Délmagyarország, 1993. június (83. évfolyam, 125-150. szám)

1993-06-07 / 130. szám

1993. június 7. in: SPORTJA 3 5. perc: Váczit feltartották a tizenhatos bal sarkánál, a szabadrúgást a sértett végezte el, de nyesett lövése elkerülte a bal felső sarkot. 7. perc: Röviden szabadított fel a szegedi védelem, a labdát megkaparintották a vendégek, s egy ügyes háromszögelés után Plókai 12 méterről a kapu bal oldalába helyezett, 0-1. 9. perc: Kulinics gyönyörű­en szerelt a félpályánál, majd Karacsunhoz játszott, aki Nagy A. élé tálalt. A kabai csatár nem tétovázott, s 18 méterről a későn mozduló Hajdú mellett kilőtte a jobb alsó sarkot, 0-2. 23. perc: Kiss F. 20 méteres szabadrúgását könnyedén hárította Vad. A rossz kidobás után, azonban ismét a szege­diek támadhattak: Újvári ira­modott meg, s a jó helyzetben lévő Kisshez játszott, itt vi­szont elhalt a támadás. 27. perc: Kiss F. remekül ugratta ki Bluzsint, lövését a kabai kapus csak lábbal tudta hárítani. 41. perc: Újvári húzott el a jobb oldalon, beadását Váczi nem sokkal fejelte a bai kapufa mellé. 45. perc: Egyedül próbálko­zott Kiss F., szánó kát a ven­dég védők nem v tték komo­lyan, s mire eszméltek, a labda már a bal alsó sarokban tán­colt, 1-2. 51. perc: Bluzsin remek szóló után Váczihoz játszott, a csatár lövése, azonban a felső lécről visszapattant a mezőny­be. 52. Ismét Váczi került hely­zetbe, 18 méterről lövésre szánta el magát, s a labda a jobb alsó sarokban kötött ki, 2-2. 59. perc: Az utolsó ember, Takács J. elvétett egy labdát, amivel Toderás iramodott meg, azonban 6 méterről Hajdúba lőtt. Nagy A. duplázását szin­tén védte a szegedi kapus. 67. perc: Karacsun cselezett a bal oldalon, tisztára játszotta magát a 16-oson belül, azon­ban ígéretes helyzetben csak az oldalhálót találta el. 70. perc: Karacsun ugratta ki Plókait, aki elől Hajdú csak kivetődve hárított. 77. perc: A kitörő Puskást szándékosan felrúgta Lajtos, amiért a kabai fiút a játékve­zető piros lappal jutalmazta. 90. perc: Szilágyi buktatta Bluzsint, a szegedi játékos visszarúgott, ezért ő is a kiállítás sorsára került. Támadólag lépett fel a ven­dég csapat, aminek következ­ménye két gyors gól lett. Ebben az időszakban attól lehetett tartani, hogy a szegediek meg­szégyenítő vereséget szedved­nek hazai pályán. A biztos vezetés tudatában kiengedett a Kaba, s a Szeged is elkezdett focizni, és szépített is közvet­lenül a félidő előtt. A szünet után meglepetésre védekezésre rendezkedett be a kabai együttes. Ez érthetetlen volt, hiszen az első harminc percben mutatott játékuk alap­ján nyugodtan futballozhattak volna. Nem ezt tették! Ez lett a vesztük, ugyanis a Szeged kiegyenlítet!. Ez! követően eszmélt csak a vendég együttes, de ez már késő volt, s így a Tisza-parti csapatnak sikerült Szeged SC-Kaba 2-2 (1-2) Szeged, Felső' Tisza-parti stadion, 1000 nézó'. Vezette: Dravecz (Bede, Juhos). Szeged SC: Hajdú - Csúcs, Takács J., Nagy A., Kovács T. - Újvári, Puskás, Kiss F., Bluzsin - Suslakov, Váczi. Edzó': Czibere László. Kaba: Vadon - Szilágyi, Takács B., Kulinics, Lajtos ­Nagy B., Nagy A., Horváth M. - Plókai, Karacsun, Toderás. Edző: Varga Zoltán. Csere: Kovács T. helyett Barna a szünetben, ill. Nagy B. helyett Szentmiklósi a szünteben, Toderás helyett Horváth I. a 76. percben. Gólszerző: Plókai a 7., Nagy A. a 9., Kiss F. a 45., Váczi az 52. percben. Sárga lap: Horváth M. a 32., Karacsun a 39., Barna a 49., Szilágyi a 90. percben. Kiállítva: Lajtos a 77., Bluzsin a 90. percben. Újvári próbál előnyt szerezni. Fotó: Gyenes Kálmán megtartani hazai pályán az egyik pontot... Czibere László: - Ilyen jó csapatnak - mint a kabaiak ­nagy luxus két gól előnyt adni. Energiánkból csak döntetlenre futotta. Varga Zoltán: - Vezetésünk További eredmények Nyugati csoport: Mohács ­Kaposvár 1-0 (0-0), Tatabánya - Dunaferr 0-3 (0-1), Haladás ­BKV Előre 0-1 (0-0), Za­laegerszeg - Sopron 0-2 (0-0), Dorog - ESMTK 0-0, Paks ­Szekszárd l-l (0-0), Nagyka­nizsa - Sabaria-Tipo 2-0 (0-0). Keleti csoport: Salgótarján ­Hajdúnánás 2-1 (0-0), Szarvas ­Baja 5-1 (3-1), Gödöllő - Eger 0-2 (0-1), Tiszavasvári - Kazinc­barcika 2-0 (1-0), Budafoki MTE - Bag 4-0 (1-0), DVSC ­III. ker. TVE l-l (0-0), Kiskőrös - Hatvan l-l (0-0). A bajnokság állása: A bajnokság állása: 1. Debrecen 28 14 9 5 40-17 37 2. Hatvan 28 11 11 6 28-26 33 3. Kazincb. 28 12 8 8 38-23 32 4. Tiszav.i 28 11 9 8 39-29 31 5. Kiskőrös 28 13 5 10 42-33 31 6. Kaba 28 11 9 8 35-28 31 7. Baja 28 13 4 11 36-36 30 8. Ili. ker. 28 10 9 9 38-33 29 9. Gödöllő 28 11 7 10 33-30 29 10. Szarvas 28 10 9 9 34-37 29 11. Hajdún. 28 9 9 10 24-25 27 12. Szeged 28 9 7 12 34-42 25 13. Budafok 28 8 9 11 24-34 25 14. Eger 28 9 6 13 34-39 24 15. SBTC 28 7 6 15 34-52 20 16. Bag 28 3 9 16 20-49 15 1. Haladás 28 2. Dorog 28 3. BKV 29 4. Sopron 28 5. Szekszárd 28 6. Nagyk. 28 7. Sabaria 28 8. ZTE 28 9. Dunaferr 28 10. Mohács 28 11. Paks 28 12. ESMTKt 28 13. Tatab. 28 14. Pénzügyőr 28 15. Rákóczi 28 16. Ajka 27 16 8 11 13 12 10 12 9 11 10 12 7 II 9 6 11 6 9 9 3 3 6 4 41-15 4 42-22 7 40-26 7 43-31 7 28-24 9 35-22 8 33-28 9 28-25 10 29-27 12 29-40 11 34-38 13 26-45 11 35-43 13 29-41 16 29-44 18 26-56 Totóeredmények A TOTÓ 23. játékhetén szereplő mérkőzések eredményei: és kihagyott helyzeteink alapján azt mondhatom, hogy pontot hagytunk Sze­geden. jók: Váczi, Suslakov, ill. Karacsun, Nagy A. CS. GÁT LÁSZLÓ 1. Diósgyőr-Rába ETO 0-1 2 2. Vác FC-Samsung-Ferencváros 1-3 2 3. Veszprém-Kispest 1-2 2 4. Uerdingen-1. FC Köln 0-0 X 5. VfB Stuttgart-Bremen 0-3 2 6. Bochum-Wattenscheid 3-1 1 7. Düsseldorf-Wolfsburg 1-2 2 8. Braunschweig-Duisburg 1-2 2 9. Rostock-Chemnitz 2-0 1 10. Wuppertal-Mannheim 4-3 1 11. Fiorentina-Foggia 6-2 1 12. Juventus-Lazio 4-1 1 13. Napoli-Parma l-l X Piiisziiíéfkuzés: 14. Roma-Udinese l-l X A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság 28. fordulójában a tabella első két helyezettje vívott rangadót, s azon a Szőreg magabiztosan győzte le a Csong­rádot. A dobogó alsóbb fokaira pályázó Mórahalom pedig Zákányszéken diadalmaskodott, bár a sikeres hét végét zárt Mindszent és Tisza-Új szorosan a nyomában van. Kistelek-Tisza-Új 0-1 (0-1) Kistelek, 200 néző. Vezette: Kormányos. Kistelek: Mihályfi - Zsóter (Tóth), Buknicz, Pipicz, Domo­nics, Horváth, Virág, dr. Bitó (Majoros), Koncz, Sejben, Böröcz (Víg). Edző: dr. Bitó Tibor. Tisza-Új: Varga Z. - Tóth J„ Kürtösi, Deák, Kéri, Masa, Puskás, Szita, Jáksó, Hegyeshalmi, Cserép. Edző: Kőhalmi István. A szerencsésebbik csapat nyert. A döntetlen igazságos eredmény lett volna. Jók: Pipicz (a mezőny leg­jobbja), Domonics, ill. Hegyes­halmi, Deák. Ifjúságiak: Kistelek-Tisza-Új 8-0 Fábiánsebestyén-Szentesi FC 5-3 (3-1) Fábiánsebestyén, 200 néző. Vezette: Pördi. Fábiánsebestyén: Vadász ­Rózsa, István, Jámborcsik, Bócsik, Miszlai, Határ, Magyari (Lőrincz), Marócsik (Szabó), Oláh, Györgyi. Edző: Nagy Ferenc. Szentes: Révész - Széli, Bagi, Bubori, Juhász, Jernei, Csányi (Puskás), Gulyás, Hevesi (Sipos), Verők (Szentpéteri), Vörös. Edző: Koncz István. 15. p.: Oláh betört a 16-oson belülre, ahol Bagi felvágta. A 11­es Miszlai lőtte a hálóba, 1-0. 21. p.: Jámborcsik előretört a jobb oldalon, és hatalmas lövést küldött a léc alá, 2-0. 32. p.: Egy lepattanó labdát Juhász vágott a hálóba, 2-1. 40. p.: Egy gyors jobb oldali támadás végén Oláh pontosan adta be a labdát Börcsöknek, aki azt a hálóba továbbította, 3-1. 55. p.: Györgyi 10 méterről lőtt gólt, 4-1. 70. p.: Szentpéteri 5 méterről gurított a hálóba, 4-2. 75. p.: Oláh egyedül tört a kapura, és magabiztosan értéke­sítette a helyzetet, 5-2. 85. p.: Gulyás 8 méterről szerzett gólt, 5-3. Jók: az egész csapat, ill. senki. Megérdemelten győzött ebben az arányban is a Fábiánsebestyén. Ifjúságiak: Fábiánsebestyén-Szentes 0-3 Zákányszék-Mórahalom 0-3 (0-1) Zákányszék, 300 néző. Vezette: Kubatovics (jól). Zákányszék: Ökrös - Tóth T., Faragó, Tímár, Prágai, Juhos, Szabó, Kovács, Farkas, Tóth E., Hegedűs. Edző: Búza Mihály. Mórahalom: Farkas - Bogdán, Fábián, Orosházi, Savanya, Hargi­* Labdarugó ^ Megyei I. o. tai, Markó, Hevesi, Simái, Tandari, Fődi. Edző: Gerecz Péter. A fiatal erőkből álló hazai csa­pat mezőnyben egyenrangúnak bizonyult, de ez sajnos, kevés volt a rutinosabb, jobb nevekből álló vendégegyüttes ellen. Gólszerzők: Fődi 2, Simái. Kiállítva: Tandari (53.), Prágai (65.) Jók: Ökrös, Faragó, Tóth T„ ill. Bogdán, Fábián, Simái. Ifjúságiak: Zákányszék-Mórahalom 0-1 Mindszent-Mártély 3-1 (2-0) Mindszent, 200 néző. Vezette: Köböl. Mindszent: Őze - Dóda, Tóth, Gardi, Bullás, Sátor, Bánfi, Mucsi, Bunda, Bakó, Szécsi. Edző: Kérdő Sándor. Mártély: Molnár (Meszlényi) ­Daraki, Erdei, Kovács, Sepsei, Csáki, Hortobágyi, Gémes, Kandó, dr. Szűcs, Albert. Edző: Antal Ferenc. 6. p.: Szép hazai támadás végén Mucsi lőtt a hálóba, 1-0. 41. p.: Mucsi volt ismét ered­ményes, 2-0. 50. p.: Bakó lőtt a Mártély ka­pujába, 3-0. 80. p.: Szabadrúgáshoz jutottak a vendégek, s azt Gémes érté­kesítette, 3-1. Jók: Dóda, Gardi, Mucsi, Bunda, ill. dr. Szűcs, Hortobágyi. Ifjúságiak: Mindszent-Mártély 4-1 Bordány-Móraváros 2-0 (0-0) Bordány, 300 néző. Vezette: Marczi. Bordány: Kálmán - Szabó, Fogas, Péter M. (Peták L.), Farkas I. József, Papp, Vadászi (Lippai Á.), Őze, Kádár, Hajdú, Mihállfi. Edző: Tóth János. Móraváros: Temesvári - Hor­váth, Szécsi, Péter, Török Gy., Bába, Deák, Juszuf (Nagy L.), Király, dr. Török Zs. (Bozsák), Rubán. Edző: Tóth Lajos. Mihállfi a 60. percben egyedül tört kapura, a kapust kicselezte, az üres kapuba lőtt, de Szécsi kézzel hárított, 11-es! A büntetőt Őze értékesítette, 1-0. A 75. percben Papp beadását Őze levette, össze­csomózta a védők lábát és a kapus mellett elegánsan a hálóba továbbított, 2-0. A nagy melegben lejátszott találkozón a hazaiak a helyzetek sorát hagyták kihasználatlanul. Végül igazságos eredmény szü­letett. Jók: Kálmán, Fogas, Hajdú, ill. Szécsi, Deák, Bába. Ifjúságiak: Bordány-Móraváros: 1-5 Sándorfalva-ÜUés 1-0 (0-0) Sándorfalva, 200 néző. Vezette: Tóth II. S. (jól). Sándorfalva: Gémes - Pataki, Mészáros, Huszka, Vass, Tóth (Stanka), Besenyei, Nagy A., Grezsa, Miklós, Sebestyén (Mol­nár G.). Edző: Hegedűs András. Üllés: Merlei - Kálmán, Bazsó, Miklós, Evetovics, Dobi (Farkas), Arany, Kovács, Magyar, Gyuris (Bálint), Szászi. Edző: Bazsó János. 45. p.: Tóth távoli lövése alig ment a kapu mellé. 89. p.: Besenyei a védők mögül kilépett és védhetetlen gólt lótt, 1-0. Szőreg-Csongrád 3-1 (2-0) Szőreg, 600 néző. Vezette: Sipos (kitűnően) Szőreg: Mihály - Szalai (Palotás), Tóth J„ Antal, Batik, Suhai, Szekeres (Zsikó A.), Zakar, Hűvös, Buknicz, Lengyel. Edző: Széli János. Csongrád: Palatinusz - Kolonyi (Kiri), Kálmán, Tóth, Keller, Bosánszki, Muskó, Korom, Varga (Balanyi), Kiss, Túri Palásti). Edző: Széli József. 25. p.: Batik a jobb összekötő helyén kitört a védők között és a hosszú belsőbe bombázott.„Óriási gól", 1-0. 40. p.: Suhai a jobb szélen elhúzott és a középen érkező Buknicz elé tálalt, aki a kijövő kapus buktatott. A jogos büntetőt Mihály a jobbra mozduló kapus mellett a bal felső sarokba helyezte, 2-0. 60. p.: Buknicz a középpályáról indulva három védőt kicselezve 18 m-ről a bal alsó sarkot kilőtte, 3-0. 75. p.: Keller szabadrúgásból szépített, 3-1. 80. p.: Lengyel egyéni akció után centiméterekkel lőtt fölé. 85. p.: Zsikó A. hatalmas kapáslövése jelentette az utolsó veszélyt az ellenfél kapujára. Az eredmény a vendégekre nézve hízelgő. A hazai nézők a nagyszerű napot kifogó Rákóczit tapssal köszöntötték, majd a pezsgőfürdő következett. Jók: a hazai csapatból mindenki, ill. Kiri, Keller. Ifjúságiak: Szőreg-Csongrád 2-1 Besenyei, ill. Evetovics, Kovács, Magyar. Ifjúságiak: Sándorfalva-ÜUés 7-0 Ruzsa-Tápé l-l (0-1) Rúzsa, 250 néző. Vezette: Bokor. Rúzsa: Újhelyi - Kovács (Ka­zi), Szrenka, Tárkány, Varga M., Török (Földeák), Bajusz (Papp), Varga S., Völgyi, Magyar, Bajo­rics. Edző: Újhelyi István. Tápé: Bagdi - Kószó, Hódi, Nagy, Vári, Kiss, Róka, Sándor (Juhász), Móra, Heidrich, Muhel (Ruzsáli). Edző: Kozma Zoltán. Kitűnő játékvezetés mellett igazságos pontosztozkodás történt. 27. p.: Heidrich kapásból lő a hálóba, 0-1. 70. p.: Bajorics buktatásáért 11­est ítél a játékvezető, melyet Szrenka nagy nyugalommal helyez a kapuba, 1-1. Jók: Magyar, Völgyi, Szrenka, Tárkány, ill. Móra, Kiss. Ifjúságiak: Ruzsa-Tápé 1—4 A hét közben játszották: Mártély-Üllés 0-0 Mártély, 150 néző. Vezette: Serfőző. Mártély: C. Molnár - Czuczi (Kérdő), Erdei, Sepsei, Kokovai (Meszlényi), Daraki, Csóki, dr. Szűcs, Gémes, Kandó, Túri. Edző: Antal Ferenc. Üllés: Papp Z. - Farkas, Bazsó, Miklós, Evetovics, Dobi, Bálint, Kovács, Peták (Kálmán), Gyuris, Szászi. Edző: BazsóTános. Alacsony színvonal, kihagyott hazai lehetőségek. Jók: C. Molnár, Sepsei, ill. Bazsó, Papp Z. Az ifjúságiak mérkőzése el­maradt. A bajnokság állása 5. p.: Besenyei a kapust is kicselezve mellé lőtt óriási gólhelyzetben. 25. p.: Szögletből Szászi fejelt. Gémes bravúrosan védett. Az erősen tartalékos Sándor­falva az utolsó előtti percben szerencsés szerzett góllal otthon tartotta a két pontot. Jók: Gémes, Vass, Miklós, 1. Szőreg 28 19 6 3 60-19 44 2. Mórahalom 28 14 7 7 54-31 35 3. Csongrád 28 14 7 7 43-26 35 4. Mindszent 28 12 10 6 44-25 34 5. Tisza-Új 27 12 10 S 41-25 34 6. Móraváros 27 10 12 5 39-30 32 7. Tápé 28 10 9 9 41-33 29 8. Rozsa 27 7 13 7 38-37 27 9. Mártély 28 8 9 11 37-46 25 10. Szentes 28 8 8 12 48-52 24 11. Bordány 28 10 i 12 36-43 24 12. Kistelek 27 10 4 13 29-43 ^ 13. Zákányszék 28 7 9 12 21-28 23 14. Sándorfalva 28 8 5 15 33-48 21 15. Fábiánseb JS 7 4 17 29-58 18 16. Üllés 28 5 3 20 22-61 13