Délmagyarország, 1993. március (83. évfolyam, 50-75. szám)

1993-03-29 / 73. szám

2 Ili t SPORTJA 1993. március 29. „Futballet" a vásárhelyi mérkőzésen Safranyik és Maczkó módra. (Fotó: Gyenes Kálmán) védők között is a rést a kapuba. 1-2. Nagy iramban kezdtek a csa­patok, hol az egyik, hol a másik kapu előtt pattogott a labda, de a „portásoknak" szinte semmi dolguk nem akadt. Az ajándék 11­es után mintha a dorozsmaiak feladták volna a találkozót. Szü­netben Kuruc/, edző lelket vert csa­patába, mert elkezdték rohamozni Bestr kapuját, azonban a 47. percben Katona 3 méterről meglőtt labdáját Beslr védte. Ezután fo­kozatosan kerekedett felül a Hu­nyadi téri gárda, Miklós vezér­letével szebbnél szebb támadá­sokat vezettek. Polonkai lövésénél például Csehó és a kapufa is hárított. Az egységesebb csapat benyomását keltő Szegedi Dózsa végül is megérdemelten jutott a két pont birtokába. r Labdarúgó O NB Ili. Jók: Farkas, ill. Polonkay, Bestr, Kubát B„ Bischoff, Miklós. Ifjúságiak: Dorozsma-Dózsa 2-4 S. J. Kecskeméti SC-Makó 1-0(0-0) Kecskemét. 300 néző. Vezette: Bogyó. A labdarúgó NB III. 18. fordulójában csak a két szegedi csapatnak hozott örömet. A Szegedi VSE hazai pályán, mig a Dózsa Dorozsmán szerezte meg a győzelmet. A vásárhelyi „éllovas­rangadón" tiszakécskei siker született, ami már azt is je­lentheti, hogy el is dőlt a bajnoki cim sorsa - csakúgy, mint újabb vereségével a Dorozsma NB lil­ás tagsága... A Makó balsze­rencsés vereséget szenvedett Kecskeméten. HIX'-Tiszakécske 1-2(1-0) Hódmezővásárhely, KXX) néző. Vezette: Varsányi. HLC: Kopschitz - Hurguly, Márta, Talmácsi, Földvári - Kiss, Kcmenes, Bress, Szécsényi (Bottlik) - Maczkó, Kéri (Lévai). Edző: Protity Sándor. Tiszakécske: Tasnádi - Somo­gyi, Málik, Nagy, Hoffmeister ­Dombi (Márton), Safranyik. Balla L„ Tóth - Balla M. (Mike), Török. Edző: Pataki Tamás. Jól kezdett a HLC és Kéri már az első hat percben két helyzetet alakftott ki, de kihagyta, majd Kemenes fejesét védte Tasnádi. A 18. percben élt góllá a hazai fölény, Szécsényi labdáját Kéri 14 méterről lőtte a jobb felső sarokba, 1-0. Támadásban maradt a HLC, bár a félidő utolsó ttz percében a Tiszakécske is megmutatta, hogy nem véletlenül első. Fordulás után ismét a HLC kezdett jobban, Szécsényi lövését a kapus fölé ütötte a 49. percben, majd néhány perc múlva Maczkó­nak volt egy jó elfutása, de bal oldalról a „kapu mögé" lőtt. Az 55. percben az első ellentámadásból egyenlített a vendégcsapat. Török tisztán kapta a bal oldalon a labdát, s 13 méteres lövése a meglepett Kopschitz lába közt a hálóban kötött ki. Tizenkét perccel később hasonló meglepő ellentámadás végén a kécskeiek győztes gólja is megszületett. Ezúttal Balla M. játszotta tisztára magát, s 10 mé­teres lövése a bal sarokban kötött ki. A hazaiak küzdöttek az egyen­lítésért, de a kécskei védelem jól zárt, s Így szerencsés győzelmet arattak, mellyel gyakorlatilag eldőlt a bajnoki cim sorsra is a javukra. Pataki Tamás: - Fedett futás és térfél kiürítés nélkül is nyertünk. Ilyen egyszerit játék a futball. Gratulálok a csapatomnak, és Vásárhelynek sok sikert kívánok a további mérkő­zésükhöz. Protity Sándor: - Az első félidőben nagyobb 43. perc: A hazai kaputól mintegy 18 méterre szabadrú­gáshoz jutnak a vendégek, de Stef bombája centiméterekkel elkerüli a kaput. 49. perc: Janis próbálkozik gólszerzéssel, de Demeter a helyén van. 53. perc: Kugyela közeli lövése az alsó kapufáról vágódik az alapvonalon túlra. 54. perc: dr. Tóth (vei sza­badrúgást Simon elé, aki nagyszerűi érzékkel a bal felső sarokba küldi a labdát. 3-0. 55. perc: Süli beadását Puskás mintegy három méterről nagy helyzetben a kapu mellé fejeli. 62. perc: Demeter bravúrosan védi Janis közeli lövését. 67. perc: Puskás egyedül tör kapura, majd a kifutó kapus felett a kapura (vei, de az egyik védő a gólvonalról kifejeli a labdát. A március végi télben lejátszott mérkőzésen a hazai csapat minden tekintetben felülmulta ellenfelét. A SZVSE már az első percekben magához ragadta a kezdemé­nyezést, tagjai a rendkívül csúszós talajú pályán szép akciókat ve­zettek a vendégek kapujára, s már az első félidőben jelentős előnyhöz jutottak. A második játékrészben tovább tartott a SZVSE fölénye, de ekkor helyzeteit már nem tudta száz százalékosan kihasználni. Pedig helyzet volt elég, s ezek alapján nem lett volna meglepő a szegediek még fölényesebb győzelme sem. SÁNDOR JÓZSEF A további eredmények: Ceg­léd-Orosháza 0-0, Gyula-Mező­kovácsháza 3-1 (l-l). Nagvszé­nás-KTE 1-0 (1-0), Miske-Dabas 2-2 (2-0). A bajnokság állása: 1. Tiszák. 18 15 12 4 1-16 31 2. HLC 18 10 3 5 28-16 23 3. Orosháza 18 9 4 5 25-19 22 4. Mezők.h. 18 10 2 6 31-26 22 5. Miske 18 7 7 4 27-21 21 6. Makó 18 7 6 5 34-26 20 7. KSC 18 9 2 6 22-14 20 8. Dózsa 18 7 5 6 23-20 19 9.KTE 18 7 5 6 25-23 19 10. SZVSE 18 8 2 8 30-23 18 11. Gyula 18 7 3 8 17-23 17 12. Gy.endrőd 18 3 7 8 19-26 13 13. Cegléd 18 4 5 9 20-30 13 14. Dabas 18 4 4 9 21-21 12 15. Nagyszén. 18 2 4 12 14—42 8 16. Dorozsma 18 2 4 12 15-47 8 fi HLC és a Dorozsma mar feladta ­csak a kettő között 13 hely a különbség... különbséggel kellett volna vezet­nünk. szünet után viszont két nagy védelmi hibából kaptunk gólt. így a helyzeteit jobban kihasználó listavezető nyert, de úgy érzem, a HLC nem érdemelt vereséget. Jók: Kemenes, Hurguly, ill. Balla M„ Tasnádi, Málik. Kiskundorozsma-Szegedi Dózsa 1-2 (0-1) Kiskundorozsma. 300 néző. Vezette: Pákolicz. Dorozsma: Csehó - Gaál, Szabó T. (Tóth), Gábor, Farkas ­Nagy, Szászi (Kovács), Szabó Zs., Mihálffy - Magyar, Katona. Edző: Kurucz István. Dózsa: Bestr - Polonkai, Bóka, Telek (Gill), Bugyinszky (Korpa) - Rácz. Kubát B.. Máiton (Szalai), Vándor - Bischoff, Miklós. Edző: Lóczi István. Egyperces gyászszünettel kez­dődött a találkozó, ugyanis a do­rozsmaiak váratlanul elhunyt volt kapusa, Ungi László emlékének adóztak. 13. perc: A dorozsmai 16-os közelében, miután Szabó T. megkaparintotta a labdát, Kubát B. páros lábbal „beleszállt" a do­rozsmai játékosba, akit ápolás után az ügyeletre vittek. 34. p.: A dorozsmai 16-oson belül Miklóshoz szállt a labda. Farkas testtel elsodorta a Dózsa játékosát, a játékvezető - megle­petésre - 1 l-est (télt. A büntetőt a sértett fél értékesítette, 0-1. 63. p.: Jobb oldalon futott a vendégek támadása, jól szállt be a labda, Bischoff pedig 8 méterről kapásból úgy lőtte a hálóba a labdát, hogy Csehó csak hozzáérni tudott, 0-2. 79. p.: Tóth verekedte be magát a Dózsa 16-osán belülre, amikor egy láb közbelépett, s a dorozsmai játékos eleseit. A játékvezető most is, habozás nélkül, a büntetőpontra mutatott. Katona futott neki a labdának, félmagas, jobb sarokra tartó lövését Bestr nagy bravúrral kiütötte. 89. p.: Dorozsmai szöglet után úgy tűnt, hogy a vendégvédők felszabadítottak, amikor Magyar­hoz pattant a labda, aki közelről megtalálta a tömörülő Dózsa­KSC: Molnár - Mádi (Kovács), Barna Zs., Árva, Bende, Torbavecz (Valter), Gazdagh, Máté Sz. Tóth (Csorba), Barna Cs„ Kátai. Edző: Bende József. Makó: Himer - Varga, Anda, Leindler, Csáki, Karsai. Márki, Bárány, Frank (Urbán), Bódi, Dégi. Edző: Kolozsvári János. 69. p.: Bal oldali szöglet után Bende fejjel továbbcsúsztatta a labdát és a lendülettel érkező Barna Cs. előrevetődve 5 méterről a bal alsó sarokba fejelte, 1-0. Havas esőben, csúszós pályán nem alakulhatott ki szép játék. Az első félidőben mindkét kapu előtt adódott egy-egy gólhelyzet, amit azonban következetesen kihasz­nálatlanul hagytak. A fordulás után a kecskemétiek az erős széllel szemben is többet támadtak, a gól után pedig több helyzet adódott a hazaiak előtt, ám ezeket már nem sikerült kihaszálni. Jók: Barna Zs., Bende, Gaz­dagh. Barna Cs., ill. Himer, Anda, Márki. Ifjúságiak: KSC-Makó 5-1 SZVSE—Gyomaendrőd 3-0 (2-0) Vasutas-stadion, 250 néző. Vezette: Schneider. SZVSE: Demeter - Kispál, Kun, Csányi - Paksi, Nagy Sz., Pikó (Tóth L.), dr. Tóth - Süli (Raskó), Simon, Puskás T. (Kiss B.) Edző: dr. Tóth János. Gyomaendrőd: Szakács ­Sajben, Gonda, Gumbucz ­Udvari, Somogyi (Lénárt), Stef, Tóth - Janis, Dumcskó (Mázán), Kugyela. Edző: Plastyik János. 10. perc: Puskás ad be a bal oldalról, de a jó helyzetben lévő dr. Tóth elől a kapus felszedi a labdát. 12. perc: Pikó lövését védi elvetődve Szakács. 17. perc: Szöglethez jut a hazai együttes. A labdát Süli a szél segítségével a kapu másik sarkába csavarja. 1-0. 25. perc: Simon kerül gólhely­zetbe, de kivár a lövéssel és a védők felszabadítanak. 29,perc: Süli, a hazaiak leg­jobbja húz el a szélen, majd pontosan középre ad és a jól érkező Puskás egyből a hálóba lövi a labdát. 2-0. Felzárkózik a Csongrád A megyei I. osztályban mindössze hat mérkőzést játszottak, ugyanis Hordány­han és Újszentivánon a pálya használhatatlan volt. Ebben a fordulóban egyébként kü­lönösebb meglepetés nem született. Mártély-Mórahalom 0-2 (0-0) Mártély, l(X) néző, vezette: Kormányos Mártély: Molnár-Kiszely, Erdei, Sepsei, Daraki (Koko­vai), Túri, Olasz (Kérdő), Csáki, dr. Szűcs (Gémes), Kandó, Szalai. Edző: Antal Ferenc. Mórahalom: Farkas-Sa­vanya, Bogdán, Hargitai, Csi­pak. Simái, Nógrádi (Bóka), Móricz, Hevesi (Orosházi), Markó, Fődi. Edző: Gerecz Péter. 48. p.: Szögletet követően Bogdán fejjel Markóhoz továb­bított, aki lesgyanús helyzet­ben bombagólt lőtt. 51. p.: Fődi 8 méterről kilövi az alsó sarkot. Küzdelmes mérkőzésen a rutinosan játszó csapat rászol­gált a győzelemre. Jók: Molnár, Erdei, Csáki, ill. Bogdán (a mezőny leg­jobbja), Móricz, Simái. Ifjúságiak: Mártély-Mórahalom 3-0. Fáhiánsebcstyén-Sándorfalva 1-0(0-0) Fábiánsebestyén, 100 néző. Vezette: Kérdő. Fábiánsebestyén: Vadász ­Miszlai, Határ, Jámborcsik, Lőrincz, Magyari, Marócsik (Harkai), Szabó (István), Bócsik, Oláh, Györgyi. Edző: Nagy Ferenc. Sándorfalva: Gémes ­Pataki, Mészáros, Nagy V., Patocskai, Tóth, Bessenyei, Molnár (Ferenczi), Grezsa, Széli, Sebestyén. Edző: He­gedűs András. Hideg, szeles, esős időben a csúszós talajú pályán gyors, lelkes játékkal kezdett mind a két csapat. 5. p.: Pócsik 10 méterre a sándorfalvi kaputól alig lő mellé. 65. p.: A 11 -essel egy magasságban jobbról Miszlai szabadrúgást ívelt be és István remekül fejelte a hosszú sarokba, 1-0. A helyenként durva Sán­dorfalva ellen, amelyet a há­rom sárga lap is tükrözött, a nagyon lelkesen küzdő hazaiak megérdemelten nyertek. Jók: Vadász, Határ, Lő­rincz, Györgyi, ill. Pataki, Mészáros, Nagy. Ifjúságiak: Fábiánsebestyén-Sándorfalva: 0-0 Kistelek-Mindszent 2-1 (0-1) Kistelek, 100 néző. Vezette: Köböl. Kistelek: Frank - Zsótér, Vigh T., Domonics, Horváth (Böröcz), Czifra, Virágh (Pi­picz), Vígh Z., Sejben J., Sejben Gy., Koncz. Edző: dr. Bitó Tibor. Mindszent: Őze - Dóda, Tóth, Bánfi, Gardi, Sátor, Albert, Korom, Herczeg, Mu­csi, Gábor. Edző: Kérdő Sándor. Izgalmas mérkőzésen meg­érdemelten nyert a hazai csapat. Góllövők: Sejben Gy. 2, ill. Mucsi. Jók: Vígh T., Sejben Gy., ill. Őze, Mucsi. Ifjúságiak: Kistelek-Mindszent 0-1 Szentesi FC—Szőreg l-l (l-O) Szentes, 200 néző. Vezette: Chmilofski. Szentes: Darabos - Vörös, Katona (Hevesi), Bagi, Bubori, Juhász, Jernei (Szentpéteri), Szabó, Széli, Demeter, Verók. Edző: Balla Lajos. Szőreg: Mihály - Jankó, Palotás, Hűvös, Batik, Szeke­res, Suhai, Antal, Széli, Len­gyel, Buknicz. Edző: Széli János. 28. p.: Katona a jobb oldalon szöktette Verókot, aki 10 méterről éles szögből a hálóba lőtt, 1-0. 40. p.: A kitörő Juhászt Palotás felvágta, 11-es! De­meter kapu közepébe tartó büntetőjét Mihály lábbal hárította. 70. p.: Juhász a felső kapufára fejelt. 71. p.: Batik a játékvezető háta mögött durván beleszállt Hevesibe, miközben a játék­vezető hazaadás miatt 10 mé­terről közvetetett szabadrúgást ítélt a szentesiek javára. Vörös legurítását Demeter lőtte ka­pura, a labda végül a gólvo­nalon a pocsolyában akadt el. 80. p.: Lengyel 12 méterről a hosszú sarokba lőtt, l-l. A mély talajon küzdelmes, erős iramú mérkőzésen az idény eddigi legjobb játékát nyújtva győzelmet érdemelt volna a Szentes. A vendégek többször túllépték a sportsze­rűség határát. Jók: Vörös (a mezőny leg­jobbja), Bagi, Bubori, Juhász, Jernei, ill. senki. Ifjúságiak: Szentes-Szőreg 1-5 Tápé-Móraváros 3-1 (0-0) Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Kubatovics. Tápé: Mihállfy B. ­Mátyás, Hódi, Nagy, Dancsó, Juhász Farkas, Kószó (Móra), Takács, Heindrich (Ruzsáli), Muhel. Edző: Kozma Zoltán. A rangadón a második fél­idei határozott, jó játékuknak köszönhetően megérdemelten nyertek a hazaiak. Góllövők: Muhel 3, ill. Hrubán. Jók: Muhel (a mezőny leg­jobbja), Takács, Hódi, ill. Deák, Török. Ifjúságiak: Tápé-Móraváros l-l A Bordány-Ruzsa és a Tisza-Új-Zákányszék mér­kőzés a pálya használha­tatlansága miatt elmaradt. A bajnokság állása: 1. Szőreg 18 11 4 3 35-15 26 2. Csongrád 18 11 3 4 30-14 25 3. Mórahalom IS 9 5 4 33-21 23 4. Móraváros 18 8 7 3 26-15 23 5. Mindszent 17 9 3 5 34-17 21 6. Tápé 18 7 S 6 32-24 19 7. Szentes 18 6 7 5 34-30 l'l 8. Tisza-Új 16 6 6 4 22-16 IS 9. Rúzsa 17 4 9 4 23-22 17 10. Bordány 17 7 3 7 26-27 17 II. Kistelek IS 7 3 8 22-30 17 12. Zákányszék 17 5 6 6 13-21 ll> 13. Sándorfalva 18 6 3 9 26-31 15 14. Mártély IS 3 5 10 23-39 11 IS. Üllés IS 3 2 13 11-34 8 16. Fábiánseb. 18 3 2 13 15-42 8 Üllés-Csongrád 0-1 (0-0) Ullés, 200 néző, vezette: Jakus Péter. Üllés: Merley ­Evetovich, Bazsó, Miklós, Szalai, Horváth (Kálmán), Molnár, Kovács, Arany, Szabó (Dobi), Gyuris (Pe­ták). Edző: Hegyesi László. Csongrád: Palatinusz ­Kin, Kálmán, Tóth, Keller, Kolonyi, Muskó, Bosánszki, Túri (Palásti), Kiss, Varga. Edző: Széli József. 18. p.: hazai szöglet után Gyuris kapáslövése centi­méterekkel kerülte el Pala­tinusz kapuját. 20. p.: Molnár ballal 15 méterről a hosszú sarok mellé zúdított. 65. p.: Védelmi hibát ki­használva Bosánszki sze­rezte a vendégek gólját (0-1) 67. p.: Peták közeli lö­vését a csongrádi kapus remek reflex-szel hárította. Mérkőzés enyhe hazai fölénnyel kezdődött, a csapatok a két 16-os között játszadoztak, a kapuk nem forogtak veszélyben. A szü­net után a hazaiak mindent egy lapra téve támadtak, míg a Csongrád mindössze há­romszor jött át az Üllés tér­felére, az egyikből gólt értek el... Jók: Evetovich, Szalay, Molnár, Kovács, ill. Bosánszki, Kálmán, Muskó, Kiss, Kiri. Ifjúságiak: Üllés-Csongrád 1-3.