Délmagyarország, 1992. november (82. évfolyam, 257-281. szám)

1992-11-09 / 263. szám

4 SPORTJA 1992. november 9. Cselgáncs OB fi Szeged SC nyerte a pontversenyt Az olimpiai bajnok adta át a díjakat Minden súlycsoportban nagy küzdelem árán dőlt el az elsőség kérdése. (Fotó: Nagy László) Kilencven cselgáncsozóra számítottak, 117-en jöttek el az ország minden részéből, hogy részt vegyenek a Szegeden megren­dezett II. osztályú országos férfi egyéni csel­gáncsbajnokság küzdelmeiben. A szervezők, akik örültek a létszámnövekedésnek, gyorsan besorolták az újonnan érkezőket is, termé­szetesen minden súlycsoportban többen lettek, s nehezebb volt megszerezni az elsőséget. És még egy örvendetes dolgot kellett elkönyvelnünk: várakozáson felül több nézője is volt a versenynek, s számos apuka és anyuka fogta kézen csemetéjét, hozta el kisfiát, vagy kislányát, hogy „szokjon" a gyerek a judó légköréhez, vagy éppenséggel most szeresse meg ezt a szép sportot. A vetélkedő rangját csak emelte az a tény, hogy a díjakat, az érmeket és diplomákat Kovács Antal, a magyar cselgáncs sport első olimpiai bajnoka adta át. A pontversenyt a Szeged SC nyerte 37 ponttal, s kapta a Kido Kupa kristályserleget. A 2. helyen a Győri Vitai SE végzett 27 ponttal, míg a 3. helyre került TFSE csapata 23 pontot szerzett. A súly­csoportok bajnokai a Szegedi Műszaki Konfekció Kft. egy-egy garnitúra kimonóját kapta ajándékul. A különböző súlycsoportok első három helyezettje: 60 kg: 1. Andrási (TFSE), 2, Hudák (Tatai AC), 3. Ollári (Vitai) és Klacsó (KSI). 65 kg: 1. Szilágyi Cs. (Szeged SC), 2. Vida (Győri Vitai), 3. Martonosi (Szeged SC) és Kun (Tatai AC). 71 kg: 1. Farkas (Szeged SC), 2. Ékes (Vitai), 3. Szabó (Szeged SC) és Csarnai (Szeged SC). 78 kg: 1. Raus (Debrecen), 2. Csényi (Szolnok), 3. Ábel (Szeged SC) és Császi (Vitai). 86 kg: 1. Rácz (Vitai), 2. Horváth (TFSE), 3. Zollner (VTE) és Szőke (Szolnok). 95 kg: 1. Kiss (TFSE), 2. Szilágyi J. (Debrecen), 3. Dobai (Paks) és Jázó (VTE). +95 kg: 1. Rózsa (Szeged SC), 2. Jászuer (VTE), 3. Weinber (Bp. Spartacus) és Vajda (TFSE). SÁNDOR JÓZSEF Gyuris (felülről) nem bírt a háromszoros világbajnok Komáromival. (Fotó: Gyenes Kálmán) Csepelen, a birkózó CSB-n: Hat mérkőzés „schnellparti" volt FTC-Müfémszer—SZVSE 34:4 - Az lenne csak igazán nagyszerű, ha a Szeged birkózói „hazavágnák" a Fradit - mondta a CSB csoportmérkőzés visszavágó­jának kezdete előtt az egyik ifjú szurkoló a barátjának a Csepeli Sportcsarnok bejáratánál. Társa, bizonyára a csoport második, Vasas szurkolója lehetett, mert nagyot sóhajtva így szólt: az SZVSE sajnos aligha lesz képes ilyen bravúrra. A fiúk ebben maradtak. Rö­videsen kiderült, hogy az utób­binak volt igaza. Azért is, mert a tíz mérkőzésből hat - a sakk világából kölcsönzött szóval ­amolyan schnell, vagyis gyors volt. Mindkét csapat valamennyi súlycsoportban indított ver­senyzőt, s miként az előző for­dulókban, ezúttal is a színesbőrű kis William lépett szőnyegre elsőként a szegediek közül. (Elöl a FTC birkózóit, zárójelben a versenyzők szerzett pontjainak számát tüntetjük fel.) Eredmények: 48 kg: Szarka csak egy perc és 20 másodpercet engedett H. Williamnek, gyorsan érvénye­sítette erőfölényét, tusgyőzelmet aratott (4:0). 52 kg: Bírónak két és fél percre volt szüksége Sántha ellen, hogy technikai tussal győzzön (4:0). 57 kg: Vass G. nem boldogult a nagyobb tudású és ismét jól birkózó Budimán ellen (1:3). 62 kg: Vass F. támadóbb és kezdeményezőbb birkózással ke­rekedett Kalcsevics fölé (3:1). 68 kg: Manczák nagy megle­petésre alig valamivel több mint két perc alatt tusgyőzelmet aratott a jó képességű és előző héten nagyszerűen birkózó Balogh ellen (4:0). 74 kg: Nagy J. végig többet kezdeményezett, megérdemelten nyert Szokoly ellenében (3:0). 82 kg: Nagy A. szép akcióival biztos győzelmet aratott Tóth J. ellen, az egyébként csak szürke mérkőzésen (3:0). 90 kg: Komáromi, háromszo­ros világbajnokhoz méltó bir­kózással két és fél perc után véget vetett a „zenének". Technikai tussal győzött Gyuris ellen (4:0). 100 kg: Kissnek két percre sem volt szüksége ahhoz, hogy tusgyő­elmet arasson Galambossal szemben (4:0). 130 kg: A csoport visszavágó mérkőzés legrövidebb összecsa­pását a Növényi-Sándor találkozó hozta. A ferencvárosiak olimpiai bajnoka már az első akciója befejezéseképpen tusolta ellen­felét, kialakítva a 34:4-es végeredményt. Komáromi Tibor (FTC-Mü­fémszer): - Két súlycsoportban tartalékkal álltunk ki, akik ­miként az egész csapat - kellemes meglepetéssel szolgáltak. Csikós Ferenc (SZVSE): ­Reális számítások szerint nem volt esélyünk a lényegesen nagyobb erőt képviselő Fradi ellen, de ... szorosabb mérkőzésekre számí­tottam. UGHY TIBOR fiz éllovasok megosztoztak a pontokon A megyei II. osztályú labda­rúgó-bajnokság legutóbbi for­dulójában két helyszínen is rangadót játszottak, s mindkét mérkőzésen - Csanádpalota­Nagylak-Szentes és Apátfalva-UTC - döntetlen született. Mivel a Kiszombor győzött, így ők dobogós helyre rukkoltak elő. A kiesési rangadót a Tömörkény nyerte - bár jó lett volna, ha a köz­ségiek végre leadják a mér­kőzésről szóló tudósítást...! Kiszombor-Zsombó 1-0 G-0). Kiszombor, 100 néző. Ve­zette: Kormányos. Kiszombor: Gulyás - Hak­lik, Uracs, Tóth, Botlik, Pipicz, Fancsali, Bajnai (Kinyó), Ka­sza, Katkó, Cseh. Edző: Haklik János. Zsombó: Mihály - Ottlik, Mucsi, Pesti, Farkas E., Farkas L, Kránitz (Szűcs), Zádori (Ördögh), Kiss Cs, Szigeti, Vasas. Edző: Tötök György. Kiegyenlített első félidőt produkáltak a csapatok. Több Zsombói támadással, ám a 41. percben Kasza egyéni akció után a hálóba lőtt, 1-0 A második félidőben, a hazaiak fölénye egyértelművé vált és teljesen megérdemeltten tartották otthon a 2 pontot. Jók: Cseh és Fancsali a me­zőny legjobjai. Uracs, Gulyás, Tóth, ill. Szigeti, Ottlik. Ifjúságiak: Kiszombor­Zsombó 1-3. Földeák-Szatymaz 2-0 (1-0). Földeák, 100 néző. Vezette: Hegyi. Földeák: Gera - Kordó, Al­mási, Hajnal, Kiss - Méhes, Tóth, Szabó Cs., Szabó G. ­Mészáros, Orosz (Bajusz). Edző: Tóth Imre. Szatymaz: Fehér - Hegyesi, Zsemberi J., Zsemberi S., Ba­logh, Németh (Vörös), Szanka, Kasza, Ocskó, Lipták, Tóth (Mészáros). Edző: Mészáros József. Két góllal mindenképpen jobbak voltak a hazaiak. Gól­szerzők: Szabó G., Szabó Cs. Ifjúságiak: Földeák-Szaty­maz 2-0. Csany telek-Tanárképző 3-3 (l-l). Csanytelek, 150 néző. Vezette: Kérdő. Csanytelek: Darabos - Sza­bó, Mészáros, Licsicsányi, Muskó, Maszlag, Sebők, Vi­kor, Kovács, Fazekas, Somodi. Edző: Koncz István. Tanárképző: Steigerwald ­Nagy, Berta, Bajnok, Búzás, Bereznai, Lakatos, Szalma, Holl, Bucsy, Kedves. Edző: dr. Miskolczi József. Védelmi hibából már a 7. percben Holl révén vezetést szerzett a főiskolás gárda, amit a hazaiak a 40. percben Somo­dinak sikerült egalizálni az eredményt. A moásodok félidő elején úgy tünt, miután Somodi előbb 1 l-esből, majd akcióból két gólt lőtt, hogy simán nyer a Csanytelek. A főiskolások azonban nem adták fel, előbb Kedves szépített, majd szintén 1 l-esből Bajnok egyenlített. Jók: Sebők, Vikor, ill. Nagy, Bereznai. Ifjúságiak: Csanytelek­Szeged ifi II. 1-2. Tömörkény-NOVO-TEL 1-0 (0-0). Tömörkény, 100 néző. Ve­zette: Sarkadi. NOVO-TEL: Újhelyi ­Oláh, Császár, Balogh, Karkas - Zergényi, Bogár, Kiss, We­ress (Vass) - Keresztes, Bic­skei. Edző: dr. Kürtösi László. A játék képe alapján a dön­tetlen igazságosabb lett volna. Ifjúságiak: Tömörkény-NO­VO-TEL 2-6. Csanádpalota-Nagylak­Szentesi Kinizsi Deko 0-0. Ferencszállás, 100 né­ző. Vezette: Gábor. Ferencszállás: Abonyi - Hévízi (Varga), Csiszár, Vörös, Bottyán, Pipicz, Kiss S (Juhász), Rutai, Kovács, Szilágyi, Czérna (Nagy). Edző: Varga And­rás. • JATE: Bíró - Keszthe­lyi, Gálik (Tussinger), Csigér, Kertész, Baranyai, Tóth G, Tóth K, Kiss, Im­re, Nagy. Edző: Ormándi János. 10. perc: Szögletből Rutai gyönyörű gólt fejelt a hosszú sarokba, 1-0. 30. perc: Szilágyi 20 m­ről bomba gólt lőtt, 2-0. 40. perc: Kovács a ki­induló kapus mellett a há­lóba gurított, 3-0. 55. perc: Szilágyi a fél­Csanádpalota, 200 néző. Vezette: Sipos. Csanádpalota-Nagylak: Lengyel - Gyuris, Erdélyi, Locskai, Siklován, Benczik, Lakita, Kovács (Hadobás, Luczó), Magyar, Horváth, Varga. Edző: Magyar Tibor, Molnár László. Szentes: Rozman - Fási, Fehér, Jani, Bugyi, Bohai, Szarvas, Bozóki, Tóth, Stráma (Keresztes), Nagy (Nagy). Két jól felkészített csapat mérkőzését látták a mézők. Az első félidőben a hazai csa­patnak voltak győzelmi esélyei a második félidőben pedig a vendég játszottak fölényben. Jók: Locskai, Siklován, Magyar, Benczik, ill. Fehér, Rozmán, Bozóki. Ifjúságiak: Csanádpalota­Nagylak-Szentesi Kinizsi Deko 2-3. Szegvár-Nagymágocs 3-5 (1-2). Szegvár, 200 néző. Vezette: Szombathelyi. Szegvár: Víg - Kosztolá­nyi, Gila, Pataki, Jancsovics, Gila S (Németh), Holozsai, VL Labdarúgó v Megyei II. o. Annus (Dudás), Buda (Hajnal), Határ, Gémes. Edző: Jelenfi István. Nagymágocs: Szilágyi ­Sebestyén, Bárkány, Bozó, Deák (Kovács), Szlopoczki, Balogh, Piti (Kovács), Györ­gyi, Paczuk, Móricz. A hazaiak jóvoltából gólok­ban gazdag mérkőzésen a lel­kesebb nagymágocsi csapat megérdemelten vitte el a 2 pontot. Gólszerző: Kosztolányi 2, Határ, ill. Györgyi 3, Paczuk. Jók: Kosztolányi és Hajnal , ill. Paczuk, Györgyi, Szlo­poczki. Ifjúságiak: Szegvár-Nagy­mágocs 2-0. Apátfalva-UTC l-l (l-l). Apátfalva, 200 néző. Ve­zette: Kovács J. Apátfalva: Rakity - Pécsi, Bartucz, Szegedi (Rácz), Beke, Kerekes, Köteles, Harkai (Nagy), Károlyi, Balogh, Fe­kete. Edző: Keresztúri Mihály. UTC: Tipity - Horváth, Bódi (Balatinacz), Fülöp, Fe­hér, Széli, Szalai, Semjényi, Tóth, Fábián, Kiss. Édző: Fábián László. 30. perc: Szegedi szabad­rúgása lécről vágódott fölé. 35. perc: Lesgyanús hely­zetből Tóth megszerezte a vendégeknek a vezetést, 0-1. 44. perc: Károlyi egyen­lített, l-l. Jó iramú, helyenként ke­mény mérkőzésen igazságos döntetlen született, a helyzetek alapján a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez. Jók: Pécsi, Fekete, Kerekes, ill. Horváth, Szalai, Fehér. Ifjúságiak: Apátfalva-UTC 0-0. A bajnokság állása: 1. Cs. palota 13 8 3 .2 24-13 19 2. UTC 13 6 6 1 22-7 18 3. Kiszombor 13 7 4 2 24-12 18 4. Apátfalva 13 7 3 3 28-14 17 5. Szentes 13 4 8 1 22-12 16 6. Földeák 13 7 2 4 24-17 16 7. Csanytelek 13 5 4 4 26-19 14 8. Zsombó 13 6 2 5 18-15 14 9. Ferencszállás 13 5 4 4 27-25 14 10. JATE 13 3 6 4 18-24 12 11. Nagymágocs 13 5 1 7 30-35 11 12. Szegvár 13 4 2 7 22-28 10 13. Szatymaz 13 3 2 8 16-26 8 14. Szegedi TK 13 2 4 7 17-33 8 15. Tömörkény 13 2 3 8 14-31 7 16. NOVO-Tel 13 2 2 9 8-26 6 Ferencszállás-JATE 5-2 (3-0) pályáról indulva, még a kapust is kicselezve sze­rezte meg csapata negye­dik gólját, 4-0. 65. perc: Baranyai 11­ből szépített, 4—1. 75. perc: Kovács az el­alvó védők mellett higgad­tan helyezett a kapuba, 5-1. 76. perc: Baranyai be­adásából Imre okos góllal állította be a végered­ményt, 5-2. 80. perc: Vörös és Kiss kakaskodását a játékvezető egy-egy piros lappal ho­norálta. Az alacsony színvonalú, grundfoci jellegű mérkő­zésen a hazaiak megérde­melten győztek. Jók: Bottyán, ill. senki.