Délmagyarország, 1993. szeptember (83. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-06 / 207. szám

2 III! SPQHTJFL 1993. szeptember 6. A/. NB III. szegedi rangadóját az újonc Szőreg együttese nyerte, a teljesen hullámvölgy­ben lévő Szegedi Dózsa ellen. A HLC nagyon biztosan, mfg a Makó egy kicsit megizzadva győzött hazai pályán. A Szegedi VSE „elszenvedte" újabb hazai pontvesztését. Szőrcgi Rákóczi-Szegedi Dózsa 3-1 (1-0) Szóreg, 600 néző. Vezette: Pákolicz. Szőreg: Leboniczki - Luczás - Antal, Tóth-Kása, Jankó, Suhai - Bucholcz, Mahler, Hűvös I. - Zsikó 1. (Lengyel), Hűvös II. Edző: Kérdő Sándor. Szegedi Dózsa: Kadnár ­Horváth, Sahin, Telek (Bóka) ­Szalai (Márton), Kubát B., Vándor, Dézsi (Korpa), Gréczi ­Miklós, Bischof. Edző: Lóczi István. 23. p.: Szabadrúgáshoz jutot­tak a hazaiak. Az alapvonal közeléből a jobb oldalról Suhai (velte az öt és feles és a 11 -es pont közé a labdát, ahol Hűvös 11. emelkedett a legmagasabbra, és élesen a bal alsó sarok felé fejelt. Kadnár csak beleütni tu­dott a labdába, az a levegőben a gólvonal mögé jutott, (gy aztán a kapus hiába „kanalazta vissza" a bőrgolyót, a játékvezető határo­zottan középkezdést (télt, 1-0. 55. p.: A 16-oson belül Antal testhez szorított kezére pattant a labda, a játékvezető pedig - nem kis meglepetésre - a 11 -es pontra mutatott! A büntetőpontra tett labda mögé Miklós állt, majd tétova mozdulatokkal futva toronymagasan a léc fölé lőtte a labdát! 75. p.: Hűvös II. egyedül tört kapura, kicselezte az utolsó emberként ót megtámadó Sahint, aki kétségbeesetten lerántotta a csatárt. A játékvezető - mivel a Dózsa középhátvédje utolsó ember volt - piros lapot mutatott­fel neki. 77. p.: Hűvös II. hosszú keresztlabdával ugratta ki Mahlert, aki a kifutó Kadnárt kicselezve a jobb alsó sarokba helyezett, 2-0. 88. p.: Gréczi jobb oldali beadását Kubát B. öt méterről a jobb alsó sarokba fejelte, 2-1. 89. p.: Hűvös II. jobbról remek labdával indftotta a másik oldalon felbukkanó Lengyelt, aki a kifutó Kadnár fölött okosan a hálóba emelt, 3-1. A 23. percben rúgott gól után a vendéglátók ügyes, gyors, kevés húzásból álló támadások­kal többször is zavarba hozták a lila-fehérek védelmét. A vendé­gek rendkívül körülményesen játszottak, a támadó harmadban elfogyott a tudományuk, cipelték a labdát, átadásaik pedig vagy késve érkeztek társaikhoz vagy elakadtak a jól záró hazai vé-. dőkön. Szünet után hatalmas lendülettel vetette magát küz­delembe a Dózsa, valósággal ka­pujához szögezte a Szőreget. Helyzetük is akadt a dó/sá­soknak, ám ezeket elpuskázták. A nagy nyomás közepette a d Szőreg beváltotta „fenyegetését" III Szőregen is elbukott a Dózsa. (Fotó: Gyenes Kálmán) kontrákra építő hazaiak egy ellentámadást követően újabb gólt szereztek, s ezzel voltakép­pen eldőlt a találkozó sorsa. Igaz, a hajrában ugyan még szépítettek a vendégek, ám az újabb hazai gól „megadta a kegyelemdöfést" a szétesően, sok hibával, elképzelés nélkül játszó Dózsának. A határo­Q Labdarúgó NB III. zottabb, lelkesebb hazaiak meg­érdemelten szerezték meg a szá-, mukra nagyon értékes két pon­tot. Jók: Luczás, Tóth-Kása, Mahler, Hűvös II., illetve Sahin. Ifjúságiak.Szóregi Rákó­czi-Szegedi Dózsa 3-3 GYÜRKI KRNŐ Makó FC-Color SE Békés 2-0(0-0) Makó, 1200 néző. Vezette: Ignácz. Makó: Himer - Urbán, Leind­ler, Anda - Frank (Madránszki), Vágó (Dégi), Csák, Bálint, Kar­sai (dr. Széli) - Bárány, Márki. Edző: Kolozsvári János. Békés: Tüskés - Ottlakán ­Nagy (Fehér), Kondacs, Lipták Gy. (Ábrahám), Cinano, Képíró, Farkas - Lenkefi, Lipták M. (Horváth). Edző: Zsíros György. 70. p.: Márki tért ölelő át­adással hozta helyzetbe Csákot, aki egy pattanás után 14 méterről, elemi erővel a jobb sarokba bombázott, 1-0. 75. p.: Az egyedül kilépő Bárányt Ottlakán utolsó em­berként lerántotta, Ignácz elő­ször csak szabadrúgást (télt, majd a partjelzőjével való kon­zultáció után felmutatta a sárga lapot... 86. p.: Cinano immár sokad­szor szabálytalankodott szán­dékosan és Ignácz ezért felmu­tatta a piros lapot. 87. p.: Csák forgolódott a békési 16-oson belül, majd 10 méterről laposan a bal sarokba lőtt, 2-0. A Maros-parti együttes nem tudta már az első játékrészben a tőle mégszokott produkciót nyújtani, mert a gyengébb já­tékerőt képviselő, kapura tel­jesen veszélytelen, békési gárda szándékos durva szabálytalansá­gok sorozatával tördelte a mérkőzés menetét. Éppen ezért nem alakult ki folyamatos játék, mindössze a két 16-os között foly a küzdelem. Sajnos, a játék­vezető végig partner volt a vendégek szabálytalanságainál, mert bár az első tíz percben kétszer is felmutatta a sárga la­pot, a továbbiakban teljesen kö­vetkezetlen volt. A második félidőben sokkal jobb lett a játék a makóiaknak köszönhetően, akik nem torolták meg az alat­tomos belépőket, megpróbáltak futballozni. Végül a 70. percben megtört a jég, addig meddő hazai rohamok Csák jóvoltából góllá értek, majd a makói közép­pályás a 86. percben végérvé­nyesen eldöntötte a két pont sorsát. Összességben véve a Ko­lozsvári legénység újabb győ­zelme teljesen megérdemelte, amit a durva vendégcsapat és az erélytelen játékvezető sem tudott megakadályozni. Jók: Csák, Bálint, Leindler, ill. senki. Ifjúságiak: Makó-Békés 2-0 RÁCZ BÁLINT SZVSE-Mezólíovácsháza 0-0 SZVSE-stadion, 300 néző. Vezette: Pintér. SZVSE: Tóth Z. - Nagy Sz., Kothencz (Pikó), Hurguly, Csányi (Gábor) - Paksi, Kraj­czár(Kispál), dr. Tóth, Süli ­Illyés, Simon. Edző: dr. Tóth János. Mezőkovácsháza: Tóth I. ­Dumitriu,Kovács, Papp (Koval­csik), Bányik, Bakai, Török A., Kindel (Kakuszi), Török M. (Iván), Szekeres - Kolozsi. Edző: Sára Ferenc. A kezdőrúgást ezúttal a Stock Bt vette meg, s képviseletében Simon Ferenc végezte el. 18. perc: Süli kap ajándék­labdát a védőktől, egészen a ka­pufáig nyomul, majd Illyés elé passzol, de a csatár pár lépésről sem tud a kapuba találni. 50. perc: Szinte minden SZVSE játékos előtt adódik helyzet a vendégek kapuja előtt kialakult kavarodás után, de egyikőjük sem tud a hálóba találni. 65. perc: Simon ugrik ki a védők között, de lövése a kivetődő kapuson akad el. 68. perc: Simon újra egyedül törhet kapura, lövése azonban most is a kapus kezébe kerül. 70. perc: dr. Tóth 18 méterről elvégzett szabadrúgása után a labda a kapufáról vágódik vissza. 78. perc: Süli kihagyja a mérkőzés talán legnagyobb helyzetét: 10 méterről, senkitől sem zavartatva a kapusba lő. 83. perc: Gábor mintegy nyolc méterről az üres kapu fölé bombáz. Amint a felsorolásból is kitűnik, az SZVSE végig tá­madta a mérkőzést. A vendégek 1 --9 - l-es felállásban játszva megszállták kapujuk előterét, s csak a védekezéssel törődtek. Sajnos a hazai csatárok nem találták meg ennek a tömör védekezésnek az ellenszerét, pedig a második félidőben nem egyszer távoli lövésekkel is próbálkoztak. Meg vagyunk győződve, hogy ha egy labda utat talál a vendégek kapujába, akkor a kovácsháziak súlyos vereséggel távoznak Szegedről. De az az egy gól nem jött össze a 90 perc alatt, így a végén a vendégek örülhettek. Jók: Süli és Paksi, illetve Tóth I. és Kovács. Ifjúságiak: SZVSE-Mezóko­vácsháza 13-0 (ennél az eredménynél a játékvezető 20 perccel hamarabb véget vetett a mérkőzésnek...) SÁNDOR JÓZSEF HLC-Törökszentmiklós 6-0 (3-0) Vásárhely, 1100 néző. Ve­zette: Zábrák. HLC: Kopschitz - Varga­Tóth, Márta, Talmácsi, Lévai ­Kiss Cs., Kemenes, Bress, Szécsényi (Tóth Gy.) - Barna, Kéri (Szalai). Edző: Pataki Tamás. Törökszentmiklós: Németh ­Molnár (Rajt), Csontos, Gál, Balogh - Csubra A., Csubra D. (Babella), Pócsik (Bojtok), Rimóczi-Mérész, Rektes. Edző: Földes János. 12. p.: A mérkőzést irányító HLC megszerezte a vezető gólját. Lábról-lábra vándorolt a labda, végül Varga-Tóth reme­kül passzolt a kapu előterébe és a berobbanó Barna a bal sarokba lőtt, 1-0. 36. p.: Kemenes eresztett meg egy jó lövést kapura, a léc alá tartó labdát Németh kapus még kiütötte, Barna azonban visszafejelte középre és Kéri három lépésről már nem hibá­zott, 2-0. 37. p.: Még fel sem ocsúdott a vendégcsapat, amikor már ismét középkezdéshez kellett vonulnia. Kemenes átadását Varga-Tóth (velte a kapu elé, Kéri fejjel továbbított és a sakk­matt védelem mellett Bress lőtt közelről a hálóba, 3-0. 73. p.: Jobboldali támadást követően Szécsényi ívelt ki­tűnően a kapu elé, Kéri pedig elegánsan a léc alá fejelt, 4-0. 80. p.: Varga-Tóth tálalt kitű­nő labdát Kemenesnek, a középpályás a kifutó kapus felett kapura Iveit és Kéri közelről az üres kapuba passzolt, 5-0. 83. p.: Varga-Tóth (veit re­mek labdát a bal oldalon feltűnő Barna felé, Barna ugrott legma­gasabb és mintaszerű gólt fejelt a tehetetlen kapus felett a hosszú sarokba, 6-0. A Bethlen gimnázium nyug­díjba vonuló Toldi-díjas tanára. Török Sándor vette át a mér­kőzés előtt a HLC ajándékát és végezte el a kezdőrúgást. A labda azonban rövidesen megpi­hent egy percre, Olasz László, az Alföldi Porcelán játékosára emlékezett a stadion. Az ünne­pélyes és megható percek után elkezdődött a mérkőzés, melyen rögtön vállalta a HLC a fősze­repet. Már az első negyedórában láthatóvá vált, hogy ezen a borongós délutánon a vendé­geknek a statiszta szerepet osztották ki. Egymásután gördültek a szebbnél szebb HLC-akciók, és nem sokat kellett várni a gólra sem. A visszafogott játék után káprá­zatos negyedórát diktált a csapat újabb három góllal és még legalább ennyi helyzet ki is maradt. így még örülhetett a vendégcsapat, hogy a gólfesz­tiválon csak ennyit kapott. Jók: a HLC egész csapat, ill. Csontos, Balogh. Ifjúságiak: HLC-Törökszent­miklós l-l OLASZ LÁSZLÓ A további eredmények: Cegléd-Kecskeméti SC 1-3 (0-1), Kalocsa-Gyomaendrőd 6-0 (3-0), Gyula-Orosháza 1-0 (0-0), Kecskeméti TE-Kis­kunfélegy háza 0-1 (0-0). A bajnokság állása: 1. Kalocsa 4 4 ­­14-2 8 2. HLC 4 3 1 ­12-2 7 3. KSC 4 3 1 ­11-3 7 4. KTF: 4 3 -1 10-1 6 5. Makó FC 4 2 2 ­6-3 6 6. Kk.rétegyháza 4 2 2 ­4-2 < 7. Szóreg 4 2 ­2 8-8 4 8. Gyula 4 2 -2 3-5 4 9. Gyömaendród 4 2 ­2 4-9 4 10. Orosháza 4 1 1 2 4-6 3 U. M.-kovácsháza 4 1 1 2 3-7 3 I2.SZVSF. 4 ­3 1 1-5 3 13. Békés 4 ­1 3 2-8 1 14. Dózsa 3 ­1 3 2-9 1 15. T.-szentmiklós 4 ­1 3 0-9 1 16. Cegléd 4 -­4 4-9 0 A megyei II. osztályú labda­rúgó-bajnokság harmadik for­dulójára lett teljes a mezóny. Most már bekapcsolódott a két felsófokú iskola csapata is a küzdelembe. Az élen elég nagy a tömörülés, hiszen I I együttes egyforma eséllyel pályázik a dobogós helyekre, meglepó. hogy az újonc Röszke milyen magabiztosan szerepel. Szegvár-UTC 1-3 (0-2) Szegvár, 300 néző. Vezette: Csuka. Szegvár: Vida - Kosztolányi, Bagi, Gémes, Határ, Hős, Holo­zsai. Szarka. Bercczki, Annus, Rajos. Edző: Szita Bálint. UTC: Tipity - Bódi. Katona, Fülöp. Kardos. Szél. Balogh, Martonosi, Herédi, Kószó, Bodor. Edző: Magas színvonalú, küzdelmes mérkőzésen az UTC kis szeren­csével vitte cl a kél bajnoki pontot. Jók: Bagi. Holozsai. Határ. ill. Bodor. Szél. Katona. Ifjúságiak: S/cgvár-UTC 1-2 Földeák-Szikáncs 2-2(1-0) Földeák, 300 nézó. Vezette: C'scndc. Földeák: Tóth L. - Nagy, Hor­váth, Szabó G„ Szabó Cs., Rácz (Kurunezi), Kordó (Bajusz), Szűcs, Kis, Tóth !.. Orosz. Edző: Tóth Imre. Szikáncs: Enyedi - Prágai, Miklós, Benkő. Borsodi 1., Borsodi II., Wolf, Bokor, Szűcs, Arany, Pap. Edző: Böresök János. 2-0-ra vczelcll a hazai csapat, mégis nagyon örülni kellett a döntetlennek. Teljes a mezőny Gólszerzők: Kiss (2), ill. Bokor és Arany. Zsomhó-Kiszombor 0-4 (0-1) Zsombó, 200 néző. Vezette: Ondok. Zsombó: Keresztúri - Ábra­hám, Kránicz, Farkas, Pesti, Rácz, Kis, Bacsó, Rudolics, Vasas, Stefkovics. Edző: Túri Ferenc. Kiszombor: Gulyás - Botlik, Uracs, Benyó, Tóth, Méhes, Her­czeg. Juhász, Kasza, Katkó, Szabó. Edző: Haklik János. Megérdemelt vendégsiker született. Ifjúságiak: Zsnmbó-Kiszombar 2-0 Tanárképzó-Csanytelek 1-4(1-2) Kisstadion, 200 néző. Vezette: Kubatovics. Tanárképző: Steigerwald — Szovics, Berta, Cs. Nagy, Bla­zovich (Cs. Tóth), Földesi, Búzás (Rácz), Gergely, Adorján, Bereg­zai. Szalma. Edző: dr. Miskolczi József. Csanytelek: Barna - Mrzják, Mészáros. Sebők, Pető (Szabó J.), Muskó, Balódi. Maszlag (Vikor), Farkas, Kovács, Szabó F. (Bartók). Edző: Dósa Rácz Pál. Már az első percben l-l volt az eredmény. A második félidőben Szalmát kiállította a játékvezető, ugyanakkor a főiskolások 11 -est is hibáztak. Összességében megérde­melten nyert a vendégcsapat. Gólszerzők: Berta, ill. Balódi, Muskó, Kovács, Szabó F. Jók: Szovics, Adorján, ill. Mrzják, Farkas, Kovács. Fábiánsebestyén-Ferenc­szállás 0-1 (0-1) Fábiánsebestyén, 200 néző. Vezette: Kalmár. Q Labdarúgó Megyei II. Fábiánsebestyén: Vadász ­István. Jámborcsik (Lőrincz). Kopornyik. Varjas, Rózsa, Határ. Szabó (Harkai), Kajtár. Oláh, Györgyi. Edző: Szabó László. Ferencszállás: Abonyi - Pipicz J„ Kun, Vörös, Botyán, Bíró (Fe­kete), Hegyesi, Kovács (Takács), Nagy, Juhász, Czérna. Edző: Varga András. 14. p.: Egy előrevágott labdát Kovűos a kaputól 12 méterre megszerzett, és a leálló hazai védők mellett biztosan lőtt a hálóba, 0-1. 75. p.: A játékvezető sípszó utáni labdaelrúgásért Rózsát kiállította. Gyenge színvonalú mérkőzésen a vendégcsapat a győzelmet jobban akarta, és ezért azt megérdemelte. Jók: Vadász, Rózsa. ill. Kun, Kovács, Hegyesi. Ifjúságiak: Fábiánsebestyén­Ferencszállás 4-2 Tömörkény-Szentesi Deco 4-1(2-1) Tömörkény. 200 néző. Vezette: Bali. Tömörkény: Sós - Pap (Tóth), Gémes (Elekes), Horváth. Kádár, Szalai, Kiri (Nagy), Rácz, Jaksa, Apró. Samu. Edző: Fehér László. Szentes: Labádi - Jani. Pap, Berezvai, Bugyi, Tóth. Szarvas, Bozóki, Nagy, Slráma. Edző: Tóth István. Góllövők: Papp L, Apró (11­esből) és Samu (2), ill. Szarvas. Kiváló játékvezetés mellett a lelkes hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a két bajnoki pontot. Jók: az egész hazai csapat, illet­ve senki. Ifjúságiak: Tömörkény-Szentesi Kinizsi l-l JATE-Röszke 0-1 (0-1) Újszeged, Kertész utca, 50 néző. Vezette: Ludvig András. JATE: Bíró - Tussinger, Gardi, Máté, Molnár, Csigér, Golyha, Vas, Semjényi, Őszi, Imre. Edző: Tóth Károly. Röszke: Szűcs - Csiszár, Horváth, Gyöngyi, Papdi, Tóth Zs., Szalma, Tanács, Oláh, Bodor, Farkas. Gólszerzó: Tanács. Jók: Tusinger, Kardi, Máté, Golyha, ill. Horváth, Tóth Zs., Tanács. Az egyébként jól bíráskodó játékvezető egyetlen hibája döntötte el a két pont sorsát. A bajnokság állása: 1. Csanytelek 2. F.-sebestyén 3. í llés 4. Kiszombor 5. UTC 6. Földeák 7. Ferencszállás 8. Tömörkény 9. Röszke 10. Szikáncs 11. Szentes 12 Szegvár 13. Tanérképzd 14. JATE 15. Algyd 16. Zsombó 15-6 6-2 8-3 5-0 6-4 12-7 7-4 7-7 6-6 3-3 10-12 4-11 1-4 0-1 2-8 1-13 r Üllés—Algyő 3-0 (O-O) Üllés, 400 néző. Vezelte: Molnár. Üllés: Merley - Arany. Bazsó. Bálint (Molnár), Batik, Szalai. Gyuris (Dobi). Kovács (Zakar). Kálmán. Szél, Grezsa. Edző: Szél János. Algyő: Horválh - Licza, Manra, Dobos, Kovács, Szívós. Lajos, Vidács, Győri, Terhes, Boldizsár. 47. p.: Szalai elfutott a jobb oldalon, két csel után okosan a befutó Grezsa elé tálalt, aki 10 méterről kilőtte a jobb felső sarkot, 1-0. 60. p.: Bálint a bal szélen tisztára játszotta magát, majd Szél elé tálalt, aki okosan egy lövőcsellel elküldte a védőt, és a kapus mellett a bal alsó sarokba gurított, 2-0. 80. p.: Szél a kaputól 50 méterre kapta a labdát, három csel után a kapust is becsapva, a hálóba gurított, 3-0. A búcsúzó Bazsónak, aki korábban edzőjük volt, az üllési labdarúgók szép játékkal próbálták meghálálni tavaszi fáradozásait. Jók: Batik. Kálmán, Szalai, Grezsa, Bazsó. Ifjúságiak: Üllés-Algyó 2-1 K