Délmagyarország, 1993. október (83. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-04 / 231. szám

2 IllfSPPHTJ* 1993. október 4. Az NB III megyei rangadóján hazai pályán, rekordszámú kö­zönség előtt, elveszítette veretlen­ségét a Makói FC, mig a győztes HLC egy pont előnnyel a táblá­zat élére ugrott. A másik megle­petéscsapat a Szegedi Dózsa, amelynek orosházi győzelmére a legtöbb szurkoló egy fabatkát sem adott volna... Nyert a Sze­gedi VSE, mfg az újonc Szőreg pontot hullajtott hazai közönsége előtt. Makó FC-HLC 0-3 (0-2) Makó, 1400 néző. Vezette: Berger. Makó: Himer - Urbán, Leind­ler, Anda (Dégi) - Frank (Bálint), Csák, Márki, Bódi. Karsai ­Bárány, Botlik. Edző: Kolozsvári János. HLC: Kopschitz - Talmácsi, Kemenes, Lévai - Szalai (Tóth Gy.), Kiss, Barna, Bress, Szé­csényi - Kéri (Balogh), Mihálffy. Edző: Pataki Tamás. A mérkőzés egyperces gyász­szünettel kezdődött, a héten el­hunyt Urbán Rezső nevelőapjának emlékérc. 16. p.: Bódi labdáját Csák lőtte a vendégek ötösére, ám Bárány óriási helyzetben a kapusba lótt. 23. p.: Bódi kitűnő labdát tálalt Bárány elé, aki jól fedezve a labdát, kapura fordult, de fölé lőtt. 26. p.: Márki-Frank volt a labda útja, majd Frank élesen középre lőtt, a labda azonban mindenki előtt elsuhant. 33. p.: A bal oldalon menteni akaró Bódi a rátámadó csatár lábát találta el, amely a hazaadást váró Himert becsapva, Mihálffy elé perdült, aki 10 méterről az üres kapuba passzolt, 0-1. 37. p.: Szécsényi bal oldali szögletét a jó ütemben érkező Bress gyönyörű mozdulattal a jobb felső sarokba fejelte, 0-2. 43. p.: Márki dekázgatott a jobb oldali szögletzászlónál, de középre lőtt labdáját a jól érkező Bárány hat méterről mellé lőtte. 65. p.: A lesre játszó hazai védók közül Kéri egyedül törhetett kapura, de a jó ütemben kivetődő Himer bravúrral szögletre védett. 79. p.: Szalai vitte el a labdát a jobb oldalon, és remek beadását Kemenes a rossz ütemben kimoz­duló Himer fölött a hálóba fejelte, 0-3. 86. p.: Bódi 16 méteres sza­badrúgása visszajött a sorfalról, majd Leindler 17 méterről mellé lótt. A rossz idő ellenére szép számú Makón a HLC volt otthon. Makón nem mindig a labda volt a főszereplő... (Fotó: Gyenes Kálmán) közönség várta a megyei rangadót, a két, ez idáig veretlen gárda összecsapását. A hazaiak legjobb összeállításukban kezdtek, mfg a vendégeknél hiányzott a sárga lapok miatt pihenni kényszerülő Marta. A Maros-partiak huszáros ff Labdarúgó NB III. VA rohamokkal kezdtek, és rövid idő alatt több gólhelyzetet dolgoztak és hagytak ki, elsősorban Bárány révén. Azután, ahogy a futballban lenni szokott, a HLC a makói védelem hathatós közreműködé­sével vezetést szerzett, majd rövid időn belül növelte előnyét. A ha­zaiak próbálkoztak szépítéssel, de a helyzetek ezúttal is kimaradtak. A második Télidőben a Maros-parti gárda mindent egy lapra feltéve támadott, ám ezen a napon Már­kiék nem tudták bevenni Kopschitz kapuját. A kontrákkal próbálkozó Vásárhely többször teremtett me­leg helyzetet Himer kapuja előtt, majd a 79. percben bebiztosította győzelmét. A mérkőzés összképét tekintve a gyorsabban és többet futó, a párharcokat rendre megnye­rő HLC győzelme megérdemelt. Jók: senki, ill. Kopschitz, Kemenes, Szécsényi, Bress. Ifjúságiak: Makó FC-HLC 4-0 RÁCZ BÁLINT SZVSE-Kecskeméti TE 2-1 (l-l) Vasutas stadion, 400 néző. Vezette: Kokavecz. SZVSE: Tóth Z. - Nagy Sz., Hurguly, Kothencz (Süli), Kispál (Tóth L.) - Kiss P„ dr. Tóth, Pikó, Simon (Csányi) - Tóth Á., Puskás. Edző: dr. Tóth János. KTE: Fekete R. - Molnár Z., Kovács, Forgó, Dombi - Virágh, Lázár, Újfalusi, Berki - Csorba (Juhos), Hangya (Szénási). Edző: Bánhidi József. 19. perc. Újfalusi kitűnően ug­ratja ki a jobb oldalon a leshatáron tanyázó Hangyát, aki kicselezi az elébe futó hazai kapust, s meg­szerzi csapatának a vezetést, 0-1. 24. perc: Szépségdíjas góllal egyenlít az SZVSE. A kaputól mintegy 40 méterre dr. Tóthoz kerül a labda, aki kicselez min­denkit, aki útjába kerül, majd pon­tosan középre ível, s a jól érkező Tóth Á. egy szimpla formalitásnak tesz eleget, amikor a jobb sarokba bólintja a labdát, l-l. 45. perc: Csorba tör ki egyedül, de a kifutó kapus mellett a kapu mellé gurítja a labdát. 47. perc: Kispálhoz kerül a labda, mindenki beadást vár, de a szegedi 4-es nehéz szögből inkább a kapuralövést választja. És neki van igaza, mert a labda, a szintén beadásra számftó kapus kezét érintve a hálóba vágódik, 2-1. 65. perc: Hatalmas helyzet a vendégek kapuja előtt, de sem Puskás, sem pedig Tóth Á. nem tudja pár méterről a kapuba kül­deni a labdát. 72. perc: Puskás bombaszerű lövése a felső kapufáról vágódik ki, s a kipattanót Süli alig lövi mellé. 90. perc: Tóth Z. bravúros vetődéssel tisztáz a vehemensen támadó kecskeméti csatárok elől. Nagyszerű mérkőzést vívott egymással a két együttes. A kecskemétiek, akárcsak a nyitó fordulóban a Dózsa ellen, most is áz első perctől kezdve támadólag léptek fel, de a SZVSE okosan hárította próbálkozásaikat. Sőt a hazaiak is átvették a vendégek gyors iramát, így változatos, jó iramú találkozót láthatott a közönség. Mindkét oldalon sok gólszerzési lehetőség adódott, ebből azonban a küzdőfelek csak hármat tudtak értékesíteni. Végül is a találkozót az ismert nehéz­ségeik ellenére (az utóbbi három hétben három játékosuk is eltá­vozott) a vasutasok kitűnő játékot nyújtva megérdemelten nyerték. Jók: dr. Tóth, Tóth Á.. Hur­guly, illetve Újfalusi, Berki, és Hangya. Ifjúságiak: SZVSE-KTE 8-0. P. SÁNDOR JÓZSEF Orosháza-Szegedi Dózsa 1-3 (O-l) Orosháza, 400 néző. Vezette: Kiss. Orosháza: Ölei - Szűcs (Szé­kely), Sitkei, Sárosi, Kálmán ­Bulimár, Kulcsár, Steff (Saszovsz­ky), Bélteki - Lévai, Méri. Edző: Szendrei Béla. Dózsa: Kadnár - Vándor, Sahin, Márton, Horváth - Rácz (Kubát Á.), Kubát B., Telek (Gréczi), Fábián - Miklós, Dézsi. Edző: Protity Sándor. 28. perc: Dézsi húz el a bal szélen, s pontos beadását Miklós a léc alá küldi, 0-1. 63. perc: Vándor ível be sza­badrúgást, Miklós ugrik a legma­gasabbra, s fejéről védhetetlenül vágódik a hálóba a labda, 0-2. 75. perc: Márton szalad el a bal oldalon, beadására Ölei rosszul vetődik, s a jól érkező Rácz a ka­puba továbbítja a harmadik szegedi gólt, 0-3. 83. perc: Sahin buktatja a 16­oson belül a kitörő Saszovszkyt, s a megítélt 11-est a sértett biztosan értékesíti, 1-3. Mindenki azt várta, hogy az elmúlt fordulóban hazai pályán vereséget szenvedett orosháziak kiköszörülik a csorbát az eddig nyeretlen Dózsa ellen, de a pályán másként történtek a dolgok. A Dózsa nagyszerűen küzdött, oko­san, célratörően játszott, megérde­melten nyerte a találkozót. Jók: Sitkei. Bulimár, illetve Sahin, Márton és Miklós. Szőregi Rákóczi— Törökszentmiklós 0-0 Szőreg, 200 néző. Vezette: Kurucz. Szőreg: Leboniczky - Csonka, Tóth-Kása, Tuiján, Antal - Sisák, Mahler, Bucholcz, Lengyel ­Hűvüs, Mádi. Edző: Kérdő Sán­dor. Törökszentmiklós: Németh ­Molnár, Csontos, Cubra, (Balogh) Tatár - Katona (Kóródi), Lóle, Retkes, Csatári - Drágán, Bojtok. Edző: Földesi János. Mire megkezdődött a találkozó eleredt az eső is, s Így igen nehéz dolga volt a két csapatnak a csú­szós talajon. A rossz, gyenge játékot, amit különösen a szőregiek nyújtottak, nem lehet azonban csak a csúszós, felázott talaj rovására Írni. Voltak időszakok, amikor a vendégek - akik egy ponttal az utolsó helyen álltak - a csúszós talajon egész ügyesen és főleg pontosan adogattak, amíg a ha­zaiak rengeteg leadást hibáztak el, s fóleg ennek köszönhetik, hogy nem tudtak egy valamire való akciót összehozni. Helyzeteik is, amelyek adódtak az ellenfél kapuja előtt véletlenszerűek voltak, nem átgondolt akciók után születtek. Sajnos ezeket a vendégek védői ­élen a „nagyapa korú" Csontossal - rendre visszaverték, s ezzel meg­akadályozták a szőregi góllövést. Ilyen játékkal a Rákóczi a követ­kezó találkozókon sem fog sok sikert elérni... Jók: A hazaiaktól senki, ill. Csontos, Molnár és Drágán. Ifjúságiak: Szőregi Rákóczi-Törökszentmiklós 1-2 P. S. J. További eredmények Cegléd-Kiskunfélegyháza 1-3 (1-2), KSC-Gyomaendrőd 3-0 (0-0), Kalocsa-Békés 0-1 (0-0), Gyula-Mezőkovácsháza l-l (l-l) A bajnokság állása: 1. HLC 8 6 2 -18-3 14 2. KSC 8 6 1 1 21-6 13 3. Kalocsa 8 6 1 1 19-6 13 4. Kk.-félegyháza 8 5 3 -12-5 13 5. Makó FC 8 4 3 1 14-7 11 6. KTE 8 5 ­3 15-4 10 7. Gyula 8 3 2 3 8-10 8 8. SZVSE 8 2 3 3 11-12 7 9. Békés 7 2 2 3 11-11 < 10. Orosháza 8 2 2 4 10-15 6 U. Mezókovácsháza 8 2 2 4 6-16 6 12. Szóreg 8 2 1 5 11-18 5 13. Gyomaendröd 8 2 1 5 4-17 5 14. Cegléd 7 2 ­5 9-12 4 15. Dózsa 8 1 1 6 6-15 3 16. Törökszentmiklós 8 ­2 6 1-19 2 fi Dorozsma NB llhs irányt vett A labdarúgó megyei I. osztály nyolcadik fordulója kevés meg­lepetéssel szolgált. Mindössze a Mindszent hazai vereségére nem számíthattunk, ugyanis ki gon­dolt arra, hogy az újonc Csa­nádpalota-Nagylak két ponttal távozik. Talán mindössze az érdemel külön is emlftést, hogy nagy gólkülönbséggel nyert a Csongrád és a Dorozsma. Csongrád-Bordány 4-1 (3-0) Csongrád, 250 néző. Vezette: Bokor. Csongrád: Győrfi - Kolonyi (Kiri a 75. percben), Kálmán, Tóth, Keller, Bosánszky, Túri (Kádas az 55. percben). Korom, Mensur, Kiss, Óláh (Varga az 57. percben). Edző: Kálmán Róbert. Bordány: Kálmán - Szabó, Bogdán. Péter M. (Farkas a 40. percben), Péter L., Fogas, Hajdú, Monostori (Király a 68. percben). Őze, Farkas, Vadászi. Edző: Kő­műves Mihály. 4. p.: Korom szögletét Bo­sánszky 10 méterről védhetetlenül fejeli a hálóba, 1-0. 16. p.: Korszerű támadás után Túrit felvágják a 16-oson belül, a 11 -est Mensur kíméletlenül belövi, 2-0. 30. p.: Korom indítja Túrit a saját 16-osáról, Túri elfut az alapvonalig, az érkező Korom a hosszú sarokba gurít, 3-0. 65. p.: A vendégcsapat 11­eshez jut, Őze 1 l-esét Győrfi óriási bravúrral védi. 78. p.: Bosánszki lefutja a • védelmet, középre emel, Kádas 11 méterről kapásból nagy gólt lő, 4-0. 84. p.: A kapu előtti kavarodás­ból Farkas közelről a hálóba gurlt, 4-1. A végig mezónyfölényben játszó Csongrád ilyen különb­séggel is megérdemelten győzött. Jók: Győrfi, Kálmán, Tóth, Túri, Kádas, ill. Kálmán, Bogdán. Ifjúságiak: elmaradt. Szentes FC-Tisza-Új 0-0 Szentes, 200 néző. Vezette: Madácsi. Szentes: Révész - Bubori, Fehér, Bagi, Bartyik, Juhász, Jernei, Szabó Á., Mészáros (Gu­lyás a 47. percben), Hevesi (Verók a 70. percben), Verebélyi. Edző: Koncz István. Tisza-Új: Varga - Tóth J„ Tóth M., Kiss F., Kürtösi, Molnár Z., Dobó Z„ Szita S. (Szegvári a 85. percben), Jáksó, Hegyeshalmi, Ádók. Edző: Kőhalmi István. A mérkőzés előtt mindkét edző bizakodó volt, győzelmet várt. Koncz István: „Győznünk kell, mert ezt kívánják szponzoraink és szurkolóink." Kőhalmi István: „Sok a restanciánk, rengeteg pontot el­hullajtottunk, most kell megkezde­nünk a felzárkózást." A mérkőzés nem igazolta a két edző elvárását, küzdelem, kemény­ség igaz volt, de a végig szakadó esőben csak a hazaiak bánkód­hatnak a kihagyott gólhelyzetek miatt. Az tény, hogy Hegyeshalmi időnként „életveszélyes" volt, de végül is a Szentes közelebb állt a győzelemhez. Jók: Fehér, Bartyik, Juhász, ill. Kiss F„ Molnár Z., Hegyeshalmi. Ifjúságiak: Szentesi FC-Tisza-Új 3-2 Sándorfalva-Apátfalva 3-0 (1-0) Sándorfalva, 200 néző. Vezette: dr. Deák. Sándorfalva: Barna ­Mészáros, Nagy V., Patocskai, Vörös, Bitó, Virág, Stanka (Fuj­kin), Sebestyén, Nagy A., Be­senyei. Edző: Suhajda György. Apátfalva: Rakity - Pécsi, Bar­tucz. Szegedi, Varga (Kerekes), Sóki, Beke, Köteles (Rácz), Károlyi (Tóth-Kása), Balogh, Nagy. Edzó: Beke Mihály. 25. p.: Virág futott el a bal oldalon, beadásából Mészáros szerezte meg a vezető gólt, 1-0. 50. p.: Sebestyént a 16-oson belül buktatták, a megítélt büntetőt Nagy A. értékesítette, 2-0. 65. p.: A jobb oldalon elfutó Besenyei megszerezte a hazai csapat harmadik gólját, 3-0. Kiállítva: Szegedi (70. percben). Jók: Mészáros, Bitó, Sebes­tyén, ill. Rakity, Beke és Sóki. A nehéz talajú pályán a jól védő apátfalvi kapus mentette meg csapatát a nagyobb vereségtől. Ifjúságiak: Sándorfalva-Apátfalva 3-2 Mórahalom-Kistelek l-l (l-l) Mórahalom, 100 néző. Vezette: Forgó. Mórahalom: Ótott - Hevesi, Csipak, Tandari (Nógrádi), Bóka, Hargitai, Savanya, Szekeres, Hevesi T., Vajda (Csiszár), Fődi. Edző: Pénzes József. Kistelek: Mihálffy - Majoros, Domonics (dr. Bitó), Horváth, Sejben, Cziffra, Végh, Virág, Bö­röcz, Pipicz, Mészáros. Edző: dr. Bitó Tibor. 40. p.: Bal oldalról végzett el szabadrúgást Bóka, az erősen belőtt labdát Mihálffy elvétette, kezétől a gólvonalon túlra pattant a labda, 1-0. 42. p.: A hazai védők bizony­talankodtak a 16-os környékén, Horváth rácsapott a labdára, s a kifutó Ótott fölött a jobb sarokba emelt, l-l. Labdarúgó O megyei I, osztály 56. p.: Vígh T. lépett ki két védő között, s a kifutó Ótott mentett. 89. p.: Mészáros 20 méteres szabadrúgása a kapufán csattant. A végig zuhogó esőben, a csúszós talajú pályán mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de ebből csak egyet-egyet tudtak kihasz­nálni a csapatok. Összességében igazságos eredmény született. Jók: Ótott, ill. senki. Ifjúságiak: Mórahalom-Kistelek 0-1 (0-0) Kiskundorozsma-Ruzsa 6-1 (4-1) Dorozsma, 300 néző. Vezette: Knerczer. Dorozsma: Csehó - Simonics, Szabó R., Selmeczi, Ottlik S. (Goda) - Ottlik R„ Petrov, Nagy, Katona, Szabó Zs. (Szabó G.), Tóth. Ezdő: Ottlik Sándor. Rúzsa: Újhelyi - Tárkány, Szrenka, Miklós (Kovács), Pipicz (Kazi), Dávid, Varga M„ Varga S„ Völgyi, Magyar, Bajorics. Edző: Szrenka Béla. 12. p.: Nagy S. a bal oldalon el­húzott, és nagy erővel a rúzsai kapu jobb sarkába lőtte a labdát, 1-0. 15. p.: Nagy S. szögletét Ka­tona védhetetlenül bombázta a kapuba, 2-0. 24. p.: Völgyi a dorozsmai kaputól 17 méterre a felállított sorfalról kipattanó labdát érté­kesítette, 2-1. 30. p.: Szabó Zs. 25 méteres szabadrúgása a felső lécen csattant, a kipattanó labdát Katona közelről a kapu közepébe gurította, 3-1. 38. p.: Simonics labdáját Kato­na a bal sarokba fejelte, 4—1. 63. p.: Tóth elfutott a bal olda­lon, beadására Katona jókor ér­kezett, s közelről nem hibázott, 5-1. 80. p.: Katona a 11 -es pontról megszerezte ötödik, egyben csapata hatodik gólját, 6-1. A mérkőzést végig irányító hazaiak ilyen különbséggel is megérdemelten győztek. Jók: az egész hazai csapat, ill. Varga S., Völgyi. Ifjúságiak: Dorozsma—Rúzsa 1—1 « Mindszent-Csanádpalota­Nagylak 0-1 (0-0) Mindszent, 150 néző. Vezette: Rácz. Mindszent: Őze - Dóda, Elekes, Bánfi (Antal), Jancsovics, Szécsi, Sátor, Gardi, Tóth Z. (Gyugel), Kis Z. (Bullás), Répás. Edző: Jelenfi István. Csanádpalota-Nagylak: Lelik - Luczó, Gábor, Pécsi, Tóth, Bencik, Magyar, Cseh, Vfgh, Gyuris (Lakita), Varga. Edző: Magyar Tibor és Molnár László. 46. p.: A vendégek a jobb oldalon vezették támadásukat. Őze kifutott k'apujából, és mellette Varga a hálóba gurította a labdát, 0-1. A mindszenti együttes mélyen tudása alatt játszott, a vendégek ugyanakkor lelkesen küzdöttek, aminek számtalan gólhelyzet és egy gól lett az eredménye. Jók: Gardi, ill. az egész csapat. Ifjúságiak: Mindszent-Csanádpalota-Nagylak 5-0 Móravárosi Kinizsi-Zákányszék 2-1 (D-l) Horgosi út, 50 néző. Vezette: Horváth. Vizes, csúszós talajon teljesen megérdemelt Móraváros-győzelem született. A bajnokság állása: 1. Kk.-dorozsma 8 7 ­1 25-9 14 2. Sándorfalva 8 5 3 ­16-6 13 3. Móraváros 8 5 1 2 19-14 11 4. Tápé 8 5 1 2 18-13 II 5. Mórahalom 8 5 1 2 13-9 11 6. Bordány 8 4 1 3 15-15 9 7. Csongrád 8 3 2 3 17-12 8 8. Csanádpalota 8 3 2 3 10-10 8 9. Rúzsa 8 3 1 4 13-15 7 10. Tisza-Új 8 2 3 3 8-12 7 11. Szentes 8 1 4 3 12-14 6 12. Kistelek 8 1 4 3 5-7 « 13. Mártély 8 2 1 5 5-12 5 14. Mindszent 8 1 2 5 9-16 4 15. Zákányszék 8 1 2 5 12-22 4 16. Apátfalva 8 1 2 5 10-21 4 Tópé-Mórtély 2-0 (0-0) Kiállítva: Daraki (Már­tély) a 65. percben. Jók: Markó, Fazekas, Vári és Muhel, ill. C. Molnár, Tóth, Túri. Orkánszerű szélben, egyik kapunál sem alakult ki ko­molyabb helyzet. Széllel hát­ban a Tápé végig támadta a második félidőt, de nehezen bírt nyerni a jól védekező Mártély ellen. Ifjúságiak: Tápé-Mártély 2-0 Tápé, 300 néző. Vezette: dr. Deák. Tápé: Bagdi - Kaliczka, Hódi M„ Nagy, Vári,_Róka, Kószó, Móra, Fazekas, Mar­kó, Muhel. Csere: Kaliczka helyett Ruzsáli. Edző: Koz­ma Zoltán. Mártély: C. Molnár ­Sepsei, Tóth, Szrenka, Ko­vács, Daraki, Túri, Csáki, Budai, Gémes, Kandó. Csere: Gémes helyett Szűcs, Csáki helyett Papp, Túri helyett Kérdő. Edző: Antal Ferenc." Góllövők: Markó a 70. és Ruzsáli a 80 percben. Vagy a baba, vagy a labda... (Fotó: Hárs László)