Délmagyarország, 1993. november (83. évfolyam, 254-279. szám)

1993-11-29 / 278. szám

1993. november 29. « SPORTJA 3 Megszakadt a sorozat Jobban fociztok o technikásabb „falusiak" Ne siess pajtás, előbb megtapogatom, mekkora a májad! A tiszakécskei balhátvéd. Nagy László igyekszik fondorlatosan visszatartani az őt kicselező Várszegi Norbertet. (Fotó: Gyenes Kálmán) késve hajrázó szegeideknek még­sem sikerült kiegyenlíteniük, így megszakadt a hetek óta tartó veretlenségi sorozatuk. A tét nagysága, a minden­áron való győzni akarás a pályán kívül is éreztette hatá­sát. A küzdelmes találkozó félidejében és végén nem ép­pen épületes szópárbajnak lehettünk tanúi az öltöző folyo­sóján. Hogy valójában melyik fél kezdte a másik zrikáklását. kideríthetetlen. Mint az is, mi­ért volt szükség arra, hogy a szegedi játékosok „falusi pa­rasztoknak", a kécskeik pedig „városi bunkóknak" titulálják ellenfelüket. A Tiszakécske játékosai végül azt tanácsolták a szegedieknek: a holtidényben nézegessék a táblázatot, s gon­dolkozzanak el azon, vajon mi­ért áll ott a falusi (tiszakécskei) együttes és a városi (szegedi) csapat, ahol éppen van... Jó: Illyés, Zámbori, Gréczi, illetve Berta, Málik, Cseke, Tóth, Balla L. Nagylaki Kálmán: - Gra­tulálok a helyzeteit jobban kihasználó kécskeieknek. Csa­patom nüísodik félidei játéka, a vereség ellenére, biztató a jö­vőt tekintve! Reszeli-Soós István: - Nor­mális körülmények között, vé­leményem szerint, a Szeged ne­künk nem rúgott volna gólt. Miután kétszer betalált ka­punkba, izgalmas volt a hajrá, de győzelmünk még így sem forgott veszélyben. A szegediek fiatal, lelkes - talán túlzottan is lekes - csapatának szívből kívánom, töretlenül fejlődve maradjon bent a másodosz­tályban! GYÜRKIERNŐ További eredmények Keleti csoport: REAC­Hatvan 0-3 (0-0); Nyugati csoport: Veszprém-Mohácsi FC 4-2 (4-1) Szászha­lombatta-Baja 1-0 (-). Az ESMTK-Paks mérkőzés 0-0­ás állásnál a 18. percben fél­beszakadt. A Keleti csoport állása: A Nyugati csoport állása: 1. Diósgyár 15 • 5 1 25-11 23 1. Nagy kanizsa 15 9 4 2 23-7 22 2. III. Ker. TVE 15 8 5 2 25-13 21 2. ESMTK 14 7 3 4 19-10 17 3. Kiskörös 15 7 4 2 29-18 20 3. Dunaferr SE 14 6 4 4 14-8 14 4. Szarvas 15 7 S 3 16-16 19 4. Dorog 15 5 é 4 10-10 M 5. Tiszakécske 15 8 2 5 24-20 18 5. Zalaegerszeg 13 8 3 4 22-15 15 A. Kaba 15 7 4 4 20-17 18 6. BKV Előre 14 5 5 4 14-11 15 7. Tiszavasvári 15 5 t 4 21-19 16 7. Bervmcnd 13 7 1 5 19-17 15 8. Hatvan 14 7 2 5 20-19 16 8. Százhalombatta 14 7 1 6 19-23 15 9. Nyíregyháza 15 6 2 7 20-14 14 9. Budafok 15 4 4 5 20-20 14 10. Hajdúnánás 15 5 4 6 20-19 14 10. Keszthely 13 6 2 5 15-18 14 11. BalmazújvárosIS 4 5 6 16-20 13 11. Bajai FC 14 4 5 5 12-12 18 12. Gödöllő 15 4 2 9 17-23 10 12. Mohácsi FC 15 4 5 4 27-29 0 13. Eger SE 15 3 4 8 19-30 10 13. Szekszárd 14 5 3 6 14-21 13 14. Kazincbarcika 14 2 5 7 16-22 9 14. Veszprém 15 3 4 8 14-23 Itt 15. REAC 14 2 4 8 12-24 8 15. Pénzügyőr 13 2 5 4 8-18 1 16. Szeged 14 1 5 8 10-25 7 16. Paks 13 2 3 8 9-17 1 Szeged TE-Tiszakécske FC 2-3 (0-1) Szeged, Tisza-parti stadion, 500 néző. Vezette: Ádám (Balajti, Szőke). Szeged Torna Egylet: Dobó - Paksi, Popov, Agapov, Krajczár - Illyés, Zámbori, Gréczi, Kovács T. - Várszegi R., Várszegi N. Edző: Nagylaki Kálmán. Tiszakécske FC: Szűcs - Berta, Málik, Kajli, Nagy L. - Cseke, Mike, Tóth - Balla L., Balla M., Paulik. Edző: Reszeli Soós István. Csere: Paksi helyett Csúcs a 31. percben, Pauiik helyett Török a szünetben. Gólszerző: Berta a 43., Cseke a 47., Balla M. a 72., Kovács T. (1 l-esből) a 78., Agapov a 82. percben. Sárga lap: Popov a 10., Szűcs a 29., Gréczi az 57. percben. A szegedi klub régi játéko­sának, az ifjúsági csapat edző­jének. Tóth Győzőnek a napok­ban hunyt el édesanyja, emlé­kének adózva egy perces gyásszünet vezette be e mér­kőzést. 20. perc: Tóth jobb oldalról rúghatott szögletet, az „élet­veszélyes" beadást Krajczár a bal oldali léc mellől fejelte az alapvonalon túlra. Az ismétlés után üggyel-bajjal mentettek a szegedi védők. 25. pere: A kőkemény tala­jon Paksi súlyosan megsérült, bokaszalagszakadást szenve­dett. 32. perc: Popov végezhetett el szabadrúgást a kécskeiek kapujától 25 méterre, a jól el­talált labda a felső léc felett hagyta el a játékteret. 43. perc: Tóth jobb oldali szögletrűgása átszállt Popov felett, Agapov nem viszont érte el a beadást, a közéjük „éke­lődő" Berta fejjel megcsúsz­tatta a labdát, ami a késve mozduló Dobó felett a hosszú sarokban, a kapu jobb oldalá­ban „landolt", 0-1. 47. perc: Török viharzott el a bal oldalon, tempírozott be­adásáról a szegedi védők lema­radtak. Dobó a vonalon ragadt, így a jobbösszekötő helyén érkező Csekének nem okozott gondot, hogy közvetlen közel­ről úgy fejelhessen kapura, hogy a labda a földről felpat­tanva vágódjon a hálóba, 0-2. 56. perc: Várszegi N. kí­gyózott át a védőkön, ügyesen a jobb oldalon felfutó Zám­borit hozta helyz etbe, aki azonban csúnyán kapu mellé durrantott. 72. perc: Tiszakécskei tá­madás végén, középre ívelés után Cseke fejelhette kapura, a határozatlan Dobó se fogni, se ütni nem tudta a labdát, a ki­pattanóra Balla M. rácsapott, és 5 méterről a hálóba „ko­torta", 0-3. 78. perc: Gréczi cselezge­tett a vendégek 16-osán belül, amikor Mike hátulról „elütöt­te" a középpályást. Ádám já­tékvezető habozás nélkül a 11 ­es pontra mutatott! A büntetőt Kovács T. a jobbra mozduló Szúcs mellett élesen a bal alsó sarokba helyzete, 1-3. 82. perc: Jobb oldali sze­gedi szügletrúgás után Agapov közelről fejelelhetett kapura. A vetődő Szúcs a gólvonalon tóiról „kaparta" vissza a labdát, ám Ádám játékvezető szabad­rúgást ftélt a szegediek ellen. A partjelző viszont határozottan mutatta, hogy gól volt, s aho­gyan ilyenkor jennie kell, el­indult a felezővonal felé. A hazai játékosok unszolására Ádám kiment segítőjéhez, s miután konzultált vele, ő is középre mutatott, tehát megad­ta a szabályos gólt, 2-3. Megfelelően előkészített pálya, és alig félezer mindenre elszánt szurkoló, no meg cson­tig ható metsző hideg várta a csapatokat a Tisza-parti stadi-­on. A tiszakécskeiek már pén­teken megérkeztek Szegedre, mert semmit sem akartak a vé­letlenre bízni. Elnökük, dr. Kisjuhász Gyula egy pillana­tig sem titkolta, két pontért jöttek, ugyanis ahhoz, hogy nyugodtan várhassák a tavaszt, elengedhetetlen a mostani győ­zelem. A szegediek edzője, Nagylaki Kálmán szintén siker­re számított, olyannyira bízott csapatában, hogy azt nyilat­kozta. csak a győzelem fo­gadható el eredményként. Az első húsz perc a vendé­gek óhajának teljesülését en­gedte sejtetem, ugyanis Vár szegiék ebben az időszakban alig-alig léptek át a vendégek térfelére. A tiszakécskeiek rA pontos, lábra „ragasztott" át­adásokkal szőtték támadásai­kat, míg hazaik hosszú indítá­sokkal próbálták futtatni egy­mást, ami csak elvétve sikerült nekik, mert a kőkeményre fa­gyott talajon a labda legtöbb­ször nem úgy engedelmeskedett a lábnak, mint egyébként. A játékrész második felében kez­dett magára találni a lelkes szegedi cSapat, ám a félidő befejezése előtti percek figyel­metlenségéért drágán fizetett. A második félidő elején nagy vehemenciával vetették magukat a küzdelembe a ha­zaiak. helyzeteik is akadtak, ám nem tudtak élni a lehető­ségekkel. Rutinosabb ellenfelük - miután gól nélkül megúszta a nagy nyomást -, élve a szegedi védők hibájából adódó al­kalmakkal, rövid fél óra alatt újabb két találattal növelte elő­nyét. A biztos vezetés tudatában a kécskeiek „ráültek" az ered­ményre, de a remekül, ám kissé Apró malőr vezette be a presztizscsatát sejtető szegedi mérkőzést, az ellenfél ugyanis az eredményjelzőhöz közelebb levő oldalon óhajtott kezdeni, ami nem tetszett a szegediek edzőjének, Domokos Mihály­nak. Végül a játékvezetők hív­ták fel a figyelmét a szabályra (amit neki is illene tudnia), mi­szerint mindig a vendég joga eldönteni, melyik térfelet vá­lasztja... Hogy mindkét csapatnak égetően szüksége van a győ­zelemre, már az első percek játékából kiviláglott. Á nagy taktikázásban a szekszárdiak kaptak előbb lábra, jól véde­keztek, a lepattanó labdákat rendre ők szerezték meg mind­két palánknál. Öt perc eltelté­vel mindinkább magukra talál­tak a vendéglátók, határozott védő- és támadójátékukkal sikerült meglepniük ellenfelü­ket. A Misik vezérelte szege­diek egyre-másra gyűjtögették pontjaikat, ezzel szemben a szétesően kosarazó szekszár­diak olykor még a ziccereket is elhibázták. Fordulás után sem változott a kép, a hazaiak tar­tották, majd növelték jeletős előnyüket. A hajrá is egyértel­műen az egységesebb sze­gedieké volt, akik a vártnál biztosabban, nagy különbség­gel nyerték a találkozót. u .J k 4 P Kosariabda MQ 1 IND 1. A mérkőzés jegyzőkönyve. Szeged TE-Szekszárdi KSC 74-50 (31-25). Női mér­kőzés. Újszegedi Sportcsarnok, 200 néző. Vezette: Pará­di,Várhalmi. SZTE: Kaszab (10), MISIK (17/3), RADNÓTY (15), H. Kiss (4), Mozgova (12). Cse­re: Mészáros A. (2), Horváth (-), Volnuhina (12), Balázsik K. (-), Csapó (2). Edző: Domokos Mihály. Szekszárd: Zerényi (2), BERKÓ (1S9), Szeliversztova (4), Badics (14), Várkonyi (7/3). Csere: Szabó (2), Nagy R. (-), Králik (2). Edző: Guóth Iván. Az eredmény alakulása: 5. p.: 4-4, 8-A 9. p.: 12-6, 14. p.: 22-14, 18. p.: 25-18, 23. p.: 35-23, 26. p.: 40-29, 30. p.: 44-35, 33. p.: 53-37, 37. p.: 63-43. GY. E. Balul sikerült a vásárhelyi férficsapat soproni kirándulása, ugyanis a vendégek majd 20 pontos vereséget szenvedtek. Az első félidő közepéig még csakcsak tartotta magát a HKK, a játékrész utolsó per­ceiben azonban elhúztak a sop­roniak. Szünet után méginkább felülkerekedtek a vendéglátók, akik végül biztos győzelmet arattak a gyengélkedő vásár­helyiek felett. A mérkőzés jegyzőkönyve: Soproni Ászok KC-HKK 89-70 (50-35). Férfimérkőzés. Sopron, 1000 néző. Vezette: Missura, Benczúr. Sopron: Molnár Cs. (&3), RAKOLCAI (13/3), Szakáll (14), Karadzsics (13), LEKA­RAUSKAS (24). Csere: Szlá­vik (2), Turcsán (7/3), Sterbenz T. (2), Tóth Z. (6), Molnár L. (-). Edző: Sterbenz László. Hódmezővásárhelyi KK: Jáhni (9), Czuprák (%3), Ko­csergin (15), Szvetnyik (8), DR. BORBÁTH (1S15). Csere: Véh (12), Gémes (2). Fidző: Valaczkay Győző, Guóth Ár­pád. Az eredmény alakulása: 7. p.: 10-5, 15. p.: 28-13,23. p.: 41-22, 25.p.: 64-40, 29. p.: 66-53, 35. p.: 73-58, 37. p.: 81-63. Egysegesebb volt az SZTE - Qyengelkedik a HKK Szeged TE-Szekszárdi KSC 74-50 (31-23) Soproni Ászok KC-HKK 89-70 (50-35) Csapata egyik legjobbja, a szegedi Radnóty (kezében a lab­dával) 15 ponttal járult hozzá a megérdemelt győzelemhez. (Fotó: Gyenes Kálmán) Szegedi öregfiúk sikere Hatodik alkalommal rendezték meg Kiskunhalason Virág István, egykori szegedi labdarúgó, (aki sokáig Kiskunhalason is edzősködött) emléktornát, amelyen az idén is részt vett a szegedi öregfiúk csapata. Nem csak részt vettek, hanem meg is nyerték a kispályás tornát a Tisza-partiak, s mivel már harmadszorra sikerült nekik ez a bravúr, véglegesen elnyerték a felajánlott vándorserleget. A szegedi öregfiúk minden ellenfelüket legyőzve kerültek az első helyre. A második helyen a kiskunhalasiak, mig a harmadikon a kecskemétiek végeztek. A győztes szegedi csapatban a következők szerepeltek: Újhelyi, Kőhalmi, Nagy L, Deák, Móricz, Gerecz, Zahar J., Sándor Z. és Váczi B.