Délmagyarország, 1993. október (83. évfolyam, 229-253. szám)

1993-10-11 / 237. szám

2 ni; SPORTJA 1993. október 11. fl HLC továbbra is magabiztos Megyénk NB Ill.-as csapa­tai közül a HLC nagyarányú győzelmet aratott a Szőreg ellen, az SZVSE idegenben is győzni tudott, a Dózsa pedig értékes döntetlent harcolt ki a bajnoki címre is esélyes KSC ellen. HLC-Szőreg 5-0 (3-0) Vásárhely, 1500 néző. Vezette: Balogh S. HLC: Kopschitz - Varga­Tóth (Szalai), Márta, Talmácsi, Kiss Cs. - Bama (Balogh), Ke­menes, Bress, Szécsényi - Ké­ri, Mihálffy. Edző: Pataki Ta­más. Szőreg: Leboniczky - An­tal, Luczás, Sisák, Csonka (Szvetecz) - Suhai, Bucholcz, Sankó, Lengyel - Hűvös, Mádi. Edző: Kérdő Sándor. 8. p.: Bal oldali szabadrú­gást végezhetett el Szécsényi az alapvonal közeléből. A beí­velésre Bress emelkedett ki a védők közül és közelről a kapu jobb oldalába fejelt, 1-0. 23. p.: Bress 18 méterről le­adott szabadrúgása a sorfal mellett először a bal kapufára, majd a jobbra pattant és a ki­perdülő labdát Mihálffy csu­kafejessel küldte a hálóba, 2-0. 38. p.: Megismétlődött az első gól előtti jelenet. Szinte ugyanarról a helyről, ugyan­olyan kitűnően (velte be a sza­badrúgást Szécsényi, de ezúttal Kemenes dobbantott a védők közt és magasan a mezőny fölé nőve védhetetlenül fejelt a ka­pu jobb sarkába, 3-0. 60. p.: Kemenes indította Varga-Tóthot, aki Szécsényi­vel kényszerítőzött és a vissza­kapott labdát védhetetlenül lőtte a jobb sarokba, 4-0. 66. p.: Formás HLC akció végén Kéri passzolt vissza Mihálffynak. A csatár kicse­lezte az útjába kerülő védőket és közelről a jobb sarokba lőtt, 5-0. 67. p.: Mádi felesleges sza­Az 51. percben vezetést szerzett a Dózsa: Miklós (9-es mezben) magasra felugorva fejelte a KSC kapujába a labdát. (Fotó: Nagy László) bálytalankodásáért megkapta a második sárgalapot és ez egy­ben pirosat is jelentett. Jók: Varga-Tóth, Kiss Cs., Bress, Szécsényi, Mihálffy, ill. Leboniczky. Ifjúságiak: HLC-Szőreg l-l OLASZ LÁSZLÓ _ Labdarúgó O NB III. Szegedi Dózsa-Kecskeméti SC 2-2 (0-0) Hunyadi téri stadion, 200 néző. Vezette: Dajka. Szegedi Dózsa: Kadnár ­Fábián, Sahin, Horváth Cs. ­Vándor, Rácz, Márton, Kubát B., Telek - Miklós, Dézsi (Szalai). Edző: Protity Sándor. KSC: Kosaras - Mag, Ku­rucz, Bende, Árva - Torba­vecz, Gazdag, Máté, Barna ­Kovács T., Kovács L. Edző: Bende József. 41. perc: Barna hatalmas szabadrúgását Kadnár a leve­gőben úszva csípi el. 51. perc: Dézsi ível be a jobb oldalról szögletet, s Mik­lós magasra felugorva a kapu­ba fejeli a labdát, 1-0. 62. perc: Baloldali beadás után a hazai védők egymásra várnak a felszabadítással, s a beugró Kovács Tibor közelről kiegyenlít, l-l. 67. perc: Gazdag mintegy 25 méterről lövésre szánja el magát, s a labda bombaként vágódik a felső lécre. 68. perc: Vándor kitűnő be­adását Miklós mintegy három méterről küldi a kapura, de a vendégek kapuvédője nagy bravúrral szögletre ment. 77. perc: Egy jobb oldali beadás után Gazdag a hosszú sarokba küldi a labdát, 1-2. 83. perc. Kubát B. mintegy három méterről teljesen tisztán állva a kapusba lövi a labdát. 85. perc. Kubát B. hatalmas lövést ereszt meg, de a kapus a léc fölé tenyereli a labdát. 88. perc: Jobb oldalról íve­lődik be egy szabadrúgás után a labda, s az előre húzódó Sa­hin nagyszerű fejessel kiegyen­lít, 2-2. Az első félidőben nagyon unalmas, eseménytelen játék folyt a pályán. Látszott, hogy a csapatok nagyon tartottak egy­mástól, s inkább a biztonsági játékot választották. Szünet után azonban a Dózsa azonnal támadólag lépett fel, s ennek gyorsan meglett az eredménye. Sajnos, azonban a gól után a hazaiak a védekezésre nem na­gyon fordítottak gondot, s így történhetett meg, hogy két há­rítható gólt kaptak. Szerencsé­re a csapatban volt még annyi erő és tartás, hogy kiegyenlítse hátrányát és végül megszerez­ze az egyik pontot az erős el­lenfelével szemben. A látottak alapján a döntetlen eredmény igazságosnak mondható. Jók: Miklós, Sahin és győzelem o poros tapei idegenb Nem volt valami jó napjuk az otthon játszó csapatoknak a kilencedik fordulóban. Csupán két együttes, a Mó­raváros és az Apátfalva győ­zött hazai környezetben. To­vábbra is nagyszerűen me­netel a Kiskundorozsma, de nem várt gólzáporos győzel­met aratott a Tápé is Rúzsán. Apátfalva-Zákányszék 2-0(0-0) Apátfalva, 200 néző. Vezette: Farkas Apátfalva: Rakity - Pécsi, Szegedi, Kerekes, Beke, Sóki (Bartucz), Balogh, Köteles, Károlyi (Oláh), Tóth-Kása (Nagy), Jani. Edző: Beke Mihály, Restás János. Zákányszék: Ökrös - Tóth T., Faragó, Timár, Prágai, He­gedűs, Pördi (Szabó), Kovács, Farkas, Tóth E„ Tanács. Edző: Prágai Gábor. 65. p.: Köteles a kapufát ta­lálta el, a kipattanó labdát Nagy értékesítette, 1-0. 72. p.: Károlyi kapott jó in­dítást, egyedül elment a védők mellett, a kapust kicselezve lőtte a hazaiak második gólját, 2-0. Jó iramú, küzdelmes mér­kőzésen sokat hibáztak a hazai csatárok, a játék alapján meg­érdemelten tartották otthon a két pontot. Jók: Rakity, Szegedi, Beke, illetve Timár és Hegedűs. Ifjúságiak: Apátfalva-Zá­kányszék 4-0. A 75. percben a játékvezető lefújta a mérkő­zést, mivel a vendégcsapat 6 főre fogyatkozott. Csanádpalota-Nagylak SK - Szentes FC 2-2 (l-l) Canádpalota, 300 néző. Vezette: Molnár. Csanádpalota: Lelik (Len­gyel) - Luczo, Gábor, Locskai, Tóth Z. (Bécsi), Benczik, Ma­gyar, Keresztúri, Szűcs, Cseh, Varga. Edző: Molnár László, Magyar Tibor. Szentes: Révész - Bagi, Fe­hér, Baltyik, Szabó, Gulyás, Szentpéteri, Sarkadi, Lechnei, Verők, Verebélyi. Edző: Koncz István. Mindkét félidőben a hazai csapat kezdeményezett többet, de a vendégek szívós, kemény játékkal mindkétszer tudtak egyenlíteni. Góllövők: Varga (2), illetve Gulyás, Balcsik. Jók: Gábor, Locskai, Varga, illetve Fehér, Verők, Gulyás. Ifjúságiak: Csanádpalota­Szentes 2-3. Mártély-Csongrád 0-0 Mártély, 200 néző. Vezette: Szombathelyi. Mártély: C. Molnár - Czu­czi, Sepsei, Szrenka, Szűcs, Daraki (Ambrus), Antal, Papp (Kérdő), Kiszely, Kandó, Albert. Edző: Antal Ferenc. Csongrád: Palatinusz - Ko­lonyi (Kiri), Kálmán, Kiss, Keller, Bosánszki, Túri (Ká­das), Korom. Mensur, Tóth, Oláh. Edző: Kálmán Róbert. A Mártély nyolc játékosát nélkülözte, de a veterán Antal és a fiatalok lelkes játékkal megérdemelten szereztek egy pontot az egykoron szebb na­pokat látott Csongráddal szem­bqp. Jók: az egész hazai csapat, ill. Kálmán, Bosánszki, Kiss. Ifjúságiak: Mártély-Csong­rád 1-0. Tisza-Új-Sándorfalva 0-0 Újszentiván, 400 néző. Vezette: Bánóczki. Tisza-Új: Varga - Tóth J., Tóth M., Kiss (Tanács), Kür­tösi, Bajusz, Molnár, Ádok (Cserép), Jáksó, Hegyeshalmi, Süli. Edző: Kőhalmi István. Sándorfalva: Barna - Mé­száros, Nagy (Széli), Fujzin, Vörös, Bitó, Virágh, Tóth (Stanza), Czétényi, Sebestyén, Besenyei. Edző: Suhajda György. Labdarúgó Q Megyei I. osztály Küzdelmes mérkőzésen a hazaiak még kilenc emberrel is közelebb álltak a győzelemhez. Kiállítások: Tóth J., Tóth M., ill. Fujzin. Jók: az egész hazai csapat, ill. Barna, Sebestyén, Bitó. Ifjúságiak: Tisza-Új-Sán­dorfalva 0-2 Bordány-Mindszent 0-0 Bordány, 200 néző. Vezette: Knerczel. Bordány: Kálmán - Fogas, Bogdán, Mátyás, Péter L., Monostori, Farkas (Péter M.), Kiss (Király), Hajdú, Őze, Vadászi. Edző: Kőműves Mihály. 1-2. A bajnokság állása 1. kkdorozsma 9 8 _ 1 27-10 16 2. Sándorfalva 9 5 4 ­16-6 14 3. Tápé 9 6 1 2 24-13 13 4. Móraváros 9 6 1 2 21-15 13 5. Mórahalom 9 5 1 3 14-11 11 6. Bordány 9 4 2 3 15-15 10 7. Csongrád 9 3 3 3 17-12 9 8. Csanádp. 9 3 3 3 12-12 9 9. Tisza-Új 9 2 4 3 8-12 s 10. Szentes 9 1 5 3 14-16 7 11. Rúzsa 9 3 1 5 13-21 7 12. Kistelek 9 1 4 4 6-9 6 13. Mártély 9 2 2 5 5-12 6 14. Apátfalva 9 2 2 5 12-21 6 15. Mindszent 9 1 3 5 9-16 5 16. Zákányszék 9 1 2 6 12-24 4 Telek, illetve Kovács T., Gaz­dag és Kurucz. Ifjúságiak: Dózsa-KSC 3-0 P. SÁNDOR JÓZSEF Kecskeméti TE-Makó 3-0 (1-0) Kecskemét, 400 néző. Vezette: Zábrák Kecskemét: Feke R.­Dombi (Molnár), Kovács, For­gó, Bálint, Újfalusi, Csorba (Juhos), Virág, Lázár, Berki, Hangya (Szénási). Edző: Bán­hidi József. Makó: Himer - Urbán, Dé­gi, Leindler, Csák, Botlik, Márki, Bálint (Bárány), Frank (Vágó), Bódi (Madránszki), Karsai. Edző: Kolozsvári János. 23. pere: Újfalusi a lesre játszó védők közül egyedül ug­rott ki a ladával. A kaputól 18 méterre utolsó védőként Csák buktatta. A játékvezető kiállí­totta Csákot, a szabadrúgást Berki a jobb kapufára lőtlte. 42. p.: Lázár kényszerítő­zött Berkivel, aki a visszaka­pott labdát egyből fél magasan a bal sarokba lőtte, 1-0. 53. p.: Újfalusi remek lab­dával indította Hangyát, aki élesen a jobb alsó sarokba lőtt, 2-0. 60. p.: Szöglet után ide-oda pattogott a labda a makói kapu előtt, végül Berki közelről a hálóba helyezte, 3-0. Meglepetésre a Makó kez­dett jobban és kapujához sze­gezte a KTE-t. A tűz azonban csak negyed óráig tartott és ezután a kecskemétiek fokoza­tosan átvették az irányítást, majd Csák kiállítása után már fölényben játszottak és a har­madik gólhelyzetből megsze­rezték a vezetést. A második félidőben két gyors góllal biz­tosította győzelmét a KTE, majd a Makó hármas cseréje valamit javított a vendégek já­tékán, de helyzetek ezután is inkább a makói kapu előtt adódtak. Jók: Kovács, Újfalusi, Lázár, illetve Himer, Leindler, Márki. Ifjúságiak: KTE-Makó 2^t. Gyomaendrőd-Szegedi VSE 0-2 (0-1) Gyomaendrőd, 400 néző. Vezette: Horváth. Gyomaendrőd: Szakács ­Tímár, Gonda, Balázs, Szabó ­Somogyi, Holló R. (Munká­csi), Tóth, Holló J. - Durucs­kó, Gubucz. Edző: Plástyik Já­nos. SZVSE: Demeter - Nagy, Hurguly, Kispál, Kiss - Csá­nyi. Süli, Pikó, dr. Tóth - Si­mon (Tóth), Puskás. Edző: dr. Tóth János. 30. p.: Jobbról Kispál a ka­pu elé lőtte a labdát, amely a kapus kezéből kipattant és Pus­kás 4 m-ről a hálóba lőtt, 0-1. 63. p.: Dr. Tóth elfutott a bal oldalon, beadását a berob­banó Puskás a kapuba pörgette, 0-2. Az esőben lejátszott mérkő­zésen a hazaiak a legnagyobb helyzeteket is kihagyták és ha­todik mérkőzésükön nem tud­tak gólt szerezni. A szegediek ügyesen játszottak és a kapu előtt adódó lehetőségeiket jól kihasználták. Jók: Gonda, Balázs, ill. Hurguly, dr. Tóth, Pikó, Puskás. Ifjúságiak: Gyomaend­rős-SZVSE 2-1 További eredmények Mezőkovácsháza-Kalocsa 2-1 (l-l), Kiskunfélegyháza­Gyula 2-1 (2-0), Békés-Oros­háza l-l (1-0), Törökszent­miklós-Cegléd 1-2 (1-0). A bajnokság állása 1. HLC 9 7 2 23-3 16 2. Kiskunfélegyh. 9 6 3 ­14-6 15 3. KSC 9 6 2 1 23-8 14 4. Kalocsa 9 6 1 2 20-8 1.1 5. KTE 9 6 ­3 18-4 12 6. Makó FC 9 4 3 2 14-10 II 7. SZVSE 9 3 3 3 13-12 9 8. Gyula 9 3 2 4 9-12 8 9. Mezókov. 9 3 2 4 8-17 s 10. Békés 8 2 3 3 12-12 7 11. Orosháza 9 2 3 4 11-16 7 11 Cegléd 8 3 ­5 11-13 6 13. Szóreg 9 2 1 6 11-23 5 14. Gvomaendród 9 2 1 6 4-19 S 15. Dózsa 9 1 2 6 8-17 4 16. Törökszentm. 9 ­2 7 2-21 2 Mindszent: Őze - Gavodi, Doda, Elekes, Bullás, Kiss, Jancsovics, Bánfi, Boczkó, Sátor, Répás. Edző: Jelenfi István. Jók: Bogdán, Fogas, ill. Doda, Sátor. Ifjúságiak: Bordány-Mind­szent 0-2 Ruzsa-Tápé 0-6 (0-2) Rúzsa, 300 néző. Vezette: Csuka. Rúzsa: Újhelyi - Kovács (Szűcs), Szrenka, Dávid, Mik­lós, Tárkány, Földeák (Varga M.), Varga S., Völgyi, Ma­gyar, Majoros (Papp). Edző: Szrenka Béla. Tápé: Bagdi - Kaliczka, Hódi, Nagy, Vári, Róka, Fa­zekas (Ruzsáli), Móra, Markó, Kószó, Muhel. Edző: Kozma Zoltán. A tartalékosan kiálló hazai csapat nem bírt a jól játszó vendégcsapattal. A vendégek győzelme ilyen különbséggel is megérdemelt. Jók: senki, ill. mindenki. Ifjúságiak: Ruzsa-Tápé 0-2 Kistelek-Kiskundorozsma Móraváros-Mórahalom 2-1 (2-1) Horgosi út, 250 néző. Vezette: Jakus P. Móraváros: Temesvári - Szécsi, Szilágyi, Péter E., Molnár (Török Zs.), Bába (Raskó), Hadár (Révész), Török Gy., Deák G., Tóth G., Király. Edző: !\1órahalom: O. Kovács - Hevesi. Csipak, Nógrádi, Bóka, Hargitai, Szekeres, Savanya, Vajda, Fődi, Csányi. Edző: Pénzes József. 12. p.: Deák két csel után nagy erővel laposan, a kapust is érintve lőtt a jobb sarokba, 1-0. 30. p.: Mórahalmi táma­dás után jobb oldalról be­lőtt labdát Szekeres zavar­talanul pörgetett a hálóba, 1-1. 43. p.: Szécsi kicselezte a rátámadó két védőt, majd az üresbe futó Tóth G. elé tolta a labdát, aki két lépés után 10 m-ről lőtt a hálóba, 2-1. 70. p.: Bóka a felezővo­nal tájékán teljesen érthe­tetlenül, szándékosan bele­talpalt az őt már kicselező Tóth G.-ba, melyért a kiál­lították. . Vizes, csúszós talajon az első félidőben jó mérkő­zést láthattak a nézők. A második félidőben inkább a küzdelem dominált. Gól­helyzetek így is adódtak, de már egyik csapatnak sem sikerült kihasználni. Összességében a lényege­sen több gólhelyzetet te­remtő móravárosiak telje­sen megérdemelték a győ­zelmet. Jók: Szécsi, Török Gy., ill. Szekeres, O. Kovács. Ifjúságiak: Móraváros­Mórahalom: 5-0 A móravárosi csatárok előtt sok gólhelyzet adódott. (Fotó: Hárs László)