Délmagyarország, 1992. október (82. évfolyam, 231-256. szám)

1992-10-19 / 246. szám

4 ni: SPORTJA 1992. október 19. Ezt a produkciót mór jegyzik (Folytatés az 1. oldalról.) A negyedik játékrészben mesésen kezdtek (2:0, 5:1, 7:1, 9:2. 12:6) Lapsinék. A későb­biekben súlyos sérülés sza­kította meg a játékot. Egy sáncról távolra pattanó labdát vetődve próbált menteni Ne­benftJhrrel, aki oly sze­rencsétlenül esett, hogy a válla kiugrott helyéről, de dr.Cslszér Előd gyors és szakszerű cse­lekvésének köszönhetően a testrész azonnal visszakerült rendeltetési helyére. Ezután - a kellemetlen intermezzo, avagy a nagyon is valósnak látszó siker túl korai, tudatalatti ün­neplése miatt - érthetetlenül megtorpantak a szegediek, de nem sokáig tartott a rövidzárlat (14:7). Már-már örömünnepet ült a lelkes szurkolótábor, ami­kor megint „leblokkolt" a Pa­píron. s ha nem is zsinórban, de 7 (!) pontot gyűjtöttek a vendégek (14:14). Tetőfokára hágott az izgalom, Nyári Sándor céklavörös fejjel har­sogta intelmeit Csíkosék felé, mert veszni látszott szinte minden (14:15). Szerencsére a Papiron játékosainak nemcsak a kezük, a szívük is helyén volt. kiegyenlítettek, majd többszöri forgás után Pricop tette fel az „i"-re a pontot. A Papiron SC látványos mérkőzésen olyan produkció­val feledtette múltkori veresé­gét. amit már jegyeznek a sportág nemcsak hazai, de nemzetközi porondján is! Nyári Sándor: - Jobb el­Hulmann háríthatatlan leütése túljutott a szlovákok sáncán. (Fotó: Gyenes Kálmán) lenfelet győztünk le, mint ami­lyentől a nyitányon kikaptunk! Ügy érzem utóiértük magun­kat, és helyenkénti jó játékkal sikerült meghálálnunk lelkes közönségünk kitartását, amit a csapat nevében ezúton is kö­szönök. I)r. Peter Kalny: - Vég­telenül elégedetlen vagyok a játékvezetéssel... A mérkőzés jegyzőkönyve: Papiron SC Szeged - VK Bratislava 3:1 (3, -3, 14, 15). Férfimérkőzés. Újszegedi Sportcsarnok, 800 néző. Vezette: ifj Kiss, Zsillé. Papiron SC: LAPSIN, Csíkos, Hulmann, VÁMOS, PRICOP, VORONKOV. Csere: Melkvi, Petheő, Polgár. Edző: Nyári Sándor, Nusser Elemér. VK Bratislava: KRAVÁ­R1K, Mucha, HANIK. KEM­PA, Rostár, Nemec. Csere: Prochazka, Migra, Nebenfűhr, Balázs, Simo. Edző: dr. Peter Kalny, Ivan Husar. GYÜRKIERNŐ A Szuper Liga további erdményei Vasárnap két újabb magyar résztvevő, a Tungsram SC női és a Kaposvári Somogy SC férfi csapata is pályára lépett a röplabda Szuper Liga hétvégi fordulójában. Csehszlovák el­lenfelét a lámpagyári gárda le­győzte, a kaposváriak azonban ötjátszmás csatában alulma­radtak, mivel az utolsó szettet vetélytársuk bírta jobban ide­gekkel. Eredmények: Nők: Tungsram SC-Banska Bystrica (csehszlovák) 3-0 (8, 9, 13), Paloma Branik Maribor (szlovén)-Post Teleges Wien (osztrák) 0-3 (-8, -11,-14), Slavia Praha-UK Bratislava (mindkettő csehszlovák) 3-1 (5, -7, 10, 9), Mladost Zagreb (horvát)-Post Teleges Wien 0-3 (-13, -13, -9). Férfiak: Kaposvári Somogy SC-SKP Bratislava (csehszlo­vák) 2-3 (11, -8, -10, 10, -19), ASV Salzburg (osztrák)-Zilina (csehszlovák) 3-0 (5, 13, 14), Mladost Zagreb (horvát)-ASV Salzburg 3-0 (2, 2, 11), Vileda Maribor (szlovén)-ASV Salz­burg 3-2 (6, -12, 14, -4, 12), Donaukraft Wien (oszt­rák)-BVC Brno (csehszlovák) 3-0 (2, 9, 14), Brno-Vileda Maribor 0-3 (-10, -15, -5), Donaukraft Wien-Zilina 3-0 (8, 7, 10.). fi Postásnál általában négyszer csengetnek... A megyei II. osztályú lab­darúgó-bajnokságban na­gvon gvengén szerepel a NOVO-TKL (volt Postás) gárdája - legutóbb esélyük sem volt a Kiszombor ellené­ben. Erre a fordulóra egyéb­ként a döntetlen volt a jel­lemző. UTC-Csanádpalota-Nagy­lak 0-0. Kertész u., 200 néző. Ve­zette: Aczél B. IJTC: Tipity - Bódi, Fehér, Fábián, Fülöp - Szél. Balati­nácz. Martonosi, Semjényi ­Mile, Tóth. Edző: Fábián László. Csanád palota-Nagylak: Lengyel - Luczó (Tamás), Gá­bor, Locskai, Siklovan, Ben­czik, Gyuris, Lakita (Juhász), Magyar, Varga, Luczó. Edző: Magyar Tibor, Molnár László. Rangadóhoz méltó játékkal rukkolt ki mindkét csapat, de a jól megszervezett védelmek el­lent tudtak állni a csatárok ro­hamainak. Jók: Tipity, Tóth, Martono­si, ill. Lengyel, Lakita. Ifjúságiak: UTC-Csanádpa­lota-Nagylak 7-0. JATE SC-Apátfalva l-l (0-1). Szeged Textil-pálya, 100 néző. Vezette: Tóth II. S. JATE: Bfró - Keszthelyi, Gaidi, esigér, Gálik. Kiss, Tóth K„ Tóth G. (Kertész), Bara­nyai, Imre (Tussinger), Kris­tán. Edző: dr. Ormándi János. Apátfalva: Rakity - Pécsi, Bartucz, Szegedi (Balogh), Be­ke. Kerekes, Köteles, Harkai, Károlyi <Rácz), Ferencsik, Fe­kete. Edző: Keresztűri Mihály. A 3. percben Köteles lövé­se a tizenhatoson belüli ka­varodáskor megtalálta az utat a kapuba, 0-1. A második játék­rés/ben az egyetemisták na­gyobb sebességre kapcsoltak, amelynek meg is lett az ered­ménye: Bárányi indításával Kristán kilépett a védők közül, de még sikerült buktatni. A büntetőt Tóth K. értékesttette. A jó iramú és sportszerű mérkőzésen igazságos ered­mény született. Jók: Kristán. Gálik, Tóth K„ ill. Fekete. Kerekes, Pécsi. FÁ Labdarúgó — Megyei II. o. Tanárképző-Földeák 2-3 (0-1). Kisstadion, 100 néző. Ve­zette: Bánóczki. Tanárképző: Steigerwald ­Lakatos, Bajnok, Bartha, Nagy, Szalma, Beregzai, Berta, Kedves. Gergely, Holl. Edző: dr. Miskolczi József. Földeák: Gera - Kordó, Al­niási, Horváth, Kiss, Méhes, Szabó Cs., Szabó G., Baróczi (Hajnal), Orosz (Mészáros), Tóth. Edző: Tóth Imre. A főiskolásoknak egészen a 85. percig volt erejük egyenlí­teni, de egy szabadrúgásgól el­döntötte a két pont sorsát. Gól­lövők: Holl, Bajnok (1 l-esből), ill. Szabó Cs. (2), Mészáros. Szatymaz-Szegvár 3-2 (2-2). Szatymaz, 100 néző. Vezet­te: S.amu. Szatymaz: Fehér - Németh, Zsemberi J., Csepregi, Balogh, Veres, Szanka, Mészáros, Zsemberi S., Ocskó, Kasza. Edző: Mészáros József. Szegvár: Vida - Kosztolá­nyi, Gila, Jankovics, Holozsai L., Határ, Holozsai A., Annus, Buda, Gémes, Szarka. Edző: Jelenfi István. Iramos mérkőzésen mérkő­zésen a szerencse döntött... Ki­állítva: Holozsai A. és Holo­zsai L. Góllövők: Mészáros (2), Szanka, ill. Holozsai A., Szarka. Jók: Mészárosa, Ba­logh, Szanka, ill. Szarka, Kosztolányi. Ifjúságiak: Szatymaz-Szeg­vár 3-2. Szentesi Kinizsi-Deko­Ferencszállés 2-2 (1-1) Szentes, 150 néző, ve­zette: Szűcs. Kinizsi-I)eko: Kozmán - Fási, Bugyi, Jani. Bozó­ki, Szalvai. Szarvas, Tóth E. (Vecseri), Tari, Stráma, Nagy. Edző: Tóth István. Ferencszállás: Abonyi - Varga, Csiszár (Bfró), Vörös. Bottyán. Tipicz, Kiss, Rutai, Kovács, Nagy Gy., Cérna. Edző: Varga András. 30. pere: Bozóki beadá­sát elvégették a védők. Szarvas kilépett mögöttük, és fejjel a bal sarokba bó­lintott a labdát, 1-0. 32. perc: Szabadrúgás­hoz jutottak a vendégek, a labda lepattant a védőkről és a szemfüles Nagy Gy. a vetődő Ro/.man hasa alatt a hálóba gurította, l-l. 47. perc: Kovács reme­kül rajtolt egy előre vágott labdára, és nagy góllal sze­rezte meg a vezetést a ven­dégeknek, 1-2. 70. perc: Szöglet után a keresztbe futó Szarvas fe­jesét az egyik ferencszállá­si védő már csak beljebb tudta segíteni, 2-2. A szentesiek hetedik döntetlenjüket játszották, noha ezúttal is rengeteg helyzetük adódott. Vezeté­sük után a gyors egyenlí­tést nehezen heverték ki, az utolsó 20 percben azon­ban akár meg is nyerhették volna a mérkőzést. Sajnos, a játékvezető erélytelen­sége miatt sportszerűtlen lökdösődésekkel ért véget a találkozó. NOVO-TEL-Kiszombor 0-4 (0-2). Napos úti pálya, 100 néző. Vezette: Fodor. Egy pillanatig sem volt két­séges a vendégek győzelme. Ifjúságiak: NOVO-TEL­Kiszombor . Zsombó-Nagvmágocs 4-1 (2-1). Zsombó, 120 néző. Vezette: „Terhes Gy. Zsombó: Mihály - Ottlik, Mucsi, Farkas (Zádori), Pesti, Gaál, Kránitcz, Kis Cs., Szi­geti, Vasas (Turi), Miklósi (Németh), Edző: Török György. Nagymágocs: Szilágyi ­Sebestyén, Párkány, Bozsó, Ribor, Piti, Kovács, Móricz, Szabó, Györgyi, Pintér, Edző: Ribor Zoltán A tartalékos vendégcsapat nagyobb erőkifejtésre nem késztette a hazai játékosokat, sok sárga és piros lappal •tarkí­tott mérkőzésen biztosan nyert a zsombói csapat. 15. perc: Kránic 18 m-es szabadrúgásába egy védő bele­ért és Pitiről a labda a hálóba hullott, 1-0 (öngól) 16. perc: Piti hibáját helyre­hozva egy percen belül egyen­lített, l-l. 30 perc: Jobb oldali táma­dás végén Szigeti a labdát kö­zépre ívelte és Kiss 5 m-ről beljebb továbbította a hálóba, 2-1. 70. perc A lestaktika hibás alkalmazása miatt, Németh a jobb oldalon egyedül tört ka­pura, az alapvonalról beadott labdáját Szigeti fejjel csúsz­tatta a a hálóba. 3-1. 85. perc: Szigeti egyéni ak­ció után szorongatott helyzet­ben kapura lőtt, a labda a ka­pufáról pattant a hálóba, 4-1. Kiállítva: Bozsó és Ribor. Ifjúságiak: Zsombó—Nagy­mágocs I l-l. A bajnokság állása: 1. kis/omhor 10 6 3 1 21-8 15 2. l)TC 10 5 4 1 18-5 14 3. Apátfalva 10 6 2 2 23-11 14 4. Cs.-palota 10 6 2 2 20-12 14 5. Földeák 10 5 2 3 21-15 12 6. Zsombó 10 5 2 3 17-12 12 7. Szentes 10 2 7 I 14-10 11 8. JATE SC 10 3 5 2 14-13 11 9. Szegvár 10 4 2 4 18-17 10 10. Nagymágoes 10 4 1 5 22-25 9 11. Ferencszállás 10 3 3 4 17-20 9 12. Csanytelek 9 3 2 4 15-13 8 13. Szatymaz 10 2 2 6 12-21 6 14. Szegcdi TK 10 1 3 6 5-22 5 15. Tömörkény 9 1 2 6 9-25 4 16. NOVO-TEL 10 1 2 6 7-24 4 Teke Szuper Liga Egy sima, agy fordított... A tekézők Szuper Ligájában a Szegedi ESK női csapata nagy csatában győzte le a Ka­nizsa Sört, mfg a Postás-lányok súlyos vereséget szenvedtek a BKV Előrétől. SZESK-Kanizsa Sör 5:3 (2427:2369). Női mérkőzés. Szeged. Pontszerzők: Vidácsné 446, Török 439, Bödőné 423, ill. Polmányos 421, Vágvölgyiné 412, Martina 409. Ifjúságiak: SZESK-Kanizsa Sör 4:0 (781:636). Pontszerzők: Bieniek 407, Csiszér 374. BKV Előre-Szegedi Postás 7:1 (2639:2486). Női mérkőzés. Budapest. A Postás pontszerzője Ótott Katalin (436) volt. Ifjúságiak: BKV Előre-Sz. Postás 3:1 (773:770). Pontszerző: Gyuris (394). Nőj labdarúgó OB /. fi lányok tudnók küzdeni... Vasárnap este a Szeged SC-Kazincbarcika NB II-es „előmeccs" után a szegedi női focisták az Iris Budapest együttesével randevúztak a Felső Tisza-parti stadionban. Molnár Ferenc tanítványai nem foglalkoztak az „előzmé­nyekkel", ehelyett zuhogó esőben is küzdöttek, és végül nyerni tudtak... Szeged-Iris Budapest 3-1 (l-l). Szeged, 300 néző. V: Bokor. Szeged: Kékes-Szabó ­Koromné, Kovács, Fodor E., Bugyi - dr. Kékes-Szabó, Bolba, Péhl - Baliné (Fodor M.), Márki, Szabó T. Edző: Molnár Ferenc. 20. perc: Szabó T. bombája először levágódott a védőkről, az ismétlés viszont már utat talált a hálóba, 1-0. 21. p: A középkezdés után a vendégek első lövési kísérlete gólt eredményezett, Nagy helyezett a kapuba, l-l. 75. p: Kovács 20 méteres szabadrúgása a jobb felső sa­rokban kötött ki, 2-1. 77. p: Márki két csel után 19 méterről a léc alá vágta a labdát, 3-1. Jók: Kovács, Szabó T., Bugyi, ill. Nagy. Női kézilabda NB I. Minden mindagy alapon... Alföldi Porcelán-Győri Sportközpont SE 14-22 (7-13). Hódmezővásárhely, 300 né­ző, vezette: Nyári, Veszter. Alföldi Porcelán: Bányainé - Lázár 4 (1), Czeglédi 3, Zemjanova 2 (2), Csordás 2, Bartucz 2, Sipterné 1. Csere: PATAKI (kapus) - Kulcsár, Kilsner. Edző: Csorba László. Győr: HOFFMANN - Ba­unok, SZABÓNÉ 6, Lakatosné 3, Fábián 1, LACZKÓ 7 (4), Trulik 3. Csere: Kurhéja 2, Kiss, Nagy. Edző: Horváth Lajos. A közelmúlt napokban ka­pott lesújtó, a csapat létét érin­tő demoralizáló információk nyomán amolyan minden min­degy alapon kezdte a játékot a Porcelán, lagymatagon vé­dekezett, szervezetlenül, kap­kodva támadott, „ellőtte" hely­zeteit, beleértve a hétmé­tereseket is. A győrieknek viszont egyáltalán nem volt mindegy, cseppet sem saj­nálták ellenfelüket, erősza­kosan, helyenként kíméletlenül játszva igyekeztek minél na­gyobb arányú győzelemmel re­vansot venni a legutóbb otthon elvesztett pontért. Ez aztán végképp kedvét szegte a hazai csapatnak; az NB I-ben mél­tatlan játékkal otthoni kör­nyezetben először szenvedett súlyos vereséget a Győrtől. A mérkőzés végén Borsándi Ist­ván, az egyesület elnöke hang­szórón elnézést is kért a közön­ségtől... . A bajnokság állása: 1. Bp. Spartacus 7 2 1 188-150 16 2. Építők KC 6 3 1 227-172 15 3. Békéscsaba 7 1 2 238-205 15 4. PMSC 6 - 4 256-220 12 5. Győr 4 1 5 179-185 9 6. Lehel 4 - 6 195-240 8 7. Airóldi Porcelán 1 1 8 191-237 3 8. Kisvárda 1 - 9 186-251 2 Totóeredmények 1. Győri Rába ETO-Siófok 2-2 X 2. Videoton-W. FC-Kispest HFC 0-0 X 3. MTK-Békéscsaba 2-3 2 4. Nürnberg-Frankfurt 1-2 2 5. Saarbrücken-Bayern München l-l X 6. Düsseldorf-Hannover 0-1 2 7. St. Pauli-Hannheim 0-0 X 8. Atalanta-Torino 0-0 X 9. Koma-lnternazionale 4-1 1 10. Udinesc-Napoli 2-0 1 11. Andria-Monza l-l X 12. Padova-Bologna 2-4 2 13. Taranto-Ascoli 1-4 2 Pluszmérkőzés: 14. Meppen-Duisburg 1-0 1