Délmagyarország, 1993. március (83. évfolyam, 50-75. szám)

1993-03-22 / 67. szám

4 m; sportja 1993. március 22. Nehezebben a vártnál HKK-Dombóvár 102-95 Szeged SC-Szekszárd 85-67 Teke Szuper Liga Elfogadható kezdés a rájátszásban Jól kezdett a HKK férfikosár­labda csapata, már az első perc­ben két triplával 6-0-ra vezetett. Fokozatosan elhúztak a helyiek és a 6. percben már 20-10 az eredmény. A Dombóvár kezdett felzárkózni, hét pontra megköze­lítették a HKK-t, de utána a 15. percben, amikor elromlott az időmérőberendezés, 43-28-at mutatott. Ekkor negyedóra kény­szerszünet következett, de az időmérő a mérkőzés végéig az eredményt már nem mutatta. A HKK ettől függetlenül tovább növelte előnyét, szünet után az 5. percben 70-46, majd a 10. percben 92-66 is volt. Ügy láts­zott, hogy simán visszavág a HKK a dombóvári 19 pontos vereségért, ám a csapat leállt és a végén a hétpontos győze­lemnek is örülni kellett. Az utol­só tíz percben a vendégek 29-12 „nyertek". A HKK a győzel­mével már az első négy között van az alapbajnokságban és sze­rencsés esetben - jövő heti debreceni győzelem esetén ­még második is lehet. A mérkőzés jegyzőkönyve: Vásárhely, 800 néző. Vezette: Bacsfay, Kékesi. HKK: Kocsergin (13), Czup­rák (10/6), DR. BORBÁTH (31/21), Jáhni (7), ZOGOVICS (30/3). Csere: Polányi (5/3), Parády (4), Gémes (2), Veress (-). Edző: Faragó István, Valacskay Győző. Dombóvár: MARCSENKO (29), TAKÁCS (28/3), Eropkin (18/3), Molnár (3/3), Kerényi (6). Csere: Kontics (6), Bosznai (5/3), Halmai (-). Jankovics (-), Horváth (-). Edző: Horváth Károly. Kipontozódott: Kerényi (29. P-). Az eredmény alakulása: 2. p.: 8-0, 7.: 25-15, 13. p.: 35-28, 22. p.: 64-36, 27. p.: 72-57, 29. p.: 85-59, 34. p.: 94-77, 38. p.: 100-88. Nagyon nehezen lendültek bele a szegedi lányok, ezért az első félidőben sokáig fej-fej mellett haladtak a csapatok, egyikőjük sem tudott jelentős előnyhöz jutni. Ebben a játék­részben sokat hibáztak a palánk alatt az együttesek, különösen a hazaiak, hiszen nem kevesebb, mint 10 ziccert hagytak kihasz­nálatlanul. Fordulás után mintha kicse­rélték volna a szegedi csapatot. Ekkor roppant agresszív lett a védekezésük, s most már a pal­ánk alatt is pontosabban dobtak. A legtöbb lepattanó az övék lett, amiből aztán gyors ellentáma­dásokat tudtak indítani, s ezeket többnyire kosárral fejezték be. így a 30. percben már 63-47-re, majd egy perc múlva 67-47-re, tehát 20 ponttal vezettek a ha­zaiak. A végére azonban kicsit újra kiengedtek, de könynyel­műsködésüknek csupán az lett a következménye, hogy „csak" 18 ponttal nyerték a találkozót. Mivel a párharcban Szeged SC 2-l-re vezet, az A-csoportban maradáshoz maradáshoz még egy győzelem szükséges. * A mérkőzés jegyzőkönyve. Szeged SC - Szekszárdi KSC 85-67 (40-33). Női mér­kőzés a 9-11. helyért. Újszegedi sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Görgényi, Gidófalvi. Szeged SC: KASZAB (14), Misik (4), Knábel (10), RADNÓTY (17), MÉSZÁROS (19). Csere: SZILÁGYI (13/3), Csapó (8), Kiss (-). Edző: Domokos Mihály. Szekszárdi KSC: Zerényi (12), KRANYECZ (14/4), Ba­dics (7/3), VÁRKONYI (17), Gontareva (14). Csere: Bihari (3), Nagy (-), Szabó (-), Petrik (-), Mészáros I. (-). Edző: Németh József. (Sándor) - Kik és mikor döntenek véglegesen a színhelyt ille­tően? - A döntés a nemzetközi szövetség tagországainak ke­zében van. A mi bizottságunk csak javasol egy-egy várost, a döntést a nemzetközi szövetség jövő októberi, mexikói kong­resszusa hozza meg. Mi teljes szívből támogatjuk Szeged ké­rését, olyannyira mellette va­gyunk, hogy már hoztunk is egy, a mi hatáskörünkbe tar­tozó döntést a várossal kapcso­latban: jövő év augusztus vé­gén, vagy szeptember elején Szegeden rendezzük meg a Világ Kupa versenyeit, amely nagyszerű főpróbája lesz a világbajnokságnak... Komoly reményeink vannak tehát, hogy 96-ban nagy világversenyt rendezhessünk. Addig azonban amig a nemzet­közi szövetség kongresszusa végleg ki nem mondja a bol­dogító igent, várnunk kell. Izgatottan, mert a hírek szerint Svédország is benyújtja pá­lyázatát a rendezésre... SÁNDOR JÓZSEF A férfi és női csapatok Szu­per Ligájában két szegedi együttes is bejutott az 1-4. he­lyért folyó rájátszásba. A négy fordulós ráadás első játéknap­ján, szombaton az ESK-s lányok és a Postás-fiúk is elfogadhatóan szerepeltek. Vidácsnéék Ózdon a 2707 fát ütő BKV Előre mögött 2662 fás teljesítménnyel a má­sodik helyen végeztek, mege­lőzve a 2660 fát gurító FTC-t és a 2607 fás eredményt elérő ózdiakat. A pillanatnyi állás: 1. BKV Előre 4, 2. SZESK 3, 3. FTC 2, 4. Ózd 1 pont. A női labdarúgó OB I. első tavaszi játéknapján a szegedi lányok a dunaújvárosiakat látt­ák vendégül a Felső Tisza-parti stadion külső pályáján. (A Sze­ged SC-DVSC rangadó elő­mérkőzését tehát nem „bírta el" a nagyszerű állapotban levő füves játéktér...) Molnár Fe­renc dobogós helyezésre vágyó tanítványai az első félidőben pontrúgások - és komoly kapushibák - után tekintélyes előnyt szereztek, így a második játékrészben már azt is meg­A férfiaknál a Szegedi Pos­tás hazai környezetben talál­kozott a Fradival, a BKV Elő­rével és a Pápával. Az 5384 fát ütő vendéglátók száz lelkes szurkoló előtt Bódi (952) és Németh (904) vezérletével a harmadik helyen kötöttek ki, míg a BKV-nak (5596) az első, a Ferencvárosnak (5411) a má­sodik, a Pápának (5312) a ne­gyedik hely jutott. A jelenlegi sorrend: 1. BKV Előre 4, 2. FTC 3, 3. Sz. Postás 2, 4. Pápa 1 pont. Folytatás - két hét múlva. engedhették maguknak, hogy — gyengén futballozzanak... Szeged-Dunaújváros 3-1 (3-0) Szeged, 200 néző. Szeged: Szabó T. (Gracia­nu) - Koromné, Kovács, Fodor E., Bugyi - Bolba, dr. Kékes­Szabó (Veréb), Márki - Sors (Auguszt), Rus, Gracianu (Sza­bó T.). Edző: Molnár JFerenc. A hazai csapatból Kovács, Márki és dr. Kékes-Szabó volt eredményes. Három év múlva Kajak-kenu vb Szegeden? Neves vendégei voltak a hét végén Szegednek: Jakubovics Péter, a Magyar Kajak-kenu Szövetség elnöke, és Füleky András, a szövetség főtitkára kíséretében nálunk járt a Nem­zetközi Kajak-kenu Szövetség maratoni szakbizottsága - Jörn Cronherg elnök vezetésével. A látogatás oka: Szeged (is) kérte az 1996-os maraton kajak-kenu világbajnokság rendezésének jogát, s a nemzetközi szövetség illetékesei a helyszínen akartak tájékozódni a feltételekről, a létesítmények állapotáról, a technikai és pénzügyi kivitele­zés lehetőségeiről. Á bizottság tagjai a szombati nap folyamán végig járták a hazai szövetség, valamint a Szegedi Olajbá­nyász SE (a rendezésre vállal­kozó egyesület) vezetőinek kíséretében az összes hely­színt, megtekintették a ver­senyre kijelölendő pályasza­kaszt, majd délután fogadta őket Ványai Éva, Szeged város alpolgármestere. A látogatás végén a bizottság tagjai és a hazai szervezők sajtóértekezle­tet tartottak, amelyen mi is ott voltunk. A sajtóértekezlet bevezető részében Füleky András, a Ma­gyar Kajak-kenu Szövetség fő­titkára elmondta, hogy miután Magyarország kérte (mindig egy illető ország kell kérje) a maraton vb rendezési jogát, versenypályázatot írtak ki. amelyen részt vett Szeged vá­ros is. A magyar szövetség e­lnöksége úgy ítélte meg. hogy a Tisza-parti város pályázata a legmegfelelőbb, s ezért Szege­det jelölte a nagy világverseny megrendezésére. Amint a fő­titkár hangsúlyozta. Szeged már eddigi eredményeivel bi­zonyította, hogy képes nagy versenyeket megrendezni. Ezután Jörg Cronberg úr, a Nemzetközi Kajak-kenu Szö­vetség maraton bizottságának elnöke válaszolt a jelenlévő újságírók kérdéseire: Lapunk képviseletében arra kértem Jörg Cronberg úrat, hogy vázolja: milyen benyo­másokat szereztek Szegeden, s milyen előterjesztést tesznek majd a nemzetközi szövetség­hez? Jörg Cronberg úr nem tit­kolta, hogy jól ismerik azokat a kiváló eredményeket, ame­lyeket a magyar kajak-kenusok az évek hosszú során a világ­bajnokságokon és az olimpiá­kon elértek. Ezek az eredmé­nyek mind azt támasztják alá, hogy a magyarok jogosan ké­rik a nagy világverseny ren­dezésének jogát, már csak azért is, mert Magyarországon még nem rendeztek világbaj­nokságot! Meg kell mondanom - hangsúlyozta Cronberg úr ­hogy a magyar szövetség jól döntött, amikor Szegedet je­lölte a maratoni vb rendezé­sére. Totóeredmények A totó 12. játékhetén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Ferencváros-Kispest 1-0 1 2. Bremen-Schalke 04 2-0 1 3. Mönchengladbach-Kaiserslautern . 2-2 X 4. Leverkusen-Hamburg l-l X 5. Mainz-Freiburg 0-2 2 6. Atalanta-Lazio 2-2 X 7. Juventus-lnternazionale 0-2 2 8. Pescara-Genoa 1-2 2 9. Udinese-Torino 1-0 1 10. Cosenza-Venezia 2-0 1 11. Lecce-Bari. 2-1 1 12. Pisa-Ascoli 0-1 2 13. Ternana-Lucchese 1-0 1 Pluszmérkőzés: 14. Diósgyőr-Vasas 1-0 1 A külső pályán... Hármat rúgtak a lányok fiz élen a helyzet változatlan... A megyei II. osztályú labda­rúgó-bajnokság 17 fordulójá­ban az éllovasok nyertek, s változatlanul a gólkülönbség dönt az Apátfalva javára. A leggólerősebb csatársorral a csanytelekiek büszkélkedhet­nek, ugyanis Zsombón hétszer zörgették meg a hazaiak há­lóját. A Tanárképző-UTC sze­gedi rangadón a vendégek nyertek. Szatymaz-JATE l-t) «M») Szatymaz, 150 néző. Vezette: Gábor. Szatymaz: Fehér - Németh. Zsemberi J„ Veres (Kasza T.), Balogh, Szanka (Holler), Toldi, Mészáros, Zsemberi S., Ocskó. Tóth L. Edző: Mészáros József. JATE: Bíró - Gálik, Gardi, Kiss, Őszi. Tóth K., Tussinger (Varga), Csigér (Joó), Kristán, Vass, Baranyai. Edző: Tóth Károly. A Szatymaz 1 l-est is hibá­zott, de így is győzni tudott. Jók: Toldi (a mezőny legj­obbja), Szanka. ill. Bíró. Ifjúságtok: Szatvmaz-Sze­ged SC 11. 2-1) Tanárképző-UTC 1-2 (1-2) Kistadion, 200 néző. Vezette: Bali. Tanárképző: Steigerwald ­Nagy, Berta, Bucsi, Búzás, La­katos (Gergely), Cs. Nagy, Adorján (Tóth F.), Belezrai (Csipak), Holl, Kedves. Edző: dr. Miskolczi József. A tanárképző góllövője: Cs. Nagy. Küzdelmes, iramos mérkő­zésen megérdemelt UTC győ­zelem született. Szegvár-Földeák 0-2 (0-0) Szegvár, 200 néző. Vezette: Forgó. Szegvár: Pusják - Koszto­lányi, Gila T., Bagi, Holozsai L., Jancsovics, Mészáros, Bu­da. Holozsai G. (Határ). Szar­ka, Gémes. Földeák: Gera - Kordó, Szűcs, Nagy, Hajnal. Méhes, Tóth, Szabó Cs.. Szabó G., Orosz, Mészáros, Kiss G„ Bu­gyi­A kiegyenlített első félidő után a második játékrész 85. percében egy nagyon potya góllal szerezte meg a vezetést a Földeák, a 88. percben szög­letből fejesből szerezte a más­odik találatát. Góllövő: Kiss G., Bugyi. Jók: Holozsai L., Bagi, ill. Tóth S., Szűcs. Ifjúsági: Szegvár-Földeák 0-2 NOVO-TEL-Ferencszállás 2-1(1-0) Szabadság tér, 150 néző. Vezette: Jakus P. NOVO-TEL: Bicskei ­Oláh, Bogár, Balogh Z.. Kar­kas, Kakuszi (Ábrahám), Ba­log D., Martonosi, Czáp, Far­kas, Keresztes. Edző: dr. Kür­tösi László. Ferencszállás: Abonyi ­Varga, Csiszár, Vörös, Boty­tyán, Pipicz, Szilágyi (Juhász), Rutai, Nagy, Kovács, Császár (Hévizi). Edző: Varga András. Góllövők: Keresztes, Bics­kei (1 l-esből), ill. Szilágyi. A megérdemelt hazai győ­zelem nagyobb különbségő is lehetett volna. A mezőny leg­jobbja. Bicskei, 11-est hárított. Jók: az egész csapat, ill. Ko­vács. Ifjúságiak (márc. 14-én ját­szották): NOVO-TEL-Szeged 11. ifi, l-l6 Deák (Kovács), Pintér, Balogh (Nagy A.), Paczuk, Bárányi (Móricz), Györgyi. Edző: Libor Zoltán. Apátfalva: Rakity - Pécsi, Bartucz, Szegedi, Beke, Kere­Kinizsi Dekó-Tömörkény 3-2 (1-0) Szentes, 200 néző. Vezette: Sípos. Kinizsi Dekó: Rozman - Lázár, Fehér, Jani, Bugyi, Tóth E., Szarvas. Bozóki, Tari (Papp T.), Stráma, Nagy A. Edző: Tóth István. Tömörkény: Papp ­Kiri, Laczkó Á., Szalai, Kádár, Gémes, Laczkó F. (Nagy J.), Rácz J., Apró (Papp L.), Fehér (Nánási), Samu. Edző: Fekete Jó­zsef. 7. p.: Kontratámadás után két rövid passzt kö­vetően Szarvas kilépett és a rövid sarokba lőtt, 1-0. 50. p.: A jobb oldalon Fehér rosszul csúszott be, buktatta Aprót. A jogos büntetőt Rácz lőtte be, l-l. 70. p.: Egy távoli beí­velést Szarvas a kifutó kapus keze között fejelte a hálóba, 2-1. 73. p.: Szarvas bal ol­dalon elfutott és 10 mé­terről élesen lőtt a kapuba. 3-1. 88. p.: Rozman kapus mellényúlt Gémes ártatlan beadásnak, kapushiba, 3-2. Szarvas kitűnő teljesít­ményével megérdemelten nyert a hazai csapat. Ifjúságiak: Szegedi Kinizsi Dekó-Tömörkény 6-0 BARTHA LÁSZLÓ Nagymágocs-Apátfalva 1-2 (0-1) Nagymágocs, 200 néző. Vezette: Kovács. Nagymágocs: Szilágyi ­Sebestyén, Párkány, Bozó, kes (Nagy), Harkai, Balogh (Keresztúri), Ferencsik, Tóth­Kása, Fekete (Sóki). Edző: Ke­resztúri Mihály. Góllövők: Pintér, ill. Fe­rencsik, Keresztúri. Nagy szerencsével nyert a vendég csapat. Jók: senki, ill. az egész csapat. Ifjúságiak: Nagymágocs­Apátfalva 1-3 Csanádpalota-Kiszombor 3-0(1-0) Csanádpalota, 250 néző. Vezette: Molnár. Csanádpalota: Lengyel ­Labdarúgó O Megyei II. o Luczó, Gábor, Locskai. Siclo­ván (Pécsi), Benczik. Gonda. Cseh (Hadobás), Vigh (La­kita), Horváth, Varga. Edző: Magyar Tibor és Molnár László. Kiszombor: Gulyás — Bot­lik, Uracs, Tóth, Koczkás, Pi­picz, Cseh. Juhász (Dékány), Kasza, Katkó (Kinyó), Haklik (Moldován). Edző: Haklik Já­nos. Az első félidőben kiegyenlí­tett küzdelem folyt a pályán. A mérkőzés vége felé enyhe hazai fölény alakult. Az utolsó percben a hazai csatárok meg­zavarták az ellenfél védelmét, Horváth elé pattant a labda, a csatár pedig kíméletlenül kihasználta a lehetőséget, 1-0. A második gól a második fél­idő 10. percében esett. Egy szép támadás végén Gonda egy csellel visszahúzta a labdát, és ballal a bal felső sarokba bom­bázott. A második félidő 30. percében 1 l-eshez jutott a ha­zai csapat. Horváth higgadtan értékesítette. Ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa. Jók: az egész csapat, ill. Gulyás, Uracs ifjúságiak: Csanádpalot­a-Kiszombor 3-2 Zsombó-Csanytelek 1-7 (0-4) Zsombó. 150 néző. Vezette: Kiss. Zsombó: Mihályi - Krá­nicz. Aradi. Pesti, Farkas E., Kiss, Túri, Vasas, Petrov (Mik­lósi), Fülöp (Szigeti), Rudolics (Katona). Edző: Török György. Csanytelek: Berkes - Mir­ják. Mészáros, Szabó J.. Se­bők. Muskó (Szabó F.), Somo­di. Maszlag. Pető, Fazekas. Vi­kor (Kovács). Edző: Dósa Rácz Pál. Góllövők: Túri, ill. Somo­gyi 2, Maszlag 2, Fazekas, Muskó, Kovács. Jók: Pesti, ill. Sebők, Mészáros, Szabó J., Somodi, Maszlag. Ifjúságiak: Zsombó- Csanv­telek 2-0 A bajnokság állása: 1. Apátfalva 17 II 3 3 41-17 25 2. Cs.palo.-Nagyl. 17 10 5 2 33-16 25 3. UTC 17 8 8 1 27-10 24 4. Szentes 17 7 8 2 34-16 22 5. Kiszombor 17 9 4 4 28-19 22 6. Csanytelek 17 8 5 4 43-22 21 7. f öldeák 17 9 3 5 31-24 21 8. Ferencszállás 17 5 7 5 31-30 17 9. Zsombó 17 6 3 8 21-28 15 10. JATE 17 4 i 7 22-31 14 11. Tanárképző 17 4 5 8 20-35 13 12. Tömörkény 17 4 4 9 20-25 12 13. Nagymágocs 17 5 2 10 35-44 12 14. Szegvár 17 4 310 23-37 11 15. Szatymaz 17 4 2 II 18-38 10 16. Novo-Tel 17 3 2 12 14-39 8