Délmagyarország, 1993. május (83. évfolyam, 101-124. szám)

1993-05-10 / 107. szám

1993. május 10. Ilit SPDBTJA 3 Amikor jól cserél az edző... Suslakov góllal és gólpasszal hálálta mag a bizalmat A napokban tragikus autó­baleset következtében elhunyt Veszprémi Csabára, a Szeged SC súlyemelőjére és édesap­jára emlékezve egy perces gyászszünet előzte meg a mér­kőzés kezdetét jelző sípszót. Labdarugó NB II. 6. p.: A lesre játszó védők közül Takó ügyesen kilépett, rávezette a kapusra a labdát, ám a jó ütemben kifutó és ve­tődő Erdélyi megkaparintotta a lövést. 14. p.: Takács J. végezhetett el szögletrúgást a jobb oldalról, az egymásra váró védők között Puskás próbált közbeavatkoz­ni, ám a labdát nem érte el, így az a gólvonal előtt helyezkedő Ecker testéről vágódott az alapvonalon túlra. 17. p.: Takács Z. csakúgy mint az előbb Takó, szintén egyedül törhetett kapura, ám közelről a jó ütemben kivetődő Erdélyit találta telibe. 21. p.: Váczi unta meg társ­ai tétlenségét, 16 m-ről célozta meg a kaput, Erdélyi azonban a helyén volt, vetődve hárított. 25. p.: Az első valamire való bagi támadás meleg pil­lanatokat okozott a szegedi ka­pu előtt, végül Hajdú tette ártalmatlanná Anania labdáját. 26. p.: Jobb oldali bagi tá­madás végén a bal oldalon helyezkedő Szaszovszki fejelte középre a labdát Anania elé, akinek lövésébe Csúcs az utol­só pillanatban lépett bele. 32. p.: Gyors bagi támadás bontakozott ki középen, Ko­rolovszky kapta a labdát, ő habozás nélkül lőtt, bomba­erős labdáját a felső léc hárít­otta. 35. p.: Takó jobbról, a 16­os magasságából végezhetett el szabadrúgást, középre ívelt labdáját Takács Z. 6 m-ről fejelte a kapu fölé. 56. p.: Váczi 16 méterről le­adott nem túl erős kapáslövését Erdélyi könnyedén háította. 61. p.: Váczi szólózott a 16­osnál, már a büntetőterületen belül járt, a labdát azonban az egyik védő elpöccintette előle. Erdélyi nem tudott közbeavat­kozni (nem foghatta meg a lab­dát), így Takács Z. rácsapha­tott, de oldalra sodródva, kö­zelről, a bal oldali kapufát tal­álta telibe. 71. p.: Puskás óriási lövését Erdélyi hatalmas bravúrral, a levegőben úszva kiütötte, de mielőtt a tétovázó védők esz­mélhettek volna, Suslakov 12 méterrél a léc alá továbbította a labdát, 1-0. 76. p.: Takács J. kapu elé ívelését a védők röviden men­tették. A labdát a szemfüles Suslakov szerezte meg, mes­terien a jobb oldalon felbukka­nó Kisst hozta játékba, aki a kiinduló Erdélyi fölött tanári módon emelt a kapuba, 2-0. 79. p.: Kiss bal felső sarok­ba tartó labdáját Erdélyi látvá­nyos robinzanáddal tolta az alapvonalon túlra. 81. p.: Ottlakán a jobb oldalon, az alapvonal közelé­ben csatázott Szaszovszkival, aki földre került. A játékvezető azonnal sípolt, és az öltözőbe küldte a szegedi középhát­védet! (Kincses játékvezető: „Ott­Hálóban a második szegedi gól. (Fotó: Gyenes Kálmán) Szeged SC-Bagi FC 2-0 (0-0) Szeged, Tisza-parti stadion, 1500 néző. Vezette: Kincses (Tompos, Szabó J.). Szeged SC: Hajdú - Csúcs, Ottlakán, Takó, Ta­kács J. - Újvári, Puskás I., Kiss, Bluzsin - Váczi, Ta­kács Z. Edző: Czibere László. Bagi FC: Erdélyi - Mészáros, Ecker, Róza - Soós, Korolovszky, Tamás, Puskás R., Szamosi - Anania, Szaszovszki. Edző: Vépi Péter. Csere: Újvári helyett Barna a szünetben, Ecker helyett Tóth a 48., Soós helyett Fekete a 65., Váczi helyett Suslakov a 68. percben. Gólszerző: Suslakov a 71., Kiss a 76. percben. Sárga lap: Bluzsin a 22., Tóth az 56., Takács J. a 75. percben. Kiállítva: Ottlakán a 81. percben. lakán törlesztett, a földön fekvő játékosra szándékosan rá­lépett, ezért mutattam fel neki a piros lapot!") A szegediek nem véletlenül tartottak a sereghajtó Bagiól, ugyanis nem annyira rossz csapat, mint eredményei mű­re sikerült is nekik. így aztán, a két szegedi helyzetet leszá­mítva, a kapuk nem forogtak veszélyben, mert a hazaiak nem, vagy nehezen jutották át a pálya középső harmadán, ahol a zártan védekező bagiak már eleve meghiúsítottak tá­madásaik kibontakozását. Ahogy múltak a percek, úgy váltak mindinkább körülmé­nyessé, lassúvá a szegedi ak­ciók, a sok oldal- és hátraado­gatással mindig időt hagytak a védőknek a közbeavatkozásra. Az elsősorban védekező vendé­gek azonban nem mondtak le arról, hogy olykor ellencsapá­sokkal próbálkozzanak, ha megszerezték a labdát, táma­dásba lendültek, kontráikkal nem egyszer okoztak zűrzavart a szegedi kapu előtt. Szünet után sokáig nem vál­tozott a kép, unalmas játszado­zásnak lehettünk tanúi, míg­nem Suslakov pályára lépésé­vel élénkebbé, lendületesebbé váltak a szegediek. A csereként beállt „vendégmunkás" színt vitt a játékba, nagyszerű hely­zetfelismeréseivel döntő érde­meket szerzett abban, hogy vágül itthon maradt a nagyon fontos 2 pont. Jó: Takács J., Kiss, Suslakov, ill. Erdélyi, Ecker, Korolovszky. Czibere László: - Tudtuk, hogy nehéz mérkőzés vár ránk, s ez beigazolódott. Helyzeteink alapján, úgy érzem, megérde­meltük a győzelmet. Vépi Péter: - A játékvezető nem adott meg egy szabályos gólunkat, nem ítélt meg ja­vunkra egy nyilvánvaló 11-est, ráadásul a szegediek lerúgták két játékosunkat! GYÜRKIERNŐ További eredmények tatják. A vendégek, mint vár­ható volt, nem ugrottak neki el­lenfelüknek. Főként biztonság­ra törekedve, szoros, emberfo­gásos védekezést alkalmazva próbálták megakadályozni a szegedieket a labdaátvételben, ami az első húsz percben rend­Keleti csoport: Kiskőrös-Tisza vasvári Alkaloida SE 1-0 (0-0). III. ker. TVE-Kaba 2-0 (2-0), Gödöllői LC-Bajai FC 0-1 (0-1), Hajdunánás-Eger SE 0-1 (0-0), Salgótarján- Ka­zincbarcika l-l (0-0), DVSC­Hatvan 2-0 (0-0), Szarvas­Budafoki MTE 1-2 (l-l) A bajnokság állása: 1. Debreceni VSC 24 12 7 5 30-14 31 2. Kazincbar. 24 11 6 7 31-18 28 3. Baja 24 12 4 8 32-24 28 4. Hatvan 24 9 9 6 23-23 27 5.Kaba 24 9 8 7 26-20 26 6. Gödöllő 24 10 6 8 30-25 26 7. Tiszavasvári 24 9 7 8 32-25 25 8. Kiskőrös 24 11 3 10 35-29 25 9. III. ker. TVE 24 9 7 8 30-27 25 10. Hajdúnánás 24 8 8 8 22-22 24 11. Szarvas 24 8 8 8 21-32 24 12. Budafoki MTE 24 7 8 9 17-27 22 13. Szeged 23 8 5 10 30-33 21 14. Eger 24 7 5 12 24-31 19 15. SBTC-Salgglas 23 5 6 12 28-14 16 16. Bag 24 3 9 12 18-39 15 :Nyugati csoport: Paksi Atom-Pénzügyőr 1-0 (0-0), ESMTK-Hungaplast­Sabaria Tipo 2-1 (l-l), Do­rog-BKV Előre 2-2 (2-0), Dunaferr SE-EMDSZ-Soproni LC 0-2 (0-1), Haladás-Mo­hács 1-0 (1-0), Tatabánya­Rákóczi FC 3-0 (2-0), ZTE-Szekszárd 0-0, Nagyka­nizsa-Ajka 4—0. A bajnokság állása 1. Haladás VSE 24 14 7 3 35-13 35 2. Dorog 24 10 11 3 39-19 31 3. Szekszárd 24 11 8 5 25-19 30 4. BKV Előre 24 10 8 6 38-23 28 5.ZTE 24 10 8 6 25-18 28 6. EMDSZ-Sop. LC 24 9 8 7 36-28 26 7. Sabaria-Tipo 24 9 8 7 30-25 26 8. Nagykanizsa 24 9 6 9 28-22 24 9. Dunaferr 24 9 6 9 20-24 24 10. Paks 24 8 t 10 31-34 22 11. Tatabánya 24 6 9 9 33-37 21 11 Mohács 24 7 6 11 24-37 20 13. ESMTK-Hung. 24 8 4 12 21-39 20 14. Rákóczi FC 24 9 1 14 28-38 19 15. Pénzügyőr 24 Ss 9 10 24-35 19 16. Ajka 24 3 5 16 22-48 11 A megyei II. osztály rang­adóján csanytelek a bajnok­aspiráns Apátfalva nyert, s ezzel bebiztosította vezető he­lyét a táblázaton. Az ezüst­éremre pályázó Csanádpalo­ta-Nagylak gárdája nagyon nehezen, de győzött a NOVO-TEL otthonában. UTC-Szegvár 2-0 (2-0) Újszeged, 150 néző. Vezette: Rácz. UTC: Tipity - Bódi, Ba­logh, Magda (Dóda), Fülöp, ­Dobó, Szél, Nagy, - Horváth, Szalai, Szegvári (Soós). Edző: Burcsek József. Szegvár: Vida - Buda, Gila T., Jancsovics, Antal, Bartucz, Mészáros, Gila S., - Szarka, Holozsai, Gémes (Németh). Edző: Jelenfi István. Lendületes kezdés, a 3. percben Szalai góljával 1-0. Változatos jó mezőnyjáték, a 25. percben Horváth szerez gólt, 2-0. A második félidő elején formás hazai támadás után a kapu előtt pattog a lab­da, három kapufa után szaba­dul fel a vendégek kapuja. Kie­gyenlített játék, de újabb gól már nem esik. A hazaiak meg­érdemelten nyerték a mérkő­zést. Jók: Tipity, Szalai, Fülöp, Horváth, ill. a vendégek közül senki sem nyújtott kiemel­kedőt. Ifjúságiak: UTC-Szegvár 2-0(1-0) Csanytalekan is az fipátfalva a legjobb NOVO-TEL-Csanádpa­lota 0-1 (0-0) Szeged, Szabadság tér, 100 néző. Vezette: dr. Deák (jól). NOVO-TEL: Ábrahám ­Farkas. Edző: dr. Kürtösi László. Csanádpalota: Lengyel ­Luczó, Ludányi, Locskai, Siclovan, Gábor, Magyar, Csanytelek-flpátfalva 2-3 (1-2) Csanytelek, 400 néző. Vezette: Samu. Csanytelek: Berkes - Szabó, Mészáros, Pető, Sebők, Gémes (Muskó), Fazekas, Maszlag, Vikor, Kovács, Somodi. Edző: Dósa Rácz Pál. Apátfalva: Rakity - Pécsi, Bartucz, Szeged, Beke, Kerekes, Keresztúri, Nagy, Harkai, Komoly, Balogh, Fekete. Edző: Keresztúri Mihály. 30. p.: Védelmi hibából az apátfalviak szerezték meg Nagy révén a vezetést. 42. p.: 1 l-eshez jutottak a hazaiak, amit Vikor értékesített. 44. p.: Ismét Nagy volt eredményes, amikor nagyot hibázott a csanyteleki védelem. 48. p.: Beke ügyes gólja már behozhatatlannak tűnő előnyt jelentett a vendégeknek. 60. p.: Formás hazai támadás futott a pályán, Mészá­ros nagy lövése a kapus hóna alatt csúszott a hálóba. A mérkőzés hajrájában a csanyiák csak helyzeteket tudtam teremteni, de az egyenlítés nem sikerült, s ezzel elvesztette tavaszi veretlenségét a hazai gárda. Jók: Vikor, Berkes, ill. Pécsi, Nagy, Szegedi, Ke­resztúri. Ifjúságiak: Csanytelek-Apátfalva 1-3 Oláh, Bogár, Balogh, Kakuszi­(Pördi), Balog, Martonosi, Kószó, Gémes, Keresztes, Gonda, Lakita, Vígh, Varga (Horváth). Edző: Magyar Tibor és Molnár László. A Csanádpalota megérde­melten vitte el a két pontot. Jók: Bogár, Martonosi, ill. Siclovan és Varga. Ifjúságiak: NOVO-TEL­Csanádpalota 3-1 JATE SC-Földeák 0-1 (0-0) Újszeged, Kertész utca. 50 néző. JATE SC: Bíró - Gálik, Gardi, Csigér, Varga, Tussin­ger (Golyha), Tóth, Vass, Baranyai, Sirkó (Imre), Őszi. Edző: Tóth Károly. Földeák: Varga - Tóth, Horváth, Nagy, Almási, Sarlós, Méhes, Kiss, Orosz, Szabó, Hajnal. Edző: Tóth Imre. A rendkívül alacsony szín­vonalú mérkőzésen a szeren­csésebb csapat győzött. Gólszerző: Szabó. Zsombó-Szentes 2-4 (2-3) Zsombó, 200 néző. Vezette: Bali. Zsombó: Mihály - Kránicz, Farkas P., Farkas E., Pesti, Kiss, Rudolics, Katona, Amb­rus, Vasas, Ábrahám. Edző: Ottlik Sándor. Szentes: Labádi - Lázár, Fehér, Jani, Bugyi, Bozóki, Bakai, Stráma, Szarvas, Nagy, Papp. Edző: Tóth István. Kitűnő játékvezetés mellett igazgságos eredmény született. Ifjúságiak: Zsombó-Szentes 0-1 Szatymaz-Nagymágocs 2-0(2-0) Szatymaz, 100 néző. Vezette: Marczi. Szatmyaz: Fehér - Németh (Csepregi), Nagy, Kocsis, Zsemberi J., Szanka (Újvári), Toldi, Mészáros, Zsemberi S., Ocskó, Tóth Z. Edző: Zsemberi József. Labdarugó O megyei II. o Nagymágocs: Szilágyi ­Sebestyén, Párkány, Paczuk, Deák, Szlopoczki, Nagy, Lí­bor. Bárányi, Kovács, Köteles (Harmati). Edző: Líbor Zoltán. A szatymazi csapat egy idényre való gólhelyzetet hagyott ki. Góllövők: Toldi, Zsemberi S. Ifjúságiak: Szatymaz­Nagymágocs 11-1 Szegedi Tanárképző-Kis­zombor 2-1 (0-1) Kisstadion, 100 néző. Vezette: Hegyei. Tanárképző: Steigerwald ­Nagy, Berta, Cs. Nagy (Baj­nok), Búzás, Kedves, Belegrai, Lakatos (Földesi), Adorján, Szalma, Tóth (Gergely). Edző: Miskolczi József. Kiszombor: Gulyás - Kiss, Uracs, Dékány, Ártim, Kocz­kás (Moldován), Cseh, Juhász, Kasza, Katkó, Haklik. Edző: Az utolsó negyedórában nyerte meg a Tanárképző meccset, a nagy meleg rá­nyomta bélyegét a játékra. Gólszerzők: Belegrai, Szalma, ill. Cseh. Jók: Nagy R., Steigerwald, ill. Gulyás, Uracs. Ifjúságiak: Szeged SC ifi Il.-Kiszombor 13-0 Tömörkény-Ferencszállás 2-2 (1-2) Tömörkény, 150 néző. Vezette: Chmilovski. Tömörkény: Papp Z. ­Kiri, Laczkó A., Laczkó F., Nánási (Papp L.) Kádár, Rácz J., Jaksa, Apró, Samu, Dénes (Rácz Cs.). Jók: Papp Z., Nánási. Jó játékvezetés mellett, sportszerű mérkőzést láthattak a nézők. Góllövők: Rácz J., Papp L. A bajnokság állása: 1. Apátfalva 24 17 4 3 63-24 38 2. Csanádp.-Nagyl. 24 14 7 3 43-20 35 3. Csanytelek 24 13 6 5 59-30 32 4. Szentes 24 12 8 4 52-28 32 5. URC 24 11 10 3 41-20 32 6. Földeák 24 11 5 8 38-35 27 7. Kiszombor 24 10 6 8 34-29 26 8. Ferencszátiás 24 8 9 7 45-41 25 9. Tanárképző 24 7 7 10 31-44 21 10. Zsombó 24 8 4 12 35-46 20 11. JATE 24 6 7 11 33-46 19 12. Tömörkény 24 5 8 11 34-53 18 13. Szegvár 24 5 7 12 35-19 17 14. Nagymágocs 24 6 3 15 42-66 15 15. NOVO-TEL 24 6 3 15 24-18 15 16 Szatymaz 24 5 2 17 24-54 12