Délmagyarország, 1994. március (84. évfolyam, 50-75. szám)

1994-03-21 / 66. szám

2 Ili i SPORTJA 1994. március 21. Nagyszerű fegyvertényt hajtott végre a Makó FC csapata azzal, hogy Kecskeméten győzte le az eddig a bajnoki ctmre áhítozó KSC-t. Ezzel a vereséggel a kecs­kemétiek végleg feladhatják a HLC-vel vtvott harcot, márcsak azért is, mert a vásárhelyiek to­vábbra sem botlanak, most is győz­tek idegenben. Kecskeméti SC-Makó 0—2 ((M» Kecskemét, 500 néző. Vezette: Farkas. KSC: Molnár L. - Truczka, Molnár P.. Bcndc. Kurucz (Kislő­rincz), Torbavecz, Gazdag, Máté (Sörös), Csordás (Tóth Cs.). Barna Cs„ Kátai. Edző: Bende József. Makó: Himer - Urbán. Bódi. Anda. Dégi. Botlik. Márki. Frank (Vágó), Bálint. Bárány, Karsai (Madránszki). Edző: Kolozsvári János. 68. p.: Gyors makói ellentáma­dás végén Bálint jobbról elfutott. Egy lövőcscllel becsapta a kapust, majd a hal sarokba helyezett. 0-1. 89. p.: Újabb gyors ellentáma­dás végén Karsai vezette kapura a labdát és az ötös sarkáról laposan lőtt a hálóba, 0-2. A makói ésapat mélyen a ka­puja elé húzódva szervezetten vé­dekezett és ez ellen a kecskemé­tieknek nem volt ellenszere. Távoli lövéseik rendre célt tévesztettek, vagy Himer kapus hántotta a pró­bálkozásokat, s a vendégek el­lentámadásai már az első félidőben is több veszélyt jelentettek. A második játékrészben a KSC Barna Cs. révén kétszer is biztos gólhelyzetet hagyott ki. A vendé­gek vczetőgólja után a KSC kitá­madott és a hazai védelemben tá­madt résekből sorozatban indítot­ták a villámgyors ellentámadásokat a makóiak. Közben Bende József edző lehívta Gazdagot. Az utolsó öt percben még ötször vezették rá a makóiak a labdát Molnár kapusra, ám Karsai, majd háromszor Bá­rány hibázott. Az ötödik elfutás vé­gén Karsaival szemben már te­hetetlen volt a kecskeméti kapus. Jók: Torbavecz, illetve Himer, Bódi. Bálint. Szegedi Dózsa - SZVSE l-l (l-l) Hunyadi téri pálya. 400 néző. Vezette: Franciskovics. Dózsa: Csehó - Magyar, Bóka, ff Makó FC Kecskeméten győzte le a KSC-t! Telek - Márton, Szalai (Dézsi), Rácz, Sahin, Vándor (Hegyes­halmi) - Miklós, Váczi. Edző: Protity Sándor. SZVSE: Demeter - Kiss P., Hurguly, Gábor, Csányi - dr. Tóth, Pikó (Kispál), Takács J„ dr. Kovács - Simon, Tóth Á. (Tóth L.) Edző: dr. Tóth János. A kezdőrúgást Csonka Gábor, a Fidesz országgyűlési képviselője végezte el. 4. perc: A kitörő Váczit a Labdarugó ~ ° NB III. kaputól mintegy 20 méterre fel­vágták. A szabadrúgásnak a sértett állt neki, s mesterien a jobb sarok­ba csavarta a labdát, 1-41. 25. perc: Pikó nagyszerűen ug­ratta ki Simont, s a vasutasok kö­zépcsatára szép góllal egyenlített, l-l. 34. perc: Szalai távoli lövését Demeter a levegőben úszva há­rította szögletre. 36. perc: Kovács húzott el a bal oldalon, majd pontosan adott be, s a jól érkező Tóth Á. fejelt kapura. A fejest Csehó megfogta, de a vas­utasok hosszasan reklamálták, hogy a labda túljutott a gólvona­lon. 45. perc. Márton szánta el ma­gát lövésre mintegy 18 méterről, de a labdát Demeter újra nagy bra­vúrral tenyerelte szögletre. A be­ívelést után nagy kavarodás támadt az SZVSE kapuja előtt, de De­meter ismét szögletre hárított. 64. perc: dr. Kovács cselezte ki a védőket, aztán középre adott, de Tóth Á. lekésett a beadásról. 86. perc: Rácz Ívelt középre, Hegyeshalmi elvetődve, egyből ka­pura lőtt, de a labda a jobboldali kapufáról vágódott a mezőnybe. Miklós Zolinak, a Dózsa középcsatárának továbbra sem megy a góllövés. Itt ugyan Hurgulyon és Gáboron már túljutott, de lövése elkerülte az SZVSE kapuját. (Fotó: Gyenes Kálmán.) Nem bírt egymással a két csa­pat. Úgy kezdődött, hogy a Dózsa gyors vezető gólja után újabb ta­lálatokat ér el, de a vasutasok - so­raikban számos rutinos játékossal ­meg tudták fékezni a „hazaiak" ro­hamait. Aztán fokozatosan feljött az SZVSE, s elegendő volt a Dó­zsa védelem egy pillanatnyi meg­ingása, s máris kezdődhetett min­den élőről. Az első félidőben még sokszor forogtak veszélyben a ka­puk. de a második 45 percre ella­posodott a játék, s csak a végén élénkült meg újra. A Dózsa kis szerencsével - ha Hegyeshalmi ka­pufája bemegy - megnyerhette volna a mérkőzést, ami viszont igazságtalan lett volna, hiszen a vasutasok rászolgáltak az egyik pontra. Jók: Váczi, Rácz, Sahin, illetve dr. Kovács, Takács J. és Pikó. Ifjúságiak: Dózsa-SZVSE 3-1. P. S. J. Mezőkovácsházi TE-Hódmezővásárhely 0-1 (0-0) Mezőkovácsháza, 600 néző. V.: Makolicz. Mezőkovácsháza: Tóth ­László (Kakuszi), Kovács, Török, Kovalcsik, Kiss, Deák (Szatmári), Papp, Cheban, Szekeres, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. Hódmezővásárhely: Kopschitz - Barna. Márta, Lévai, Kiss, Ke­menes, Talmácsi, Bress, Mihálffy, Széchenyi, Varga-Tóth. Edző: Pataki Tamás. 85. perc: Egyéni játékból Bress lőtte a győzelmet jelentő gólt. Küzdelmes mérkőzésen szeren­csés körülmények között nyerte meg a mérkőzést a Vásárhely. Tovább menetel a Dorozsma A forduló rangadója kétségkí­vül a Móraváros-Kiskundorozsma találkozó volt, amelyet a bajnokas­piráns dorozsmaiak fölényesen nyertek meg és Igy tovább menete­lének az NB III felé. Értékes két pontot szerzett a Mórahalom is az­zal, hogy legyőzte az első hely felé kacsingató Tápét... A Sándorfalva, ha nehezen is, de begyűjtötte hazai pályán a kötelező két pontot. Sándorfalva-Mindszent 2-1(0-1) Sándorfalva, 300 néző. Vezette: Bokor. Sándorfalva: Barna - Mé­száros. Nagy V., Fujkin, Vörös, Ábrahám, Pataki (Kiss), Tóth (Széli), Czétényi (Sebestyén), Nagy Á„ Bcsenyei. Edző: Suhajda György. Mindszent: öze - Gardi, Dóda, Elekes (Sátor), Bullás, Jancsovics, Bozó (Répás), Korom, Kiss, Mu­csi. Bakó. Edző: Jelenfy István. 10. perc: Bakó alapvonalról beívelt labdáját Bozó értékesítette. O-l. 65. p.: A 16-os előteréből sza­badrúgást végzett a Sándorfalva, melyet Ábrahám a felső sarokba rúgott, l-l. 85. p.: Széli szöktette Sebes­tyént, és a védő mellett védhctctle­nül lőtt a hálóba. 2-1. A Sándorfalva szinte végig tá­madta a mérkőzést, mégis csak az utolsó negyedórában biztosította be a győzelmét. Jók: Nagy V.. Vörös, Ábra­hám, Sebestyén, ill. Gardi, Dóda, Korom. Ifjúságiak: Sándorfalva-Mind­szent 2-1 Zákányszék-Csongrád 3-0 (1-0) Zákányszék. 200 néző. Vezette: Madácsi. Zákányszék: Ökrös - Tóth T„ Kovács, Prágai, Fodor - Tímár, Szabó Zs. (Száraz) - Popovics, Zsikó, Thompson (Németh), Bor­csök R. (Szabó J ). Edző: Balogh Attila. Csongrád: Palatinusz - Kiss, Kálmán. Balanyi. Sebők - Tóth E„ Keller. Kiri. Kolonyi - Száraz (Gőg), Bartók. Edző: Kálmán Ró­bert. 16. perc: Popovics jobb oldal­ról (veit bc szabadrúgást és az ér­kező Zsikó, a védők fölé emelked­ve, fejelt a bal alsó sarokba, 1-0. 73. p.: Popovics remekül ment el a jobb oldalon, beadását Zsikó helyezte a hálóba. 2-0. 77. p.: Tímár futott el a jobb ol­dalon, beadását Thompson kapás­ból lőtte a bal alsó sarokba, 3-0. A hazai csapat jó játékkal ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Jók: Tóth T., Prágai, Fodor, Popovics. Thompson, ill. Tóth E„ Sebők. Ifjúságiak: Zákányszék­Csongrád l-l Mórahalom-Tápé 2-0 (0-0) Mórahalom, 100 néző. Vezette: Kubatovics. Mórahalom: Farkas - Sa­vanya, Csipak, Nógrádi, Tandari, Hargitai, Vajda (Szabó), Hevesi T. (Masa), Bóka, Szekeres, Fődi. Edző: Pénzes József. Tápé: Bagdi - Kaliczka, Kószó (Juhász), Nagy. Dancsó, Sándor, Róka, Móra, Vári (Heidrich), Mar­kó. Fazekas. Edzó: Lóczi István. 74. p.: Sándort reklamálásért kiállította a játékvezető. 79. p.: Nógrádi a bal oldalról ívelte be a labdát, és az a nagy len­dülettel érkező Szabó fejéről a rö­vid sarokba vágódott. 1-0. 82. p.: Szabó száguldott el a jobb szélen, majd az alapvonal elól élesen beadott. Az 5-ös túlsó sar­kánál Fódi magaslott ki a védők közül és a hosszú sarokba fejelte a labdát. 2-0. Változatos, jó iramú mérkőzést láthatott a kis számú szurkoló­tábor. A mórahalmi gárda megér­demelt, értékes győzelmet aratott. Jók: Csipak. Nógrádi, Tandari, Szabó, ill. Sándor, Dancsó. Ifjúságiak: Mórahalom-Tápé 1-2 Apátfalva-Ruzsa 0-3 (0-0) Apátfalva, 200 oéző. Vezetle: Farkas. Apátfalva: Rakity - Imre, Pe­rényi, Somodi, Beke (Mátó), Var­ga, Bartucz, Köteles (Gaudi), Ká­rolyi (Sóki). Balogh. Tóth-Kása. Edző: Beke Mihály. Ru/.sa: Tipity - Arany. Szren­ka. Fülöp, Tárkány (Varga M.), Dávid. Papp, Varga S., Völgyi, Magyar. Bajorics. Edző: Magyar Károly. • 51. p.: Védelmi hibából Varga S. megszerezte a vendégeknek a vezetést, 0-1. 61. p.: Völgyi Ívelt a házai ka­pu elé, és Varga S. fejjel to­vábbította a labdát a hálóba, 0-2. 85. p.: Bal oldali beívelést Dá­vid a hosszú sarokba fejelte, 0-3. A hazai csapat az első játék­részben eldönthette volna a mérkő­zést, de a legjobb helyzetben is hi­báztak játékosai. A második fél­időben többet támadtak a vendé­gek, kihasználták helyzeteiket és megérdemelten nyertek. Jók: Imre, Varga, ill. az egész vendégcsapat. Varga S. a mezőny legjobbja. Ifjúságiak: Apátfalva-Ruzsa 4-0 Szentesi FC-Kisteleki TE 1-0 (1-0) Szentes, 200 néző. Vezette: Kérdő. Szentes: Révész - Mészáros, Fehér, Bagi, Gyeners, Juhász, Jer­nei (Csipkó 75 p.). Szabó, Gulyás (Sarkadi 55. p.), Verebélyi, Verők (Bubori 80. p.). Edző: Koncz István. Kistelek: Mihályffy - Böröcz, Koncz, Horváth, Domonics, Pipicz (V(gh 75. p.), Szikra, Virág, Ma­joros (Virág Cs. 60. p.), Horváth Zs. Muhel. Edző: dr. Bitó Tibor. 36. p.: Juhászt, teljesen ártatlan helyzetben, lerántották a büntető területen belül, a jogos büntetőt a „sértett" értékesítette, 1-0. Végig küzdelmes, jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. Kiállítva: Horváth (44. p ). Jók: Bagi, Juhász, Verebélyi, ill. Horváth Zs, Muhel. Ifjúságiak: Szentesi FC-Kiste­leki TE 5-0 Csanádpalota-Nagylak SK-Bordány SK 5-2 (l-l) Csanádpalota, 250 néző. Vezet­te: Stpos. Csanádpalota-Nagylak SK: Lengyel - Gyuris, Gábor, Pécsi, Gonda, Benczik, Tóth Z„ Cseh, Vtg (Lakita), Szűcs (Siklován), Varga. Edző: Molnár László. Bordány: Kálmán - Szabó, Bogdán, Mátyás, Fogas, Őze, Pe ták, Gaál, Vadászi, Hajdú, Péter. Edző: Kőműves Mihály. Nagyon jó mérkőzést láthatott a hazai közönség, mindkét csapat támadó szellemű focit játszott. A hazaiak jobban akarták a győzel­met és jobban kihasználták helyze­teiket. fA A bajnokság 1. Kidorozsma 17 14 2..Sándorfalva 17 10 3. Tápc 4. Móraváros 5. Tisza-Új 6. Mórahalom 7. Cs.palota 8. Szentes 9. Csongrád 10. Mártély 11. Bordány 12. Mindszent 13. Rúzsa 14. Kistelek 15. Apátfalva 17 10 17 16. Zákányszék 17 állása: - 3 50-18 28 6 1 30-14 26 3 4 35-21 23 1 5 38-26 23 5 4 22-16 21 2 6 29-25 20 3 6 26-25 19 7 5 30-23 3 8 25-29 3 8 17-22 2 9 25-31 4 9 19-22 210 20-47 410 12-23 311 17-40 212 24-37 Jók: Török, Kovács, Kiss, ill. Márta, Kemenes. Bress. Ifjúságiak: Mezőkovácsházi TE-Hódmezővásárhely 1-2 Orosházi MTK-Szőregi Rákóczi 2-2(0-1) Orosháza, 500 néző. Vezette: Kiss I OMTK: Such - Zahorecz, Sit­kei, Bélteki (Varga), Kálmán ­Bulimár, Bocsik, Stef, Igricz (Far­kas) - Lévai, Szaszovszky. Edző: Szendrei Béla. Szőreg: Bán - Antal, Luczás, Dankó, Sisák - Adelhardt, Hűvös L., Butholcz, Mahler (Valkai) ­Lengyel, Hűvös G. (Dóka). Edző: Antal Péter. 19. perc: Antal jobb oldali szöglete után Butholcz ügyesen középre adott, Mahler szorongatott helyzetben, elvetődve laposan a kapu közepébe lőtt. 0-1. 48. p.: Stef szöktetésével Bélte­ki kitört középen, akit Luczás a büntetőterületen belül lerántott. A 11 -est a sértett a jobb alsó sarokba bombázta, l-l. 66. p.: Bulimár jobb oldali szögletét Szaszovszky fejjel to­vábbcsúsztatta, Lévai a bal össze­kötő helyéről a bal felső sarokba zúdftotta a labdát. 2-1. 70. p.: Machler jobb oldalról szabadrúgást küldött középre. But­holcz futtából, 18 méterről ritkán látható nagy gólt lőtt a jobb alsó sarokba. 2-2. Az első negyedóra OMTK fö­lénye után váratlanul szerzett veze­tést a vendégcsapat. A hazaiakat sokkolta a gól, nem tudták felvenni a ritmust. A nagy akarás csak két helyzetre volt elegendő a tak­tikusan küzdő szőregiekkel szem­ben. A második félidő is kék-fehér rohamokkal kezdődött, sikerült gyorsan egyenlíteni. Ezután Sza­szovszky óriási helyzetet hagyott ki. a vezetés megszerzése után ér­dekes módon a vendégek nagyobb becsvággyal, helyenként pedig túl keményen játszottak. Összességé­ben az erősen közepes színvonalú, időnként csapkodó játékot hozó mérkőzésen az eredmény igazsá­gosnak mondható. Jók: Kálmán, Bencsik, Lévai, ill. Bán, Jankó, Hűvös L. Ifjúságiak: Orosházi MTK-Szőregi Rákóczi 7-0 SELMECZI LÁSZLÓ További eredmények: Kalo­csa-Cegléd 2-2, Gyula-Gyoma­endrod 4-1, Békés-KTE 2-0, Kis­kunfélegyháza-Törökszentmiklós 4-0. A bajnokság állása: 1. HLC 17 14 2 ­41-10 30 2. Makó 17 10 4 3 28-16 24 3. KSC 17 9 4 3 37-17 22 4. Kalocsa 17 10 2 5 36-17 22 5. Kkfháza 17 9 4 4 32-21 22 6. KTE 17 8 3 6 25-12 19 7. Gyula 17 8 3 6 25-21 19 8. Békés 17 8 3 6 26-29 19 9. SZVSE 17 5 6 6 26-27 16 10. Orosháza 17 6 3 8 22-25 16 11. Cegléd 17 5 3 9 24-29 13 12. Mkháza 17 5 210 16-33 12 13. Gyendrőd 17 4 4 9 12-31 12 14. Dézsa 17 3 5 9 23-30 11 15. Szőreg 17 3 410 16-32 10 16. Tsztmiklós 17 ­314 6-45 3 Góllövők: Varga 4, Szűcs 1, ill. Fogas 2. Jók: az egész hazai csapat, ill. Őze, Fogas és Gaál. Ifjúságiak: Csanádpalota­Nagylak S^-Bordány SK 0-2 Tisza-lJj-Mártély l-l (0-1) Újszentiván, 200 néző. Vezette: Bánóczki. Tisza-Új: Varga - Tóth J„ Tóth N„ Tanács (Puskás), Kürtösi, Ba­jusz, Molnár, Cserép (Kiss), Kán­tor, Bischoff, Süli P. Edző: Kő­halmi István. Mártély: C. Molnár - Kérdő, Szrenka, Szűcs, Sepsei, Hortobá­gyi, Csáki, Darakai, Gémes, Kan­dó, Kovács (Kazán). Edző: Antal Ferenc. 26. p.: Váratlan vendégakció végén Csáki bal oldali beadását Kandó egyből a kapuba lőtte, 0-1. 40. p.: Tóth Mihályt utánrú­gásért kiállította a játékvezető. Labdarúgó - Megyei I. o. 85. p.: Süli P. verekedte be magát a 16-oson belülre, átadását Bischoff 8 méterről a bal sarokba helyezte, 1-1. A hazai csapat az első félidőben nagyon gyenge játékot produkált, a második félidőben 10 emberrel is végig tudta támadni a mérkőzést. Jók: Molnár, Kántor. Süli, ill. C. Molnár, Csáki. Kandó. Ifjúságiak: Tisza-Új-Mártély 3-1 Móraváros-Kiskundorozsma 0-5 (<M)) Horgosi u., 500 néző. Vezette: Samu. Móraváros: Temesvári - Szécs, Szilágyi, Csúcs, Török Gy. (Raskó Z.), Bá­ba, Hrubán (Révész R.), Tóth G., Deák, Raskó T. (Török Zs.), Király. Edző: Tóth János. Kiskundorozsma: Tóth Z., - Simonics, Szabó T., Ottlik R (Ferenczi)., Far­kas, Ottlik S. (Dudás), Szabó, Nagy S., Katona (Muskó), Szabó Zs., Tóth G. Edző: Ottlik Sándor. 9. p.: Török Zs.-t fel­lökték a dorozsmai csatá­rok, mfg a játékvezető a reklamáló játékost figyel­meztette, az előrevágott labdát Katona félmagasan lőtte a hálóba, 0-1. 20. p.: A játékvezető is­mételten fordítottan Ítélt meg egy szabadrúgást a Kkdorozsma javára, a le­gurítást Szabó T. nagy erő­vel vágta a kapuba, 0-2. 25. p.: A fellazuló mó­ravárosi védők között Tóth Gábor beadását Szabó fej­jel továbbította a hálóba, 0-3. 29. p.: Deákot felvágták a dorozsmai védők, rekla­málásért viszont őt állította ki a játékvezető. 30. p.: Egy jobb oldali beadásból Tóth G. lótt szép gólt a kifutó kapus mellett, 0-4. 45. p.: Muskó jó labdát kapott a 16-os körül, me­lyet biztosan értékesített, 0-5. A Kiskundorozsma so­rozatos szabálytalanságok­kal lépett fel, melyet a já­tékvezető úgy torolt meg, hogy a reklamáló móravá­rosiaknak rendszerint a sárga lapot mutatta fel. A Kiskundorozsma valószínű győztesen volnulhatott volna le a pályáról, játék­vezetői segédlet nélkül is, hiszen a második félidőben kitámadó móravárosiak el­len jól alkalmazták a kont­rát. Ifjúságiak: Móravá­ros-Kiskundorozsma 2-1 Fotó: Hárs László