Délmagyarország, 1993. április (83. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-19 / 90. szám

2. inra SPORTJA 1993. április 19. Nem szerepeltek megyénk NB lll-as csapatai rosszul a 21. for­dulóban. Ketten, a Szegedi Dózsa és a Makó győztek, mig a töb­biek döntetlenre mérkőztek. Igen értékes a SZVSE idegenben szer­zett egy pontja, de éppen ilyen a Dózsa fölényes győzelme is, amelyet igen jó játék után vívott ki. HLC-Nagyszénás 2-2 (0-0). Vásárhely, 600 néző. Vezette: Hermán. HLCt Kopschitz - Hurguly ­Földvári, Lévai, Kiss, Kemenes, Talmácsi, Bress, Botlik, Maczkó (Tóth Cs.), Kéri. Edző: Protity Sándor. Nagyszénás: Bordás - Gémcsi, Sebestyén (Csicscly), Deák. Drá­gán. Hóbel, Hegedűs, Molnár, /.ábrák. Fekete, Basiu. Edző: Bátyi Béla. 36. p.: Fekete vezette az első félidő legveszélyesebb nagyszénási támadását, de a visszafutó Kiss mentett. 39. p.: Nagyszénási kapu előte­rébe pattogott a labda, de a gól­helyzetben lévő Kéri elől Gyimesi szögletre mentett. 56. p.: Kiss átadásával Botlik verekedte át magát a védőkön, de 10 méterről leadott lövését a kapu­fa mentette. 60. p.: Nagyszénási kirúgás után megszerzett labdával Kéri szemfiilcsségc után zörgött a ven­dégek hálója (1-0). 64. p.: Botlik (veit kapura, a bal oldali oldalvonal mellől a veszé­lyesen kapura tartó labdát Bordás csak kiütni tudta. Kéri rácsapott, és az idényben hetedik gólját lőve nö­velte a HLC előnyét (2-0). 68. p.: Földvári buktatta a ka­pura törő Molnárt a 16-oson belül. A megítélt büntetőt a sértett biz­tosan értékesttelte (2-1). 75. p.: Kemenes átadását Kéri fél fordulattal kapásból a jobb kapufára lőtte. 85. p.: Deák indult meg a félpá­lyáról. senki nem állta útját, és 14 méterről laposan kilőtte a bal alsó sarkot (2-2). Úgy indult a mérkőzés, hogy ezúttal lehengerli a HLC a községi csapatot. Ahogy telt az idő, a hen­gerlésből már egy kicsi gólnak is örülni tudtak volna a nézők. Ezt az örömöt Kéri hozta meg, majd is­mételt, de ez is kevés volt a lelke­sen játszó községi együttesnek, amely öt támadásból két gólt szerezve a bajnokság során három pontot rabolt a vásárhelyi gárdától. Növelte ezzel bentmaradási esé­lyüket és csökkentette a HLC ezüstérmes reményét. Jók: Kiss. Kéri, áll. Bordás, Deák, Fekete. Megyénk csapatainak mérlege: Két győzelem, három döntetlen Ifjúságiak: HLC-Nagyszénás 9-0. OLASZ LÁSZLÓ Szegedi Dózsa-Dabas 4-1 (2-0). Hunyadi téri stadion. 300 néző. Vezette: Zábrák. Szegedi Dózsa: Szulyovszky ­Kubát B., Bóka, Telek (Bugyinsz­ky) - Rácz, Gill. Vándor, Márton ­Bischof, Korpa - Miklós. Edző: Lóczi István. Dabas: Erdős - Iszák. Dabasi, Jarábik (Pacsirta), Podoba (Újvári) - Tóth, Bánkuti (Krász), Nagy, Márton - Dvorszki, Varga: Edző: Miljánovics László. 14. perc: A harmadik hazai szöglet után Korpa fejesgóllal megszerzi a vezetést, 1-0. 22. perc: Miklós a lesre játszó dabasi védők között kiugrik, de pár lépésről a kapus kezébe lő. 26. perc: Telek húz el a bal szélen, pontos beadását Miklós kö­zelről a kapusba rúgja, s az onnan kipattanót Bischof az üres kapu fölé vágja. 30. perc: Bóka beadását a ka­pus kiejti, s Telek közelről a háló­ba pofozza a labdát, 2-0. 48. perc: Korpa az alapvonalról visszagurít, de Vándor öt méterről az üres kapu fölé lő. 52. perc: Korpa jó labdájával Bischof ugrik ki, de a kapusba lő. 54. perc: Ezúttal Korpa húz a kapura egyedül, de ő is a kifutó ka­pust találja el. 58. perc: Márton nagyszerű átadását Miklós okosan emeli a kapuba, 3-0. •65. perc: Bischof egy csellel saját magának állítja meg lövésre a játékszert, de a hátulról jövő Miklós ellövi előle a labdát, ami a hálóban köt ki, 4-0. 88. perc: A könnyelműsködő és a hármas sípszót váró Dózsa védők között Dvorszki megszerzi a becsületgólt, 4-1. 90. perc: 1 l-eshez jutnak a vendégek, de Dvorszki büntetőjét Szulyovszky nagy bravúrral kivé­di. Jó iramú, változatos mérkőzé­sen a Dózsa gólkülönbséget is ja­víthatott volna, ha csatárai nem szórakozzák el a legnagyobb lehe­tőségeket is. A hazaiak dicséretére legyen mondva, végig technikás, látványos akciódús labdarúgást mutattak be. A Dózsa játékosok sokat mozogtak, szép helycserés kombinációkkal nem egy esetben Nagy S. (Dorozsma) a kővé változott ceglédi csatárok elől ment. (Fotó: Hárs László) 3b r Labdarúgó O NB III. sakk-matt helyzetbe hozták a ven­dégek védelmét. Jók: Korpa. Miklós, Vándor, Telek, Bóka, illetve Erdős, Nagy, Dvorszki. Ifjúságiak: Dózsa-Dabas 3-1. SÁNDOR JÓZSEF Dorozsma-Ceglédi Honvéd 0-0. Dorozsma, 400 néz. Vezette: Varsányi Dorozsma: Csehó - Gábor, Szabó T., Tóth - Kolhencz, Far­kas, Magyar, Nagy, - Katona. Sza­bó Zs., Mihálffy. Edző: Csehó Tibor. Cegléd: Boda - Orosz (Sza­niszló). Török (Farkas), Jankovics - Szabó, Vágó, Bató, Szilveszter ­Báder, Korpácsi, Karkusz (Koz­ma). Edző: Rákos János. Hiába verte két héttel ezelótt a HLC-t a Dorozsma, úgy látszik Kurucz István edző idegeit annyira megviselte a Nagyszénás elleni Fiaskó, hogy a mérkőzés után beje­lentette lemondását... A tüzet Csehó Tibor majdnem bravúrosnak is mondható beugrása oltotta. A bravúr, persze igazán akkor lett volna bravúr, ha a kapus-edző rögtön győzelemre segíti csapatát, de ez életveszélyes góllövö csatár nélkül egyelóre nem sikerült. Helyzetek hiányára pedig most nem panaszkodhatott a dorozsmai gárda. Már az első félidőben Mihálffy döngette meg a fölső léc hal oldali részét, a ki­pattanót Katona helyezte a jobb kapufa alsó fertályára, majd az on­nan is kivágódó labdát Nagy S. lőtte kapura, de Boda jó érzékkel hárított. Nem sokkal az eset után Szabó Zs. fordult kapura, de óriási helyzetben 14 méterről mellédur­rantott. A második félidő nagy ré­sze az elsőhöz hasonlóan ugyan­csak dorozsmai mezőnyfölénnyel telt. Az 55. percben ellenben a kontrákra épttó ceglédiek hatalmas helyzetet hagytak ki. Szilveszter sarkalását Kozma 8 méterről, sen­kitől sem zavartatva csavarta el külsővel a jobb sarok mellé. A 60. percben hasonló ziccer maradt ki ­immár a ceglédi kapu előtt. Ma­gyar beadását Katona 10 méterről lőtte mellé. Három perccel később Báder kevergetett a szegediek 16­osán belül, lövése a kapuson túl­jutva, a gólvonalon álló Tóth fejé­ről vágódott ki. A mérkőzés vége előtt két perccel Nagy S. futott el a bal oldalon, élesen középre lőtt, de Mihálffy közeli bombáját blokkol­ta az egyik ceglédi védó. Ezen a meccsen a dorozsmaiak akarásával nem volt baj. Végig többet birto­kolták a labdát, s több helyzetet dolgoztak ki kontrákra építő ellen­felüknél. Helyzeteik alapján - egy kis szerencsével - akár két ponttal is gazdagabbak lehettek volna... Jók: Szabó T., Mihálffy, illetve Szabó, Bató. Ifjúságiak: Dorozsma-Cegléd 0-0. PIGNICZKI JÓZSEF Mezőkovácsháza-Szegedi VSE l-l (l-l). Mezőkovácsháza, 600 néző. Vezette: Tumo. Mezőkovácsháza: Tóth ­Pakai, Kovács, Dumitriu, Radu, Kovalcsik, Papp, Schmidt, Flo­rescu - Török, Kolozsi. Edző: Sári Ferenc. SZVSE Demeter - Kispál, Kun, Csányi, Paksi - Kiss B„ Pi­kó, Kiss P„ dr. Tóth - Simon, Pus­kás. Edző: dr. Tóth János. 35. p.: Simon lapos lövést eresztett meg Tóth kapujára, a lab­da elsuhant volna az 5-ös irányában, de az üresen maradt Puskás 4 méterről a kapuba helyezett, 0-1. 42. p.: Szabadrúgás után Kolo­zsi ívelt középre és Kovalcsik 5 méterről fejelt a hosszú sarokba, l-l. Nagyon jó iramú mérkőzésen a hazaiak győzelmét megakadá­lyozta a döntetlenre játszó szegedi csapat, amelynek kapusa, Demeter kiváló teljesítményt nyújtott. A vendégek Fortuna istenasszony kegyeit is kiérdemelték ezen a mérkőzésen. Jók: Kovács, Schmidt, Török, í 11. Demeter (a mezőny legjobbja), Kispál, Pikó, Simon. Ifjúságiak: Mezókovácshá­za-SZVSE 1-2. Makói FC-Gyomaendrőd 1-0 (0-0) Makó, 1200 néző. Vezette: Berger. Makó: Hfmer - Varga-Tóth, Leindler, Anda - Csák, Vágó, Bódi (Dégi), Márki (Szabó N.), Karsai ­Bárány (Letu), Frank. Edző: Kolozsvári János. Gyomaendrőd: Szakács ­Kéki, Gonda. Gubucz - Janis (Tóth), Gugyela, Somogyi, Lénárt, Durucskó - Stef, Demjén. Edző: Plástyik János. A mérkózés egy perces gyász­szünettel kezdődött az egykori ma­kói futballistára, Badó Lászlóra emlékezve. 7. p.: Márki szögletét Csák 8 méterről a keresztlécre bólintotta. 22. p.: Egy vendég ellentáma­dás után Lénárt lövését Himer könnyedén védte. 35. p.: Karsai lövését Szakács csak kiütni tudta, ám Márki 8 mé­terről a jobb fölső sarok mellé helyezett. 69. p.: Letu küzdött a labdáért a 16-oson belül, amikor hátulról elkaszálták s a jogos 11 -est Csák a jobb alsó sarokba lőtte, 1-0. 81. p.: Frank remek labdával ugratta ki Karsait. aki lövés helyett keresztbe adott, ám Csák már nem érte el a középre játszott labdát. Aki kilátogatott erre a mérkó­zésre, az bizony közelről láthatta, milyen keserves is tud lenni egy kötelező győzelem. Mert a jól sze­replő Makói FC és a hátsó régióba tartozó Gyomaendrőd mérkőzése bizony ez volt. A hazaiak már az elsó perctől fogva beszorították a vendégcsapatot, akik más lehe­tőség nem lévén, kontraakciókkal próbálkoztak - kevés sikerrel. A makói játékosokon látszott az aka­rás, ám a betömöriilő vendégvédók az utolsó pillanatban mindig jókor érkeztek. A Bárány helyére beállt Letu azonban szint vitt a szürke játékba, látványos megoldásai nem egyszer késztették tapsra a szép számú publikumot. Á mérkőzés összképét tekintve a hazaiak győzelme akkor is megérdemelt, ha a megszokottnál gyengébb játékkal, vért izzadva szerezték meg azt. Jók: Letu, Frank, ill. senki. Ifjúságiak: Makó-Gyomaend­ród 4-0. RÁCZ BÁLINT További eredmények: KTE-KSC 0-1 (0-0), Oroshá­za-Miske 3-0 (3-0), Tiszakécs­ke-Gyula 1-0 (0-0). A bajnokság állása: 1. Tiszakécske 21 17 2 2 49-18 36 2. KSC 21 12 3 í 28-17 27 3. HLC 21 11 4 6 33-21 26 4. Orosháza 21 11 4 6 29-20 26 5. Mezőkov. 21 11 4 6 36-29 26 6. Makó* 21 9 7 5 32-2 5 23 7. SZVSE 21 9 4 8 32-24 22 8. Dózsa 21 8 6 7 29-24 22 9.KTE 21 8 5 8 27-26 21 10. Miske 21 7 7 7 30-30 21 11. Gyula 21 8 310 19-26 19 12. Gyomaend. 21 4 8 9 22-28 16 13. Cegléd 21 4 7 10 21-32 15 14. Dabas 21 4 413 25-31 12 15. Nagyszénás 21 3 513 18-50 11 16. Dorozsma 21 3 513 16-48 11 'Makótól két büntetőpont levonva Fábiáiisebestyéni táltosok A ntegyei I. osztályú lab­darúgó bajnokság 21. for­dulójában csak hét mérkő­zést játszottak, ugyanis egy elmaradt. Az első öt helyen nincs változás, azonban meg­lepetés a sereghajtó fábiánse­bestyéni együttes idegenbeli győzelme. Ruzsa-Sándorfalva 2-1 (l-l). Rúzsa, 250 néző. Vezette: Rácz. Rúzsa: Újhelyi - Varga M., Szrenka, Tárkány, Földeák, Magyar, Bajusz, Völgyi (Ma­joros), Török (Rab), Varga S., Bajorics (Papp). Edző: Kazi László, Temesvári Imre. Sándorfalva: Gémes - Pa­taki, Mészáros, Huszka (Feren­czi), Patocskai, Tóth, Nagy (Stanka), Molnár, Grezsa, Széli (Virágh), Kiss. Edző: He­gedűs András. 15. p.: Szöglet utáni kavaro­dásból Tóth megszerzi a vendégek vezetését, 0— I. 24. p.: Szrenka szabadrú­gása utáni kavarodásból Varga S. kapásból lő a hálóba, l-l. 70. p.: Magyar szögletrúgá­sa után Bajusz a védők közül kibújva a sarokba fejelte a lab­dát, 2-1. Kitűnő játékvezetés mellett, küzdelmes mérkőzésen győzött a második félidei jobb és lelke­ísebben futballozó hazai csa­pat. — Jók: senki, ill. Gémes, Kiss, Patocskai. Ifjúságiak: Ruzsa-Sándor­falva 0-2 Zákányszék-Fábiánsebes­tyén 1-2 (0-1). Zákányszék, 250 néző. Ve­zette: Bodó. Zákányszék: Ökrös - Ko­vács, Faragó, Prágai - Tóth T., Tóth E. (Hegedús), Szabó J., Fodor, Tímár - Farkas, Juhos. Edző: Búza Mihály. Fábiánsebestyén: Vadász ­Rózsa, Határ, Markócsi - Sza­bó I. (Csikós), Magyari, Lő­rincz, Bócsik - Györgyi, Misz­lai. Oláh. Edző: Nagy Ferenc. 4. p.: A hazai kapu előtti ka­varodás után Oláh közelről ta­lált a hálóba, 0-1. 65. p.: A 16-os jobb oldali sarkánál Prágaival szemben szabálytalankodtak a vendég­védők. A megítélt szabadrú­gást a két perccel előtte beállt Hegedűs a bal felső sarokba lótte, 1-1. 75. p.: A vendégek előrevá­gott labdáját Kovács elvétette és Oláh a tehetetlen Ökrös fe­lett a hálóba emelt, 1-2. Az idény leggyengébb játékát pro­dukáló hazaiak ellen szeren­csével, de megérdemelten győ­zött a lelkesen játszó vendég­csapat. Jók: senki, ilt. az egész ven­dégcsapat. Kiállítva: Oláh (a 2. sárga­lap után). Ifjúságiak: Zákányszék-Fá­biánsebestyén 0-0. Csongrád-Bordány 1-0 (0-0). Csongrád, 600 néző. Ve­zette: Farkas. Csongrád: Palatinusz ­Kiri, Kálmán, Tóth, Keller, Bosánszki, Muskó, Korom, Túri (Karai), Kiss, Varga. Edző: Széli József. Bordány: Kálmán, Szabó, Farkas, Péter M., Pipicz, Fo­gas, Hajdú, Péter L., Papp, Őze, Vadászi. Edző: Tóth Já­nos. Jó és lelkes játékkal na­gyobb gólkülönbséggel győz­hetett volna a Csongrád. Góllövó: Korom Jók: Tóth (a mezőny leg­jobbja), Korom, Keller, Kál­mán, ill. Kálmán G., Péter M„ Pipicz. Nóraváros-Nindszent 1-1 (0-0) Horgosi út, 300 néző. Vezette: Kormányos. Móraváros: Temesvári - Horváth (Péter), Szi­lágyi, Szécsi, Török Gy., Hadár (Bába), Deák, Misu, Tóth, Király, Molnár (Török Zs.). Edző: Tóth Lajos. Mindszent: Őze ­Dóda, Tóth, Gardi, Bullás, Gábor, Szécsi, Albert (Csávoly), Kiss (Bakó), Mucsi, Oltványi. Edző: Kérdő Ferenc. Jó iramú meccsen a ha­zaiak valamivel közelebb álltak a győzelemhez. Góllövők: Tóth G„ ill. Kiss. Jók: Misu, Szécsi, ill. Őze, Gábor. Ifjúságiak: Csongrád-Bor­dány 5-0 (3-0). Szóreg-Kistelek 3-0 (2-0). Szőreg, 500 néző. Vezette: Sipos (kitűnően). Szőreg: Mihály - Hűvös, Tóth (Palotás, Bereczki), Antal, Batik, Szekeres, Széli, Suhai, Zsikó A., Buknicz, Len­gyel. Edző: Széli János. Kistelek: Mihályfi ­Domonics, Zsótér, Pipicz, Sejben, Czifra, Péntek (Czei­Őze, a mindszentiek kapusa (képünkön) többször is jó érzékkel hárított. (Fotó: Hárs László) gerschmidt), Virág (Majoros), Koncz, Vígh, Böröcz. Edző: dr. Bitó Tibor. 15. p.: Batik jobb oldali be­adását Szél az elalvó védők között a hálóba fejelte. 40. p.: Élesen belőtt szög­letből Buknicz magasan felu­gorva a jobb felső sarokba fe­jelte a labdát. 80. p.: Batik 1 l-esből a jobbra mozduló kapus mellett okosan az ellenkező sarokba gurított. A játék képe alapján a ha­zaiak győzelme megérdemelt. Jók: Batik, Buknicz, Suhai, Palotás, ill. Mihályfi, Pipicz, Czifra. Ifjúságiak: Szőreg-Kistelek 4-1. Tápé-Szentes 1-0 (0-0). Szeged, 250 néző. Vezette: Michlovszky. Tápé: Bagdi - Koszó, Módi, Dancsó, Vári, Róka, Nagy (Takács), Heidrich, Ju­hász, Muhel (Sándor), Móra. Edző: Kozma Zoltán. Szentes: Révész - Hevesi, Katona, Bagi, Bubori, Vörös, Gulyás, Jernei, Szabó (Szent­péteri), Demeter, Verők. Edző: Balla Lajos. A 62. percben Muhel bal ol­dali beadását Juhász 12 méter­ről a jobb felső sarokba lőtte. Megérdemelt hazai győzelem született. Jók: Bagdi, Móra, ill. Ré­vész, Gulyás. Ifjúságiak: Tápé-Szentes 4-0. Mórahalom-Tisza-Új l-l (1-0). Góllövők: Kürtös (öngól), ill. Cserép. A Mártély-Üllés mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. A bajnokság állása: 1. Szőreg 21 14 4 3 43-16 32 2. Csongrád 21 13 4 4 33-15 30 3. Mórahalom 21 11 6 4 45-23 28 4. Móraváros 21 9 9 3 29-25 27 5. Mindszent 20 10 5 5 37-19 25 6. Tisza-Új 20 7 8 5 25-31 22 7. Tápé 21 8 5 8 30-24 21 8. Rúzsa 20 6 9 5 28-26 21 9. Bordány 21 8 4 9 28-20 20 10. Szentes 21 7 5 9 35-37 19 11. Zákányszék 21 6 7 8 16-25 19 12. Kistelek 20 7 3 10 23-31 17 13. Sándorfalva 21 6 3 12 28-37 15 14. Mártély 20 4 6 10 25-40 14 15. Kábiáaseb. 21 4 2 15 18-47 10 16. Üllés 20 4 2 14 12-45 10