Délmagyarország, 1994. március (84. évfolyam, 50-75. szám)

1994-03-16 / 62. szám

SZERDA, 1994. MÁRC. 16. SPORT 7 Röplabda MK Búcsú a kupától Hétfőn délután Magyar Ku­pa visszavágó mérkőzést ját­szott az SZDRE. Ellenfele az Extrádé SC csapata volt, amelytől az első fordulóban 3:0 arányú vereséget szenve­dett. Sajnos sok babér nem ter­mett a szegediek számára a visszavágón sem, hiszen a fővárosiak gyorsan, mintegy 10 perc alatt megnyerték az első játszmát, így már ekkor kivívták a továbbjutás jogát is. Ennek ellenére a második szettben is az első garnitúrát szerepeltette a fővárosiak edzője, s ezúttal sem volt prob­léma a számukra. Ezt is hozták úgy, hogy a szegediek csupán 8 pontot tudtak „összegyűj­teni". Aztán a harmadik játszában a vendégeknél pályára léptek a tartalékok is, s ekkor már ki­egyensúlyozottabb lett a küz­deem. Szerencsére a hazaiak nagyon komolyan vették a játékot, harcoltak azért, hogy felemelt fővel búcsúzhassanak a kupától. Ebben a játszmában is a vendégek kezdeményez­tek, egészen a 10. pontig. Ek­kor a hazaiak utói érték őket, olyannyira, hogy a vezetést is átvéve már ki sem engedték a kezükből a játszmát, amit 1 l-re meg is nyertek. Az utolsó játékban az Extradeban újra az első garnitúra lépett a pályára, s ekkor már nem volt kétséges, hogy ki lesz a végső győztes. 3:l-re nyertek a fővárosiak, s megállapíthajuk, hogy ennyi­vel jelen pillanatban jobbak a szegedieknél. SZDRE-Extrade SC 1:3 (-6, -8, 11,-5) Női mérkőzés a Magyar Kupában a legjobb négybe való kerülésért. Arany János Altalános Iskola torna­terme, 200 néző. Vezette: Pelikán, Horváth. SZDRE: Dobos, Nyeszko­romnaja, SIJAN, Huff, Ba­lázsik, Komáromi. Csere: Szik­szai, Balogh, Kancz, Kiss. Edző: Ducsai Géza. Extrádé SC: Lombosné, Császár, NYÁRI, Vadászná, BÁNHIDI, Szél. Csere: Ber­náth, Korbelné, Kissné, Tor­nyos. Edző: Déri Rezső. 6: l-es összesítéssel az Ex­trádé SC jutott a legjobb négy közé. P. S. I. Bihari szerint is „...ujjé, a Ligetben jó..." Egyre többször fordulok meg az újszegedi Ligetben. Legutóbb, mikor arra jártam, egy rég nem látott ismerősbe botlottam. Ifjabb Bihari Vilmos futott, de nem is volt meglepő, hiszen hallottam, mire készül. - Jelenleg egy 1000 km-es futás megszervezése köti le energiám nagy részét, és mivel én is oszlopos tagja vagyok a teamnek, edzenem is kell. • Ha jól tudom, a tavalyi évben az említett táv még „csak" 500 km volt. - Valóban, akkor úgy volt, hogy Mózes Ervin és Sipos István 500 km-t futnak. Ervin betegsége miatt azonban nem tudott itt lenni, így "15 fős csa­patunk - amely a Széchenyi István Gimnázium tanulóiból verbuválódott - csak Sipinek segíthetett. • Közel egy év után, csü­törtökön ismét a Ligetben lesztek. - Igen. Sikerült íjra össze­hozni a régi haverokat egy csü­törtök reggeltől vasárnap késő estig tartó közös futásra. • Említetted a régi have­rodat, de információm sze­rint új tagokkal is gyara­podott a csapat. - A tavaly még egyedül futó Sipos Pista mellett - aki most vállalta, hogy egész éjszaka fog futni - szóhoz jut több, ki­emelkedő eredményt elért sportoló is. • Ha megkérdezném tőled, miért csináljátok... - Ha megkérdeznéd, azt vá­laszolnám: poénból. A valódi ok viszont az, hogy embereket mozgassanak meg. Nem kife­jezetten az igazolt verseny­zőkre gondolunk, ők ösztönzés nélkül is futnak. Az amatőrö­ket várjuk ide, korra és nemre való tekintet nélkül, hogy egy kicsit fussanak velünk, átsegít­ve bennünket a holtpontokon. • Ugyanabban az időben csak egy futó van kint a pályán. A tervek szerint hány kilométert fog futni egy ember? - Mivel ez váltófutás, egy­szerre valóban csak egy ember fog futni. A csoport nagy része óránként váltja egymást, de akadnak olyanok is, akik há­rom, esetleg négy órát válta­nak. Az átlag - egyéntől füg­gően - 100-150 km lesz. E mondat befejeztével Biha­ri Vilmos a sok pihenőre hivat­kozva „tovább rohant". A távolból még visszakiáltott: - Gyere ki, jó buli lesz! Kószo Ádám • A legváratlanabb eredmény a megyei bajnokság I. osztályában Rúzsán született, ahol a Móravá­ros hat góllal terhelte meg a helyi csapat hálóját, s ezzel a móraváro­siak azt sejtetik, hogy nem lefutott még a bajnoki címért folyó küzde­lem. Két másik csapat, a Tisza-Új és a Sándorfalva is tudott ide­genben győzni, s így a sán­dorfalviak továbbra is ott vannak az éllovas nyomában... Kiskundorozsma-Móraha­lom 4-1 (l-l) Dorozsma, 500 néző. Vezette: Bánóczki. Dorozsma: Tóth Z. ­Simonics, Szabó T., Ottlik R., Farkas T„ Dudás (Ottlik S.), Szabó G. (Horváth), Nagy, Ka­tona (Muskó), Szabó Zs., Tóth G. Edző: Ottlik Sándor. Mórahalom: Ótott (Farkas) ­Savanya, Csipak, Császár, Tan­dari. Hargitai, Nógrádi, Hevesi T., Bóka (Vajda), Szekeres, Fődi. Edző: Pénzes József. 8. perc: Mórahalmi táma­dásból Fődi a 16-osról leadott nagyerejű lövése Tóth Z.-ről kipattant, a labdát az érkező Bó­ka lőtte a hálóba, 0-1. 15. p.: Hazai támadás révén Szabó G. a 1 l-es pontra Ívelt labdáját Szabó Zs. a kapu jobb alsó sarkába lőtte, l-l. 47. p.: A lelkesen és jól ját­szót Szabó G. a vendégcsapat 16-osának jobb sarkából beadott labdáját Szabó Zs. nagy erővel lőtte a kapu bal oldalába, 2-1. 73. p.: A vendégcsapat védő­játékosa, Tandari szabályta­lankodott a saját 16-osán belül Tóth. G.-vel szemben. A hazai csapat 11 -eshez jutott, amit Sza­bó Zs. értékesített, 3-1. 79. p.: Tóth G. a jobb oldalról a mórahalmi 1 l-es pontra ívelte labdát, amit Muskó a kapu közepébe emelt, 4-1. Jók: Szabó Zs., Szabó G., Tóth Z„ Tóth G„ ill. Fődi, Bóka. Ifjúságiak: Kiskundorozs­ma-Mórahalom 5-0 Kistelek-Csanád palota­Nagylak 2-0 (1-0) Kistelek, 150 néző. Vezette: Kormányos. Kistelek: Mihálffy - Böröcz, Koncz, Horváth A. (Virágh Cs.), Domonics, Pipicz, Czifra, Vi­rágh G., Majoros (Vfgh Cs.), Horváth Zs., Muhel. Edző: dr. Bitó Tibor. Csanád palota-Nagylak: Lengyel - Luczó, Gábor, Pécsi, Siklován, Cseh (Lakita), Gyuris, Benczik, Vígh, Szűcs, Varga. Edző: Molnár László. Óriási lendülettel kezdtek a csapatok, s a sorozatos hazai tá­madások eredményre vezettek. 15. perc: Virágh G. beadása után Czifra a bal felső sarokba lőtt, 1-0. 80. perc: Virágh G. 20 méter­ről élesen a hosszú sarokba lőtt, 2-0. A szikrázóan kemény, de sportszerű összecsapáson megér­demelten nyert a határtalan lel­kesedéssel küzdő hazai csapat. Jók: Domonics. Koncz, Ma­joros, Muhel, ill. Lengyel, Ben­czik. Labdarúgó megyei I. osztály A Móraváros hatot rúgott Rúzsának Ifjúságiak: Kistelek-Csanád­palota-Nagylak 5-1. Mindszent-Szentes l-l (0-0) Mindszent. 300 néző. Vezet­te: Rácz. Mindszent: Őze - Gardi, Dó­da, Elekes, Bullás, Sátor (Kiss), Jancsovics, Korom (Répás), Bo­zó, Mucsi, Bakó. Edző: Jelenfi István. Szentes: Révész - Mészáros, Fehér., Bagi, Gyenes, Bubori (Hevesi), Jernei (Csipkó), Sza­bó, Gulyás, Verebélyi, Verők. Edző: Koncz István. 55. perc: Répás egy lepattanó labdát 8 méterről vágott a há­lóba, 1-0. 85. p.: Verók 5 méterről fejelt a hálóba, l-l. A vendégcsapat szerencséjére a hazaiak sok gólhelyzetet hagy­tak kihasználatlanul. így a ven­dégek örülhetnek az egy pont­nak. Jók: Őze, Gardi, Jancsovics, ill. Gulyás, Fehér, Mészáros. Ifjúságiak: Mindszent­Szentes 2-1 Ruzsa-Móraváros 0-6 (0-1) Rúzsa, 200 néző. Vezette: Sipos. Rúzsa: Tipity - Arany (Föl­deák), Szrenka, Dávid, Fülöp, Tárkány, Papp (Pipicz), Varga, Völgyi, Magyar, Bajorics. Edző: Magyar Károly. Móraváros: Temesvári ­Szécsi, Szilágyi, Péter, Csúcs, Bába, Raskó, Török Gy., Deák (Török Zs.), Király, Révész. Edző: Tóth János. Góllövők: Király (4), Raskó, Török Zs. A hazai csapat erőnléte, saj­nos, nem bírta a két egymás utá­ni mérkőzést. Az ellenfél edzett­ségét és erőnlétét az eredmény igazolja. Jók: senki, ill. Király, Csúcs, Deák. , Ifjúságiak: Ruzsa-Móra­város 2-2 Csongrád-Sándorfalva 2-4 (1-2) Csongrád, 200 néző. Vezette: Serfőző. Csongrád: Palatinusz ­Sebők, Kálmán, Balanyi (Tóth II.), Keller, Bosánszki, Kolonyi, Tóth, Kiri, Kis, Karai. Edző: Kálmán Róbert. Sándorfalva: Barna ­Mészáros, Nagy, Fujkin, Vörös, Ábrahám, Pataki, Tóth, Cétényi, Nagy A.. Besenye. Edző: Suhaj­da György. 20. p.: Cétényi a csongrádi 16-osnál lövésre szánta el magát, s labdája a kapuban kötött ki, 0-1. 30. p.: Kiri Karai beadását a hálóba továbbította, 1-1. 35. p.: Sándorfalvi szabadrú­gás után Tóth A. lőtt a hálóba, 1-2. 60. p.: Karai a 16-oson belül a sándorfalvi hálóba helyezte a labdát, 2-2. 80. p.: Sándorfalva szeren­csés találattal szerzi meg a ve­zetést, 2-3. 83. p.: Bosánszkit a játék­vezető szövegelésért kiállítja. 85. p.: Pataki egy sándorfalvi támadás végén a csongrádi há­lóba lőtt, 2-4. 90. p.: Karai Tibort utánrű­gásért a játékvezető kiállította. A közepes színvonalú mérkő­zésen a helyzeteit jobban kihasználó Sándorfalva nyert. Jók: senki, ill. Cétényi, Nagy A. Ifjúságiak: Csongrád-Sán­dorfalva 0-0 Mártély-Apátfalva 5-0 (0-0) Mártély, 250 néző. Vezette: Molnár. Mártély: C. Molnár - Kérdő (Kovács), Tóth, Hortobágyi, Szűcs, Gémes, Csáki, Budai, Daraki (Túri), Kandó, Büdi (Szrenka). Edző: Antal Ferenc. Apátfalva: Rakity - Sóki, Berényi, Somodi, Bartucz, Var­ga, Imre, Károlyi, Beke, Balog, Jung. 51. p.: Kandó 17 méterről ritkán látható, nagy gqlt lőtt a jobb felső sarokba, 1-0. 56. p.: Hortobágyi elől a menteni akaró Berényi saját ka­pujába vágta a labdát, 2—0, ön­gól. 62. p.: A kilépő Darakit Be­rényi felvágja a 16-oson belül, a büntetőt Csáki értékesítette, 3-0. 72. p.: Gémes elhúzott a jobb szélen, pontosan adott be, és a jókor érkező Daraki védhetet­lenül fejelt a hálóba, 4-0. 75. p.: A 16-oson belül az egyik apátfalvi védő kézzel ütöt­te el a labdát, a büntetőt újra Csáki értékesítette, 5-0. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat. A végig jól játszó hazaiak akár nagyobb gólkü­lönbséggel is győzhettek volna. Jók: az egész hazai csapat, ill. Berényi, Károlyi. Ifjúságiak: Mártély-Apát­falva 9-0 Tápé-Zákányszék 3-1 (3-0) Tápé, 300 néző. Vezette: Ko­vács J. Tápé: Babdi - Kaliczka, Kó­szó, Nagy, Dancsó, Sándor, Ró­ka, Móra, Vári. Markó, Fazekas. Edző: Lóczi István. Zákányszék: Ökrös - Tóth, Kovács, Tímár, Prágai, Fodor, Szabó Zs., Szabó J., Farkas, Zsi­kó, Popovics. Edző: Balogh At­tila. 30. p.: Kószó jobbról beívelt labdáját az érkező Róka fejelte a hálóba, 1-0. 35. p.: Vári váratlanul 30 mé­terről kapura lőtt, Ökrös későn vetődött, és a labda a hálóba vá­gódott, 2-0. 40. p.: Róka a bal oldalon ki­ugrott, és megszerezte a har­madik gólt, 3-0. 60. p.: Fodor távoli lövése a kapusról pattant a hálóba, 3-1. A Tápé szinte az egész mér­kőzést végigtámadta, de a má­sodik félidőben már újabb gólt nem tudott elérni. Jók: Róka. Sándor. Kaliczka, Móra, ill. Tóth, Prágai. Ifjúságiak: Tápé-Zákány­szék 3-2 Bordány-Tisza Új 1-2 (1-0) Bordány, 200 néző. Vezette: Hegyi. Bordány: Kálmán - Fogas, Bogdán, Mátyás, Szabó, Gaál, Farkas II., Hajdú, Péter, Őze, Peták. Edző: Kőműves Mihály. Góllövők: Gaál, ill. Mádi, Cserép. Jók: Fogas, Bogdán, Gaál, Farkas II., ill. Tóth M„ Kántor, Mádi. Ifjúságiak: Bordány-Apát­falva 0-6 A bajnokság állása 1. Riskundor. 16 13 - 3 45-18 26 2. Sándorfalva 16 9 6 1 28-13 24 3. Móraváros 16 11 I 4 38-21 23 4. Tápé 16 10 3 3 35-19 23 5. Tisza Új 16 8 4 4 21-15 20 6. Mórahalom 16 8 2 6 27-25 18 7. Cs.palota-Nagyl. 16 7 3 6 21-23 17 8. Szentes 16 4 7 5 29-23 15 9. Csongrád 16 6 3 7 25X26 15 10.Bordány' 16 6 2 8 23-26 14 11. Mártély 16 6 2 8 16-21 14 12. Mindszent 16 4 4 8 18-20 12 13. Kistelek 16 3 4 9 12-22 10 14. Rúzsa 16 4 2 10 17—47 10 15. Apátfalva 16 3 3 10 17-37 9 16. Zákányszék 16 2 2 12 21-37 6 Totónyeremények A Szerencsejáték Rt. tájékoztatása szerint a Totó 10. fogadási hetének nyereményei a kővetkezők: 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. A következő hétre átvitt plusz 1 jutalom nyereményösszege nettó 3,045.780 forint. 13 találatos szelvény 3 darab, nyereményük egyenként 1,725.942 forint, 12 találatos szelvény 204 darab, nyereményük egyenként 16.921 forint, 11 találatos szelvény 3.615 darab, nyereményük egyenként 955 forint. 10 találatos szelvény 30.552 darab, nyereményük egyenként 169 forint. • A Góltotón első nyerőosztályba sorolt szelvény nem volt. Az első nyerőosztályban a következő hétre átvitt nyeremény összege nettó 888.545 forint. A második nyerőosztályha sorolt szelvény nem volt. A második nyerőosztályban a következő hétre átvitt nyeremény összege nettó 54.800 forint. A harmadik nyerőosztályba sorolt szelvény 40 darab, nyereményük összege nettó 1.370 forint. • Labdarúgó megyei II. osztály Otthonában szenvedett vereséget az Üllés Hatalmas meglepetés szü­letett a megyei bajnokság II. osztályában. Az eddig fölé­nyesen vezető Üllés saját pá­lyáján szenvedett vereséget az UTC-től. így a bajnoki küzdelem továbbra is igen nyílt maradt... Szentesi Kinizsi-Bányai TE-Röszke 2-1 (l-l) Szentes, 200 néző. Vezette: Bodó. Szentes: Bán - Lázár, Papp, Bugyi, Bakai, Szél, Tóth E., Stráma, Sipos (Németh), Nagy A. (Lukács), Tary (Ökrös). Edző: Tóth István. Röszke: Szűcs - Csiszár, Horváth, Kovács, Papdi, Tap­pasztó (Farkas Cs.), Tanács A. (Kátai), Oláh. Bodor, Hornyák (Nagy T.), Tóth Zs. Edző: Berki István. Góllövő: Sipos. Lukács, ill. Horváth. Amíg erővel bírta a vendég­csapat jobb volt, Tóth edző vi­szont bravúrosan cserélt, mert Lukács fél perc után eldöntötte a mérkőzést. Jók: Lázár, Papp, ill. Hor­váth, Tóth Zs. Ifjúságiak: Szentesi Ki­nizsi-Bányai TE-Röszke 2-1 Szegvár-Földeák 0-2 (0-2) Szegvár, 200 néző. Vezette: Szombathelyi. Ifjúságiak: Szegvár-Földe­ák l-l Üllés-UTC 0-1 (0-1) Üllés, 200 néző. Vezette: Bokor. Üllés: Merley - Evetovich, Simái, Farkas, Batik, Kálmán (Bálint a 67. percben), Zakar, Dékány (Csiszár az 53. perc­ben), Szalai M„ Széli. Buk­nicz. Edző: Széli János. UTC: Szekeres - Dobó. Balogh, Katona, Bodor, Szél, Szalai J., Dóra. Markó, Bokor (Herédi a 90. percben), Pördi. Edző: Bucsek József. Mindkét csapat nagy erőbe­dobással kezdett, de a kapuk nem forogtak igazán veszély­ben. Egy. ártalmatlannak látszó támadást követően az UTC-s Bokor zörgette meg az üllési hálót. 0-1. A második félidőb­en a fáradtnak tűnő hazaiak „frontemberei", ha lehet, még nagyobb mellénnyel léptek pályára, igazán küzdő társaik viszont nem hiába küzdöttek az „alibizők" helyett. Az UTC küzdeniakarásból és kitartásból jelesre vizsgázott. Jók: Batik, Simái, Dékány, ill. Szekeres, Markó, Katona, Bokor és Szalai J. Ifjúságiak: Üllés-UTC 0-3 JATE-Ferencszállás 1-3 (1-0) Kertész utca, 100 néző. Vezette: Dudogh. JATE: Bfró - Molnár, Gardi, Varga, Máté, Baranyai, Tóth, Rácz, Csigér (Vass), Imre, Semjényi. Edző: Tóth Károly. Ferencszállás: Csapó ­Bíró, Kun, Vörös. Bottyán, Hegyesi, Szilágyi, Kovács, Nagy, Juhász, Czérna (Dénes). Edző: Köteles László. Hatvan percig úgy látszott, biztos hazai győzelem születik, de az utolsó fél-órában lőtt három góllal a vendégcsapat megfordította a mérkőzés eredményét. Góllövők: Semjényi, ill. Kun (1 l-esből). Juhász, Ko­vács. Jók: Semjényi, Máté. Var­ga, Gardi, ill. Bíró, Kun, Ko­vács. Csanytelek-Algyő 4-1 (2-0) Csanytelek, 300 néző. Ve­zette: Horváth Tibor. Csanytelek: Berkes ­Gémesd, Farkas, Mészáros, Szabó (Mrlják), Licsicsányi, Muskó, Maszlag (Lénárd). So­modi, Fazekas, Kovács (Gál). Edző: Dósa Rácz Pál. Algyő: Horváth (Márton) ­Niku, Makra, Dobnos, Portörő, Beck, Hetényi, Süli (Szívós), Farkas (Kun-Szabó), Győri, Tenkes. Edző: Portörő Lajos, Portörő Imre. A mérkőzés első 10 perce mezőnyjátékkal telt el. Ezután csak a vendégkapu forgott ve­szélyben, de több helyzet kihasználatlanul maradt. Góllövő: Kovács, Somodi (1 l-esből), Fazekas, ill. Győri. Jók: Mészáros, Kovács, Muskó, ill. az egész algyői csapat. Ifjúságiak: Csanytelek-Al­győ 2-0 Tanárképző-K iszom bor 1-2 (0-0) Kisstadion, 200 néző. Vezette: Magyari. Tanárképző: Steigerwald ­Cs. Tóth. Berta. Bucsi, Johan, Lakatos, Holl, Belegrai, Paszternák, Vágó, Pintér. Edző: Miskolczi József. Kiszombor: Gulyás - Tóth A., Vracs, Pecsó. Kockás, Méhes, Cseh, Juhász, Kasza (Csekő), Katkó, Szabó. Góllövők: Holl (az 55. percben), ill. Katkó (2, a 67. és 79. percben). A hazaiak a 67. percig 1-0­ra vezettek, a vendégek ekkor egyenlítettek, majd a második gólt is belőtték, s megér­demelten nyerték a találkozót. Jók: Steigerwald. Berta, Holl, ill. Katkó, Szabó. Pecsó. Fábiánsebestyén-Tömör­kény 6-2 Zsombó-Szikáncs 1-3 A bajnokság állása 1. Üllés 16 13 1 2 48-18 27 2. Csanytelek 16 12 1 3 52-21 25 3. Kiszombor 16 10 5 1 34-16 25 4. Ferencszállás 16 11 2 3 39-17 24 5. Fábiánsebestvén 15 9 1 5 27-14 19 6. Szentes 16 9 1 6 29-23 19 7. Tanárképző 16 6 6 4 21-18 18 8. UTC 16 7 3 6 15-16 17 9. Kiiszke 16 7 2 7 33-27 16 10. Algyő 16 5 4 7 30-38 14 11. Szikáncs 15 4 4 7 17-19 12 12. Földeák 14 4 1 9 23-34 » 13. Tömörkény 16 3 3 10 15-32 9 14. Zsombó 16 2 4 10 17-40 f 15. JATE 15 2 1 12 17-14 16. Szegvár 16 1 3 12 16-55 5