Délmagyarország, 1994. április (84. évfolyam, 76-100. szám)

1994-04-11 / 83. szám

2. 1)11 SPORTJA 1994. április 11. A labdarúgó NK III. leg­utóbbi fordulójában a Makó kivételével győztesen hagyták el a játékteret a megyei csa­patok. A HLC-Kopcsóker újabb győzelmével biztosan vezeti a tabellát, a Maros­partiak pontvesztésével a harmadik helyre csúszott. Feltűnő az SZVSE és a Sző­reg jó tavaszi szereplése. Makó FC-Mezőkovácsháza 0-0 Makó, 900 néző. Vezette: Ignácz Makó: Himer - Urbán, Leindler, Anda - Frank (Tö­rök), Bálint, Csák, Bódi, Kar­sai - Bárány (Dégi), Márki. Edző: Kolozsvári János. Mezőkovácsháza: Tóth ­Szatmári - Szekeres (Mocsári), Radu (Kakuszi), Kiss - Török, László, Papp, Deák - Kolozsi, Gebán. Edző: Sári Ferenc. 28. p.: A vendégek kapuja előtt pattogott a labda, és Csák 5 méteres lövését a védők kéz­zel mentették, s a játékvezető sarokrúgást (télt... 64. p.: A bal szélen megin­duló Csákot Kiss hátulról kí­méletlenül felvágta, de Ignácz megelégedett egy szóbeli dor­gá lássál. 89. p.: László megkapta a második sárga lapját, ám a bfró „elfelejtette" felmutatni a piros lapot. 94. p.: A hazaiak közvetett szabadrúgást végezhettek el a 16-oson belülről, és Bálint lab­dáját Csák milliméterekkel a bal fölső sarok mellé pörgette. A találkozó heves hazai ro­hamokkal indult, a mezőko­vácsháziak alig jutottak át a félpályán, ám Bódiék nem tud­tak a rengeteg helyzetből egyet sem gólra váltani. Hiába került egyszer Bárány, máskor Frank helyzetbe, az irányzékkal min­dig baj volt. Azután jött a for­dulópont a 28. percben, amikor a játékvezető a nyilvánvaló ke­zezést a gólvonalon „elnézte", s ahogy ezt a makóiak sérel­mezték, attól kezdve a hazaiak szinte minden megmozdulását büntetéssel sújtotta. A félidő további részében szinte felbo­rult a pálya, de Csákék'nak csak nem sikerült gólt elérni. A második játékrészre visszaesett az addig jónak mondható iram, és bár a Makó támadott, a helyzetek ezután is kimaradtak. Csáknak lett volna lehetősége a mennybe­menetelre, de a 94. percben óriási ziccert hibázott, s bár lg­Csak a Makó hullajtott pontot Labdarúgó nácz játékvezető és partjelzői is igen gyenge napot fogtak ki, azért a helyzeteket nem ők hibázták el. Jók: senki nem emelhető ki. Ifjúságiak: Makó-Mezőko­vácsháza 3-0 Cegléd-Szegedi Dózsa 0-2 (0-1) Cegléd, 500 néző. Vezette: Kokavecz. Szegedi Dózsa: Csehó ­Magyar, Bóka, Telek - Már­ton, Papp J.. Sahin, Vándor, Dézsi - Miklós, Váczi. Edző: Protity Sándor. 22. perc: A ceglédi kaputól mintegy 25 méterre szabadrú­gáshoz jutott a Dózsa. A labdá­nak Dézsi futott neki, s hatal­mas lövése nyomán az bomba­ként vágódott a két léc talál­kozásánál a felső sarokba, 0-1. 60. perc: Váczi kapott jó labdát, s miután több védőt is kicselezett bebiztosította a sze­gediek győzelmét, 0-2. Az első 15 percben tapoga­tózó játék folyt a pályán, majd fokozatosan átvette az irányí­tást a Dózsa. Egymásután gör­dültek a veszélyes szegedi ak­ciók a hazai kapura, de gól csak a már említett szabadrú­gásból született, amely során a nemrég még a BVSC-ben védő Vezér csak nézte a labdát. Eb­ben a félidőben az ifjúsági csapatból a nagyok közé került Pappnak, valamint Miklósnak és Vándornak volt még gól­szerzési lehetősége. Fordulás után továbbra is a Dózsa tartotta kezében az irá­nyítást, de a helyzetek most is kimaradtak. Szerencsére Váczi higgadtan belőtte a második gólt, s így bebiztosította a megérdemelt Dózsa-győzel­met. Jók a Dózsából: Magyar, Márton, Dézsi és Váczi. Ifjúságiak: Cegléd-Dózsa 2-1 A nagy visszatérő Széli János (nála a labda) gólt szerzett. (Fotó: Hárs László) HLC-Kopesóker­Gyomaendrőd 3-1 (3-0) Vásárhely, 1500 néző. Vezette: Kiss I. HLC-Kopcsóker: Kop­schitz - Kiss Cs., Márta, Tal­mácsi, Lévai - Újvári, Keme­nes, Bress, Szécsényi (Varga­Tóth) - Barna, Mihálffy. Edző: Pataki Tamás. Gyomaendrőd: Szakács ­Keszeg, Plástyik, Balázs, Ud­vari, Somogyi (Gonda), Tímár, Molnár, Tóth, Durucskó, Gu­bucz. Edző: Plástyik János. 18. p.: A tömörülő védelem ellen átlövésekkel kísérletezett a HLC-Kopcsóker. A harma­dik kísérlet sikerrel járt, Mi­hálffy 18 m-ről remek lövést küldött a jobb alsó sarokba, 1-0. 24. p.: Tovább folytatta a vásárhelyi gárda a csúszós ta­lajon bevált receptet. Ezúttal Szécsényi eresztett meg nagy­szerű lövést 22 m-ről, és a lab­da megcsúszva a vetődő kapus előtt ért a hálóba, 2-0. 27. p.: Mihálffy adott remek labdát Bressnek, aki jól vette észre a jobb oldalon felfutó Új­várit. Kicsi nem habozott, és a kitűnő átadáshoz méltó lövés­sel védhetetlenül küldte a lab­dát a kapu jobb oldalába, 3-0. 89. p.: Lévai szabálytalan­kodott a kaputól 40 m-re, az oldalvonal mellett. A szabad­rúgást Újvári küldte kapu elé, és Molnár a hálóba fejelte, 3-1. Egy félidő elég volt a vá­sárhelyieknek, hogy „lerendez­zék" a mérkőzést. Szünet után kulturált focit láthatott a kö­zönség, de a kapuk nem forog­tak veszélyben, azaz egyszer a vásárhelyi, és ebből j>ól is lett. Jók: Kiss Cs., Újvári, Ke­menes, Mihálffy, ill. Plástyik, Balázs, Gubucz. Ifjúságiak: HLC-Kopcsó­ker-Gyomaendrőd 0-0 SZVSE-Kiskunfélegyháza 4-0(1-0) Vasutas pálya, 300 néző. Vezette: Bogyó. SZVSE: Demeter - Kiss P„ Hurguly, dr. Tóth, Kispál (Majid) - Pikó (Kothencz), Nagy Sz., Takács, dr. Kovács ­Simon (Tóth Á.), Puskás. Edző: dr. Tóth János. Kiskunfélegyháza: Banó ­Korom (Farkas), Endre, Kókai, Vakulya - Tokaji, Kurucz, Fe­kete, Turi (Fütyü) - Fórizs, Papp. Edző: Kurucz István. 13. perc: Kiss P.-Puskás volt a labda útja, a nyurga vas­utas csatár elhúzott a jobb ol­dalon, majd pontosan középre ívelt, s a jól érkező dr. Kovács közelről megszerezte a ve­zetést, 1-0. 16. perc: Puskás kitűnő be­adását dr. Kovács nagy hely­zetben a kapusba lőtte. 20. perc: Ismét Puskás hagyta faképnél a védőket, majd pontosan középre adott, Simon pár lépésről a kapusba lőtte a labdát, s az onnan ki­pattanót Pikó kapásból alig küldte a léc mellé. 43. perc: Simon kapuba tar­tó lövése elakadt egy SZVSE játékoson. 44. perc: Kispál lövése a balkapufa tövéről vágódott az alapvonalon túlra. 64. perc: Kispál a baloldali szögletvonalnál kitűnően vette le a labdát, majd pontosan kö­zépre (veit, s a jól érkező dr. Kovács ezúttal fejjel szerzett újabb gólt, 2-0. 69. perc: A nagyszerűen irányító Takács J. tértölelő lab­dával ugratta ki Puskást, aki megszerezte csapata harmadik gólját, 3-0. 85. perc: Kiss P. adott pon­tosan középre, s a jól érkező Tóth Á. egyből a jobb sarokba továbbította a labdát, 4-0. Mostanában érdemes meccsre járni a vasutas pályá­ra, amikor az SZVSE játszik! A piros-feketék ugyanis a ta­vaszi idényben jópárszor már nagyszerű játékkal rukkoltak elő. Most is látványos, eredmé­nyes focit mutattak be, s győ­zelmük akár nagyobb különb­ségű is lehetett volna. A vasu­tas labdarúgók sokmozgásos, széleken vezetett akcióikkal minden esetben veszélyt te­remtettek az egyébként jó erőkből álló, de most legtöbb­ször kétségbeesetten védekező vendégek kapuja előtt. A sze­gediek győzelme teljesen meg­érdemelt. Jók: Takács J., dr. Kovács, Hurguly, dr. Tóth, Puskás, illetve Endre, Tokaji és Banó. Ifjúságiak: SZVSE-Kiskun­félegyháza 0-0 P. S. J. Szöregi Rákóczi-Békés 1-0(0-0) Szőreg, 500 néző. Vezette: Harsányi. Szőreg: Bán - Antal I., Lu­czás, Sisák, Jankó - Suhai (Bó­ka), Hűvös L., Bucholcz, Csonka - Lengyel (Adelhart), Széli. Edző: Antal Péter. 80. perc: A sokadik szöregi támadás után végre Széli be­talált a békési kapuba, 1-0. Ha ezt a mérkőzést a szőre­giek nem nyerik meg, akkor nagy igázságtalanság történt volna velük szemben. A béké­siek ugyanis az egész játékidő alatt csupán a védekezéssel voltak elfoglalva, szinte a fél­pályán sem tudtak átmenni. A hazai együttes hatalmas nyo­más alatt tartotta a vendégek kapuját, de a legjobb gólhely­zetek is rendre kimaradtak. Ahogy teltek a percek, úgy lett egyre idegesebb a szőregiek já­téka, szerencsére a rutinos Széli a 80. percben nem vesz­tette el a lélekjelenlétét és be­talált a békésiek kapujába, ami két pontot jelentett a hazaiak számára. Jók a hazai csapatból: An­tal I., Sisák, Hűvös L., Csonka. Ifjúságiak: Szőreg-Békés 2-0. További eredmények: KTE-Törökszentmiklós 3-1, Gyula-KSC 0-0, Kalocsa­Orosháza 4-0. A bajnokság állása l.HLC KSC 3. Makó FC 4. Kalocsa 5. KTE 6. Gyula 7. SZVSE 8. Kkf.háza 9. Békés 10. Orosháza 11. Gyomae.d 12. Cegléd 13. Mezők.h. 14. Sz. Dózsa 15. Szőreg 16. T.sztmiklós 20 17 20 10 20 10 20 11 20 10 20 9 20 8 20 9 20 8 20 6 20 0 3 0 7 3 7 3 2 7 3 7 5 6 6 6 4 7 4 8 5 9 410 311 311 6 9 510 317 48-11 36 38-17 27 28-16 27 41-22 24 31-16 23 29-22 23 34-28 22 33-30 22 27-32 20 23-32 17 16-34 16 26-32 15 18-36 15 25-30 14 17-32 13 7-51 3 „Kapaszkodik" a Csanytalak és a Ferencszállás A megyei II. osztályú lab­darúgó-bajnokságban a do­bogós csapatok begyűjtötték a két pontot. Az Üllés ezt ha­zai pályán, mig a Csanytelek a sereghajtó JATE otthoná­ban, míg a Ferencszállás az utolsó előtti Szegvárnál tette ugyanezt. Földeák-UTC 3-4) (1-0) Földeák, 200 néző. Vezette: Bali. Földeák: Gera - Nagy, Horváth, Mészáros, Bajusz, Szűcs, Kurunczi, Szabó, Kiss, Bugyi, Balázs. Edző: Tóth Imre. UTC: Szekeres - Tóth. Ba­logh, Farkas, Bodor, Szél, Pör­di. Dóra, Markó, Bokor, Ka­tona. Edző: Bucsek József. Magabiztos hazai győzelem született. Jók: az egész hazai csapat, illetve senki. Góllövő: Bugyi (2), Balázs. Ifjúságiak: Földeák-UTC 1-0 Üllés-Röszke 3-1 (0-0) Üllés, 1000 néző. Vezette: Farkas. Üllés: Abonyi - Kálmán, Simái, Farkas, Batik, Bálint (Gyuris), Zakar, Csiszár, Gre­zsa, Dékány, Buknicz. Edző: Simái Sándor és Batik Sándor. Röszke: Szűcs - Csiszár, Horváth, Kovács, Papdi, Top­pantó, Hornyák, Tanács (Bo­dor), Oláh, Tóth, Farkas. Edző: Berki István. Az első félidőben kiegyen­lített játékot láthatott a szép számú közönség. A második játékrész röszkei rohamokkal kezdődött, először Oláh, majd Farkas találta el a kapufát. Majd következett az üllésiek rohama, ami Grezsa révén gól­lá érett. A végig rohamozó ha­zaiak Csiszár bombájával nö­velték előnyüket. Tíz percet kellett várni, és a hazaiak Zoli­kája (Buknicz) is megtalálta góllövő cipőjét. A vendégek büntetőből szépítettek Kovács révén. Góllövők: Grezsa, Csiszár, Buknicz, ill. Kovács. Jók: Abonyi, Bálint, Gre­zsa, ill. Kovács, Toppantó, Oláh. Ifjúságiak: Üllés-Röszke 1-0 Szegvár-Ferencszállás 1-2 (l-l) Szegvár, 250 néző. Vezette: Kószó. Parázs hangulatú, nagy ira­mú mérkőzés volt. A tudósító szerint a játékvezető a Szeg­várnak két jogos 1 l-est nem adott meg. Ez nagyban befo­lyásolta a végeredményt. Ifjúságiak: Szegvár-Fe­rencszállás 1-2 ^ Labdarugó ** Megyei II. o. JATE-Csanytelek 0-2 (0-2) Kertész utca, 100 néző. Vezette: Gera. JATE: Végh - Tóth N., Molnár, Máté, Semjényi, Golyha (őszi), Tóth K„ Vass, Csigér, Imre (Baranyai), Rácz. Edző: Tóth Károly. Csanytelek: Berkes - Mrl­ják. Mészáros, Szabó, Kádár, Muskó, Vikor, Maszlag, Faze­kas (Somodi), Kovács (Gál, Licsicsányi), Gémes. Edző: Dósa Rácz Pál. A hazaiak határozottabb já­tékkal és egy kis szerencsével meglepetést is okozhattak vol­na. Góllövő: Vikor, Gémes. Jók: Végh, Molnár, Vass, ill. Berkes, Vikor, Gémes. Ifjúságiak: Szatymaz­Csanytelek l-l Tömörkény-Szikáncs l-l (0-0) Tömörkény, 150 néző. Ve­zette: Marczi. Tömörkény: Sós - Gémes, Fehér, Sebestyén, Nánási, Laczkó A. (Apró A.), Laczkó F., Samu, Kádas, Bori (Rácz Cs.), Vereb (Jaksa). Edző: Fe­hér László. Góllövő: Apró. Jók: Laczkó F., Sebestyén, ill. Enyedi. Tanárképző-Szentesi Kinizsi Bányai TE 5-2 (2-0) Kisstadion, 200 néző. Vezette: Magony. Tanárképző: Steigerwald ­Szovics, Cs. Nagy (Lakatos), Berta, Cs. Tóth, Johann (Föl­desi,Vágó), Belegrai, Adorján, Paszternák, Holl, Albert. Edző: Miskolczi József. Szentes: Bán - Lázár (Be­rezvai), Pap (Németh), Bakai, Tóth, Tari, Szél (Varga), Bu­gyi, Nagy, Stráma, Sípos. Edző: Tóth István. Góllövő: Holl, Albert (2), Paszternák (2), ill. Stráma (2). Megérdemelten győzött a hazai csapat. Jók: az egész hazai csapat, ill. Stráma és Szél. Zsombó-Algyő 3-0 (3-0) Zsombó, 250 néző. Ve­zette: Ludwig. Zsombó: Keresztúri - Áb­rahám, Somogyi, Farkas E., Nyerges, Fábián, Túri, Rácz (Borossebesi), Rudolics, Bacsó (Lukács), Miklósi. Edző: Ta­kács László. A hazai csapat első félidei fölényének köszönheti a győ­zelmet. Ifjúságiak: Zsombó-Algyő 1-0 A bajnokság állása 1. Üllés 20 16 2. Csanytelek 20 15 3. Ferencsz. 20 15 4. Kiszombor 20 12 5. Fábiáns. 20 12 6. Szentes 20 12 7. Tanárképző 20 7 8. UTC 20 9 9. Röszke 19 7 10. Algyő 20 6 11. Szikáncs 20 4 12. Földeák 19 7 13. Tömörkény 20 4 14. Zsombó 20 3 15. Szegvár 20 1 16. JATE 18 2 57-25 33 61-22 32 46-19 32 46-20 30 35-16 26 37-28 26 30-27 22 8 21-20 21 9 35-35 17 9 36-48 17 6 10 19-24 14 1 11 30-44 14 4 12 24-33 12 4 13 21-50 10 4 15 16-68 6 1 15 19-50 5 Fábiánsebestyén-Kiszombor 1-1 (0-1) Fábiánsebestyén, 200 néző. Vezette: Gábor. Fábiánsebestyén: Gyu­ris - Rúzsa P., István, Har­kai, Brlázs, Szabó (Rózsa S.), Lőrincz (Szolga), Var­jas, Balogh, Bány, Hrncs­jár. Edző: Pataki Antal. Kiszombor: Gulyás ­Petyó, Uracs, Gera, Kocz­kás, Méhes, Fancsali, Ju­hász, Cseh, Katkó, Szabó. Edző: Haklik János. Góllövő: Balogh, ill. Juhász. Jók: Gyuris, a mezőny legjobbja, István, Brlázs, Bány, Balogh, ill. Szabó, Juhász, Uracs. Jó iramú mérkőzésen igazságos döntetlen szüle­tett. Mindkét kapu előtt több gólszerzési lehetőség maradt ki. Ifjúságiak: Fábiónse­bestyén-Kiszombor 4-0