), Korom, Bozó, Sátor (Tóth). Edzó: Jetenfi István Tisza-Új: Varga - Tóth J.. Tóth M., Szalai, Kántor, Bajusz, Mol­nár, Dobó, Bischof, Puskás, Süli. Edző: Kántor Ferenc. 5. p.: Bozó labdájával Mucsi lépett ki, s szépen helyezett a bal alsó sarokba, 1-0. 55. p.: Dóda 30 méteres sza­badrúgásból lőtt hatalmas gólt, 2-0. 77. p.: Védelmi hibából Bi­schof gurttott a hálóba, 2-1. Jók: Jancsovics, (a mezőny legjobbjai), Mucsi, Dóda. Őze, ill. Dobó, Süli. A jobban játszó Mindszent megérdemelten nyert a második félidőben már helyenként durván játszó vendégek ellen. Ifjúságiak: Mindszent-Tisza- Új 3-2 A bajnokság 1. Kk.dorozs. 22 18 ­2. Tápé 22 13 3. Sándorfalva 22 12 4. Móraváros 22 12 5. Mórahalom 22 18 6. Tisza-Új 22 9 7. Szentes 22 8 8. Cs.pol.-Nagy.22 9. Csongrád 22 10.Mártély 11.Mindszent 12.Bordám 13.Kisteiek M.Ruzsa I5.7,ákányszék 22 ló.Apátfalva 22 állása 4 61-20 4 42-22 3 39-21 7 43-33 8 34-33 « 27-21 7 37-28 9 32-33 9 29-31 10 30-27 10 26-24 11 29-41 10 21-27 12 25-64 16 29-46 tí 17-50 Doroisnra-Martély 1-0 (0-0) Dorozsma, 500 néző. Vezette: Pördi. Dorozsma: Tóth Z. ­Simonics, Szabó T., Ottlik R„ Farkas, Horváth (Pet­rov), Dudás (Ottlik S.), Nagy, Muskó (Szabó G.), Szabó Zs., Tóth G. Edző: Ottlik Sándor. Mártély: C. Molnár ­Szrenka (Kérdő), Tóth J., Szűcs, Sepsei, Csáki, Da­raki, Tóth Cs., Kandó, Gémes, Budai. Edző: Antal Ferenc. 47. p.: Dudás Péter beadását Tóth Gábor 5 méterről a mártélyi kapu bal oldalába fejelte, 1-0. Jók: az egész hazai csapat, ill. Budai, Tóth. Ifjúságiak: Dorozsma­Mártély 1-0. A dorozsmaiak szinte végig fölényben játszottak, mégis csak egy góllal tudtak győzni. (Fotó: Hárs László)