Délmagyarország, 1993. szeptember (83. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-20 / 219. szám

SPORTJA A DELMAGYARORSZAG KFT. MELLEKLETE Következik a nagy rangadó Az első szegedi gólt Gajdácsi - képünkön - a 11. percben szerezte! (Fotó: Gyenes Kálmán) Szegedi ESK-Debreceni VSC 19-31 A szélen volt sebezhető a SZESK Kényelmesen elpöfögött a „Loki MM - Ily^n még nem volt, hogy köszönésen kivid egy szót sem váltottunk Komáromi Ákossal - mondta Dobó Károly a sze­gediek mestere, miután arról faggattam, hogy mit tud a Deb­recenről. Azt azonban elárulta, hogy a mérkőzés előtt 20 per­cig másról sem beszélt Virin­csikéknek, mint arról a takti­káról, amit kidolgozott a „Lo­ki" ellen. A másik kispadnál idegesen járt-kelt Komáromi Ákos edzó. Nem is rejtette véka alá aggodalmának okát: - A felkészülésünk során nem sikerült megfelelő erőssé­get képviselő ellenfélen lemér­ni a csapat tudását. így most teljesen sötét előttem, hogy mi­re képes az együttesem. Abban bízok, hogy van egy erős kez­dősorunk, de ha azok betliz­nek, akkor kénytelen leszek az ifjúságiakat bevetni. Nem sokáig kellett izgulni a debreceniek mesterének, mert Horváth Ilona szinte sorozat­ban vette be Szamozvanova ka­puját. Tíz perc alatt öt gólt lőtt, s a válaszra egészen a 11. per­cig kellett várni, amikor a so­kadik kísérletre Gajdácsinak sikerült bepréselni a labdát a kitűnően védő Szopóczy kapu­jába. Rögtön az elején kitűnt, hogy Kirschner személyében őrzőt kapó Csapó helyére. mármint a helyzetkihasználást tekintetében, ketten is eredmé­nyesen léptek. Tehették, ugyanis a hazaiak védekezése szinte átjáróház volt. Különö­sen Kirschner középre hozatala könnyítette meg Horváth'I.­nek, a debreceni jobbszélső­nek, a góllövés lehetőségét. A biztos vezetés természetesen megnyugtatta a vendégeket, s mint ilyenkor lenni szokott minden sült nekik. A másik oldalon pedig száz százalékos helyzetben is elkezdték a X Női kézilabda NB I. hazaiak forgácsolni a kapufát, vagy megpróbálták a lehetet­lent, Szopóczy hasán lyukat üt­ni a labdával... A szegedi né­zők pedig egy darabig szinte döbbenten nézték, hogy milyen megalázó szerep jutott Virin­csikéknek. A 27. percben már 14—3!-ra vezettek a vendégek. A cívisváros gárdája pedig gyors volt, szellemesen és főleg eredményesen játszott. A második félidő elején fo­lytatódott a macska-egér harc, s egyértelművé vált, hogy a várva várt rangadó ezen a va­sárnapon elmarad. A két együt­tes közötti különbséget jól pél­dázza az is, hogy a 35. percig dobott öt szegedi gólból három büntetőből született! Amíg a vendégek minden csapatrészü­ket foglalkoztatták, addig a szegediek középütt erőltették a támadásaikat feladva ezzel a góllövés lehetőségét, hiszen a 190 centis Csapót egyszerűen nem lehetett „átlőni" Aztán kissé magára talált a SZESK. Ekkor már láthattunk hálószag­gató találatokat Bartucztól, szellemes bevetődéses gólt Kirschnertől, sót Gyimesiné is feliratkozott a gólszerzők név­sorába. Virincsik és Asztalos pedig kitűnő ítéletvégrehajtók­nak bizonyultak. Ezzel aztán legalább enyhíteni tudták a már-már megalázónak tűnő ve­reséget. Igaz, ekkor már a ven­dégek a cseréiket is bátran pá­lyára küldhették... Rangadónak ígérkezett a ta­lálkozó, végül a vendégek ré­szére közepes erősségű edző­mérkőzés lett belőle. Most is bebizonyosodott, hogy a sze­gedi együttes egyszerűen nem tudja pótolni két standard játé­kosát. A válogatottak helyére lépők nem találják szerepüket, nem értik meg, hogy mit is kell nekik csinálni az eredményes­ségért. E csúfosnak nyugodtan mondható vereség ellenére sem tarthatjuk reménytelennek a Szegedi ESK helyzetét, hiszen minden formálódó és érzékeny várveszteséget szenvedett csa­patnak türelmet és főleg időt kell adni a talpra álláshoz. Szegedi ESK-Symphonia Debreceni VSC 19-31 (3-17) Újszegedi Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Klucsó, Lekrinszki. Szegedi ESK: Szamozva­nova - Huba 2, Asztalos 3 (2), Gajdácsi 1, Bálint, Gyimesiné 1. Kirschner 2. Csere: Bá­nyainé (kapus), Virincsik 6 (5), Virág, BARTUCZ 4, Oláh. Edző: Dobó Károly. Debrecen: Szopóczy ­HORVÁTH 1. 6, JEDDI 8 (2), Katkó 3, Lajterné, Csapó 4, ZUPKÓ 5. Csere: Deák (ka­pus), Taijáni 4. Katkó 3, Borok 1, Buglyó. Edző: Komáromi Ákos. Kiállítások: 2, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 3/2. SÜLI JÓZSEF Meglehetősen izgatott csa­pat indult el Szegedről Szol­nokra. hiszen a tavaszi együt­tesből nemcsak Szabó Zoltán hiányzott, aki időközben Új­pestre igazolt, hanem Lihóczky Károly sem tartott a csapattai, ugyanis bejelentette, hogy a BVSC-be tart. Ráadásul Mol­nár Péter játékai is kétséges. Aztán a nem hivatalosan meg­erősített htrek szerint a szintén válogatott Fodor Rajmund is a távozás gondolatával foglalko­zik, őt a Fradi „bombázza" jó néhány százezer forinttal és kecsegtető szerződéssel. Mindez azonban a Szolnok elleni találkozón nem érződött. A hazaiak elég gyengén ját­szottak, rosszul céloztak és passzoltak, s még a kettős előny t sem tudták gólra vál­tani. Az igen kitűnő kapus, Scsegyerkin - akit jó néhány sztárcsapat szívesen látna - 4 méterest is hárított. A szegedi­ek remekül védekeztek, s Fo­dor Rajmund vezérletével ma­gabiztos győzelmet arattak. Potsgay Zsolt: - Ezen a ta­Szegedi bravúr A vízilabda Magyar Kupában a nyolc közé jutásért az első meccseket rendezték a hét végén. A sorsolás szeszélye már itt összehozta a Fradit és a Vasast, s kettejük párharcából a zöld-fehérek kerültek ki győztesen. A szegedi együttes Szolnokon, a szentesiek Budapesten, a Tungsramnál játszottak, míg a HVSC a BVSC-t fogadta. lálkozón egymásért játszottak a fiúk... Szolnok-Szeged SC 5-8 (1-3, 2-1, 0-2, 2-2) Szolnok, 300 néző. Vezette: Puskás, Szentgyörgyi. Szeged SC: SCSEGYER­KIN - CSAPÓ 1, Halász 1, FODOR 4, Mód 1, Török T„ Molnár T., Megyeri 1, Orosz, Király, Németh. Edző: Pozs­gay Zsolt. Gól - emberelőnyből: 6/2, ill. 7/3. Négy méteresből: 2/1, ill. 0. A szentesiek is idegenbe utaztak, méghozzá a Tungs­ramhoz. A hazaiak nagyon szép akciógólokat mutattak be. a szentesiek pedig rengeteg kihagyott emberelőnyt. Tulaj­donképpen ez döntötte el a mérkőzést, amely forró hangu­latban zajlott. Tungsram SC-Szentesi SC 7-3 (2-1,2-1, 1-0, 2-1) Hajós Alfréd Uszoda. Ve­zette: Koós, Madarasi. Szentesi SC: Podhánszky ­Tary, Melkun, Beleon, Berki, PELLEI 2, Halápi 1. Dongó L„ Ibolya, Kiss I., Kárász L., Dongó T. Edző: dr. Tóth Gyu­la, Fülöp Tibor. Gól - emberelőnyből: 2/1, ill. 8/2. A Vásárhely OB I B-s csa­pata nehéz ellenfelet fogott ki, hiszen az I. osztály egyik leg­jobb gárdájával kellett mérkőz­nie. A BVSC hírnevéhez mél­tóan játszott, s nagy különb­ségű győzelme megérdemelt. HVSC: Csányi - Vörös L. 1, dr. Cseri 1, Lakatos, Vörös I., Pánczél 1, Hajdú, Lengyel, Nagy 1, Zaka, Szedmák, Szi­lasi. Edző: ifj. Török Sándor. Gól - négyméteresből: 1/1, ill. 0/0. Az elmúlt héten az élvonalbe­li magyar labdarúgó-csapatok­nak nem csak hazai, de idegen környezetben is helyt kellett áll­niuk. Négy együttesünk, a Kis­pest-Honvéd, az FTC. a Vác FC­Samsung és az MTK az európai kupákban volt érdekelve. A szur­kolók az eddiginél jobb szerep­lést vártak csapatainktól, de saj­nos a várakozás ezúttal is csak vá­rakozás maradt. Igaz két, UEFA Kupában szereplő együttesünk, a Vác és az MTK (idegenben) győzni tudott, de akiktől a javu­lást szerettünk volna, azok ez­úttal is csalódást keltettek. A Kispest-Honvéd hazai környe­zetben, míg a Ferencváros ide­genben szenvedett vereséget, s mindkét csapat továbbjutási esé­lye szinte minimális... Marad te­hát a vigasztalódás (ha ez vi­gasz) a hazai bajnokság, ahol ép­pen ebben a fordulóban talál­kozik egymással a két vesztes. Ma 19.30 órakor (a tv is közve­títi) az Üllői úti pályán mérkőz­nek. A forduló többi találkozó­ján már született egy-két várat­lan eredmény. Ilyen elsősorban a Győr hazai veresége az eddig igen mérsékelten szereplő Pécs ellen, valamint a Vác 3-0-as si­ma kudarca az egyre jobban fel­jövő Újpest ellen. Tovább mene­tel a Debrecen, amelyet a Vasas sem tudott megállítani, valamint a Békéscsaba, amelynek im­ponáló az idegenbeli mérlege. Haladás-Békéscsaba 0-2 (0-0) Szombathely, 4500 néző. Ve­zette: Bay. Haladás: Derdák - Szekér, Jagodics, Sánta - Neudl, Kene­sei, Bognár, Tóth Gy. - Süle, Elekes, Farkas. Edző: Glázer Róbert. Békéscsaba: Udvarácz ­Mracskó, Usmajev, Szenti, Za­horán - Fodor, Csató, Árgyelán, Vancea - Váczi, Kulcsár. Edző: Pásztor József. Csere: Szenti helyett Grica­juk a 14., Süle helyett Csoboth az 52., Tóth Gy. helyett Tóth N. a 77., Fodor helyett Szarvas a 78. percben. Gólszerző: Vancea a 84., Mracskó a 90. percben. Újpest-Vác FC-Samsung 3-0 (0-0) Megyeri úti stadion, 7000 néző. Vezette: Molnár L. Újpest: Praj - Aczél - Bér­czy, Molnár, Szlezák - Tomka, Kozma, Véber, Kecskés - Hor­váth, Kovács L. Edző: Garami József. Vác FC: Koszta - Nagy ­Hanh, Kriska, Bereczki - Puglits, Molnár, Vig, Nyilas - Répási, Szedlacsek. Edző: Csank János. Csere: Horváth helyett Belvon a 22., Aczél helyett Füzesi az 52., Répási helyett Nyikos a 60., Vig helyett Simon a 71. percben. Gólszerző: Kozma a 75., Belvon a 84., Tomka a 88. percben. Debrecen-Vasas 3-1 (3-1) Debrecen, 7000 néző. Vezet­te: Bognár. Debrecen: Horváth B. - Ba­logh, Goján, Sándor Cs., Pető ­Dombi, Sándor T., Kondás, Madar - Gracsov, Medvid. Edző: Garamvölgyi Lajos. Vasas: Babócsy - Sirinbe­kov, Herceg, Juhár, Maczó ­Mónus. Szenes, Erős, Galaschek - Claude, Földes. Edző: Mé­szöly Kálmán. Csere: Kondás helyett Nagy Cs. a 6. Maczó helyett Zvara a szünetben. Földes helyett Tímár a 62., Gracsov helyett Raducu a 81. percben. Gólszerző. Szenes a 2., Go­jan a 16., Sándor T. (1 l-esből) a 22. Sándor T.a 44. percben. Csepel-Kordax-Siófok 2-2 (0-2) Csepel, 2000 néző. Vezette: Marosvári. Csepel: dr. Szieben - Ács, Tyu­kodi, Szabó - Süveges, Medgyes, Somogyi. Mikler, Szekeres - Ká­mán, Balogh. Edző: Varga István Siófok: Bíró - Olajos, Bim­bó, Meksz - Keszeg, Jenei. Var­sányi. Barna, Király - Fischer, Kirchmayer. Edző: Pusztai László. Csere: dr. Szieben helyett Hajdú a szünetben, Mikler he­lyett Jakab a 71., Barna helyett Szabadi a 76., Kirchmayer he­lyett Molnár a 82. percben. Gólszerző: Jenei az 1., Kirchmayer a 45. Somogyi az 56. és a 80. percben. Győri Rába ETO-PMSC 1-2(1-1) Győr, 7500 néző. Vezette: Pillér. Rába ETO: Végh - Lázár ­Csikós, Kuttor - Ivanics, Cser­tői, Rugovics, Ignácz, Mikóczi ­Földes, Klausz. Edző: Verebes József. Pécs: Csaban - Dienes, Zare, Braun, Bódog - Fehér, Rózsa, Csizi, Kocsis - Lengyel, Azoitei. Edző: Koller Nándor. Csere: Ivanics helyett Pintér, Mikóczi helyett Virág mindkettő szünetben, Fehér helyett To­locskó az 54., Azoitei helyett Schwarzkopf a 88. percben. Gólszerző: Azoitei a 24., Cser­tői a 34., Kocsis a 76. percben. Videoton-Waltham-MTK l-l(1-0) Székesfehérvár, 3000 néző. Vezette: Vad. Videoton: Mitring - Lórincz, László, Vadász, Salacz - Varga, Zimmermann, Czéh. Horváth L. - Takács, Horváth F. Edző: Hartyáni Gábor. MTK: Pie! - Turbék, Híres, Nagy - Talapa, Horváth Cs., Vancsa, Pölöskei, Zsivótzky ­Komódi, Hámori. Edző: Gellei Imre. Csere: Pölöskei helyett Sza­bó a 49., Zimmermann helyett Heinzczinger a 77., Komódi helyett Sztanó a 79., Horváth F. helyett Tieber a 80. percben. Gólszerző: Takács a 32., Hor­váth Cs. (1 l-esből) a 67. percben. BVSC-Sopron 0-0 Szőnyi út. 1500 néző. Ve­zette: Kurmai. BVSC: Balássi - Króner, B. Szabó, Lantai, Cseh - Urbányi, Ár­ki, Bognár, Farkas - Borgulya, Negrau. Edző: Egervári Sándor. Sopron: Milchram - Varsányi. Udvardi, Varga, Árpási - Borsos, Kovács, Nagy, Szántó - Ördög, Chiratcu. Edző: Győrfi László. Csere: B. Szabó helyett Bük­szegi. Borsos helyett Mentes, mindkettő a szünetben. Borgulya • helyett Boda, Chiratcu helyett Deák, mindkettő a 72. percben. Az NB 1. állása 1. Debreceni VSC 6 2. Békéscsabai EFC 6 3. Ferencváros 5 4. Kispest-Honvéd FC S 5. Csepel-Kordax 6 6. Vác FC-Samsunt" 6 7. Rába ETO 8. Újpesti TE 9. Siófoki Bányász 10. Videoton-Wollhom 11. F.MDSZ-SopronLC MTK 13. BVSC-Drcher 14. PMSC-Fordan 15. Vasas SC 16. Haladás VSE - 11-5 lt 1 15-4 9 - 14-4 9 1 19-6 8 1 11-12 8 1 8-9 10-9 8-7 7-8 8-8 5-9 5-9 4-12 6-15 4-12 3-9